Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2362787 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri20.12.2013. u 23:29 - pre 125 meseci
Bice boze zdravlje sledece nedelje sve gotovo, pa videcete slike. Sledi kako sam rekao nivelacija i spajanje jedne sa drugima, elemente naravno, pa onda redjanje furne, radne ploce i njihovo spajanje i ostale trakatance, i ukrasne lajsne na kraju :-) moram da nabavim i bojlercic, odlucio sam se za varijantu protocni Vailant. Moram da kupim i cesmu, a to ce mozda vec sutra da se desi :-)
Sale
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.243.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri21.12.2013. u 00:51 - pre 125 meseci
Mislim da imas jednu gresku. Vec si namestio rerni u mislm da ces imati problema kad ces da stavis keramisku plocu, nema da ti se uklopi u leziste. Keramicka ploca je deblja od plotnu i ce da se podigne. Nemogu sad da se setim tacno mislim da je potrebno unutrasan luft korpusa odnosno dubina od 49cm, osven ako ne stavljas keramiski plocu ona manja sto e sa 2 ringle. Kako sam video na slike gornje delovi od korpus su malo siroko negde oko 6-8 cm. tako da unutrasnust ti je 56 cm i kad oduzmes od dve strane po 8cm dobijas unutrasni prostor od 40cm.
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri21.12.2013. u 09:09 - pre 125 meseci
@cveledalibor

Dobro si sve opazio. Hvala na sugestijama. Ali furna nije pricvrscena vec je samo onako postavljena koliko da se vidi dali je sve Ok. Ipak ja sam samo amater i prvi put radim kuhinju. Greske nisu iskljucene, pa zato postavljam slike, pisem sta sam uradio i nadam se da ce neko iskusniji da mi ukaze na tim greskama.
Sto se dimenzije tice, tacno si i to video, ali onih 400 mm ce biti prosireni tek kada stavim radnu plocu, pa cu da ih doradim. Volim sve da mi bude u mm precizno.
Sto se staklokeramicke ploce tice, oko toga kako ce da se smesti iznad furne, to je vec veoma dobro poznato i reseno, jer u tehnickom crtezu proizvodjaca su date sve potrebne dimenzije do mm, tako da sve se savrseno uklapa jedno nad drugim bez ikakvog problema, osim ako nisi mislio da cu imati problema pri namestanju jer je furna postavljena. Zato sam objasnio da nije, vec je ubacena samo zbog probe :-)
Sale
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.242.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri21.12.2013. u 10:13 - pre 125 meseci
Cosak kujne ti je pogresno uragjen. Kad postavis lice na fioke i lice na sudoper, cosak ce ti izaci kao uvlecen. Drugo trebao si da postavis vertikalu na sredini sudopera da bi se otvaralo krilo na levu stranu sad kako gledam krilo ce ti se otvara od levo na desno, osven ako ne koristis sarke sto otvaraju 275 stepena da bi se otvaralo od desno na levo. Pogledaj i moj cosak od kujnu



[Ovu poruku je menjao cveledalibor dana 21.12.2013. u 11:28 GMT+1]

[Ovu poruku je menjao cveledalibor dana 21.12.2013. u 11:29 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri21.12.2013. u 15:23 - pre 125 meseci
Kada postavim frontove na fioke, i kad postavim vrata koja ce se otvarati sa leva na desno kako si rekao, vrata, t.j. Cosak nece biti uvucen. Zasto? Zato sto u coosku dolaze maske, od po nekoliko cm, kako bi se dobilo 3~4 cm da sve se lepo otvara, a da rucice ne udaraju jedno o drugim.
Mogao sam da uradim i kako si ti nacrtao, ali u tom slucaju nisi predvideo jednu bitnu stvar, a to je rupa za sudoperu. U slucaju kako si ti nacrtao, a ja sam taj detalj nekoliko puta razradjivao, rupa za sudoperu nikako se nije uklapala. Mogao sam u tom slucaju da idem sa sarkama koje se otvaraju za 275 stepeni, ali ta kombinacija mi se nije nimalo svidjala. Pa odlucio sam da je najbolje resenje da se vrata otvaraju sa leva na desno i da to ide sa klasicnim sarkama.
Kada bude sve gotovo, uslikacu i cosak. Mozda je malo iskomplikovan, ali taj sam :-) volim sve da bude komplikovano i 100% funkcionalno i provereno :-)



Sale
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.242.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri21.12.2013. u 16:54 - pre 125 meseci
To da ti se otvara krilo od levo na desno je skroz pogresno jer je neprakticno. Krilo ti je otprileke 40cm i gde mozes da sebi napravis prostor da bi izvukao stvar od unutrasanji del od korpus. Malo se prekroji vertikala i sve ispadne lepo. Jer i sa krilo koje se otvara od desna na levo opet je tesko izvaditi neku stvar ako je na kraju korpusa a ne u tvom slucaju. Evo slike cisto kako si trebao da uradis.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri21.12.2013. u 17:28 - pre 125 meseci
Tacno. U pravu si da je prakticnije kako si ti opisao. Jos uvek nije iskljucena i ta varijanta sa sarkama od 270 stepeni jer nemam probusene rupe na vratima, a i ona prva varijanta sa prekrojavanjem dolazi u obzir.
Mada posto ispod sudopere stoji bojler, donji deo sudopere i stvari koje se koriste jednom godisnje, potreba za otvaranje ta vratanca je svedena na minimum. Sarke su kilp on, tako da ako vrata smetaju za neku akciju, skinu se za manje od 5 sekundi
U svakom slucaju hvala ti na sugestiji, jer moze da se desi da u igru upadne tvoj predlog kao prakticniji od onog kojeg sam zamislio prvicno

Edit...

