Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7851108 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 00:15 - pre 139 meseci
Evo sada nesto drugo!
Pitali su se neki elektroinzenjeri smer telekomunikacije za ime agencije koja dovodi nase inzenjere i smesta ih u okolini Osla.
Ajde ipak da napisem ime agencije.
Zove se RESOURCE TELEKOM,ranije je imala drugo ime.
Ovde se moze pogledati malo vise o njima na sajtu njihovom:

http://www.resource.no/index.html

Napomena:Los poslodavac.Ugovor,radno vreme,prijava,plata-sve jako losi uslovi.Losi u odnosu na ono sto mozete sa tom strukom da dobijete.Medjutim,operisu opasno po balkanskom trzistu.Smestaj je kolektivni,plata jako mala,vodite racuna.Jeste lose u Srbiji,ali ova agencija bez obzira sto su njeni vlasnici Norvezani,posluje jako nekorektno.Inace na sajtu,ne mozes da vidis nigde ime vlasnika,ima ih dvojica.
Mnogi nasi ljudi rade kod njih,i nisu zadovoljni,ali o tome se ne oglasavaju javno.
To su iskustva ljudi sa kojima sam ja pricala a rade za njih.Meni je to delovalo neverovatno da tako nesto prolazi ovde ali prolazi.
Zato vodite racuna oko prihvatanja ovih poslova.
Ja sam ovo dobronamerno napisala,a vi sada svako po sopstvenom nahodjenju i proceni.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 00:42 - pre 139 meseci
Treba biti realan i iskren i pisati i o stvarima koje ne valjaju u ovoj zemlji.Jer svakako da ih ima,sto je i normalno.Ne postoji idealna drzava pa s toga ni Norveska nije to.Nije nijedna.Ali u ovoj drzavi toga nema puno,i po tome je medju najboljima.
Dakle,na celu SAFH je 10 godina bila zena koja je falsifikovala svoju diplomu.Dakle,to je onaj isti SAFH koji se bori protiv falsifikatora,a jednog takvog i to na celu je imao medju svojima.Mnoge agencije posluju nekorektno,i na to treba ukazati.Sindikati se bore da neki radnici dobiju feriepenger jer su im rekli preko agencije da na to nemaju pravo.Sluzbenici sirom cele drzave ne znaju da obavljaju svoj posao i cesto dobijas oprecne informacije za jednu istu stvar ili pitanje.
Ima svega,ali nije u visokom procentu.
Prosto ovo pisem,jer vidim da ljudi koji dolaze shvataju ovo kao idealno mesto,idealnu drzavu itd.
Mi dolazimo iz totalne kaubojstine,i nama je sve super,ali treba biti realan pa reci da nije sve idealno.Nikada vam nece plata kasniti,to je tacno a Srbinu kada das platu i vecini nas,spremni smo sve da cinimo i kazemo sve je super.Treba zadrzati realnost i neidealizovati.Takva misao vodilja je korisnija kasnije,i manje se sokiras kada te sluzbenik,na primer,gleda bledo i prica neku trecu pricu od one za koju si ga ti pitao.
Dakle,nema ideale,jer na forumu se vide i manje vise pisu samo pozitivne stvari i javljaju se samo ljudi koji su uspeli da se zaposle ili planiraju da dodju ovde.Oni koji nisu se ne javljaju.
To treba imati na umu.Resicete mnoge probleme,i treba biti ovde,ali ne idealizujte.Stetno je za posle.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
37.29.88.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 01:10 - pre 139 meseci
hvala miro za ovo gore napisano, nazalost covek od tih stvari ne moze pobeci i mora uvek pogledati i u tom pravcu

sto se mene tice, cim budem imao realnu ponudu, a ako jos nisam u stavangeru cimnucu moje tamo da lepo sve provere, ne treba zuriti bas uvek u zivotu

