Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354244 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.02.2014. u 07:35 - pre 123 meseci
Hvala Vam svima na odgovorima i sugestijama, imat cu to na umu kada budem radio.

Vidio sam na ebay da postoje dimmeri kojima se moze podešavati kolicina svjetlosti koju emitiraju led diode. Ti dimmeri se krecu od 2-3 USD obicni do 20ak USD na dodir koji se montiraju na zid. Dimeri imaju ujedno i funkciju prekidača, tako da ću vjerojatno staviti jače LED diode (5630) i ugraditi dimmer, kojim će se moći smanjiti ili pojacati intenzitet svjetla, po potrebi.

Sve se to može naručiti na ebay dosta povoljnije nego kod lokalnih trgovaca.


 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.03.2014. u 08:08 - pre 122 meseci
Pozdrav svima.

Zbog nedostatka vremena još sam u fazi planiranja kuhinje, nadam se da ću ubrzo preći i na konkrentne radove.

Trenutno imam tri pitanja/dileme:

1. Za perilicu suđa nije potrebno praviti korpus, nego se ona "ubaci" u odgovarajući slobodan prostor između dva susjedna korpusa? Da li sam u pravu?

2. Imam dilemu koje nosače za gornje elemente da koristim, šinu ili pojedinačne nosače. Dva zida su mi od betona a jedan od plinobetona (15 cm), tako da s te strane mogu koristiti i jedan i drugi način vješanja.
Muči me da li ću moći sa pojedninačnim nosačima moći dotjerati visinu, jer je nemoguće precizno u milimetar izbušiti rupe u zidu, pa da mi se ne desi da mi je jedan viseći element viši a drugi niži. Sa šinom sam radio i znam da se nosači za nju mogu naknadno podešavati po visini, ali ne znam mogu li to i oni pojedinačni nosači koji ne idu na šinu?
S druge strane šina bi mi više odgovarala, jer imam na jednom mjestu betonski dimnjak koji ne bih volio bušiti (ako budem koristio šinu bušenje na tom mjestu bih mogao izbjeći) ali bojim se da u tom slučaju neću moći gornji dio visećih elementa "priljubiti" uz zid, nego će mi tu ostati elementi malo odmaknuti od zida. Ovo je lose, jer se je kuhinja "U" oblika, pa će se ti elementi vidjeti sa boka.

3. Ne znam da li donje korpuse sa zadnje strane priljubiti što više uz zid ili tu ostaviti nesto prostora (zbog provlačenja kablova, itd). Napominjem da se i donji elementi vide s boka, kao i gornji?

Želio bih da čujem vaše mišljenje i savjete?

 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9446
89.216.32.*



+10242 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.03.2014. u 10:11 - pre 122 meseci
1. Da. Samo, isplaniraš da radna ploča dođe preko svega. I naravno isplaniraš odgovarajući razmak. Evo kako sam ja to uradio. U korpusu levo su rupe za creva. Pazi, moraju da budu uz sam kraj, prema zidu


2. Dilema nije velika, jer je sasvim OK i ovako i onako. Problem bi bio da ne može ni ovako ni onako. Svaki namenski nosači visećih kuhinjskih elemenata mogu da se podešavaju za oko 1 cm. Sasvim je logično da rupa i zidu ne može biti u mm precizna. U svakom slučaju, spoji gornje elemente međusobno da jedan u odnosu na drugi budu "u milimetar". (pisali smo negde o "spojnicama")

3. Ja sam ih pravio da budu do zida. Bez neke posebne filozofije. Dakle, bok korpusa je pozadi poravnat sa radnom pločom, a radna ploča je do zida. Ali, sasvim je u redu i ako odmakneš 2 cm 3 cm. (U Forma Ideale sam gledao kuhinje kod kojih je dubina donjih elemenata bila tek oko 40 cm ! Verovatno radi uštede materijala) E sad, nikad zid ne može biti ravan kao lenjir, tj, kao radna ploča, pa ima odstupanja do oko 1 cm.
Što se tiče onog poslednjeg elementa, koji se vidi s boka, njemu možeš bočnu stranu posebno da odradiš - do zida.

OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.03.2014. u 14:28 - pre 122 meseci
Hvala puno na odgovorima. Pomogli ste mi.

