Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Projekat za izradu kuhinje po meri

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354262 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
*.dynamic.telemach.ba.



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.03.2014. u 15:17 - pre 121 meseci
Hvala na odgovoru. I ja sam planirao po 3mm (1,5mm+1,5mm) sužavati fronte, ali sam se bojao da mi to ne bude puno, ali ako si ti tako radio i na kraju bio zadovoljan rezultatom, i ja ću toliko sužavati.

SaleSK, moze još jedno pitanje: Koliko si skracivao po visini donje fronte, odnosno koliko si ostavljao prostora između radne ploče i fronte?

Hvala.

 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri29.03.2014. u 21:14 - pre 121 meseci
3mm
Mislim da nema potrebe za vise... Sasvim dovoljni su tih 3 mm..
Sale
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
*.dynamic.telemach.ba.



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri30.03.2014. u 12:06 - pre 121 meseci
Perfekcionista, nama šta

Još jedno hvala na odgovoru.
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri01.04.2014. u 13:18 - pre 121 meseci
Evo konacno je gotovo idejno rješenje za izradu kuhinje.

Veličina prostorije je 240 x 240 x 200 cm (ima upisno na jednoj od slika)

Dakle kuhinja je "U" oblika, tako da je nezgodno to što imam po dva ugaona elementa (gore i dole), koja sam morao da stavim u najgoroj i najnepristupačnijoj opciji, odnosno sa jednim vratima i slijepim dijelom.

Donji ugaoni element u kojem mi treba biti sudoper je ukupno dug 1020 mm, s tim da su vrata na istom siroka 428 mm a svijetli otvor 392 mm. Zbog simetrije takav je i drugi ugaoni element. Brine me hoće li vrata biti dovoljno velika za neometano korištenje prostora u tim elementima a također i za kasnije odrzavanje dovoda i odvoda vode koji se nalaze u sudoperu? Mislio sam da povećam te kutne elemente na 1170 mm, ali cu u tom slučaju izgubiti jednu malu kolonu (apoteku) od 150mm pored sudopera i također bih morao zbog simetrije povećati i drugi ugaoni element a smanjiti ladičar za 150 mm. Pa ne znam ni sam šta da radim po tom pitanju.

Također, mjesto za sudo mašinu se ne nalazi između dva susjedna elemanta, nego je na kraju kuhinje pa cu morati staviti neku metalnu konzolu koju ću ušarafiti u zid tako da da radna ploča iznad sudomašine ne "visi u zraku"

Sugestije i komentari su dobrodošli.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

CSS
OKOLO NAOKOLO

Član broj: 70952
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dizajnenterijera.com


+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri01.04.2014. u 13:25 - pre 121 meseci
Ako imaš jedna vrata oduzmeš 3mm i po širini i po dužini.
Ako imaš 2 kom. vrata prvo podeliš na pola pa oduzmeš 3mm(od svakog krila naravno)
UVEK! moraš da oduzimaš isto.
Sva vrata moraju da budu u jednoj, dve, tri ili više linija grupisana po visini i po širini. Od ovog pravila se odstupa samo kad ne postoji drugo rešenje. Obično, kod kuhinja, dolazi do odstupanja zbog frižidera odnosno neugradne tehnike.
Do odstupanja dolazi i namerno (veoma veoma retko) kad dizajner ima "viziju" (obično kad radi za zvezde granda).


@ wuyo
Deo iznad frižidera napravi u dubini frižidera.
pozz
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri01.04.2014. u 14:25 - pre 121 meseci
@CSS

Ne razumijem šta si htio reći sa ovim: "Sva vrata moraju da budu u jednoj, dve, tri ili više linija grupisana po visini i po širini"?

Hvala za prijedlog o dubini elementa iznad frižidera.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri01.04.2014. u 16:01 - pre 121 meseci
Citat:
wuyo: Evo konacno je gotovo idejno rješenje za izradu kuhinje.

Veličina prostorije je 240 x 240 x 200 cm (ima upisno na jednoj od slika)

Dakle kuhinja je "U" oblika, tako da je nezgodno to što imam po dva ugaona elementa (gore i dole), koja sam morao da stavim u najgoroj i najnepristupačnijoj opciji, odnosno sa jednim vratima i slijepim dijelom.

