Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562734 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
79.101.66.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.05.2008. u 07:51 - pre 194 meseci
Citat:
miroslav V.CRNIĆE: Član 227.

Novčanom kaznom od 3.000 do 20.000 dinara ili kaznom zatvora do 30 dana kazniće se za prekršaj:


16) vozač koji u odnosu na pešaka koji je stupio ili stupa na obeleženi pešački prelaz postupa protivno odredbama člana 110. st. 2, 3. i 4. ovog zakona;

Može objašnjenje za pojam stupa ? Koji je to momenat ? Ako se nalazi pored pešačkog prelaza ?
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.eunet.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.05.2008. u 08:18 - pre 194 meseci
Stupa - korak kojim sa jednom nogom pesak prelazi sa trotoara na pesacki prelaz. Znaci ako je otpoceo sa korakom pri cemu jedna noga po okoncanju koraka zavrsava na pesackom prelazu predstavlja momenat stupanja.
 
Odgovor na temu

Joker
Subotica

Član broj: 646
Poruke: 1559
79.101.66.*

Sajt: jokerleather.net


+79 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.05.2008. u 09:49 - pre 194 meseci
Hvala
format c: /udari_disk_o_beton /jako
 
Odgovor na temu

miroslav V.CRNIĆE
Miroslav Nedić
Veliko Crniće

Član broj: 176296
Poruke: 27
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.05.2008. u 17:49 - pre 194 meseci
to sam izvadio iz zakona ZOBS a zavisi od sudije negde sigurno oko 4000 do 6000 dinara plus od 500 do 1000 troškovi nisam siguran ali zavisi od sudije. a čuo sam i da koriste digitalne foto aparate one kao pauk što nosi kola pa slikaju kola e pa saobraćajac slika i izgleda da koriste to pa je i to dokaz na sudu.
 
Odgovor na temu

miroslav V.CRNIĆE
Miroslav Nedić
Veliko Crniće

Član broj: 176296
Poruke: 27
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.05.2008. u 17:50 - pre 194 meseci
e na to spupanje dosta kandidata padne na polaganju kad pešak zakorači jednom nogom na prelaz i nećka se dali će da pređe ili neće
 
Odgovor na temu

miroslav V.CRNIĆE
Miroslav Nedić
Veliko Crniće

Član broj: 176296
Poruke: 27
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.05.2008. u 17:53 - pre 194 meseci
a radar nemora da stoji van kola može i unutra jer sam video jednom stajao je u kombiju i gledao kroz šajbnu.
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.rcub.bg.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.05.2008. u 18:10 - pre 194 meseci
Miroslave, a jel ti bilo tesko da prethodne tri poruke napises kao jednu?
 
Odgovor na temu

miroslav V.CRNIĆE
Miroslav Nedić
Veliko Crniće

Član broj: 176296
Poruke: 27
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.05.2008. u 18:55 - pre 194 meseci
ma nije mi teško nego se kasno setim da ogdovorim tek kasnije mi dođe ta misao
 
Odgovor na temu

djordje1yu
Beograd

Član broj: 133579
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.balkan-mobile.com


Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju10.05.2008. u 19:53 - pre 194 meseci
A još sam se malo i raspitao pa sam i čuo da naša divna policija obožava da ima ljude u civilu koji tako stoje na pešačkom i onda zakorače da bi te ovi zaustavili.... predivan trik....
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.eunet.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju11.05.2008. u 08:38 - pre 194 meseci
Citat:
djordje1yu: A još sam se malo i raspitao pa sam i čuo da naša divna policija obožava da ima ljude u civilu koji tako stoje na pešačkom i onda zakorače da bi te ovi zaustavili.... predivan trik....
To je njihovo pravo kao sto je nasa obaveza da pesaka propustimo na pesackom prelazu. Medjutim tu ima jedna zackoljica, naravno u korist vozaca, a u slucaju kada saobracaj nije regulisan svetlosnom signalizacijom iliti semaforom.

Bitan je momenat kada je prekrsaj primecen ili slikan. U propisima i zakonima uvek imate onu cuvenu odrednciu - parafraziram: ako je u mogucnosti da izvrsi zaustavljanje ne ugrozavajuci svoju i bezbednost drugih ucesnika u saobracaju.

