Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Ko nesto ovako moze da izjavi?

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko nesto ovako moze da izjavi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 29041 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

nebojsa986
BG

Član broj: 111471
Poruke: 75
194.106.178.*

Jabber: nebojsa986


+8 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 15:43 - pre 198 meseci
OK je sve to sto ste napisali ali pogledajte njihovu lokaciju "Donji Stajevac kod Trgovišta" tamo nije ni najmanje jednostavno naci bilo kakav posao.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7176 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 16:09 - pre 198 meseci
A jel moraju da zive bas tamo?
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
194.106.187.*



+6455 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 16:15 - pre 198 meseci
@žutokljunac: Da je to funkcioniše tako, svi bi bili uspešni i bogati... Kažeš nema potrebe za nadgledanjem... Očigledno nisi imao nikakvog menadžerskog iskustva u životu ako možeš tako nešto da izjaviš (ili si to lupio čisto onako da imaš kao neki 'argument' protiv mene). Pa i baba seru treba neko da nadgleda ako hoćeš da radi svoj posao kako treba a kamoli šta drugo. Mogao bi ja da dam tim radnicima i po 1500 evra plate... A šta misliš, da oni ne bi nakon nekog vremena ne bi počeli da rade kako im se radi, odnosno kako im se ne radi.. Imaju zagarantovanu platu, što bi se oni cimali da naprave 7 vožnji dnevno kad mogu i 3, i opet im isto.. Što bi bili kod klijenta za 20 minuta kad mogu i za 2 sata lagano itd... I takva firma vrlo brzo upadne u kolotečinu i ne može da se izdigne iz prosečnosti, i onda tu nastaje ona priča kao sa tvojm prijateljem špediterom da firma životari... Ista je stvar i ako imaš loš menadžment, opet padaš, ali eventualno nešto sporije.

Ne znam zašto uvodiš u priču multinacionalne kompanije i sl. Ja ovde pričam o jednoj domaćoj šediterskoj firmi, koja je počela na ovim prostorima, osnovao je naš čovek, i koja je svojim radom nametnula sebe kao lider na tržištu. Danas svako može otvoriti špeditersku firmu, investicija se kreće od skoro nikakve pa do minimalne, a stručnost i profesionalnost su ono šta se ceni. I frizera ima ko blata, pa opet imaš gomilu njih koji naplaćuju 150 dinara šišanje, a imaš i one koji naplaćuju 2000 dinara to isto šišanje... I sigurno postoji neka razlika šta i kako dobiješ kod ovoga za 150 i kod ovoga za 2000, kao i sa svim ostalim u životu...

No dobro, osim ako neko u ovoj temi ne nastavi sa nekim smislenim argumentima, ja više nemam šta da dodam na ovu temu. Svako je krojač svoje sudbine. Ako je nekom lepo tako kako mu je, meni je još lepše i draže zbog toga. Ako neko izvuče neku pouku iz mojih postova, super drago mi je, ako ne izvuče opet dobro, ima pravo na svoje mišljenje. Svi argumenti koje iznosim, ne samo ovde su veoma lako proverljivi, a do zaključaka se dolazi jednostavnom dedukcijom, i nemam nameru nit volju da idem dalje od toga, jer kome je potrebno više od toga da skapira, taj neće ukapirati ni kad bi napisao sve knjige ovog sveta na tu temu.





