Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2362640 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
93.87.175.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.01.2010. u 08:27 - pre 173 meseci
Postoji veci vijak od 5x50, mislim da je 5x70,ali nisam siguran.IMa ga po radnjama,ali preporucujem buvlje pijace,kod rumuna,bugara,mnogo je jeftinije.
 
Odgovor na temu

samouk35
skoplje

Član broj: 249147
Poruke: 2
79.125.225.*



Profil

icon zdravo svima.....31.01.2010. u 15:17 - pre 173 meseci
Zdravo...odlican forum i tema
Hteo bi da napravim jednu ovakvu kuhinju kao na slici ali ne znam da odredim tacne dimenzije iverice (1.8) Gornji delovi 800x600x300 i 400x600x300 i dolnji delovi 2005x800x600 (pod jednu tablu) da napomenem da cu dole nogare od 100 mm


Slika:
http://i47.tinypic.com/iefmky.jpg
 
Odgovor na temu

samouk35
skoplje

Član broj: 249147
Poruke: 2
79.125.225.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri31.01.2010. u 15:19 - pre 173 meseci
Zdravo...odlican forum i tema
Hteo bi da napravim jednu ovakvu kuhinju kao na slici ali ne znam da odredim tacne dimenzije iverice (1.8) Gornji delovi 800x600x300 i 400x600x300 i dolnji delovi 2005x800x600 (pod jednu tablu) da napomenem da cu dole nogare od 100 mm


Slika:
http://i47.tinypic.com/iefmky.jpg
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri01.03.2010. u 08:05 - pre 172 meseci
Pozdrav svima, procitao sam celu temu i odlicna je, nasao sam dosta korisnih saveta i fotografija, trenutno privodim svoju kuhinju kraju.

Ako moze neko da mi pomogne oko sledecih manjih nedoumica.

Uzeo sam okruglu sudoperu Alveus, prateci savete sa foruma na dodnju ivicu sam zalepio diht traku, koja doduse nije bila samolepljiva sa obe strane. Smontirao, vezao zabicama, premazao ivericu sanitarnom silikonom.

Ono sto me nervira je sto je diht traka prosto predebela i nema sanse da spustim sudoperu na nivo radne ploce vec je zinula par mm. Jel to normalno stanje ?


Takodje radim neke stocice sa ekscentrima, i tu mi je problem, sto ne znam kako da izbusim rupe u iverici, koja je debela 1.8 cm, tiplici za ekscentre su 1.2 cm duzine, jel ima tu neki trik da busilicom pogodim uglove, i da ne probijem ivericu.

Hvala svima na pomoci.

 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri01.03.2010. u 09:12 - pre 172 meseci
Odgovoricu ti za sudoperu.NIje uobicajeno da je sudopera visa od radne ploce za koji mm.Ili nisi lepo zalepio diht traku,ili je predebela.Moj ti je savet da ides u radnju u koju su kupio i proveris sve i trazis novu traku.Trebalo bi da toga imaju na tone.I jos jedno pitanje ,pa sto zali okolo silikonom?Toliko puta smo na forumu pomenulii da je to pogresno.Sad je lepo na oko,ali za mesec,dva kad kuhinja bude u punoj upotrebi,promenice ti boju,pocrnece i bices veoma razocaran rezultatom.Pricam iz iskustva,jer sam video tako nesto na raznim mestima.Vole majstori onu ukrasnu lajsnu do zida da silikonisu,pa kad ona pocrni sta mislis kako ce izgledati silikon oko same sudopere,izvora sve necistoce.Savet da pokusas to resiti na drugi nacin,a iskustvo mi govori da su dovoljne zabice i diht lajsna da sudopera savrseno legne.



 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri01.03.2010. u 09:29 - pre 172 meseci
Hvala ti na odgovoru.

I meni se ne svidja sto je zinula, predebela je traka, sacekacu koji dan sa nadom da legne malo, ako ne legne zamenicu traku.
I cela je sudopera dosta debela, pa mozda i tu nesto zulja da legne, doduse rupu sam rezao po njihovoj mustri.

Za silikon, samo malo pojasnjenje, namazana je samo iverica na mestu rezanja ubodnom, nema nista silikona da kipi i da se vidi, tako da sam taj detalj ispratio...
 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
195.182.215.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri01.03.2010. u 10:57 - pre 172 meseci
Pozdrav
Upravo se premisljam da li sam da sklapam kuhinju ili da prepustim iskusnijim. Priznajem da mi ne bi bilo prvi put da sklapam nesto, tj pravio sam stolove i ormane ali ovo je ipak malo kompleksnije (uglovi ako ih bude, radne ploce, prikljucci i sl.)

interesuje me da li je neko stavljao granitnu radnu plocu i kakva su iskustva, tj da li treba dodatno ojacavati koruse tj donje elemente (granit d=3cm) zbog tezine

i da li je neko narucivao izradu vrata od medijapana za svoje korpuse (farban, lameliran ili sl)?

trazim i osvetljenje za kuhinju, ne svidjaju mi se sijalice na vrhu visecih delova, tj trazim nesto za postavljanje ispod visecih elemenata, nesto ovako





ako neko zna gde bi moglo nesto slicno da se nadje bio bih mu zahvalan

i za sad imam najvecu dilemu da li napraviti vecu radnu povrsinu ili rernu sataviti u visini ociju
Tema je super i ovde informacije mogu naci cak i oni koji se ne usude da sami prave ali barem mogu da vide sta treba da traze od majstora da im urade

pozdrav
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 07:16 - pre 172 meseci
Evo da pomognem ostalima koji se susretnu sa problemm debele diht gume za sudoperu, treba sacekati 1 dan, ona se sama malo ispresuje, i onda dodtegnuti zabice jos par krugova, sad je maltene u ravni.

