Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 561988 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

MagistarUK

Član broj: 173817
*.clients.your-server.de.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju29.02.2008. u 21:08 - pre 196 meseci
@...

Hajde nekako za ove druge korisnike, ali kad i SUPERMODERATORA inficira virus SVABINOG sveznanja !
Sa takvim nacinom razmisljanja mislim da biste lako prosli SVABINU selekciju.

@Aleksej Outlaw

Javi obavezno !
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju29.02.2008. u 21:14 - pre 196 meseci
koliko braca na prethodnoj strani i...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.214.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju01.03.2008. u 06:08 - pre 196 meseci
@Aleksej
- mislim da u potpunosti razumem razloge za tvoje "outlaw" ponasanje,
jer ti prosto ne vidis dobrobit u ponasanju po zakonu. To je nazalost
nuzno tako jer se zakoni ne sprovode kako treba ili su losi. To je krivica
drzave. Na njoj je odgovornost da uveri gradjane da ponasanje po
zakonu moze jedino doneti dobro gradjanima, a nikako stetu.
To drzava cini veoma lose i zato imamo situaciju kakvu imamo.
Zakon ovde vrlo lose stiti gradjane i zato su oni sa razlogom revoltirani.
Jednostavno, ne funkcionise i gradjani se ne mogu osloniti na njega
kao bitan faktor sopstvene sigurnosti. Na drzavi je da ovo ispravi i promeni.
U medjuvremenu na nama je da ne odmazemo u tom procesu time
sto cemo se ponasati outlow, jer ne vidim kako to moze pomoci
u poslu koji treba da obavi drzava.

 
Odgovor na temu

banelaki

banelaki
Član broj: 34812
Poruke: 13
77.46.153.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju01.03.2008. u 17:50 - pre 196 meseci
VULETJ
Ne vidim te na forumu. Nisi se valjda uplasio Svabe. Oce covek da proveri ko si , odakle si i sto nisi postao nacelnik. Zaboravi. Tip malo pati od velicine, a ti mu malo sasuo u facu a on na to nije navikao zato sto je to sto jeste pa boze moj hoce odmah da te trazi. Ko si ti da njemu ovo ili ono.
Jesi i ti malo kuražan, pa šta. Nije tu bilo nekih velikih uvreda. Nećemo se valjda zbog jačih reči sada tražiti i proveravati.
SVABA1
Rekao si "Ne teraj me da proverim zasto zamalo nisi postao nacelnik, a i ostalo. Dao si dovoljno podataka o sebi tako da vrlo lako mogu da proverim te stvari."
Nemoj bre Svabo da ovde plasis ljude po forumu. Ocito da si neki iz suda ili policije. Mozda si i OK al nemoj molim te da "PROVERAVAS" nikog ti ovde. Ocito neka profesionalna deformacija. Zaboravi.
Ovo nema bas veze sa forumom (izvinjavam se). Samo zelim da nam se VULETJ opet ukluci, posto je napisao dosta korisnih postova, a SVABA prestane sa "proveravanjem" i nastavi da nesto pomogne i on ako hoce.
 
Odgovor na temu

Aleksej Outlaw

Član broj: 174145
*.adsl-4.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju01.03.2008. u 18:20 - pre 196 meseci
@Kernel-1

Mislim da se slazem sa tobom. Zapravo nikad nisam video da je neko sve radio "po zakonu" a da je dobro prosao. Cak naprotiv. Naravno ne moze to da bude opravdanje.... Ali eto. Slazem se da treba da se mi prvo promenimo, ali mislim da ce to jako tesko da ide, i ne zleim ceo zivot da ispravljam krive drine i na kraju zivota da vidim da nisam nista postigao...

Iskreno mi je bilo jako zao, odmah sam naravno pomislimo da meni neko tako osteti auto (tek kupljan a godinama sam ga zeleo!) i u nekim drugacijim okolnostima bih vrlo rado iskesirao koliko treba da se plati, da se popravi. Ali sta sada vredi... S jedne strane nije mi bilo zao sto su me kerovi navatali, jer sam bar znao da ce biti pokrivena steta coveku!

