Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko nesto ovako moze da izjavi?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko nesto ovako moze da izjavi?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28778 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.202.*



+471 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?10.01.2008. u 23:07 - pre 197 meseci
Kako sad to, pa zar mi nemamo instituciju Ceca i deca pod radnim nazivom ˝ Treće dete ˝... ?
Svašta. Toliko humanih ljudi a problem desetoro malih siročića.
Čitam nešto iz arhive pa pročitah o Danijelu Šiferu, velikom prijatelju i humanisti ( svaka naredna žena mu je imala veće sise od prethodne ), pa eto red bi bio da on malo pogura...






[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 11.01.2008. u 00:20 GMT+1]
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?10.01.2008. u 23:30 - pre 197 meseci
da sve trči!!!
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.202.*



+471 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?10.01.2008. u 23:33 - pre 197 meseci
Pomoći će oni ako neće država. Fin je to svet. Ako ništa drugo, kupiće tim zečićima bar jednu kutiju Durex-a.
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.222.*



+294 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?10.01.2008. u 23:41 - pre 197 meseci
Citat:
Bananaman: ..."Bela kuga" se ne resava time sto ce bolesni i gladni socijalni slucajevi radjati bolesne i gladne socijalne slucajeve (i za to traziti nagradu od drzave), vec tako sto se najsiri srednji sloj podstice da nema jedno, vec 2+ ili 3+ deteta....

Jedno veliko BRAVO za celi post!
 
Odgovor na temu

lm741
VOJVODINA

Član broj: 167617
Poruke: 672
*.mynsn.net.



+67 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?10.01.2008. u 23:41 - pre 197 meseci
A da ne spominjemo ONE velike patrijote,....
1. Ko zna više, bog mu je dalje
2. Ko zna manje, bog mu je bliže
3. Ko ništa ne zna, njemu bog može biti svako
 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 00:26 - pre 197 meseci
U potpunosti se slazem sa amerkancem... Pa ako njih 5 nemogu bre da zarade pare onda treba da cute i trpe gladni. Sto rece neko kod nas ima posla za rumune,bugare i ostale nacionalne manjine samo za nas nema, a svi krive drzavu... Secam se kada sam bio prva godina srednje skole moja porodica je finansiski pukla i imali smo mnogo malo para - za hranu i grejanje , i nije mi smetalo to sto nemam para, cim sam mogao poceo sam da radim i da zaradjujem za sebe, smetalo mi je sto je moj otac (koji je bio radnik zastave ne znam sad tacno recimo 25 godina i koji je naucio od svoje 19 godine da mu je posao siguran) pricao kako je drzava kriva za sve, kako ih je drzava upropastila... Koliko sam ja skontao u ovoj zemlji kome god nesto da fali odma krivi drzavu, a ja kazem da drzava nista nije kriva, svaki pojedinac je kriv sam za sebe. I svi nesto cekaju da se promeni vlast,kao bice bolje, bice bolje a niko nista ne preduzima po svom licnom pitanju, nego misle promenice se vlast i donece im na taniricu sve! Pa ne moze tako, iako sam marksisticki nastrojen zbog takvog ponasanja naseg naroda voleo bih da se uvede totalitarni kapitalizam (moja definicija - ako hoces da prezivis, sve placas, nema drzave) da se narod malo dovede u red. Kod mene u Kragujevcu pre par godina se covek popeo na opstinu i pretio je da ce da skoci, bilo je i na vestima.Imao je nereseno stambeno pitanje, i trazio je od grada da mu resi u zamenu za njegovo "ne skakanje". On na kraju nije skocio, ne znam da li su mu obezbedili ono sto je trazio, samo znam da mi je to nebuloza. Pa prijatelju gde si bio do sad za svojih 50 god da obezbedis stambeno pitanje? Ja znam da su ovde teski uslovi za zivot, pogotovu ako dolazis iz porodiice koja nije imala reseno stambeno pitanje velike su sanse u ovoj zemlji da ga i ti ne resis za vreme zivota ali ja znam mnoge koji i ceo zivot zive pod kirijom, pa takvih ima i u americi i obecanim zemljama, i nikad se nisu zalili i pretili samoubistvom... da ne duzim - Tog coveka bi ja odmah na psihijatrisko, a roditeljima dotocne dece bih oduzeo decu,kao i svima koji izlaze po novinama i pisu kako im je tesko a niko ih ne pomaze... Zna se sta je socijalan slucaj, a to nije porodica sa petoro fizicki zdravih i radno sposobnih clanova. Socijalni slucaj kome svi trebamo pomoci je recimo onaj mali deckic koji je sam brinuo o majci koja ima rak (bilo je i ovde na forumu) , kao i svaka druga porodica u kojoj NIJEDAN clan nije radno sposoban. Znam da ce mnogi na ovo reci da lupetam gluposti, ali znam da ce i imati onih koji se slazu samnom.
zakljucak - Da bi ovo drustvo prosperiralo, narod treba da podje od sebe, da prestane da se zali na drzavu i losa vremena vec da uzme stvari u svoje ruke i da izvuce maksimum iz svojih mogucnosti. Ne ovde nego svuda na svetu.
Pozdrav.

