Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 559168 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

romaNS
Roman Pavlovic
Novi Sad

Član broj: 131512
Poruke: 19
77.46.221.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju08.06.2008. u 21:42 - pre 192 meseci
1. Imam pitanje, da li policija moze da napise kaznu ukoliko i sama pravi prekrsaj (prilikom zaustavljanja su nepropisno parkirani, a nisu ni obelezili mesto sa bovama ili tako nesto, imam i sliku)? Ako ne moze u kom zakonu to pise?
2. Uhvate devojku da joj pisu kaznu za kacigu (ja prisustvujem). Da im podatke saobracajnu, licnu kartu, tada joj zvoni telefon, javlja se i odlazi desetak metara dalje da prica. Policajac ispise kaznu, gleda, kaze da zure, daje meni sva ta dokumenta sa kaznom, pokupe se i odu. Na prijavi pise da su joj procitali zapisnik i da nema primedbi na isti, nisu joj ni trazili to da potpise. Da li je to regularno i da li zbog toga moze prijava biti neregularana?

Hvala unapred, nadam se da neko ima odgovor (ako je moguce neki link, neki zakon ili tako nesto).
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.nis-naftagas.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju09.06.2008. u 14:18 - pre 192 meseci
1. Prvo, sta znaci "nepropisno parkirani"? Ukoliko je to regulisano znakom - onda nisu u prekrsaju jer je OSL stariji od znaka (pod uslovom da nije stao tu da skokne do pekare i sl). Ako je ta problematika uredjena Zakonom (slucajevi kao sto su na mostu, na nadvoznjaku, u tunelu, na prevojima i sl.) - onda su u prekrsaju jer OSL nije stariji od Zakona.

2. Opisana situacija predstavlja tzv. neregularnost u postupku. U svakom slucaju, ako ne plati ici ce u prekrsajni postupak. Olaksavajuca okolnost je da zapisnik nije potpisan. Prekrsaj je nacinjen i pomenuta situacija ga ne ublazava... Da li moze da se ospori? Ne znam. Nisam imao takva iskustva.

pozdrav...
 
Odgovor na temu

Vlada1001

Član broj: 57306
Poruke: 78
*.static.ikomline.net.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju13.06.2008. u 02:28 - pre 192 meseci
Malo iskustvo sa puteva iz susedne Republike Srpske. Pored prsluka, zelenog kartona... traže još i nešto drugo. Zaustavlja mene drumski razbojnik na izlasku iz Trebinja. Sve gleda šta će da mi nađe, pa kaže da moja nalepnica SRB nije propisna (ima malecki znak OMV). Kazna 40 maraka.
"Srećom" su mi par dana pre toga malo čuknuli kola u Trebinju, pa sam pola sata pre toga bio u njihovoj stanici da podignem zapisnik. Zbog toga mi je "oprostio", a i verovatno je uvideo da može da dobije .... od mene i da bi se vratio u Trebinje da platim kaznu i pišem žalbu.

Policija u CG standardno o.k (barem moja iskustva), prvi put me je sad posle više godina zaustavila policajka na ulasku u Nišić (samo rutinska kontrola).
 
Odgovor na temu

bojan_sm

Član broj: 159071
Poruke: 74
93.86.34.*



+72 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.06.2008. u 14:26 - pre 192 meseci

Hej
mala pomoć ili preporuka !

Zaustavili su me na ulasku u Pančevo, bla, bla, postoji snimak nazad 1 kilometar vozio sam 91 kod neke pumpe, dozvoljeno 60, zaustavili su mene iz grupe verovatno zato što sam vozio SM table a ostali PA i BG... Naravno nisam vido radar... Hteli da me kazne na licu mesta 3000 din, ja nemam, napisao mi na žuti papir koji nisam potpisao da platim u roku 8 dana (što je sutra) ili će slika biti kod sudije 27. juna u Pančevu, a ja iz Sremske Mitrovice. A nema šanse da idem ?
Šta da radim ?
Ako platim sutra da li će me dodatno kažnjavati ??
Ako budem izbegavao da li mogu da me kazne ako ne budem primao poziv ...??

Ili nešto drugo ?

 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.eunet.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju19.06.2008. u 06:24 - pre 192 meseci
@bojan_sm

Verovatno sam vec zakasnio sa odgovorom, ali dobro je znati...

Ako se ne pojavis u zakazano vreme pokrenuce prekrsajni postupak kod sudije za prekrsaje.
Ako platis dostavi im kopiju uplatnice. Moze i sa par dana zakasnjenja. OBAVEZNO salji kopiju a original zadrzi za sebe i ne bacaj! Administracija je cudo. Po mene su jednom prilikom dosli da me privode u zatvor jer "nisam" platio kaznu koja je bila placena bar 6 meseci pre toga.

