Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354259 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

legalos
Beograd

Član broj: 78241
Poruke: 83
89.216.102.*

Sajt: www.elitesecurity.org


+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri04.03.2009. u 22:36 - pre 183 meseci
KBDNK hvala za tu vrstu informacija, u principu to je ono sto sam trazio. Ogranicen sam sa prostorom i relativno losim rasporedom vrata i prozora ali mozda zato kuhinja dobije novi dizajn sa otvorom za prozor :) to jest sad cu da mozgam kako i na koji nacin da upakujem moje ideje i i mogucnosti... To ce sigurno potrajati i vec vidim eto mene opet ovde sa nekim drugim pitanjem, ako ne sa njim onda sa slikom na kraju...
Jedino me sad uplasilo sto si mi dao ovoliko domacih zadataka koje treba ipak bar donekle ispuniti- to jest standarde koje sam trazio a nisam ni znao tacno sta trazim. Za sudoperu vec vidim potpun promasaj u dva coska ali tako mi diktira prostor, a IKEA kaze da je sad moderno staviti sudoperu ispod prozora. To jest videh na nekoj slici. I eto meni prilike da najzad isprobam jedan veci deo alata koji sam godinama skupljao......
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 08:07 - pre 183 meseci
Pozdrav,

Zanima me ako mi netko može reći kako da dobijem širinu vrata za viseći kut 60X60!Stranice su mu dubine 34,5cm! Ja inače to nacrtam u visiu i onda vidim koliko je širina vrata, ali me zanima zna li netko matematičku formulu, jer mi ovo oduzima malo više vremena! Ako treba nacrtat ću kut u visiu da vidite o kojem se kutu radi, ali predpostavljam da znate!
Hvala
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 08:27 - pre 183 meseci
Egger koliko sam svatio tebi trebaju dimenzije vrata (fronte) za donji kut sa duplim vratima?Ako sam u prvu daj mi dimenzije korpusa pa cu ti dat tocne mjere vrata.
 
Odgovor na temu

Egger
Zoran Sucurovic
ZoGo-Namestaj
Ruma

Član broj: 213868
Poruke: 9
212.200.234.*

Sajt: www.zogo-namestaj.co.yu


Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 09:13 - pre 183 meseci
Trebaju mi dimenzije fronta za gornji kut.


882x882-dve vertikale
720x350-dve horizontale
684x248-zadnja horizontala
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 09:34 - pre 183 meseci
@ExstacY123
Ja sam se ovim prilično namučio. Evo ti najbolji savet: nacrtaj to, ali ne u visiu, nego na nekom velikom papiru, u razmeri 1:1 pa izmeri lepo i imaćeš tačnu dimenziju bez ikakve formule.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

Egger
Zoran Sucurovic
ZoGo-Namestaj
Ruma

Član broj: 213868
Poruke: 9
212.200.234.*

Sajt: www.zogo-namestaj.co.yu


Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 09:37 - pre 183 meseci
ok hvala....to upravo i radim.
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 10:00 - pre 183 meseci
Java Beograd znam, tako isto nekad radim, al sam vidio jednog momka kako to vrlo jednostavno izračuna pomoću formule i ispadne točno u mm (bilo mi je neugodno pitat ga kako ide formula)!Ako saznam javim vam!
Jako je dobro i jako se brzo može izračunati!
Npr. meni visio za kompliciranije elemente oduzme i do 1h...Ako kut nije po 90° nego više ili manje onda je malo kompliciranije, al ok nije neki problem!Visio mi je za takve sitnice odličan.
Jedno pitanje da vas pitam, kolika je otprilike standardna dubina kod vas visećih elemenata?Kod mene u firmi radimo 33cm (bez vrata), znači sa vratima je 35cm.
Donje radimo 55cm (isto bez vrata), sa vratima 57 tako da radna ploča prelazi 3cm.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 10:30 - pre 183 meseci
Mislim da je i kod "nas" i kod "vas" isto.

Mada, zapravo možda ja i nisam merodavan za ove odgovore, jer ne proizvodim kuhinje, niti se profesionalno bavim time. Ono šta sam uradio - uradio sam sebi i svojima.

Bilo kako bilo, ja sam neko vreme boravio u Hamburgu, i u tamošnjoj IKEA robnoj kući danima sam merio i premerevao i zapisivao sve njihove dimenzije. Ne samo kuhinja, već i sveg ostalog nameštaja. Takođe su me zanimale dimenzije polica za knjige (dubina - visina), dimenzije fijoka u plakarima ... Ma sve ! Puno pomažu i IKEA prospekti kod kojih je za svaki detalj data dimezija, a ima i onaj Ikea softver - "Home planer" koji u sebi već ima puno elemenata za koje su date dimenzije. I tako, kad god sam bio u nedoumici "Koliko cm ?" ja sam odgovor nalazio u IKEA-i.