PS. Obavezno javljam koliko su me rebnuli.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
89.216.107.*

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju01.03.2008. u 20:29 - pre 196 meseci
Citat:
MagistarUK:
@...

Hajde nekako za ove druge korisnike, ali kad i SUPERMODERATORA inficira virus SVABINOG sveznanja !
Sa takvim nacinom razmisljanja mislim da biste lako prosli SVABINU selekciju.

Ako misliš na mene, samo mi reci gde parkiraš auto — malo ću ga čuknuti i pobeći, pa da te vidim onda ovde na forumu kako pričaš da je to sasvim normalno.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju01.03.2008. u 21:14 - pre 196 meseci
vi bas "mesate" "freakovanje policije" i bezakonje :)
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
77.46.228.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.03.2008. u 02:26 - pre 196 meseci
Pa policija je kako se to kaze - produzeni UD (mislim na ruku, da ne bude zabune) zakona ;)
 
Odgovor na temu

Aleksej Outlaw

Član broj: 174145
*.adsl-2.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.03.2008. u 20:06 - pre 196 meseci
E ljudi zaustavi me pandur danas za prekoracene brzine! Hehe. 70ak a dozvoljeno 60. Pa ako hocu da platim 1000 kinti na licu mesta itd... Ja reko', od toga nema nista, a takodje i nista ne potpisujem, a on kako hoce... I jos kazem da me ceka 2 sudjenja za prekrsaje za koje je ovih 10 na sat vise zista smesno...

I pitam ga da li je tacno da po zakonu radar sme da te uhvati SAMO u odlasku?? Jer sam se setio da se o tome vodilo reci ovde na forumu, a on kao ma kakvi to je bilo pre bla, bla...

Dakle! Koliko je zaista to pouzdana informacija....

I u svakom slucaju pusti me...
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.eunet.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.03.2008. u 20:45 - pre 196 meseci
Citat:
Aleksej Outlaw: I pitam ga da li je tacno ;) da po zakonu radar sme da te uhvati SAMO u odlasku?? Jer sam se setio da se o tome vodilo reci ovde na forumu, a on kao ma kakvi to je bilo pre bla, bla...

Dakle! Koliko je zaista to pouzdana informacija....

OSL ti je dao tacnu informaciju, po pitanju radara, da je to vazilo ranije. Od decembra 2006. ili januara 2007. (ne znam tacno) odredba da radar moze da te snima samo u odlasku je izmenjena, tako da je sada definisano da moze da te snima i u dolasku i u odlasku.

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.smatsa.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju03.03.2008. u 13:03 - pre 196 meseci
Informacija je samo delimicno tacna, da podsetim da je ostalo otvoreno pitanje da li je propisano bilo kojim zakonskim aktom da se za merenje brzine moze koristiti laserski radar (koji nije doplerov) a da je uredbom dozvoljeno merenje brzine samo doplerovim radarima i u dolasku i u odlasku.


Invest in Your future
 
Odgovor na temu

svaba1
Srbija

Član broj: 107420
Poruke: 3
91.150.109.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju05.03.2008. u 13:05 - pre 196 meseci
@banelaki
Slazem se. Privatno sam se cuo sa Vuletom, bez provere, lik je ok. Neko je jednom rekao: "zakoni su kao paucina, muve se uhvate, a slon prodje i ne primeti ih"
pandur
 
Odgovor na temu

svaba1
Srbija

Član broj: 107420
Poruke: 3
77.46.200.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.03.2008. u 18:10 - pre 196 meseci
@zmanojlovic
Postoji pravilnik koji se odnosi na dopler radare, ali to nije pravilnik koji regulise koja se sredstva mogu koristiti u kontroli saobracaja vec jednostavno donosi uslove koje moraju da ispune dopler radari. Sada je uveden novi radar Prolaser III koji ce fotografijom da belezi ne samo prekoracenje brzine vec i nepropisno preticanje, prolaske kroz crveno svetlo itd. Pazite se, moze da slika sa 700 metara. Ukratko slikace se prekrsaji kad god je moguce kako bi se izbeglo slobodno sudijsko uverenje i greske kod OSL na koje se dosta zalite. Ako vam se ne svidja ovaj radar uvek mozemo da se vratimo na odokativno merenje brzine. Savetujem vam da pazljivo vozite i postujete propise. PS one slike sa foruma "prekrsaji policije" su dale efekta, nastavite tako.

