Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Vreme je da Freakujemo policiju

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562504 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

skymobile
Sibir u Srbiji

Član broj: 21411
Poruke: 1565
77.46.201.*



+8 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.11.2008. u 23:22 - pre 187 meseci
Ostace ti vozacka samo ces platiti kaznu 5000-25000.
When things look bad, I just remember that I've got a real big dick and things seem much better...
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.eunet.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju24.11.2008. u 16:52 - pre 187 meseci
Skymobile, za prekrsaj za koji se covek tereti ide vozacka. To kaze clan 226, a 236. citiran na prethodnoj strani ne poznaje uslovno (iliti mogucnost da se ne oduzme vozacka tj. da se oduzme uslovno) za clan 226. Stav 1., Tacku 36....
Belisa,
Citat:
36) vozač ili vozač instruktor koji odbija da se podvrgne ispitivanju pomoću odgovarajućih sredstava i aparata ili stručnom pregledu radi proveravanja da li ima alkohola u organizmu ili da pokazuje znake alkoholne poremećenosti, odnosno da li se nalazi pod dejstvom opojnih droga ili lekova na kojima je označeno da se ne smeju upotrebljavati pre i za vreme vožnje (član 209 st. 1 i 2);

Morao je da te vodi u dom zdravlja ili neku drzavnu zdravstvenu ustanovu koja ima laboratoriju za analizu krvi. Tamo da ti izvade krv i ustanove koliko si cirkao...

Ti si duvao. To sto nisi znao kako se duva... To sto je pandur izgubio zivce... To je druga stvar. Ti nisi odbio da duvas! Duvao si tri puta. On je bio duzan da te nakon toga odvede do najblize dezurne zdravstvene ustanove koja ima laboratoriju za analizu krvi i tamo da ti putem iste ustanove da li je "veselje bilo dobro".

Prijava po meni bez problema moze da padne u vodu. Nisi odbio, a nije ti ni bio ponudjen strucni pregled (analiza krvi). Suocenje sa OSL obavezno.
 
Odgovor na temu

biotech
ChemNinja
www.surrealtalesthegame.com |
www.chemninja.com

Član broj: 18355
Poruke: 1367
*.adsl.beocity.net.

Jabber: mpx220@elitesecurity.org
ICQ: 243403453
Sajt: www.chemninja.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju29.11.2008. u 22:50 - pre 187 meseci
da li se neko izvukao bez oduzimanje dozvole uz novcanu kaznu ili uslovno za prelazak preko "crvenog" odnosno zutog bez potpisivanja zapisnika uz napomenu da "misli da nije prosao kroz crveno"?
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju08.12.2008. u 01:02 - pre 187 meseci
@biotech

Negde na jednoj temi sam nedavno napisao da veliki broj saobraćajaca, namerno ili slučajno, ne razlikuje žutu i crvenu boju, pa za prolazak na žuto pišu prijavu za prolazak na crveno. A kod nas je, nažalost, još uvek onaj stari, komunistički sistem da sudija slepo veruje policajcu na reč, pa makar on nemao nikakav dokaz u vidu fotografije ili video-snimka, samo zato što je pri stupanju na dužnost položio zakletvu. A što svi znamo da isti ti policajci tu svoju zakletvu svakodnevno krše, to izgleda nikog nije briga.

Evo šta se mom drugaru desilo pre desetak godina. (Nisam bio lično prisutan, ali sam se s njim vozio X puta i mogu da potpišem da on ne bi napravio ni najmanji prekršaj, a kamoli prošao na crveno.) Vozi on tako, i na par metara od semafora pali mu se žuto. Pošto nije imao ni teoretske šanse da se zaustavi pre raskrsnice, daje gas i prolazi na žuto (što je u skladu i sa važećim ZOBS-om - Član 52.), nakon čega mu iza raskrsnice izleće OSL, zaustavlja ga i naškraba mu prijavu da je prošao na crveno. Naravno, drugar tu prijavu, kao neistinitu, nije hteo da potpiše.

