Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo

elitemadzone.org :: MadZone :: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 36642 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 20:50 - pre 197 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
To u vezi broja Srba sa pasosom izvan Srbije je cisto nagadjanje, nigde ne postoje zvanicni podaci. Dajte da vodimo ozbiljnu diskusiju i da diskutujemo sa cinjenicama. ;)


Cinjenica je da svaka normalna zemlja ne zeli olaksanu proceduru za admisiju ljudi sa pasosem koga prati reputacija plavog SRJ pasosa.

I tu je kraj diskusije.

Kada Srbija bude izmenila taj stav prema svojim putnim ispravama - i prodje neko vreme da se promene statistike, dosta zemalja ce nam ukinuti vizni rezim, i tu ne mislim samo na EU.

Mislim ***ote, od 192 zemalja clanica UN, ljudi sa SRJ pasosem mogu da putuju u tridesetak zemalja bez viza... Znaci da skoro 150 zemalja nema poverenje u iskrene namere ljudi koji poseduju doticni.

Zavera? Mrznja? Pritisci? Pa ne bih rekao...

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 20:54 - pre 197 meseci
Opet pricamo ko deca, kakva cinjenica? Zato sto si ti rekao? Znaci jel postoji zvanicno da je nijedna normalna zemlja ne zeli?! da ima olaksanu proceduru za admisiju ljudi sa pasosem SRJ iz razloga koje si ti naveo?

Ja sam spreman da prihvatim sve sto je zasnovano na cinjenicama. Znaci ako postoji dokument po kom ljudi sa SRJ pasosem ne mogu da putuju jer pise Jugoslavija na pasosu to je ok. Ako postoji dokument koji kaze da ljudi sa SRJ pasosem ne mogu da putuju zbog toga sto kroz Srbiju prolazi Dunav a ljudi peku rakiju kod kuce i to je ok i to cu da prihvatim ali ovde nigde nema zvanicnih dokumenata koji kazu nema slobodnog kretanja izmedju drzava za ljude sa SRJ pasosem zbog toga toga i toga.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 20:58 - pre 197 meseci
Slobodane,

Pasos SRJ je medju prvih 5 u broju aplikacija za azil - cinjenica: http://www.unhcr.org/cgi-bin/t....htm?tbl=NEWS&id=4603be894
Od 192 zemlje clanice UN, Srbi mogu da putuju u 32 zemlje bez viza - cinjenica http://www.henleyglobal.com/visa_restrictions.htm

Takodje je poznato da je vizna politika prvenstveno vezana za migraciju, tj. uzajamno poverenje zemalja da ljudi nece krsiti slobode kretanja koje su im date. Broj pokusaja ostanaka uz azil je najvaznija mera koliko je neka zemlja (tj. pasos) rizicna kao izvor ekonomski stetne emigracije, a podatke o azilima objavljuje UN (videti gore) i tu je Srbija tj. Pasos SRJ medju 5 najgorih.

Kada se sve to sabere, vrlo je jasno zasto 85% clanica UN ne zeli da ima bas puno posla sa Pasosima SRJ bez viza... Mozda neki mali broj njih to zaista tretira kao politicko pitanje, ali rekao bih da ih nema previse i da ih se ipak vecina drzi stare dobre statistike :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 21:07 - pre 197 meseci
Aman zasto mislis da su SRJ pasosi toliko bitni da bi neko razmisljao o tome na taj nacin? Zasto mislis da neko uopste razmislja o Srbiji i Srbima? Pa imali smo free vize za Madjarsku i i dalje imamo za Bg i Ro pa opet ljudi ne beze u EU. Znaci RO viza sa dobije na vise meseci bez problema i free je i ceka se 3h.

Sve cinjenice koje si izneo su ok i to je tacno ali nigde bukvalno ni u jednom zvanicnom dokumentu ne pise da su te cinjenice razlog zasto coveku sa SRJ pasosem treba toliko papira za vizu i uopste viza. Pa Cro pasos je bilo moguce dobiti samo sa potpisom da si Hrvat i da imas nekoga ko je u Cro rodjen i mnogo ljudi je na taj nacin dobilo pasos i mogucnost da putuju bez viza, zasto mislis da Srba ima vise od Hrvata u inostranstvu? Broj aplikacija za azil je cisto posledica toga sto je Cro postala nova drzava a SRJ preuzela kontinuitet SFRJ. Vize su cisto politicko pitanje i to je to. Ako iste ne budu ukinute posle izdavanja novih pasosa ne postoji nijeda razlog da se misli drugacije.
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 21:09 - pre 197 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: To su price kao i price kako su ameri glupi... Lepo rekoh da ako hocemo ozbiljno da diskutujemo da iznosimo cinjenice. Ovde je jedina cinjenica da imamo veliki broj zahteva za azil, sto veze sa vizama nema.

