Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 561853 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju30.11.2007. u 15:17 - pre 199 meseci
Hajde SSIMICU ne budi KOMUNISTA: Ko tebe kamenom ti njega hlebom.?!
Ovo ve novo vreme.Zar te nije naucilo da ko tebe kamenom ti njega sa dva kamena???

Teske Optuzbe.HM??????Sve optuzbe bilo kakve prirode ako su zasnovane na lazi su teske optuzbe.
Tu se sigurno slazemo.
Ali kako se boriti protiv nepravilnost,bezobrazluka u sl.?????????
Pa ili zakonskim putem,ili ako OSL laze,podmece A NEMOJ NI SLUCAJNO DA DA KAZES DA NEMA TAKVIH DA TRAZE MANJE PA TE PUSTE-ITEKAKO IH IMA,PA ONDA ZASTO nebi i ti njemu lagao,podmetnuo ili sl.

Ja sam sa svima lepo,ali ko pretera,laze,nezakonito radi onda treba svim sredstvima na njega srazmerno njegovim sredstvima.

Ako si zasluzio pivo dobices pivo mozda i dva,ali ako si zasluzio batine,moras ih dobiti,a ako si me prevario i podmetnuo,mi , posteno je da ti istom merom vratim.

@MYSTERI-MAN - veoma malo podataka.Prekrsaj si ipak napravio.Pretpostavljam kojim putem zelis,ali napisi posle dali si uspeo.
vj
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
212.200.217.*



+141 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju30.11.2007. u 16:37 - pre 199 meseci
Citat:
Ako ustanovima da postoji zakonska mogucnost ovakvog ponasanja MUP-a,onda lepo se pozovemo na Ustav,clan 32 gde onda mora zakonski da bude odredjeno sud i sudija i vodjenje postupka u MUP,tzv.odseka za prekrsaje,ali tu zakonom mora BITI PECAT TOG NOVOG SUDA a ne MUP-a.


E sad ovako, delimicno smo ovo razresili, i mozemo reci da smo "skoro" u pravu. Naravno, jos nam nedostaje ta odluka koju sam pominjao (ako postoji) kojom je regulisano, ali je opet nemoguce da se odluka krsi sa zakonom, odnosno ustavom.
Ali mene jedna stvar sad interesuje: Da li za ovo treba da napisemo neki dopis tom "sudu za Ustavnost" (ili kako vec se zove) ili da ovo navedem u mojoj (odnosno nasim) zalbi.
Jos jednom konkretno mog slucaja po clanu 32 Zakona o policiji nije imao pravo da me snima iz civilnog auta, stvarno me snimao covek iz civila i iz civilnog auta, stvarno sam mu trazio na osnovu cega me je snimao, stvarno je nastala svadja, stvarno ne znam gde je bio taj civilni auto, i stvarno ne znam koji je radar bio u pitanju. Imam i svedoka, a i pristao bih na suceljavanje.
U tom trentku nije moglo sve da mi padne na pamet sta da ga pitam, a narocito za radar. Zar je taj mogao da bude i laserski???
Dobio sam resenje i spremam zestoku zalbu na 3 stanice sitnog proreda

Stvarno mi zao sto nema ni jednog PRAVOG pravnika da nam pomogne da razresimo stvari koje nas muce, ili nekog u Policiji koji ce nam se raspitati i preneti tacno kako i sta (ali mozda ne bih ni uzeo to za stvarno posto je normalno da brani kolege i Ustanovu u kojoj radi)

Pozdrav...
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

gospodin_konj

Član broj: 164643
*.adsl.beotel.net.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju30.11.2007. u 17:37 - pre 199 meseci
Desila mi se grozna stvar...

Juce sam sa drugarom krenuo na drugi deo NBGD-a ,gde zivim...Popio sam 4 piva(o,5) u rasponu od ~9:45 do ~00:30..Izasao sam iz kuce 15 minuta posto sam popio poslednje pivo(molim vas nemojte moralisati,znam da je lose ,bila je extreme situacija).
Pre nego sto su as panduri zaustavili proslo je jos ~25 minuta(pumpa i ostale stvari razne).Moj drug je bio trezan.

Zaustavili su nas panduri i trazili mi dokumenta.Ja sam im dao.Pitao me je pandur da li sam pio na sta sam odgovorio potvrdno(i smanjio malo).trazio je da dodjem u njegova kola da uradi alkotest.
Dosao sam u njegova kola i kada je trazio da duvam uredno mi je dao onu kesicu sto se daje.Ja sam par puta pokusao da isfoliram duvanje i kada se on razdrao da duvam tu vec pola sata(duvao sam 4 puta)ja sam pomenuo svoje stanje(koje stvarno imam)sa srcem ,al probao sam da se izvadim na to jer ne duvam kako treba.
Onda je on izasao napolje da da alkotest drugom panduru jer su zaustavljali 10 ljudi u tom trenutku ,a ja sam cekao u kolima .Posle par minuta se vratio i dao mi opet da duvam sta sam ja uradio i naduvao 1.75?!
Uplasio sam se i nisam se bunio..Nije mi nudio nista da potpisem ,samo mi je dao zapisnik.
Nisam trazio analizu krvi jer nisam znao da to moze(nikad pre nisam imao ovih problema..inace vozim 4 godine)

