Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2359874 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Synergic
Beograd

Član broj: 169542
Poruke: 4
94.189.229.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.01.2009. u 17:17 - pre 185 meseci
Narode svaka čast, tema je extra obrađena, nema šta nema

Potreban mi je savet oko načina spajanja stranica u korpusu (pravim kuhinju). Vidim da se kao rešenje uglavnom pominju iver-vijci, ili holšrafovi ali ja se dvoumim da li da se opredelim za taj način ili pomoću ekscentar spojnica. Imam jako malo iskustva iz ove oblasti ali mislim da ekscentri imaju dosta prednosti, nisu potrebne maske za šrafove, brže se montiraju, ugao je uvek pod 90, nema opasnosti da se promaši iverica prilikom bušenja (kod nas neiskusnih)...

Voleo bih da čujem vaše mišljenje i nedostatke koje ove spojnice imaju osim cene usluge bušenja
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.01.2009. u 20:57 - pre 185 meseci
Ne moze holsrafima da spajas ivericu , pominjalo se o tome i receno je da ne valja
dobro je tiplovima i srafovima zajedno ili keksericom


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

zid-024

Član broj: 173481
Poruke: 66
193.34.64.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.01.2009. u 21:28 - pre 185 meseci
„Imam jako malo iskustva iz ove oblasti ali mislim da ekscentri imaju dosta prednosti, nisu potrebne maske za šrafove, brže se montiraju, ugao je uvek pod 90, nema opasnosti da se promaši iverica prilikom bušenja (kod nas neiskusnih)...“
Samo da pitam, sta si mislio, ko ce da ti busi rupe za ekscentre?
Na stovaristu mozda ce da projektuju i prave tvoju kuhinju?
Mozda i hoce, ali ti se to nece isplatiti.
Busilicu i burgiju 4 mm za iver vijak 5 mm, ili burgiju 3 mm za iver vijak 4x50 i posao u sake. Vec su to ljudi objasnili, Bakara ponajvise, malo procesljaj temu ponovo.
Inace, za ugao 90 stepeni koristi ugaone stege, nikakve sacometrijske metode!
 
Odgovor na temu

Synergic
Beograd

Član broj: 169542
Poruke: 4
94.189.229.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.01.2009. u 14:46 - pre 185 meseci
Izgleda da nisam baš bio precizan sa pitanjem, pošto nisam dobio očekivani odgovor

Moje pitanje se prvenstveno odnosilo na NEDOSTATKE EKSENTARA (ako postoje) prilikom pravljenja kuhinje, znači da li ih je neko koristio u tu svrhu ili ako nije zašto nije. Znam da je nedostatak cena bušenja rupa na cnc-u, ali to nije nešto neprihvatljivo, naplaćuje se po minutu i može se uraditi tamo gde kupujem i režem materijal (kod kvantaša) da ne reklamiram ime firme.... Mislim da mi je ušteda što kuhinju radim sam neuporedivo veća od troška bušenja excentara, naravno ako je to rešenje kvalitetnije od iver vijaka.

Ja sam ekscentre koristio kod pravljenja kupatilskog ormana dimenzija 100x60x200 u kome je korpa za veš, mašina za pranje i nekoliko polica ali kuhinja je ipak prilično složenija i modularna.... Takođe sam primetio da se dosta kancelarijskog i kupatilskog nameštaja koji sam nedavno kupio sklapa upravo excentrima... Jeste da i oni zahtevaju maske ali to je ipak sa unutrašnje strane...

Prethodna tri dana sam vrlo detaljno pročitao celu temu i nisam video da ih je bilo ko pominjao.
 
Odgovor na temu

zid-024

Član broj: 173481
Poruke: 66
193.34.64.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.01.2009. u 21:47 - pre 185 meseci
Ukoliko imamo jedan kuhinjski element, i ako stavimo dva ekscentra po sastavu, onda imamo 16 rupa, koje neko treba da tebi precizno isece, pa da posle sastavis i da odgovara u mm. Ukoliko ti imas iskustva sa pomenutim stovaristem, onda samo napred, svakako radis na svoju odgovornost.
Verovatno postoji dobar razlog zasto to niko ne koristi, ali nigde i nisam video ekscentar kod visecih delova.
Vec su iskusniji "stolari" rekli da je iver vijak zakon, a ako mislis da ti to nije dovoljno, onda keks i lepak + ivervijak.
Imao sam krajnje negativno iskustvo sa stovaristem gde sam kupovao materijal za kuhinju, od nepostovanja dogovorenog roka, preko isporuke "na kasicicu" - parcijalno, do odstupanja pojedinih delova od naruceng za 1-2 mm.
Posle svega, jako sam skeptican da mi neko ko radi za neku verovatno ne preterano veliku platu poverim svoj materijal.
Ubedjivanje da to nije naruceno sa nekim ko misli da ja u pravu jer je on prodavac je iluzorno, i bez obzira na ishod te prepirke, i zivci kupca imaju cenu.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.01.2009. u 22:53 - pre 185 meseci
Citat:
Synergic:
Moje pitanje se prvenstveno odnosilo na NEDOSTATKE EKSENTARA (ako postoje) prilikom pravljenja kuhinje, znači da li ih je neko koristio u tu svrhu ili ako nije zašto nije.