 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 16:26 - pre 198 meseci
Sprdajte se vi, ali ventura je ovde u pravu. Možda su cifre malo prenaduvane, ali nisu ni daleko od istine. U Srbiji ima mnogo prostora za nekog ko hoće da radi, ali stvarno da radi, pošteno i profesionalno. Pre nekog vremena trebao mi je električar da mi sredi nešto po kući i uzmem ja da vrtim oglase, ono je za nepoverovati na šta sam sve nailazio. Jedan mi je rekao da ne može da dođe jer mu je auto u kvaru, drugi je rekao da ga nazovem sledeće nedelje, treći da ne radi između 14 i 18 časova, kao i između 22 i 09 časova, četvrti me je pitao da li imam sav potreban alat pošto on nema, i da ne nabrajam dalje bisere. I da, ovo nije preterivanje, nego bukvalno od reči do reči ono što su mi rekli preko telefona. Tek posle nekog 15-tog poziva sam našao čoveka koji nije pravio nikakav problem, nego lepo došao odradio šta mi treba... čak je i sav materijal imao, pa nisam morao da se cimam do grada da kupujem. I šta se dešava... sad kad god mi zatreba bilo šta od električarskih radova, ne pada mi napamet da zovem nekog drugog i uvek ga častim barem 20 evra. Samo od mene za mesec dana je zaradio oko 300 evra, a obiđe dnevno oko 4-5 kuća, pa računajte. Ok, možda nema toliko posla svaki dan, ali nekad sigurno ima i više, tako da kad se sve sabere, čovek sigurno sasvim lepo zarađuje, ali i radi.
Isto tako, pre neke dve nedelje mi ponestalo drva i krenem ja po oglasima, vrtim redom i opet ista stvar... Prvi mi je rekao da ga nazovem za par dana, jer nema drva kod sebe, drugi da nije lud da vozi za praznike, već tek tamo negde posle srpske nove godine (šta god to bilo), treći da mu je pokvaren kamion, četvrti je rekao citiram "kolko ti trba ? 3 kubika ? Pa nisam lud da palim kamion za toliko", peti je rekao da može da mi doveze balvane, pa da tražim nekog da mi ih iseče, jer dečku koji radi za njega ne radi motorna testera, šesti samo što me nije istukao kada sam ga pitao kada će biti drva, pošto mi je prethodno odgovorio da ih nema, mislim na šta to liči reći potencijalnoj mušteriji "Šta bre hoćeš ? Jesam ti lepo reko da nema, biće kad bude" i spustio mi slušalicu. Opet sam tek posle nekog 15. poziva našao čoveka da mi doveze drva, mada ni sa njim nisam bio zadovoljan, jer iako u oglasu stoji da ima cepana drva, doneo je sečena kao u fazonu "nećeš u ovo doba naći nigde cepana" i još mi naplatio 3.900 dinara po kubiku bukve, a ista se kreće 2.750-3.300 dinara, i još mi je zakinuo barem pola kubika (po mojoj slobodnoj proceni), kao i većina drugih uostalom. Uzeo sam jer mi je gorelo pod nogama, ali sasvim sigurno nikad više neću da ga zovem.
Dakle, poenta je da za ljude koji zaista hoće da rade, da se potrude i ponude profi uslugu, stvarno ima mesta i mogu sasvim lepo da zarade. E sad, druga je priča što su svi navikli da muljaju i gledaju da rade što manje, a da u isto vreme kukaju kako nema posla i ne mogu da zarade koliko bi hteli.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
77.238.203.*



+471 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 16:54 - pre 198 meseci
Citat:
ventura: Danas svako može otvoriti špeditersku firmu, investicija se kreće od skoro nikakve pa do minimalne, a stručnost i profesionalnost su ono šta se ceni.


Ne može se svako baviti špedicijom jer je za osnivanje špediterske kuće potreban odgovarajući zalog. Tebi je to verovatno poznato s´obzirom na posao kojim se baviš.
Nemaš potreba za nekim naročitim nadgledanjem jer bi ti taj posao obavljala radnica koja bi primala pozive, koja bi bila dobro plaćena, i bila srećna da iz svog stana može da zaradi 300-400€ javljajući se na telefonske pozive i prosleđujući iste vozačima. Naravno da bi s´vremena na vreme ti proveravao, ali to nije neko značajno vreme s´obzirom da bi zarađivao 2000€.
Drugo, zar vam nije palo na pamet da vozači prolongiraju poziv iz razloga što ako imaju više poziva moraju sve to da uklope. Tako je za svakim zanatlijom, od vodoinstalatera do građevinca. Nema logike da nekog mrzi da radi 10-tak sata i da mesečno zarađuje 2500€ već mu je draže da zaradi 100€, pa da onda te pare troši u zezanju.
Pomenuo si fizikalce koji preseljavaju. Takođe i njih u celu priču da uklopiš, a ti fizikalci su obično deca iz provincije, studenti ili ljudi koji posle svog teškog posla, rade još jedan za bednu dnevnicu ( kompletan dvosoban stan isele za 40€, pa ti vidi, i razmisli malo kako se olako frljaš sa hiljadama evra ).
Nismo se razumeli. Naravno da se može zaraditi, ali se ne može zaraditi toliko koliko Ventura navodi.
:)