@cveledalibor
Tvoj predlog je razmotren i prihvata se. Sada sam upravo premerio situaciju i dodace se taj deo koj si nacrtao. Gornji deo kod sudopere treba da se malo odkroj ali to nije problem. U principu sve lepo leze i tako i mnogo je prakticnije. Hvala ti na konstruktivnom savetu i predlogu.


p.s. E to je iskustvo



[Ovu poruku je menjao SaleSk dana 21.12.2013. u 20:34 GMT+1]
Sale
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri21.12.2013. u 23:51 - pre 125 meseci
^^ dobar ti je predlog covek dao, obavezno poslusaj.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.12.2013. u 08:15 - pre 125 meseci
Te dve vertikalne maske u cosku su ti izgleda visak ? , uradi kako ti je covek predlozio , bice lepse i funkcionalnije , jedino sto ce to zahtevati promenu dimenzije krila
( sa desne strane )koje tu naleze a mozda i skracivanje ( leve ) radne ploce .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.245.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.12.2013. u 10:37 - pre 125 meseci
Mala ispravka ono sa sarkama od 270 stepeni kod tebe nema da funkcionira jer prednji iver na korpus od sudoper ti je uvucen, znaci jedina stvar je da uradis kako si zamisio ili kako sam ti predlozio sa vertikalom na sredini korpusa. Sarke otpadaju u uvom sllucaju
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.12.2013. u 18:59 - pre 125 meseci
Citat:
bakara:
^^ dobar ti je predlog covek dao, obavezno poslusaj.


To je vec prihvacen predlog :)

Citat:
eeestablishment: Te dve vertikalne maske u cosku su ti izgleda visak ? , uradi kako ti je covek predlozio , bice lepse i funkcionalnije , jedino sto ce to zahtevati promenu dimenzije krila
( sa desne strane )koje tu naleze a mozda i skracivanje ( leve ) radne ploce .


Nije nista visak... Vec je sve uradjeno kako je on predlozio. To je bilo i prvicno planirano, ali situacija me je predomislila, ona sa skracivanje i ukrojavanje zbog sudopere. Ali resicu i to kada bude doslo na dnevni red. Dimenzije krila ostaju potpuno ista, planirano je da moze da se usrafi i sa leve i sa desne strane bez ikakve promene u dimenzijama, osim dodavanje parcica koje mi je cveledalibor docrtao. Cak sto vise imao sam i ukrojeno tacno takvo parce po dimenzijama i bilo je u stend baju :D :D :D Jedino me je bunilo to so ukrojavanjem, ali postupio sam kako me je posavetovao @cveledalibor.

Citat:
cveledalibor: Mala ispravka ono sa sarkama od 270 stepeni kod tebe nema da funkcionira jer prednji iver na korpus od sudoper ti je uvucen, znaci jedina stvar je da uradis kako si zamisio ili kako sam ti predlozio sa vertikalom na sredini korpusa. Sarke otpadaju u uvom sllucaju


Tacno...To sa sarkama moze da funkcionise ako je front i zid gde treba da se usrafi sarka u istoj ravnini. Kako je front izbacen, to sa sarkama je bio samo neuspeli i propali plan u mom slucaju. Ono kako sam zamislio prvicno otpada zbog toga sto ostaje mnogo uzak prostor pa makar se koristio i jednom godisnje...Onda cu da se napinjem sto sam ga uradio tako a ne onako kako treba i to samo zbog 5 srafa i jednu dacicu. Evo kako je ispalo:



Sale
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.132.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.12.2013. u 20:18 - pre 125 meseci
Evo kako izgleda odozdo kad se obraboti. A to odozdo nisto se ne vidi.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.12.2013. u 20:41 - pre 125 meseci
Tacno
Hvala ti na sugestiji i na to da si me usmerio da razmisljam kako sam poceo. Tacno da se nista ne vidi odozdo kada se obreze iverica da upadne sudopera. Stim sto je moja sudopera kockasta ali to ne menja stvari osim sto moram da secem radnu plocu malo vise