Donji dio cu vjerojatno završiti na način da ću odmaknuti od zida cca 2 cm, da imam prostora za provlačenje kablova i crijeva iza korpusa (da ne moram bušiti kroz elemente), a produžit cu prvu bočnu stranicu, da se ne vidi sa boka da su odmaknuti, kao što ste i predložili. Dubinu donjih elemenata sam planirao 550 mm, tako da cu ih moći toliko odmaknuti.








 
Odgovor na temu

Pioneerko
Novi Sad, Old Town

Član broj: 77675
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri17.03.2014. u 21:22 - pre 122 meseci
Pozdrav drugari, svaka cast za ovu temu, impresivna kolicina korisnih informacija i iskustava.

Ovih dana se i ja bacam na projekat izrade kuhinje. Imam prilicno tezak zadatak, jer sama prostorija nije preterano velika, ostavu nemam, tako da moram jako pametno da iskoristim prostor.

Skica koju sam okacio je radjena u auto cadu pre par dana. Voleo bih da bacite pogled i da mi kazete ako primetite da ima prostora za kvalitetne izmene.
Takodje, najvise me brine kako najbolje iskoristiti prostor u uglu. Ovo je samo idejno resenje, tako da su izmene moguce. Naravno moram povesti i racuna o finansijama.

Inace, frontove planiram da izradim od medijapana, ostatak ce biti od bele iverice. Rerna i staklokeramicka ploca ce biti ugradne.

Druga slika je kuhinja koja mi sluzi kao uzor. Taj fazon ce biti.

Prostorija mi je dugacka 287cm, a siroka oko 141.5cm

Raspored donjih elemenata sa leva na desno:
1. frizider
2. uzana fioka za flase
3. fiokar
4. masina za pranje sudja
5. sudopera (okrugla, bez onih dodataka za susenje)
6. ugao i onda rerna








Sve preporuke i saveti su dobrodosli.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri17.03.2014. u 22:21 - pre 122 meseci
Citat:
Pioneerko
5. sudopera (okrugla, bez onih dodataka za susenje)
6. ugao i onda rerna

Rerna ide dole ili gore?

Ako je stavis dole dobices jos vise korisnog prostora, koji mozes da iskoristis za recimo siru sudoperu ili ostavis slobodno.

U svakom slucaju, nikakve primedbe nemam.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Pioneerko
Novi Sad, Old Town

Član broj: 77675
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri17.03.2014. u 23:08 - pre 122 meseci
Rerna bi isla dole, ispod ploce, upravo iz razloga iskoriscavanja radne povrsine.

Imam nekoliko nedoumica, za pocetak, elemenat iznad frizidera koji bi trebao da je u osnovi 60x60cm i visok oko 1m, da li sme da se montira na zid? Brine me nosivost. Zid je klasican od opeke.

Edit: jos jedno zapazanje - u trenutnoj kuhinji mi se uzana vertikalna fioka za flase nalazi pored ugradne rerne i primetio sam da je abs kant u vrlo kratkom roku otpao zbog te blizine. Verovatno je problem u visokoj temperaturi i vlazi. Vidim da mnogi pribegavaju ovom resenju, pa me zanimaju iskustva.
Fora je sto u tom uzem delu kuhinje gde ide sporet imam oko 20cm prostora koje ne znam kako da iskoristim. Mislio sam da tu uzanu fioku stavim pored rerne ali imam fobiju zbog ovoga sto upravo gledam.

[Ovu poruku je menjao Pioneerko dana 18.03.2014. u 10:46 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri18.03.2014. u 21:25 - pre 122 meseci
Mnogo je prakticnije da ti ta fioka bude pored rerne i plotne zbog toga sto se u njoj cuvaju zejtin, ocet i stvari koje se koriste svakodnevno za spremanje.
E sad to sto si rekao da ce ABS da se odlepi...Hm...mozda si u pravu, a mozda i nisi...Nemam toliko iskustva da bih dao misljenje.
Ako se odlepi taj kant, onda ce da se odlepi i bilo koj drugi, jer svakako moras da imas nesto pored rerne, jel da?
Mozda je taj koj se odlepio bio jos u startu lose uradjen...
Sto se tice elementa i njegovog kacenja na zid. Neces imati nikakvih problema...Osim sto mozes da mu postavis drzace i u donjoj zoni. Ja sam to uradio i kod mene, ne samo zbog sigurnosti, vec i zbog bolje nivelacije. Svi elementi su povezani medjusebno. I nalezu jedan na drugome idealno. I nema nista da se klati i da se odupire.
Nego mene malo buni kako si resio cosak? Ne mogu da skontam iz skice...
Sale
 
Odgovor na temu

Pioneerko
Novi Sad, Old Town

Član broj: 77675
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri18.03.2014. u 21:43 - pre 122 meseci
Hvala za odgovor i sugestije.
Sto se tice ove kuhinje koju trenutno koristim, pojma nemam sta je problem, ona je prakticno nova, ja je koristim 6 meseci, a taj problem sa kantom se javio vec posle 3-4 meseca. U pitanju je klasican, masinski radjen abs.