Nekoliko meseci kasnije, dobija poziv da se javi sudiji za prekršaje. Kod sudije poriče navode iz prijave, tvrdeći da je prošao na žuto. Sudija mu na to kaže da je za nju merodavnije šta kaže OSL, zato što je on položio zakletvu i njemu se veruje. Kaže mu, zatim, da će dobiti uslovnu zabranu vožnje. Na to moj drugar traži suočenje sa policajcem. Sudijin odgovor je bio da, u tom slučaju, ako policajac ne dođe na suočenje, prijava biva povučena, ali u slučaju da dođe i da ponovi svoj iskaz (makar i bez ijednog dokaza), sledi bezuslovno upisivanje zaštitne mere (tj. zabrana vožnje od 3 do 12 meseci). Drugar nije želeo da rizikuje i da se nateže sa usijanim glavama, tako da je odustao od suočenja i prihvatio uslovnu zabranu.

Takođe mi je jedan lik, zaposlen u policiji, rekao da je na suočenju dovoljno da OSL kaže "ne sećam se tog konkretnog slučaja, ali ako sam to napisao, onda je sigurno tako bilo" i taj njegov iskaz se na sudu priznaje kao sasvim merodavan! Toliko o "suočenju".

Inače, do pre nekoliko godina policajac nije bio obavezan da se pojavi na suočenju. Ali je onda donet novi zakon (ili izmene zakona) da je on, po službenoj dužnosti, obavezan da se pojavi na svakom suočenju na koji ga sudija pozove.

Sve u svemu, vrlo nepovoljno za obične građane, koji su u ovoj "državi" potpuno obespravljeni.
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
*.nis-naftagas.co.yu.

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju08.12.2008. u 07:57 - pre 187 meseci
@ Daniel011

Nazalsot, izneto predstavlja jednu krajnje porazavajucu cinjenicu. Sreca pa su se vremena promenila i za sve moze da se trazi dokaz na sta je i policija uglavnom spremna. Fotografija. Sve je cesci slucaj da saobracjanu policiju vidimo sa foto aparatima kako slikaju prolazak kroz crveno i ne ustupanja prava prvenstva pesacima na pesackim prelazima...

Nadam se da su se vremena od pre 10-tak godina makar malo promenila u korist gradjana RS u delu sto se tice verovanja sudija u iskaze OSL. Ako nisu, uvek postoji visa istanca - zalbeno vece, a tamo vladaju ipak malo drugacija pravila, povoljnija za gradjane.
 
Odgovor na temu

Night_Stalker

Član broj: 204537
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju11.12.2008. u 16:09 - pre 187 meseci
Pozdrav svima. Imam jednu situaciju, pa se nadam da cje neko mocji da mi kazhe ishod na koji ja ciljam :) Ako greshim onda jbg.

20. septembra ove godine u 3 ujutru me zaustavi saobracjajna policija kada sam se vracjao iz trecje smene. Tachnije policajac chak nije ni izashao na kolovoz i pokazao svetlosnim signalom da stanem pored puta, vecj je stajao okrenut bokom pored puta i mahao bez veze njegovim svetlecjim machem. Brzina kojom sam ishao bila je 60 km/h, a u kolima je bila pushtena muzika. I tako sam ja proshao pored njega i posle nekih 30 metara sluchajno pogledam u retrovizor i vidim njih pod rotacijama i blicaju mi. Zaustavim se pored puta, dam sva 4 i izadjem napolje sa dokumentima. Tu pandur pochne da me cima shto sam bezhao i slichno, da mi balon da duvam i kazhe mi da se vratim tamo gde su me "zaustavljali". Ja se vratim na to mesto, ponovo stanem pored puta i dodjem do njihovih patrolnih kola koje stoje na shinama. E sada dolazim do srzhi teme :) Jedan policajac je sedeo u kolima i pisao zapisnik, a drugi je bio napolju sa mnom. Kada mi je dat zapisnik na uvid na ochekivanje da potpishem ja sam odbio iz sledecjih razloga. Prvo je nepismeni pandur napisao da sam se kretao Rakovachkim putom iz pravca Mishka Kranjca prema ulici Pere Velimirovicj i da sam zaustavljen zbog sumnje da sam upravljao motornim vozilom u alkoholisanom stanju pri chemu je aparat pokazao na displeju 1.33.
1) Prva stavka zbog koje nisam potpisao je bila ta shto to nije ulica Rakovicki put, vecj ulica Patrijarha Dimitrija. I rekao sam da necju da potpishem da sam se kretao ulicom kojom se nisam kretao. Radim u EDB-u i to je sluchajno moj reon. Rakovicki put je od Jugopetrolove pumpe pa do Vareshke, shto obuhvata i raskrsnicu sa Pere Velimirovicj. A od Vareshke pa do raskrsnice sa Oslobodilaca Rakovica ( to je ulica koja vodi do okretnice linije 37) je Patrijarha Dimitrija.
2) Druga stavka je ta shto je slagao da sam naduvao 1.33, a to je ishod prepiranja oko ulice kojom sam se kretao.