[Ovu poruku je menjao anakin14 dana 11.01.2008. u 02:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 01:06 - pre 197 meseci
+1 bravo za Bananamana, još jedno za autora poruke iznad, i jedno ua! za gospodina koji smatra da su svi uspešni ljudi u ovoj zemlji lopovi i prevaranti - zrelo razmišljanje, nema šta.
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
77.46.251.*



+15 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 01:35 - pre 197 meseci
Postoji jedna narodna umotvorina:

Sit gladnom ne veruje.
 
Odgovor na temu

Davor Vlajkovic

Član broj: 24486
Poruke: 2795
*.dynamic.sbb.co.yu.



+52 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 02:23 - pre 197 meseci
Da nije trebalo obrnuto u ovom slučaju? :)
 
Odgovor na temu

Beltrammi

Član broj: 42910
Poruke: 883
..2-r.retail.telecomitalia.it.



+11 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 03:19 - pre 197 meseci
Sramota je kako se u Srbiji postupa sa ljudima. U Svedskoj placaju i coveka koji nece da radi, a kod nas smatraju da drzavu treba raspustiti jer sto da placa nekome ko ima decu, deciji dodatak !

Zelim im sve najbolje i da im se nadnice koje mukotrpno odradjuju uskoro pretvore u stalne plate.



 
Odgovor na temu

anakin14

Član broj: 73683
Poruke: 862
*.dynamic.sbb.co.yu.



+133 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 03:31 - pre 197 meseci
zasto bi IKO placao coveka koji N E C E da RADI???
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 07:47 - pre 197 meseci
Citat:
Licenca za roditeljstvo, na moju veliku zalost - ne postoji i zato svaka budala moze da ih ima.


Cisto kurioziteta radi:

u Engleskoj je u srednjem veku postojala stroga kontrola u pogledu ko moze da radja decu,
u cilju odrzavanja radno i ratno sposobne nacije. U okviru zabrana su se cesto nalazili gubavci, tuberkulozni bolesnici,
i sva ostala slicna raja koja je bar na prvi pogled odudarala od ondasnjih kriterijuma za bioloski zdravo.

Svi ostali su na kucama imali natpis: Fornicating Under Consent of King
Od tog doba se u engleskom odomacio glagol koji iz pristojnosti ljudi danas zovu F-word.

Na stranu sitni kurioziteti.

Meni po pitanju tih stvari nisu apsolutno sve stvari jasne. Porodice oba moja roditelja (generacija koja je dozivela WW II)
su bile prilicno brojne, a znam pouzdano da su i porodice mojih deda i baba bile prilicno brojne (cak i za ondasnje uslove),
cak i kad se uzmu u obzir samo oni koji su uspeli da dozive neke starije godine (a mnogo ih je i umiralo, sto kao deca od
bolesti, sto kao mladici u ratovima).

Ako se uzme u obzir da je siromastina onog doba bila nepojmljiva za danasnja vremena i opsti komfor zivota ni prineti danasnjem,
ostaje misterija zasto se danas ljudi strasno tesko odlucuju (cak i boje) da radjaju decu. Zivot nikada (narocito tada) nije
bio jednostavan

Srbiju na stranu, od prilicnog broja dobrostojecih kolega u dobrostojecoj zemlji sam vec nekoliko puta cuo jasno izrazenu
odluku da ne zele da imaju decu. Jedni to pravdaju strahom od ratnih razaranja (generacija Koreje i Vijetnama), jedan drugi par
uspesnih programera ne zele da zive nekomforno, treci (samac, Indus) jednostavno nema nerava za 'f-kin kids', cetvrti se razveo
od zene zato sto je ona htela da ima decu, a on ipak vise voli da u kuci ima 4 velika i 3 mala akvarijuma kao i najmoderniju opremu
za snimanje muzike,...