Ja sam par puta izbegao kaznu zbog ne propustanja pesaka na taj fazon. Naravno ako je u toj zoni ogranicenje 30km/h tesko cete se izvaditi na gore pomenuti nacin.

Pozz...
 
Odgovor na temu

djordje1yu
Beograd

Član broj: 133579
Poruke: 2
*.adsl-a-1.sezampro.yu.

Sajt: www.balkan-mobile.com


Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju11.05.2008. u 12:32 - pre 194 meseci
da, isto kao i za semafor, ako se ne varam...

mislim da je ogranicenje bilo 40.... a ako su me i slikali onim radarom onda su i morali da mi naplate kaznu ako sam isao brze od dozvoljene brzine... a nisu...

 
Odgovor na temu

markantan-bg

Član broj: 181961
Poruke: 2
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju20.05.2008. u 19:07 - pre 194 meseci
Cao svima,

Prvi put pisem na ovom forumu ali cini mi se da sada imam ozbiljan razlog za to.
Imao sam prilike licno da vidim kako izgledaju novi policijski automobili sa kamerama za pratnju na domacim auto-putevima.
Ne znam od kada ce poceti "zvanicno" da hvataju ali ono sto sigurno znam je da su se ozbiljno naoruzali sa tehnologijom i automobilima za te svrhe.
Dakle, automobil spolja izgleda kao regularan civilni automobil, s tom razlikom sto mu je gepek pun razne opreme za snimanje i cuvanje podataka (video zapisa).
Kamere su smestene napred i pozadi i uopste se ne vide (ja nisam uspeo da ih vidim, a stajao sam na metar od automobila).
Sledeci automobili su u opticaju (ono sto sam video):

Peugeot 407 - crni
BMW 530i - crni


Ono sto sam cuo:

Audi A6 - ne znam boju
VW Passat - ne znam boju


Ovaj sistem vec uveliko funkcionise u zemljama u okruzenju i moji bliski prijatelji su imali kontakt sa njime.
Dakle, ukoliko prodjete pored ovakve civilne patrole brzinom vecom od dozvoljene, vozac vas obicno pusti da prodjete par stotina metara i onda krene za vama,
pravi video zapis sa brzinom kretanja vaseg vozila, pretice vas i sa klupe kod zadnjeg stakla podize svetlecu tablu sa natpisom "STOP POLICIJA".
Snimak je zabelezen na hard-disku i policajac ne moze da ga obrise na licu mesta - znaci, nema "dogovaranja" a na snimku su lepo zapisane vase tablice - znaci, nema izgovora tipa: "to nisam bio ja".
Vozac i suvozac "presretac" su u civilu pa ih ne mozete prepoznati. Cesto umeju da stave i koleginicu kako ne bi bili sumnjivi. Redovno menjaju brojeve registarskih tablica pa ne vredi popisivati ih.

E sad, koliko ja znam nas zakon za merenje brzine kretanja vozila datira iz davnih 80-ih godina, sa dopunom od pre par godina gde je navedeno da se brzina kretanja vozila moze meriti iskljucivo doplerovim radarom kada je vozilo u odlasku (a u kasnijem zakonu i u dolasku). Koliko sam ja upoznat sa stvarima, ovaj sistem ne funkcionise po principu doplerovog radara - tacnije, ne funkcionise po principu radara uopste.
Mislim da ovaj sistem funkcionise po principu uporedjivanja brzine kretanja vozila koje meri i brzine merenog vozila.
Ovo ce biti potencijalna rupa u zakonu, ukoliko ne bude eventualne dopune.

Vise od 15 godina su nam otimali novac i vozacke dozvole nezakonitim merenjem brzine vozila u dolasku pa ne bi bilo fer da nam to urade opet.
Znaci, kada vidite crni automobil na auto putu - cuvajte se.

