Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2360395 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

cokana123
sam svoj gazda
sam svoj gazda

Član broj: 322412
Poruke: 4
95.180.69.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.04.2014. u 16:02 - pre 122 meseci
Ne znam da li si dobro razumeo,ploca je 35,a korpus sam mislila 32,2 da secem bas zbog toga,da ne bi bili u nivou,plus vrata,a 35 je moralo zbog sirine prostorije i sudopere.Hvala vam na odgovorima ali sam smislila nesto drugo :) jednostavnije,zidana kuhinja,kako vam se cini? prednosti,mane?

[Ovu poruku je menjao cokana123 dana 06.04.2014. u 22:24 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
46.217.70.*

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.04.2014. u 06:43 - pre 122 meseci
Mislim da je zidana kuhinja za napolje, + ti imas mnogo malo prostora da bi nesto takvo izgledalo onako kako treba.
U svakom slucaju ima puno posla oko zidanja, pa finalni radovi. Trebala bi na kraju da bude i lakirana zbog higiene, jer blokovi i malter ili lepak, sve jedno ostavljace prasinu...Da ne pricam kako ce to biti idealna kombinacija za pauke i druge insekte

Sale
 
Odgovor na temu

cokana123
sam svoj gazda
sam svoj gazda

Član broj: 322412
Poruke: 4
95.180.69.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.04.2014. u 07:58 - pre 122 meseci
Postoji lak za kamen kojim bi sve premazala,onda cigla izgleda prelepo,da prva slika je zidane napolju al druga je unutra,ima puno zidanih unutra.Evo jos nekih slika .Postavicu i moju kad bude gotova uskoro :)


Moze i ovako plocicama da se oblozi,ili ova sto je zidana pa oblagana rezanom ciglom...meni izgleda lepo.

Kao ove cigle na poslednjoj slici,tako sjajne ispadnu kad se premazu i bele fugne izmedju...

[Ovu poruku je menjao cokana123 dana 07.04.2014. u 09:09 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri07.04.2014. u 11:30 - pre 122 meseci
Evo mene ponovo. Pošto sam u međuvermenu odlučio da ostavim po 20-25 mm prostora iza donjih elemenata, sada sam došao u situaciju da moram na zidu ravno ispred suziti neki element za 5 cm. Pošto tu imam šporet (600 mm), kolonu (150 mm) i ladičar (400 mm), jedino mi je ostalo da suzim ladičar. On je bio predviđen 40 cm, a sada bi trebao da bude 35 cm. Bojim se da mi je to usko za ladičar (sa estetske strane), a ne ukida mi se kolona, pa da pravim ladičar od 50 cm.

Šta vi mislite, na što će da liči ladičar 35 cm širine, je li ružno tako? Da li je ko imao slična iskustva?
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri09.04.2014. u 22:46 - pre 122 meseci
350 mm i nije tako malo, ali ako je u frontu, onda racunaj da ce fioka da se skrati jos za 25+32mm t,j jos za 57mm i imaces prostor od 290 mm. To je vec premalo. I mislim da ce da deluje nekako cudno...
Nego kako se vracam unazad citajuci tvoj post, ne razumem kakve veze ima to sto hoces da ostavis 2 cm iza korpusa? Ti prakticno ne menjas nista, osim sto kratis korpus odpozadi. T.j korpus bi bilo OK da bude 550 mm. Ostavis iza 20mm a napred dobijes 30 mm koliko i treba da bi u tom prostoru dosla vrata od 16 ili 18 mm, + 2~3 mm za podesavanje i 10 mm kako bi radna ploca strcila iznad vrata.
Jesi me skontao ili ne?
Sale
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.04.2014. u 09:33 - pre 122 meseci
Skontao sam, ali ja sam već ranije planirao dubinu korpusa 540 mm, tako da nemam prostora još smanjivati dubinu korpusa, nego moram suziti nekih od elemenata koje sam iznad pobrojao, ali zbog gore opisanih razloga, jedino ladičar dolazi u obzir. Čak mi taj zid nije 240 cm, nego kad sam ga precizno izmjerio ispostavilo se da je 238,50 cm, tako da mi je i to otežavajuća okolnost. Kad sve to uzmem u obzir, dobijem da će mi fronta ladice biti onih 350 mm.