Sto se moje skice tice, ona je daleko od zavrsenog, pa ti verovatno zato i nije jasna.

Ona linija sto ide po sredini elemenata predstavlja samo konturu visecih elemenata, cisto meni radi orijentacije. Plan je da ti viseci budu standardni, do plafona a u tom delu gde je ugao treba da bude samo kosina (ako sam se dobro izrazio).

Sto se donjih elemenata i coska tice, mislim da cu ubaciti onaj fazon ringispil koji se okrece oko osovine. Nisam jos siguran da mi je to najprakticnije resenje, jos je sve otvoreno za prepravke.

Trebalo bi u nardnih 10ak dana da pocnem sa nabavkom materijala, a do tad moram sve da osmislim.

Ovo planiram da ubacim, ako uspem da nabavim:
http://www.mediamarkt.hu/mcs/p...,504615,722079.html?langId=-19
http://www.mediamarkt.hu/mcs/p...,504615,746659.html?langId=-19

taj komplet bi trebao da izadje do 350E, prepostavljam da je ok. Jel neko imao iskustva?

I neki aspirator na ovaj fazon:
http://www.mediamarkt.hu/mcs/p...504655,1183275.html?langId=-19

Tu stvarno ne znam sta treba gledati u specifikaciji?

http://www.ikea.com/hu/hu/catalog/products/00244673/
ovaj mi deluje interesantno, a cena ne bi trebala da predje 80ak evra.

[Ovu poruku je menjao Pioneerko dana 19.03.2014. u 00:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri19.03.2014. u 18:58 - pre 122 meseci
Da da, liniju po sredini sam provalio da ti je samo zbog orijentacije.
Sto se staklokeramicke plotne tice a i rerne, je OK, prakticno nema vise lose i dobro. Sve je gore dole jedno te isto, kvalitet slabiji ili bolji ali u nijansama.
A sto se aspiratora tice, vidim da si odabrao onaj na izvlacenje. Preporucio bi ti da uzmes onaj naj jeftiniji, iz iskustva. Posle nekog vremena ce da se utesti i zamasti. Tako da ces za tri do 4 godine sigurno da ga menjas. Ovo ti kazem iz iskustva. Cena ne bi trebala da iznosi vise od 50-tak eura za isti takav.

Sto se resenja coska tice, ok je i ta varijanta koju si odabrao. Ja nikad nisam montirao takvu, ali ako je uradis ti, fino bi bilo da sve to lepo uslikas :)

Sale
 
Odgovor na temu

Pioneerko
Novi Sad, Old Town

Član broj: 77675
Poruke: 22
*.customer.telenor.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.03.2014. u 18:14 - pre 121 meseci
Sale, bez brige, slikacu naravno, samo da krenu radovi.
Krenuo sam malo detaljnije da crtam u sketchupu i sad tek polako uvidjam koliko ima komplikacija.

Jos uvek nisam osmislio najbolje resenje za ugao. Problem je sto ne mogu staviti onu varaijantu da se na uglu otvaraju onda dvoatruka vrata jer nema mesta od rerne.
Dakle uglu cu morati da pristupam kroz prostor ispod sudopere sto je prilicno nezgodno resenje.

Jos jedna stvar koju ne mogu da prelomim je da li da viseci elementi idu skroz do plafona ili da ostavim 5-6cm lufta do gore..

Imam i nedomicu vezano za sudomasinu. Mislim da sam na prethodnim strana procitao da njoj ne treba poseban korpus nego se spaja izmedju dva susedna. Da li to znaci da ako planiram da kupim neki model od 45cm sirine, samo jednostavno predvidim razmak izmedju elemenata 45cm i to je to ili da ostavim vise prostora za svaki slucaj?
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.03.2014. u 20:48 - pre 121 meseci
Ti si prilicno dobro osmislio kuhinju (bar na onaj nacin na koji i ja razmisljam)...