Covek treba da mnogo misli da bi bio covek (tj. da ne bi bio majmun u konacnom zbiru), narocito kada je stvaranje porodice u pitanju.

Ipak, meni se cini da je razmisljanje (mahom bazirano na strahu) uveliko nadjacalo zdrave instikte, medju kojima je instikt za
produzenjem porodice (i vrste, naravno) jedan od najbitnijih.

Sto je najgore, na stvaranju dugotrajnog straha i egzistencijalnih psihoza se izgleda mnogo metodicno radi na svim stranama sveta.

Citat:
"Bela kuga" se ne resava time sto ce bolesni i gladni socijalni slucajevi radjati bolesne i gladne socijalne slucajeve (i za
to traziti nagradu od drzave), vec tako sto se najsiri srednji sloj podstice da nema jedno, vec 2+ ili 3+ deteta.


Koliko sam shvatio situaciju te porodice, oni se vec bore za neki svoj opstanak (kose, skupljaju sumsko voce i lekovito bilje...)
i mislim da ne traze od drzave da ih stavi za zlatne jasle. Na kraju krajeva, mislim da nisu retki slucajevi drzava koje na ovaj ili onaj
nacin (skinut porez, besplatne jaslice, obdanista, skolovanje) pomazu mnogobrojnim porodicama. Kad je porodica velika, mnogo stvari
obicno ispada na ovaj ili onaj lakse nego sto to obicno izgleda - starija deca pomazu roditeljima, mladja pomazu starijima, brinu se jedni
o drugima, ima vise ruku koje mogu da urade neki posao...

Okreni, obrni - drzava bez dece i ljudi - sta ce joj sve bogatstvo, pare, infrastruktura ?

Citat:
Zelim im sve najbolje i da im se nadnice koje mukotrpno odradjuju uskoro pretvore u stalne plate.


Ovako nekako i ja mislim.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 08:41 - pre 197 meseci
Citat:
Davor Vlajkovic: i jedno ua! za gospodina koji smatra da su svi uspešni ljudi u ovoj zemlji lopovi i prevaranti - zrelo razmišljanje, nema šta.
cenim da si mislio na mene - kažem cenim, jer se vidi da nisi shvatio napisano, a opet, ne deluje da se odnosi na druge.
Niti je gde napisano 'svi', niti su spominjani uspešni ljudi, jer uspeh je vrlo relativna stvar i nije nužno povezan sa materijalnim bogatstvom, kao i da se govorilo o extremno bogatim (onima koji bi mogli u blagostanju da ogajaju i '80-toro dece'). Ma sve ti piše u mom prethodnom postu.
Hint: pročitaj malo temeljnije pre pisanja, znam da nema slika, ali, nema ni puno texta :-)

Citat:
milanche: Okreni, obrni - drzava bez dece i ljudi - sta ce joj sve bogatstvo, pare, infrastruktura ?

Bravo milanche
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16683
*.dip.t-dialin.net.



+7169 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 09:10 - pre 197 meseci
Citat:
MyWay
jesi li baš siguran da će izrasti u zdrave individue samo zato što su im mama i tata u lovi?!?!
Obzirom na to u kojoj zemlji i kojim vremenima živimo, ja sam spreman da se kladim da neće, jer im ni roditelj(i) nisu 'zdrave' osobe već (obično) tranzicioni profiteri, a da bi profitirao u takvim uslovima biti 'normalan' 'zdrav' 'pošten' je debelo otežavajuća okolnost...


Jedino je odrasti u siromasnoj porodici, ili u bogatoj porodici - niko ne spori da u bogatim porodicama moze doci do medvedjih usluga deci.

Medjutim, sasvim je drugo pitanje svrzishodnosti planiranja enormne porodice bez ikakvih elementarnih uslova za izdrzavanje dece. To je eticko pitanje roditelja - jasno, ziveli su ljudi i prezivljavali i odrastali i u vreme Carlsa Dikensa i u jos gorim uslovima, ali je pitanje da li neko danas zeli da uradi nesto tako svojoj deci.

Prosto pitanje je - da li je bolje imati dvoje dece, na primer, kojima mozes podariti pristojan zivot (ne bogatstvo, vec normalan zivot!), pristup edukaciji i sl... ili imati 6-7 dece koja ce se muciti u zivotu jer im roditelji nece biti u stanju pruziti normalno odrastanje i paznju, kao i ostale osnovne stvari - edukaciju, pristojnu dijetu i sl...

