Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2362191 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.03.2010. u 13:54 - pre 172 meseci
Evo cisto da se vidi progres.

 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri04.03.2010. u 18:44 - pre 172 meseci
da li neko zna gde mozde da se nabavi ova sprava?



malo opsirnije
http://www.wolfcraft.de/jcatal...oduct_groups/1013_product.html

vidim da ovi reklamiraju ali je to stariji model
http://www.mi-lumen.co.rs/wolfcraft/setovi-za-busenje.htm
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.03.2010. u 21:13 - pre 172 meseci
Evo skoro pa gotovo. Jos samo neki detalji da se dotjeraju.



Nadam se da ne smeta poneka slika. Kazu da vrijedi hiljadu rijeci.

Usput receno ako neko zeli da se poigra sa sketchup-om rado cu mu poslati citav projekat.

Imam i jedno pitanje, kako je najbolje pricvrstiti ledja elemenata?
Dal samo prikucati speru na korpus sa zadnje strane ili ima neki pametniji i vise sofisticiran nacin?
Na nekim komadima namjestaja vidim da se prosjeca kanal za poledjinu pa se ona uvuce u te kanale.
To trazi datnu masinsku obradu pa povecava troskove. Sta znam, u dilemi sam.
Jedan kolega je na svojoj kuhinji i ledja uradio od iverice 18mm. Jes cvrsce al je skuplje i teze sto moze da bude problem kod gornjih elemenata.
 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.03.2010. u 07:49 - pre 172 meseci
nije uobicajeno da iznad nape idu staklena vrata, jedino ako ti je otvor ispod te visine ili ako se ne koristi otvor vec filteri (sto je jos redje) jer crevo mora nekuda da prodje pa se to vidi kroz staklo cak i ako ga opsijes ivericom. sta predstavljaju ti uski delovi oko nape i zasto ih stavljas duze tj nize od nape kad nisu povezani ni sa jednim drugim elementom? Pretpostavljam da nisi pogresio tj da je negde na drugom mestu ali ja ne vidim frizider nigde :d

i da ja sebi pravim ja bih stranice od ormana (gde je rerna) kao i otvorene elemente radio u nekom "dezenu" tj ne istim materijalom kao bocne strane elemenata. Ne znam raspored ostatka prostorije ali mi se cini da ce bocna strana ormana uvek biti na vidiku
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.03.2010. u 08:08 - pre 172 meseci
Slazem se sa ZAP-om,da bi trebao da ti bocna strana bude u nekom dezenu,eventualno u dezenu frontova.Ja sam razmisljanje oko toga sta ce se videti,a sta ne izbegao tako sto sam svaki element radio u istom dezenu front i korpus.Malo je bilo skuplje jer nisam radio beli korpus,ali je efektnije.

Ivericu samo prikucas pozadi,ionako se ne vidi,ne bih usecao univer.Em teze naci ko ce ti to uraditi,em podize cenu kuhinje.Ima tu dosta metara univera.

Eventualno na krajnjim bocnim elementima,ako zakucas ivericu ona ce se videti bocno.To sam resio tako sto sam posle zakucavanja skinuo malo iverice,zakosio je.To se lako radi skalpelom i sa malo smirgle lepo izgleda i univer se ne vidi.
Suvise je tesko i nepotrebno dizes cenu ako stavis univer pozadi.A i bespotrebno je.Bolje pare potrosi na neki dekorativni lelement,da ne kazem kuhinjski gadget:-)

Kad pocinjes sa radom?
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.03.2010. u 09:30 - pre 172 meseci
Sto se tice staklenih vrata iznad nape potpuno se slazem. Priznajem da sam malo zaboravio na crijevo.
Tu sam stavio staklo vise radi estetskog izgleda. Nekako mi taj element ostao sam na zidu pa se mucim oko kako da ne strci previse od ostatka kuhinje.
Iz istog razloga su i ovi produzetci oko nape. Sa strane do zida mi ostaje praznina nesto vise od 100mm pa sam eksperimentalno ubacio ta dva produzetka.
Supruga kaze da joj se vise svidja sa nego bez njih. Neznam, imas li mozda bolji prijedlog? Ako stavim samo napu onda mi nije poravnato ni sa cim.
Sto se tice frizidera on je upao na malo neobicno mjesto ali jedino tako sam mogao dici rernu a da ne kradem prostor radne ploce.
Stavio sam ga u odjeljak ispod rerne. Nije bas cesta praksa ali se srece tu i tamo. Nadam se da mi to nece stvarati probleme.

U principu ce i korpus i front ici u dezeniranom univeru. Supruga izabrala teksturu hrasta u dvije nijanse tako da bi front isao u tamniju nijansu sa
kantom u boji korpusa a korpus u svijetlijem tonu.
S obzirom da nece nista ici u bijeli univer mozda je cak i bolje da se neki dijelovi koji se vide odrade u boji korpusa, bar mislim, vidjecemo.

