Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Peglica (FIAT 126p)

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613987 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

pajicradovan
Radovan Pajic

Član broj: 180423
Poruke: 6
62.193.157.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)25.02.2009. u 16:52 - pre 184 meseci
uspeo sam sklopio sam karbirator samo ga nisam vratio na auto imam sad drustvo sutra cu kad dodjem sa posla
za sada je operacija uspela a dal je pacijent ziv videcemo sutra :) hvala na pomoci
 
Odgovor na temu

Yvan
Kragujevac

Član broj: 38663
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)01.03.2009. u 19:24 - pre 184 meseci
Naleteh na ovu temu, pa rekoh da pitam...

Gde se mogu nabaviti delovi za peglicu? Neka adresa, telefon, Pa još ako neko zna prodavnicu u Kragujevcu, bilo bi super.

Trebaju mi levo i desno rame (valjda se tako zove), evo ovo:



I verovatno pripadajuće gumice i sl.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16358



+2922 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)01.03.2009. u 20:00 - pre 184 meseci
Davanje kontakta javno na forumu nije dozvoljeno!
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Yvan
Kragujevac

Član broj: 38663
Poruke: 134
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)02.03.2009. u 10:31 - pre 184 meseci
Dobro, a kako onda da čovek dobije informaciju gde da pronađe delove?

'ajde ko hoće neka pošalje privatnu poruku...

BTW ufatio sam ovu preporuku Boogie-a za Gla.....vic :-) pre nego što je obrisana.

A je'l ima toga subotom na Bubanj potoku? Isplati li mi se da se vozam od KG-a do tamo, hoću li naći nešto za Peglice?


Ili možda da se lepo napravi po jedna tema za peglu, juga, golfa... gde će ljudi da se lepo reklamiraju do mile volje (a i ostali da komentarišu kako su prošli sa tim prodavcima)?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.95.*



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)02.03.2009. u 11:07 - pre 184 meseci
Takve pomoci i poruke samo preko PM-a. Pravilo foruma.

Postoje oglasi, raznih vrsta po net-u, tako da nije problem...

Takvi delovi su bili problematicni za nabavku i u vremenima najvece popularnosti i najmasovnijeg koriscenja peglice...mozda zato sto su bili van traznje.

Taj deo je od ozbiljnog profila, i moguce ga je remontovati, seci i zavariivati, uspesnije od ostalih tankih limova.

Problem su gumice, i moraju se potraziti slicne, koje mogu da posluze, a trap je slican fici, fiatu 500, a mogu se nosaci na osovini ramena prilagoditi od neke balans stangle..

Manje je posla, nov deo tesko ce se naci u Srbiji, inostranstvo je nezgodno, znaci kvalitetna prerada, u ozbiljnoj radionici(sa dobrim majstroima i alatom i priborom), ili kod entuzijaste...

Poz.
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.livar.si.



+53 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)02.03.2009. u 11:25 - pre 184 meseci
Citat:
Yvan: Dobro, a kako onda da čovek dobije informaciju gde da pronađe delove?

'ajde ko hoće neka pošalje privatnu poruku...

BTW ufatio sam ovu preporuku Boogie-a za Gla.....vic pre nego što je obrisana.

A je'l ima toga subotom na Bubanj potoku? Isplati li mi se da se vozam od KG-a do tamo, hoću li naći nešto za Peglice?


Ili možda da se lepo napravi po jedna tema za peglu, juga, golfa... gde će ljudi da se lepo reklamiraju do mile volje (a i ostali da komentarišu kako su prošli sa tim prodavcima)?


