Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko nesto ovako moze da izjavi?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko nesto ovako moze da izjavi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28775 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

vindic8or

Član broj: 13207
Poruke: 2960
..ubr07.dals.blueyonder.co.uk.

Jabber: vindic8or@elitesecurity.org


+1 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?12.01.2008. u 18:49 - pre 197 meseci
Citat:
Pneos: Cekaj majku mu, meni nije jasno kad Japanac ili Amerikanac ili Nemac ostanu bez posla, oni odmah preuzimaju stvar u svoje ruke i postaju preduzetnici ? Ili mozda cekaju da im neko ponudi parce hleba ?


Da, Japanac/Amerikanac/Nemac ne ceka da mu neko stavi hleb u usta nego preuzima stvar u svoje ruke. Zato su njihove drzave tu gde jesu. Zato sto dozvoljavaju svojim gradjanima da cvrsto drze svoje zivote u svojim rukama.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?12.01.2008. u 20:51 - pre 197 meseci
Citat:
ventura:
Divljak taksista ne plaća ništa od toga, niti ima ikakve kakve obaveze prema bilo kome...

Odakle mu onda stanica — zašto bi mu je udruženje u čijem je ona vlasništvu davala džabe?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?12.01.2008. u 20:58 - pre 197 meseci
A zasto bi imao stanicu?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?12.01.2008. u 21:04 - pre 197 meseci
Zato što tako piše u venturinoj poruci.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?12.01.2008. u 21:06 - pre 197 meseci
Gde? Nigde nije napisao koliko sam ja video da divlji taxisti imaju stanice?
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?12.01.2008. u 21:25 - pre 197 meseci
Ovde:
Citat:
ventura:
On je divljak, ima stanicu al mu ista služi za ukras

Koliko teško može biti pronaći ovu rečenicu, koju sam pride već jednom i citirao?
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?12.01.2008. u 23:30 - pre 197 meseci
Citat:
ventura: Ajde da pođemo od pretpostavke da većina ljudi stvori neko bogatstvo u periodu od 25-40 godine života. Ako ništa nije napravio do 40-te sigurno neće ni napraviti posle toga, a ako je napravio to isto može samo još više da uveća.
E sad, uzmimo u obzir da je rat počeo 1991 godine i da su 25-30to godišnjaci tada bili 1966-61 godište. Kad bi ono što ti pričaš bila istina to bi značilo da su danas svi ljudi koji imaju 40-50 godina a stekli su neke pare u životu ratni/tranzicioni profiteri, mafijaši, prodavci oružja/droge, perači novca i slični kriminalci. Shtvataš li sada koliko je tvoja izjava glupa?

Čuj, ono što je zaista glupo je tvoje insistiranje da sam rekao da su svi krimosi, iako a. nisam b. već sam jednom napomenuo da nisam nigde spominjao 'sve'.
I možda i nije glupa tvoja logika da u svako vreme ispliva ona generacija koja ima u tom trenutku 25-40 godina, mada zaboravljaš da u svakoj generaciji ima od nepismenih do doktora nauka, od ljudi vrednih poštovanja do svakojakog ološa. E baš taj ološ izmili u mutnim vremenima kad se podigne kamen, te je tako i bilo ovde (delom jeste i sad).
Što se tiče tvojih primera 'iz života', hmmm, vidim da ne samo da ne pratiš ono što pišem već čak i ono što sam napišeš, evo da te citiram:
Citat:
Kad su mama i tata 'u lovi' i imaju osmoro dece, to znači da mama može da sedi kući i fulltime da se posveti odgajanju i vaspitanju te dece. To znači da tata kad završi jedan posao on je kući sa decom, i ne mora da radi 3 posla i bude stalno van kuće da bi ih prehranio. To znači da su uvek nahranjeni, obučeni i da ne oskudevaju niučemu. To znači da uvek svi imaju jako dobru zdravstvenu negu (koja košta). To znači da se neće razlikovati od svojih vršnjaka jer ne mogu da priušte sebi nešto što drugi imaju (a znamo svi kolike traume deca mogu da imaju zbog takvih gluposti). To znači da svo osmoro mogu da pohađaju najbolje škole bez mnogo razmišljanja i funansijskog računanja. A to sve pomaže i utiče na krajnji ishod da ta deca izrastu u zdrave individue, jer su roditelji bili u mogućnosti da svakom posvete dovoljno pažnje i da nijedno dete ne oskudeva niučemu.
Dakle zdrave osobe nastaju jer roditelji imaju para za naj škole, negu i sl i nadasve vremena da im se mnogobrojnima posvete, što je posledica toga što mama ne mora da radi a tata radi jedan posao, posle koga je odmoran i posvećen deci? Jako lepo, i tu tvoj extremni materijalizam dobija i duhovnu notu i počinje da liči na misao.
Ali, zaboga, kakve to ima veze sa pljeskotekama, taksistima i kombi prevoznicima??!! Da li misliš da oni mogu da rade svoj posao i da ležerno odu kući na posvećivanje deci, i da od tog posla, sa ženom koja ne radi obezbede najbolje škole i naj uslove deci?? Smisli koliko može da košta po detetu život iz citiranog dela pa nađi primere iz tog sveta, mani se onog 'dinar po dinar pogača'. Znamo svi da se može ogromno bogatstvo i diskoteke zaraditi noseći gajbe, ali nemoj sad te priče... :-)
Opet da ponovim, svaki primer probijanja na osnovu kvaliteta/rada/ideje me zaista raduje, pogotovo što je u poslednjih 15-tak godina bio extremno redak i slabo primetan u moru ratno-tranzicionog ološa koji polako mutira u skorojeviće. E ovi poslednji nisu primer materijalnog blagostanja koje omogućava da deca 'sigurno' izrastu u zdrave individue, jer je bolje za decu da ni ne stignu da im se posvete :-)

