Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7946015 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

l.boban
Slobodan Leobtijevic
Beograd

Član broj: 134133
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.



+26 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.09.2012. u 18:23 - pre 141 meseci
Citat:
surbat:
Nemojte da se zaludjujete sa stranim dozvolama, lijepo pise da; Dozvola vazi iz zemlje iz koje imate pasos,odnosno u kome je norveska visa. Tako mi je rekla zena u Vegvesenu a stoji i na internetu. EU je pocela polako da priznaje nase nove dozvole ,Italija je to uradila pre neki dan,tako da ce sigurno i ostale zemlje to uskoro uradi !


Have you moved to Norway from another EEA country?


If you have a valid driving licence, you do not need to exchange it in order to continue driving in Norway

A driving licence has generally the same validity in Norway as in the country of issue. However, you are subject to the Norwegian health requirements and to the validity period for driving licence categories in Norway.

For this reason you should contact a traffic service office to find out exactly what driving entitlements you have. The alternative to retaining your current driving licence is to exchange it for a Norwegian driving licence.

Prior to 10 September 2008, driving licences in the heavy categories (Categories C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D and DE) were valid for 10 years from the date of registration of residence in Norway, but the validity period of the foreign driving licence could not be exceeded. Today the validity period is 5 years, but for a transitional period this may be somewhat longer if you took up permanent residence in Norway before 10 September 2008. When you renew your foreign driving licence, you must present a satisfactory medical certificate; your driving licence will then be valid for 5 years.

If you apply to exchange your foreign driving licence for these heavy categories more than one year after its expiry date, you must pass a practical driving test before you can be issued with a Norwegian driving licence for the corresponding categories.

Your foreign driving licence will then be returned to the country of issue with the information that you have been issued with a Norwegian driving licence.


Countries outside the EU/EEA

If you have moved to Norway and your driving licence was issued outside the EU/EEA in one of the following countries: Australia, Canada, Hong Kong, Israel, Monaco, New Zealand, San Marino, South Korea or the USA you can exchange it for a Norwegian driving licence after passing a practical driving test. This exchange must be made within one year of your taking up normal residence in Norway.

If you have a passenger car licence from Japan, you can exchange it for a Norwegian Category B licence without taking a practical driving test. This also applies to a Swiss driving licence. This exchange must be made within one year of your taking up normal residence in Norway.

For such an exchange to be made, all the conditions stipulated for a Norwegian driving licence must be fulfilled:

•The driving licence must be valid when the application is submitted
•The licence holder must be legally resident in Norway and have a residence permit
•The licence holder must have reached the age stipulated for driving a passenger car in Norway
If you have a driving licence from a country outside the EU/EEA, you must acquire your drivinglicense in the same manner as first-time applicants in Norway. However, you do not have to take the theory part of the course in basic road traffic knowledge, but you must complete mandatory courses in night driving and first aid.

If you have a Category B driving licence (passenger car) issued in Greenland after 1 January 1995, you can exchange it for a Norwegian driving licence after passing a practical driving test.

Contact a traffic service office to find out what steps you need to take to be allowed to drive in Norway.

Driving as a visitor
People coming to Norway from countries outside the EU/EEA after 1 July 2010 can use their foreign driving licence for up to three months after residence in Norway has been registered before exchanging it for a Norwegian licence. Registration of residence means registration with the Norwegian authorities. These rules apply both to people visiting Norway (tourists, students and the like) and to people who take up normal residence in the country. It is not possible to apply for an extension of driving entitlements after the three months have expired.

Motorcycle
If you have a Category A1 (light motorcycle) or Category A (motorcycle) licence and want to retain the driving entitlement of this category, you must pass the practical driving test in this category before being granted a Norwegian licence. This applies to all the countries whose licence holders have the right to exchange their licences for a Norwegian licence.