Što se tiče tvog konkretnog pitanja - ja sam korpuse gornjih elemenata radio na 35 cm, a kod donjih, korpuse sam uradio na 60 cm (na šta li sam mislio ?) a onda sam ponovo nosio ploče u stovarište i tražio da se skrati za 4 cm !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 10:58 - pre 183 meseci
Po meni bi za VE (visece elemente) bilo optimalno 29cm dubina stranice! Previše mi se čini 33cm ili više..Prvo zbog težine elemenata jer vise na samo 2 aparata, i šta veći prostor, ljudi više unutra pune stvarima tako da je veća mogućnost propadanja elementa (moje mišljenje). A DE (donje elemente) je optimalno 55cm zbog ugradbenih i samostojećih elemenata. Ali o ukusima se ne raspravlja..Najbitnije je da je funkcionalno. Ja se time bavim i kad vidim što sve kupci žele i kakve zahtjeve imaju smuči mi se.. :)
 
Odgovor na temu

Egger
Zoran Sucurovic
ZoGo-Namestaj
Ruma

Član broj: 213868
Poruke: 9
212.200.234.*

Sajt: www.zogo-namestaj.co.yu


Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 11:06 - pre 183 meseci
Po mom misljenju onaj ko se bavi time profesionalno on radi po zelji kupca.

Ja radim po nekom standardu ako kupac nema posebne zahteve visece elemente na 28cm bez vrata i donje elemente 55 cm bez vrata.

Mislim da je to ok.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 11:10 - pre 183 meseci
Pa dobro, ja smatram da kuhinjski elementi i služe da ljudi u njih stave što više stvari, zar ne ? Doduše ja sam postavljao po 4 nosača, a ne samo dva. A uz to sam i sve elemente međusobno spojio i dobio jednu ukrućenu celinu.

Dubina od 35 cm je najveća koja se može naći kod profi ponuđača.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 12:02 - pre 183 meseci
Egger istina, najbolje je raditi po mjeri kupca i ako je on zadovoljan, zadovoljni i mi:)! Java, ma istina to sto kazes al npr. 4 nosača mi je ružno za vidjet:), al uvijek prije stavljam na 1 mjesto funkciju!Mora bit funkcionalno a naravno i estetski lijepo! To što si ti napravio je odlično.
Jednu stvar samo da pitam nevezano za timu (nemojte se moderatori ljutit), gdje stoji funkcija "quote", odnosno citat. Sry, al nevidim nigdje!
Hvala
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
212.200.68.*



+10242 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 12:26 - pre 183 meseci
Citat:
ExstacY123: ... 4 nosača mi je ružno za vidjet :)

Ma to se vidi samo neposredno nakon montaže na zid. Čim se ubaci prva čaša, šolja, posuda za šećer, kafu, šta god - ništa se više ne vidi !

Quote se radi tako što prvo klikneš na link "odgovori", a onda, na strani na kojoj pišeš odgovor izabereš neku od prethodnih poruka i klineš na link "- Citiraj ovu poruku -"
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 12:34 - pre 183 meseci
Citat:
Java Beograd: Ma to se vidi samo neposredno nakon montaže na zid. Čim se ubaci prva čaša, šolja, posuda za šećer, kafu, šta god - ništa se više ne vidi !

Quote se radi tako što prvo klikneš na link "odgovori", a onda, na strani na kojoj pišeš odgovor izabereš neku od prethodnih poruka i klineš na link "- Citiraj ovu poruku -"


E hvala našao sam:)
 