Meni je žao što si ti sve shvatio lično, iako niti sam napisao niti mi je bila namera. Ako si pak tu negde video sebe ili sebi bliske, ja nemam ništa s tim..
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?12.01.2008. u 23:53 - pre 197 meseci
Citat:
Bojan Basic: Odakle mu onda stanica — zašto bi mu je udruženje u čijem je ona vlasništvu davala džabe?

Citat:
Slobodan Miskovic: A zasto bi imao stanicu?

Citat:
Slobodan Miskovic: Gde? Nigde nije napisao koliko sam ja video da divlji taxisti imaju stanice?


:)

Nemaju svi divlji taksisti stanice, al taj što me je vozio ima... Njegova logika je da mušterije više vole kad mu u autu stoji stanica i sa koje se stalno čuju pozivi za vožnje, i video je da u tom slučaju mušterie mnogo manje obraćaju pažnju na dugme pored kvačila koje stalno pritiska nogom i koje svaki put nabije 50 dinara na taksimetru :)

Valjda dobiju neki osećaj sigurnosti :)

Citat:
MyWay:
Čuj, ono što je zaista glupo je tvoje insistiranje da sam rekao da su svi krimosi, iako a. nisam b. već sam jednom napomenuo da nisam nigde spominjao 'sve'.


Rekao si, "[oni koji imaju pare] obično su tranzicioni/ratni profiteri". Ako je moje logičko zaključivanje i poznavanje Srpskog jezika ispravno, ova rečenica znači isto što i "većinom su svi tranzicioni/ratni profiteri".

Citat:
MyWay:
Dakle zdrave osobe nastaju jer roditelji imaju para za naj škole, negu i sl i nadasve vremena da im se mnogobrojnima posvete, što je posledica toga što mama ne mora da radi a tata radi jedan posao, posle koga je odmoran i posvećen deci? Jako lepo, i tu tvoj extremni materijalizam dobija i duhovnu notu i počinje da liči na misao.


Samo deca i adolescenti (odnosno osobe koje same ne privređuju pa radi toga nemaju osećaj šta znači život) na materijalizam gledaju kao na nešto što je loše i zlo... Novac je jako bitan u životu, i sa sobom vuče mnogo velike brige. Ako ga nemaš, nećeš imati šta da jedeš, a verujem da će ti pre biti prioritet da deci obezbediš nešto za jelo da ne pocrkaju od gladi, nego da ih učiš u kojoj se ruci drži viljuška a u kojoj nož.. Što u ostalom i nemožeš ako im je tanjir prazan...

Citat:
MyWay:
Ali, zaboga, kakve to ima veze sa pljeskotekama, taksistima i kombi prevoznicima??!! Da li misliš da oni mogu da rade svoj posao i da ležerno odu kući na posvećivanje deci, i da od tog posla, sa ženom koja ne radi obezbede najbolje škole i naj uslove deci?? Smisli koliko može da košta po detetu život iz citiranog dela pa nađi primere iz tog sveta, mani se onog 'dinar po dinar pogača'. Znamo svi da se može ogromno bogatstvo i diskoteke zaraditi noseći gajbe, ali nemoj sad te priče... :-)


Ta priča je bila odgovor na tvoje "većina ljudi koji imaju pare su kriminalci" - e pa nisu - sereš!