@Yvan
poslao sma ti pp ... možda ti je prodavnica ispred nosa ... pitaš lepo, strpiš se i dobićež pp , jedino što moraš da se loguješ pa ako ti je to teško onda poseti buvljak... tamo kažu ima od igle do lokomotive

... mada i trouglovi nisu toliko problematični.. da se to popraviti ... uglavnom je krivac "ladica" u blizini oslanjajnja opruge u kome uvek stoji blato, so....

za gumene delove se možeš snaći.. domaća radinost i tako to...

poz
 
Odgovor na temu

korbatch
nema
Kula / Ruski Krstur

Član broj: 200501
Poruke: 40
79.101.238.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)02.03.2009. u 13:17 - pre 184 meseci
Ah ta vila [pogotovo zadnja leva]..Znam bar troje njih kojima je pukla,a i meni izmedju ostalog.Na buvljaku se moze naci nova,navodno original iz poljske...Nego,u zadnje vreme se pojavio jedan problem,ne bi to bila pegla da sve stima hehe.Posle 'duze' voznje od recimo nekih 5km,peglica pocinje da staje jednostavno gubi gas,stanem-na leru radi minut-dva kao da je na jednom klipu i obicno ugasi.Cini mi se da je problem u dotoku goriva,sad gde i zasto ne znam tacno.Pokusaj paljenja odmah zatim je neuspesan uvek,a ako sacekam par minuta upalim je ali pod saugom.Posle 100 predjenih metara opet stane,i tako dok se ne dovucem na odrediste.Blagodarim unapred...
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.livar.si.



+53 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)02.03.2009. u 13:42 - pre 184 meseci
proveri pumpu za gorivo... sve mi na nju liči.... skini povratno crevo sa karburatora i postavi drugo, pa u flašu, da se ne upališ ... pa vidi ima li viška goriva u radu, ako je ok proveri sito u karburatoru...

nego ta vila tj. trougao... ne izgleda mi toliko "vitko"... opet korozja može mnogo da je oslabi... ma mojoj mašini je desna popravljana...

... i još ne nađoh mazalice na prednjem trapu....



 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.221.*



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)02.03.2009. u 16:34 - pre 184 meseci
Lici na slabu pumpu za gorivo, istegnutu ili naprslu membranu.

Citat:
goat: ...

... i još ne nađoh mazalice na prednjem trapu....


Nekada je bilo po dve mazalice, jedna na "poklopcu", cepu, gornje "glave" trapa, ali je posle '81-82 godista ukinuta.


Meni je bila "neophodna", pa sam izbusio rupu, urezao navoj i usrafio mazalicu.

Druga se nalazi na pokretnoj "vertikali", nasuprot glavcine(podmazuje vertikalnu biksnu), moze se napipati ili se vidi kada je zaokrenut tocak..

Nije nemoguce da je i ta izbacena(ne poznajem tako detaljno godista mladja od '85-e), kada iscuri mast i udje voda, ionako je vreme za komplet biksnovanje...


Poz.
 
Odgovor na temu

Yvan
Kragujevac

Član broj: 38663
Poruke: 134
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)02.03.2009. u 16:36 - pre 184 meseci
Citat:
vladd: Takvi delovi su bili problematicni za nabavku i u vremenima najvece popularnosti i najmasovnijeg koriscenja peglice...mozda zato sto su bili van traznje.

Taj deo je od ozbiljnog profila, i moguce ga je remontovati, seci i zavariivati, uspesnije od ostalih tankih limova.


Jeste od ozbiljnjijeg profila, ali je totalno istrulelo i puklo (mada se još po malo drži, nije otpao točak) - auto ne vozim. Mora da se zameni.


Citat:
goat: ... mada i trouglovi nisu toliko problematični.. da se to popraviti ... uglavnom je krivac "ladica" u blizini oslanjajnja opruge u kome uvek stoji blato, so....


Hvala za info, zahvalio sam se na pp. Kao što napisah nema popravljanja, skroz je istrulelo.


Citat:
korbatch: Ah ta vila [pogotovo zadnja leva]..Znam bar troje njih kojima je pukla,a i meni izmedju ostalog.