Chak su mi oduzeli dozvolu na licu mesta i dali mi neshto poput priznanice da dodjem sutra i preuzmem dozvolu u Ljermontovoj. I tu je izbila svadja jedno pola sata oko oduzimanja dokumenta, jer nisam hteo da mi uzmu dozvolu. Policajac je bio pri teoriji da obezbedim vozilo i da idem taxijem kucji, shto se posle pola sata prepiranja nije dogodilo jer su seli u kola i otishli prema topchideru, a mene ostavili pored mojih kola. Verovatno su bili iznervirani ili shta vecj.

E sada shto se tiche chinjenica ....
Zapisnik nisam potpisao iz navedenih razloga. Po novom zakonu ako vozach naduva preko 1% pandur ima pravo da ga hapsi na licu mesta. Josh nije usvojen novi zakon, ali dobro se zna za metodu "trezhnjenje". Tako da su mogli da me vode i da mi vade krv ili da uzimaju nalaz urina, shto nisu uradili. Dakle nalaza o alkoholu u krvi nema. Ja se nadam da to u ovom sluchaju ide meni u prilog. Moja greshka je shto ja to nisam trazhio, jer sam bio zaokupiran prepiranjem oko oduzimanja dozvole i zapisnika, a i kola nisu bila na propisnom mestu da ih zakljucham i odem sa njima, a i bio sam poprilichno iznerviran.

Moje pitanje glasi: Da li mogu da me kazne ili ne ?
Jednom sam vecj imao spor sa pandurima i pisao sam tuzhbu jer su hteli da mi naplate da sam proshao kroz crveno, shto nisam. Ali poshto sam ushao u raskrsnicu, a ispred mene su bila 2 automobila kazhnjen sam po osnovu loshe procenjene situacije. Takodje zapisnik nije bio sachinjen na licu mesta, imao sam svedoka u kolima koji mi je prvi put odbijen itd itd ... IMAJU LI EVIDENTNIH DOKAZA DA ME KAZNE ?
Hvala na izgubljenom vremenu.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju11.12.2008. u 23:33 - pre 187 meseci
Postavlja se jedno pitanje: Da li si "duvao" i ako jesi, koji je bio rezultat?

Inace, majka mi je instruktor voznje, sada u penziji, i ranije sam se naslusao satima i satima predavanja njenim ucenicima... Desi mi se bas posle jedne duze seanse, zima, poledica, oko 9 navece, prilazim raskrsnici, na nekih 4-5 metara pali se zuto, a iza mene na par metara drugi automobil. naravno, zbog uslova na putu samo nastavim i siguran sam da sam presao celu raskrsnicu dok je jos zuto bilo. Nekih 200 metara dalje se nalazi centrala saobracajne policije (Sremska Mitrovica), i pandur me zaustavlja, kaze prosao sam kroz zuto. Kazem mu, (ni malo arogantno!!!) da sam po zakonu o bezbednosti saobracaja, clan taj i taj, obavezan da se zaustavim na zuto svetlo samo ako time necu ugroziti bezbednost saobracaja, a da je u mom konkretnom slucaju iza mene bilo vozilo na maloj udaljenosti i da je zbog poledice moglo da dodje do sudara". Covek se kiselo nasmeje i vrati mi vozacku i licnu kartu bez problema.

Dakle, kolege vozaci, treba imati knjizicu zakona o bezbednosti saobracaja sa sobom, za svaki slucaj, i ponekad je prelistati, moze da vam sacuva kucni budzet prilicno lepo, a i nije lose radi bezbednosti, kako vase, tako i drugih ljudi u saobracaju.
 