______________________________________________________
Samo dve stvari su neizmerljive u prirodi: svemir i ljudska glupost
 
Odgovor na temu

tox master
RS

Član broj: 57200
Poruke: 2706
87.250.122.*



+122 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju20.05.2008. u 20:29 - pre 193 meseci
pozdrav

ovde u bih mi to imamo odavno (2-3 godine) i u pitanju su plava skoda oktavija i beli golf 4.
ovde ne menjaju tablice pa se mogu prepoznati ko je upoznat sa tim.
a sto se tice tehnologije,nista posebno,to bi svako mogao da stavi na kola,osim sto je kamera malo boljeg kvaliteta pa se na snimku sve extra vidi.
ja sam razmisljao da stavim nesto slicno pa da snimam prekrsaje policije samo ne znam kome bi pokazao!
a najgore od svega je to sto se koriste nekim kvarnim fazonima,kao vozi iza tebe negde na otvorenom prilepi se na par metara iza pa kao hoce da obidje pa ablenduje i tako to i ko je slab sa zivcima ili je mlad i zeljan trkanja padne na fazon i stisne gas do poda da pokaze ko je glavni a kamera samo snima.
pri tom prvo sto snime kako vozis 100 preko ogranicenja a jos im bolje dodje ako si jos koga obisao na punoj liniji ili tako nesto a onda te kulturno obidje i upali stop svetlo kao sto je vec receno i to je kraj price.
samo kod ovih nasih nisam video i 99% da nema kamere iza nego samo napred.
a ovo za izvlacenje nisam siguran ali skoro mi pricao kolega kako su isli negde kroz hrvatsku i cak nije dao da ga obidje to policijsko auto sa kamerom (naravno nije znao da je policija) i na kraju kad su ga zaustavili ispostavi se da je jedan od policajaca njegov dobar prijatelj i kao pustio ga.
e sad na koji nacin je "opravdao" taj snimak ako ga nije obrisao nemam pojma.

pozdrav,gledajte u retrovizor i nedajte se isprovocirati!
 
Odgovor na temu

miroslav V.CRNIĆE
Miroslav Nedić
Veliko Crniće

Član broj: 176296
Poruke: 27
80.93.248.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju20.05.2008. u 20:59 - pre 193 meseci
kod nas policijska civilna vozila mogu da imaju dve tablice . Jena službena M plava i jedne civilne tablice bilo kog broja. i za te tablice imaju po jednu saobraćajnu . jednu za M tablice i jednu za civilne znači nemogu da stavljaju druge od drugih vozila jer bi to bio prekršaj , a za svako službeno vozilo koje se koristi mora da ima putni nalog da bi pravdali kilometražu.I da bi se znalo koje koristio vozilo. To znam sigurno 100 %
 
Odgovor na temu

igorxp

Član broj: 182993
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju30.05.2008. u 16:48 - pre 193 meseci
Mislim da je ovo jedinstven slučaj. Desilo mi se da me pandur legitimiše i pita da li živim na adresi koja je upisana u ličnoj. Ja iz topa odgovorim ne (i u momentu skontah glupost, al kasno)... Uglavnom, rekao sam na kojoj adresi sada živim, da sam se preselio pre 4-5 dana, da ću se prijaviti blagovremeno i ... ne prijavim se, zaboravim na susret. I, dolazi danas kurir i veli vi ste taj i taj, uruči mi poziv od sudije za prekršaje prc.

Citat:
Kontrolom je ustanovljeno da je imenovani fiktivno prijavljen u bg u .... a izjavio je da već duže vreme živi i stanuje u bg .... a promenu adrese nije prijavio nadležnom organu u zakonskom roku.


E sad šta predlažete? Da u međuvremenu odradim tu odjavu/prijavu, odazovem se na poziv i pokajem se i nadam se što je moguće manjoj kazni? (Po zakonu je do 50.000 din) I na koliko tipujete, da se pripremim?