Iskreno, mislim da je ovo prevelika kuhinja, taj ugao komotno mozes da izbacis i da imas dve paralelne strane, imas sasvim dovoljno mesta za sve.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri01.04.2014. u 18:14 - pre 121 meseci
@wuyo

Iskreno meni se svidja kako si organizovao prostor. Element iznad frizidera bi ostavio onako kako jeste, jer po mom misljenju ako ga napravis da bude dubok za dubinu frizidera, delovace grubo.
Drgo sto se meni licno nedopada je krajnja polica, odnosno police koje si ostavio sa strane. To je samo dekoracija koja ce da skuplja prasinu, nece imati nikakvu funkciju, a umesto njega mozes da produzis gornje elemente. I ja sam kod mene planirao nesto takvo ali sam odustao posle nekolko dana razmisljanja. Ako vec stavljas u gornjem delu police, onda uradi to i na donjem delu zbog estetike... Tako bi meni bilo OK.
E sad da se prebacimo na drugi deo...
Vidim sa leve strane si stavio fioke. Dve duboke i jednu plitku...Ja bi isao na varijantu sa 4 fioke, jer mislim da dve duboke su previse. Mozes jednu duboku i tri plice... A vidim ja imas i jos fioka...Meni je iskreno prakticnije da imam ormarcice i da tamo stavljamo lonce, tanjire i td...
Sa desne strane imas vratanca, diskutabilna u svetlim otvorom. Mocices da radis intervencije na vodovodnoj mrezi, ali sa malim poteskocama. I onako se to radi jednom u nekoliko godina ako sve napravios kako treba u startu...Vidim da pored sporeta vec imas jednu vagonetku. Pored sa druge strane si stavio jos jednu? Mislim da je suvisna. Mozes ladno da prosiris element za racun te vagonetke, osim ako ti je potrebna. Da bi imao simetriju moraces da preradis i vrata i fioke sa suprotne strane...I eventualno da ubacis police i na donjem elementu zbog estetike ako ih vec ostavljas na gornjem...
Ako ti nije jasno ono sto sam napisao, mogu i da ti na brzaka nacrtam
Globalno je prostor iskoriscen...
Sale
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.04.2014. u 08:34 - pre 121 meseci
@bakara

Kada se odbije frižider dužina kuninje iznosi 5 metara, sto i nije strašno velika kuhinja, a uostalom ne znam ni kako bih pametnije iskoristio taj zid naprijed što bi tada ostao slobodan.


@SaleSk

U pravu si za police, još nisam siguran hocu li ih praviti. One su mi nužno zlo, stavio sam ih samo iz razloga da bi mi oba gornja elementa (na lijevoj i desnoj strani kuhinje) bila ista (zbog estetike), kada bih proširio gornji element na račun tih polica, onda bi on bio dug 125 cm, a onaj nasuprot njemu je dug 105 cm, dakle fronte bi mi bile šire nekih 10 cm na lijevom elementu nego na desnom, pa ne znam da li bi to bilo lijepo. Da police stavljam i u donjem dijelu, izgubit cu 20 cm korisnog velikog ladičara, a dobiti 20 cm beskorisnih polica.

Taj veliki ladičar (fiokar) u kojemu sam predvidio jednu plitku dvije duboke ladice (čak razmišljam da ukinem gornju plitku i da budu samo dvije duboke ladice) je ustvari zamjena za ormarić sa policom za lonce itd. Mislim da je ladica (sa punom izvlakom) puno bolje rješenje od ormarića, jer je u njoj sve puno pristupačnije (kada se potpuno izvuče), nego na policama. Pored šporeta imam klasični ladičar 40 cm za sitnice.