Odgovor na temu

Ironije
Kragujevac, Serbia

Član broj: 105728
Poruke: 69
*.dynamic.sbb.rs.



+27 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.12.2008. u 09:53 - pre 187 meseci
A jel zna neko zasto panduri kada proveravaju da li ste alkoholisani pitaju "Da li ste pili nesto u poslednjih 15 minuta ?" ? Mislim zasto su im bitni bas tih poslednjih 15 minuta ?
I have taken out of alcohol more than alcohol has taken out of me ....
 
Odgovor na temu

milnen
Nis

milnen
Član broj: 73950
Poruke: 332
*.elfak.ni.ac.yu.



+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.12.2008. u 10:05 - pre 187 meseci
Misim da je ovde bio grafik kako zavisi koncentracija alkohola u krvi i u plucima od vremena. Koncentracija u plucima naglo skoci nakon konzumiranja, pa postepeno opada, a koncentracija u krvi postepeno raste. Posle ~45 minuta te dve stvari se izjednace. Verovatno su policajci posteni, pa ako si skoro pio, onda te vode da das krv, da bi rezultati bili realniji :)
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.12.2008. u 10:16 - pre 187 meseci
@Night_Stalker
nazalost greska koju si napravi jeste insistiranje da te odvedu u neku lekarsku ustanovu na ispitivanje sadrzaja alkohola u krvi.
druga opcija ti je bila da posle toga odes u dezurnu sluzbu i zatrazis testiranje,...

Sami m time bi dobio potvrdu da jedan deo zapisnika nije istinit (ukoliko nisi pio )
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

saidkg

Član broj: 103298
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.12.2008. u 13:38 - pre 187 meseci
Dakle ljudi, dugo pratim ovu temu, i moram da vam ispricam sta mi se dogodilo:

Obidjem autobus u neobelezenoj (*) autobuskoj stanici preko pune linije.
20 m nize, na 'Cheki' kod Ljutice Bogdana 18, lika ispred mene, mene i jos jednog iza, onako grupno zaustavi saobracajac.

Uzme papire od ovoga ispred, dodje do mene, (a meni u autu kum i jos dvoje dece sve u sedistima za decu, jelte, po propisu.)
Dobar dan, znate li da ste obisli vozilo u autobuskoj stanici,... po clanu tom i tom...
- Izvinite ali stanica nije obelezena (setim se sa ovog foruma - mora postojati saobracajni znak, ili horizontalna signalizacija, a nema nicega vec dugo...)
Kako nije?
- Nema saobracajnog znaka...
- (Namrgodjeno) Da vidim dokumenta...
I tu ja izvadim vozacku, i snimim da mi je saobracajna uz nju od motora, a da je od auta kod zene, posto ga je registrovala na sebe pre 20 dana..
Nista, pita policajac "na koga se vodi vozilo?"
- Na suprugu, (imenom i prezimenom).
Zapise registraciju na papir, i ode do auta..
(u medjuvremenu se vozac golfa -iza- 'dogovorio' sa drugim policajcem iz auta, i on ode...)

Meni ovaj vrati dokumenta, i zahvali se. Ja se zahvalim njemu i.....

4 meseca kasnije, stize mi POZIV NA SASLUSANJE kod prekrsajnog sudije sa navodima:
- da sam vozio neregitrovano vozilo (te nacinio prekrsaj)
- da sam odbio da podpisem zapisnik.

Da ne duzim, odusevljeno sam otisao do sudije sa vozackom dozvolom u kojoj uredno stoji da je auto bio registrovan u vreme kad sam zaustavljen itd.. Sudija je potvrdila, izdiktirala izjavu itd. Pa sam sad free.
Eto... da znate da i to rade - pisu prijave bez nudjenja da se potpise zapisnik...
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju12.12.2008. u 14:11 - pre 187 meseci
Interesuje me, da li je zakonom makar predviđena odgovornost saobraćajca (disciplinska, prekršajna, kakvagod) u slučaju da se na sudu dokaže da je u prijavi naveo neistine, kao u prethodnom slučaju sa "neregistrovanim" vozilom koje je bilo registrovano?
 