Last updated: 6. september 2012


Ako sam dobro procitao, nigde se ne pominje da VD mora biti iz iste zemlje kao pasos ??? Sta npr: ako sam ja radio u Sloveniji. Imao ugovor,privremenu prijavu boravka i privremenu radnu dozvolu, na osnovu kojih sam mozda stekao pravo da polozim i dobijem njihovu VD, ali nisam stekao pravo da budem njihov drzavljanin. Ovo je samo moje razmisljanje, ne kazem i netvrdim da je tacno !!!

L.Boban
 
Odgovor na temu

nsperce
Novi Sad

Član broj: 287278
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.09.2012. u 19:03 - pre 141 meseci
Pozdrav svima!

Da li neko moze da mi preporuci skolu koja ima kurs norveskog jezika u Novom Sadu a moze i nekog privatnog nastavnika (mada ne znam kako se tu recu cene :S)
 
Odgovor na temu

toi
snekker
oslo

Član broj: 294060
Poruke: 56
*.10.45.31.customer.cdi.no.

Jabber: snekker-maler
ICQ: 99


+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.09.2012. u 19:24 - pre 141 meseci
http://www.eduka-centar.com/norveski.html
 
Odgovor na temu

Nikola0230
Kikinda, Srbija

Član broj: 296895
Poruke: 12
*.84-48-39.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.09.2012. u 21:55 - pre 141 meseci
Neko je pitao za kalkulator za registarciju stranih vozila.

http://www.toll.no/templates_T....aspx?id=79&epslanguage=en

Sami se uverite koliko se ne isplati.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

suhimilek
Avdelingleder
Noway

Član broj: 300718
Poruke: 59
*.bb.online.no.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.09.2012. u 22:34 - pre 141 meseci
Danas sam saznao da u Rogalandu ne postoji tidligarbeidstart ..znaci mora da se cekao radna dozvola da bi se pocelo sa poslom.Koliko se ceka ta dozvola jel zna neko?
Pozz
 
Odgovor na temu

dejann73

Član broj: 217742
Poruke: 150
..0.34.99.tmi.telenormobil.no.



+25 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.09.2012. u 22:37 - pre 141 meseci
Taj kalkulator vam moze dati samo otprilike uvid u to koja bi cena uvoza za auto bila a pravu cenu i nesto vecu ustedu dobijate odlaskom kod njih licno i detaljnog proracuna/procene sa njihove strane. Kada sam ja bio da pitam za Golf 6 dizel usteda je bila negde oko 40000 kruna. Da bi se isplatio uvoz mora se naci auto po dobroj ceni i dosta nizoj od kataloske odnosno one po kojoj ga oni racunaju, plus skida se auto sa osiguranja jer ide za izvoz i dolazi se do ustede. Ima mnogo vise cimanja nego kada se kupuje ovde, problemi sa garancijom, nedostatak specijalne opreme koja se ugradjuje u automobile koji se prodaju u skandinaviji i itd. ali pitanje je bilo o ustedi. Ogroman broj norvezana uvozi automobile iz svedske jer su identicno opremljeni, onda iz nemacke pa iz danske. Da im se ne isplati ne bi uvozili. Pogledajte samo koliko ima uvezenih automobila po oglasima. Jedino kao sto rekoh ima mnogo zezalica oko papirologije...
 
Odgovor na temu

Nikola0230
Kikinda, Srbija

Član broj: 296895
Poruke: 12
*.84-48-39.nextgentel.com.



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?21.09.2012. u 23:19 - pre 141 meseci
Dejane to i jeste stavljeno da se ljudi otprilike orjentisu, a ti uvek imas jos caka, pa ko je veci maher ili ti ko je bolje obavesten u norveskim slucajevima taj boje prodje, ali reko samo da vide ljudi gde mogu da se raspitaju i pogledaju. Inace za moj Peugeot 307 2003 godiste po kalkulatoru treba oko 95 000 NOK i oduzmi tih 40 000, pa pogledaj sta mozes da kupis za 55 000 NOK. Meni je bolja racunica da ga prodam dole i ulozim te pare za kupovinu auta ovde ili pak da ga ostavim i kad odlazim dole da imam sta da vozim.
A to da nema tidligarbeidstart nije tacno, ja dobio prvo tidligarbeidstart i posle 12 dana dobio radnu dozvolu, a inace sam u Stavangeru. Mnogo zavisi na koga naletis od onih radnica na salterima, svaka tumaci drugacije i mnoge ne znaju sta kako treba da ide pa kad im malo uz smesak objasnis neke stvari odu i pitaju onog ko zna pa urade kako treba.
 