Sale
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.132.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.12.2013. u 22:04 - pre 125 meseci
Nisto, nema na cemu. Sto mogu da pomognem tu sam. Sad radim jedan plakar, komodu pa cu vam pokazati slike sta sam uradio za koi dan. Prijatelju radim sve al para nigde nema, Radim kuhnje, komode, plakari, izradjujem fontane, dekorativan kamen, montiram hidrolajf cevi za vodu ali dzabe kao sto rekoh nema se para to ti je Makedonija. Cisto da pogledate sta sam uradio kod mene u dvor. http://www.youtube.com/watch?v=ffUBclwjgFI
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri22.12.2013. u 22:12 - pre 125 meseci
Odlicno izgleda :D
Sale
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri23.12.2013. u 13:36 - pre 125 meseci
Citat:
cveledalibor: Nisto, nema na cemu. Sto mogu da pomognem tu sam. Sad radim jedan plakar, komodu pa cu vam pokazati slike sta sam uradio za koi dan. Prijatelju radim sve al para nigde nema, Radim kuhnje, komode, plakari, izradjujem fontane, dekorativan kamen, montiram hidrolajf cevi za vodu ali dzabe kao sto rekoh nema se para to ti je Makedonija. Cisto da pogledate sta sam uradio kod mene u dvor. http://www.youtube.com/watch?v=ffUBclwjgFI


Lepo je , svaka chast .

Hmm , sta li tek rade ljudi koji imaju para ?
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri23.12.2013. u 16:16 - pre 125 meseci
Sale kad sam napisao da su te vertikalne maske visak mislio sam da ces mozda ovako resiti taj cosak . . .http://img826.imageshack.us/img826/9149/pbc9.jpg . . . . ne snalazim se najbolje u photoshopu pa nije bas precizno

drugo , znam da bas ne stedis na materijalu , ali cini mi se da ponegde dupliras materijal , i tako kvadrat po kvadrat . . . .http://img834.imageshack.us/img834/2124/o3f4.jpg

PozZz . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri23.12.2013. u 23:29 - pre 125 meseci
mhm..
Nego malo je kod mene drugacije to uradjeno. Cosak je malo izvrnut i uvrnut i iskomplikovan, jer ako nije to tako, ja ne bi bio ja...
Kako si ga ti nacrtao nije mogao da bude jer u tom slucaju najgornja fioka ne bi mogla da se otvori jer bi udarila u rucicu od vratanca.
Zato sam malo povukao cosak i to izgleda ovako:



Malo da obrazlozim ovaj deo. Znaci cosak kao cosak. Dodat deo gde ce da budu sarke i vrata da se otvaraju kako treba, a ne kako sam ih prvicno planirao. Ustvari moglo je i ovako i onako, ali ovo po peporuci je mnogo mnogo bolje i prakticnije.
Oni odbojnici su dodati kasnije, jer mi se pojavile 25 mm manjak zbog toga sto sam morao da pomerim centar aspiratora. Kad sam pravio skice za sve, to nije bilo tako, a kasnije sam zaboravio da ih dodam. Ali u sustini to nije nikakav problem jer taj manjak sam resio ovako :) Sve sam to uradio da bi mi staklokeramicka ploca, furna i aspirator bili u centru i da mi sve bide levo desno simetricno...Cak i 1 cm mi bode oci nazalost :( I morao sam da to resim na neki nacin, a ovo je bio jedan najjednostavniji od svih. Mozda ima i drugo resenje ali ovo mi je prvo palo napamet. Maske pokrivaju sve. Oni su dodati samo kao estetski deo da sve bude ravno nafrontu. Oni se montiraju nakraju, kada sve bude lepo podeseno i doterano.
Onaj deo sto si naveo kao visak (dodatak), i jeste. Nije bilo nikakve potrebe od njega, ali stvarno nemam pojma zasto sam ga dodao. Kako god, nije neka stavka, nije celo parce vec je samo lenta, tako da nije trosak. Cak sto vise deluje kao da je cela daska :D Jer je element 75 cm, verovatno sam hteo da bude posebno 15 cm + 60 cm za fioke, pa sam ga i tako podelio. I dodao kao visak, dodatak...Stvarno nije mi jasno :D Mozda mi je bilo i jedostavnije da ga dodam i izracunam frontove fioka, nego da se zezam sa merama :)

I kako sam rekao. Prvi projekat kuhinja, najgori deo po meni, cosak, neiskustvo cini svoje, ali kako god, na kraju mislim da ce sve biti kako treba. A mora da bude savrseno iskomplikovano jer ja kad radim nesto veoma cesto volim da iskomplikujem stvari. :) I sto je najbitnije, uspevam da resim sve do kraja bez problema :D Boze zdravlje nadam se da cu sutra da spojim sve delove i da in stavim u libelu, da ih medjusebno povezem i da ih spremim za postavljanje radne ploce.



Sale
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.132.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.12.2013. u 01:08 - pre 125 meseci
Prijatelju mnogo si iskomplicirao stvari. Fiokar si trebao prebaciti posle sporeta a gde ti je sad fiokar je trebalo da bude korpus sa krilo koje bi se otvaralo od levo na desno. Pokazacuti slike kako je trebalo da bude u tvom slusaju. Zavrsi kako si poceo samo ide vise materijala i kompliciranije


Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.132.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri24.12.2013. u 01:10 - pre 125 meseci
I ova druga slika dge je trebalo fiokar da bude
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 78 79 80 81 82 83 84 85 86 87 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2362787 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.