Vezano za tu kolonu (vagonetku) pored sudopera, ona je tu iz dva razloga. Prvi je da iskoristim 150mm koje mi ostanu kada poredam sve elemente, a drugi: da odmaknem sudomašinu od sudopera, da bi se moglo komotnije stajati pred sudoperom kada se otvore vrata od sudomašine (prilikom slaganja suđa u sudomašinu). Ta kolona svakako može biti i korisna (npr. deterđent za suđe, deterđent za sudo mašinu i sl.). Ne povećava mi se element sudopera na račun te vagonetke iz razloga, kao što si rekao, što ću isto morati uraditi na suprotnoj strani na uštrb velikog lagičara, koji je supruzi iznimno bitan . Gubitak te kolone pored sudopera bi još i prebolljela, ali skraćivanje velikog ladičara ne bi . Uostalom, time bi dobio veće ugaone elemente koji baš nisu praktični za korištenje, a smanjio bih veliki ladičar koji se može puno bolje iskoristiti. Jedino me kod ove kombinacije brine veličina vrata u donjih ugaonih elemenata. Po svoj prilici morati cu negdje uživo naći vrata te veličine, da vidim hoće li biti dovoljna.

100 dilema




 
Odgovor na temu

batarus
Andrej Ostrovski
IT sektor
Triple Jump Group
O-Bre-Novac

Član broj: 197260
Poruke: 33
*.eunet.yu.



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.04.2014. u 11:51 - pre 121 meseci
Iskreno, ja sad radim kuhinju i imacu samo dva viseca elementa, za case i solje i mozda neku teglu ili nesto!
Sta ce Vam toliko elemenata gornjih, sve moze da stane dole...
Previse sudova i previse stvari stoji u kuhinji a ne koristi se....
MOZDA CE DA ZATREBA... e pa nece.... KAZEM JA SEBI!!!



Citat:
wuyo:
Evo konacno je gotovo idejno rješenje za izradu kuhinje.

Veličina prostorije je 240 x 240 x 200 cm (ima upisno na jednoj od slika)

Dakle kuhinja je "U" oblika, tako da je nezgodno to što imam po dva ugaona elementa (gore i dole), koja sam morao da stavim u najgoroj i najnepristupačnijoj opciji, odnosno sa jednim vratima i slijepim dijelom.

Donji ugaoni element u kojem mi treba biti sudoper je ukupno dug 1020 mm, s tim da su vrata na istom siroka 428 mm a svijetli otvor 392 mm. Zbog simetrije takav je i drugi ugaoni element. Brine me hoće li vrata biti dovoljno velika za neometano korištenje prostora u tim elementima a također i za kasnije odrzavanje dovoda i odvoda vode koji se nalaze u sudoperu? Mislio sam da povećam te kutne elemente na 1170 mm, ali cu u tom slučaju izgubiti jednu malu kolonu (apoteku) od 150mm pored sudopera i također bih morao zbog simetrije povećati i drugi ugaoni element a smanjiti ladičar za 150 mm. Pa ne znam ni sam šta da radim po tom pitanju.

Također, mjesto za sudo mašinu se ne nalazi između dva susjedna elemanta, nego je na kraju kuhinje pa cu morati staviti neku metalnu konzolu koju ću ušarafiti u zid tako da da radna ploča iznad sudomašine ne "visi u zraku"

Sugestije i komentari su dobrodošli.

 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.04.2014. u 12:13 - pre 121 meseci
Citat:
batarus: Iskreno, ja sad radim kuhinju i imacu samo dva viseca elementa, za case i solje i mozda neku teglu ili nesto!
Sta ce Vam toliko elemenata gornjih, sve moze da stane dole...
Previse sudova i previse stvari stoji u kuhinji a ne koristi se....
MOZDA CE DA ZATREBA... e pa nece.... KAZEM JA SEBI!!!


Lako je sa mnom, reci to mojoj ženi . Ja radim po strogo definiranim smjernicama

 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
77.29.157.*

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.04.2014. u 14:22 - pre 121 meseci
Citat:
wuyo:
Taj veliki ladičar (fiokar) u kojemu sam predvidio jednu plitku dvije duboke ladice (čak razmišljam da ukinem gornju plitku i da budu samo dvije duboke ladice) je ustvari zamjena za ormarić sa policom za lonce itd. Mislim da je ladica (sa punom izvlakom) puno bolje rješenje od ormarića, jer je u njoj sve puno pristupačnije (kada se potpuno izvuče), nego na policama. Pored šporeta imam klasični ladičar 40 cm za sitnice.