Inace sledeci savete sa foruma montirao sam slavinu u rupi u sudoperi, ali kod tog resenja ima losa osobina da se onda cela slavina zajedno sa sudoperom izvija, jer je efekat poluge veliki, kad se rukom slavina drma gore dole...


I dalje sam u problemu sa ekscentrima, ako ko ima dobar savet...


E da jos jedan detalj do koga sam dosao, imao sam par uzoraka radnih ploca, i na moju zalost konstatovao sam da je ova hrapava koju sam kupio, mnogo vise osetljiva na udarce cekicem, od glat koju sam takoodje imao uzorak....

Isti je proizvodjac Eger.

Dakle glat je maltene nemoguce ostetiti, dok sam matiranu dosta lako probijao, ko bi rekao da je tolika ratzlika samo usled teksture ploce...
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 07:35 - pre 172 meseci
Opet ja,sto se tice slavine,ne bi trebalo da se ljulja.I ja imam veliku slavinu sa izvijajucim krajem(ako to ne radi kao poluga....)koja izlazi iz rupe na sudoperi .U pocetku se dosta ljuljala,ali kad sam dotegao onaj veliki sraf sa donje strane i postavio gumice sve je doslo na svoje mesto.Mozda ti se ljulja i zbog sudopere koja ne lezi lepo.

Setio sam se jos jednog detalja ,da ti sudopera,tj lim nije kriv?
Imao sam takvo iskustvo kad sam sklapao rodjaku kuhinju iz IKEA-e.Okrugla sudopera je bila fabricki talasasta.
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 07:35 - pre 172 meseci
Pozdrav svima,

Jedno pitanje, upravo sam u fazi izrade rezne liste za moju kuhinju pa me zanima jedan detalj.
Imam donji element sirine recimo 600mm dvoja vrata + dvije ladice iznad.
E sad me zanima jel ima neko skicu ili ako moze da objasni kako se rijesava dio izmedju ladica na koji treba da se postave slajderi.
Vanjski dio je jasan i slajderi idu na korpus ali kako ovaj element nema srednju vertikalnu pregradu onda mora da se ubaci komad iverice izmedju ladica koji bi posluzio kao nosac slajdera a samim tim i ladica.
Kako ladice mogu dosta da otezaju zavisno od sadrzaja (escajg i sl.) taj dio mora biti stabilan i imati dobru nosivost kako nebi vremenom popustio.

Eto toliko.

 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
195.182.215.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 07:49 - pre 172 meseci
na ovom kompu nemam bolji program za crtanje ali mislim da ce ti i ovo pomoci.

vodi racuna da pola visine poprecne ploce pokrivaju vrata a pola čelo fioke!!!



[Ovu poruku je menjao ZAP dana 02.03.2010. u 11:04 GMT+1]
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 08:15 - pre 172 meseci
Zdravo ZAP,

Ako sam dobro shvatio treba da napravim jednu poprecnu policu i da dobijeni prostor pregradim vertikalno tako da dobijem dvije komore u koje idu ladice?
Ima li potrebe da ovu vertikalnu pregradu na koju idu slajderi sacinim od dva spojena komada iverice pa da mi debljina tog komada bude 36mm kako bih zadrzao simetriju izmedju ladica i njihovih frontova? Nadam se da me razumijes.

Hvala.
 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
195.182.215.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 09:50 - pre 172 meseci
Pa po meni nema potrebe, jer ko jos gleda simetriju dok prebira po fiokama :D

ako ti je bitno ti stavi 2x18 ali po meni je nepotrebno ;) samo bespotrebno smanjujes velicinu tj sirinu fioka. Mogu, popodne, pogledati kod sebe kuci na "orginalnom" proizvodu kako su to resili pa javljam
 
Odgovor na temu

bax76
informaticar
BG

Član broj: 253189
Poruke: 42
195.46.55.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 10:43 - pre 172 meseci
@johnny_walker

Danas ce da padne dotezanje slavine, stavio sam i donju plasticnu podloskicu za stabilizaciju...
Bice to OK.

Sto se tice sudopere, cenim da uz jos malo danasnjih dotezanja da ce leci na plocu...


I jos jedno pitanjce, guma kojom se sifon spaja sa odvodom u zidu, tj diht guma, jel se to samo nabije, ili se jos nesto radi kao ojacanje, posto mi se cini da tamo suzi, i da li se pravi "U" na crevu od sifona, da bih sprecio gasove iz odvoda?