Odgovor na temu

Night_Stalker

Član broj: 204537
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju13.12.2008. u 14:38 - pre 187 meseci
Greshka jeste bila shto nisam trazhio da me vode na testiranje, al sam bio prilichno iznerviran. Posle pola sata raspravljanja sa pandurima zazvonio mi je telefon, ja se javio izgovorio 2 rechenice, oni se potrpali u kola, otishli i mene ostavili da blejim pored mojih kola. U zapisniku koji mi je stigao uz poziv kod sudije za prekrshaje pishe da me je zaustavio kod elektrichnog stuba br. 15, a u primerku zapisnika koji je meni dao na licu mesta to ne pishe. Otkud im onda ta informacija ? Josh su se sjebali jer je to moj reon i stubovi nisu numerisani, meshani su reshetkasti i GSP stubovi. Opet navodjenje lazhnih chinjenica ... Ako cjemo gledati zapisnik, ja se chak nisam ni kretao ulicom koju je on napisao da je Rakovichki put, podsecjam da se ta ulica zove Patrijarha Dimitrija ... U svakom sluchaju on nema nikakav dokaz da sam vozio u alkoholisanom stanju, a ja sam se sjebao shto nisam trazhio da me testitarju i da imam to napismeno.
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
93.86.118.*

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju14.12.2008. u 11:03 - pre 187 meseci
Nisam hteo da pisem dok ne dobijemo sve relevantne cinjnenice. Medjutim mi jos ne dobismo odgovor na flighter_022-ovo pitanje: Da li si duvao i koliko si naduvao?

Bez ikakve ljutnje, prica je puna supljina! Mislim, ne moze se traziti savet, a da se ne iznesu sve relevantne cinjenice.

Ako si duvao i naduvao, to sto u zapisniku pise jedna ulica ili je naveden broj nenumerisanoih stubova te ne oslobadja odogovornosti da si vozio pod dejstvom alkohola. Ako jesi.
BTW, novi zakon trenutno nije nista relevantno. Mrtvo slovo na papiru dok se ne usvoji. Znaci postupa se po trenutno vazecem Zakonu.

--------------------------------------------------------
Po vazecem zakonu, Clan 164 kaze: Vozač ne sme da upravlja vozilom u saobraćaju na putu ni da počne da upravlja vozilom ako je pod dejstvom alkohola...

Clan 212: Ovlašćeno lice će na licu mesta privremeno oduzeti vozačku dozvolu i isključiti iz saobraćaja vozača koga zatekne da upravlja vozilom ili da pokušava da upravlja vozilom ako je očigledno da je vozač u takvom psihofizičkom stanju (umor, bolest, dejstvo opojnih droga ili lekova na kojima je označeno da se ne smeju upotrebljavati pre i za vreme vožnje) da nije sposoban da bezbedno upravlja vozilom.
Ovlašćeno lice postupiće na način iz stava 1 ovog člana prema vozaču iz člana 164 stav 3 ovog zakona za koga utvrdi da u organizmu ima alkohola ili da pokazuje znake alkoholne poremećenosti, kao i prema vozaču za koga utvrdi da je pod dejstvom alkohola u smislu člana 164 stav 2 ovog zakona...
-----------------------------------------------------------

Zasto testiranje? Ako si naduvao preko 0.5 promila, budi siguran da bi ti analizom krvi utvrdili vecu koncentraciju. Za takav nalaz je veoma mala verovatnoca da moze da se obara.

Sto se tice stubova - mozda su ih redom brojali. Oni ne moraju biti numerisani da bi se utvrdilo kod kog stuba su se nalazili. Zar ne?

Znaci, ono na sta potenciras (pogresna ulica, nenumerisani stubovi i sl.) te nece osloboditi krivice. Oni imaju primerak potvrde da ti je privremeno oduzeta vozacka na 24h. Na sve nepravilnosti u tvom slucaju mozes ukazati kod sudije. To ce biti navedeno u zapisniku, ali ne predstavljaju olakasavajucu okolnost.

