Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peglica (FIAT 126p)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 609917 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Yvan
Kragujevac

Član broj: 38663
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)21.05.2009. u 06:30 - pre 180 meseci
Znači moram da sklepam neku dizaličicu... Nego, radim na zemlji pa će biti problem i sa točkićima...
 
Odgovor na temu

badza_kladovo

Član broj: 167733
Poruke: 8
195.178.56.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)21.05.2009. u 09:15 - pre 180 meseci
Druze, bez dizalice na tockice, nema sigurnog vadjenja i posle vracanja motora.
Ja to radim sam u garazi i dizalicom sa grede, kako ti kazes.
Greota da ti padne na beton i da se unistis karter, mada se on vari, ali ipak bi bila steta.
Ako nemas dizalice od gore, vezi motor za onu kuku od brave vrata motora u obliku slova "P".
Sam bez garaze i bez dizalice od dole, trebace ti MNOGO SRECE I ZIVACA!
S.R.E.C.N.O.

P.S. Stavi neku siru dasku i nece biti problema!
 
Odgovor na temu

Yvan
Kragujevac

Član broj: 38663
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)21.05.2009. u 17:06 - pre 180 meseci
Citat:
vezi motor za onu kuku od brave vrata motora u obliku slova "P"


Možeš li ovo da malo pojasniš? Koja kuka od vrata motora?
 
Odgovor na temu

korbatch
nema
Kula / Ruski Krstur

Član broj: 200501
Poruke: 40
79.101.85.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)21.05.2009. u 17:30 - pre 180 meseci
kao rucica od armature u obliku cirilicnog slova P za koju zapinje brava poklopca motora.Prosto tamo okacis motor pre skidanja veznog lima
 
Odgovor na temu

korbatch
nema
Kula / Ruski Krstur

Član broj: 200501
Poruke: 40
79.101.85.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)21.05.2009. u 17:33 - pre 180 meseci
Usput Vladd,u cemu je problem kad ne puni akumulator sasvim ili delimicno?Sta moze da bude sa dinamom,ili gde moze jos da bude problem?
 
Odgovor na temu

Yvan
Kragujevac

Član broj: 38663
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)21.05.2009. u 19:00 - pre 180 meseci
Citat:
kao rucica od armature u obliku cirilicnog slova P za koju zapinje brava poklopca motora.Prosto tamo okacis motor pre skidanja veznog lima


Pa kakve sada veze ima ta P kuka os vrata? Kod mene pored izduvne grane ima jedna uška kao ovde:



Čini mi se da pozadi ima još jedna. Mislite li na to?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
79.101.188.*



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)21.05.2009. u 20:40 - pre 180 meseci
Desna ruka hvata izduvnu granu, a leva filter za vazduh(skinut poklopac pa iznutra) ili dinamu.

Citat:
korbatch: Usput Vladd,u cemu je problem kad ne puni akumulator sasvim ili delimicno?Sta moze da bude sa dinamom,ili gde moze jos da bude problem?


Najcesce cetkice, imaju nedefinisan rad, ne nalezu dobro na kolektor (zapekle u vodjici ili neki los kontakt), sto se brze vrti, to slabije puni.

Redje je da je neki segment rotora odspojen od kolektora ili se dva susedna kontakta na kolektoru dodiruju.

Kolektor mora da je cist, i da nema riseva i vecih neravina.

Regler je, istina davno(peglice sa dinamama su bile samo 10-15 god stare), najmanji izvor problema, mada bi posle maratonskog rada trebalo proveriti i njega, na kraju ostalih provera.

Problemi mogu da se pojave i kod losih kablova, izolacija se istanjila negde, i povremeno dodiruje karoseriju, kleme u losem stanju, ili kontakt kabla i kleme..

Ako je bas stara peglica, ne bi bilo lose izgubiti sat vremena i pregledati instalaciju velike struje(dinama, starter, kablovi, kleme i prikljucci), s kraja na kraj.


Poz
 
Odgovor na temu

korbatch
nema
Kula / Ruski Krstur

Član broj: 200501
Poruke: 40
93.86.77.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)22.05.2009. u 03:46 - pre 180 meseci
Hvala na savetu kao i uvek.Pozdrav do sledece zavrzlame
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.static.isp.telekom.rs.



+53 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)22.05.2009. u 10:53 - pre 180 meseci
Citat:
Yvan: Koliko je teško izvaditi motor (zajedno sa menjačem) iz peglice? Radim na sred dvorišta (znači nema nikakvih greda iznad), i nemem onu dizalicu (ili kako se već zove) za vađenje motora.

Pootkačinjem sve kablove šrafove i sl, skinem onaj lim za koji je zašrafljen zadni branik, i šta onda? Spustim motor na zemlju? Koliko je težak, mogu li sam ili da pozovem nekog? I kako da ga prebacim do garaže?