E sad sledi grozan deo:
Nakon svega usao sam u kola,ali kola nisu htela da upale(akumulator se ispraznio).Izasao sam napolje objasnio panduru situaciju(imajte u vidu da sam stvarno bio kulturan i fin) i zamolio ga da mi pomogne-da upalim na kablove preko njegovih kola.On je odbio da pomogne,ja sam ga jos par puta zamolio,bili smo daleko od bilo cega gde smo lako mogli da odguramo auto.On je opet odbio.
ja sam se vratio u auto smoren i objasnio svom drugu situaciju.
On je izasao i zamolio pandura jos dvaput,ovaj nije hteo i onda ga je pitao drug-Ma dajte,sto ste takvi, je l ne mozete ili necete-
na sta je pandur odgovorio-E pa bas necu!-.
Drug je krenuo ka kolima i otvorivsi vrata promrmljao -Ma mrs u p... m...-(glupo) ,ali ovaj ga je cuo dosao do njega i pitao ga je l ti to meni na sta je ovaj rekao -Da-(jos gluplje) i onda je ovaj prisao i krenuo da ga bije .Ja sam istrcao i stao izmedju(da smirim) onda je dosao drugi pandur i sutnuo me par puta i ja sam pao na pod.Onda su dosla jos dvojica i bacili nas na kola i ovog mog druga je onaj prvi krenuo da udara po glavi. Udarao ga je jedno minut i na kraju je ovaj jedan bio u fazonu iskuliraj i pusttili nas .

Odgurali smo na kraju kola.

Zanima me:
Drugar je sada kod lekara jer ne moze da dise na nos koji je skroz naduven,objasnice lekaru sta se desilo

Da li mozemo da ih tuzimo?

Da li mogu da osporavam 1.7 na alkotestu ako nisam trazio krvnu analizu?nisam znao za to pravo..stvarno je NEMOGUCE da je toliko, ja sam tezak 85 kila a rekao sam vam sta sam popio i u kom razmaku...ili je moguce?-covek sa 1.7 je PIJAN covek)

Nisam ni smeo posle svega da trazim broj znacke,ali bih prepoznao trojicu od 4-ice od njih iz cuga jer se takva lica ne zaboravljaju.
Sta da radim,koje su mi mogucnosti?
Hvala na odgovoru...Nadam se da ce dobri **pandur**odgovoriti,kao i ostali koji su jako aktivni ..
Hvala vam
..
p.s.svi panduri su bili saobracajci
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.eunet.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju30.11.2007. u 18:47 - pre 199 meseci
@VULETJ

Nisam komunista, cak naprotiv jezim se takvih iako su moji bili u Partiji svojevremeno. Ali, ja sam imao takvu ideju kada mi je nudjeno da platim 2000 din da me ne bi slao kod sudije za prekrsaje za kaznu od 5000-25000 dina + vozacka na 3-6 meseci. (nije alkohol u pitanju vec preticanje na Fruskoj gori)

Kada sam pitao advokata da li da idem na to kao odbranu - savetovao me je da to niposto ne radim ako za to nemam dokaza i/ili svedoka jer je to vec teska optuzba. Mito, korupcija, prekoracenje ovlascenja, bla bla bla... Posto me je pandur "izvukao" iz kola u stranu - ja svedoka nemam. Suvozac mi je ostao u kolima, a drugi pandur je bio udaljen i nije mogao biti svedok tome, a i vrana vrani oci ne vadi...

@gospodin_konj

Evo kako izgleda situacija: 1 kamen - dva kamena.

Au. Pa ti si sa toliko sadrzaja alkohola morao biti mrtav pijan! Ljude koje sam ja vidjao sa tolikom kolicinom su imali problema sa odrzavanjem tela po vertikalnoj osi.

PRVO I OSNOVNO: Panduru se nikad ne priznaje da se pilo alkoholno pice! I kad jesi - nisi!

Sa toliko alkohola - sledi momentalno iskljucivanje iz saobracaja na 24h. Da li ti je uzeo vozacku? Da li ti je dao potvrdu? Zapisnik je morao da ti da da potpises. Ako nisi bio iskljucen iz saobracaja i ako nisi nista potpisao eto mesta za obaranje. Znaci idi na to da sumnjas u rezultat merenja. Ako si toliko naduvao zasto nisi bio iskljucen momentalno iz saobracaja, bla bla bla...

Druga stvar - prebijanje:

Prekoracenje ovlascenja i prekomerna upotreba sile! Imate pravo da ih tuzite. Ti za lake telesne povrede (ali si morao da ides kod lekara na pregled), a drug - za nanosenje teskih telesnih povreda. Zatim tu se jos dodaju pretrpljeni strah i bol, zatim naneta dusevna bol... Za sve nanete povrede morate imati lekarske nalaze. Mislim da se podnosi privatna tuzba. VULETJ ce me ispraviti ako gresim...
Ukoliko podnesete tuzbu moracete da dokazete i da niste ometali OSL u vrsenju duznosti jer to pedstavlja krivicno delo.

"Beogradska policija podnela je Četvrtom opštinskom tužilaštvu krivičnu prijavu protiv Gorana Karića (31), sina Sretena i bratanca Bogoljuba Karića, zbog vređanja policajaca. Policija tereti Karića za krivično delo ometanja ovlašćenog službenog lica u obavljanju poslova bezbednosti, saznaje „Blic“." Izvor: Blic, 13.09.2005.

Ja ti, iskreno, preporucujem konsultacije sa advokatom.

SRECNO i pisi kako se situcaija razvija...
 
