Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93

[ Pregleda: 1910982 | Odgovora: 1844 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.10.2018. u 13:32 - pre 23 dana i 17h
Nepotrebno komplikujes.

Ako ide sudo masina ispod radne ploce, onda radna ploca stoji na njoj a ne u vazduhu kako ti kazes.
Mozes jedino sa boka ako rusi neku estetiku da stavis bocni panel od iverice koji ucrvsti kako god hoces i onako nema nikakvu nosecu funkciju.

Letve pozadi su takodje nepotrebne, i to da li ce smetati sudomasini zavisi od dubine susednih korpusa, uglavnom ne bi trebalo da smeta, ali je i dalje nepotrebno.

Cokla se stavlja na delove kuhinje a na belu tehniku samo ako je ugradna i ako je tako predvidjeno inace na tehniku ne stavljas coklu.

visina sudopere treba biti 85cm a ne 92 niti 90cm, narocito ako nameravas da ugradis sudomasinu jer je ona standardnih 85cm visine.
Ako mislis menjati visinu radne povrsine treba prilagoditi i sve ostalo i smisliti kako ces prilagoiti visinu sudomasine.

I ne znam zasto lomis glavu oko ovoga prepusti to majstoru da resi.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!

Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
*.dynamic.mtsdoo.com.

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.10.2018. u 18:31 - pre 23 dana i 12h
Citat:
bakara: ...
I ne znam zasto lomis glavu oko ovoga prepusti to majstoru da resi.

E bas zato lomim glavu.
Prethodnu kuhinju dobio sam uz novogradnju sa belom tehnikom.
Frizider je manji i smesten je ispod radne ploce i to bas na nacin kako mi predlaze novi
majstor i ti i Java, visine 85cm + oko 1cm (da se ugura ili izvuce frizider, ciscenje itd...) + radna ploca 3cm = 89cm
Ta visina sudopere je odgovarala i nismo imali problema kod koriscenja (mislim kicma i to..).
Zato me je i zanimalo tih dodatnih par centimetara kod nove.
To da je 85 standard nisam 100% siguran jer i proizvodjaci kazu da se visina sudopere krece u rasponu 85-95.
Dodatnih 3cm koje bi smo na novoj podigli bi mozda bilo previse zato su me zanimala iskustva forumasa.
S obzirom da je kuhinja mala nije bilo mesta za sudomasinu i koristili smo tako kuhinju tj sudoperu.
Naravno da bi se novoj visini prilagodili svi elementi i masina, pa zar to i nije jasno sa slika koje sam
okacio?

Vremenom, bogami vrlo brzo, radna ploca se na strani gde je frizider savila i dobro pritiska frizider odozgo
a koristila se u tom delu je uglavnom za cedjenje sudova (5-6 tanjira, casa i sl. kako to vec ide)
Sada izgleda vrlo ruzno a i prilikom izvlacenja frizidera potrebna je sila da se malo podigne pa da se
frizider izvuce.

E to je glavni razlog sto mi se ideja "radna ploca u vazduhu" ili pak predlog da se naslanja na sudomasinu
ne svidja.

Igrom slucaja u novom stanu, u novoj kuhinju, odlucili smo da masina bude na kraju a ne izmedju
druga dva elementa. Da je izmedju dva druga elementa nebih ni bio u nedoumici.

Samim tim zato sto je na samom kraju javlja se problem koji sam imao u staroj kuhinji sa friziderom.

Zato i mislim da nije samo faktor estetike u pitanju, posebno jer je radna ploca u delu iznad
masine oslabljena jer je isecena da se umetne deo za cedjenje od sudopere.

Ne tvrdim da sam u pravu ali s obzirom na prethodno iskustvo nebih da rizikujem, nisam bas ni u
finansijskoj mogucnosti da testiram isustvo majstora a niti da kasnije krpim i budzim pa da ankerisem
po zidovima i plocicama.

Citat:
bakara: ...Letve pozadi su takodje nepotrebne, i to da li ce smetati sudomasini zavisi od dubine susednih korpusa, uglavnom ne bi trebalo da smeta, ali je i dalje nepotrebno.

Pa da, i u planu je da susedni korpusi idu do kraja a kako bi se naslanjali na cerklaz plocica i na gornje plocice
do zida ima 1cm (za debljinu plocica) a ostatak od 8mm ne bi trebalo da smeta. Nadam se. Posavetovacu se
sa majstorom.

Mislio sam da je neko ovde vec imao ovakvu situaciju, narocito jer sam video slike jednog clana koji ima
masinu tako na kraju, a napomenuo je da jos nije sve zavrsio, pomislio sam da cu od njega sanati kako
je on ucvrstio. To su slike rezedo/bele kuhinje.

Citat:
bakara:
Cokla se stavlja na delove kuhinje a na belu tehniku samo ako je ugradna i ako je tako predvidjeno inace na tehniku ne stavljas coklu.