Odlicno, ali ne zaboravi da moras da ides sa kvalitetnim mehanizmima za fioke, sto u principu dize cenu...Sa klasicnim policama nemas nikakav trosak, a kada budes radio fioke, racunaj da moras da stavis u najmanju ruku INDAUX mehanizme koje kostaju oko 35 eura po komadu...Znaci cena ide gore za 70 eura. Nekad se ne stedi na ovakvim stvarima, naravno, ali najbitnije je kakav ti je koncept u glavi. Veruj da ce te dve fioke da budu ogromne A tacno, prakticnije je mozda da se izvuku komplet i da uzmes sta ti treba...

Citat:
wuyo:
Vezano za tu kolonu (vagonetku) pored sudopera, ona je tu iz dva razloga. Prvi je da iskoristim 150mm koje mi ostanu kada poredam sve elemente, a drugi: da odmaknem sudomašinu od sudopera, da bi se moglo komotnije stajati pred sudoperom kada se otvore vrata od sudomašine (prilikom slaganja suđa u sudomašinu). Ta kolona svakako može biti i korisna (npr. deterđent za suđe, deterđent za sudo mašinu i sl.). Ne povećava mi se element sudopera na račun te vagonetke iz razloga, kao što si rekao, što ću isto morati uraditi na suprotnoj strani na uštrb velikog lagičara, koji je supruzi iznimno bitan . Gubitak te kolone pored sudopera bi još i prebolljela, ali skraćivanje velikog ladičara ne bi . Uostalom, time bi dobio veće ugaone elemente koji baš nisu praktični za korištenje, a smanjio bih veliki ladičar koji se može puno bolje iskoristiti. Jedino me kod ove kombinacije brine veličina vrata u donjih ugaonih elemenata. Po svoj prilici morati cu negdje uživo naći vrata te veličine, da vidim hoće li biti dovoljna.


Ovako...Sve je to lepo, t.j, da u tu vagonetku stavljas detergente itd itd... Ali iste stvari mozes da stavis ispod sudopere, jer taj prostor i onako nece biti koristan za nesto drugo... Ako izbacis njega, dobices + 15 cm siri prostor gde ces imati bez problema mesta da radis na vodovodnoj i odvodnoj mrezi.
A sa druge strane isto tako ces imati 15 cm vise prostora na elementu da bi mogao da uguras stvari u cosak koje se koriste jedanput godisnje...


To je moje vidjanje

Sale
 
Odgovor na temu

CSS
OKOLO NAOKOLO

Član broj: 70952
Poruke: 118
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: dizajnenterijera.com


+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri02.04.2014. u 16:32 - pre 121 meseci

.
Zelena odstupanja su u potpunosti prihvatljiva i opravdana.
Crvena odstupanja su kompromisno rešenje.
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.04.2014. u 08:28 - pre 121 meseci
@SaleSk
Za ladice ću koristiti Samet Smartbox. To je turski proizvođač, koji sam ranije koristio kad sam pravio ladice u američkom plakaru. Po mom iskustvu kvaliteta je više nego zadovoljavajuća uz povoljnu cijenu (npr. ovdje smart box (50 cm dužine) košta cca. 18 eura). Tako da mi to ne predstavlja neki velik trošak. Čak razmišljam da stavim smartbox i one 4 ladice u malom ladičaru. Znam da nema potrebe za time, jer su samo 40 cm široke, ali vidjet cu još.

Odluku o ukidanju vagonetke ću donijeti kada vidim uživo neki element sa vratima 43 cm.



@CSS
Hvala na objašnjenju, sada sam shvatio šta si u prethodnom postu želio reći.



Imam dilemu oko nape. Kupio sam teleskopsku napu, pa ne znam da li da je stavim u ravninu sa donjim dijelom gornjih elemenata ili da skratim element iznad nape i da postavim napu malo više. Po specifikacijama nape o minimalnoj udaljenosti od radne ploče, može na oba načina, ali me muči da li će napa biti prenisko, odnosno smetati pri kuhanju, posebno zato jer sam planirao da mi vrh radne ploče bude na 91 cm a gornji elementi na 145 cm od poda, tako da bi između radne ploče i gornjih dijelova elementa ostalo cca. 54 cm prostora. Šta vi mislite?
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
77.29.50.*

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri03.04.2014. u 13:54 - pre 121 meseci
Na mom elementu je vrata oko 43 cm...U cosku...Sa malim poteskocima sam samo montirao bojler, jer mi je skroz na kraju, a sve ostalo je bilo OK...
Samet je OK proizvodjac sa relativno dobrom robom, samo da je original...Jer postoje i kopije, bar kod nas

Sale
 
Odgovor na temu

wuyo
BiH

Član broj: 297198
Poruke: 35
178.236.80.*



+3 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri04.04.2014. u 08:02 - pre 121 meseci
Ako je kod tebe tako i nisi imao problema, onda nemam više dilemu. Idem sa tolikim vratima.