Odgovor na temu

hakinen
kragujevac

Član broj: 30133
Poruke: 1182
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju30.11.2007. u 19:51 - pre 199 meseci
Interesuje me jel ima pravo policajac da ti kaze da izadjes iz kola, pa on lepo ode u svoja topla kola da pise nesto( da uzima podatke i slicno )a ti da se smrzavas napolju i da kisnes?!
ZASTAVA 750LE poslednja serija 85god 950.000 primerak!
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
91.150.124.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju30.11.2007. u 20:12 - pre 199 meseci
@URKULELE
Molim te u resenju ti sve pise.Zalba prekrsajnom vecu preko tog MUP-a Pozovi se na taj clan 32. o merenju,
neuniformisanog lica,bez pokazivanja Sluzbene legitimacije,i na clan 250. u kome je zato doslo do nepravilnost
postupka merenja.
Sto se tice USTAVA bolje procitaj dobro pre koju stranu dao sam kompletan clan 303G stav 2 i kao i najnoviju dopunu pa sa nekim pravnikom ili advokatom utvrdi dali Odsek MUP,sa mupovim pecatom ima prava to sto radi.


@SSIMIC
Teska optuzba kojom moze izgubiti policajac posao i nije ti neka tezina,jer ako on laze,lazi i ti,i nemoj zaliti za otkaz,
ili neku drugu disciplinski meru.
Zvanicno ako zelis prijavu,jer u napomeni ti nece on napisati da ti je trazio na crno,onda moras otici u policiju i lepo ispuniti formular i predati ga nekome(komandiru,pravniku ili nacelniku)(saznaj to od drugih).
Ako nemas svedoka rec protiv reci je i zavrsava se poravnavanjem i opomenu prema njemu.ALI ako laze,nadjes brate i ti lazova svedoka pa das sa njim izjavu-Cuo je i tacka,i onaj OSL ima da popusi.
Ako je zasluzio,ne zali ga.Ako je protivpropisno radio,znaci varao je-lagao,zasto i ti nebi lagao.
VERUJ DA NEKI TO ITEKAKO ZASLUZE.

@GOSPODIN KONJ
Pa nauci jedno pravilo:da, ako alkotest pokaze vise nego sto si popio,moras zrtvovati vreme i traziti vadjenje krvi.
Drugo,za vredjanje policajca,isti pravi zapisnik i podnosi prijavu,cak ima pravo da te i privede zbog vredjanja OSL
na duznosti.Silu sme da upotrebi samo u slucaju da preti opasnost od drugoga da ga fizicki napadne.
Po Pravu, on ima pravo podneti prijavu protiv tebe za VREDJANJE,ali tvojom prijavom za neopravdano fizicko povredjivanje ga sleduje ostra kazna cak i privremena ili stalna suspenzija..Problem je sto se tu uvek nadju po 2 zavadjena ujedno i potencijalna svedoka.Da ti imas svedoka uz medicinski izvestaj imas sanse da ga tuzis za dusevni odn.fizicko neopravdano povredjivanje,ali ako nema stalnih posledica za tvoj dalji zivot i rad-INVALIDITET,onda kaznu nece biti nadoknada novcana osim za troskove lecenje,nago njegova kazna OTPRILIKE NEKA suspenzije i sl.
Otprlike to ovo ovako dodje,kako sam razumeo situaciju.Ovo je ipak ozbiljnije i bolje ce ti advokat pomoci,ali pod hitno,
to treba uraditi.
Inace za 1,7 se oduzima dozvola i kljucevi na licu mesta.I bolje da prepolovis kolicinu piva.Manje ce ti skoditi,a mnogo vise pomoci.


vj
 
Odgovor na temu

bmarke
Beograd

Član broj: 36699
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju09.12.2007. u 21:11 - pre 199 meseci
Pozdrav svima koji prate ovu temu!

Stigao mi je poziv da odem kod Gradskog sudije za prekršaje, pretpostavljam u vezi nečeg što se desili pre jedno 2,3 meseca, ali za sada ne bi ulazio u detalje...

Ono što me interesuje je da se u Poziv-u za okrivljenog pominju članovi ZOP-a br. 182,183 i 78. koji su postojali kao takvi u starom ZOP-u:

("Sl. glasnik SRS", br. 44/89 i "Sl. glasnik RS", br. 21/90, 11/92, 6/93 - odluka USRS, 20/93, 53/93, 67/93, 28/94, 16/97, 37/97 - odluka USRS, 36/98, 44/98 i "Sl. list SRJ", br. 62/2001 - odluka SUS i "Sl. glasnik RS", br. 55/2004)

dok se u novom koji je objavljen 14.11.2005. u Sl. glasniku:101/05, a koji je važeći od 01.01. 2007. ti isti članovi vode pod brojevima 162,163 i 85.

Da li se ovakav poziv može smatrati zakonit, jer se sve na njemu odnosi na stari ne važeći zakon?

Takođe uz poziv ne stoji naziv prekršaja koji mi se stavlja na teret, kako to nalaže član 162 (182 stari).

U tom članu ZOP-a stoji da: Kad se okrivljeni prvi put poziva, uz poziv mu se obavezno dostavlja primerak zahteva za pokretanje prekršajnog postupka.

Naravno ni to nisam dobio.

Takođe, na samom pozivu je datum za kad je zakazano saslušanje prešvrljano olovkom i negde sa strane je udaren drugi datum.

Poziv je stigao u plavoj koverti (na kojoj nije predviđen deo za potpis) i ostavljen je u sanduče a ne na ruke meni ili članu porodice uz potpis...