Ja sam primer te porodice naveo jer imaju mnogo dece i imaju uslova da imaju toliko dece, nizbogčega drugoga... Ja njih nisam naveo kao reper kako treba da izgleda jedna prosečna familija, niti to oni mogu da budu (u svakom pogledu).

Citat:
MyWay:
Opet da ponovim, svaki primer probijanja na osnovu kvaliteta/rada/ideje me zaista raduje, pogotovo što je u poslednjih 15-tak godina bio extremno redak i slabo primetan u moru ratno-tranzicionog ološa koji polako mutira u skorojeviće. E ovi poslednji nisu primer materijalnog blagostanja koje omogućava da deca 'sigurno' izrastu u zdrave individue, jer je bolje za decu da ni ne stignu da im se posvete :-)


Jel piješ ti nešto zajebano dok pišeš ovo il po prirodi ne možeš da upamtiš šta si napisao pre samo par rečenica?

Citat:
MyWay:
Meni je žao što si ti sve shvatio lično, iako niti sam napisao niti mi je bila namera. Ako si pak tu negde video sebe ili sebi bliske, ja nemam ništa s tim..


Sad si još počeo i viceve da pričaš...

[Ovu poruku je menjao ventura dana 13.01.2008. u 01:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 00:39 - pre 197 meseci
Citat:
ventura:Ako je moje logičko zaključivanje i poznavanje Srpskog jezika ispravno, ova rečenica znači isto što i "većinom su svi tranzicioni/ratni profiteri".
'Većinom su svi' ne znači ama baš ništa. Dakle ni zaključivanje ni poznavanje nisu 'ispravni'.
Citat:
ventura: Jel piješ ti nešto za***ano dok pišeš ovo il po prirodi ne možeš da upamtiš šta si napisao pre samo par rečenica?

Evo napisao sam ovo:
Citat:
Što se tiče 'zdrave' i bogate porodice u Srbiji, hmmm, zaista bi me radovalo da čujem nekoliko primera srpskog bogaćenja zasnovanog na radu/kvalitetu/dobroj ideji.
a ti si nakon toga citirao ovo:
Citat:
Opet da ponovim, svaki primer probijanja na osnovu kvaliteta/rada/ideje me zaista raduje, pogotovo što je u poslednjih 15-tak godina bio extremno redak i slabo primetan u moru ratno-tranzicionog ološa koji polako mutira u skorojeviće.
Pa to sam napisao (i upamtio :-) ), kao što si rekao, pre samo par rečenica. Šta te zbunjuje? Ajde da prevedem na tebi blisko, većinom je sve isto :-)
Da ne bih više smarao sa citiranjem izjava koje ne zavređuju ni prvo pojavljivanje, samo ću reći da je tvoja extremnost u materijalizmu razlog zašto smo uopšte i ušli u diskusiju (znaš ono tvoje ima-ima-ima ergo sigurno će izrasti u zdrave individue), tako da mi nemoj objašnjavati osnove materijalnog sveta ni mešati svoje prijatelje (ogradio sam se od spominjanja njih već jednom).
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Bojan Basic
Novi Sad

Bojan Basic
SuperModerator
Član broj: 6578
Poruke: 3996
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: bojan_basic@elitesecurity.org
ICQ: 305820253


+605 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 02:00 - pre 197 meseci
Citat:
ventura:
Nemaju svi divlji taksisti stanice, al taj što me je vozio ima...