Mislim, sve ću ovo i sam da rešim, ali pretpostavljam da je pametnije da pitam, jer sigurno su to mnogi već radili.


malo sam se kasnije uključio... ali....


treba ti debeo hlad i jedan pomoćnik (ali ako si snalažljiv, on ti i nije obavezan).. zaq prvo skidanje motora i menjača ti treba 1.5-2 sata, a već treći put 25min.... pre odvijanja lima - traverzne pozadi, odviješ traverznu koja drži menjač, pa odviješ prirubnice (8 zavrtnjaja)... pa četiri navrtke na zadjoj traverzni.. naravno pre toga pootkačinješ sajle, creva i polugu menjača... ako radiš već na travi uzmi svoje stare sanke za sneg i one ti mogu opslužiti da izvučeš motor i menajč zajedno a kada ih oslobodiš možeš da radiš šta ti je volja.. sve će biti pristupačno... veruj mi koliko god izgledalo da je posao veći nije tako... da znaš kako može da zza kada pasuješ motor na menjač..... inače motor bez diname (alternatora) možeš sam nositi kao od šale (radio sam to kada sam ga nosio kod majstora da montiram-prepravim auspuh)..... usput i prekonrolišeš sve limove i zavrtnjaje koji ih pričvršćuju....

 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.rcub.bg.ac.yu.



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)22.05.2009. u 14:33 - pre 180 meseci
Mogu da se slozim sa skidanjem menjaca pride, posto ce doci do skidanja prirubnica(provera i ciscenje), i ciscenja menjaca, provere, ako je peglica ekstra matora.

Po meni, ako nije potreba, bolje je napraviti(kod strugara, od 15-ak cm alumunijumskog fi profila) pribor za centriranje lamele, i tada, se beskonacno olaksava povratak motora na menjac, uz lagano zakretanje da se lamela uzupci.

Ako je dvoriste zamena za garazu, ne trebaju mu ni sanke, dovoljan je jedan mali panj, koji ce se nagnuti kada se motor odvoji od menjaca, a onda moze da se nosi u sobu ili na kuhinjski sto. Oproban recept za izbacivanje taste iz kuce

Poz
 
Odgovor na temu

badza_kladovo

Član broj: 167733
Poruke: 8
*.kladovonet.com.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)22.05.2009. u 19:27 - pre 180 meseci
Treba mi pomoc!

Pocele su carolije oko paljenja i nece da upali. Stigla mi je nova porucena bobina, sve povezao kako treba i sta mislite, nece da upali!!!
Citao sam u prirucniku za popravku da se jezicak na remenici od radilice postavi na sredini ona tri zareca gde se gleda paljenje, i vreme paljenja. Onda sam podesio nove platine, kada je u tom polozaju radilica, razvodnik mi je na bregu, najvise udaljen, i zazor je 0.5 mm. I opet nece.
I ne znam, da li sam dobro namestio svecice, da nisam ukrstio kablove pogresno,sa 2 na drugi i obratno...
Ko ce da mi kaze, posto nema u toj knjizi, koji je pravilan redosled kablova za svecice, a sto se tice provere, kada sam probao bombinu, bacala je svecica varnicu na masu.

Novi delovi: kablovi za svecice, bombina, platine, sto se tice elektrike, to je to.

Pomagajte....
P.S. 1.Da napomenem da je to noviji tip peglaje 650cc, 91. god. SMB boja....
2. I kad sam pokusavao da ga kresnem, malko je pucao iz karba, jel to sto sam ja sipao benzin direkt u njega?

[Ovu poruku je menjao badza_kladovo dana 22.05.2009. u 20:41 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Yvan
Kragujevac

Član broj: 38663
Poruke: 134
188.2.193.*



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)22.05.2009. u 20:04 - pre 180 meseci
@ goat: Hvala, ohrabrio si me :-) Nadam se da ću za neki dan naći vremena da skinem motor i menjač.

@ vladd: Vadim motor i menjač zajedno, tako da neće biti potrebno naknadno centriranje.

@ badza_kladovo: Nisam ekspert, ali gurni neki šrafciger u cilindar i vrti radilicu i vidi da li je klip u uzlaznoj putanji blizu gornje mrtve tačke kada se platine spoje, odnosno siđu s brega. A da li ukrstio kablove... Probaj i ovako i onako nije da ih ima sto :-)

Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

badza_kladovo

Član broj: 167733
Poruke: 8
*.kladovonet.com.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)23.05.2009. u 14:06 - pre 180 meseci
Hvala, jos neki predlog???
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.216.*



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)23.05.2009. u 19:02 - pre 180 meseci
Citat:
badza_kladovo
Citao sam u prirucniku za popravku da se jezicak na remenici od radilice postavi na sredini ona tri zareca gde se gleda paljenje, i vreme paljenja. Onda sam podesio nove platine, kada je u tom polozaju radilica, razvodnik mi je na bregu, najvise udaljen, i zazor je 0.5 mm. I opet nece.


U tom polozaju treba da pocne otvaranje platina a ne da budu na max rastojanju. Staticko paljenje se proverava sa lampicom prikljucenom na platine. Tj srafciger, tester za instalaciju, kao glimerica sa kablom, ali za 12V.