http://www.o-b-d.com/policijski-radari.html
http://vrelegume.co.yu/forum/viewtopic.php?start=15&t=4090
http://www.nacionalnaklasa.com/content/view/824/28/

Nadam se da ce te imati koristi od ovih linkova.
pandur
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.214.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju13.03.2008. u 06:17 - pre 196 meseci
Nekoliko puta sam video da policajac sedi u službenom vozilu i kroz prednje staklo vrši kontrolu brzine ručnim radarom. Da li je takvo merenje ispravno, tačno i dozvoljeno i šta učiniti u slučaju kada me zaustave zbog prekoračenja brzine izmerene na taj način ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

momsab
Momčilo
Beograd, R.Srbija

Član broj: 2804
Poruke: 3041
89.216.97.*

Jabber: pitati@PP
Sajt: www.momsab.com


+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju13.03.2008. u 13:39 - pre 196 meseci
ako se ne varam, na sva pitanja ces naci odgovore u ovoj temi
Žena u krevetu i vino na stolu nikako ne smeju da čekaju. Jer, vino se greje a žena hladi.

-vinolog
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.214.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju14.03.2008. u 06:32 - pre 196 meseci
Temu pratim od početka i ne sećam se da je bilo o reči korišćenja ručnog radara iz vozila kroz staklo. Mada možda sam zadremao na času
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju14.03.2008. u 12:24 - pre 196 meseci
Joker potpuno si u pravu, tako slozen uredjaj trazi ozbiljnu obuku za onoga ko ga koristi a pogotovu sto izmereni podaci sluze kao dokaz na sudu, zato merenju brzine od strane OSL treba pristupiti veoma pazljivo. Mislim da su OSL dremali na casu kada su ih obucavali (ako su ih u opste obucavali?) o nacinu koriscenja uredjaja. Ja sam takodje primeti u ovom forumu jos prosle godine da je omiljeni nacin merenja izgleda bas taj koji si naveo a to je kroz vetrobransko staklo. Nigde to u svetu nisam video da se tako radi a mogu samo da pretpostavim da se tako ne preporucuje. Sve bi bilo jasnije kada bi neko mogao da upload-uje fabricko uputstvo i tada ne bi bilo nikakve dileme.

Svabo ne delim tvoje misljenje da svi treba da imamo bezgranicno poverenje u bilo koji uredjaj a ako ga nemamo da onda treba da prihvatimo odokativno merenje.
Invest in Your future
 
Odgovor na temu

svaba1
Srbija

Član broj: 107420
Poruke: 3
212.200.201.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju14.03.2008. u 17:40 - pre 196 meseci
@zmanojlovic
Nema potrebe da bezganicno verujes uredjaju, ali on se koristi svuda u svetu kao sto se koriste i recimo ves masine i pokazao se kao dobar tj precizan. Dao sam i neke linkove pa proprati ih i videces preciznost uredjaja i mane. Naravno da su moguce zloupotrebe koje se i desavaju sa obe strane, ali to su izuzeci i ne treba ih uopstavati na sve policajce (vozace). Gledam koliko se ulazi u detalje, te da li je pravilnikom regulisano ovo ili ono. Kad bi policija htela toliko detaljno da vas kontrolise verovatno da bi svi platili neku kaznu, zar ne. Svakog jutra, dok idem na posao vidim bar 5 saobracajnih prekrsaja i znam da ti ljudi nece biti kaznjeni, pogledajte i sami kad negde idete i kazite da li sam u pravu. Ajde da ne nalazimo nacine da izvrdamo kad je prekrsaj napravljen, vec da pokusamo da im smanjimo broj, svako sa svoje strane.