Jasno mi je ko dan da se ne stavlja cokla kod samostojece tehnike ali nisam video kako to izgleda kod susednih
elemenata, a da budem iskren ja i nemam pojma kako se ta cokla postavlja, nisam imao prilike da vidim osim
na slikama na internetu a tu se nesto bas i ne vidi.
Da li iza nje idu svakako nozice, ako idu kako s cokla ucvrscuje, itd ... ? To me zbunjuje a pre nego prepustim
nekome (stolaru) da nesto uradi ja ipak vise volim da znam unapred sta cu dobiti za ulozeni novac.
I na pijaci povrce i voce ne kupujem na nevidjeno.

Hvala na strpljenju i pomoci a ja cu usvojiti predlog koji mi se najvise dopadne.

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.10.2018. u 18:45 - pre 23 dana i 12h
Citat:
kana: Frizider je manji i smesten je ispod radne ploce i to bas na nacin kako mi predlaze novi
majstor i ti i Java, visine 85cm + oko 1cm (da se ugura ili izvuce frizider, ciscenje itd...) + radna ploca 3cm = 89cm
Ta visina sudopere je odgovarala i nismo imali problema kod koriscenja (mislim kicma i to..).

tebi onda tu radna ploca nije bila naslonjena na frizider nego ti je bas "visila u vazduhu"...ne ja ne savetujem tako, vec da radna ploca bude bas na sudomasini, onda svakako nema gde da se krivi, zar ne?

Citat:
kana:To da je 85 standard nisam 100% siguran jer i proizvodjaci kazu da se visina sudopere krece u rasponu 85-95.

Taj standard lako proveris.
uzmi metar i izmeri koliko ti je visina sporeta, sudomasine, ves masine itd....
nemoj se iznenaditi ako je 85cm :)

Mozes ti da napravis vislju ali neke stvari ces morati prilagoditi tome.
Pre svega ta sudo masina nije visoka toliko i moras je nekako podici da ti se ploca ne bi krivila na isti nacin kao u prethodnoj kuhinji.

iverica ne moze da visi u vazduhu, ona upija vlagu i krivi se.
Znaci o tome mora da se vodi racuna i ne mozes da ostavis radnu plocu praznu iznad masine, ta rupa mora da bude popunjena.

Citat:
Jasno mi je ko dan da se ne stavlja cokla kod samostojece tehnike ali nisam video kako to izgleda kod susednih
elemenata, a da budem iskren ja i nemam pojma kako se ta cokla postavlja, nisam imao prilike da vidim osim
na slikama na internetu a tu se nesto bas i ne vidi.
Da li iza nje idu svakako nozice, ako idu kako s cokla ucvrscuje, itd ... ?

Cokla se postavlja na nogice, znaci nogice svakako idu.

Postoji jedna snala ili kopca koja se montira na coklu tako da se ona moze skidati da bi se moglo cistiti. (a niko je neskida jer niko ne cisti pa ja to i ne stavljam i onda svaki put ociste)

Mislim da imas slike negde na pocetku teme ja sam slikao i postavljanje cokle.

Odgovor na temu

kana

Član broj: 111284
*.dynamic.mtsdoo.com.

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.10.2018. u 19:05 - pre 23 dana i 12h
E tek sada si odgovorio citajuci celu moju poruku. Pravi SuperModerator. :)

Samo jedna primedba.

...
Taj standard lako proveris.
uzmi metar i izmeri koliko ti je visina sporeta, sudomasine, ves masine itd....
nemoj se iznenaditi ako je 85cm :)

Mozes ti da napravis vislju ali neke stvari ces morati prilagoditi tome.
Pre svega ta sudo masina nije visoka toliko i moras je nekako podici da ti se ploca ne bi krivila na isti nacin kao u prethodnoj kuhinji.
...

Pa da li ti Bakara pogleda bar jednom moje prve dve slike i metar sa desne strane slike.
Na njoj se vidi i visina sudomasine+radna ploca, tj 85+1+3.8cm = 90cm.
Jedino ako ne mislis da je sporan onaj 1cm. Mislio sam da je potreban da bi se uvukla masina, i da se vadi ne daj boze
prilikom opravke i da se taj 1cm iskoristi ako treba stelovati nogice od masine.

U upustvima masina (beko) stoji da su visine 850-865 +-15mm za podesavanje nogica.
Nismo zainteresovani ni za skidanje poklopca.

Dakle ja nebih da se iznenadim pa da posle kupovine masine ne budem mogao da je uguram.
Masina se ne kupuje odmah vec kasnije.

Nazalost nemam par hiljadarki da opremim kuhinju za nedelju dana. Prinudjen sam da je opremim postepeno.

Nadam se da smo se sad potpuno razumeli.

Svakako ti hvala na sugestijama.

Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.10.2018. u 19:17 - pre 23 dana i 11h
Iskreno nisam dovoljno paznje posvetio slici...

Visina svake sudomasine sa poklopcem je 85cm tih +-15mm su stelujuce nogice, ja skidam poklopac ako se ugradjuje.
1 cm niti bilo kakav zazor ti nije potreban to ces nastelovati na nogicama, masina treba da udje knap.
i ako ostavljas poklopac to tako kazi majstoru da uracuna, i onda ti definitivno kuhinja mora biti vislja od 85cm za debljinu radne ploce.

Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 88 89 90 91 92 93

[ Pregleda: 1910982 | Odgovora: 1844 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.