Ako dodjes do sudije, pismenim putem mozes da ih obavestis da zelis da te usluzno saslusa sud u SM, nakon cega ces ponovo dobiti poziv da se javis kod sudije u SM.

Naravno, sve sto saljes salji sa tzv. potvrdom o slanju (ne znam tacan naziv) koju trazis u posti priliko predaje posiljke...

Pozdrav...
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju29.06.2008. u 11:40 - pre 191 meseci
Hteo si reci SA POVRATNICOM tj. potvrdom koja ti se vraca da je posiljka stigla i da ju je primio taj i taj... (potpisao)
PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

Nabukodonosor
Marjan Bažalac
Kraljevo

Član broj: 17066
Poruke: 6463
91.150.108.*

Jabber: nabukodonosor@elite.....
ICQ: 235843000
Sajt: https://www.toolsify.com


+565 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju29.06.2008. u 12:18 - pre 191 meseci
Citat:
Ako se ne pojavis u zakazano vreme pokrenuce prekrsajni postupak kod sudije za prekrsaje.
Ako platis dostavi im kopiju uplatnice. Moze i sa par dana zakasnjenja. OBAVEZNO salji kopiju a original zadrzi za sebe i ne bacaj! Administracija je cudo. Po mene su jednom prilikom dosli da me privode u zatvor jer "nisam" platio kaznu koja je bila placena bar 6 meseci pre toga.

A gde se salje ta kopija uplatnice? Gde pise ta adresa?
Have you ever had a dream that you were so sure was real? What if you were unable to wake from
that dream? How would you know the difference between the dream world...and the real world?

www.toolsify.com
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.nis-naftagas.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju30.06.2008. u 08:19 - pre 191 meseci
@MAREN
Ne sa povratnicom. Njemu treba samo dokaz da je na vreme posalo zahtev za usluzno saslusavanje u mestu prebivalista (boravista), te ga na osnovu toga ne mogu teretiti da se nije odazvao pozivu. Isti princip kao kad se salje zalba na presudu.

@Nabukodonosor
Adresa za slanje nigde ne pise. Prvo moras da vidis koji te je SUP "rebnuo", sto imas na onom "zutom" izvestaju koji ti je OSL dalo na licu mesta. Dalje postupak ide: 988, trazis broj telefona nadleznog SUPa, nazoves doticni SUP i tamo ces dobiti sve informacije koje ti trebaju..

Pozdrav
 
Odgovor na temu

b2b
BGD

Član broj: 15030
Poruke: 62
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju01.07.2008. u 21:03 - pre 191 meseci
Ako može jedan stručan odgovor za mene.

Imam prekoračenje brzine 22.04.2006. u Gornjem Milanovcu. Nisam platio kaznu, potpisao sam zapisnik ali sam poricao brzinu.
Postupak je vodilo sl. lice u Pol. stanici Gornji Milanovac18.07.2006. i kažnjen sam sa 2000 din plus troškovi.
To mi je poštar ostavio u sandučetu krajem jula 2006., ništa nisam potpisao , mada je bila plava koverta sa povratnicom, možda je on potpisao.

Pre par dana, 29.06.2008. dobijem od Gradskog sudije za prekršaje Beograda Opomenu za neplaćenu kaznu gde se oni pozivaju na taj Up. br...../06
i konstatuju da kazna nije plaćena i da će se zameniti kaznom zatvora i t.d. i traže da donesem dokaz o uplati.
Pa me zanima:

Kada ovo zastareva, nisam baš voljan da im plaćam?
Kako da proverim kada je Rešenje postalo pravosnažno?
Šta je pametno da uradim u ovoj situaciji?

Hvala unapred.
 
Odgovor na temu

Jovan_NS
Novi Sad

Član broj: 141776
Poruke: 76
79.101.84.*



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 01:44 - pre 191 meseci
Malo da se odvojim od auto industrije

Pre nekoliko godina čuo sam priču u koju nisam mogao da verujem

Situacija je sledeća: provalnik je ušao u jednu kuću i počeo da pljačka šta je stigao. Vlasnik kuće čuje da ima nekog u kući, uzme pištolj i siđe da vidi šta se dešava. Nailizi na lopova i vikne nešto glasno kako bi lopov shvatio da je viđen i eventualno pobegao a "majstor" se okrene i počne da preti vlasniku posle čega nastavlja da pljačka(a da pritom nije registrovao da vlasnik ima pištolj). Opet vlasnik upozori lopova ali on ne reaguje i nastavlja sa pljačkom. Čovek uzima pištolj i upuca ga, zovne policiju, panduri dođu i UHAPSE vlasnika! Posle toga je osuđen i poslat na robiju(vlasnik kuće - žrtva a NE lopov)!