[Ovu poruku je menjao igorxp dana 30.05.2008. u 19:08 GMT+1]
 
Odgovor na temu

svaba1
Srbija

Član broj: 107420
Poruke: 3
79.101.81.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju31.05.2008. u 20:30 - pre 193 meseci
@igorxp

Sad je vec u kompjutere MUP a ubaceno da imas fiktivnu adresu, sto znaci da nijedan dokumenat ne mozes da izvadis dok ne resis ovo prethodno pitanje, tj promenu adrese i kaznu kod sudije za prekrsaje, naravno ni auto ne mozes da registrujes. Idi prvo promeni prebivaliste u licnoj karti ako moze, pa to odnesi sudiji kao dokaz da si to hteo da uradis ali ti je recimo deda bolestan pa nisi stigao, ako ne moze idi kod sudije i slozi istu pricu o dedi i kazi da si dolazio da to promenis ali su guzve nenormalne i nisi uspeo. Sad su stvarno guzve nenormalne, jer jedina smo zemlja na svetu gde istovremeno vaze i stari i novi zakon o licnoj karti. Tipujem da neces da platis kaznu. Pozdrav.





pandur
 
Odgovor na temu

monix85
Svijiland

Član broj: 99375
Poruke: 4
79.101.176.*



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.06.2008. u 08:46 - pre 193 meseci
vredi pogledati i ovo ponovo
http://mandatna.googlepages.com/slike
Mosha
 
Odgovor na temu

igorxp

Član broj: 182993
*.adsl-a-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju02.06.2008. u 12:12 - pre 193 meseci
tnx, svaba1
 
Odgovor na temu

thedule

Član broj: 50811
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju04.06.2008. u 14:18 - pre 193 meseci
nisam odavno pratio forum (od 2005 ;o))) pa mi se desio nemili dogadjaj i slucajno nabasam na ovu temu, pa rekoh, mozda neko moze da mi pomogne savetom

elem, pre 2 dana kod benzinske stanice morava (kod smedereva) na putu od autoputa ka pozarevcu, milicija vrsila kontrolu radarom...

i posto znam da im je tu mesto, usporim pre pumpe, i naravno vidim jednu patrolu, prodjem ih glatko, i krenem da blicam vozacima koji idu u susret...

ali nekih 500 metara nize, druga kontrola sedi i pandur izlazi i zaustavlja me... trazi vozacku, saobracajnu i licnu, i ja ih dajem bez pogovora...

onda sledi, "da vidimo opremu..."
ja sve redovno imam
pita on "jel ti ispravan auto? svetla vidim da ti rade..."
ja kazem " jeste, vracam se iz beograda, treba da atestiram plin, vozim auto u cetvrtak na vanredni tehnicki pa sledece nedelje atestiranje"

i kaze on da odemo do njihovog auta...
i odem ja i on krene da mi pise kaznu, 2000 dindzi zbog ne posedovanja atesta za plinski uredjaj
i ja mu kazem, "pa rekao sam vam da se sad vracam iz beograda bas zbog toga"
on: "pa da nisi ablendovao, sada bi prosao bez kazne!"

i popuni on zapisnik, pita da li imam primedbu, ja kazem da se sad vracam iz beograda jer sam isao da zakazem atestiranje, on to lepo upise u rubriku...

nisam hteo da potpisem zapisnik, sto je on napisao na mestu oznacenom za potpis...

i u tom zapisniku (zutom) pise da platim kaznu u roku od 8 dana ili da se javim 02.07. u policijsku stanicu u smederevu

a vec imam uslovnu kaznu, zbog prekoracenja brzine, snimili me na izlasku iz beograda ka bubanj potoku u nedelju uvece, kazu, iako je auto put ogranicenje 80, ja vozio 112...

komentar?
 
Odgovor na temu

.qwerty.

Član broj: 125936
Poruke: 140
*.mediaworksit.net.



+1 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju04.06.2008. u 18:10 - pre 193 meseci
Mene kada zaustave ne pitaju za plin, sreca :) Valjda se ne primecuje :) Mislim da nisi trebao prichati o atestu...
Ne znam shta da ti kazhem, ja sam imao 2 kazne za prekorachenje brzine... i to 2 puta u jednoj nedelji :)
Otisao sam kod sudije za prekrshaje i dogovorio se da platim 30.8 :) Kao da skupim pare (6000 din)...

Inache zaustavljali su me nekoliko puta zbog tog blicanja, obichno im kazhem da su im bila upaljena dugachka ili slichno i da su mi jako smetala... malo me davi sa pitanjima i pusti :D

011100010111011101100101011100100111010001111001
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 58 59 60 61 62 63 64 65 66 67 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562734 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.