Heh, pitas me kad pocnjem, pa pocinjem jos prije tri mjeseca. Supruga 'oce da me davi.
Ceka se na kuhinju pa da preselimo u navosagradjenu kucu a ovo se oteglo. Svi rokovi probijeni.

Evo jos oko ovih detalja pa se nadam da bi iduce sedmice mogao da nosim na rezanje.

Evo i nape sa i bez dodataka pa prosudite sami sta je ljepse.





Na kraju ove dodatke mogu da napravim pa cemo vidjeti hocu li ih kaciti ili ne. Mali su i nece mnogo da kostaju.
 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
*.ptt.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.03.2010. u 16:24 - pre 172 meseci
pa ja bih pre ovako



;)
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.03.2010. u 18:16 - pre 172 meseci
Hm, nije lose ZAP, nije lose.

Imacu ja jos pitanja vjerovatno. Sve u svemu hvala za pomoc momci.
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.03.2010. u 18:30 - pre 172 meseci
Suske meni se vise svidja prva slika sa duzim dodacima,jer u duzini prati simetriju ostalih visecih elemenata.Ali ako moze savet,ne bih pravio tako siroke bocne dodatke,vec samo bih spustio po jedan univer,lepo iskantovan ABS-om.Vidjao sam u kuhinjama uzivo i lepo izgleda.Tako je npr i na IKEA kuhinjama.
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.03.2010. u 10:00 - pre 172 meseci
Pa ja sam imao namjeru da pratim simetriju zato sam ih i spustio do plocica.



Jesi li mislio nesto ovako?

Zboravih da pitam, johnny_walker reci mi gdje mogu da pogledam ako je moguce ugradbene dimenzije nekakav nacrt ili stavec za onaj uski element o kojem sam te pitao prije par dana. Zanima me kao se uklapa ona resetkasta polica na izvlacenje da ne fulam negdje.
Poslije je kasno.

I jos jedno pitanje za sve. Ona maska od univera na dnu kuhinje kojom se sakrivaju nogice. dal da se pravi iz komada za jednu stranu ili za
svaki element posebno? Kod mene je najduza strana oko 1500mm pa samtram da je bolje iz jednog komada ali opet...



Da se vidi o cemu pricam.



[Ovu poruku je menjao suske dana 07.03.2010. u 11:22 GMT+1]
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
109.92.188.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.03.2010. u 13:01 - pre 172 meseci
Ja sam pravio iz jednog komada,komsija za svaki element.Oba resenja izgledaju lepo,stvar ukusa.

Da tako sam mislio,samo rasiri element,tj iskoristi max prostora.

Moras da odes do radnji i vidis koju sirinu zicane fioke zelis,ja sam uzeo od 12 ili 13cm,a onda napravio element koji odgovara tome,tj sirina 15cm.Zavisi sta zelis i koliko prostora imas.
 
Odgovor na temu

dmostarac
Beograd

Član broj: 92380
Poruke: 56
80.70.240.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri08.03.2010. u 08:52 - pre 172 meseci
Ljudi pri kraju mi je izrada kuhinje pa me interesuju lepa osvetljenja ispod visecih elemenata u kuhinji.A vidim i da su ljudi pre mene postavljali ova pitanja a nema odgovora.
Ako neko zna gde mogu da se uzmu lepe male sijalice (ne velike neonke) nek me posavetuje.
Video sam u Kiki u njihovim izlozenim kuhinjama da imaju kao kockice male koje se srafe na spoju viseceg elementa i plocica i koji prelepo osvetljavaju radnu plocu
 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
195.182.215.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri08.03.2010. u 14:11 - pre 172 meseci
pogledaj ovde da li ti nesto odgovara

http://www.euronivo.rs/html/led_izvori_za_ugradnju.html

http://www.jovantrade.com/kata...ovnici/index_kucna_rasveta.pdf

 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri08.03.2010. u 16:51 - pre 172 meseci
Gledao sam u Sachermayer-ovom katalogu al ne vidjeh te zicane ladice.
Mora da mi je promaklo jer u njihovom katalogu ima sve.

Nego mene muci jos poneka sitnica a ponajvise ova vrata na ugaonim elementima.

Evo na ovoj slici se vidi kako bi to trebalo da se uradi prema blum-u.



E sad za donji element ja bih mogao da uradim kako je dato na slici dolje desno "Ravna spojnica" i to mi je u redu jer mi zazor
izmedju ovog i susjednog fronta ne odudara mnogo od ostalih zazora tj. bio bi negdje oko 3 - 4mm cirka. Mada mi nije jasno prema
ovom crtezu na sta se front naslanja kad se zatvori s obzirom da je uzi od bocnih stranica a od gornje i donje stranice je odmaknut
za 7,1mm prema crtezu.
Problem je kod gornjeg elementa jer se bilo kakvo odmicanje i egzibicije slicne prirode vide.