Sad vi meni recite, kako je ovo moguće?

Kakva su naša prava u ovakvoj situaciji?

P.S. Nisam siguran dal je lopov ubijen ili ranjen, ali fakat je da je vlasnik kuće osuđen.



Živi svaki dan kao da ti je poslednji...
... jednom ćeš biti upravu!!!
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 03:40 - pre 191 meseci
Nemas nikakva prava sem da pozoves policiju i da sackeas da ona dodje. Tj mozes valjda da izvrsis 'civilno hapsenje' ili kako se vec zove ali pri tome ne smes da upotrebljavas silu :p
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
79.101.94.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 08:14 - pre 191 meseci
hmm, subota 28.06 oko 11-12h
pravac Pa--Bg
onaj niz semafora sa ogranicenjem brzine od 60kmh i programiranim zelenim talasom od 75 kmh.
uglavnom vozim 70-80 i kroz zutu traku se probija lada niva sa novim P tablicama, nisam siguran za broj ali bilo je (latinicno) P-?55?
vozi ~ 100, bez upaljene sirene ili rotacija,
prolazi kroz 1 crveno
pa kroz drugo crveno, pa kroz trece crveno ...
dalje ga nisam video,
stizem ga kod mosta -- guzva nekome stalo auto na mostu.
opet niva divlja izmedju auta, iseca neki kombi bez zmigavca
i nastavlja dalje....



"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.nis-naftagas.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 10:53 - pre 191 meseci
@Jovan_NS

Takvi su ti nasi zakoni. (?) Po nasim zakonima, napadacu smes da ugrozis bezbednost samo ako je tvoja bezbednost ugrozena. Naravno, pri tome treba da postoje tragovi da ti je bezbednost bila ugrozena (sta god im to podrazumevalo - verovatno moras da imas ranu od napada na sebe - modrica, posekotina, ubodna, ustrelna/prostrelna rana itd). (?!) Idemo dalje, tu nije kraj nebulozama: Ukoliko te je napadac napao sa nozem, ti ne smes da se branis pistoljem! (?!) Znaci, smes da se branis sa oruzjem koje napdac koristi ili slabijim. (?) Sve preko toga predstavlja prekomernu upotrebu sile. (Mislim da o ovome nigde u zakonim ne pise, ali predstavlja sudsku praksu). Nas poznati glumac, Zarko Lausevic je slicno prosao u trenutku kada mu je cvetala karijera. Ako se dobro secam bio je napadnut pistoljem. Istom merom se branio, samo sto je ispraznio ceo okvir. Ako se dobro secam, strucni krugovi su se slozili da bi bio oslobodjen optuzbe da se zaustavio samo na jednom hicu bez obzira da li je taj hitac bio smrtonosan ili ne... Ali, ovo ostavimo pravnicima...
U Americi, e to je sasvim druga prica, koja krece od momenta ugrozavanja poseda i opomene vlasnika o ugrozavanju...
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.nis-naftagas.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 11:09 - pre 191 meseci
@b2b
1. Da li si u zapisniku na licu mesta izneo primedbu na zapisnik, tj. da se ne slazes sa brzinom kretanja navedenom u zapisniku? Ako nisi - sve si priznao.

2. Kada ti je dostavljeno resenje imao si rok od 8 dana na zalbu na resnje, a 15 dana za placanje navedenih troskova i kazne.

3. Resenje postaje pravosnazno od datuma donosenja istog. Znaci, pogledaj resenje i na njemu ces videces od kog datuma je pravosnazno.

4. U Zakonu o prekrsajima navedeno je posle koliko vremena zastareva mera kaznjavanja/sankcionisanja. Nisam siguran, ali mislim da je, takodje, u pitanju 2 godine. Takodje, tu postoji jedna zackolljica u vidu odredbe (parafraziram): od poslednje aktivnosti u postupku...

E sad... Ako je resenje dostavljano sa povratnicom koju nisi potpisao, mozes da se zalis da tebi nije dostavljeno nikakvo resenje, jer o tome i ne postoje dokazi - potpisana povratnica. Koliko ja znam samo su vojni odseci ukinuli obavezu potpisane povratnice i uveli da se danom slanja poziva smtra da ti je isti i urucen, a sve zbog velikog broja odbijanja primanja poziva.