[Ovu poruku je menjao žutokljunac dana 13.01.2008. u 18:12 GMT+1]
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
212.200.241.*



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 17:40 - pre 198 meseci
Citat:
Marko_L: sad kad god mi zatreba bilo šta od električarskih radova, ne pada mi napamet da zovem nekog drugog i uvek ga častim barem 20 evra. Samo od mene za mesec dana je zaradio oko 300 evra, a obiđe dnevno oko 4-5 kuća, pa računajte.
Ako nije tajna, koliko je koštala usluga kad je čašćenje bar 20 €? I kakvih to imaš problema sa strujom kad toliko plaćaš, a bogami i častiš?
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.99.*



+35 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 18:00 - pre 198 meseci
Citat:
MyWay: Ako nije tajna, koliko je koštala usluga kad je čašćenje bar 20 €? I kakvih to imaš problema sa strujom kad toliko plaćaš, a bogami i častiš?


E, MyWay, kad se zaradi - moze i da se casti! :)
Nego Marko_L, taj te vara sigurno, ako zaradjuje kod tebe mesecno 300 evra, jedno popravi - drugo popravi, proveri ti malo tu struju, konsultuj jos nekog strucnjaka... :))))

Citat:
800€ vozacu ? Pa toliko nema ni hirurg ! 350€ brate i cao...


To Srbine! Ti si privatnik, zar ne?
 
Odgovor na temu

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 20:04 - pre 198 meseci
+ topli obrok ! Vruc burek.
102>77+30+20 !
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?13.01.2008. u 23:40 - pre 198 meseci
Citat:
Ako nije tajna, koliko je koštala usluga kad je čašćenje bar 20 €? I kakvih to imaš problema sa strujom kad toliko plaćaš, a bogami i častiš?

Naravno da nije tajna i nije usluga, nego usluge. Prvo mi je pukla cev u potkrovlju i nisam to primetio na vreme, pa je došlo do havarije sa ionako trošnom el. instalacijom... popucale sijalice, poizbijali osigurači, pocrkali neki uređaji... zato mi je i bilo hitno da nađem električara odmah, i zamisli kada ti tip u takvoj situaciji ladno kaže "Ajd da se čujemo sledeće nedelje". I tako posle 15 oglasa nađem čoveka koji je došao u roku od pola sata. Zašto da ga ne častim ? Kasnije mi je ustrebalo da se poveže bojler, a pošto meni ne pada napamet da se petljam sa tim... lepo sam pozvao čoveka i opet je došao istog dana bez ikakvih problema... tražio je 10 evra, ali sam mu dao 30 baš zato što je profesionalan, iako znam da nije neki posao povezati bojler. nešto kasnije, rešio sam da postavim automatske osigurače... i opet sam zvao istog čoveka koji je opet došao u roku od sat vremena, čak je i doneo osigurače... Kad se sve sabere, koštalo me je oko 300 evra, ali je čovek došao onda kada je trebalo, bez ikakvih izgovora i što je najbitnije, odradio je posao kako treba. Sasvim sigurno ću ga ponovo zvati kada mi nešto zatreba, i već sam ga preporučio gomili ljudi. Čovek je jednostavno profesionalac i sasvim sigurno odlično zarađuje.
Citat:
E, MyWay, kad se zaradi - moze i da se casti! :)
Nego Marko_L, taj te vara sigurno, ako zaradjuje kod tebe mesecno 300 evra, jedno popravi - drugo popravi, proveri ti malo tu struju, konsultuj jos nekog strucnjaka... :))))

Meni pare nisu pale s neba, ali mi nije žao da platim nešto što vredi svaki dinar, kao što je recimo usluga koju sam dobio. I čitaj malo pažljivije... nisam rekao da zarađuje kod mene 300 evra mesečno, nego da je za mesec dana samo od mene zaradio 300 evra.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
91.150.99.*



+35 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 00:04 - pre 198 meseci
Dobro, citacu malo pazljivije. ;)

Citat:


Čovek je jednostavno profesionalac i sasvim sigurno odlično zarađuje.