Poz.
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 11:15 - pre 172 meseci
Tacno je da nece mnogo da se zagleda narocito poslije nekog vremena ali kako ja obicno naginjem prema perfekciji radije cu da zrtvujem malo fioke.

Btw. ova horizontalna pregrada nemora po meni da bude citavom dubinom korpusa vec moze recimo po 100 mm sa prijeda i od zada ako se zeli ustedjeti na materijalu a i ako nesto iskoci iz fioke teze ce da se zaglavi ili zagubi u prostoru izmedju pregrade i fioke.

bax76, ako mislis na reducir gumu sa fi50 na fi35 cini mi se onda obicno nema potrebe da se bilo sta tu ojacava ali moze da se desi da zbog loseg polozaja cijevi u zidu kao i samog sifona guma popusti, a u tom slicaju moze i silikon da zatreba. U svakom slucaju sta god da koristis klasicni sifon ili gibljivi prikljucak moras da pazis da ti se gasovi ne vracaju jer to smrrrrdi. Po meni je bolje ako je moguce staviti klasicni pvc sifon (malo kvalitetniji naravno) jer imam lose iskustvo sa tim gibljivim bas u sudoperi.
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 11:34 - pre 172 meseci
Ja sam uzeo klasican sifon (jer mi je trebao i prikljucak zavodu iz sudomasine) na koji se nastavlja gibljivo crevo koje sam uvukao u cev u zidu i kako su majstori polomili ,tj malo okrnjili cev u zidu,slinilo je.Narocito je curilo kad se pusti mnogo vode odjednom,npr kad izbacuje sudomasina ili se prazni cela sudopera.I taj deo je bio u zidu!Ali sam to resio,tako sto sam malo obio plocice,minimalno,da bih mogao prici cevi,obmotao je izolir trakom i prestalo je.Drzi ,evo vec godinu i po.Kasnije mi je neko predlozio silikon i da sam se setio ranije,pre bih njega iskoristio,ali na kraju,bitno je da drzi vodu!

Evo slika moje sudopere i slavine u fazi izrade kuhinje (avgust 2008god),vidis kolika je slavina i ne mrda.Resices i ti problem dotezanjem :-)

 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 12:36 - pre 172 meseci
johnny_walker, jedno pitanje za tebe, posto se na slici vidi taj uski element ispod sudopere pretpostavljam da ti je to ona uska ostava za boce i sl., koja je sirina fronta tog elementa ako se sjecas i da li si koristio onu gotovu resetkastu armaturu unutar tog elementa?
Moze i koji prateci utisak tipa prakticnost cijena i sl. jer je moja gospoja izrazila zelju da ima nesto slicno.

I btw. jel moze neko da mi kaze kako da zakacim slike ovdje? Jel mora preko nekog drugog sajta da upload-ujem pa onda kacim link ili moze nekako direkt?
Izvinjavam se ako je neko vec pitao isto.

Hvala.

 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 18:45 - pre 172 meseci
Sirina uskog dela je 15cm,unutra je zicana korpa na izvlacenje.Postoje i sire i vislje korpe.
Prakticnost je fantasticna,tu stoji ulje,sirce,neki deterdzenti,neke flasirani doaci kuvanju.....Ima mesta za sve.

Slike okacis na neki sajt,npr photobucket i onda prekopiras link postavljene slike ovde na forum.
 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.03.2010. u 22:05 - pre 172 meseci
uputstva za montazu BLUM okova, fioka i sl

http://www.blum.com/sr/sr/02/50/index.php

PS

da li neko ima iskustva sa izradom ovakvih fioka? koji okovi i razmaci i sl.

Thx



[Ovu poruku je menjao ZAP dana 03.03.2010. u 09:25 GMT+1]
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.03.2010. u 08:42 - pre 172 meseci
Ajd da probam da okacim par slika.

Ovaj element sa ladicama o kojem sam postavljao pitanje sam nacrtao u Google SketchUp-u pa da okacim slike mozda nekome i pomogne.







A moze i ova vaijanta pregrade kako sam vec rekao ako se zeli ustedjeti na materijalu.



Usputno receno ovako bi od prilike trebalo da izgleda sve skupa:



I iz drugog ugla



Ako ima neko nesto da sugerise kritikuje ili stagod "feel free to say...".

Inace da kazem da mi je ovaj kitchendraw dobar jedino da bih na brzinu napravio odgovarajuci raspored ali za dalje i nije bas od neke pomoci jer nemogu da generisem reznu listu pa sve mora rucno.

E tu smatram da je SketchUp od velike pomoci jer kad u njemu nacrtam model mogu jednostavno da izvadim dimenzije a i svaka izmjena je jednostavna.

Evo i sve na gomili djelimicno zavrseno u SketchUp.



Uh ja sam malo razvukao pa se nadam da nisam pretjerao. Ima dosta slika ali sam se trudio da ne budu velike. Sve su max cca 50KB.






[Ovu poruku je menjao suske dana 03.03.2010. u 10:00 GMT+1]
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2362640 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.