Nigde u zahtevima koji moraju da se ispune ne pise da treba da bude smanjen broj zahteva za azil.


Gledaj to ovako.

Osoba trazi azil, jer zeli da se doseli u odredjenu zemlju (odseli iz svoje). Deo zahteva je opravdan, ali veci nije (vecina azilanata prosto oce da se odsele negde gde je zivot lepsi i laksi, a znamo da sve drzave bore protiv ekonomske migracije... ukljucujuci Srbiju).

Ajmo da razmotrimo slucajeve:

a) Ako osobi treba viza da ode u EU, ona na granici treba da zatrazi azil. Ovde se deo slucajeva resava vracanjem, a deo se uzima za dalje razmatranje. U svakom slucaju, drzava ima poprilicnu kontrolu sta ce da se desi sa azilantom.

b) Ako osobi ne treba viza za EU, ona moze da zatrazi azil kad udje u drzavu, ili prosto da uopste ne zatrazi, vec da ostane da zivi ilegalno.

Srbija ima vrlo neslavne statistike sto se tice aplikacija za azil (citaj: ima ih nenormalno mnogo). Iz ovoga se moze zakljuciti da ce vlasnici srpskog pasosa nagrnuti u EU, kao muve na g. ako im se ukinu vize (sam broj aplikacija za azil ukazuje na lose stanje u zemlji, ekonomsko i drugo).

Postojanje viza je izmedju ostalog velika prepreka ilegalnim imigrantima.

Sad ce neko reci da ko oce da predje granu, precice je, sa ili bez vize. Ovo zapravo nije tacno, jer vecina tih koji bi da "smugnu", nemaju sredstava/pameti/zivaca da preskoce ovu prepreku.

Dakle, kad budemo imali drzavu iz koje ljudi ne beze masovno, ukinuce nam i vize. Zvuci paradoksalno, ali kad malo razmislite, sasvim je ispravno i smisleno.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 21:13 - pre 197 meseci
To su samo price, znaci nigde nije potvrdjeno niti moze sa sigurnoscu da se kaze da ce tako biti. Ja sam 99% siguran da kada bi se sutra ukinule vize ne bi bilo vise od 10% povecanja zahteva za azil. Za nekoga ko je spreman na tako krupan korak viza uopste nije problem, moze da uplati aranzman u turistickoj agenciji i ode bez problema, znaci jedini problem imaju ljudi koji zele da putuju i vide nesto lepo, novo i upoznaju druge zemlje.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 21:17 - pre 197 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic
Aman zasto mislis da su SRJ pasosi toliko bitni da bi neko razmisljao o tome na taj nacin? Zasto mislis da neko uopste razmislja o Srbiji i Srbima? Pa imali smo free vize za Madjarsku i i dalje imamo za Bg i Ro pa opet ljudi ne beze u EU. Znaci RO viza sa dobije na vise meseci bez problema i free je i ceka se 3h.


Zato sto ni Madjarska a ni Rumunija nisu u vrhu zemalja koje su statisticki najomiljenija mesta za ilegalnu imigraciju. Opet, videti UN link koji sam naveo.

Stavise, EU je dugo u Madjarskoj drzala sabirni centar za azilante u pokusaju kako bi im "slomila volju" za cekanjem - sto samo govori koliko im je to omiljeno mesto.

Posto te zemlje nisu popularna mesta za azil, onda mera broja ilegalnih imigranata nije preterano bitna za njih - pogotovu ako je poznato da u poslednjih N godina nije bilo takvih incidenata, a u slucaju Madjarske i Rumunije je to vrlo tacno kada su Srbi u pitanju.

I, jos jedna vazna stvar - ekonomska korist koju imaju Madjarska i Rumunija od Srba koji tamo idu posla radi je izuzetno velika. Sto takodje stavlja jos jedan veci teg na vagu koja meri kakvu imigracionu politiku treba zauzeti prema Srbiji.