Odgovor na temu

toi
snekker
oslo

Član broj: 294060
Poruke: 56
*.10.45.31.customer.cdi.no.

Jabber: snekker-maler
ICQ: 99


+10 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.09.2012. u 19:30 - pre 141 meseci
Pitanje: U LEVE/PAKKE nema provizije 2,5 kr kod placanja karticom?
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.09.2012. u 20:56 - pre 141 meseci
Citat:
l.boban: Have you moved to Norway from another EEA country?


If you have a valid driving licence, you do not need to exchange it in order to continue driving in Norway

A driving licence has generally the same validity in Norway as in the country of issue. However, you are subject to the Norwegian health requirements and to the validity period for driving licence categories in Norway.

For this reason you should contact a traffic service office to find out exactly what driving entitlements you have. The alternative to retaining your current driving licence is to exchange it for a Norwegian driving licence.

Prior to 10 September 2008, driving licences in the heavy categories (Categories C1, C1E, C, CE, D1, D1E, D and DE) were valid for 10 years from the date of registration of residence in Norway, but the validity period of the foreign driving licence could not be exceeded. Today the validity period is 5 years, but for a transitional period this may be somewhat longer if you took up permanent residence in Norway before 10 September 2008. When you renew your foreign driving licence, you must present a satisfactory medical certificate; your driving licence will then be valid for 5 years.

If you apply to exchange your foreign driving licence for these heavy categories more than one year after its expiry date, you must pass a practical driving test before you can be issued with a Norwegian driving licence for the corresponding categories.

Your foreign driving licence will then be returned to the country of issue with the information that you have been issued with a Norwegian driving licence.


Countries outside the EU/EEA

If you have moved to Norway and your driving licence was issued outside the EU/EEA in one of the following countries: Australia, Canada, Hong Kong, Israel, Monaco, New Zealand, San Marino, South Korea or the USA you can exchange it for a Norwegian driving licence after passing a practical driving test. This exchange must be made within one year of your taking up normal residence in Norway.

If you have a passenger car licence from Japan, you can exchange it for a Norwegian Category B licence without taking a practical driving test. This also applies to a Swiss driving licence. This exchange must be made within one year of your taking up normal residence in Norway.

For such an exchange to be made, all the conditions stipulated for a Norwegian driving licence must be fulfilled:

•The driving licence must be valid when the application is submitted
•The licence holder must be legally resident in Norway and have a residence permit
•The licence holder must have reached the age stipulated for driving a passenger car in Norway
If you have a driving licence from a country outside the EU/EEA, you must acquire your drivinglicense in the same manner as first-time applicants in Norway. However, you do not have to take the theory part of the course in basic road traffic knowledge, but you must complete mandatory courses in night driving and first aid.

If you have a Category B driving licence (passenger car) issued in Greenland after 1 January 1995, you can exchange it for a Norwegian driving licence after passing a practical driving test.

Contact a traffic service office to find out what steps you need to take to be allowed to drive in Norway.

Driving as a visitor
People coming to Norway from countries outside the EU/EEA after 1 July 2010 can use their foreign driving licence for up to three months after residence in Norway has been registered before exchanging it for a Norwegian licence. Registration of residence means registration with the Norwegian authorities. These rules apply both to people visiting Norway (tourists, students and the like) and to people who take up normal residence in the country. It is not possible to apply for an extension of driving entitlements after the three months have expired.

Motorcycle
If you have a Category A1 (light motorcycle) or Category A (motorcycle) licence and want to retain the driving entitlement of this category, you must pass the practical driving test in this category before being granted a Norwegian licence. This applies to all the countries whose licence holders have the right to exchange their licences for a Norwegian licence.