Znaci, kada prilazi tom zarezu(zeljenoj lokaciji repera) , lampica je ugasena, dok ne dodje trenutak podesenog repera na odredjenom mestu, i tada se pali, nakon par stepeni, platine dostizu max rastojanje.

Ponavljam, reper na radilici, odredjuje trenutak odvajanja platina. Radilicu treba okretati u radnom smeru(ne napred nazad), zbog zazora u prenosima, zupcanicima razvodnika.

Kada se podesi stat paljenje, onda se podesava zazor, koji je vazan zbog ugla punjenja...bala bla, nevazno..bar za peglu koja ima 40-ak stepeni punjenja zbog 2 cilindra.

Da li je bobina sa dva visokonaponska prikljucka, ili je stari tip, pa je preostala i razvodna ruka..moguci izvor problema.

Poz
 
Odgovor na temu

badza_kladovo

Član broj: 167733
Poruke: 8
*.kladovonet.com.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)24.05.2009. u 08:57 - pre 180 meseci
Hvala puno Vladad. Bobina je sa jednim visokonaponskim izvodom. Probacu ovo danas, pa cu vam reci kakav je ishod.
Pozdrav

[Ovu poruku je menjao badza_kladovo dana 24.05.2009. u 13:58 GMT+1]

Da li je normalno posto i dalje nece sam da upali, kad sipam benzin direktrno u grlo karba, da mi izbija plamen na njega gore kad zaverglam?

[Ovu poruku je menjao badza_kladovo dana 25.05.2009. u 21:17 GMT+1]
 
Odgovor na temu

badza_kladovo

Član broj: 167733
Poruke: 8
195.178.56.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.05.2009. u 11:48 - pre 180 meseci
Molim moderatore da mi ne uzmu za zlo sto ne mogu da obbrisem prethodnu poruku da be bih pisao posle svoje poruke, ali ako mozete, obrisite vi.

Postavio sam sliku jer me nece motorce.

Da li sam dobro - PRAVILNO VEZAO INSTALACIJU?
1.od bobine u razvodnik preko okrugle stopice, sto ide na platine (visoko naponski kabl)
2.kondenzor na samoj bobini
3.ne znam za sta sluzi, meni stoji prazan!
4.dovod sa akumulatora (+)
e sad kablovi, koji je pravilan raspored
5. prvi klip
6. drugi klip

Pozdrav i pomagajte!
Hvala!
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.ptt.rs.



+53 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.05.2009. u 17:53 - pre 180 meseci
@badza_kladovo

daj malo "opširniju" sliku, koja malo više pokazuje.... da se vidi razvodnik , cela bobina...
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.87.139.*



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.05.2009. u 19:39 - pre 180 meseci
Citat:
badza_kladovo

Da li sam dobro - PRAVILNO VEZAO INSTALACIJU?
1.od bobine u razvodnik preko okrugle stopice, sto ide na platine (visoko naponski kabl)
2.kondenzor na samoj bobini
3.ne znam za sta sluzi, meni stoji prazan!
4.dovod sa akumulatora (+)
e sad kablovi, koji je pravilan raspored
5. prvi klip
6. drugi klip

Pozdrav i pomagajte!
Hvala!



1. Ne mora visokonaponski kabal, tu je uglavnom nizak napon.
2. Sluzi za otklanjanje radio smetnji, skinuti, nepotreban.
3. Eventualno za signal potreban za obrtomer.
4. OK.

5 i 6, posto je dupla bobina, i pali obe svecice istovremeno, jednu u trenutku paljenja jednog cilinra drugu u trenutku izduvavanja(onog drugog), potuno je sve jedno koji je prvi a koji drugi cilindar.

Za razvodnik sledi poklopac, razvodna ruka i razvodna kapa se izbacuju.

Poz.
 
Odgovor na temu

badza_kladovo

Član broj: 167733
Poruke: 8
*.kladovonet.com.



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)26.05.2009. u 20:39 - pre 180 meseci
Znaci u principu nista lose nisam montirao, samo malo vise strpljena i valjda ce da spoji i da se zakaslje.
Hvala vam puno !
 
Odgovor na temu

korbatch
nema
Kula / Ruski Krstur

Član broj: 200501
Poruke: 40
93.87.201.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)03.06.2009. u 16:40 - pre 180 meseci
Problem je sledeci..pre par dana je pocelo da mi se desava da kad sam u zaletu na nekih recimo 60\70km\h,izbacim iz brzine i pustim gas,kad se zaustavim a eto mene na semaforu sa ugasenom peglicom.Primetih da kad stajem lagano onda nekako i izdrzi,ali uglavnom se ugasi kao kad nemas ler.Povecao sam ga i sad se dernja na leru,a opet dobijam isto to jest gasi se kad pustim gas u zaletu.Tad teze upali,da i to napomenem.Sta je to pobogu??!Poz:/
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 609917 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.