Razmislit ću još koji dan, pa ću odlučiti. Sreća da mi se ne žuri strašno za kuhinju

 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
77.29.49.*

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.04.2014. u 10:08 - pre 122 meseci
E to je vec drugi momenat. Kako god, razmili jos jednom dali bi kratio fioke, a i pokusaj vizuelno da zamislis kako bi one izgledale :)
Sale
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.06.2014. u 13:42 - pre 119 meseci
Evo opet mene... samo sada bez pitanja, nego sa rezultatima

Ispod se nalaze prikačene slike samih radova ali i gotove kuhinje.

Nakog svega, posebno ako se uzme u obzir da kuhinju radim prvi put, ja sam prezadovoljan rezultatom.

Materijali koje sam koristio:
Iverica: Fundermax Winterweiss Brilliant 18mm
Radna ploča: DUROPAL Nubia Grau 39mm
Okovi: GRASS
Ladice i vodilice za ladice: Samet
Kolona: Starax

Pa idemo redom:




Razvrstavanje materijala


Prvi element








Alat koji sam koristio za upuštanje i zavrtanje konfirmata (mali konfirmati, 5x50, ako se ne varam). Bušio sam burgijom 3,5 mm, da bude jači spoj


Ručno tiplanje čeonih bočnih stranica i bočnih stranica kod nape. Alat je krajnje jednostavan, ali uz malo pažnje daje odličan rezultat.


Spajanje elemenata.


Dovodi i odvodi vode zbog koji sam morao praviti desni kutni elemenat (element sudopera) u obliku slova L, jer bi mi inace ovi odvodi i dovodi ostali izvan ovog elementa






Djelimično sklopljeni elementi




Montaza sudopera.

Nastavlja se...


[Ovu poruku je menjao wuyo dana 25.06.2014. u 17:34 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.06.2014. u 13:46 - pre 119 meseci
Pošto sam prekoračio broj slika u prethodnom postu, idemo dalje...


Postavljen sudoper.


Improvizacija produžavanja nogica od perilice posuđa, jer je radna ploča kuhinje na 910 mm, a ove orginalne nogice su namijenjene za visinu radne ploče 860 mm. Orginalna nogica od perilice je ova gornja. Kasnije sam radi estetskih razloga crne (donja) nogice zamijenio sa sivima da budu u boji perilice.


Samet Smart box ladice. Potpuna izvlaka, sa ublaživačima. Turski proizvođač. Znatno jeftiniji od "zapadnih" a odlične kvalitete.


Samet Smart Slide vodilice za ladice. potpuna izvlaka, sa ubalživačima










Manje-više završena kuhinja.


Montirana napa, ali još trebam, kad stignem, staviti ploču koja će zatvoriti ovo crijevo da se ne vidi, a usput cu tu staviti dvije plitke police, da se prostor iskoristi.


Odvod zraka od nape do vertikalne ventilacije koja ide na krov, je izveden plastičnim kvadratnim cijevima. Također je postavljena nepovratna klapna.


Završene ladice


Smijer otvaranja vrata. Kao i @Sale Sk, poslušao sam savjet koji mu je dat.


Prepuštena bočna stranica donjeg elementa koja je sakrila prazninu iza elemenata


"Prepuštena" i ufrezana čeona bočna stranica gornjeg elementa, koja je sakrila lesomal


Radna ploča.

To bi bilo to.

Imam još neke kozmetičke stvari dovršiti (npr. postavljanje ukrasnih čepova na konfirmate koji se vide kada se vrata otvore) i postaviti LED traku ispod gornjih elemenata. Kad završim, postavit cu opet koju sliku.

Hvala jos jednom svima koji su ucestvovali u ovoj temi, a posebno onima koji su mi pomogli sugestijma i savjetima.


[Ovu poruku je menjao wuyo dana 25.06.2014. u 17:35 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.06.2014. u 22:47 - pre 119 meseci
Svaka cast. Odlicno odradjen posao.
Sve je lepo ispalo
Svidja mi se i to sto si estetski lepo sredio deo ventilacije, za aspirator, mada je mogao verovatno taj deo da sakrijes skroz, da se nista ne vidi, ali bi izgubio prostor u elementima.

I pokusaj da ne ostavljas nedovrsen posao, pogotovo sitnice, jer ako ih sad ne sredis, ostace tako zauvek...