Last updated: 6. september 2012


Ako sam dobro procitao, nigde se ne pominje da VD mora biti iz iste zemlje kao pasos ??? Sta npr: ako sam ja radio u Sloveniji. Imao ugovor,privremenu prijavu boravka i privremenu radnu dozvolu, na osnovu kojih sam mozda stekao pravo da polozim i dobijem njihovu VD, ali nisam stekao pravo da budem njihov drzavljanin. Ovo je samo moje razmisljanje, ne kazem i netvrdim da je tacno !!!


ne kontam bas sta ti je pitanje ovde al predpodstavljam da se tice toga da li moras slovensku vozacku dozvolu da verifikujes ovde ako imas Bosanski pasos... ne moras, ona vredi.... nema to nikakve veze s pasosem.... i ne moraju pasos i vozacka da budu iz iste drzave....
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

kelly_oslo

Član broj: 297303
Poruke: 350
*.215.22.190.getinternet.no.



+51 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?22.09.2012. u 20:59 - pre 141 meseci
Citat:
jedy023: Ljudi sada ste me skroz zbunili.
Pa da pitam.
Ja sam mislio da je procedura sledeca.
1.Nauciti norveski
2.Izvrsiti autorizaciju diplome
3.Traziti posao preko neta
E sada sta mi nije jasno.
1.Kako sam ja diplomirani inzenjer za tekstilno inzenjerstvo tekstilno masinska struka,da li ja moram posao da trazim sa mojom diplomom,ili mogu traziti bilo koji drugi posao a da je bitno da imam autorizaciju diplome.
Napominjem da radim u skoli 15 godina,i da radim kao administrator mreze i serviser racunara poslodavac moze da mi izda potvrdu da sam to radio,kao i ostalo kao profesor tekstilne grupe predmeta.
Jer sam iskren da budem planirao da u IT bransi trazim posao,jer da bi trazio kao profesor treba mi NP3 jezik,kao i dodatno polaganje pedagogije.
E sada imam ja neke sertifikate racunarske mreze,Windows odrzavanje racunarskih mreza,Multipoint 2010,pa sam to planirao da prevedem i stavljam kao dokumentaciju prilikom konkurisanja.
2.Da li onda isto i za suprugu vazi jer je ona profesor informatike,da li i ona mora da trazi posao u svojoj struci kao profesor ili moze u IT grani.
Izvinjavam se ako sam nesto propustio ali bi hteo da znam,jer od oktobra krecem da ucim norveski i skupljam papire i prevod pa da saljem u nokaut.
Pozdrav


predpodstavljam da ti imas drzavljanstvo zemlje koja nije u EU.... ukoliko to imas, onda mozes da trazis samo posao u struci... dakle ono za sta dobijes norvesku diplomu to i mozes da radis prve 3 godine zivota ovde... tacnije do dobijanja stalne radne i boravisne dozvole u Norge.... isto vazi i za vasu suprugu, i komsiju i gradonacelnika ako je za utehu
ko zna zasto je to dobro :)
 
Odgovor na temu

Sen Maki

Član broj: 305719
Poruke: 14
37.19.109.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 00:23 - pre 141 meseci
Veliki pozdrav svima!
Da li neko moze da podeli beleske iz Sage sa prvog nivoa? Ili neki link za download Pa Vei - nasao sam link na 44,45-oj strani ali nije vise aktivan (mislim da je link postavio Medicman)
Hvala unapred..pozdrav
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 08:03 - pre 141 meseci
probaj ovo
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