Medjutim, ovde me kopka nesto drugo - kakav je to zakon gde nemas pravo na deciji dodatak posle N-tog broja dece? Ja za takvu stvar nisam cuo, da li neko ima link ka zakonu gde je to napisano? Zvuci totalno suludo, mada - znajuci zakone u Srbiji, ne bi me cudilo.

Citat:

milanche: Okreni, obrni - drzava bez dece i ljudi - sta ce joj sve bogatstvo, pare, infrastruktura ?


Lepota je u umerenosti u svemu... Zar mora uvek ili jedna ili druga krajnost?

Opet, kao sto rekoh - drzavi je posao i da se stara i o ovakvim slucajevima, do neke mere.

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

milanche
San Francisco

Član broj: 2447
Poruke: 1200
*.hsd1.ca.comcast.net.



+1001 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 09:33 - pre 197 meseci
Citat:
Opet, kao sto rekoh - drzavi je posao i da se stara i o ovakvim slucajevima, do neke mere.


Ja nesto cenim da bi uzdrzavanje jednog glavonje na drzavnim jaslama od samo jedne luksuzne limuzine u
finansijskom pogledu zbrinuo opstanak jedno dve ovakve porodice (sa ovakvim i slicnim zivotnim navikama i
potrebama) bar dotle dok sva deca ne poodrastu do uzrasta da mogu sami da rade i zaradjuju.

(...na stranu sto bi bio sevap da se dobre limuzine postede blata i rupa po uskim putevima...)

Znajuci u kolikoj meri se krade po Srbiji na raznim nivoima, kombinacije su neogranicene.

Problem je samo sto je u Srbiji mnogo popularniji model SuperHik nego Robin Hood.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 09:36 - pre 197 meseci
@Ivan: slažem se sa tobom, ali mislim da si i ti promašio smisao mog posta - dakle, ja sam reagovao na apsurdnu venturinu izjavu da će deca njegovih vrlo dobrostojećih prijatelja sigurno izrasti u zdrave individue, samo zahvaljujući materijalnom bogatstvu roditelja.
Elem, smeta mi postavka u kome je materijalno bogatstvo i potreban i dovoljan uslov da se izraste u zdravu osobu (šta god značilo). Ja baš nisam siguran ni da je potreban uslov (tj jedan od potrebnih uslova), a dovoljan svakako nije.

Što se tiče 'zdrave' i bogate porodice u Srbiji, hmmm, zaista bi me radovalo da čujem nekoliko primera srpskog bogaćenja zasnovanog na radu/kvalitetu/dobroj ideji. Ionako uvek važi ono 'ne pitaj me za prvi milion', a pogotovu u Srbiji u ratovima, izolaciji i tranziciji
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

chupcko
Negde
Beograd

Član broj: 5560
Poruke: 1141

Sajt: www.google.com


+63 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 09:40 - pre 197 meseci
http://www.snopes.com/language/acronyms/fuck.asp

Dakle, jos jedan mit smo razbili :)
CHUPCKO
 
Odgovor na temu

mrle 011

Član broj: 143142
Poruke: 234
*.ptt.yu.



+8 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 10:22 - pre 197 meseci
Citat:

Dečji dodatak ne primaju, pošto im je rečeno da ih ne sleduje jer imaju previše dece!


pa nema vise zle titine diktature u kojoj je on, predsednik licno, bio kum svakom 7-om ili 9-om (kako bese?) detetu.
sada zivimo u slobodi i imamo demokratski izabranu vladu.

evo gledam kroz prozor prostor ispred moje zgrade.
to je u doba crvene tiranije bilo odvratno decije igraliste sa klackalicama, toboganom, ljuljaskama, terencetom ........ a sada, u slobodi, je to jedno divno pisaliste i *enjaliste za pudlice sa onim prslucicima, sto ih babe izvode tu, a ceo prizor jos krasi okolno drvece po kome sada najvise rastu najlon kese.

i sta uopste galame ovi ludaci koji tvrde da vlada bela kuga, i da postajemo najstarija nacija na svetu, i da nam je drzava stalno sve manja i manja, i da se vec 20 godina valjamo po blatu itd.......... pa, valjda je najvaznije da smo mi sebi povratili dostojanstvo i slobodu i da smo se resili zlog diktatora, koji je samo radio na nasem unistenju.

neko ovde pre neki dan, za bozic, rece da je to najradosniji dan u zivotu....... pa normalno, zato smo i rokali onolike petarde celu noc, nece valjda jednom slobodaru najradosniji dan u zivotu da bude dan rodjenja deteta ili tako neka glupost.