Citat:
Pioneerko
Jos uvek nisam osmislio najbolje resenje za ugao. Problem je sto ne mogu staviti onu varaijantu da se na uglu otvaraju onda dvoatruka vrata jer nema mesta od rerne.
Dakle uglu cu morati da pristupam kroz prostor ispod sudopere sto je prilicno nezgodno resenje.

Ma kakav prilaz kroz sudoperu, obicno je najlakse da napravis dupla ugaona vrata, to je jednostavno, jeftino i efikasno.

Citat:
Pioneerko
Jos jedna stvar koju ne mogu da prelomim je da li da viseci elementi idu skroz do plafona ili da ostavim 5-6cm lufta do gore..

Naravno do plafona.
Cemu bi ti sluzilo tih 5cm i kako bi skupljao prasinu?

Citat:
Pioneerko:

Imam i nedomicu vezano za sudomasinu. Mislim da sam na prethodnim strana procitao da njoj ne treba poseban korpus nego se spaja izmedju dva susedna. Da li to znaci da ako planiram da kupim neki model od 45cm sirine, samo jednostavno predvidim razmak izmedju elemenata 45cm i to je to ili da ostavim vise prostora za svaki slucaj?

Nista ne treba da spajas, jednostano ostavi prazan prostor za masinu i posle je tu ubacis.
Naravno planiraj, odvod i dovod.

Imam ja slicnu kuhinju pa cu mozda sutra jednu slicicu da okacim.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri25.03.2014. u 21:17 - pre 121 meseci
bakara ti sve vec objasnio, al evo malo i ja da se ukljucim u diskusiju

Citat:

Jos uvek nisam osmislio najbolje resenje za ugao. Problem je sto ne mogu staviti onu varaijantu da se na uglu otvaraju onda dvoatruka vrata jer nema mesta od rerne.
Dakle uglu cu morati da pristupam kroz prostor ispod sudopere sto je prilicno nezgodno resenje.


I kod mene je ugao tako resen. Prostor ispod sudopera je malo nezgodan, ali u principu tamo ce da idu stvari koje se koriste najslabije, t.j. u prevodu nikad Kod mene se ispod tamo nalazi i protocni bojler. Tacno da je prostor uzak i nedostupan, ali ako nemas drugog izbora, onda je bilo koje resenje bolje nego nemati nikakvo.

Citat:

Jos jedna stvar koju ne mogu da prelomim je da li da viseci elementi idu skroz do plafona ili da ostavim 5-6cm lufta do gore.


Ako ides do gore, onda idi, mada mislim da ce ipak ostati 1 cm luft. Nikad nemozes da zalepis ravno do gore.
A 5~6 cm ti ne menjaju nista. Ako vec planiras da ostavis prostor, ostavi malo veci razmak, bar 10 cm.
Ja sam kod mene ostavio dosta prostora, ali koncept mi je bio drugaciji. Ako se vratis unazad nekoliko stranice, videces kako to izgleda.

Citat:

Imam i nedomicu vezano za sudomasinu. Mislim da sam na prethodnim strana procitao da njoj ne treba poseban korpus nego se spaja izmedju dva susedna. Da li to znaci da ako planiram da kupim neki model od 45cm sirine, samo jednostavno predvidim razmak izmedju elemenata 45cm i to je to ili da ostavim vise prostora za svaki slucaj?


Kako ti je i bakara objasnio. Ostavi 45cm i posle ces da gurnes masinu unutra. Ja sam ostavio 45,5 cm, i ispalo je da sam bio u pravu. A i visina za malo da me s*ebe. Kazu da je minimum 82 cm, kad ono minimum 82,5, i jos neki milimetar za nivelaciju, ispade da je podignuta na 83,2 t.j. 12 mm vislje nego sto bi u principu trebalo da bude...Zato je dobro imati masinu u samom startu da bi se uklopila...A i dobro pogledaj ako kupujes masinu, kako dolazi front na nju
Dali je full ugadna ili nije.
Obrati paznju na sve
Sale
 
Odgovor na temu

Pioneerko
Novi Sad, Old Town

Član broj: 77675
Poruke: 22
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.03.2014. u 15:17 - pre 121 meseci
Momci, hvala za odgovore.
Ta ugaona vrata na zalost ne mogu da koristim kao sto sam napisao jer nemam mesta zbog rerne.
Sto se visine tice, onda definitivno idem do gore.