I dalje mi nije jasno odakle mu stanica. Može je dobiti samo ako je član nekog udruženja, a to onda znači da plaća članarinu, da je prijavljen, svakako ima i dozvolu za rad (jer inače ne bi mogao da bude u tom udruženju) — sve ono za šta si rekao da divljaci nemaju.
Ljubičice crvena, što si plava kô zelena trava.
 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 02:57 - pre 197 meseci
Dobro de, uhvatio si venturu u laži, nije ni prvi ni poslednji put :)
A i ovo za pumpanje nogom za po 50 dinara...mislim...50 dinara mu dođe nešto tipa kilometar vožnje, pa nismo mi veverice :) nije to ne znam koja cifra, ali bih ja, a i verovatno većina ljudi primetila da im odjednom taximetar pokazuje 50 dinara više :) e a onda mu sigurno ne bih platio ni standardnu cenu :)
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 07:40 - pre 197 meseci
Citat:
Evo naprimer slučaj od pre 2 dana. Treba mi kombi prevoz, oglasi prepuni. Reko aj što bi to bio problem naći. Kad ono prc, okrenuo sam jedno 30-40 telefona da bi našao JEDNOG koji je onako preko kurca voljan da vozi (relacija je bila Banjica - Novi Banovci), jednog koji mi je rekao stravičnu cenu jer mu se u suštini i nije vozilo, i nekoliko njih koji su mi bukvalno rekli "e,a jel mogu ja tebe da nazovem malo kasnije danas da vidim dal mi se vozi ili ne", ostali su ili bili mamurni, ili tek probuđeni (11-12 popodne) ili su bili hoću kakim neću kakim, ili nisu vozili baš tog dana i sl. Da sad tu dođe neko ko hoće profesionalno da se bavi time, kupi kombi i kaže ok moj radni dan je od 9-17h, sedim pored telefona i čekam da me neko pozove. Da se ponaša maksimalno profesionalno, i da radi 8 sati dnevno, mogao bi dnevno da ima minimum 5 vožnji po danu, to je nekih 150 evra. 50 evra od toga mu je trošak i amortizacija a 100 čista zarada. Da radi 6 dana nedeljno, to mu izađe oko 2500 evra mesečno, i to samo da radi lokalno, bez da ga usere neka malo duža tura. Ako mesečno za sebe ostavlja 1000 evra, a ostatak štedi, za godinu dana takav čovek može da kupi još jedan nov kombi ili dva polovna, da zaposli dva vozača i da radi sa tri kombija, i tako da razvija posao. Kroz 5-10 godina takav čovek opušteno može da ima razvijen posao i na raspolaganju nekoliko stotina hiljada evra za daljne investicije.


:) E ventura, ala me oraspoloži. Kakva računica. lol Samo nebo je granica. Ovaj post ide u .txt u My Documents, zajedno sa celom serijom Mućke.
Majstore, samo šibaj.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.041net.co.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 09:36 - pre 197 meseci
Citat:
Bojan Basic: I dalje mi nije jasno odakle mu stanica. Može je dobiti samo ako je član nekog udruženja, a to onda znači da plaća članarinu, da je prijavljen, svakako ima i dozvolu za rad (jer inače ne bi mogao da bude u tom udruženju) — sve ono za šta si rekao da divljaci nemaju.


A kakav je problem kupiti stanicu? Ja imam dve ručne radio stanice koje sam kupio kod Eurosalona (ovlašten Kenwood distributer) na "časnu reč" da neću upadati na tuđe frekvencije. Uostalom ne znam da li radio stanice nabavlja taksi udruženje ili taksista sam (mislim da je ovo drugo) pa da se onda ta stanica samo nosi u udruženje da se blokira na određenoj frekvenciji. Uostalom i na bubanj potoku i po oglasima ima kupiti polovnih radio stanica i ima kupiti taksi tabli za na krov auta. A možda je i na kraju krajeva taj lik radio neko vreme u udruženju, pa je jednostavno prestao da im plaća članarinu i nastavio da radi kao divljak...

Citat:
Dusan Marjanovic:
A i ovo za pumpanje nogom za po 50 dinara...mislim...50 dinara mu dođe nešto tipa kilometar vožnje, pa nismo mi veverice :) nije to ne znam koja cifra, ali bih ja, a i verovatno većina ljudi primetila da im odjednom taximetar pokazuje 50 dinara više :) e a onda mu sigurno ne bih platio ni standardnu cenu :)


:)

Kako volim ovakve šmekere. A i taksisti vole ovakve najviše. Niko od tih šmekera ne plati ni dinara ako je cifra samo malo veća, svi odmah psuju taksistu, prebiju ga na mrtvo ime, dignu takvu frku da se taksista usere u gaće i sl. A ustvari i kad znaju da su pokradeni žestoko mirno izvade pare i plate, a onda plaču na kevinom krilu kako ih je zli taksista prevario...