jedy023
Zrenjanin

Član broj: 79183
Poruke: 651
37.19.109.58



+304 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 10:54 - pre 141 meseci
Citat:
kelly_oslo:
Citat:
jedy023: Ljudi sada ste me skroz zbunili.
Pa da pitam.
Ja sam mislio da je procedura sledeca.
1.Nauciti norveski
2.Izvrsiti autorizaciju diplome
3.Traziti posao preko neta
E sada sta mi nije jasno.
1.Kako sam ja diplomirani inzenjer za tekstilno inzenjerstvo tekstilno masinska struka,da li ja moram posao da trazim sa mojom diplomom,ili mogu traziti bilo koji drugi posao a da je bitno da imam autorizaciju diplome.
Napominjem da radim u skoli 15 godina,i da radim kao administrator mreze i serviser racunara poslodavac moze da mi izda potvrdu da sam to radio,kao i ostalo kao profesor tekstilne grupe predmeta.
Jer sam iskren da budem planirao da u IT bransi trazim posao,jer da bi trazio kao profesor treba mi NP3 jezik,kao i dodatno polaganje pedagogije.
E sada imam ja neke sertifikate racunarske mreze,Windows odrzavanje racunarskih mreza,Multipoint 2010,pa sam to planirao da prevedem i stavljam kao dokumentaciju prilikom konkurisanja.
2.Da li onda isto i za suprugu vazi jer je ona profesor informatike,da li i ona mora da trazi posao u svojoj struci kao profesor ili moze u IT grani.
Izvinjavam se ako sam nesto propustio ali bi hteo da znam,jer od oktobra krecem da ucim norveski i skupljam papire i prevod pa da saljem u nokaut.
Pozdrav


predpodstavljam da ti imas drzavljanstvo zemlje koja nije u EU.... ukoliko to imas, onda mozes da trazis samo posao u struci... dakle ono za sta dobijes norvesku diplomu to i mozes da radis prve 3 godine zivota ovde... tacnije do dobijanja stalne radne i boravisne dozvole u Norge.... isto vazi i za vasu suprugu, i komsiju i gradonacelnika ako je za utehu

Hvala na odgovoru.....
Hajde neka mineko onda objasni sledece...
1.diplomirani inzenjer za tekstilno inzenjerstvo tekstilno masinska struka,normalno da cu za tu diplomu traziti i dobiti autorizaciju,ali kod nas sa tom diplomom mogu da radim u tekstilnoj fabrici,a i u skoli jer kod nas nema faksa za profesora tekstilne grupe predmeta,to rade diplomirani nzenjeri.
Kada trazim autorizaciju,ja mogu da im posaljem da imam drzavni ispit,ali oni po meni nikako ne mogu da mi napisu da mogu sa tim da radim u skoli.
Ne znam kako je sistem u njihovim skolama,inace imam i uverenje o strucnoj osposobljenosti za tekstilnu grupu predmeta za rad u specijalnoj skoli,ali ne kontam sta da im to saljem jer to verovatno vazi samo kod nas.
Ako je tako kako si mi napisao da moram u svojoj struci onda ja nikad ne mogu tamo otici,jer sam citav svoj radni vek proveo u skoli,a kod njih bi morao da trazim posao u nekoj tekstilnoj fabrici.....
I na kraju najotezavajuca okolnost je da mi treba 2 i vise godina da ucim NORVESKI I KO ZNA DA LI BI USPEO DA GA DOVOLJNO SAVLADAM DA BI KONKURISAO U NEKOJ SKOLI.
Isto onda vazi i za suprugu stim da ona ima radni staz u skoli.
Onda ja mogu slobodno da odustanem od svega jer ziveti u Srbiji i nauciti jezik je po meni ne moguce.
Ajde ljudi dajte mi neki savet,jer zarko zelim da bezim odavde.
Inace imam srednju masinsku Bravar tehnicar ali tu ne mam nikakvog iskustva.
Pomozite kako je najbezbolnije ali ipak doci.
Kako se razumem u racunarske mreze,odrzavanje racunara i multipoint 2010 on se koristi kod nas u skollama u informatickim kabinetima,to je od pre dve godine uvedeno.Da li imate mozda neki predlog da zavrsim neki Microsoft ili Cisco kurs pa da sa tim trazim posao.
I na kraju jos jedno moje zapazanje,ne znam da li sam bas na ovom forumu ili negde drugde citao blog coveka koji je radiou Crvenki,on je diplomirani masinski inzenjer,ali je otisao u Norvesku,pratio sajtove na engleskom i tamo dobio posao u IT kompaniji,znam da je imao neke silne sertifikate u IT,pa mi nije logicno kako on nije morao u svojoj struci,razumem da nije radio autorizaciju jer za posao koji je on trazio nije mu bila potrebna.Da li onda ispada da i ne treba da trazim autorizaiju,nego da ucim Norveski moje sertifikate i CV pa slati konkurisati,pa ako uspe uspelo je.

