Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2362827 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.12.2013. u 13:32 - pre 126 meseci
Pretpostavljam da je to urađeno na ovaj način.


Radne ploče - crno, sudopera - plavo, umetnuto parče radne ploče - crveno

Dakle, umetnuto je jedno parče ispred sudopere. Šavovi postoje pozadi (a) i napred (b) i (c). Koliko se tačo i precizno uradi, toliko će lepo biti.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.12.2013. u 13:54 - pre 126 meseci
Naleteo sam na ovaj način spajanja radnih ploča:




Festool alat sa boljim stegama:


Spojnice za radne ploče nisam uspeo da nađem u internet ponudi naših prodavaca, dok ih u Hrvatskoj ima. Deluje mi bar na slici da spoj može veoma lepo da se uradi uz adekvatan alat i mnogo mi je lepši bez lajsni koje se prilikom spajanja najčešće upotrebljavaju.
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.12.2013. u 14:16 - pre 126 meseci
^ To je to. Profi. Čisto i precizno, ali i oprema je prilično skupa.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

batarus
Andrej Ostrovski
IT sektor
Triple Jump Group
O-Bre-Novac

Član broj: 197260
Poruke: 33
109.122.83.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.12.2013. u 14:52 - pre 126 meseci
Pa bas to!
Jel zna neko nekog ko ovako nesto ima ili ima neka firma u bgd ko to moze da uradi!
 
Odgovor na temu

deki111
Beograd, Srbija

Član broj: 305965
Poruke: 617
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+613 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.12.2013. u 15:46 - pre 126 meseci
Da ne bi ispala reklama, a da na neki način pomognem, pronašao sam u jednoj domaćoj firmi spojnice za radnu ploču australijskog proizvođača Zipbolt.

Šablon može da se nađe nemačkom ebay-u za 40 evra (ukucati: Frässchablone Arbeitsplatten), glodalo za 10.

Ovo nije veliko ulaganje za hobi majstore, pogotovo kad se gleda koliko se uštedi kad se ne plaćaju ruke majstoru i koja je krajnja cena ugaone kuhinje.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri10.12.2013. u 16:59 - pre 126 meseci
Šablon može da se nađe nemačkom ebay-u za 40 evra (ukucati: Frässchablone Arbeitsplatten), glodalo za 10. . . . . . . . . .

Cena je odlicna a i spoj izgleda fenomenalno , i ne moze se porediti ni sa jednim koji je odradjen sa prelaznim lajsnama .

Jedino sto ovde treba dodati jos i cenu oberfrezera ( nadstona glodalica ) i to neki bolji i jaci model .

Pozeljno bi bilo da posao odrade ljudi koji imaju nekog pocetnog iskusta jer je ovo masina sa veelikim brojem obrtaja a obradjuje se materijal od 40mm

PozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

batarus
Andrej Ostrovski
IT sektor
Triple Jump Group
O-Bre-Novac

Član broj: 197260
Poruke: 33
109.122.83.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri12.12.2013. u 15:25 - pre 126 meseci
Ej bre ovo je forum.
Mozes da kazes gde mogu u BGD otici da mi urade te ploce...
Ili neka firma koja ima ovakvu masinu i sablon pa tamo da se uradi!
A moze i neko na PRIVATNU poruku da mi javi ako ima kuci... pa za neku kintu sto da ne....


Ajde ajde!
Dajte da se zavrsi pos'o.....
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri15.12.2013. u 23:12 - pre 126 meseci
Posle nekoliko dana opet sam se vratio na kuhinju...Malo me je grip navatao, pa onda prehvatio mali, i nista nisam mogao konkretno da radim...Ali evo juce i danas malo su se stvari pomerile iz mesta...Situacija je veoma komplikovana Zaboravio sam da kupim jos 5 nogarice, sutra ce i to biti, i da ubacim i cosak najkomplikovaniji element. Ustvari kod mene je ispao sasvim Ok...Nista nije bilo toliko slozeno.. Radovi se odvijaju po plani sa malim precicama, ali ih do sada uspesno resavam Cak sam uspeo ubaciti i mikro fiokicu u element gde treba da bude rerna... Nadam se da ce rerna isto tako lagano upasti, LoL
Evo kako izgleda trenutna situacija ali u samo sa dve oskudne slicice...Nisam imao dovoljno prostora...Sledeci put malo vise slika
Inace nista nije vezano, nista nije u libelu, samo je postavljeno jedno do drugo...Bice tu nekoliko intervencija pre nego sto sve dodje na svoje mesto




Sale
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri16.12.2013. u 11:50 - pre 126 meseci
Sale ,pedantno i precizno kao i sve do sada .

Vidi se da ne stedis na materijalu i okovu ( teleskop klizaci )

Pitao bih te samo , da li si mogao korpuse donjih elemenata ( dobar deo se ionako ne vidi ) da uradis od bele-korpus iverice ili je mozda njena cena kod vas izjednacena sa ovom u boji ?

POzZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri16.12.2013. u 20:52 - pre 126 meseci
Hvala na komplimentima...
Na materijal nisam stedeo...
Nego dugo vreme sam se mislio dali da uradim korpus od obicne bele iverice... I razlika da uradim sve od ove nijanse i sve da bude belo je bila oko 50 eura...A hteo sam da sve bude isto...Tako smo resili sa suprugom...Po tabli je razlika oko 17 eura... Ali bela iverica je debljine 16mm a ovu koju sam ja odabrao je 18mm, tako da mi je korpus dosta jaci i masivniji :)
Obicno kod nas nose Kronospan - Srbija ili Ceska, Eger - Austrija, AGT - Turska, Kastamonu - Turska, ili ovu koju sam ja odabrao a to je Wodego - Nemacka... (bar bi trebala da je Nemacka :) )
Sad prednost belog korpusa je to sto posle nekoliko godina mozes da promenis samo boja vrata, i dobices novu kuhinju...A ovako moras da menjas sve komplet :)

Pretpostavljam da cu za koji dan biti odprilike gotov sa svim donjim elementima i bacicu se na montazu frontova :)
Slike slede...
Sale
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri17.12.2013. u 21:17 - pre 126 meseci
Citat:
SaleSk:
Nego dugo vreme sam se mislio dali da uradim korpus od obicne bele iverice... I razlika da uradim sve od ove nijanse i sve da bude belo je bila oko 50 eura..

Tesko da je razlika samo u 50€...

Kvadrat bele iverice je oko 800din. a malo bolje dezenirane bar 1600din. (razlika u ceni 100%) jos kad uzmes u obzir da za korpus treba vise materijala nego za vrata...izadje to i vise nego duplo.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

ice cream

Član broj: 173118
Poruke: 55
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri17.12.2013. u 21:59 - pre 126 meseci
u pravu si bakara
a s obzirom da je dezen (u ovom slucaju) takav da je bitna i orjentcija secenja onda se racun jos povecava
jedino ide u plus cinjenica da ima skarta/otpada na jednom materijalu

mada se ja slazem i sa ovom varijantom (ako finansije dozvoljavaju) ali onda nikako ne bi ledja ostala bela



PS
mozda Sale moze nabaviti univer po drugacijim cenama nego mi ko ce ga znati
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri17.12.2013. u 22:47 - pre 126 meseci
Evo reci su ti racunicu zasto je samo razlika oko 50~60 eura.
Konkretno za kod mene su bile potrebne sa sve vrata od ove iste iverice tri table.
Jedna tabla bele iverice 16 mm - Kronospan kosta 2060 denara = 33,5 eura odnosno x 3 to mu dodje 100 evra...
Ova moja iverica, prva stvar sto je deblja t.j. 18 mm, nemacka Wodego i kosta 3350 denara = 54,5 eura x 3 to mu dodje 163,4 evra...

Pitanje:
Dali mislis da ne vredi doplatiti 63 eura za kuhinju koju pravis jednom u 10 + godina?
Dali mislis da je lepse uraditi sa belim ili ovakvim korpusom?
Dali vredi doplatiti pored sve ostalog i za malo deblju ivericu?

Ovo je gruba matematika...Kada izracunas i vrata, sve izadje manje od 50 evra ustede, ali uzecu najskuplju varijantu, a to je 63 evra...

Po meni ovih 63 eura maksimalno opravdavaju ulaganje u celu pricu...
Da, kada bi ja bio majstor i kada bi trebao da zaradim na materijal, a dobro da naplatim....hmmmm mozda bi i poceo da razmisljam u tom pravcu, mada mislim da ne vredi...Mogu samo tako da izgubim, a i ne i da dobijem, po mom misljenju...

Po meni ovako korpus izgleda mnogo bogatiji, mnogo lepse i mnogo jace (zbog debljine). Ali sve je to relativna stvar...
Tacno da su pare uvek problem, i da je svaki dinar dragocen i tesko zaradjen, ali u svakom slucaju mislim da cilj opravdava ulozena sredstva :)

p.s. Ostatka je bio veoma malo...55x120, odprilike tako nesto...I jos mali parcici...I to sa kombinacijom sara...Bio sam svestan toga, ali sve j eispalo savrseno...
Na celokupan iznos, dobijam i 10% popusta...
To je to.
Na 50 evra dobijem 5 evra popust.

Sale
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri17.12.2013. u 23:01 - pre 126 meseci
Citat:
SaleSk: Evo reci su ti racunicu zasto je samo razlika oko 50~60 eura.
Konkretno za kod mene su bile potrebne sa sve vrata od ove iste iverice tri table.
Jedna tabla bele iverice 16 mm - Kronospan kosta 2060 denara = 33,5 eura odnosno x 3 to mu dodje 100 evra...
Ova moja iverica, prva stvar sto je deblja t.j. 18 mm, nemacka Wodego i kosta 3350 denara = 54,5 eura x 3 to mu dodje 163,4 evra...