Meni je pukla zadnja desna
 
Odgovor na temu

korbatch
nema
Kula / Ruski Krstur

Član broj: 200501
Poruke: 40
93.86.193.*



Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)02.03.2009. u 19:10 - pre 184 meseci
ja sam zamenio tu vilu + je ojacana i sad mi je opet sumnjiva,prosto ne znam zasto je to tako........Ali i da je membrana u pitanju,zasto se to ne desava dok je peglica hladna?Pretpostavljam da se rasiri kad se zagreje,ne znam....
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.135.*



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)03.03.2009. u 00:05 - pre 184 meseci
Moraces da otvoris haubu kada se zagreje i da otkrijes sta je. Pumpa za benzin se proverava lako, i hladna i zagrejana.

Kod peglice ima vise gremlina, od razvodne ruke, pregrejanih kablova, naprslog distancera karburatora, zaglavljene igle na plovku, lose bobine, loseg kondenzatora...svi ti gremlini mogu da proizvedu gasenje nakon nekog vremena ili kod zagrejanog motora..

Znaci pregled instalacije goriva, rad pumpe, skidanje karburatora...pa kada se dovede u red, sledi ili voznja ili nastavak kopanja..

Ako mora(i moze) da radi pod saugom, onda je ili pumpa, ili prazno lonce karburatora(ulazna dizna se pojede i visi kao luster u lezistu, a gorivo ne stize), ili fals vazduh, u podnozju karburatora, u osovinici leptira...

Poz
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.livar.si.



+53 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)03.03.2009. u 15:08 - pre 184 meseci
vrlo mogućre da su nepovratni ventili (usisni i potisni) na pumpi za gorivo... znam slučaj kolege za Z101 koji vozi na plin, javjali su mu se problemi slične prirode.. kada vozi na benzin pređe 10 tak kilometara i kvrc... mora na plin vozi na plin 50km i prebaci na benzin opet neće... kola odstoje 2-3 sata i opet rade na benzin bez problema ... ne verujem da je do struje... ona uglavnom ili radi ili ne radi (moje iskustvo)
 
Odgovor na temu

TheBoogie

Član broj: 209027
Poruke: 72
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)03.03.2009. u 15:41 - pre 184 meseci
ja sam imao isti slucaj na svojoj peglici.pokusavao sam sve zive varijante(i sa ventilima,paljenjem,membranom na pumpi itd..)..problem je bio resen tek kada sam skinuo dihtung sa jedne strane na nosacu pumpe.e,sad je mozda meni istrosen klin pumpe ili nesto drugo,ne znam...mozda mu je problem sa vazduhom.zato sto je na njegovoj neko drugo resenje za filtriranje vazduha.crevo sa dekne ventila mu ide negde u limariju,a filter ni nema.mozda dobija previse vazduha u karburator.


pozdrav
 
Odgovor na temu

TheBoogie

Član broj: 209027
Poruke: 72
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)03.03.2009. u 15:54 - pre 184 meseci
da li je neko sipao aditive u motor peglice?meni je preporucio neki lokalni majstor i..katastrofa.drasticno mi je otezan rad motora,cak sam morao i ler da pojacam i greje se gore nego leti.sipao som oko 1 ,5 decilitra aditiva americkog proizvodjaca 'abro'.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.135.*



+5251 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)03.03.2009. u 20:35 - pre 184 meseci
Majstori ko majstori, aspirin leci, ali nekoga moze da ubije.

Ispusti to ulje i sipaj neko sinteticko, 10W-40(moze i polusintetika, mada su razlike u ceni zanemarljive), probaj da ocistis centrifugalni filter za ulje i vozi.

Nikakve aditive, motor je specifican i specificne konstrukcije (dva cilindra, vazdusnjak, oba cilindra se istovremeno krecu u istom pravcu...) tako da uvrezene legende ne vaze. Mora se tretirati nekako izmedju motorcikla i auta..

Aditivi, ako nisu specificni, i namenski, u posebnim kolicinama, mogu da unste motor.

Sada, ovih godina, ulja su tehnoloski nekoliko desetina puta bolja nego "masovna ulja" pre xx godina, rade se nove hemijske tehnologije, i obicaji sipanja aditiva su nerazumni, cesto kontraproduktivni, trebala bi neka vrhunska laboratorija da ustanovi medjusobne uticaje ujnih i dopunskih aditiva..