Citat:

Sve cinjenice koje si izneo su ok i to je tacno ali nigde bukvalno ni u jednom zvanicnom dokumentu ne pise da su te cinjenice razlog zasto coveku sa SRJ pasosem treba toliko papira za vizu i uopste viza.


Zato sto takav razlog nigde neces videti napisan na papiru kako ti zelis, jer je to stvar visoke diplomatije. Medjutim, ono sto jeste deo javne diplomatije su metrike koje zemlje koriste za vizni rezim - npr. u slucaju USA procedura monitoringa ilegalne imigracije kao nacin nadgledanja viznog rezima. Takodje je poznato kako javno mnjenje neke zemlje reaguje na azilante, pa je jasno kakav pritisak to ima na politicare u donosenju odluka.

Citat:

Pa Cro pasos je bilo moguce dobiti samo sa potpisom da si Hrvat i da imas nekoga ko je u Cro rodjen i mnogo ljudi je na taj nacin dobilo pasos i mogucnost da putuju bez viza, zasto mislis da Srba ima vise od Hrvata u inostranstvu?


Ne mislim (zapravo, pojma nemam!), gde sam rekao da to mislim?

Ali ZNAM da ima vise azilanata sa SRJ pasosem nego sa hrvatskim. Jos gore, znam da Hrvatska nije ni blizu - a Srbija je vec godinama medju prvih 5.

Citat:

Broj aplikacija za azil je cisto posledica toga sto je Cro postala nova drzava a SRJ preuzela kontinuitet SFRJ. Vize su cisto politicko pitanje i to je to. Ako iste ne budu ukinute posle izdavanja novih pasosa ne postoji nijeda razlog da se misli drugacije.


Ti zaista mislis da je neku zemlju briga za "kontinuitet" - vidi, njih samo zanima koliku ce korist i, jos bitnije, koliku ce stetu imati sa viznim rezimom. Ako je ta zemlja svetski sampion u aplikacijama za azil - pogodi sta ces da mislis :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 21:26 - pre 197 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: To su samo price, znaci nigde nije potvrdjeno niti moze sa sigurnoscu da se kaze da ce tako biti. Ja sam 99% siguran da kada bi se sutra ukinule vize ne bi bilo vise od 10% povecanja zahteva za azil. Za nekoga ko je spreman na tako krupan korak viza uopste nije problem, moze da uplati aranzman u turistickoj agenciji i ode bez problema, znaci jedini problem imaju ljudi koji zele da putuju i vide nesto lepo, novo i upoznaju druge zemlje.

Kako nije dokazano?


Srbija ima jako puno aplikacija za Azil (vidi statistike UN-a)

=> Stanje u Srbiji nije ruzicasto, jer ljudi BEZE IZ NJE: beze sa Kosova ( i "sa Kosova", ako me razumes), ali to su i dalje vlasnici srpskog pasosa, tj SRBI

=> postojanje viza tera ove sto beze da traze azil, jer inace ne bi mogli uci u zemlju (aplikacija za azil nije naivna stvar i nije uopste prijatno iskustvo; granici se sa zatvorom)

=> ukidanjem viza ovima sto oce "azil" (a u stvari su ekonomski migranti) otvaras vrata da dodju bez kontrole: znaci otvaras vrata svima koji bi i inace dosli na azil, kao i onima koji nemaju zivaca da se drndaju sa azilom, ali bi vrlo radi bili ilegalni turisti


Logika je da ako neki broj ljudi ima m*da da trazi azil (a trebaju m*da, veruj), mnogo vise ce ljudi imati m*da da dodje na turisticku i ostane. Ova dva broja su direktno proporcionalna i ja mislim da je to ocigledno.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 21:28 - pre 197 meseci
Citat:
Zato sto ni Madjarska a ni Rumunija nisu u vrhu zemalja koje su statisticki najomiljenija mesta za ilegalnu imigraciju. Opet, videti UN link koji sam naveo.

Stavise, EU je dugo u Madjarskoj drzala sabirni centar za azilante u pokusaju kako bi im "slomila volju" za cekanjem - sto samo govori koliko im je to omiljeno mesto.


Tacno ali ako imas Madjarsku vizu mozes da otputujes u DE :) nema granica. Dakle ne radi se o azilantima i imigrantima, takvih ce biti i kada se ukinu vize jer ukidanje ne znaci dozvolu boravka na neograniceno vreme i ne, nece ih biti vise nego sada jer to nije sitan korak za nekoga da mu vize mogu praviti problem u odluci da napusti Srbiju i ode u neku od zemalja u EU.