Da li je prema svemu navedenom prekršen ZOP i koliko to može da utiče na dalji prekršajni postupak?

Hvala!








samo realno...
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
79.101.140.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.12.2007. u 11:13 - pre 199 meseci
@BMARKE
Vec si i sam uvideo mnoge nepravilnosti i haljkavstine.
To ti lici na nasu vladu i ceo sistem.

Nekada,a pogotovu TAJ FAMOZNI ODSEK ZA PREKRSAJE ALI PRI MUP-U RADI U INTERESU DA SE NE JAVIS RADI
davanja normalno tvoje price-Izjave.

U Postupku po mom saznanju MORA DA STOJI DA SI UREDNO POZVAN I UREDNO PRIMIO POZIV STO SUDIJE UZ
PREDMET DOSTAVLJAJU DOSTAVNICU SA TVOJIM POTPISOM.Bez toga ne moze da ti sudi u odsustvu,ALI IPAK TO RADE-pogotovo taj Odsek Pri MUPu.

A ti proveri dali je to Sudija za prekrsaje,ili je Odsek za prekrsaje pri MUP-u sa pecatom MUP-a??PA NAPISI.

Bez obzira na sve,ako si vec dobio poziv,bolja ti je solucija da odes i das im svoju pricu,pa neka lupaju glavu ko je u pravu,
Svakako ti je poziv kvaran,neispravan,i normalno da se mozes pozvati na nezakonitost celog postupka prilozivsi im uvek fotokopiju poziva i pozoves se na clan 250. i trazis odbacivanje optuzbe.
Postupak kontrole,postupak rasprave i odlucivanja mora da ide po zakonu.
Iako SU ONI CESTO VAN ZAKONA.PA VIDI STA TI JE NAJBOLJE,I PISI STA SI URADIO,ILI STA SU TI URADILI.
vj
 
Odgovor na temu

bmarke
Beograd

Član broj: 36699
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.12.2007. u 12:00 - pre 198 meseci
Bio sam do sudije za prekršaje.

Posle uzimanja podataka, predala mi je "Zahtev za pokretanje prekršajnog postupka".

Ja sam objasnio da sam došao,samo da se informišem o pozivu,pošto u na samom pozivu nije bio naveden član niti je bio uključen taj zahtev, što je po Zop-u (ali nisam ulazio u neku raspravu sa njom, ne želeći da je ljuti, :-) ), nego sam rekao da mi treba vremena da se upoznam sa "prekršajem" i da ću naknadno da se izjasnim...

Ona je to prihvatila, i dala mi određen rok da dostavim izjavu pisanim putem.

Pitao sam, koji su kaznene mere, a ogovor je bio da je predviđena kazna po tom članu od 5000 do 25000 i dozvola 3 meseca ili 1 god uslovno,a u mom slučaju (nisam prekršajno kažnjavan) bila bi neka min. novčana varijanta 6 ili 7k + uslov.

Ono o čemu ja sad razmišljam je da idem na obaranje prijave, pošto je više nego šturo napisana.

Dana dd.mm.2007 godine oko 20.35h u Beogradu, upravljajući putničkim vozilom BG-XXX-XXX, imenovani se kretao ulicom X iz parvca ulice Y prema ulici Z.
Radarskom kontrolom kod broja 1 u naseljenom mestu (ručni radar prolaser bazdarenog do 31.12.2007) ustanovljeno je da se isti kretao navedenim vozilom brzinom od 86 km/h, iako je brzina kretanja na tom delu puta ograničena saobraćajnim znakom na 50 km/h.
Prilog:Zapisnik o izvršenoj kontroli učesnika u saobraćaju, koji nije potpisan.
Podnosilac zahteva, OSL


1) Zapisnik nije ni pravljen na licu mesta, tako da nisam ni mogao da ga potpišem.OSL je samo popisao moje podatke u neku svesku.

2) Vreme je stavljeno odokativno. Ako je i izvršeno prekoračenje brzine koje je radar uhvatio, zar pro laser nema tačno
vreme merenja brzine?(nego OSL upisuje orijentaciono vreme "oko")

3) Ukoliko nema fotografije, na kojoj bi se jasno video broj reg. tablice, vreme, datum prekršaja i brzina, kako može da se tvrdi da je prekršaj načinjen od strane baš tog vozila?

Šta je sve potrebno po zakonu od materijalnih dokaza da bi sudija doneo presudu? Da li je dovoljna tvrdnja OSL-a i njegovog kolege ili mora da ima fotografiju?

Da se razumemo, ja verovatno jesam vozio nešto preko dozvoljene brzine, jer sam se prestrojio u krajnju levu traku (od 3 trake) radi obilazenja, ali nisam siguran da je baš navedena brzina moja.

Uostalom,glavna tvrdnja OSL-a, nakon što mi je na brzaka pokazao brzinu na radaru je i bila da se ne bih prestrojavao u 3-ću traku, ukoliko nisam nameravao da vozim brzo :-)

Na samom radaru nisam uočio nikakvu kameru...


E sad, da li da prihvatim "krivicu" i zadovoljim se uslovom (jer mi je dozvola u svakom slučaju najbitnija) ili da ulazim u postupak obaranja prijave, suočavanja itd...

Ako uđem u postupak obaranja, da li sud može da promeni praksu (da se za manja prekoračenja tj. za prvi prekršaj propisuje manja novčana kazna i uslov) i da mi uzme dozvolu na 3 meseca uz novčanu kaznu?

