Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Izolacija spoljasnjeg zida kuce

elitemadzone.org :: TechZone :: Izolacija spoljasnjeg zida kuce

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207378 | Odgovora: 241 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
*.mediaworksit.net.



Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce16.12.2007. u 18:18 - pre 198 meseci
Citat:
stvukasin1: Moj savet izolacija samo spolja,sto deblja to bolja ineces imati problema.

I opet se nece resiti problem vlage i budji u kuci.
 
Odgovor na temu

Cunami
Novi Sad

Član broj: 23698
Poruke: 362
77.46.226.*



+26 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce18.12.2007. u 20:03 - pre 198 meseci
- Osnovno pravilo kod termoziolacije objekta je da se termoizolacija stavlja sa spoljasnje strane, kako bi se izbjegao "efekat barake". Drugi razlog za izolaciju sa spoljasnje strane je taj sto sa unutrasnje strane ne mozete izolovati dio u nivou ploce ( preciznije grede, tj. horizontalnog serklaza ).

- Kuce, koje se zidaju giter blokovima, ako su uobicajenih raspona i ukrucene horizontalnim i vertikalnim serklazima mogu da se zidaju sa debljinom zida od 19 cm. U tom slucaju je potreban deblji termoizolacioni sloj u odnosu na zid od 25 cm.
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce19.12.2007. u 06:24 - pre 198 meseci
Citat:
Miroslav Mitrovic: I opet se nece resiti problem vlage i budji u kuci.



Izolacija neutralise pojavu budji i vlage ako je dovoljno debela.
 
Odgovor na temu

maric1
maric dragan
Krusevac - Vitosevac

Član broj: 44931
Poruke: 738
*.vdial.verat.net.

Sajt: www.tag-web-design.net


+2 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce23.12.2007. u 23:46 - pre 197 meseci
ja mogu samo da kazem da je meni u kupatilu pomogla spoljasna izlocaja tj pre dok nisam imao u kupatilu se javljalo crnilo od kada sam stavio nema ga tako da ne znam sta da kazem. Imam jedno pitanje naime interesujeme ako vec nije bilo reci o tome nisam video da li utice i koli tvrdoca stiropora na izolaciju ok je za mehanicka ostecenea znam da je bolje da je tvrdji ali sto se tice izolacije da li i ma tu i kolike razlike ako moze neko nesto da napise o tome


 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce24.12.2007. u 06:50 - pre 197 meseci
Sto meksi to je bolji izolator, ali ne znam konkretne parametre, jer me on ne interesuje kao materijal.Takodje, stirodur je losiji od stiropora.Verovatno su razlike male pa se treba opredeljivati po drugim odlikama.
 
Odgovor na temu

petarns
Novi Sad

Član broj: 40520
Poruke: 49
*.ADSL.neobee.net.



Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce27.12.2007. u 09:12 - pre 197 meseci
sta predlazete za termo izolaciju mashinske radionice(pod,zidovi i plafon)?

namerno sam naglasio da je u pitanju mashinska radionica zbog predloga vezanih najvise za pod-treba da bude chvrst=tvrd jer se ne stedi... Povrsina je oko 20 m2.
Radionica je zidana od blokova i omalterisana je spolja. Plafon je trenutno oblozen stiroporom(5 cm) i tankom ivericom.
Sa unutrasnje strane je ostao "sirov" blok na koji su uchvrscene police sa alatima i sl. Pod je od betona-nije nicim oblozen.
Greje se na chvrsto gorivo(bubnjarom) u toku dana , nocu ne.

mislim da sam bio dovoljno detaljan , ako nisam pitajte sta mislite da treba jos da napomenem...

zanima me kako sto bolje i sto jeftinije termo izolovati ovakvu prostoriju?Znaci pod , zidovi , plafon...Vizuelni aspekt nije toliko bitan.
 
Odgovor na temu

zorpetus

Član broj: 18625
Poruke: 640
77.46.209.*



+3 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce18.01.2008. u 18:05 - pre 197 meseci

A moze li se termicka izolacija kuce uraditi delimicno?
Naime, roditelji mi zive u kuci koja je podeljena po vertikali: oni su vlasnici jedne strane, a komsije vlasnici druge (dva zasebna dvorista).
E sada, komsije nisu zainteresovane da bilo sta rade na termickoj izolaciji (slabo zive u toj kuci, uglavnom su tu u maju, junu, zive u inostranstvu).
a moji roditelji su zainteresovani da smanje svoje racune za grejanje.
Ovako, laicki posmatrano, "kriticna" tacka celog sistema je zapravo linija koja razdvala levu i desnu stranu kuce, zar ne?