pozdrav
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 02:01 - pre 139 meseci
Ne ne ne i ne.Zokiruma...ovo nije bilo u tom smeru napisano,da ljudi treba da budu obazrivi i bave se detektivskim radnjama pred dolazak ovde.
Ionako bilo bi bez rezultata,jer to nije nesto sto covek moze da proveri.Sta da proveris?Dobijes posao,i posaljes nekoga da proveri ima li rasista u kolektivu?Dobar dan,ima li medju vama rasista?Sta je tebi?Nasmeja me,covece.
Ovo je napisano u svrhu toga da se nista ne treba idealizovati,a probleme na koje ces naici ces resavati kada se dogode i sa njima ces se zajedno razvijati i ti.
Dobra plata i ta resena finansijska situacija ne mogu da rese sve covekove probleme.Sto je i logicno.
Dakle,ovaj i ovakav moj post je samo osvrt na komentare vase jao,pa meni su Norvezani genijalci i Norveska idealna drzava.Niti su oni genijalci niti je ovo idealna drzava,ali je svakako uredjena i zemlja u kojoj covek moze da planira svoju buducnost.A to je vrlo bitna stvar.
Idealnost koju mi vidimo dok smo u Srbiji se pre svega ogleda u resavanju finansijske situacije,ali sistem iako je jako dobar nije idealan.
Moj kolektiv na poslu je jedan odlican kolektiv,iako neki od njih su malo vise nacionalisticki nastrojeni,ali ovde svako ima pravo na svoje misljenje,i to treba uvaziti.
Nikako zbog ovoga biti previse obazriv.
Treba pustiti dogadjajima da se dogode,i ruznim i lepim.Sve je to deo emigracije i zivota "preko grane".
Nas problem je sto mi sve shvatamo licno,i treba nam neko vreme da naucimo da svako ima pravo da misli sta hoce,ti nzas svoj pravac i smer,i teras dalje.To je proces,ali mnogo je lakse tako.


Ovo ovde na forumu su samo napisane reci.Ali delo-emigracija,je najteza odluka i proces u zivotu svakoga ko se odlucio na tako nesto.To nije filozofija,to je realnost.I zato treba pisati i pozitivne i negativne stvari.Ali da se shvate na pravi nacin,ne da bude destruktivno.Ja sam malo razmisljala pre nego sto sam okacila taj letak,jer sam i mislila da moze destruktivno da deluje,a ne treba.
Cinjenice kazu da im fali ljudi,cinjenica je i da mi ne dobijamo pomoc od NAV-a i da samo doprinosimo i sebi i drustvu uopsteno,i to je ta nasa koorinata po kojoj se krecemo.A drugi imaju pravo na misljenje.
Ti trazis posao.Norveska je dobra destinacija za to,samo je ne treba idealizovati.To je bila poenta posta.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
37.29.88.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 03:03 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic: Ne ne ne i ne.Zokiruma...ovo nije bilo u tom smeru napisano,da ljudi treba da budu obazrivi i bave se detektivskim radnjama pred dolazak ovde.
Ionako bilo bi bez rezultata,jer to nije nesto sto covek moze da proveri.Sta da proveris?Dobijes posao,i posaljes nekoga da proveri ima li rasista u kolektivu?Dobar dan,ima li medju vama rasista?Sta je tebi?Nasmeja me,covece.

ma ne miro, mislio sam na ove agencije ne na rasiste tj na nacional soviniste

sustina mog posta je da proverim gde cu raditi, u smislu prevaranti, smestaj u garazi i sl. nisam ni pomislio na te rasiste

pa toga ima svuda pocev od moje ulice pa dovde ''levo od japana'' , na to ni ne treba obracati paznju vec sa osmehom proci pored toga, za to si savrseno u pravu

meni su u prvom planu te firme ove one, svaka cast norveskoj ali treba uvek proveriti gde ides i kod koga, covek mora biti obazriv (dobro meni je lakse ipak sam musko )

kao sto rece moj drugar davnih dana jedino mesto gde treba biti paranoican je internet , a realno za vecinu tih firmi sam cuo prvi put sada, jureci ih po net na ovaj ili onaj nacin