Sale
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.06.2014. u 07:33 - pre 119 meseci
Hvala

Razmisljao sam o tome da bušim kroz dva susjedna elementa, ali sam odlučio da prvo ovako pokušam, pa da nije ispalo dobro, onda bih se vratio toj opciji. Ali sada nakon završenog posla zadovoljni smo kako izgleda, tako da će ovako i ostati.

A sitnice cu završiti nekad ovih dana, utakmice SP2014 me malo usporavaju .


 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.06.2014. u 09:02 - pre 119 meseci
Sjajan posao wuyo jos ako se uzme u obzir da je prvi .

Ako se odlucis za LED traku , nemoj samo da je prilepis na gornje kuhinjske elemente , postavi makar jedan AL L profil ( 15x15mm ) ako ne uspes da nadjes original pvc kanalice za njih .

Kolika je cena za ove Samer Smart Slide vodilice za fioke ?

Jel ti je stvarno potrebno ovoliko uticnica ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.06.2014. u 13:11 - pre 119 meseci
Hvala.

Kupio sam AL U profil širine 16mm, pa cu u njega zalijepiti LED traku, a AL profil ću zalijepiti sa 3M obostano ljepljivom trakom za kuhinjske elemente. Žao mi zavrtati šarafe na elemente. Nadam se da će držati ovako.

Samet Smart Slide vodilice sam plaćao oko 10-11 eura komplet za jednu ladicu. Dužina 500 mm.

Pošto mrzim produžne kablove i dupla grla, utičnice su moja slabost, što ih je više to je bolje . One u kutu će trebati za aparate koji će tu biti (kuhalo za vodu, masina za rezanje mesa, sokovnik, itd.). Umjesto ove četiri utičnice na sredini radne ploče mogle su biti i dvije utičnice, jer će se one samo povremeno koristiti za mikser i sl., ali pošto ljepšoj polovici estetski nisu smetale četiri, tako sam i stavio, jer mogu nekad zatrebati. Onaj prekidač na početku radne ploče je ostavljen za LED rasvjetu.


[Ovu poruku je menjao wuyo dana 26.06.2014. u 15:06 GMT+1]
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.06.2014. u 14:08 - pre 119 meseci
Ok , vidim da si mislio na sve .
Retko se osobe koje prvi put rade nesto sete svake pojedinosti .

Koliko sam ja pratio Led trake se rade u crvenoj , plavoj , beloj ( neonska ) i toploj beloj boji .
Po mom ukusu najbolja je ova poslednja jer je najprijatnija oku i najvise podseca na obicnu sijalicu .

Ako ne zelis da ti osvetljenje bude samo dekorativno da osvetljava 2, 3 reda zidnih plocica i to je to , vec da bude dovoljno i kao osnovno svetlo za radnu povrsinu ( donjih elemenata ) razmisli da paralelno postavis 2,3 reda tih led traka .

Ovo iz nekog mog iskustva , da ne bi kasnije dokupljivao jos led traka , pa se razvlaci jos kablova , pa onda i jaci trafo itd itd . . .

PozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.06.2014. u 15:01 - pre 119 meseci
I meni je topla bijela najugodnija i nekako najprirodnija. Već sam kupio LED traku (za jedan red), diode su 5050, 60 kom po metru, snage 14,4 wata po metru, boja im je topla bijela. Probao sam je i svijetli prilično jako.

Također sam kupio trafo snage 150 w, tako da cu staviti sada jedan red, a ako bude potrebe, nece mi biti problem ubaciti još jedan red, jer je trafo dovoljno jak za dva reda led dioda. Jedino cu u tom slucaju morati kupiti širi AL profil ili postaviti dva od 16mm jedan do drugoga, što je izglednija a i bolja opcija zbog hlađenja samih dioda

Kad zavrsim, za koji dan, postavit cu ovdje slike kako je ispalo.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.06.2014. u 16:07 - pre 119 meseci
Mislim da ti je taj trafo od 150W vise nego dovoljan i za 3 reda led dioda .

Odlucices sam kad sve postavis da li ti je dovoljna ta jacina svetla .

Ja sam bio zadovoljan tek kad sam odradio 3 reda . . . .po 2,5M


Naravno , kao sto si primetio za to je potreban siri profil ( 25x25mm )
taj AL profil je u istoj boji ( sivoj ) kao i rucice ,vodo lajna i staklo lajsna .