Ne razumem zasto insistiras na ekscentrima?

Nedostaci:
-skuplje je
-bespotrebno komplikovanije
-opet ti trebaju i iver vijci
-veza sa njima nije cvrsta
-kuhinje se ne rade sa ekscentrima.

Eksentri se koriste za fabricki namestaj iz razloga da montazer koji dodje da namontira namestaj to moze brzo i jednostavno da odradi, obicno se koristi u kombinaciji sa drvenim tiplovima i lepkom (kiki) ili iver vijkom (forma ideale), sam razmisli sta je i koliko cvrsce.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

CSS
OKOLO NAOKOLO

Član broj: 70952
Poruke: 118
93.86.2.*

Sajt: dizajnenterijera.com


+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri11.01.2009. u 21:42 - pre 185 meseci
@ BAKARA

Prvo kažeš " bespotrebno komplikovanje" a onda da " montazer koji dodje da namontira namestaj to moze brzo i jednostavno da odradi ".
Vidim da ne voliš ekscentre (ne volim ih ni ja ) ali su mnogo dobra stvar za pojedine stvari. Pošto se ovim poslom bavim profesionalno već dugi niz godina
možeš da mi veruješ ( ili ne) da je spoj ekscentrom veoma čvrst. Ja ga koristim ( HETTIC sistem za spajanje) poslednje 3 godine i to za :skoro sve vrste plakara, trpezarije i dnevne sobe... u principu tamo gde šraf ne može da se sakrije ( nalepnica ne dolazi u obzir na veoma vidnom mestu). Evo ti jedan primer, zamisli da u ovoj dnevnoj sobi šljašte šrafovi ili nalepnice.
Naravno za kuhinje nema potrebe koristiti ekscentre jer su šrafovi sakriveni između elemenata. Izuzetak je deo za rernu(kada je gore) ili ugradni frižider.
Naravno mašina koja buši rupe za ekscentar košta od 3000 do 7000 eur.
Naravno jedan holšraf košta 0,3 din a jedan ekscentar komplet oko 55 din.
Naravno da je jednostavnije sa holšrafom... ali za navedene stvari je odličan.

Postoji 2 osnovne verzije ekscentra stari i novi sistem. Novi sistem
je uvela frma HETTIC
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri11.01.2009. u 22:30 - pre 185 meseci
Citat:
CSS: @ BAKARA

Prvo kažeš " bespotrebno komplikovanje" a onda da " montazer koji dodje da namontira namestaj to moze brzo i jednostavno da odradi ".
Vidim da ne voliš ekscentre (ne volim ih ni ja ) ali su mnogo dobra stvar za pojedine stvari.

Ne vidim sta tu nije jasno?

Pod bespotrebnim komplikovanjem smatram nesto sto nije neophodno, a ti mi odgovori da li je jednostavnije probusiti rupu i usrafiti vijak ili nositi kompletan materijal na busenje rupa i platiti to naknadno...

Da se razumemo, nemam ja nista protiv ekscentara ali su za kuhinju vise nego suvisni.

Citat:
CSS:  Pošto se ovim poslom bavim profesionalno već dugi niz godina
možeš da mi veruješ ( ili ne) da je spoj ekscentrom veoma čvrst. ..
Naravno jedan holšraf košta 0,3 din a jedan ekscentar komplet oko 55 din.

Cvrst?
Mislis cvrsci je od iver vijka?
Zasto li onda uz njega uvek idu i tiplovi i iver vijak...

Salim se malo...nego bolje mi objasni kakav ti je taj hettic sistem?
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
212.200.68.*



+10253 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri12.01.2009. u 08:53 - pre 185 meseci
Pravilno i precizno bušenje rupa za ekscentre se ne može uraditi u URADI-SAM varijanti. Zapravo, da ne budem baš isključiv, možda i može, ali jako teško i samo relativno pecizno. U svakom slučaju rezultat ni iz dalka ne može da se meri sa "kupljenim" nameštajem. Za to su potrebne precizne profi mašine.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ivica77
Krusevac

Član broj: 13869
Poruke: 273
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri12.01.2009. u 21:47 - pre 185 meseci
Treba mi pomoc oko izrade cipelarnika posto ga prvi put radim. Jos nisam kupio nosace (slika je postavljena na prethodnoj str.), ali me zanima kako se to montira na vrata cipelarnika (dimenzije, rastojanja) kao i na stranicama istog (dakle, na kom rastojanju se srafe elementi i sl).
Nisam siguran ni za dimenzije samih vrata cipelarnika. Pokusacu da nadjem najveci nosac sa 3 reda, a ako ne uspem zadovoljicu se i sa manjim.