pozdrav i drago mi je sto sam te nasmejao makar i slucajno
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.zg5.cable.xnet.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 08:57 - pre 139 meseci
Uh uh ,jutro svima, nešto me zasvrbilo pa ću morati i malo da se počešem . Nema savršenog naroda i savršene države naravno ali...da se norvežani pametniji od većine ostalih, to je razumljivo iz ponuđenog, čim su si uspjeli stvoriti takvu civiliziranu i sređenu državu u kojoj žive i kakvoj velika većina ostalih može samo stremiti.
E sad, rasizam i ksenofobija, il zovite to kako hoćete, su jedini način da zaštite i sačuvaju ono što su stvorili, jer osvrnite se malo što si jadni švedi napraviše od države, pa engleska, puna crnaca i poljaka koji žive od socijalne pomoći ( čitaj: na grbači onih kojim rade ), da su njemci veći rasisti nebi niknula džamija pred minhenom, puna im država turaka, mislim da su turci tako divni i bajni svi bi hrlili u tursku, hrvatska puna cigana i šiptara , svi redom po desetero djece i laganini na socijalnoj pomoći, klatare se po ulicama i džepare dok ostatak rulje rmba za njih..
Bolna je činjenica : država koja je loša, loša je jer je loš narod ( barem velika većina ) koji ju čini. Možete se sablažnjavat kolko hoćete i dijelit minuse, to je jednostavno tako, svidjelo se to nekome ili ne.
Ako budem imala sreće i znanja pa dospijem gore, ako mi netko nešto prigovori na račun zemlje iz koje potječem mogu jedino slegnuti ramenima i zaključiti : da su hrvati bolji narod ne bi si napravili od države to što su napravili.
Mirjana, sad mi pao na pamet jedan tvoj prijašnji post o liječniku pakistancu i njegovoj ženi, čini mi se medicinskoj sestri koja htjela, eto, nosit onu njihovu krparu na glavi, pa joj nisu dopustili, pa ju ekskomunicirali jer si ona unatoč svemu natrčila nekaki kačket na glavu..
Da li ona ima na to pravo? E pa nema! Jel ona tim šugavim kačketom odaje poštovanje i čast zemlji iz koje je morala pobjeći i istovremeno provocira i omalovažava državu koja joj stavlja kruh na stol.
A što se tiče rada na crno...ako put od tisuću milja započinje jednim korakom, onda sigurno ekonomska propast države započinje poljakom koji kreči na crno...
Pozdrav svima! Pucajteee!
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 09:56 - pre 139 meseci
To je baš tako: prosto i logično. Pobego si odnekud gde očigledno stvari ne funkcionišu (zato si i pobego na kraju krajeva) i došao negde da im prodaješ tvoju nefunkcionalnu životnu filozofiju. A o krpama na glavi i "džakovima" za žene da ni ne govorim.
Na kraju krajeva, imaju i oni kako pametne ljude, tako i one koji to nisu. Pitanje je samo proporcije. A i pitanje je kakva eventualno iskustva imaju sa nekim od useljenika.
Ima ih raznih. Ima nas raznih.


 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
37.29.88.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 10:14 - pre 139 meseci
Citat:
isabeau917: Uh uh ,jutro svima, nešto me zasvrbilo pa ću morati i malo da se počešem :-) . Nema savršenog naroda i savršene države naravno ali...da se norvežani pametniji od većine ostalih, to je razumljivo iz ponuđenog, čim su si uspjeli stvoriti takvu civiliziranu i sređenu državu u kojoj žive i kakvoj velika većina ostalih može samo stremiti.
E sad, rasizam i ksenofobija, il zovite to kako hoćete, su jedini način da zaštite i sačuvaju ono što su stvorili, jer osvrnite se malo što si jadni švedi napraviše od države, pa engleska, puna crnaca i poljaka koji žive od socijalne pomoći ( čitaj: na grbači onih kojim rade ), da su njemci veći rasisti nebi niknula džamija pred minhenom, puna im država turaka, mislim da su turci tako divni i bajni svi bi hrlili u tursku, hrvatska puna cigana i šiptara , svi redom po desetero djece i laganini na socijalnoj pomoći, klatare se po ulicama i džepare dok ostatak rulje rmba za njih..
Bolna je činjenica : država koja je loša, loša je jer je loš narod ( barem velika većina ) koji ju čini. Možete se sablažnjavat kolko hoćete i dijelit minuse, to je jednostavno tako, svidjelo se to nekome ili ne.
Ako budem imala sreće i znanja pa dospijem gore, ako mi netko nešto prigovori na račun zemlje iz koje potječem mogu jedino slegnuti ramenima i zaključiti : da su hrvati bolji narod ne bi si napravili od države to što su napravili.
Mirjana, sad mi pao na pamet jedan tvoj prijašnji post o liječniku pakistancu i njegovoj ženi, čini mi se medicinskoj sestri koja htjela, eto, nosit onu njihovu krparu na glavi, pa joj nisu dopustili, pa ju ekskomunicirali jer si ona unatoč svemu natrčila nekaki kačket na glavu..
Da li ona ima na to pravo? E pa nema! Jel ona tim šugavim kačketom odaje poštovanje i čast zemlji iz koje je morala pobjeći i istovremeno provocira i omalovažava državu koja joj stavlja kruh na stol.
A što se tiče rada na crno...ako put od tisuću milja započinje jednim korakom, onda sigurno ekonomska propast države započinje poljakom koji kreči na crno...
Pozdrav svima! Pucajteee!


