Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7848671 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 16:16 - pre 139 meseci
Citat:
medicman:
Citat:
aleksandra u zemlji cuda: Ljudi, imam totalno blesavo pitanje Da li je neko u Norveskoj nasao slag u prodavnici? Mislim na onaj slag u prahu sto se muti, ne na slatku pavlaku.Da li postoje neke prodavnice gde mogu da se nadju tako te sitnice?
Ja sam u Kvadratu u Sandnesu, Rogaland, nasla Vegetu (Podravka) u nekoj radnjici, na prizemlju, kad se izadje iz Coop-a.Ako znate za tako neke prodavnice, napisite ovde, za nas koji volemo da jedemo


Imas bas pravi, podravkin slag krem i penu kod turcina u Langgati, kod arapina u Gjesdalveienu i kod drugog arapina kod centra. Sta jos treba?


Super, hvala puno!
Je l' se ove adrese odnose na Stavanger?
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 16:22 - pre 139 meseci
Citat:
aleksandra u zemlji cuda: Super, hvala puno!
Je l' se ove adrese odnose na Stavanger?


Ne, nego na Sandnes. Napisala si da si bila u Kvadratu, pa sam skontao da si u Sandnesu.



Citat:
isabeau917: A štaš medic, mora neko i mislit, nemoš samo nateravat loptu s jednog kraja livade na drugi..


Upravo tako. :-)
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 16:28 - pre 139 meseci
Jos bolje Sandnes mi je blizi, posto sam ja u obliznjem selu Soli :)
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.static.customer.pronea.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 16:38 - pre 139 meseci
Definitivno moja losa procena.Napises onako usput i nesto iz svakodnevnog zivota,licno iskustvo,i to izazove totalno kontra efekat.Poenta je bila totalno drugacija,i napisala sam je u ranijem postu,da se ne ponavljam,ali mi od letka na nekoj tabli dodjemo do pisca Kisa,nicim izazvano,probudimo nacionalizam,diskutujemo i bespotrebno izazovemo medjusobno nerazumevanje.
Daj,batalimo to,ljudi.Gledajmo siru sliku.Forum je koristan ako se zna pravilno koristiti.Ne volim da dolazim u situaciju da pre pisanja nekog posta,moram dobro da promislim kakve ce to posledice imati.Onda to ima malo koristi za sve.
Sneg,hladno,mi se blizimo za koji dan smrkavanju pa ce da nam svane krajem januara.Pocinje da se oseca bozicna atmosfera,svi nesto kupuju,planiraju.Gledam turnuse,svi hoce koriscenje F3 dana bas u ta tri dana Julaften,1.og 2.Juledag.
BlondySu,nisam jos proverila kako ide bus od Narvika do Tromsa,ali cu da proverim,pa pisem...bas lepo sto neko dolazi na sever,a i ne bi trebalo da imas nekih vecih problema,ipak imas EU pasos.
Srdacan pozdrav svima.
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 16:50 - pre 139 meseci
Citat:
aleksandra u zemlji cuda: Jos bolje Sandnes mi je blizi, posto sam ja u obliznjem selu Soli :)



Hehehe... Sola nije selo, jeste da je mala i malo zabita, ali je najjaca kommuna u Rogalandu, pa ti vidi. A plus ima aerodrom i gomilu naftnih firmi...

Javi se ako hoces da popijemo kaficu kad svracas do Sandnesa. Pozz
 
Odgovor na temu

gogi77
Masinski inzenjer
Norge / Bergen

Član broj: 276232
Poruke: 433

Sajt: www.onorveskoj.com


+152 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 16:50 - pre 139 meseci
I bre ljudi vi nacionalizam... pa to postoji svugde... to je sve trla baba lan.
Normalno da se bune na nekoga ko je dosao ovde da zivi na grbaci drugih i pravi probleme.

Inace nemojte zaboraviti da u pojedinim delovima srbije uopste se ne mozete zaposliti ako ne znate jezik lokalne nacionalne manjine... govorim iz licnog iskustva.
Tako da meni dodje na isto.. ionako sam bio stranac u svoj zemlji.