Da li je neko to vec radio? Mozda ima neki savet?
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
217.169.219.*



Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce21.01.2008. u 20:12 - pre 197 meseci
Naravno da moze da se izoluje.Bilo je reci o tome na forumu.
 
Odgovor na temu

dragisa89
Banja Luka

Član broj: 133605
Poruke: 7
*.dialup.blic.net.



Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce31.01.2008. u 11:55 - pre 196 meseci
Mogu li se izolovati samo betonski stubovi i grede, jer mi se vlaga javlja samo duz stubova i greda. Inace kuca nema fasade i koristi se centralno grejanje na drva.
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
217.169.223.*



Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce25.02.2008. u 09:14 - pre 195 meseci
Ma sve moze ali sta time dobijas!?
Pa vlaga se uvek i javlja oko betonskih stubova i duz greda.Izolacijom samo toga mislim da ne bi nista postigao.Ali opet bolje da se javi neko ko ima vec iskustva sa izolacijama.
Medjutim na forumu sam cak nasao kako u nemackoj (nju sam uzeo kao primer mada mozda gresim) masovno skidaju stiropor sa spoljne strane.Navodno duzi boravak u tim prostorijama (citaj godinama) dovodi do problema disajnih organa narocito kod dece.Sta onda koriste umesto stiropora?Znam da je velika potraznja za trskom.

[Ovu poruku je menjao Miroslav Mitrovic dana 25.02.2008. u 11:57 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
*.artcommunication.co.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce25.02.2008. u 22:35 - pre 195 meseci
Citat:
Miroslav Mitrovic: Ma sve moze ali sta time dobijas!?
Pa vlaga se uvek i javlja oko betonskih stubova i duz greda.Izolacijom samo toga mislim da ne bi nista postigao.Ali opet bolje da se javi neko ko ima vec iskustva sa izolacijama.
Medjutim na forumu sam cak nasao kako u nemackoj (nju sam uzeo kao primer mada mozda gresim) masovno skidaju stiropor sa spoljne strane.Navodno duzi boravak u tim prostorijama (citaj godinama) dovodi do problema disajnih organa narocito kod dece.Sta onda koriste umesto stiropora?Znam da je velika potraznja za trskom.

[Ovu poruku je menjao Miroslav Mitrovic dana 25.02.2008. u 11:57 GMT+1]
Izolacijom samo stubova je mali efekat.Da bi ona imala pravo dejstvo, potrebno je napraviti neprekinuti omotac, kao termos boca, jer na svim prekidima se javlja vlaga zbog kondenza, primer prozori ili betonski stubovi.

Stiropor se odomacio svuda zbog jeftinoce, lake i jeftine ugradnje i efektne fasade u smisli boja, raznoraznih detalja i sakrivanja podloge bez malterisanja, a niko ne misli o posledicama posle niza godina.Bilo bi zanimljivo da das link ili vise detalja oko desavanja u Nemackoj.
 
Odgovor na temu

Miroslav Mitrovic

Član broj: 269
Poruke: 347
217.169.223.*



Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce26.02.2008. u 07:56 - pre 195 meseci
Imas na prvoj strani ove teme!
 
Odgovor na temu

ivana12
min. za kim
beograd

Član broj: 181089
Poruke: 3
195.222.97.*



Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce12.05.2008. u 13:16 - pre 193 meseci
uskoro se useljavam u stan na drugom spratu porodicne kuce bez grejanja. kuca je zidana duplom ciglom. iznad stana je tavan i sam je na spratu, sto znaci mnogo spoljnih zidova. u stanu postoji kaljava pec. molim za savet kako da izolujem stan i kako je najbolje da se grejem. da li neko zna koliko kosta i da li se isplati da se kaljava pec preorjentise na struju. da li mi se isplati etazno grejanje i da li je moguce jednog dana ga preorjentisati na gas? stan ima 74kvm grejne povrsine. unapred hvala.
 
Odgovor na temu

Brodoplovac
Beograd

Član broj: 171299
Poruke: 838
*.adsl.verat.net.



+166 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce16.05.2008. u 02:16 - pre 193 meseci
Ovde su upustva za postavljanje Jubizol i Bekaterm demit fasada (koristi se stiropor u oba slučaja). Jubizol upustvo je malo bolje pa pogledajte njega prvo. Bekaterm upustvo je malo konfuzno što se tiče postavljanja lepka i mrežice. Ljudi prvo mrtvi ozbiljni kažu pogrešan način rada, a posle sami sebe demantuju. Zato je najbolje da prvo odgledate Jubizol upustvo.