I ne sumnjas da ce za 5-10 godina steci zalihe od nekoliko stotina hiljada evra?
Niko ovde nije rekao da se ne moze pristojno ziveti ako znate da radite nesto korisno bolje, brze, profesionalnije od drugih.

Ali... ovde se govorilo o enormnim ''zaradama'' i srbskim kapitalistima, kad je receno da su svi (ekstremno)bogati - lopovi.

Citat:

Dakle, poenta je da za ljude koji zaista hoće da rade, da se potrude i ponude profi uslugu, stvarno ima mesta i mogu sasvim lepo da zarade. E sad, druga je priča što su svi navikli da muljaju i gledaju da rade što manje, a da u isto vreme kukaju kako nema posla i ne mogu da zarade koliko bi hteli.


Svi su navikli da muljaju...

Kakvim si ti to ljudima okruzen? Kakve su to generalizacije? ;)
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 08:57 - pre 198 meseci
@Marko_L: potpuno te razumem da častiš, čak i previše majstora (kao u tvom primeru za 10€ posla 20€ čast) zato što ti se našao kad si bio u škripcu, ali to nije primer profesionalnog rada koji je doveo za par godina do par stotina hiljada evra. Nego primer da se kvalitetnim radom može pristojno zaraditi.
Dakle, kao što je rekao kelja, tema su enormno bogati srbski kapitalisti - čisto podsećanja radi je i onaj primer kombi prevoznika koji za 5-10 godina poštenim i kvalitetnim radom dođe do par stotina hiljada evrića. Može li to tvoj električar (čak i kad bi svi njegovi klijenti bili darželjivi)? Ja sumnjam.
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.adsl-2.sezampro.yu.



+6455 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 10:27 - pre 198 meseci
Citat:
MyWay
ali to nije primer profesionalnog rada koji je doveo za par godina do par stotina hiljada evra. Nego primer da se kvalitetnim radom može pristojno zaraditi.
Dakle, kao što je rekao kelja, tema su enormno bogati srbski kapitalisti - čisto podsećanja radi je i onaj primer kombi prevoznika koji za 5-10 godina poštenim i kvalitetnim radom dođe do par stotina hiljada evrića. Može li to tvoj električar (čak i kad bi svi njegovi klijenti bili darželjivi)? Ja sumnjam.


Kombi prevoznik može, električar mnogo teže.
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 10:58 - pre 198 meseci
Ne odustaješ. :)
Dnevna norma jednom frizeru je deset šišanja ( pomenuo si ih ). Mušterije mu dolaze na noge, a muško šišanje traje oko pola sata, max. Kako onda zamišljaš da neko sa jednim kombijem može da ima pet ( sad si povećao na sedam :)) ) poziva dnevno, da ih uklopi, da uklopi i fizikalce? Morao bi ići sa jednim fizikalcem.
Nisi računao da tokom kasne jeseni i zime, retko ko koristi ovakve usluge, pa tih 5 meseci malte ne i nemaju posla.
:)

 
Odgovor na temu

Dusan Marjanovic
Consultant, SAS
Beograd

Dusan Marjanovic
Član broj: 59
Poruke: 1290
*.adsl-1.sezampro.yu.