Zanima me vaše mišljenje!



samo realno...
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
79.101.140.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.12.2007. u 12:40 - pre 198 meseci
@BMARKE

Evo ti moje misljenje,a ti uradi kako smatras najbolje.

Prvo pregledaj ovu temu unazad i nacices Clan 250.kojim mozes da se pozivas na obaranje postupka zbog nepravilnosti kojih je sigurno bilo a tamo ti pise sve.

JEDNO JE SIGURNO DA NESMES NI SUDIJI DA PRIZNAS DA SI ISAO NESTO BRZE,nego kategoricno tvrdi da si isao dozvoljenom brzinom od 50km .Drugo navedi jednog svedoka koji to moze potvrditi.

Trece je da tvrdis da nisi uopste meren radarom,da si se zato i posvadjao sa policijom.Nije zato ni pravio zapisnik o prekrsaju,(inace ga nikad ne potpisuj),i da ne priznajes ovakav zapisnik pisan negde u kafani ili stanici policije.
Ali proveri ko te je zvao,dali odsek za prekrsaje pri MUP-u ili bas Sudija za prekrsaje??????Pogledaj pecat i potpis.

Milsim da ti je ovo dovoljno.Pozdrav
vj
 
Odgovor na temu

bmarke
Beograd

Član broj: 36699
Poruke: 75
*.dynamic.sbb.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.12.2007. u 13:31 - pre 198 meseci
Citat:
VULETJ
Ali proveri ko te je zvao,dali odsek za prekrsaje pri MUP-u ili bas Sudija za prekrsaje??????Pogledaj pecat i potpis.


Poziv je došao od strane Sudije za prekršaje (plava koverta, pečat suda).
Sam zahtev jepodneo MUP,Uprava saobraćajne policije,PU Beograd i tu stoji njihov pečat.

Ne spominje se nigde taj odsek za prekršaje...

Recimo da tvrdim da nisam vozio brzo, i da OSL u stvari nije ni merio moju brzinu šta on od materijalnih dokaza mora da obezbedi (osim njegove tvrdnje i potvrde njegovog kolege)?

To sam već pitao u prethodnom postu, a nisam uspeo da nadjem na forumu...

Hvala!
samo realno...
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
79.101.140.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.12.2007. u 14:47 - pre 198 meseci
@BMARKE
Prvo na licino mesto OSL mora da istavi zapisnik o prekrsaju sa upisivanjem tvoje primedbe.
To nikad ne potpisuj.
Drugo to dolazi u Stanicu policije i UPRAVA pravi prijavu prekrsaja SUDIJI,jer je nisi verovatno platio.
Ako zapisnik nije istavljen na lice mesta i ponudjen ti,onda vec imas gresku u postupku OSL,te kazem pronadji i procitaj taj Clan 250.

Sto se tice OSL i njegovog svedoka,a nema drugi materijalni dokaz,onda je to isto toliko jako kao i tvoj svedok,s tim,
da ti onda to neigra ulogu,ako ti nije istavio i ponudio zapisnik na licu mesta.
Ali sustina je da je tvoja izjava jaka koliko i njegova,njegov svedok koliko i tvoj. Potvrda o atestu radara,nije i potvrda da je s njim snimano,niti da je tebe snimao.
I jos na OVOJ TEMI JE DISKUTOVANO DA U PRAVILNIKU O METROLOSKIM MERENJIMA STOJI da brzina vozila se meri DOPLEROVIM RADARIMA,A LASERSKI RADAR TO NIJE.Znaci jos jedna nepravilnost.
Ali sustina je da je tesko dokazati OSL-u da je tebe merio,osim svedoka,ali ga i ti imas.

Ajde,puno srece.Pokusao sam da ti otprilike navedem situaciju,a svakako Sudija donosi odluku,pa posle imas pravo i na zalbu.Dokazi o tvom prekrsaju moraju postojati da bi te kaznio Sudija.Neverjuem da cete kazniti ako se bunis i dajes kontra izjave,jos i sa svojim svedokom,a nema recimo jedinog mat.dokaza tzv.slika prekrsaja,A MOZDA CAK I TO NIJE
DOSTA AKO POSTUJE DA LASERSKI NIJE DOPLEROV-znaci zakon ne propisuje merenje sa laserskim radarom-OVO JE LICNO MOJA TVRDNJA,ali su se mnogi slozili na forumu sa ovim.
vj
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.nis-naftagas.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju24.12.2007. u 07:50 - pre 198 meseci
@BMARKE

Vultj je u potpunosti u pravu.

Sto se tice tvoje bojazni da ne dobijes vecu kaznu - s obzirom da nisi do sada prekrsajno osudjivan MORA ti "rebnuti" malu kaznu i uslovno na godinu dana bunio se ti ili ne. Sve vise od toga je prekomerno.
Tebi je u cilju da prodjes bez kazne. Ako ti i oduzme vozacku i odredi visoku kaznu, Vuletj ti je vec napisao da potom ulozis zalbu Zalbenom vecu u kojoj ce akcenat biti stavljen na visoku kaznu koju ti, eventualno sudija u prvostepenom postupku odredi, u odnosu na to da do sada nisi prekrsajno kaznjavan, da si savestan vozac itd. Bitno je i da znas da u ponovljenom postupku NE MOZES dobiti vecu kaznu u odnosu na prvo izrecenu. Znaci u ponovljenom postupku moze ti biti ili potvrdjena kazna ili ublazena pa cak i odbacena.

Definitivno razmisljaj i o tome da napomenes da OSL nije popunio zapisnik na licu mesta.