Ti i većina ljudi svakako da primete da taksista krade i da cifra i nije baš neka... Većina vožnji je po gradu tipa 200-300-400 dinara, i on tu kad ti ubaci 50 dinara, ti ne možeš da budeš sasvim siguran da li ti je račun tačno 200 ili 250 dinara.. Ali on na kraju dana kad sabere umesto 10,000 dinara on ima 12,500 u džepu, pa ti vidi... A i kad te očigleno pokrade 99.99% ljudi plati bez ikakve frke, eventualno progunđa nekakav komentar, a to taksistu potrese da neveruješ.. Čovek ne može da spava mesec dana nakon toga...

Citat:
žutokljunac: :) E ventura, ala me oraspoloži. Kakva računica. lol Samo nebo je granica. Ovaj post ide u .txt u My Documents, zajedno sa celom serijom Mućke.
Majstore, samo šibaj.


Šta da ti kažem. Neko niučemu vidi priliku za zaradu, a neko ne bi video zaradu ni da mu stave pred nos fabriku novca... Zbog toga uostalom i postoji razlika između bogatih i siromašnih...

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.01.2009. u 16:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 09:48 - pre 197 meseci
ha-ha, majstore, pa tebi nije dan bez 100 evra zarade.
Daj izbaci neku knjigu kako u Srbiji od polovnog kombija do 300 000 evra za pet godina.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 10:04 - pre 197 meseci
Citat:
žutokljunac: ha-ha, majstore, pa tebi nije dan bez 100 evra zarade.
Daj izbaci neku knjigu kako u Srbiji od polovnog kombija do 300 000 evra za pet godina.


Ajde probaj da pročitaš ono što sam napisao, pa mi reci gde mi računica ne valja?

Isto tako navedi mi nekoga ko hoće da radi, ko radi i ko grize svim silama, a da nije nešto napravio u životu?

I nažalost, ti i tebi slični (po razmišljanju) nikad ni ne mogu ništa drugo da naprave u životu, osim da rade za platu (mada nije ni to loše, i to neko mora da radi), i verovatno da ti daju i 100 kombija ti bi uspeo sve to da sjebeš a da ne napraviš ništa... Jesi li se možda nekada zapitao zašto SVI ali SVI koji dobiju na lotou (ili im na neki drugi način padne sa neba, a da prethodno nisu imali ništa, npr. nasledstvom, neka odšteta i sl) sve pare potrose i nakon par godna opet su na istom? To je upravo ono o čemu ti ja govorim. Neko niučemu vidi priliku da zaradi, a neko ne vidi zaradu ni u najočiglednijim stvarima.

[Ovu poruku je menjao Gojko Vujovic dana 05.01.2009. u 16:36 GMT+1]
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 10:20 - pre 197 meseci
:)
Ne spadam u tu grupu. Računica ti je kako mali Đokica zamišlja život. Nemoj da se ljutiš, pošto sam tvoje komentare ozbiljno shvatao i voleo da čitam, ali sam se zaista zapitao da li ti imaš toliko uspešnu firmu s´obzirom šta pišeš.
U tvoju računicu ne želim da ulazim.
Istina da nisam stvorio nešto spektakularno u životu, ali sam stvorio jedan jednosoban stan ( pored svog ) u Beogradu.
Sve to zahvaljujući pametnim investiranjem, dok su moji drugovi prodavali i one u kojima su živeli i kupovali jeftinije stanove u lošijim delovima grada, ja sam drugačije uradio, a nisam tatin sin. :))))
Računica ti je skroz pogrešna.
Evo na primer, moj drug je kupio kamion za šlep službu i krenuo privatno. Otac mu je dugo radio u AMS i pritom nameštao poslove šlepovanja. To je unosan biznis, mnogo unosniji od prevoza kombijem na kratkim relacijama. Računica je bila super, čovek dvadeset godina radi taj posao, plus pri tome može sinu da namešta šlepovanje. Rezultat, dečko je pukao, a nije glup i lenj, ali jednostavno, konkurencija je velika i radi se za male pare.
Primer koji si naveo, da neko ima 5-6 poslova tokom jednog dana, da svaki bude po 50-tak evra... razmisli koliko je to teško iskombinovati, koliko treba vremena za samo jednu selidbu, koliko treba imati sreće da imaš toliko posla samo jednog dana, plus da tako radiš svaki dan.
Drugi primer. Dečko se bavi špedicijom. Imao je dva kamiona, uzeo na lizing još tri od Rajfajzena, pa onda na osnovu tih pet ( ne znam na koju foru ) uzeo još pet kamiona od druge banke. Oko milion evra. Ne znam šta je sa njim, ali čujem da grca i da se čupa.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 11:55 - pre 197 meseci
Citat:
žutokljunac: :)
Računica ti je skroz pogrešna.
Evo na primer, moj drug je kupio kamion za šlep službu i krenuo privatno. Otac mu je dugo radio u AMS i pritom nameštao poslove šlepovanja. To je unosan biznis, mnogo unosniji od prevoza kombijem na kratkim relacijama. Računica je bila super, čovek dvadeset godina radi taj posao, plus pri tome može sinu da namešta šlepovanje. Rezultat, dečko je pukao, a nije glup i lenj, ali jednostavno, konkurencija je velika i radi se za male pare.
Primer koji si naveo, da neko ima 5-6 poslova tokom jednog dana, da svaki bude po 50-tak evra... razmisli koliko je to teško iskombinovati, koliko treba vremena za samo jednu selidbu, koliko treba imati sreće da imaš toliko posla samo jednog dana, plus da tako radiš svaki dan.
Drugi primer. Dečko se bavi špedicijom. Imao je dva kamiona, uzeo na lizing još tri od Rajfajzena, pa onda na osnovu tih pet ( ne znam na koju foru ) uzeo još pet kamiona od druge banke. Oko milion evra. Ne znam šta je sa njim, ali čujem da grca i da se čupa.