Pitanje:
Dali mislis da ne vredi doplatiti 63 eura za kuhinju koju pravis jednom u 10 + godina?
Dali mislis da je lepse uraditi sa belim ili ovakvim korpusom?
Dali vredi doplatiti pored sve ostalog i za malo deblju ivericu?

Lepse je uraditi u boji ali nesto racunica ne stima.

Bela iverica je takodje debljine 18mm, i apsolutno nigde nisi duzan da kupujes celu tablu, a koliko vidim i kod tebe je dezen skoro duplo skuplji od belog.

Inace, imas na pocetku teme kuhinju koju sam postavio je pravljena cela od dezeniranog univera i kostalo je sacuvaj boze, ali nisam ja placao
Jednostavno, tako raditi nije isplativo, cak i najskuplje industrijske kuhinje se rade sa belim korpusima i ubacuje dezeniran tamo gde treba, to se zove optimizacija troskova.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri17.12.2013. u 23:25 - pre 126 meseci
Razumem te i potpuno si u pravu kada se prica o isplatljivosti.
Znaci postoje evidentne razlike u Srbiji kod vas i ovde kod nas u MKD.
Prvicna razlika je princip porucivanja materijala. Vas princip mi se mnogo vise svidja...
Nas je malo po meni glup, odnosno kada racunam vrata, recimo koja treba da bude 50 cm kantirana sa ABS trakom od po 2mm, moram da je porucim kao dimenziju 49,6 cm kantirana sa ABS-om...
Verovatnoca da se desi greska je 100% za razliku kako si ti rekao da se kod vas narucuje...
Ponekad postoje iverice koje nemaju PVC i ABS, vec imaju samo milimetarski ABS, pa takodje to menja puno stvari...I desava se na licu mesta da moras da prepravljas dimenzije...Ubi boze...
E sad oko cene i debljine iverice...
Cudno je to da je 18 mm iverica kod nas mnogo manje prisutna nego 16...
18 mm je ova (program Wodego) i mnogo retko moze da se nadje 18 mm bela za korpus ili ona Soft varijanta...Zasto je to tako, ne znam, nemam pojma, ali sigurno neko ima nekakvo objasnjenje.
Da bi se uverio, evo linkove sa cenama i debljinama iverice....A mozes i slobodno da pogledas sta se nudi kod nas...Ovo je jedna od boljih radnja u Skoplju.

Wodego drvena sara

Bela Soft

Koliko za informaciju oko cena, 1 evro je 61,5 denara.
Cisto da uporedis nesto sto bi te zanimalo...

Kod nas mozes da kupis na nekim mestima i cetvrt table

A i ne vidim razlog zasto bi krio koliko me je sve izaslo...

Sale
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Moderator
Član broj: 11890
Poruke: 9514
89.216.32.*



+10255 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri18.12.2013. u 08:21 - pre 126 meseci
Ma na stranu ta isplativost i cene, meni lično su mnogo lepši beli korpusi. Deluje lepše, otvorenije, čistije, svetlije.
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri18.12.2013. u 16:43 - pre 126 meseci
Bas kako si rekao Java,,,Na stranu cene...Tebi se vise svidja bela osnova, meni je bilo lepse donji deo da bude bas kakav je :) Sve je to stvar ukusa...
Najbitnije je svi da su zadovoljni na kraju i da se postigne cilj :)
I normalno da se sve lepo uradi :)
Sale
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri20.12.2013. u 14:51 - pre 126 meseci
Citat:
Java Beograd:
Ma na stranu ta isplativost i cene, meni lično su mnogo lepši beli korpusi. Deluje lepše, otvorenije, čistije, svetlije.


Potpisujem . . .

Jedino sto podove visecih elemenata ( jer su vidni ) radim takodje u boji frontova , i naravno sve otvorene i vidne korpuse takodje , mada tada i ledja (4mm) uzimam u istom dezenu .

Naravno i kod mene je bela korpus iverica 18mm i duplo je jeftinija .

PozZz . . .



zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri20.12.2013. u 18:15 - pre 126 meseci
Malo se radilo. Zbog puno obaveza uspeo sam samo da sklopim sve delove, i da ih postavim na mesto gde treba da stoje. Sledi nivelacija, pa polako redjanje elementa. Ovo koliko da se vidi dokle sam stigao sa radovima :D












Sale
 
Odgovor na temu

bantes9
Beograd

Član broj: 119554
Poruke: 1058
*.adsl.verat.net.



+39 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri20.12.2013. u 20:15 - pre 126 meseci
@SaleSk

Svaka cast za preciznost i posvecenost detaljima, jedva cekam da vidim krajnji rezultat.

Postaje smesno ko sve danas radi namestaj po meri i za koje pare, imajuci u vidu radove "amatera" u ovoj temi.
Mrav radi, tegli, i od njega nije postalo ništa,
a majmun se zezao po drveću i od njega je postao čovek.

Brana Crnčević
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 77 78 79 80 81 82 83 84 85 86 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2362827 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.