Pozdrav i srecno!
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju24.12.2007. u 18:04 - pre 198 meseci
Citat:
VULETJ: @BMARKE
Prvo na licino mesto OSL mora da istavi zapisnik o prekrsaju sa upisivanjem tvoje primedbe.
To nikad ne potpisuj.

Dobro ljudi, kad cete vise da prestanete sa ovim glupostima?! Time sto nisi potpisao jasno dajes do znanja sudiji da si "mangup", pa ce ti isti "rebnuti" kaznu, izuzev ako uspes da ga "Freakujes", sa velikim "F", naravno. Nepotpisivanje je efikasno ukoliko planiras da smislis nesto, ili da se krijes nekoliko godina, ili recimo da angazujes advokata. Ja ako imas primedbe, onda ih upisem i potpisem. Ako imam mnogo primedbi onda trazim dodatni A4 papir, ako mi ne daju, onda to stavim kao primedbu. Licno mi se desilo da smo ja i jos jedan poznanik na istoj deonici puta prijavljeni za isti prekrsaj. Ja potpisao, on nije, ja oslobodjen, on kaznjen.
Druga stvar koju bi vozaci trebalo da znaju, primedbe mozete imati samo ukoliko vam je vozilo potpuno ispravno (znaci, dubina sare po propisu, sva propisana oprema na broju, sve sijalice rade, nista alufelne, nista spojleri, nista sportski auspuh, plin ili nemate ili atestiran i upisan u saobracajnu...). Ukoliko ne ispunjavate nesto od ovog u zagradi, najbolje je pokusati izvinjenjem, reci da inace pazljivo vozite ali ste se nesto zamislili, predloziti da se posto je prvi put umesto kazne primeni opomena... ako ne prodje, pitati da li moze neka od manjih kazni, posto niste bas pri parama (nevezivanje pojasa, prljave tablice...). Ovo posebno imati u vidu kad se nalazite na putu van grada. Ovi gradski policajci nece da gube pola sata sa vama, ali ako onim seoskim kazete da niste brzo vozili, njih ne mrzi da vam nadju nesto sto necete tako lako osporiti a kad vam to nadju, onda je obicno kasno za pogodbu oko visine kazne a tu nema jeste/nije kod sudije, ako niste saglasni sa zapisnikom idete na vanredni tehnicki pregled.

Vi koji bi da kazete kako nisam u pravu, iskustvo je pokazalo drugacije - vozim vise od 10 godina i jos NIKAD nisam kaznjavan.
Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

zoran
tv service
021

zoran
Član broj: 426
Poruke: 2706
*.cable-2.sattrakt.net.

Sajt: www.fanzo.org


+13 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju25.12.2007. u 02:21 - pre 198 meseci
Citat:
pctel... - vozim vise od 10 godina i jos NIKAD nisam kaznjavan.
Tvoji postovi me uvek oraspolože
fanzo.org
 
Odgovor na temu

Majstor Duja
Duic Goran
poljski toalet
Novi Sad

Majstor Duja
Član broj: 82753
Poruke: 954
*.ADSL.neobee.net.

Sajt: www.elektrocentar.com


+17 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju25.12.2007. u 09:18 - pre 198 meseci
Citat:
zoran: Tvoji postovi me uvek oraspolože :D


Cuti, kako je krenuo zakljucace ceo [es]....
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
79.101.140.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju25.12.2007. u 11:08 - pre 198 meseci
@PCTEL
Kada nekom govoris da pise gluposti,onda za to moras imati opravdanja jer u protivnom kao i sada bas ti ispadas
velika glu.......
Ja cu tebi lepo da objasnim da na ovakav nacin,ne napadas pisanja nekih koje i ne poznajes a npr.Ja ti vozim 32 god-TI SI ZUTOKLJUNAC u odnosu na mene(Prosao pola Europe),imam poneki sudarcic,poneku kaznicu u pocetku i veoma puno neplacenih kazni.Znaci covek sa iskustvom.
A da ne spominjem da sam angazovani i suds.vestak te pravne postupke i ponasanje sudija pa i OSL i nekih OSL vise poznajem od tebe.
Zato citaj sta pisem i uci od mene i nekih drugih.
Potpisivanje tzv.ZAPISNIKA OSL znaci da se slazes sa konstatacijom istoga i nemas prava na zalbe jer time priznajes njegovu konstataciju.Spas je upisivanje tvoje primedbe,ali konacnu odluku donosi sudija.Ono sto ne valja potpisivanjem
je to da to ujedno znaci poziv u MUP,te ako nisi iz tog mesta moras otici dati izjavu,bilo da ima ili nema primedbe.
Po tom osnovu za mandatnu kaznu moze i MUP da ti da resenje o placanju ili da odmah napise prijavu Sudiji za prekrsaje.
Iznosenje pojedinacnih slucajeva je korisno za sve nas,ali tu TI JE VELIKA PRAZNINA.Zasto ti nisi a on jeste kaznjen.
Pa po tvom pisanju ja pretpostavljam da si ti Policajac,sto pravda nekaznjavanje.
Ali ako nisi policajac,onda znaj da ima mnogo ljudi koji plate kaznu jer ne vole da se zaj...Ali nekima to tesko padne.
Zatim ima veoma mnogo ljudi koji priznaju prekrsaj i gotova stvar,kazna je tu mozda umanjena,ali.
Sta mislis odkud to znam.Pa kad danima provedem vecinu vremena kod Sudije za prekrsaj slusajuci slucajeve,ljude i sl.
Ja sam inace bio prisutan iz drugih razloga,ne spominjuci da mi je Sudija i prijatelj.
Zato oprezno kada odgovaras na neke stvari.Moras ZNATI,IMATI ISKUSTVA,POZNAVATI ZAKONE,LJUDE,SITUACIJE.
A u sledecem cu napisati jedan slucaj INTERESANTAN ZA SVE.
vj
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
79.101.140.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju25.12.2007. u 11:22 - pre 198 meseci
EVO INTERESANTNOG PRIMERA.