Evo ovako. Ja sam kao korisnik usluge krenuo da zovem oglase. Ono što me je zateklo po tim oglasima je jedan ogroman javašluk. Potrošio sam oko 1.5 sat da bi dogovorio jednu najobičniju kombi vožnju. Sigurno je da 'konkurencije' ima i da oni obaraju cenu, međutim 'konkurencija' kakva je u kombi prevozu može samo da koristi nekome ko se ozbiljno bavi time a ne da mu šteti. Druga stvar, taj dečko što je došao odmah i odradio stvar profesionalno je naplatio nešto više nego što su ostali stavljali po oglasima, i od mene je dobio 500 dinara više kao bakšiš, dakle uzeo je skoro duplo više nego što su drugi (koji nisu hteli da rade) stavljali po oglasima, i sigurno ću njega prvog pozvati sledeći put kad mi bude trebalo nešto, ili ga preporučiti ako me neko pita. Prosečna cena ture je 20-30 evra unutar Beograda, i realno da samo to radiš možeš da napraviš 4-5 tura dnevno. Cenu svojih usluga prilagođavaš njihovom kvalitetu, tako da ako šalabajzeri naplate 20 evra, pa ti onda vala možeš naplatiti i 30. Ako klijent zahteva i ljude za utovar, i tu si dobar 5-10 evra, jer ćeš naravno imati i dil sa fizikalciam koji to rade, ili ćeš zameniti jednog fizikalca pa naplatiti i to kad si već tu, i to je opet lepa para. Takođe kad se pročuješ i kad skupiš određenu bazu klijenata recimo nakon godinu dana rada, tebe će angažovati za sve što im treba, pa ćeš kao i obični taksisti uostalom svako malo imati neke duže ture, gde naravno uzimaš dosta više novca.

Kad smo već kod tih sitnih poslova, šta misliš zbog čega postoji ona firma Hausmajstor? Generalno gledano, oglasi su puni vodoinstalatera, majstora, stolara, električara, a uprkos tome hausmajstor naplaćuje duplo pa i troduplo više nego ti po oglasima, i opet ima posla i opet fino radi. Šta misliš zbog čega je to? Jer im neko namešta posao? Nemoj da smo smešni. Ja sam pre 2 godine imao problem u firmi jer je pukla cev u nekom stanu iznad i krenulo je da curi kroz plafon, i ja reko ajde da zovem odmah vodoinstalatera, isti slučaj ko sa ovima za kombi, pun oglas ovih što rade od 00-24h, al prvi je mogao da dođe tek sutra... Setim se ja ovih iz hausmajstora, pozovem ljude, majstor došao za 20-tak minuta, otišao gore našao stan gde je problem popravio, on se cimao sa nekom babom kod koje je problem ja je nisam ni video, ispostavio račun cifra i nije bila neka ubitačna i to je to. Kad mi sledeći put bude trebao neko takav, misliš da ću da gubim vreme na šupke iz oglasa ili ću pozvati onoga za koga znam da mi može odmah završiti posao brzo i profesionalno?