Poz.
 
Odgovor na temu

TheBoogie

Član broj: 209027
Poruke: 72
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)05.03.2009. u 08:44 - pre 184 meseci
evo,uploadovo sam dosta koristan pdf sa sematskim prikazima svih delova motora,menjaca,kocionig sistema itd...

http://rapidshare.com/files/20....126p.www.osiolek.com.pdf.html


pozdrav!
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.livar.si.



+53 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)05.03.2009. u 10:05 - pre 184 meseci
aditive za peglicu nikako!

ne znam zašto ti je to majstor posavetovao aditiv!?... ako ti je loš motor komlet generalna bez ruku je 100E (klipovi, leteći ležaji, karike, hilzne, set dihtunga)

evo mog iskustva... kada sam uradio motor odem u prodavnicu i tražim ulje.. prodavac pita koje a ja gledam po cenama... i uzmem najjeftinije... onda tokom leta kada su teperature povisoke na leru počne da pali lampu... dešavalo se da je ne gasi upošte pa sam posumnjao da je neispravna ampula ili el instalacija... + rekoh da joj dolijem malo ulja jer mi je cev na pumpi savijena pa ne dohvata pečurka (iskrivila se kod majstora- kada je radio generalnu-skinuo karter pa spustio motor na zemlju naslonivši na cev)... i dolijem sae30!!!.. pola litra!!.. i to je nekao išlo do kada su počeli hladni dani.. em teže okreće em ugasi lampu posle 30 sekundi!... e onda skinem karter, vratim usisnu korpu na mesto i nalijem inu 15-40... i radi kao sat!...

svaka pegla troška ulje... takva je koncepcija motora -oba klipa idu u isto vreme gore-dole, pa se u karteru javlja efekat sličan kao kod dvotaktnih motora (isti slučaj i sa jednocilindričnim dizelima na motokultivatorima ili agregatima ili pumpama)... taj efekat se koristi za podmazivanje klackalica i ventila u glavi motora a na oduški postoji sito koje "hvata" kapljice ulja i prigušuje protok vazduha u oba smera (kada bi se skinuo prestalo bi podmazivanje ventila i klackalica) + što ventili nemaju gumice pa malo ulja ode i tu (kada je motor nastao nisu postojali strogi ekološki propisi )
....

@TheBoogie
e sada oko pregrevanja može da bude i razvodnik problem...
 
Odgovor na temu

TheBoogie

Član broj: 209027
Poruke: 72
*.ADSL.neobee.net.



+1 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)05.03.2009. u 10:21 - pre 184 meseci
pa da..ja sam sipao 10w-50 i radio je ko sat sve do tog momenta dok nisam dodao aditiv..tacno sam osetio posle 15 tak minuta kako je otezan rad motora.sputio sam ulje, i mogu da vam kazem da je gusto kao kao 90tka zbog tog aditiva.mada to je katastrofa sta se sada sve prodaje ,tipa kineski wd40 itd..tako da sam mozda i naleteo na neki kineski aditiv made in usa hehe..

razvodnik je ok
 
Odgovor na temu

goat
srbija

Član broj: 189682
Poruke: 954
*.dial.cpe.InfoSky.Net.



+53 Profil

icon Re: Peglica (FIAT 126p)05.03.2009. u 18:35 - pre 184 meseci
e
TheBoogie.. to ti je aditiv za autopijacu!... povećane zazore u motoru teško da se izleče aditivima... recimo dobri su da se čovek dokotrlja do proleća ili dok ne skupi neku paru za generalku, a preprodavci vozila ga drže umesto ikone predpostavljam

i ne reče zašto ti je majstor preporučio aditiv?

mišljenja sam da treba izbegavati i razne aditive za čišćenje sitema za napajanje goriva...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Peglica (FIAT 126p)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 613987 | Odgovora: 1694 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.