Dodje mi kum i zamoli me da mu pomognem kod sudije da ga nekazne mnogo.
On radi na registraciji i vozilo mu prodje vizuelni test broja motora.
Posle izvesnog vremena Policajac posumnja da je udaren broj i da na Laboratorijsko Ispitivanje kod strucnjaka.
Strucnjak ispise da je ipak udaren broj i podnesu prijavu protiv potpisnika na Tehnickom.

Ja zamolim sudiju da kazna bude blaza.Sudija zakljuci cinjenicno stanje i kazni blazom kaznom.Kum zadovoljan i ode.

Sutradan ja kod Sudije.Kazem mu a evo i vama podataka.

Neki stari reno.Udaren broj motora pre oko 5-6 god,kaze laboratorija.Cinjenica i kao kriv je potpisnik.

A Ja kazem Sudiji> Dobro kako mozes da kaznis coveka.Dali imas izjavu laboranta da je toga dana,pod tom osvetljenoscu,u tom prolazu,jedan covek sa nizom struc.spremom i jednom baterijom mogao da utvrdi da
je broj sumnjiv.
Prvo taj Reno i ne vredi ni da se registruje,znaci nema Mita.Beda.Neki obican zemljoradnik u pitanju.

Kaze on da je cinjenica da je broj udaren.

A JA njemu>Pa prijatelju,valjda ako je i kriv imas stepen krivnje.Znaci pre 4-5 god. na tehnickom se moglo
mnogo lakse utvrditi sumnja o udarenom broju.Znaci,taj auto prolazi i vreme sa njime jos vise brise ev.trag udaranja
broja.Sada si osudio coveka,na osnovu potvrde Laboratorije i strucnjaka sa skolom.Pa nije on imao laboratoriju ni strucnu spremu,da bi utvrdjivao udarenost broja.

Nevinog coveka si kaznio jer nemas potvrdu vestaka da je ovaj u vremenu Tehnickog pregleda mogao sa jednom lampom da utvrdi udaren broj.A Covek ima vracanja sumnjivih Auta i prijava policiji da utvrde jer je sumnjivo.

KAZE SUDIJA: Cuti,i upravu si,ali vazno da je ovaj prihvatio kaznu,a ja sam ispunio kvotu za kaznjavanja.
PA SAD VIDITE,STA SVE BIVA I SA NAMA,SUDIJAMA,POLICIJOM ITD.

vj
 
Odgovor na temu

pctel
Beograd

Član broj: 13030
Poruke: 10893



+1349 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju26.12.2007. u 11:24 - pre 198 meseci
Citat:
VULETJ: @PCTEL
Kada nekom govoris da pise gluposti,onda za to moras imati opravdanja jer u protivnom kao i sada bas ti ispadas
velika glu.......

Naravno. Postoje materijalni dokaze da su to gluposti - moje potpisane prijave u kombinaciji sa mojim oslobadjajucim presudama. I to ne kao neki specificni slucajevi, vec UVEK. Ako covek moze dokazati da je nepotpisivanje glupo i kontraproduktivno, ja sam dokazao suprotnim primerom.

Citat:
Ja ti vozim 32 god-TI SI ZUTOKLJUNAC u odnosu na mene

Onda ti je poznato da veci deo tog iskustva (koji se odnosi na ZOBS) mozes da zaboravis. Niti je zakon onaj iz Titovog vremena, niti su sudije, niti su policajci. Nerelevantnim iskustvom zbunjujes sebe, a onda i druge. Mislim da je iskustvo poslednjih 10 godina u ovom slucaju jedino koje moze imati primenu u praksi.

Citat:
Potpisivanje tzv.ZAPISNIKA OSL znaci da se slazes sa konstatacijom istoga i nemas prava na zalbe jer time priznajes njegovu konstataciju.

Izuzev ako imam primedbu, pretpostavljam?

Citat:
Potpisivanje tzv.ZAPISNIKA OSL znaci da se slazes sa konstatacijom istoga i nemas prava na zalbe jer time priznajes njegovu konstataciju.

Ako napisem primedbu "konstatacija sluzbenog lica je netacna" i potpisem zapisnik, da li to znaci da se slazem ili ne slazem sa konstatacijom?! Znaci da se ne slazem i pravno je efikasnije od nepotpisivanja zapisnika. Zasto? Pa zato sto u prvom slucaju se izjasnjavam da nesto nije tacno, a u drugom da se uopste ne izjasnjavam. Ako necemo po pravu vec po logici, uverljivije deluje kad neko odmah "zna" da nije kriv, nego kad ode kuci pa dodje za mesec dana sa nekom pricom. Trece, kao sto sam gore napisao, samim nepotpisivanjem dajes do znanja sudiji da si "mangup", a svestan si da sudije ne vole mangupe...

Citat:
Ono sto ne valja potpisivanjem
je to da to ujedno znaci poziv u MUP,te ako nisi iz tog mesta moras otici dati izjavu,bilo da ima ili nema primedbe.