Citat:
Zato sto takav razlog nigde neces videti napisan na papiru kako ti zelis, jer je to stvar visoke diplomatije. Medjutim, ono sto jeste deo javne diplomatije su metrike koje zemlje koriste za vizni rezim - npr. u slucaju USA procedura monitoringa ilegalne imigracije kao nacin nadgledanja viznog rezima. Takodje je poznato kako javno mnjenje neke zemlje reaguje na azilante, pa je jasno kakav pritisak to ima na politicare u donosenju odluka.


Ako ga nema zvanicno na papiru znaci da je to cisto politicka odluka. Ne bih u ovu pricu uopste mesao USA jer za USA i dalje trebaju vize za gradjane nekih EU zemalja.

Javno mnjenje nece promeniti misljenje tako lako i ako se ispune neki od zahteva. Azilant je azilant, nije bitno iz koje je drzave. Azilanti ne cine vecinu drzavaljana neke zemlje da bi isti trebali tako grubo da uticu na ponasanje zemalja prema vecini gradjana koji to nisu.

Citat:
Ti zaista mislis da je neku zemlju briga za "kontinuitet" - vidi, njih samo zanima koliku ce korist i, jos bitnije, koliku ce stetu imati sa viznim rezimom. Ako je ta zemlja svetski sampion u aplikacijama za azil - pogodi sta ces da mislis :)


To samo govori da je pitanje viza cisto politicko pitanje i nista vise. 100% sam siguran da ako nasi politicari prihvate neke stvari koje se od njih traze (a nemaju veze sa vizama) da vize mogu biti ukinute u roku od 6 meseci.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
77.70.71.*



+105 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 21:34 - pre 197 meseci
Citat:
Srbija ima jako puno aplikacija za Azil (vidi statistike UN-a)

=> Stanje u Srbiji nije ruzicasto, jer ljudi BEZE IZ NJE: beze sa Kosova ( i "sa Kosova", ako me razumes), ali to su i dalje vlasnici srpskog pasosa, tj SRBI



Kako to beze? :) Opet neka licna impresija i misljenje? :)

Citat:
=> postojanje viza tera ove sto beze da traze azil, jer inace ne bi mogli uci u zemlju (aplikacija za azil nije naivna stvar i nije uopste prijatno iskustvo; granici se sa zatvorom)


Cek kako ih tera da traze azil? Lepo sam objasnio da svakog leta mozes da odes gde hoces sa 500e, uplatis putovanje i dobijes vizu (grupnu). Nikakav problem.



Citat:
Logiga je da ako neki broj ljudi ima m*da da trazi azil (a trebaju m*da, veruj), mnogo vise ce ljudi imati m*da da dodje na turisticku i ostane.


Cekaj a sta sad sprecava te sto hoce da traze azil isti zatraze istog trenutka kad izadju iz turistickog autobusa sa kojim su dosli u recimo DE turisticki preko grupne vize?
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.plus.com.



+5 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 21:42 - pre 197 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Kako to beze? Opet neka licna impresija i misljenje?

Pa ako laze UN, lazem i ja (UN pravi izvestaj svake godine o izbeglicama).
Citat:
Cek kako ih tera da traze azil? Lepo sam objasnio da svakog leta mozes da odes gde hoces sa 500e, uplatis putovanje i dobijes vizu (grupnu). Nikakav problem.

Zasto Meksikanci rizikuju zivot i pretrcavaju u US, zasto Kubanci rizikuju zivot i plivaju u US, zasto afrikanci plivaju u Spaniju, zasto je Kale (Francuska) ima ooogroman kamp za izbeglicama koji bi da prebegnu u UK. Zasto se svi ti ljudi muce kad su mogli da uplate aranzman i dodju ko turisti ? Nemaju svi kreditne kartice i internet, nemaju svi novce/pamet da izvedu tu akciju.

Vize ovde dodju kao zid, koji sa kojima mnogi nece da se bakcu. Ko brava na stanu: profi lopov ce uci ako se nameraci, vecina nece, jer ne znaju da otvore bravu.