Odgovor na temu

set
Kragujevac

Član broj: 14706
Poruke: 61
91.148.79.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 15:42 - pre 183 meseci
planiram da pravim garderobne ormare za sobu, prvo je u planu bila kombinacija sa kliznim vratima ali sam od nje odustao.sada sam zamislio nesto kao na slici, imam nedoumice u vezi ugaonog dela koji bi mi odgovaralo da bude kao na slici jedna strana sirine 90cm a druga 80cm, strana od 90cm je dubine 60cm, a strana od 80 cm je dubine 4cm. U ugao bih stavio jedan deo sirine 50 cm gde bi isla sipka za kacenje garderobe a u drugom delu (na slici pozicija 3/1)police. Interesuje me da li je ovakav ugaoni deo moguce napraviti i da li mi za kacenje vrata trebaju neke posebne sarke. Takodje ostali delovi obelezeni brojem 1 i 2 bi imali po dvoje vrati, visina ormana je 225cm pa me zanima da li ce biti problem da vrata idu izjedna obzirom da ce im sirina biti 35cm ja cenim da nece biti mnogo teska a kacio bi ih sa 4 sarke. Korpuse bih napravio iz tri dela osim ugla koji bi isao izjedna.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 16:29 - pre 183 meseci
Citat:
set: planiram da pravim garderobne ormare za sobu, prvo je u planu bila kombinacija sa kliznim vratima ali sam od nje odustao.sada sam zamislio nesto kao na slici, imam nedoumice u vezi ugaonog dela koji bi mi odgovaralo da bude kao na slici jedna strana sirine 90cm a druga 80cm, strana od 90cm je dubine 60cm, a strana od 80 cm je dubine 4cm. U ugao bih stavio jedan deo sirine 50 cm gde bi isla sipka za kacenje garderobe a u drugom delu (na slici pozicija 3/1)police. Interesuje me da li je ovakav ugaoni deo moguce napraviti i da li mi za kacenje vrata trebaju neke posebne sarke. Takodje ostali delovi obelezeni brojem 1 i 2 bi imali po dvoje vrati, visina ormana je 225cm pa me zanima da li ce biti problem da vrata idu izjedna obzirom da ce im sirina biti 35cm ja cenim da nece biti mnogo teska a kacio bi ih sa 4 sarke. Korpuse bih napravio iz tri dela osim ugla koji bi isao izjedna.



U ovaj ugao što pričaš gdje bi stavio dio 50cm, jeli to misliš na jednu vertikalnu pregradu koja bi išla od poda do plafona i onda izmežu šipku za vješanje?(Tako bi po struci trebalo bit)! Što se tiče vrata (za ugao), možeš ih bez problema napravit, a sarke (valjda britvele) ti trebaju "britvele +45°", a onaj tko ti to bude radio znat će! Inače to su britvele za kutne ormare! A što se tiće ovog ormara od 225cm, ni tu nemaš problema za vrata, samo idu 4 britvele kako si i sam rekao jer su tolika vrata teška!Iako vrata neće bit baš tolika (zavisi jesu ti stranice ormara do poda, ima li coklu, jeli ormar na nogice....). I širina vrata ti neće biti 35 nego 34,6 (4mm zrak)! Znači 34,6 je gotova mjera.
Jedno pitajne, zašto bi radio korpuse iz 3 dijela?Ako je ormar normalan sa policama itd, možeš eventualno stavit jednu horizontalnu pregradu po sredini zbog čvrstoće, mislim da ti nije potrebno imat duple podove i plafone :)! Možda kad detaljnije objasniš će mi bit jasnije, ali po ovome nema potrebe iz 3 dijela..Svaki
dio koji bi radio sam za sebe da bude, djeliš horizontalnom pregradom.

p.s jednu stvar sam zaboravio, kod ovog kutnog ormara moraš tu vertikalnu pregradu napravit pliću kako bi mogao pristupit drugom dijelu ormara, nemoj to zaboravit:)

 
Odgovor na temu

set
Kragujevac

Član broj: 14706
Poruke: 61
91.148.79.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 17:51 - pre 183 meseci

Sto se ugla tice dobro si me shvatio na deo od 50cm ide sipka, malo sam sada bolje odradio sliku pa mislim da ce biti jasnije interesuje me da li sam dobro postavio bocne strane korpusa i da li je dovoljno da samo strana od 90cm bude cela od iverice ili da stavim i ovu drugu ledjnu stranu za koju sam planirao da stavim samo jedno parce od 10cm. Inace planiram da sam pravim ovaj orman posto sam vec pravio kuhinju i to prilicno uspesno i uz pomoc saveta sa ovog foruma.
Ova dva ormana sam mislio da stavim iz 3 dela pre svega da bih lakse montirao orman jer je on do plafona pa bih ga tesko uspravio da je izjedna, mada razmisljam da napravim iz dva dela. Inace ta dva dela ormana su jedan ceo samo police a u drugom bi bila sipka za odela i dve pregrade jedna na vrhu i jedna na dnu.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2009. u 19:36 - pre 183 meseci
Citat:
set: Sto se ugla tice dobro si me shvatio na deo od 50cm ide sipka, malo sam sada bolje odradio sliku pa mislim da ce biti jasnije interesuje me da li sam dobro postavio bocne strane korpusa i da li je dovoljno da samo strana od 90cm bude cela od iverice ili da stavim i ovu drugu ledjnu stranu za koju sam planirao da stavim samo jedno parce od 10cm. Inace planiram da sam pravim ovaj orman posto sam vec pravio kuhinju i to prilicno uspesno i uz pomoc saveta sa ovog foruma.
Ova dva ormana sam mislio da stavim iz 3 dela pre svega da bih lakse montirao orman jer je on do plafona pa bih ga tesko uspravio da je izjedna, mada razmisljam da napravim iz dva dela. Inace ta dva dela ormana su jedan ceo samo police a u drugom bi bila sipka za odela i dve pregrade jedna na vrhu i jedna na dnu.