Jedina olaksavajuca okolnost ti moze biti ako nisi naduavo, a oni tvrde da jesi. Medjutim to treba dokazati. U prilog takvom dokazu moze biti nepotpisan zapisnik sa lica mesta. Nadam se da si im rekao da imas primedbi na taj zapisnik pa da su i to naveli u zapisniku zaokruzivanjem "ima primedbi". To bi bio dodatni plus u tvoju korist. Zatim, tvoju tvrdnju mozes potkrepiti iznosenjem neistine u zapisnik od strane OSL, tj. da je navedena neka druga ulica, a ne tamo gde su te zaustavljali (u zapisniku uglavnom navode ulicu u kojoj zaustavljaju, a ne u kojoj su te posle "potere" zausavili). Kad bi naveli jos i "poteru" sudija bi te odrao sa maksimalnom kaznom.

Na osnovu tvog pisanja mogu samo toliko da ti kazem...

Pozzz...
 
Odgovor na temu

Night_Stalker

Član broj: 204537
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju14.12.2008. u 16:15 - pre 187 meseci
Da. I duvao sam u balon i nije nishta pokazao. To shto su oni bili nadrkani jer sam ih driblao jer su nepismeni i ne znaju svoj reon prouzrokovalo je to da on napishe u zapisnik to shto je napisao. Zapisnik nisam potpisao na licu mesta i dole pishe da sam odbio da potpishem zapisnik. A broj stuba sam rekao da ima u primerku koji mi je poslat uz poziv, a u onom na licu mesta nema taj broj stuba. Znachi da ga je usput napisao ... Ovaj jedan je chak institirao da napishu u zapisnik da sam bezhao. Bezhao sa 60 km/h ... vazhi. Ne zna ni da zaustavi vozilo po propisima. Treba ja da gatam dal se on sheta pored puta ili mi pokazuje lampom da sidjem sa kolovoza. Shto lepo nije izashao u traku sa znakom stop i usmerio me van kolovoza. Tako bih mogao jedino da ga pregazim, pa bi to bilo onda bezhanje. I hocjesh recji da se na kraju svede sve na to da je on u pravu ako je napisao neshto u zapisniku. Nije tachno. Bitno je samo dal ima neka sitnica za koju mogu da se uhvate. U tom sluchaju je to 1.33 shto je napisao, a ja nisam potptisao.

Rekao sam ranije da sam vecj pisao zhalbu jer je pandur napravio zapisnik posle mog odlaska sa lica mesta i u njemu stavio da sam proshao kroz crveno i chak psovao kad me je zaustavio. Sudija za prekrshaje mi je rekao na saslushanju "To je tvoja rech protiv njegove, shta ti Bog da". Posle 5 meseci mi stigne da platim kaznu za crveno i tada sam pisao zhalbu. I tu sam im dao sitnicu za koju su mogli da se uhvate. Rekao sam da su ispred mene bila 2 vozila kada sam ushao u raskrsnicu, a to nisam smeo po zakonu da uradim, tako da mi je stigla kasnije kazna za loshe procenjenu situaciju. Da sam se pravio lud i rekao da nije bio niko ispred mene, ne bih ni platio kaznu. Sve se svodi na to dal im dash sitnicu da mogu da se uhvate za nju .... U ovom sluchaju shto su napisali u zapisnik 1.33 nema druge sitnice, a i to sam odbio da potpishem.
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
91.194.83.*

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju15.12.2008. u 07:56 - pre 187 meseci
S obzirom da imas primerak zapisnika kod sebe i onaj sto je ti je poslat sa pozivom, imas dodatni argument da to sto psise u zapiniku nije tacno uz tvrdnju da dreger nije nista pokazivao na ekranu. Sve sto budes opovrgavao po tom zapisniku potkrepljuj cinjenicom da zapisnik nije tacan, da je naknadno dopisivano sto se vidi iz ta dva primerka zapisnika i sl. Trazi obavezno suocenje sa pandurom. Verovatno se nece pojavljivati. Ako sudija ipak donese presudu u njihovu korist zali se zalbenom vecu pri cemu im prilozi kopije tvog primerka zapisnika i onog sto je stiglo do sudije.

Da li ce te osloboditi - ne znam. Javi kad se sve okonca kako je proslo.

Srecno!