Ovde te bar cene i postuju zbog znanja i sposobnosti.
A uslovi za napredak su neverovatni .. mislim bar ja kao inzenjer sam za godinu dana ovde ima imao priliku da radim na dizajnu par eksperimentalnih prototipa opreme i tehnologiji koja se meri milionima evra po projektu.

Ne kazem da je ovde idealno... ima i ovde gomila gluposti koje mi idu na zivce ponekad ali ne moze se porediti sa Srbijom.

Inace jos jedna stvar sto me je danas odusevila... kolega australijanac kupio nova kola pre mesec dana i nikako da mu ih isporuce.. probili rok itd... i ladno coveku platili/dali iznajmljena kola na koristenje posto je problem do njih dok se to ne resi.
 
Odgovor na temu

aleksandra u zemlji cuda
Aleksandra

Član broj: 299407
Poruke: 64



+18 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 17:19 - pre 139 meseci
Citat:
medicman:
Citat:
aleksandra u zemlji cuda: Jos bolje Sandnes mi je blizi, posto sam ja u obliznjem selu Soli :)



Hehehe... Sola nije selo, jeste da je mala i malo zabita, ali je najjaca kommuna u Rogalandu, pa ti vidi. A plus ima aerodrom i gomilu naftnih firmi...

Javi se ako hoces da popijemo kaficu kad svracas do Sandnesa. Pozz


Pa jeste sa te strane, ali kad se malo provozas ovde malo malo pa krave, pa farma, pa ovce i opojan miris stajskog djubriva leti ...
Najsmesnije mi bilo letos kada je bio neki skup naftasa ovde, a ovi iz Land rovera izlozili najnovije modele, koji kostaju oko milion i po kruna svaki, na nekom pasnjaku sa sve kravama.Do kraja skupa, krave izlomile zmigavce i retrovizore :) E to je meni selo :)
Za kafu vazi, kada budemo isli u Sandnes kontaktiracu te.
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

medicman

Član broj: 266486
Poruke: 288



+121 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 17:31 - pre 139 meseci
Citat:
aleksandra u zemlji cuda: Pa jeste sa te strane, ali kad se malo provozas ovde malo malo pa krave, pa farma, pa ovce i opojan miris stajskog djubriva leti ...
Najsmesnije mi bilo letos kada je bio neki skup naftasa ovde, a ovi iz Land rovera izlozili najnovije modele, koji kostaju oko milion i po kruna svaki, na nekom pasnjaku sa sve kravama.Do kraja skupa, krave izlomile zmigavce i retrovizore :) E to je meni selo :)
Za kafu vazi, kada budemo isli u Sandnes kontaktiracu te.
Pozdrav!



Taj opojni miris ces osecati u skoro celom rogalandu cim izadjes iz grada. Jednostavno, da bi ista rodilo, norveski farmeri moraju da djubre zemlju do iznemoglosti... Ma milina jedna... heheheh...
 
Odgovor na temu

flink

Član broj: 283527
Poruke: 60
*.bb.online.no.



+8 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 18:27 - pre 139 meseci
Mali osvrt na temu..
U Oslu kao stranac tesko da cete ziveti na vestkanten. Norvezani mahom sele svoju decu iz skola koje se nalaze u istocnom delu, jer su u njima pretezno deca stranaca. Segregacija je vec sada ocigledna.
Svako u svom boble. :)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
85.26.241.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 21:00 - pre 139 meseci
Citat:
medicman:
Citat:
aleksandra u zemlji cuda: Jos bolje Sandnes mi je blizi, posto sam ja u obliznjem selu Soli



Hehehe... Sola nije selo, jeste da je mala i malo zabita, ali je najjaca kommuna u Rogalandu, pa ti vidi. A plus ima aerodrom i gomilu naftnih firmi...