Ne zaboravi da za aplikaciju za azil trebaju debeli zivci (ko sto rekoh, iskustvo se granici sa izdrzavanjem kazne u zatvoru). Za ostajanje na turistickoj vizi trebaju mnogo tanji. Ako ih toliko puno hoce doci na azil (a znaju kakav ih pakao), koliko ih je tek spremno da dodje ko turista?

 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 21:43 - pre 197 meseci
Oprema za biometrijske pasose i nove l.k. je nabavljena jos 2003 godine za vreme Djindjica i jos uvek stoji neraspakovana. Sta to vredi kad imamo kocnicara koji nam je omogucava da putujemo samo za Rusiju.
 
0

Fuzz
Bojan Vukovic
Novi Sad

Član broj: 8631
Poruke: 3866
*.ADSL.neobee.net.



+9 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo06.02.2008. u 23:08 - pre 197 meseci
Kakvi zapleti :)
anti-heroin spree
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo07.02.2008. u 01:35 - pre 197 meseci
Uf bas ste se raspisali.

"Mene zanima da vi mene kazete gde ovdi imaju jeftini cvarci i kavurma?"

Tacno je to da su face :wacko: koje traze vize. @SaleBG: U NL ambasadi doduse ja nisam sretao bas neke retarde... i fizicki izgled ne bi trebao da diskriminise ljude, ali ono.. dosta govori o mnogim stvarima.
Mislim da su ovi sto idu za Francusku ubedljivo ne znam kako da se izrazim, ali ja im ne bi dao da udju u gradski prevoz u BG a nekmoli francusku vizu (a imaju stalnu tj. boravak! ne znam kako..) Koji je to sverc komerc koji se vuce autobusom, pa to je unikum... i onda to prodaju tamo... OK nema nista lose od 'trgovine', ali ono zaista mi nije jasno kako su ti ljudi uopste usli u ambasadu... ili jos bolje: kako su naucili jezik?!

Slobodan Miskovic potencira da je pitanje ukidanja viza iskljucivo politicko pitanje. Hm ne bih se bas slozio, to je prvenstveno migraciono-ekonomsko-bezbednosno pitanje.
Dimkovic potencira broj azilanata. I to je OK, cinjenica. Medjutim zar bilo ko veruje da onaj ko hoce da zapali preko grane nece naci nacina da zaobidje sve te formalno-pravne prepreke? U NL/BE videh sta rade npr. Marokanci, vencavaju se sa svojim rodjenim sestrama ili bracom da bi dobili boravak. Tako da na kraju samo posten svet ispasta, sljam se uvek provlaci i legalno i ilegalno.

@Dimkovic: Ako je verovati ovim novim obecanjima iz EU, da ce se od 1.1.2009. ukinuti vize, znaci bela schengen lista da li mislis da onda to ima direktno veze sa brojem azilanata? Da li se za manje od godinu dana taj broj moze drasticno smanjiti ili cemo i dalje biti u top 5? Ovde je Miskovic u pravu i ta ponuda EU upravo dokazuje da je to vise politicko pitanje, a tek onda ekonomsko-bezbednosno-migraciono pitanje, a vrlo lako ce da kontrolisu koliko je ljudi preslo granicu/sletelo na aerodrom i da li su ispostovali rok od max 3 meseca zadrzavanja i vratili se nazad. SRJ pasos je sramota zbog nas samih, a ne zbog EU ili lose reputacije. al' evo navodno ga konacno menjaju ove godine...


 
0

stil

Član broj: 4832
Poruke: 2066



+419 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo07.02.2008. u 05:04 - pre 197 meseci
Ah , covece mi smo ti ko " pasivna Marija " , sve cekamo da neko drugi odradi za nas. Imamo neuredjen sistem , pasose i licne karte koji mogu lako da se falsifikuju. Mozda su nekad bili OK , vreme ih je pregazilo. Imamo premijera koji je kao za Evropu ( ljudi su ga na ramenima nosili 5 oktobra ) a ovamo nece da potpise sporazum o raznim olaksicama , povezuje to sa Kosovom . Zlocinci koji nisu izruceni Haskom tribunalu. Na izborima je sve proteklo bez incidenata jer su gradjani Srbije postali civilizovaniji nego sto su bili , ali ne , njemu to nije jasno . Zeli da se pokoljemo medjusobno , da bi ostao jos mesec dva na vlasti. Sve u svemu nestabilna situacija , a mi kao po obicaju za sve nase neuspehe krivimo drugog.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo07.02.2008. u 08:03 - pre 197 meseci
Citat:
Mister Big Time
@Dimkovic: Ako je verovati ovim novim obecanjima iz EU, da ce se od 1.1.2009. ukinuti vize, znaci bela schengen lista da li mislis da onda to ima direktno veze sa brojem azilanata? Da li se za manje od godinu dana taj broj moze drasticno smanjiti ili cemo i dalje biti u top 5?