Zanima me i da li moze negde da se nadje metalni mehanizam!

Nadam se da sam bio jasan i hvala unapred svima koji su raspolozeni da mi pomognu.
 
Odgovor na temu

zid-024

Član broj: 173481
Poruke: 66
193.34.64.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri12.01.2009. u 22:01 - pre 185 meseci
Nemam pojma da ti odgovorim, ali imam jedan savet.
Ako vec planiras da pravis ormaric za cipele, pre ili kasnije ces morati da kupis te nosace.
Kupi ih sto pre i malo ih prostudiraj, vecina odgovora ce se samo naci.
I ja sam sam licno pitao svasta na forumu, ali su se najjasniji odgovori nalazili pri kupovini odredjenog dela ili pri sastavljanju kuhinje.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri12.01.2009. u 22:20 - pre 185 meseci
Idem u podrum da ti negde iskopam semu za taj cipelarnik...

edit: prikacio sam, pa se snalazi

[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.01.2009. u 23:53 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao bakara dana 12.01.2009. u 23:53 GMT+1]
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

CSS
OKOLO NAOKOLO

Član broj: 70952
Poruke: 118
91.150.106.*

Sajt: dizajnenterijera.com


+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.01.2009. u 00:07 - pre 185 meseci
@bakara

Hettich sistem za spajanje imaš na njihovom sajtu. Ovu sam ja kupio. Na strani 2.2.16 i 2.2.17

http://www.hettich.com/blaette...1BAFB443C7&startpage=2.2.5

Što se čvrstoće tiče, ista je kao i holšraf. Opet da ponovim: sistem nije isti kao onaj koji svi znamo( samo je princip isti) i nije potrebno koristiti drvene tiplove.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
212.200.68.*



+10253 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.01.2009. u 08:57 - pre 185 meseci
Ormarić za cipele sa posebnim mehanizmom je naravno, dobra stvar ako je problematična dimenzija dubina ormarića. Jer, zapravo, ovakvim mehanizmom se postiže da se dugačke cipele smesete u relativno plitak orman. Naravno i to ima svoju cenu: ukupan broj polica se smanjuje. Tako na visini koja bi omogućila 5 ili 6 ravnih polica za cipele mogu se smestiti samo 3. I naravno ukupan broj cipela koje mogu da se smeste je znatno manji. Pri tome, ukupan materijal koji ćeš utrošiti ostaje takoreći isti.

Zato razmisli da li ti baš to treba ?

U mom predsoblju nije bilo problema za dodatnih desetak santimetara. Ormarić za cipele je dubok oko 40 - 45 cm (ne sečam se tačno) i sve cipele sam smestio potpuno vodoravno, na obične ravne police. Visina je oko 120 cm i stalo je 5 polica za cipele + fijoke.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ivica77
Krusevac

Član broj: 13869
Poruke: 273
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.01.2009. u 20:39 - pre 185 meseci
Bakara hvala ti puno za crtez. Kupicu negde nosac pa cu da se snadjem, mada zaista jesam bio u dilemi (i jos uvek sam) da li da uopste pravim cipelarnik sa ovim nosacima jer pored pozitivnih ima i negativne strane. U svakom slucaju zelim da znam kako se montiraju. Hvala svima na savetima.

Ovo je zaista korisna tema prepuna dobrih saveta.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16357



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri13.01.2009. u 21:07 - pre 185 meseci
@ivica77

Na semi imas i dimenzije (nadam se da je dobro vidljivo) pa iskoristi ako umes.


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

sany2307

Član broj: 162035
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri16.01.2009. u 11:01 - pre 185 meseci
Preskočiću pohvale ove teme i foruma uopšte.
Cijenila bih vašu pomoć.
Ne mislimo sami praviti kuhinju, ali kao rezultat obilaska raznih firmi koje se bave izradom kuhinja ukapirala sam da od njih ne mogu dobiti baš neko inovativno i pametno rješenje.
Pa čak i neke stvari koje ja kao laik očekujem od njih (a što sam pokupila na ovom i sličnim forumima) oni ne rade. Radi se o npr. rješenju uglova. Od jedne izvikane firme dobijem ponudu sa dva mrtva ugla!!!
Čak sam im nosila sliku, da vide kako se radi ugaoni element.
Mislim svi kao rade kuhinje po mjeri, a kad dođeš tamo - ne može ovo, ne može ono.