Javi se ako hoces da popijemo kaficu kad svracas do Sandnesa. Pozz


nesto kao Surcin :P

samo ovi nemaju gomilu naftnih firmi vec raznoraznih preduzetnika

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

tijanam
Lekar opste prakse

Član broj: 299277
Poruke: 202
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+156 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 21:27 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
tijanam:
Ju, strasno! Pa stalno slusam kako su oni ok prema strancima... to se ni kod nas ne desava, da se tako nesto ostavlja na javnom mestu, na poslu! Bas strasno! Svaka tebi cast Miro sto si je iskulirala, ja bih odmah kod sefa! Po srpski! :) :) :)


Ne,ne...zar ces za svakog vrapca da ukljucujes alarm?Pa onda ti si ta koja gubi vreme.I ti si gost jer je ovo njihova zemlja ipak,kao sto je nasa Srbija za sve Kineze,ipak drzava gde Srbi imaju prednost.Citala sam da stranci koji najvise traze drzavljanstvo nase nam drage domovine su Kinezi,pa ih zato uzimam kao primer.
Osmeh,i sa tim osmehom i ti uzvratis na isti nacin,i teras dalje.Bitno je da se izbegnu konflikti,narocito dok ne utabas sebi put,par prvih godina...
Ima,draga Tijana,da se ovde osposobis za razne discipline...Doduse,nece ti dati pismeni sertifikat za to,ali ces ti licno lakse koracati jer sa tom usijanom glavom i isterivanje pravde gubi se dosta vremena.Mada naravno da to ovde deluje,ovo je ipak zemlja prava,ali kazem,neces valjda da motas svakog vrapca koji kaze da nije za dovodjenje stranaca.Ako to budes radila,to ti je pun stilling 100% i to fast jobb sa overtidom.
Ajde bogati...teramo mi nasu politiku.



Ma, u pravu si skroz. Samo sam se iznenadila, to jos nisam cula u vezi Norveske. A moja glava je uvek pomalo "usijana" jel... I ovde na poslu primenjujem razne tehnike za smiraj zivaca, avaj! :) :)

P.S. Ja nemam nista protiv Kineza u Srbiji! :)

[Ovu poruku je menjao tijanam dana 31.10.2012. u 22:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

suhimilek
Avdelingleder
Noway

Član broj: 300718
Poruke: 59
*.bb.online.no.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 22:25 - pre 139 meseci
Ziveo sam u Soli 3 meseca i video sam bas te dzipove kad sam vozio bajs do plaze.Sjajno.Pa evo i sada zivim u selu od 1300 stanovnika koje je imalo projekciju Dzejms Bonda mozda dan posle svetske premijere..ok kenjam..ali selo je sredjeno kao ni jedan grad kod nas.Mislim kako funciononisu stvari..I kada sam vec poceo o tom funkcionisanju stvari ovde

EVO MALOG KORISNOG SAVETA ZA LJUDE KOJI DOBIJU POSAO ALI CEKAJU PAPIRE I NEMAJU PARE ZA STAN I ZIVOT.

Odete u nav, ponesete ugovor sa posla i kazete da niste u mogucnosti da prezivite bukvalno , trebaju vam pare za stan i za hranu.Pivo ne pominjete.
Popunite obrazac i ako ste srecni a ne treba vam puno srece tu, uplate vam stan od septembra do decembra i ako ste trazili samo do novembra jel tada mogu da imam svoju platu.

ne treba da im vracate te pare..to vam je za srecan start.

Nisam im trazio lovu za trosak jer mi je sef dao neku karticu i lovu na njoj za odradjenih 18 dana.Dobio sam 17 830 kruna mislim sto je nekih 2 400e

Srecno junaci,

i nemoj da ste sabani glui sa balkana koji se blamiraju ovde.Citaju ljudi to.

Pozz
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 22:34 - pre 139 meseci
Tijana,ti rece ides u novembru.
Srecan put i puno srece!
MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

suhimilek
Avdelingleder
Noway

Član broj: 300718
Poruke: 59
*.bb.online.no.



+49 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 22:53 - pre 139 meseci
I trebace joj puno srece za posao..jer i sama kazes da se spremaju za praznike i od posla u novembra slaba sansa..istu sam gresku ja napravio 2011
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 23:04 - pre 139 meseci
Citat:
belgrada:
Srecan put, Mirjana. Siguran let!
Sve najbolje!