Gle ovo šta se tiče stranica, jedna stranica 90, druga 10cm, moj savijet ti je da napraviš obe od iverice!To je ipak velik kutni ormar i potrebna mu je čvrstoća. Lesonit je g..no !Tako da sa lesonitom se nemoj bezeveze zeznit! Ako ideš na tu opciu 10cm stranica i lesonit onda moraš radit utore za lesonit u stranicama...Mislim možeš ga samo nakačit od zada, ali je grezo! Što se tiče ovih ormara možeš ih slobodno raditi iz komada ako ti je visina od poda do plafona oko 2,50m! Mora ti ormar bit manji od plafona oko 30cm da bi ga lijepo podigao pod kosinom. Vjeruj mi ormar iz dva dijela jako ruzo izgleda (jedino ako u budućnosti misliš skidat gornji dio pa ga premještat)! Stranice ove na koje se fronta nastavlja, možeš reći da ih kidaju pod kosinom! (ako ti nije jasno o čemu prićam nacrtat ću) Jako lijepo izgleda za vidjet! Ovako kad završavaju na kocku nije mi baš, vrata su ti pod kutem od 45° tako i stranice. Isto tako možeš poviše vrata staviti ploču, znači da neide strop, nego ploča isto od iverice koja prelazi 2cm preko vrata! Isto lijepo izgleda! To ti je nešto kao polica za halogenke kod kuhinje samo je ovo manje dubine! To ti je odprilike slikovito objašnjeno:)
Ako ti bude trebala krojna lista za ormare javi se:)
Poz
 
Odgovor na temu

nikoladis
nikoladis

Član broj: 175274
Poruke: 17
*.ninet.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.03.2009. u 14:32 - pre 183 meseci
Standardne dimenzije kuhinjskih elemenata:

Svi kuhinjski elementi trebali bi biti radjeni po nekim standardnim merama, zbog širine šporeta, dubine sudopera, dužine mašine za pranje sudova i slično. Neke stroge standardne dimenzije i u milimetar tačnih podataka nema, važno je da nameštaj nije uži, širi ili drugačiji od ugradnog aparata, stoga eto nekih okvirnih mera na koje biste trebali obratiti pažnju prilikom planiranja i opremanja vaše nove kuhinje.

a) donji elementi (sa ili bez ugradjenih el. aparata)
• dubina: 60 cm,
• visina: 85-88 cm sa radnom pločom,
• širina: 15, 25, 30, 40, 45, 60, 80, 90, 120 cm.

b) gornji viseći elementi
• dubina: 35 cm,
• visina: 60 – 98 cm,
• širina: 15, 25, 30, 40, 45, 60, 80, 90, 120 cm.

c) visoki ormari (sa ili bez ugradenih aparata)
• dubina: 35 ili 60 cm,
• visina: 200 - 240 cm,
• širina: 30, 45, 60, 90 cm.

Svi elementi s radnim pločama bi trebali biti uvučeni u visini poda za najmanje 76mm (prostor za stopala)
Za većinu domaćica najprikladnija je visina nameštaja s radnom pločom 810 mm (dubina 610 mm)
Zadnji rub kuhinjskih elemenata treba ograditi plastičnom letvicom da se rastresite namirnice i tečnosti ne bi prelivale preko ruba.
Najpraktičniji prostor za ostavu nalazi se iznad radne ploče, na tom mestu učvrstite na zid prilagodljive police dubine 100 mm.
Zidni elementi (ormarići) možete postaviti od 410 mm iznad radne ploče i ne bi smeli biti dublji od 350 mm, što je otprilike polovina radne ploče.
Najviša polica u zidnom ormariću ne bi se smela prelaziti više od 1,7 m iznad poda, a vrh ormarića 1,90 m iznad poda.
U prostor izmedu ormarića i poda postavite vertikalnu ploču koja se nalazi u ravni sa rubom radne ploče (donjeg elementa). Na taj način dobija se koristan prostor za prikrivanje ventilacionih cevi, noževa za meso, friteza, a za ploču se s unutrašnje strane mogu pričvrstiti rasvetna tela koja osvetljuju radnu površinu.