Sale, video sam tvoju kuhinju i stvarno mi se dopada kako si sve resio.

Sto se sudomasine tice ostavicu taj razmak. Problem je sto verovatno necu moci odmah da je kupim.
Inace visina koju planiram za donje elemente je 89-90cm, tako da me malo brine da li je to previse da bi se ta masina ugradila bez problema...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.03.2014. u 15:30 - pre 121 meseci
Mozda vrata za ugao mozes postaviti na drugu stranu?

Citat:
Pioneerko
Sto se visine tice, onda definitivno idem do gore.

Evo kako kod mene izgleda, s`tim sto elementi nisu do gore, samo su vrata do plafona, sami elementi su kraci.

Citat:
Pioneerko:
Inace visina koju planiram za donje elemente je 89-90cm, tako da me malo brine da li je to previse da bi se ta masina ugradila bez problema...

Imaces problem.
Standardna visina je 85cm, tako da moras nekako podici masinu za tih par centimetara.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 786
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.03.2014. u 17:13 - pre 121 meseci
Bakara , prilicno neobicna kombinacija ( visina i sirina ) frontova ( krila )

Izgledaju mi izduzeno , a i jednolicno ovako poredjana jedna pored drugih .

Sam si je radio , sigurno je mogla i druga kombinacija ali to je samo moje misljenje i o ukusima ne vredi . . . . . . .

Skrenuo bih paznju svima koji se upustaju u izradu kuhinja , da izbegnu stereotipe , jednolicnost , stanadrdne dimenzije , jer ce im viseci delovi nalikovati jedan na drugi i licice kao da su redjali jednu do druge kutije od cipela .

PozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.03.2014. u 22:25 - pre 121 meseci
Tacno da je kombinacija neuobicajena, a meni je bas zanimljiva...Pogotovo ono sto je receno da je korpus manji a vrata veca, t.j. do gore
Jes da su izduzena i uska, ali sare su kontra, tako da taj efekat se nekako gubi...Bar po meni...

Ali kako si rekao. Stvar ukusa. Neko voli da mu je kuhinja u 15 boje, drecavih, plavih, zelenih, neko hoce klasiku, neko eleganciju...To je vec teska diskusija
Sale
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri26.03.2014. u 22:51 - pre 121 meseci
Citat:
eeestablishment: Bakara , prilicno neobicna kombinacija ( visina i sirina ) frontova ( krila )

Izgledaju mi izduzeno , a i jednolicno ovako poredjana jedna pored drugih .

Sam si je radio , sigurno je mogla i druga kombinacija ali to je samo moje misljenje i o ukusima ne vredi . . . . . . .

Ja bih rekao da je prilicno dobro i neobicno ispalo a u tih 4m ima ormarica svih dimenzija pa mi nije jasno sta smatras jednolicnim?

Ako ti je ova jednolicna imam jos jednu gde su ormarici poredjani u cik cak
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.03.2014. u 14:58 - pre 121 meseci
Pozdrav svima.

Imam jedno banalno pitanje, znam da je bilo govora o tome, ali nigdje nisam našao konkretan odgovor:
Koliko treba da smanjujem frontove elemenata po širini i po visini (kada je u pitanju visina tu prije svega mislim na donje elemente) i može li se to umanjenje jednako primjeniti na sve frontove, neovisno od toga da li je na jednom korpusu jedna ili više fronti, ili trebam paziti da li je fronta između druge dvije ili je na početku?

Najjednostavnije mi je sve fronte jednako umanjiti, ali se bojim da ne pogriješim.

Hvala
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri28.03.2014. u 19:27 - pre 121 meseci
Sve ti je to relativna stvar a i zavisi koliko si precizan i pedantan. Ja sam nanekim elementima ostavljao po 1,5 mm sa strane, na drugim po 2, na trecim po 2,5 itd.
Znaci kako mi nalaze situacija, tako ostavljam razmak. Ako si manje vican onda ostavljaj po 3 mm, mislim da majstori tako rade.
Ja na primer kada imam elemente jedan pored drugog planiram da ostavljam po 1,5mm + 1,5mm sa druge, to mu izadje oko 3mm..
Zato i kazem, sve je relativno.
Ili pa mozes kao srednju vrednost ako neznas kako da ukomponujes sve debljine i dimenzije da ostavis po 2 mm sa svaku stranu.
Sale
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 81 82 83 84 85 86 87 88 89 90 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354244 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.