Ne bi trebala biti kopija, jer je ova firma što sam uzimao Samet od njih uvoznik (ili jedan od uvoznika) Sameta za BiH.

Zar su Kinezi počeli i Turke kopirati . Otišao je i ovaj svijet u ...
 
Odgovor na temu

cokana123
sam svoj gazda
sam svoj gazda

Član broj: 322412
Poruke: 4
95.180.69.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.04.2014. u 11:06 - pre 121 meseci
Pozdrav svima! Pravila bih jednu malu kuhinju,dimenzije prostorije su 100x235,pa bi mi trebala pomoc da mi neko samo baci pogled na krojnu listu,da ne iseckam bezveze :) Evo skice,izvinjavam se sve je malo krivo,ali prvi put sse susrecem sa ovakvim zadatkom :) Molila bih da mi neko proveri mere,da nisam previse oduzela,i svaka sugestija je dobrodosla,sad cu dodati jos skica za duge elemente


[Ovu poruku je menjao cokana123 dana 05.04.2014. u 12:25 GMT+1]



Nadam se da sam uspela da objasnim sta pravim,malo je nezgodno sve to nacrtati u paintu :) na papiru izgleda mnogo bolje :)

[Ovu poruku je menjao cokana123 dana 05.04.2014. u 12:50 GMT+1]
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

cokana123
sam svoj gazda
sam svoj gazda

Član broj: 322412
Poruke: 4
95.180.69.*



Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.04.2014. u 19:16 - pre 121 meseci
Ima li koga???
 
Odgovor na temu

SaleSk
Siemens Healthcare
Skopje

SaleSk
Član broj: 74689
Poruke: 512
*.cabletel.com.mk.

ICQ: 81016620


+43 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri05.04.2014. u 21:37 - pre 121 meseci
Pa obicno ima, ali eto, vidis, potrefilo se da nema...

Dali planiras da dole budu nogare visine 10 cm sa coklom, ili planiras da bude element sa stranicama do dole?
Standardna visina je oko 86 cm.
Kakvu plotni planiras da uzmes, mislim koje debljine?
Koja debljina iverice? 16mm ili 18 mm?

Sledeca stvar je sto u principu (za element 35cm) korpus bi trebao da bude 30 cm... Sa prednje strane da bude oko 3 cm kraci od plotne, a sa zadnje strane da ostanu 2 cm zbog x stvari...primer krivi zid, suko, provlacenje kablova, ventilacija itd itd...
Sledeci element, odnosno onaj od 45 cm, vidim da planiras da bude bez vrata...Zasto? Mnogo prakticnije je da bude zatvoren, ali kako god.
Dali si nabavila sudoperu i kojig dimenzija ?
Ajde da definiramo ove podatke pa da vidimo dalje sta cemo i kako cemo


Sale
 
Odgovor na temu

cveledalibor
Dalibor Cvetkovic
ne radi

Član broj: 300624
Poruke: 27
95.180.252.*



+2 Profil

icon Re: Projekat za izradu kuhinje po meri06.04.2014. u 09:50 - pre 121 meseci
Ovo sa 35 cm dubina doljnji elemenat ti je skroz pogresan. Korpus mora da bude 4cm manji za razliku od plotnu jer nemozes da postavis ravno lice sa plotnom nije to komoda za televizor, ti mozes da izravnjas lice sa radnom plocom ali na sta ce da lici. Drugo dubina od 32.2 je skroz neproduktivna jer nisto nemozes da stavis u nju nikakvu serpu samo mali tanjiri
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Projekat za izradu kuhinje po meri
(TOP topic, by bakara)
Strane: << < .. 82 83 84 85 86 87 88 89 90 91 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 2354262 | Odgovora: 1872 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.