Jabber: dusanm@gmail.com
ICQ: 84621598
Sajt: marjanovic.net


+6 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 11:01 - pre 198 meseci
A što? :) Električar nije dovoljno sposoban da organizuje još par električara da rade za njega, kao što ovaj kupi nekoliko kombi vozila? :) Ili jednostavno kombi ideja ima blagoslov Velikog Maga Privatnog Biznisa pa je osuđena na uspeh, a električar jadan na neuspeh :) Može i električar da smisli neko kvazi-dugme da mu pumpa po 50 dinara na račun kao taxisti na taximetar :) Ja se ubih od vožnje taxijem i uglavnom nemam šta pametnije da radim dok se vozam pa često pratim šta se dešava na taximetru...i nikad majku mu da skoči za 50 dinara tek tako :) I ne vidim potrebu da budeš šmeker pa da odbiješ da platiš uslugu nekom za kog primetiš da te očigledno krade, na kraju krajeva tu je i broj taxi vozila i tablica i njegova identifikacija, ukoliko bude problema, vrlo se jednostavno sve to da rešiti :)
VMware VCP/Microsoft MCSE 2003/HP ASE
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 11:36 - pre 198 meseci
Citat:
Dusan Marjanovic: A što? :) Električar nije dovoljno sposoban da organizuje još par električara da rade za njega, kao što ovaj kupi nekoliko kombi vozila? :) Ili jednostavno kombi ideja ima blagoslov Velikog Maga Privatnog Biznisa pa je osuđena na uspeh, a električar jadan na neuspeh :)
Upravo tako. Zašto ne bi preduzimljivi električar razvio posao zapošljavanjem još 3-4 električara i kao takav bio sposoban za malo veće poslove, pa kad naraste i preraste i to samo da nastavi u tom smeru i eto polako ka prvom miliončetu... Rad, kvalitet, snalažljivost.
Svaka struka ima svoje specifičnosti, ali je princip univerzalan, i za prevoznike i za električare.

Mada sumnjam je princip realan i primenjljiv ovde (pogotovo ne u većem broju slučajeva).
Ali zato ima nešto što je mnogo realnije i primenljivo kako ovde, tako i napolju: 'Ne pitaj me za prvi milion' :-)
Save time... see it my way.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7176 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 12:10 - pre 198 meseci
@MyWay, pa sad, nije bas da je Srbija prepuna ljudi koji imaju vise od milion pa da nema sta da ih pitas ;-)

Tacno je da elektricar moze siriti svoj posao na isti nacin kao i prevoznik, samo sto je to daleko redji slucaj. Razlog je vrlo prost - da bi neko postao elektricar tj. startovao elektricarski posao, osim elementarnog obrazovanja za tu struku (nekad cak i to nemaju), alata i para za male oglase nije potrebno puno.

Da bi neko postao auto prevoznik, potreban je (bar) i kamion - sto u principu znaci da su prevoznici daleko cesci "investitori" u svoj biznis nego elektricari.

Naravno, to ne vazi za odlicne elektricare i one koji su malo vise privredno sposobni - ali, kao sto rekoh, pricamo o nekom proseku - dakle obicnom elektricaru.

Inace, moja keva je u Bgd-u postavljala u kupatilu nove stvari - cesma na lavabou se razmrdala i pocela da curi okolo posle par meseci. Prosto je neverovatno ko je sve "zanatlija" u Srbiji iako sa zanatom blage veze nema.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 12:46 - pre 198 meseci
Citat:
[url=/p1823812]Tacno je da elektricar moze siriti svoj posao na isti nacin kao i prevoznik, samo sto je to daleko redji slucaj. Razlog je vrlo prost - da bi neko postao elektricar tj. startovao elektricarski posao, osim elementarnog obrazovanja za tu struku (nekad cak i to nemaju), alata i para za male oglase nije potrebno puno.
Da bi neko postao auto prevoznik, potreban je (bar) i kamion - sto u principu znaci da su prevoznici daleko cesci "investitori" u svoj biznis nego elektricari.


Save time... see it my way.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 12:53 - pre 198 meseci
Ili može za slične pare i Fiat Doblo, a ako hoćš malo veće vozilo može

Ja smatram da je Kangoo, Doblo, Partner dobar izbor za kombi prevoznika početnika i kao što vidiš nije nešto skup.
Dakle malo više investicije u kombi biznis, ali od diplome samo vozačka B kategorije, tako da su tu negde po uslovima za početak biznisa.
Citat:
Ivan Dimkovic: @MyWay, pa sad, nije bas da je Srbija prepuna ljudi koji imaju vise od milion pa da nema sta da ih pitas ;-)
A ovaj deo sam dvaput pročitao i nije mi jasno. Ajd pomozi :-)
Save time... see it my way.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 18:12 - pre 198 meseci
Citat:
I ne sumnjas da ce za 5-10 godina steci zalihe od nekoliko stotina hiljada evra?
Niko ovde nije rekao da se ne moze pristojno ziveti ako znate da radite nesto korisno bolje, brze, profesionalnije od drugih.