Jos neke od informacija koje mogu pomoci http://www.serbianfurniture.org/sprski/aktuelno/clanci/clanci.htm


 
Odgovor na temu

ExstacY123

Član broj: 164358
Poruke: 86
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.03.2009. u 08:54 - pre 183 meseci
Citat:
nikoladis: Standardne dimenzije kuhinjskih elemenata:

Svi kuhinjski elementi trebali bi biti radjeni po nekim standardnim merama, zbog širine šporeta, dubine sudopera, dužine mašine za pranje sudova i slično. Neke stroge standardne dimenzije i u milimetar tačnih podataka nema, važno je da nameštaj nije uži, širi ili drugačiji od ugradnog aparata, stoga eto nekih okvirnih mera na koje biste trebali obratiti pažnju prilikom planiranja i opremanja vaše nove kuhinje.

a) donji elementi (sa ili bez ugradjenih el. aparata)
• dubina: 60 cm,
• visina: 85-88 cm sa radnom pločom,
• širina: 15, 25, 30, 40, 45, 60, 80, 90, 120 cm.

b) gornji viseći elementi
• dubina: 35 cm,
• visina: 60 – 98 cm,
• širina: 15, 25, 30, 40, 45, 60, 80, 90, 120 cm.

c) visoki ormari (sa ili bez ugradenih aparata)
• dubina: 35 ili 60 cm,
• visina: 200 - 240 cm,
• širina: 30, 45, 60, 90 cm.

Svi elementi s radnim pločama bi trebali biti uvučeni u visini poda za najmanje 76mm (prostor za stopala)
Za većinu domaćica najprikladnija je visina nameštaja s radnom pločom 810 mm (dubina 610 mm)
Zadnji rub kuhinjskih elemenata treba ograditi plastičnom letvicom da se rastresite namirnice i tečnosti ne bi prelivale preko ruba.
Najpraktičniji prostor za ostavu nalazi se iznad radne ploče, na tom mestu učvrstite na zid prilagodljive police dubine 100 mm.
Zidni elementi (ormarići) možete postaviti od 410 mm iznad radne ploče i ne bi smeli biti dublji od 350 mm, što je otprilike polovina radne ploče.
Najviša polica u zidnom ormariću ne bi se smela prelaziti više od 1,7 m iznad poda, a vrh ormarića 1,90 m iznad poda.
U prostor izmedu ormarića i poda postavite vertikalnu ploču koja se nalazi u ravni sa rubom radne ploče (donjeg elementa). Na taj način dobija se koristan prostor za prikrivanje ventilacionih cevi, noževa za meso, friteza, a za ploču se s unutrašnje strane mogu pričvrstiti rasvetna tela koja osvetljuju radnu površinu.

Jos neke od informacija koje mogu pomoci http://www.serbianfurniture.org/sprski/aktuelno/clanci/clanci.htm



Jednu stvar se nebi složio, a to je da je visina visecih elemenata standardna 60cm. Npr. imamo ormar 200cm i donje elemente 86 (nogice 10cm). Prostor između donjih elemenata i visecih bi bio 55cm što nikako nije dobro! Prvo iz razloga šta većina firmi koji prodaju ugradbene aparate ne odobravaju garanciju ako nije minimalan razmak između donjih i gornjih elemenata 70cm! A da ne pricam ako su nogice 15 cm što je još više, znači donji elementi bi bili 91cm i + debljina nape. Isto tako elementi nebi trebali bit širi od 90cm, zbog savijanja poda, plafona i polica! Već preko te širine bi u praksi trebalo stavljat vertikalne pregrade zbog čvrstoće elementa (ili puna leđa). Tih 30,40 cm širine je bolje iskoristiti sa drugim elementom ili nekom drugom kombinacijom (a ima ih)! Isto tako nevalja da kuhinja bude u knap do zida, iako je lijepše estetski uvik je bolje ostavit 20-30cm prostora kako bi ta kuhinja (drvo) disalo! Zna se desit da kuhinja nenormalno smrdi, a baš iz tog razloga!
Ali sve to je do kako koje firme i do trgovca koji prodaje kuhinju. Isto tako visoki ormari sa ugradbenim aparatima nemogu bit 35cm dubine nego 60 (primjer pećnica), isto tako i širina mora bit 60cm! Isto vrijedi i za hladnjake.


[Ovu poruku je menjao ExstacY123 dana 09.03.2009. u 12:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354259 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.