potpisujem i ovo me po meni za +

upravo je i sustina ovoga ono zbog cega biram norvesku

norveska ima vrline, jasno ima i mane i to je jasno ali u sustini aposlutno zadovoljava moje potrebe

i zeleo bi samo da mi kazete jedan narod koji nema sklonosti ka samoocuvanju, poenta je to prilagoditi ostatku sveta, a norvezani su koliko vidim uspeli

pozdrav
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

bambi84
medicinska sestra, bolnica

Član broj: 284844
Poruke: 70
..9-160-139.customer.lyse.net.



+21 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 12:18 - pre 139 meseci
Kao sto sam vam i rekao, napisao sam zalbu safh-u da je kratko godinu dana za licencu,poslao u petak, a vec danas na sajtu safha, stoji kada odem na pretragu da licenca vazi 2 godine... Tako da treba probati sa zalbom ukoliko niste zadovoljni sa njihovom odlukom. Pozz.
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
138.124.27.*



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 12:52 - pre 139 meseci
Evo ga jedan zanimljiv sajt i jedan dobar tekst Danila Kisa na temu nacionalizma http://znakoviporedputa.com/dr...737-o-nacionalizmu-danilo-kiš
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 12:53 - pre 139 meseci
Oo dečki, hvala na podršci, i svima ostalima, mislim stvarno mi nije bila namjera nikoga vrijeđati, ali ja tako vidim stvari, pokušavam ne staviti sebe u prvi plan već nekako sagledati širu sliku i pokušati vidjeti dalekosežne posljedice neke akcije.
Možda bi i moja prva reakcija bila , da sam na Mirjaninom mjestu, ono ; jadna žena, nikog ne ugrožava , samo želi svoj rubac na glavi, al kad bolje razmislim, taj rubac je čista provokacija, sad kad je sama je jadna i ugrožena, da su ih dvije-tri s kačketima, već bi stvorile klan, pričale kako norveška ne valja, kako su norvežani rasisti i pravile državu u državi. Zla je to krv.
O turcima neću ni pričati, sasvim je dovoljno bilo 500 god njihove vladavine na jadnom balkanu. Za to vrijeme totalna tehnološka i civilizacijska degradacija. Nije ni čudo da smo 100 god za ostatkom razvijenog svijeta. Samo da spomenem i to, za one koji ne znaju da su turci imali ' pravo prve bračne noći ' tako da što se genetike potlačenih naroda tiče, nažalost...sve jasno samo po sebi..
pozz!
p.s. čestitka bambijevima!
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 13:04 - pre 139 meseci
Citat:
vikibjorg:
Evo ga jedan zanimljiv sajt i jedan dobar tekst Danila Kisa na temu nacionalizma http://znakoviporedputa.com/dr...737-o-nacionalizmu-danilo-kiš


draga Viki, da sam ja nacionalista, nikad ne bih prišla ovom forumu, a čika Danilo, inače srpski pisac židovskog porijekla, se ono, malo se presro, pre pre prepatetično i šuplje..
 