Ajde i da pokusamo da i zloupotrebe smanjimo opet svako sa svoje strane. Nije problem sto ces ti da vozis brzo, problem je sto ces mozda da ubijes nekoga ili sebe, a to hocemo da sprecimo.
Evo vam i jedan savet nevezano za ovu temu: ako slucajno vozite nekog tesko bolesnog (povredjenog) u bolinicu i hitno je, upalite sva cetri zmigavca i videcete da niko nece da vas zaustavlja ali ne zloupotrebljavajte to. Ajde i da vas vidim da stanete kad ima povredjenih i ponudite pomoc, to retko vidjam i kod nas i kod vas. Mi smo vec zapoceli neke akcije da to promenimo, zapocnite ih i vi. Nemoj da se pomoc svede na ablendovanje da je radar u blizini.

I samo ovo pisanje donosi rezultate, ali ako se postavite kao neprijatelj i neko ko o nama misli sve najcrnje, pa i o drzavi i njenim zakonima, onda tesko da cemo naci zajednicki jezik. Mozda i ja mislim da zakoni nisu dobri, ali sam isto kao i vi duzan da ih se pridrzavam. Ja bih vas podelio u tri grupe, u one koji prave prekrsaje i krivicna dela i hoce da izvrdaju posledice (njima ne valjaju ni zakoni ni policija), druga grupa su ljudi o koje se policija verovatno ogresila ( njima ne valja policija, opravdano) i one koji nemaju problema ni sa zakonima ni sa policijom ( oni koji hoce da pomognu i poboljsaju stvari). Sa prvom grupom nemam sta da pricam, narocito ako se radi o tezim delima, mogu samo da im savetujem da posto ovde sve ne valja, da promene zemlju kako bi i mi i oni bolje ziveli. Drugoj i trecoj grupi hocu vrlo rado da pomognem, koliko mogu, kako bi svi bolje ziveli. Opet da ponovim, policija je organ gonjenja, ljudi sa posebnim ovlascenjima koji mogu da vam uskrate odredjena prava, cija ste upozorenja i naredjenja duzni da postujete i izvrsavate, ako to ne uradite skoro uvek je sledeca mera primena sile. Tako je predvidjeno zakonom i to je osnov postupanja i rada policije i za to i sluzi izmedju ostalog. Prema tome, nema prepiranja i raspravljanja, psovanja i ostalog, dobice te kao odgovor silu, jer tako OSL MORA da postupi, tako je propisano pravilnikom o primeni sredstava prinude. Jedan normalan razgovor sa OSL, bez dodirivanja (dodirivanje se smatra napadom na OSL) ne sme da rezultira posledicama po vas.
@banelaki
Poslao sam tvoju sliku ali ne znam gde se to desilo

[Ovu poruku je menjao svaba1 dana 14.03.2008. u 19:10 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao svaba1 dana 14.03.2008. u 19:12 GMT+1]
pandur
 
Odgovor na temu

zmanojlovic
Beograd

Član broj: 50427
Poruke: 45
*.smatsa.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.03.2008. u 10:36 - pre 195 meseci
Svabo, sebe svrstavam u grupu 3 i zelim da pomognem koliko mogu. Nije sitnicarenje ako se merenje kroz vetrobran moze iskoristiti kao dokaz na sudu. Moja dosadasnja saznanja iz tehnicke oblasti navode na zakljucak da je takvo merenje nepravilno a ako imas drugaciju informaciju iz uputstva za koriscenje prepisi nam taj segment, ako to proizvodjac predvidja kao mogucnost, prihvatam u potpunosti i bice mi od velike pomoci da saznam kako je uspeo da spreci kroz vetrobran: refleksije, prelamanja, rasipanje laserskog snopa…
Invest in Your future
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
77.46.214.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.03.2008. u 11:47 - pre 195 meseci
Da, tako sam i ja razmišljao, kao dokaz na sudu. Ali ne dokaz koji bi me oslobodio krivice ako sam vozio u naseljenom mestu 100 km/h, nego ako sam vozio 60 a izmereno mi je 70km/h. Interesovalo me je da li dolazi do greške prilikom merenja kroz vetrobransko staklo ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 55 56 57 58 59 60 61 62 63 64 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 561988 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.