Nece, samo ce oni koji cine vecinu tih aplikacija za azil dobiti svoju drzavu i nece moci da koriste pasos SRJ (a, ako bog da, ni novi srpski pasos) ;-)

Citat:

Ovde je Miskovic u pravu i ta ponuda EU upravo dokazuje da je to vise politicko pitanje, a tek onda ekonomsko-bezbednosno-migraciono pitanje, a vrlo lako ce da kontrolisu koliko je ljudi preslo granicu/sletelo na aerodrom i da li su ispostovali rok od max 3 meseca zadrzavanja i vratili se nazad. SRJ pasos je sramota zbog nas samih, a ne zbog EU ili lose reputacije. al' evo navodno ga konacno menjaju ove godine...


Pa nisu bas u EU veverice pa da ne znaju da vecina azilanata sa SRJ pasosem nema bas puno veze sa Srbijom.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo07.02.2008. u 09:17 - pre 197 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa nisu bas u EU veverice pa da ne znaju da vecina azilanata sa SRJ pasosem nema bas puno veze sa Srbijom.

Upravo tako! To naravno ne menja cinjenicu da ti azilanti imaju srpski pasos.

Ako uspemo da ne napravimo belaj do kraja godine (odnosno novu turu izbeglica Evropi), imamo debele sanse da nas stave na tu belu listu.

Takodje je bitno kome cemo davati nove pasose (ne zaboravite, po Kostunici, Kosovo je deo Srbije, pa tako gradjani Kosova imaju prava na srpski pasos; mislim da zato vlada ne zuri sa izdavanjem pasosa... cekaju da se Kosovo resi).


 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo08.02.2008. u 02:27 - pre 197 meseci
Citat:
Alisa i dalje živi u Zemlji čuda (otišla bi, al' nema vizu).
Crvenkapa promenila boju (više puta).
Tri praseta postala tajkuni sa građevinskom firmom (za jednim bratom raspisana poternica).
Kapetan Kuka čeka početak suđenja u Hagu.
Glupi mravi nešto uče preko cele godine, a cvrčak postao estradna zvezda.

Nema više pravih bajki, sada je sve Reality (show).
Ali, ne brinite. Vratiće se rode (a i kupus).
A mi ćemo, kao i proteklih sedamdeset godina, pokušati da vam prikažemo stvarnost.

Svima onima koji još uvek veruju u bajke (Deda Mraza, Božić Batu, EU...) poklanjamo ČAROBNI PASULJ! Marljivo probran i sveže ubran sa Pasuljanskih livada, čeka da ga posadite i uspnete se plodovima svoje nepomućene vere u bolje sutra, tj. prekosutra. Pošto je potrebno popeti se jaaako visoko, ne preporučuje se ''neverujućima''!
Autor: goran05


 
0

NeoBG
Beograd

Član broj: 27450
Poruke: 68
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo08.02.2008. u 16:50 - pre 197 meseci
Citat:
EK: Srbija ispunila veći deo uslova

Srbija je ispunila veći deo kriterijuma za dolazak na belu Šengen listu , istakao je danas u Briselu, posle druge runde pregovora o ukidanju viza za putovanja u zemlje potpisnice Šengenskog sporazuma, glavni pregovarač u ime Evropske komisije Žan Luj de Brauer.
De Brauer je dodao da je veoma zadovoljan radom Radne grupe Vlade Srbije za beli Šengen , navodi se u saopštenju kabineta potpredsednika Vlade Srbije Božidara Đelića. Evropska komisija će, kako je saopšteno, do kraja februara utvrditi precizan redosled ispunjavanja kriterijuma za ukidanje viza, a Savet ministara EU će taj dokument usvojiti na zasedanju u martu.

Izvor:Beta
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo08.02.2008. u 18:40 - pre 197 meseci
NEoBG, ukrade mi tekst sa tastature :)

Ajd da vidimo i to cudo, ne verujem ni trunku.
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 36642 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.