Iz tog razloga voljela bih da od vas dobijem prijedlog kako riješiti ovu situaciju.
Ovo je uprošćen tlocrt.



Zid od 160 je ustvari šank visine 110 cm.
Voda je na sredini zida od 200 cm.

A ovo je polazna ideja:



Dilema br.1 - da li je u ovom slučaju mašina za sudove previše udaljena od vode i odvoda (100 cm + 60 cm)? Tu bi malo bilo nezgodno i otvarati mašinu, tj mogu joj prići samo sa jedne strane. Ali ja bih i na to pristala, tj. ovo mi se najviše dopada.

Druga ideja:



Dilema br. 2 - Ako stavim mašinu za sudove u istoj liniji do sudopera oni se spajaju tačno na mjestu na kome je dovod vode i odvod. Da li to uopšte može? Tj. može li se sve zajedno odmaći od zida i koliko?
U ovoj varijanti elementi ispod šanka bili bi duboki 40 cm.

Treća varijanta je da izbacim skroz elemente ispod šanka, mašinu za sudove pomjerim do kraja zida, i onda uošte ne bih imala dilema, tj, sve bi leglo kako treba, ali naravno ja hoću te elemente , što zbog dodatne radne površine, što zbog još mjesta za odlaganje.

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9495
212.200.68.*



+10253 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri16.01.2009. u 11:34 - pre 185 meseci
Citat:
sany2307: Mislim svi kao rade kuhinje po mjeri, a kad dođeš tamo - ne može ovo, ne može ono.

I ne samo to, nego i kad "urade" ono šta su obećali da će da URADE onda skapiraš da je najbolje uzdati se "u se i u svoje kljuse". Ali dobro ...

Nego, evo mojih komentara.

Varijanta 1. Sasvim OK. Daljina dovoda i odvoda nije nikakav problem. Možda će biti manji problem naći creno odgovarajuće dužine, ali to je lako rešivo. Što se tiče položaja mašine za sudove, mislim da i to nije nikakav problem. Kod mene kući otvorenoj mašini se može pristupiti sa obeju strana, ali kad nešto razmislim, uvek ubacujem i vadim sudove isključivo sa jedne strane.

Varijanta 2. Ovo je malo nezgodno. Standardne radne ploče su dubine od 60cm taman koliko i mašina. Tako da "odmicanje od zida" uopšte nije trivijalna varijanta i zahtevala bi ili ploče dublje od 60cm, ili neko nastavljanje ploča, što je sve prilično diskutabilno. Alternativa je da mašinu za sudove pomeriš malo više levo, da nikako ne bude ispred ventila i odvoda. Znam, time bi i šank morala da pomeriš više ka prostoriji, tj. da proširiš kuhinju.

Varijanta 3. Šank je naravno fensi i može jako lepo da izgleda. Vizuelno odvaja kuhinju od dnevnog boravka. Ali, takođe, "zatvara" prostor i otežava kretanje kroz kuhinju / trpezariju. Zato, u malim prostorima treba izbegavati takva rešenja. Koliko vidim sa nacrtanim šankom, tebi je trpezarijski sto pomeren prilično mnogo prema zidu. Moja sugestija je da svakako dobro razmotriš i ovu varijantu, i naravno odvagaš šta dobijaš - gubiš.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

sany2307

Član broj: 162035
Poruke: 12
*.teol.net.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri16.01.2009. u 12:45 - pre 185 meseci
Hvala Java.

Znači za sada je rezultat 1:0:0 (na moju radost).

Što se tiče trpezarijskog stola, ima još mjesta da se on povuče van kuhinje.
 
Odgovor na temu

don_kiza

Član broj: 441
Poruke: 14
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.01.2009. u 23:13 - pre 185 meseci
Neko je postavio pitanje vezano za kantovanje Al lajsnama, ali nije bilo pravog odgovora. Ako (iz nekog suludog) razloga hoću da kantujem fijoke Al lajsnama, koliko bi trebalo povećati zazor između prednje strane fijoke i bočnih stranica elementa? Ili da prevedem na srpski, kolika je debljina takvih aluminijumskih lajsni?

I dopunsko pitanje, vezano za sečenje Al lajsni. Bio je u postovima i predlog da se lajsne seku brusilicom ili bonsekom. Ima li neko bolje rešenje, jer se plašim da će ivice tih lajsni kad uhvatim brusilicu ili bonsek da budu upotrebljive samo kao pritka za saksijsku floru.

Don Kiza
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2359874 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.