Za tog dečka koji se bavi špedicijom, isto tako imam veoma jednostavno objašnjenje - nije dobro radio svoj posao. Ja sam dugo godina verovao da imam dobrog špeditera, mislio sam da tako stvari treba da se rade sve dok mi jednom špediciju nisu odradili iz ozbiljne firme (da ne navodim sad imena, verovatno svi znaju o kome pričam), gde sam robu dobio za tren oka... Pa sam posle reko aj da vidim izvoz da odradim preko njih, ljudi sve završili extra brzo i plus se ispostavi da sam plaćao carinu na robu iz zemalja gde Srbija ima deal da se carina ne plaća, i moj 'dobri' špediter nije imao pojma o tome, a radilo se o ukupnoj cifri od nekoliko desetina hiljada evra plaćene carine bez veze... I još uvek se prebijam sa državom oko tog novca... A ako ću ja da brinem o takvim stvarima vezano za uvoz i da znam do detalja sve oko uvoza papirologiju i procedure, onda mi špediter ni ne treba... Al poenta priče nije sve to, već je poenta priče kako ima toliko malih špeditera koji "dobro rade svoj posao" pa propadnu, a ima par velikih firmi koje rade isti posao naplaćuju duple tarife, i opet se ubijaju od posla ne mogu da stignu koliko imaju. Pa biće da ipak ti mali špediteri ne rade baš svoj posao kako treba, iako možda mali perica misli da treba tako da se radi posao.


 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 12:39 - pre 197 meseci
Ne možeš porediti nekog svetskog špeditera sa lokalnim. Multikorporacije imaju svoju mrežu, svoju logistiku, svoju avionsku flotu, brodsku, flotu za drumski saobraćaj, carinska skladišta i oni mogu da ulaze u gubitke u zemljama koje imaju malu platežnu moć. Mogu godinama da posluju sa negativnim saldom, i da sve amortizuju bez ikakvih problema, čekajući bolja vremena, a sve u cilju da se pozicioniraju na tržištu.
Jedan Schenker ili Cargo Partner to sebi može da priušti, ali Žikatrans i Žikašped ne mogu.
Ista stvar i sa Hausmajtorom.
Ako stvarno tako misliš, dakle ako misliš da je razlog njihovog neuspeha to što su lenji i neozbiljni, hajde onda kupi dva polovna kombija, plaćaj 2 vozača po 800€, plus im uplaćuj penziono i zdravstveno osiguranje, evo neka to bude još 200€ po vozaču, zatim zaposli jednu ženu koja će se javljati iz svog stana na telefon, plaćaj je 300€ ( ubeđen sam da ćeš bez problema naći ).
Dakle trebaju ti dva vozača ( 2000€ mes. troškova ), žena koja je se javljati ( 300€ ) i plus dodatni troškovi firme.
Ulaganje je minimalno jer ti poslovni prostor ne treba, treba ti parking, a od početnog kapitala 15-tak hiljada evra za dva kombija + troškovi osnivanja firme. Ako si tako siguran, po tvojoj računici, ti ćeš bez puno muke zarađivati mesečno 2000€.
Uveren sam da tih 15 soma evra za tebe nije neka lova, a neće biti ni obaveza, jer nećeš morati ni da ih koordinišeš, već samo kontrolišeš i da se oglašavaš.
Da li ti je ova računica smešna ili ti je ok?
( meni je smešna )
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 13:39 - pre 197 meseci
Ajde bre žutokljunac ne ruši mi snove :-)
Evo , počeću da vrtim oglase za kupovinu kombija u dobrom stanju, a od nedelje ću da registrujem firmu za prevoz robe i putnika (vidiš da sam malo unapredio biznis - kad ne ide roba voziću ljude). Smislio sam i ime, kao svojevrsni omaž čoveku koji je nesebično ukazao na put blagostanja - Transventura (Ventura trans je malo deplasirano). I eto meni par stotina hiljada evrića za 5-10 godina. :-)
Audeces fortuna iuvat, ili da okrenem na žutokljunčeve aluzije : This time next year we'll be millionaires :-)))

Mada, kad malo bolje razmislim, obzirom na realnost priče i samog autora, prikladnije je da se firma zove Venturatrip. (nije baš po pravopisu, ali smisao je jasan) ;-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 14:34 - pre 197 meseci
800€ vozacu ? Pa toliko nema ni hirurg ! 350€ brate i cao...
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko nesto ovako moze da izjavi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 28775 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.