Oba snimka sam stavio u 3gp format, tako da oba imaju zajedno nekih 20 megabajta. Slika je dosta loša, ali je upotrebljiva.

Da bih nadomestio slab kvalitet videa, dodao sam još jednu arhivu koja sadrži slike koje sam izvukao iz originalnih snimaka (koji su u mpg i vob formatu). Pre naziva svake slike nalazi se kao šifra. Ova šifra samo treba da obezbedi da se slike lepo poređaju kada koristite Arrange by name opciju. Lep redosled je bitan jer slike čine gotovo kao neki slajd show.

Ovde je link za tutorijale:
Code:
http://rapidshare.com/files/115184045/Jubizol_i_Bekatherm_Demit.rar.html


Ovde je link za sličice:
Code:
http://rapidshare.com/files/115211968/Katalog_Demit_fotki.rar.html
 
Odgovor na temu

ivana12
min. za kim
beograd

Član broj: 181089
Poruke: 3
*.com
Via: [es] mailing liste



Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce16.05.2008. u 17:17 - pre 193 meseci
mnogo hvala! ako neko ima odgovore na ostala pitanja bila bih zahvalna da ih postavi. pozdrav

Ivana Radic


[Ovu poruku je menjao bakara dana 16.05.2008. u 22:01 GMT+1]
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16342



+2920 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce16.05.2008. u 21:03 - pre 193 meseci
@ivana12

To bas i nisu pitanja za ovaj forum posto imamo forum koji se bavi bas grejanjem i klimatizacijom.
Slobodno postavi tamo novu temu.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

wolfpack
milan vuksanovic
serbia,zrenjanin

wolfpack
Član broj: 167770
Poruke: 30
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.elitemadzone.org


+10 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce08.06.2008. u 23:00 - pre 192 meseci
stiropor je laksi,cistiji i jeftiniji i lak za montazu naspram trske. Bukvalno ga sam mozes raditi do bavalita ! Moja preporuka za stiropor je 25gr-5cm i tipluj jer nekosta a mnogo znaci Ja sam radio i spolja i iznutra i tavan sam prekrio tervolom i islatilo mi se
 
Odgovor na temu

lemic

Član broj: 80306
Poruke: 224
*.ptt.yu.



+2 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce09.06.2008. u 22:42 - pre 192 meseci
Citat:
wolfpack: cistiji naspram trske.
Da, polistiren je izuzetno "čist".
 
Odgovor na temu

dishi68

Član broj: 101108
Poruke: 299
194.106.187.*



+9 Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce13.06.2008. u 08:11 - pre 192 meseci
Moj komšija je radio sa presovanim tablama trske na jednoj vikendici u mojoj okolini. Inače vlasnik je direktor nekog instituta za zaštitu životne okoline u Nišu. Metalna žica je korišćena samo na spojevima tabli, a malterisano je krečnim malterom tj. čok malterom. I pod je urađen na nesvakidašnji način. pod je urađen iz nekoliko slojeva, za jedan sam siguran da je upotrebljena presovana trina. Komšija kaže da je malo teže raditi sa čok malterom, ali se izolacija sa trskom itekako isplati. Leti je hladno da se smrzneš. Daleko bolje nego da se koristi klima.
 
Odgovor na temu

djux
Djux Djuxovic

Član broj: 51356
Poruke: 5
*.opera-mini.net.



Profil

icon Re: Izolacija spoljasnjeg zida kuce03.07.2008. u 15:00 - pre 191 meseci
Imam lepo iskustvo sa eps(tjzv.stiroporom),-vec vise godina sam u toj industriji i poznati su mi svi proizvodjaci sirovina za eps(basf,nova,sunpor...)
Najveci problem su nasi proizvodjaci sto kradu na tezini.
Pravilo 1-na fasadu se postavlja 17gramski stiropor-neveruj te oznakama-znam nekoliko proivodjaca sto pod oznakom fasadni prodaju od 13 do 15grama!
ZNACI OBAVEZNO PAKET NA VAGU !
Ne stavljajte 25 na fasadu 'lambda'(koeficijent toplotne provodljivosti) je skoro ista kao kod 17, a cena...
Stirodur se od XPS razlikuje samo po modi i nacinu izrade...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Izolacija spoljasnjeg zida kuce

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 207378 | Odgovora: 241 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.