Sa druge strane ako front primaknem uz gornju i donju dasku korpusa kao na slici crtez gore/sredina "Polukriva spojnica" nastaje
problem velikog zazora sa susjednim frontovima.

Evo pokusacu da pokazem i slikom o cemu pricam.

Prvo varijanta sa frontom primaknutim uz korpus.


A evo i sa odmaknutim frontom.


Ima li neko pametan savjet kako to izvesti. Mislim da kad bi se prednje ivice bocnih stranica korpusa odrezale pod uglom 45deg kao na prvoj slici crtez gore lijevo onda bi to leglo bolje ali ovakvo rezanje nije bas jednostavno i znam sigurno da ovi sto kod mene rezu ivericu ne rade takve akrobacije.




[Ovu poruku je menjao suske dana 08.03.2010. u 18:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

johnny_walker
Zizko Zizić
Pančevo

Član broj: 143880
Poruke: 213
109.93.166.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri08.03.2010. u 22:17 - pre 172 meseci
Zasto moraju zakosena vrata?Zasto ne dvoje vrata koji se otvaraju jednim potezom i stoje pod uglom od 90stepeni.Kao kod mene npr.
NIsu bas najbolje slike i ovo je pre postavljanja 3/4 kruga police unutra i pored ugradne sudomasine.




A evo i kako se montira onaj uski deo.Nista specijalno.Ucvrstis ga za jednu od stranica korpusa,a onda na jednu uzu stranicu povezes "vrata".Ja sam zicani deo kupio u jednoj radnji ovde kod mene u Pancevu,ali posle sam video da ih ima i na buvljaku ovde.Ista stvar,isti kvalitet.



 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.03.2010. u 06:27 - pre 172 meseci
Problem je u tome sto sudopera mora u ugao. Ako napravim klasican ugaoni element onda em smanjujem prostor na ploci potreban za
montazu sudopere a sto je jos gore sudopera je jako nepristupacna u klasicnom cosetu. Ali kako sam vec rekao donji element me ne muci
mnogo jer je on odozgo sakriven radnom plocom pa se ne vidi kako front nalijeze na korpus. Problem mi je taj gornji ugaoni element. On se bas
vidi i volio bi da se fino uklopi ali izgleda da to nije lako. jedino kad bi gore stavio ugaoni elemet kao kod tebe a dolje ovaj pod 45deg mada
nisam siguran kako bi to izgledalo zbog nesimetrije. Ma ovi sitni detalji su najgora stvar. Rezna lista je gotova i samo se ceka da vidim
sta sa tim ugaonim gornjim.
 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
195.182.215.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.03.2010. u 08:57 - pre 172 meseci
hoces da ti ceone ploce (vrata i police) budu u istoj ravni na prelomima

zasto prosto ne bi povecao bocne (vertikalne ai horizontalne :D) stranice do vrata tj za tih par milimetara koliko ti fali?


Citat:
E sad za donji element ja bih mogao da uradim kako je dato na slici dolje desno "Ravna spojnica" i to mi je u redu jer mi zazor
izmedju ovog i susjednog fronta ne odudara mnogo od ostalih zazora tj. bio bi negdje oko 3 - 4mm cirka. Mada mi nije jasno prema
ovom crtezu na sta se front naslanja kad se zatvori s obzirom da je uzi od bocnih stranica a od gornje i donje stranice je odmaknut
za 7,1mm prema crtezu.


produzi horizontalnu i gornju i donju plocu ili letvicu (zavisi sta stavljas) do vrata tako da vrata nalezu na njih. Znaci ne nalezu na vertikalnu suprotnu ivicu od sarki nego na horizontalnu donju i gornju plocu ;)



[Ovu poruku je menjao ZAP dana 09.03.2010. u 10:31 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao ZAP dana 09.03.2010. u 10:31 GMT+1]
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.03.2010. u 10:53 - pre 172 meseci
Da to moze vec sam skontao ali kako rekoh za donji. Sta cemo sa gornjim?
 
Odgovor na temu

ZAP
UE

Član broj: 1834
Poruke: 28
195.182.215.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.03.2010. u 11:23 - pre 172 meseci
a sta te buni sa gornjim? pretpostavljam da mislis na gornji element
vrata na gornjem elementu nisu ogranicena sa strane suprotne od sarki tako da mozes da radis sta hoces
 
Odgovor na temu

suske

Član broj: 51875
Poruke: 76
*.customer.blic.net.



+4 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.03.2010. u 11:31 - pre 172 meseci
Prema Kitchendraw-u gornji element bi izgledao ovako



I tu je opet problem rezanja bocnih stranica pod 45deg. Izgleda da je ovaj element sam po sebi pun kompromisa pa mora od dva zla da se
bira ono manje tj. ono koje se oku vise svidja.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2362191 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.