P.S.
Zapisnik predstavlja zapis. Zapis ne sme naknadno da se menja. Takva radnja spada u radnje krivotvorenja.
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
93.86.56.*



+141 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.12.2008. u 07:40 - pre 186 meseci
Pozdrav svima. Evo, nakon godinu dana ponovo se javljam na ovu temu
Ukratko, to sto se desilo pre godinu dana (u novembru 2007. - prekoracinje brzine ali merenja na nedozovljeni nacin ovo-ono...), stiglo mi resenje da me kaznjavaju, ali da imam 15 dana rok za zalbu. Zalio sam se i evo proslo je godinu dana meni jos nista nije stiglo.
Interesovalo me da li je ovo zastarelo ili zastareva godinu dana nakon njihovog odgovora na zalbu? Razgovarao sam sa nekim, jedni kazu da mi je vec zastarelo, a drugi da jos nije, dok ne odgovore.

2.
A kad sam vec tu, takodje mi pisao jedan pozornik kaznu za nepropisno parkiranje (ufff, taj novembar je za mene koban ) iako sam parkirao na obelezenom parking mestu, kao i ostala 4 auta. Njegova izjava je bila da nisam ostavio 1,6m za kretanje pesaka. U zapisniku koji nisam potpisao naveo je svedoka da sam odbio da potpisem zapisnik iako je on bio sam pored auta. Nije izvrsio slikanje ni merenje kako bi stvarno ustanovio da sam napravio prekrsaj. I jos jedna interesantna stvar, u zapisniku stoje moji podaci ali reg. broj tablica nije moj (permutovao je brojeve)
Imam na osnovu cega da se vadim, a takodje imam i svedoka koji je bio sa mnom u autu.

Pozdrav.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

ssimic
Srdjan Simic
Novi Sad

Član broj: 4965
Poruke: 58
91.194.83.*

ICQ: 9098483
Sajt: www.SrdjanSimic.com


+5 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju22.12.2008. u 10:43 - pre 186 meseci
Pozdrav Urekelele.
Welcome back!

Moje iskustvo: Resenje na moju zalbu mi je stiglo posle godinu i po od datuma "prekrsaja" u kojem je pisalo (parafraziram) da se vraca organu za prekrsaje radi ponovnog vodjenja postupka jer nisu sve cinjenice uzete u obzir radi ispravnog i potpunog utvrdjivanja cinjenicnog stanja... bla bla bla...
Jedno 5-10 dana nakon isteka 2 godine od datuma "prekrsaja" sam dobio obavestenje od nadleznog organa za prekrsaje da se postupak protiv mene obustavlja jer je na dan "prekrsaja" (dve godine kasnije) nastala apsolutna zastarelost predmeta.

Pozzz....
 
Odgovor na temu

Urkelele
Sistem Administrator

Član broj: 21350
Poruke: 516
93.86.56.*



+141 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.12.2008. u 11:18 - pre 186 meseci
hmmm to znaci da sam poceo rano da se radujem. Mislio sam da zastarelost stupa na snagu nakon godinu dana, a izgleda da je dve godine.

U svakom slucaju hvala.
qq meni, ja da sam normalan pored vas bih poludeo!
Tek sad znam koliko ne znam...
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Vreme je da Freakujemo policiju23.12.2008. u 13:52 - pre 186 meseci
@Urkelele

U vezi tvog drugog slučaja, sa parkiranjem - nisam siguran jesam li najbolje razumeo okolnosti pod kojima je "prekršaj" učinjen, ali ako si parkirao na obeleženom parking-mestu, kao što kažeš da jesi, onda ne može biti nikakvog prekršaja, pa čak ni ako nisi ostavio 1.6m za prolaz pešaka.

Ovo je jasno rečeno u ZOBS-u, član 27. stav 2:

Citat:
Učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju u skladu sa saobraćajnim znakovima postavljenim na putu i kad time odstupaju od propisa o pravilima saobraćaja. Učesnici u saobraćaju dužni su da postupaju prema svetlosnom saobraćajnom znaku i kad se taj znak razlikuje od pravila o prvenstvu prolaza izraženom na istom mestu drugim saobraćajnim znakom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Vreme je da Freakujemo policiju

Strane: << < .. 65 66 67 68 69 70 71 72 73 74 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 562504 | Odgovora: 1783 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.