svako ko je dobio i prvo dete u protekle 3-4 godine, od kada su na vlasti najvece demokrate i tradicionalni antikomunisti, zna koliko je komplikovana procedura, i koliko papira treba, i koliko su skraceni rokovi, i koliko je za ogroman broj novih roditelja uopste fizicki nemoguce prikupiti sve za dobijanje bednih 20.000 din. i za to, prvo dete, a na osnovu svega toga vrlo lako moze zakljuciti da navedeni razlog sto ovaj nesrecnik iz prvog posta ne dobija pomoc za decu - "ima vas previse" - nije pravi razlog, vec je pravi razlog sloboda, tj. demokratija, tj. trzisna ekonomija ....... jeli? ........ ne isplati se imati decu, nije profitabilno braco ........ kvare prosek ........ samo 'oce da jedu i 'oce pelene i igracke, a nista ne zaradjuju.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 11:19 - pre 197 meseci
Citat:
MyWay
jesi li baš siguran da će izrasti u zdrave individue samo zato što su im mama i tata u lovi?!?!
Obzirom na to u kojoj zemlji i kojim vremenima živimo, ja sam spreman da se kladim da neće, jer im ni roditelj(i) nisu 'zdrave' osobe već (obično) tranzicioni profiteri, a da bi profitirao u takvim uslovima biti 'normalan' 'zdrav' 'pošten' je debelo otežavajuća okolnost...


Pa vidiš, ti ljudi nit su Srbi, nit znaju Srpski, nit su ikad bili u Srbiji, nit žive u Srbiji, a rat i tranziciju su videli samo na TV-u.

Kad su mama i tata 'u lovi' i imaju osmoro dece, to znači da mama može da sedi kući i fulltime da se posveti odgajanju i vaspitanju te dece. To znači da tata kad završi jedan posao on je kući sa decom, i ne mora da radi 3 posla i bude stalno van kuće da bi ih prehranio. To znači da su uvek nahranjeni, obučeni i da ne oskudevaju niučemu. To znači da uvek svi imaju jako dobru zdravstvenu negu (koja košta). To znači da se neće razlikovati od svojih vršnjaka jer ne mogu da priušte sebi nešto što drugi imaju (a znamo svi kolike traume deca mogu da imaju zbog takvih gluposti). To znači da svo osmoro mogu da pohađaju najbolje škole bez mnogo razmišljanja i funansijskog računanja. A to sve pomaže i utiče na krajnji ishod da ta deca izrastu u zdrave individue, jer su roditelji bili u mogućnosti da svakom posvete dovoljno pažnje i da nijedno dete ne oskudeva niučemu.

Naravno kao i svugde, imanje para nije garancija da će i deca biti lepo vaspitana, ali je velika šanse da će biti... Dok kad nemaš para a imaš mnogo dece, slučaj je upravo obrnut - velika je šansa da neće biti lepo vaspitana i da neće imati normalno odrastanje.

A ovo što je svako ko se izdigne iznad proseka ratni/tranzicioni profiter, to je već druga stvar za posmatranje...

[Ovu poruku je menjao ventura dana 11.01.2008. u 12:32 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?11.01.2008. u 12:42 - pre 197 meseci
Citat:
ventura: A ovo što je svako ko se izdigne iznad proseka ratni/tranzicioni profiter, to je već druga stvar za posmatranje...

Pa ako se 'izdigao' u ratno/tranziciono vreme onda je sa velikom verovatnoćom i ratni/tranzicioni profiter, odnosno, da pozajmim terminologiju - po profesiji biznismen. ;-)
Iliti, ako im je kriva materijalnog blagostanja imala značajni uspon od 90-tih na ovamo, dakle vrlo jesu ratni/tranzicioni profiteri. Mala je verovatnoća da u maloj, izolovanoj zemlji u godinama rata, hiperinflacije, sankcija, bede, kolapsa (poljo)privrede, sistema, morala, itd nekima jednostavno krene i 'izdignu' se zahvaljući pameti/radu/kvalitetu/ideji.
Pri tome ne računam rad na valjanju oružja,droge,reketiranju/pranju novca i sličnim kriminalnim radnjama. Kao ni one fore tipa npr nigde nema šećera, jedino kod tebe. Za keš, naravno (a plaćaš ga, naravno, preko računa).

Čisto ograde radi, ne mislim na konkretan primer onih ljudi koji si spominjao (koji nemaju veze sa Srbijom)


[Ovu poruku je menjao MyWay dana 11.01.2008. u 14:42 GMT+1]
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko nesto ovako moze da izjavi?

Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 28778 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.