[Ovu poruku je menjao jedy023 dana 23.09.2012. u 12:37 GMT+1]
Ima jedna istina za koju sam nedavno cuo,a ona glasi"UCITE SKOLU DA NE RADITE,I STVARNO
TOLIKO LJUDI SA FAKULTETSKOM DIPLOM U ZEMLJI SRBIJI NE RADE"
 
Odgovor na temu

Sen Maki

Član broj: 305719
Poruke: 14
37.19.109.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 12:07 - pre 141 meseci
Citat:
isabeau917:
probaj ovo




isabeau917 hvala...probao sam ali nista.

Hvala jos jednom...idem dalje da trazim :)

Ako cujete nesto vezano za inzenjere poljoprivrede-dipl. agroekonomista, pisite :)

Pozdrav
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 12:17 - pre 141 meseci
Evo ovde imas sve 3 knjige i pratece audio fajlove, plus jos mnoooogo toga.
A ovde su ti audio knjige na Norveskom.
Sve je ovo vec bilo, ali razumem ljude koji kazu da ne mogu da se snadju u, jos malo, 300 strana. Nekad ni search ne pomaze.


 
Odgovor na temu

Sen Maki

Član broj: 305719
Poruke: 14
37.19.109.*



+1 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 13:12 - pre 141 meseci
Nesh-co hvala ti puno! U pravu si, malo je teze da se covek snadje u tih 300 strana :)
Sve najbolje...pozdrav
 
Odgovor na temu

srebrna
Biljana Grujic
bosna i hercegovina

Član broj: 227292
Poruke: 16
*.teol.net.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 14:22 - pre 141 meseci
Pozdrav svima,

može li plata helsefagarbeidera pokriti troškove kirije, hrane, i da kažem neki normalan život konkretno za mene i ćerkicu od 11 godina? .Znači nema dvije plate već samo jedna.

 
Odgovor na temu

nsperce
Novi Sad

Član broj: 287278
Poruke: 18
*.dynamic.sbb.rs.



+4 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 15:30 - pre 141 meseci


Hvala puno.!
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 16:39 - pre 141 meseci
Citat:
Sen Maki:
Citat:
isabeau917:
probaj ovo




isabeau917 hvala...probao sam ali nista.

Hvala jos jednom...idem dalje da trazim :)

Ako cujete nesto vezano za inzenjere poljoprivrede-dipl. agroekonomista, pisite :)

Pozdrav



evo vidim da je Nesh stavio, ovo ti je torrent, instaliraš si bit torrent , besplatno je i samo si otvoriš ovo što sam ti zakačila, ima hrpa izvora, skine za čas, imaš 2,7 GB materijala.

@aleksandra, jel' za dijete dovoljno ovaj međunarodni rodni list i pasoš, jel treba još što od dokumenata za njega kasnije, sad mi više ništa ne pada na pamet..hvala!
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?23.09.2012. u 16:49 - pre 141 meseci
Ja sam postavio ono sto sam ja skupljao vremenom. A ovo je ono od pre nekoliko desetina stranica, torrent od 7.32 giga i takodje ima svega i svacega. Milion kojekakvih kurseva, knjiga, audio knjiga... Norwegian Language Learning Pack a da bi skinuo ovaj torrent, i onaj od Isabeau treba da instaliras ovu aplikaciju.
Znaci prvo instaliras torrent aplikaciju, pa onda pokrenes torrent link/linkove, kakogod.

 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 254 255 256 257 258 259 260 261 262 263 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7946015 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.