Druga varijanta ti je da uplatis kaznu i troskove postupka i posaljes im dokaz o tome pre nego sto dodju da te privode. (mene su privodili i ako sam sve uplatio pa sam morao u pisarnicu suda ponovo da nosim dokaz o uplati)
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
79.101.193.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 11:56 - pre 191 meseci
@ssimic
Ako se dobro sećam pre godinu ili dve je došlo do dopune u zakonu za kvalifikaciju nužne odbrane. Ne sećam se tačno šta ali ako se dobro sećam da su data šira ovlaštenja za napadnutu osobu.
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-225-241.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 12:21 - pre 191 meseci
pa ovo za pistolj i treba da hapsi,odakle mu dozvola da puca u bilo koga

Citat:
Deep|Blue
vozi ~ 100, bez upaljene sirene ili rotacija,
prolazi kroz 1 crveno
pa kroz drugo crveno, pa kroz trece crveno ...


pa i da je imao rotaciju,ne bi smeo da ide kroz crveno
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
79.101.193.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 12:27 - pre 191 meseci
A ko izdaje dozvolu za pucanje u nekoga ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-225-241.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 12:46 - pre 191 meseci
pa niko ;)

panduri i vojnici imaju jedino "pravo" da pucaju u coveka
 
Odgovor na temu

b2b
BGD

Član broj: 15030
Poruke: 62
*.ptt.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 12:56 - pre 191 meseci
Rešenje je postalo pravosnažno 22.08.2006.
Znači, imam još par meseci do zastarelosti.

Ima li neko iskustva da li stvarno dolaze na adresu, da li se raspisuje poternica, kakva je praksa,
da li ću imati problema prilikom prelaska granice.


Evo o zastarelosti

Code:
Glava 8.
ZASTARELOST
Zastarelost pokretanja i vođenja prekršajnog postupka
Član 69.
Prekršajni postupak ne može se preduzeti ako protekne jedna godina od dana kada je
prekršaj učinjen.
Izuzetno od odredbe stava 1. ovog člana, za prekršaje iz oblasti javnih prihoda,
carinskog, spoljnotrgovinskog i deviznog poslovanja može se posebnim zakonom
propisati duži rok zastarelosti gonjenja.
Rok iz stava 2. ovog člana ne može biti duži od pet godina.
Zastarevanje prekršajnog gonjenja ne teče za vreme za koje se gonjenje ne može preduzeti
po zakonu.
Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima
radi gonjenja učinioca prekršaja.
Sa svakim prekidom zastarevanje počinje ponovo da teče.
Zastarelost prekršajnog gonjenja nastaje u svakom slučaju kad protekne dva puta onoliko
vremena koliko se po zakonu traži za zastarelost gonjenja.
Zastarelost izvršenja kazne i zaštitne mere
Član 70.
Izrečena kazna i zaštitna mera ne mogu se izvršiti ako je od dana pravosnažnosti
rešenja o prekršaju protekla jedna godina.
Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere počinje od dana pravosnažnosti rešenja
o prekršaju kojim je izrečena kazna odnosno zaštitna mera.
Zastarevanje izvršenja kazne i zaštitne mere ne teče za vreme za koje se izvršenje ne
može preduzeti po zakonu.
Zastarevanje se prekida svakom procesnom radnjom nadležnog organa koja se preduzima
radi izvršenja kazne, odnosno zaštitne mere.
Sa svakim prekidom zastarevanje počinje ponovo da teče.
Zastarelost izvršenja kazne odnosno zaštitne mere nastaje u svakom slučaju kad
protekne dva put onoliko vremena koliko se po zakonu traži za izvršenje kazne, odnosno
zaštitne mere.
 
Odgovor na temu

pajaja
Beograd

Administrator
Član broj: 41598
Poruke: 3430
*.dynamic.sbb.rs.

Jabber: pajaja@elitesecurity.org
ICQ: 253317269


+144 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.07.2008. u 13:14 - pre 191 meseci
Dakle kao sto kaze ssimic, nije bas jednostavno, posebno sto treba da dokazes kolika je bila opasnost.

Sto se tice tog glumca, ako se dobro secam on je posle svadje i tuce ispalio 13(!) metkova? Ako je to tacno i u US bi bio optuzen :)

[Ovu poruku je menjao pajaja dana 03.07.2008. u 01:15 GMT+1]
xxx
mali mali mali kamičak...nebo plave boje.
In Memoriam: Madzone Zeka(15.09.2005-16.09.2005)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 59 60 61 62 63 64 65 66 67 68 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 559168 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.