To jeste tacno. Samo, ja upravo to i hocu. Suprotno od toga je da sacekam poziv, odem kod sudije u svom mestu, on ukuca moju izjavu i posalje kolegi iz tog drugog mesta, onaj drugi procita to sto je ovaj napisao i... eto kazne. Sustinska razlika je u tome da sve zavisi u najvecoj meri od stava sudije, a nije svejedno da li sudiji licno objasnite situaciju, ili on dobije nekakav papir sa objasnjenjem. Sudije za prekrsaje su verovatno prilikom skolovanja ucile kako da prepoznaju laz od istine po boji glasa, gestovima, izrazu lica i verovatno to znanje primenjuju u praksi. Kazem "verovatno", znaci ne znam, mozes da potvrdis ili opovrgnes ovo moje shvatanje.


Samo ti sinko (administratore) radi svoj posao.
 
Odgovor na temu

VULETJ
jovan vuletic
serviser
ada

Član broj: 57279
Poruke: 209
79.101.140.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju26.12.2007. u 22:39 - pre 198 meseci
@PCTEL
Kad vec izazivas Pisuci neke maloumne zakljucke moram da ti odgovorim.
Nisam nerealan i priznajem da i u tvom pisanju ima i istine.

Ali kad nazivas gluposcu za nepotpisivanje.Pod jedan: U pravnom smislu Sluzbena lica ili organi moraju da imaju tvoj
potpis,makar dosli i milicijom radi prinudnog urucivanja Poziva,resenja ITD.Zato ne lupaj bas ti gluposti,da bas treba
potpisati.Na ovoj temi procitaj malo unazad pa ces naci i advokate i policajce one korektne i pametne,koj isto predlazu
nepotpisivanje. A sada moj licni slucaj da imam dostavljenih primedbi i neinteresuje me nikakav zapisnik.
Do sada sam i placao kazne i na lice mesta,kad sam znao da sam kriv.Bilo je i par prijava i sve su pale u vodu.Nisam
potpisao.
A gluposti koje pises da Sudije su psiholozi pa procitaju dali lazes,je stvarno sramotna za odraslog coveka.
ZAPAMTI.NA SUDU MORAS GOVORITI ISTINU U PROTIVNOM JE TO KAZNJIVO,znaci SUDIJA TRAZI DOKAZE PRILOZENE
U PRIJAVI ZA POKR.POSTUP. I AKO NEMA PRIZNANJA KRIVICE,TRAZI PRECIZNO,TACNO I NEDVOSMISLENO
DOKAZ KOJIM TE MOZE KAZNITI.Ako je nejasno i ima povreda postupka,Predmet odbacije. E TO TI JE ISTINA.

Sudija nikoga ne sme da smatra MANGUPOM.Ako se ne javi a uredno poslat i primljen poziv,moze da te privede.
Na osnovu tvoga ponasanja moze da ti udari kaznu i do 10.000 din za nepostovanja Suda.Znaci sve ima svoje.

A sto se tice TITOVOG vremena nisi ziveo u njemu pa tvojoj gluposti nema kraja.Meni kao gradjaninu je nebitno
dali je TITO ili bilo kako se zvao,bio apsolutista,jednoumlje,da postoji samo jedna istina.Bilo je sigurno gresaka.
ALI,SVAKO NORMALAN BI REKAO,DA SMO ZIVELI ODLICNO,SIGURNO,i nije bilo toliko pljacke naroda.Svi su imali auta,isli na more,kupovali i skolovali i lecili decu bez STRAHA,NEMASTINE I BEZ STRESOVA.
Zaduzivao se radi izgradnje i boljeg zivota.Danas ti svaki nemac duguje banki,i ta im je jedna od najzaduzenijih zemalja.
I TITO KAZE: CUVAJTE BRATSTVO I JEDINS.KAO ZENICU OKA SVOGA JER AKO TO IZGUBITE ONDA STE SVE IZGUBILI.
E BAR SAM NORMALAN PA KAZEM,JESTE,SVI MI SMO ZAJE...... TO,PA SADA KRIVIMO NJEGA STO NISMO ZNALI DA
ODABEREMO VODJU KOJI BI SVE TO SREDIO,DOGOVORIO I MOZDA BI BILI KONFEDERACIJA.Bio je u pravu Tito,kao da
je znao da smo toliko majmuni da cemo sve pokvariti.Ako silom moramo da se volimo i trpimo,onda smo takvi i treba
nam Bic da nas smiri.A sada smu tu gde smo,a bolje da nismo.
I sto pises da je vazno zadnjih 10 god.Ne Meni je vazno danas,ovih dana sa trenutnim zakonim,ponasanjima drzave,policije i Sudija.

ZNAS OVO TVOJE ISPADA KAO>: izleglo se pile,pa uci petla kako se prave deca.
Ubuduce ako zelis korektno nastupanje,ne nazivaj neke preloge i misljenja koja ti se ne svidjaju sa gluposcu,jer onda dobijas ovakve odgovore a mozda i jos gore.Lepo pisi.Ja prihvatam tvoj slucaj,ali se ovde govori o krsenju propisa
od strane policije,pa i sudije,pa i nasi prekrsaji.NEBRINI ONAJ KO JE STVARNO POGRESIO,MANJE VISE PLATI.

[Ovu poruku je menjao VULETJ dana 26.12.2007. u 23:49 GMT+1]
vj
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 52 53 54 55 56 57 58 59 60 61 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 561853 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.