Odgovor na temu

vikibjorg

Član broj: 255829
Poruke: 123
138.124.27.*



+93 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 13:11 - pre 139 meseci
Nemam pojima zasto se osecas prozvanom, isabeau , mozda se tu nesto krije? ( samim pominjanjem i tvojom potrebom da kazes kog i kakvog je bio porekla Danilo Kis pruza nam neku sliko o tebi ,zar ne? ) U svakom slucaju tekst i poziv da ga procitate je bio na osnovu predhodnih Mirjaninih postova i bez ikakve namere da se neko oseti prozvanim.
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 13:52 - pre 139 meseci
To što sam spomenula njegovo porijeklo govori jedino o tome da sam se potrudila saznati ponešto o autoru teksta na linku koji si okačila, također, kao što sam i pretpostavila , kao i većina pjesnika - boem i alkoholičar - što ga za moj čvrsti zdravorazumski stav automatski diskvalificira kao iole sposobnog dati bilo kakav realan stav o životu.
pozz!
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 14:32 - pre 139 meseci
Ljudi, imam totalno blesavo pitanje Da li je neko u Norveskoj nasao slag u prodavnici? Mislim na onaj slag u prahu sto se muti, ne na slatku pavlaku.Da li postoje neke prodavnice gde mogu da se nadju tako te sitnice?
Ja sam u Kvadratu u Sandnesu, Rogaland, nasla Vegetu (Podravka) u nekoj radnjici, na prizemlju, kad se izadje iz Coop-a.Ako znate za tako neke prodavnice, napisite ovde, za nas koji volemo da jedemo
 
Odgovor na temu

Nesh-co

Član broj: 28977
Poruke: 544



+378 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 14:39 - pre 139 meseci
Legitimno je imati svoje mišljenje.
A ovde se, kod nas i kaže da je mišljenje kao dupe - svako ga ima.
Te tako i meni (kao pisac) drag, gospodin Kiš - je imao svoje mišljenje. O svemu, pa i o nacionalizmu, kao što i ja imam određeno mišljenje o svetu, njemu, svemu što me dotiče u životu.

 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 15:00 - pre 139 meseci
He he Nesh, na forumu, ak ti mišljenje izlazi iz okvira dozvoljenih pravilnikom, dođe čika Gojčin i sve lijepo pomete pa si ti misli. A ova izreka je malo modificiran original iz Prljavog Harryja Clinta Eastwooda : mišljenje je ko šup.., svako ga ima .-)

I eto, mjesto da učim, gubim vrijeme na forumu, joj joj
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 15:03 - pre 139 meseci
Citat:
aleksandra u zemlji cuda: Ljudi, imam totalno blesavo pitanje :) Da li je neko u Norveskoj nasao slag u prodavnici? Mislim na onaj slag u prahu sto se muti, ne na slatku pavlaku.Da li postoje neke prodavnice gde mogu da se nadju tako te sitnice?
Ja sam u Kvadratu u Sandnesu, Rogaland, nasla Vegetu (Podravka) u nekoj radnjici, na prizemlju, kad se izadje iz Coop-a.Ako znate za tako neke prodavnice, napisite ovde, za nas koji volemo da jedemo :)


Imas bas pravi, podravkin slag krem i penu kod turcina u Langgati, kod arapina u Gjesdalveienu i kod drugog arapina kod centra. Sta jos treba? :-)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 15:07 - pre 139 meseci
Hehehe... Balkan radi kao lud. Sto bi rekli Asterix i Obelix, EVO NAM TUCE. :-):-):-)
Ili legendarni Ckalja: "Kakav si ti to crnotravac kad ne volis da se bijes?"
P.S. Ja moram da pominjem njega, ipak je iz mog grada. A vi ljudi, samo napred. U nove pobede guzom, tj. misljenjem.
Eh kako mi ponekad nedostaje taj nas mentalitet, da se stalno podzampamo za nesto... :-)
 
Odgovor na temu

isabeau917
MPharm

Član broj: 302824
Poruke: 506
*.adsl.net.t-com.hr.



+175 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 15:57 - pre 139 meseci
A štaš medic, mora neko i mislit, nemoš samo nateravat loptu s jednog kraja livade na drugi..
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 309 310 311 312 313 314 315 316 317 318 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7851108 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.