Ovako bilo nekada meni,od potpuno nepoznate osobe,i grejalo me prilicno kao da mi je rod rodjeni,narocito kada ides u nepoznato.Tako i ja sada,Tijana tebi...drzimo ti svi fige da uspes.

MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
37.29.88.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 23:08 - pre 139 meseci
Citat:
suhimilek: I trebace joj puno srece za posao..jer i sama kazes da se spremaju za praznike i od posla u novembra slaba sansa..istu sam gresku ja napravio 2011


pa receno je vise puta da je najgori period za trazenje posla oko nove godine, meni je super sto se sve poklopilo za prvu nedelju februara, taman i jos malo da naucim jezik

iskreno se nadam da cu pre toga uspeti da dodjem do neceg konkretnog i predjem na sledecu fazu, mada je meni nekako sipma ove prepiske sa firmama, pogotovo kada posalju jos 20 dodatnih pitanja, mada realno krenuo sam da saljem CV pre 14 dana, uspeo sam da dodjem do 2 interjvua skajpijem i nekoliko njih koji me cimaju skoro svaki dan, mislim da ce sada krenuti jos njih, jer ranije nisam racunao da njima treba 7-10 dana da odgovore na prvi mejl

sinoc je jedna mala kompanija prva pitala mene da li bi zeleo da radim u Norveskoj

samo jos zena da krene malo aganzovanije oko svog posla, mada joj ne mogu zameriti ima mnogo obaveza u Srbiji, ona mora da zavrsi i oko nokuta sto meni nje trebalo

pozdrav ''levo od Japana"

Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
37.29.88.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 23:12 - pre 139 meseci
Citat:
Mirjana Savicic:
Citat:
belgrada:
Srecan put, Mirjana. Siguran let!
Sve najbolje!


Ovako bilo nekada meni,od potpuno nepoznate osobe,i grejalo me prilicno kao da mi je rod rodjeni,narocito kada ides u nepoznato.Tako i ja sada,Tijana tebi...drzimo ti svi fige da uspes.


ma u zivotu treba samo biti hrabar, ipak sreca prati hrabre kao i imati nesto pored sebe sto te podseca odakle dolazis da se ne bi vratio nazad

ne sumljam da ce Tijana sve odraditi kako treba


Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 23:29 - pre 139 meseci
Evo malo slicica voca i povrca,zapakovanog normalno,jer to je ovde tako.
Za one koji su u Jugi...da im malo priblizimo prodavnice...




MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mirjana Savicic
KBC ZVEZDARA,visi radioloski tehnicar
Beograd

Član broj: 266686
Poruke: 2729
*.76.45.31.customer.cdi.no.



+1056 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 23:38 - pre 139 meseci
Evo jos malo toga...





MIRKA (gledam u tuznu jesenju noc,s pokisle grane lisce opada,u daljini cujem muziku
neku i pitam sebe gde li si sada...)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

zokiruma
Hammerfest

Član broj: 307537
Poruke: 1125
37.29.88.*



+318 Profil

icon Re: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?31.10.2012. u 23:45 - pre 139 meseci
mrzim to kada sve upakuju, i ovde je isto tako, ja sam bre navikao na miris paprika i paradajza

ovako mi nekako sve to deluje kao da je iz apoteke, gledam kako kupuju 5-6 paprika, pa bre u srbiji ja bi uzeo ceo dzak a da ne pricam o paradajzu :(

idi bre miro sada sam ogladneo

kako mi nedostaje onaj nas hleb sava, baci neku sliku da vidimo kako tu izgleda, kanda su svi crni i sa milion ovih onih semenki

pozdrav
Verdens Ende vil komme som en lettelse for oss
 
Odgovor na temu

[es] :: Vodič za emigraciju :: Život u Norveškoj :: Život u Norveškoj, kako otići i kako se živi tamo?

Strane: << < .. 310 311 312 313 314 315 316 317 318 319 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 7848671 | Odgovora: 21067 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.