Citat:
Dakle, kao što je rekao kelja, tema su enormno bogati srbski kapitalisti - čisto podsećanja radi je i onaj primer kombi prevoznika koji za 5-10 godina poštenim i kvalitetnim radom dođe do par stotina hiljada evrića. Može li to tvoj električar (čak i kad bi svi njegovi klijenti bili darželjivi)? Ja sumnjam.

Zavisi šta bude radio i kako. Ako nastavi da bude freelance električar, verovatno ne može dalje od ovoga gde je sad... zarađiveće oko 750-1.500 evra mesečno... možda nešto više... zavisi kako kad i to je otprilike to. Ali ako prištedi, pa za koju godinu otvori agenciju, pa zaposli vodoinstalatera koji će da radi isto tako profi, pa malo kasnije i profi molera... pa tako pokrije sve kućne poslove, može da zaradi mnogo... Ne mora to da bude taj električar... bilo ko ko drži do profesionalnosti i krene tako da se širi, može mnogo da zaradi. Srbija prosto vapi za takvim uslugama, ali profesionalno odrađenim. Pa ja cvikam svaki put kad treba nešto da mi se uradi u kući, jer ne znam na kakav ću biser sledeće da naletim. Imao sam problema svaki put kad je trebalo da nađem vodoinstalatera, a o molerima i da ne pričam... zadnjih par godina sam krečim kuću, jer nemam koga da pozovem. Evo baš prošle godine mi se nije mililo da krečim i rešim da pitam par drugara da mi preporuče nekog pouzdanog, i sve su bili odgovori tipa "E znam jednog, samo mu obezbedi gajbu piva ili flašu rakije, sve će da odradi"... jeste, baš mi treba da se zezam sa alkosom i da svaki čas pratim da nije zaspao ili da ne padne sa merdevina... pitam sledećeg... zna i on jednog, ali jadničak nema alat... pa da mu kupim sve što treba, valjak, špaklu, materijal, najlon... pitam trećeg... kaže "E, znam dečka, baš je prošle godine krečio kod mene, ali gledaj da izbaciš sav nameštaj iz kuće pošto nije baš precizan"... super, znači treba da idem sa najlonom iza njega i da skupljam boju koja prska unaokolo... i šta da radim, na kraju uzmem i okrečim sam... nije ispalo Bog zna šta, ali šta ću. Sve suvi profesionalci. Ne znam šta bi bilo da sam ih pitao za nekog nepouzdanog :) To nije profesionalizam... Profesionalizam je kada nađeš čoveka ili agenciju kojoj možeš da ostaviš ključ od stana i odeš negde na ručak, i kad se vratiš imaš savršeno okrečen stan, dobiješ račun za uslugu, platiš i ćao. Znači, meni ne treba usluga, ako ja moram sam da idem i da se cimam da kupujem materijal, štitim nameštaj, obezbedim alat, budem prisutan sve vreme da pazim da nešto ne zeznu, kuvam im kafe i spremam ručak, obezbedim gajbu piva... nego mi treba neko ko će da donese svoj materijal, svoj alat, da lepo zaštiti nameštaj, da kad završi nema ni kapi boje na tepihu, da se sam pobrine za svoj topli obrok... pa nek košta koliko košta... prvi ko ponudi takvu uslugu, imaće me kao mušteriju za ceo život, kao i bezrezervnu preporuku... što opet sasvim sigurno znači mnogo posla i zarade... Još ako ponudi i druge usluge (vodoinstalaterske, električarske, čišćenje...), a kuća kao kuća, uvek ima šta da se radi oko nje, čak i u onim "sveže" izgrađenim, dodaj još koju hiljdau na godišnji bilans... E sad, neću da ulazim u cifre da li je to milion ili 100 ili 50 hiljada evra godišnje, ali da se zaradi dosta sasvim sigurno može.
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
Odgovor na temu

žutokljunac

Član broj: 153760
Poruke: 374
*.sa.hs-hkb.ba.



+471 Profil

icon Re: Ko nesto ovako moze da izjavi?14.01.2008. u 18:16 - pre 198 meseci
Nego, onaj takstista iz provincije što bez problema može dnevno da zaradi 100€, je l´on osim papučice pored kvačila i divljak taksimetra ima i neku ručicu za katapultiranje u slučaju da ga startuje inspekcija?
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Ko nesto ovako moze da izjavi?

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 29041 | Odgovora: 134 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.