Oticicu u shirinu ali kad pominjem te staklo lajsne svima preporucujem da prilikom izrade gornjih kuhinjskih elemenata par krila urade u kombinacijhi sa lajsnama i peskarenim staklom

Lako se odradjuje , dovoljna je samo ubodna testera .



zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri27.06.2014. u 13:09 - pre 119 meseci
I ja sam razmišljao o tim alu okvirima, ali zbog nedostatka vremena to sam odgodio i napravio obična vrata, pa ću vjerojatno nekad kasnije to uraditi.

Na koju poziciju si postavio LED trake kod sebe? Ja razmišljam da li da ih stavim do zida ili na sredinu (po dubini) gornih elemenata
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri27.06.2014. u 17:19 - pre 119 meseci
Ima to negde bas na ovoj temi .
Neko je pomenuo , da ako se stave po sredini prave neprijatnu senku dok nesto radite po radnoj ploci .
Kod mene a i na vecini kuhinja koje sam video osvetljenje stoji na samom kraju do ivice uz same plocice .
Na taj nacin sam uspeo da birajuci odgovarajucu sirinu L profila usmerim osvetljenje samo na povrsinu radne ploce a uz to su i same plocice dobile zanimljiv odsjaj od Led Dioda .
Taj polozaj je najprakticniji jer se najlakse i sakriju kablovi koji dolaze do profila .
S obzirom da si odlucio da ne shrafis profil vec da ga lepis obostranom trakom mozda bi najpametnije resenje bilo da eksperimentises , probaj i po sredini pa oceni sam
Tvoj sud je najbitniji jer radis za sebe .
Ne treba preterivati , ja sam u pocetku par traka stavio i u gornje elemente sa staklenim peskarenim krilima , izgleda zanimljivo ali osim toga sto bljesti i sjaji ko na vasaru konkretnu funkciju nema pa sam ih povadio .
Za sve treba imati meru .
PozZz . . .

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

dimges
Dimitrije Geskovski
Skopje

dimges
Član broj: 73144
Poruke: 24
*.205.112.102.robi.com.mk.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.06.2014. u 12:42 - pre 119 meseci
da ne otvaram temu, pitao bi ovde. Još pre 20 godina u kuhinji smo uradili plakar za posuđe. S vremenom šarke popuštaju (ispadaju oni opružni limovi) pa se vratnice ne zatvaraju dobro. Već ima oko 7-8 šarki za zamenu od ukupno 24. Problem je što sada navodno nije moguće pronaći šarke s rastojanjem rupa 52mm (original su LAMA). Neki tvrde da je sad standard 48mm, mada sam našao i LAMA sa 45mm, ali ne i sa 52mm. Dali je moguće da su uništili stare kalupe ?? Neda mi se ponovo bušiti a 48mm je preblizu starim rupama od 52mm. Ako već moram da nanovo bušim onda bi uzeo nove šarke sa 45mm.

 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri30.06.2014. u 13:55 - pre 119 meseci
Citat:
eeestablishment:
Ima to negde bas na ovoj temi .
Neko je pomenuo , da ako se stave po sredini prave neprijatnu senku dok nesto radite po radnoj ploci .
Kod mene a i na vecini kuhinja koje sam video osvetljenje stoji na samom kraju do ivice uz same plocice .
Na taj nacin sam uspeo da birajuci odgovarajucu sirinu L profila usmerim osvetljenje samo na povrsinu radne ploce a uz to su i same plocice dobile zanimljiv odsjaj od Led Dioda .
Taj polozaj je najprakticniji jer se najlakse i sakriju kablovi koji dolaze do profila .
S obzirom da si odlucio da ne shrafis profil vec da ga lepis obostranom trakom mozda bi najpametnije resenje bilo da eksperimentises , probaj i po sredini pa oceni sam
Tvoj sud je najbitniji jer radis za sebe .
Ne treba preterivati , ja sam u pocetku par traka stavio i u gornje elemente sa staklenim peskarenim krilima , izgleda zanimljivo ali osim toga sto bljesti i sjaji ko na vasaru konkretnu funkciju nema pa sam ih povadio .
Za sve treba imati meru .
PozZz . . .


Upravo zbog te sjene sam i razmisljao da stavim na sredinu gornjih elemenata, jer sam mislio da ako svjetlo pada vertikalno u odnosu na radnu ploču, onda neće praviti sjenu kao u slučaju kad pada pod kutom.

Kad stignem, to cu isprobati i namontirati, pa cu prenijeti utiske.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 83 84 85 86 87 88 89 90 91 92 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2360395 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.