Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo

elitemadzone.org :: MadZone :: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 36658 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

NeoBG
Beograd

Član broj: 27450
Poruke: 68
*.smin-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo08.02.2008. u 20:16 - pre 197 meseci
Ja lično po prvi put verujem u namere EU da nam ukine vize. S druge strane me nebi iznenadilo ako bi naša vlada donela odluku da ne prihvati ponudu za ukidanje viza "od tamo neke EU koja nam otima 15% teritorije". Sve mi miriše na samoizolaciju a voleo bi da nisam upravu.
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo09.02.2008. u 05:21 - pre 197 meseci
Hm, na osnovu cega verujes, vidis kako dobismo ove 'otezice' umesto olaksica?



Citat:

Srbija može da se nađe na beloj šengen listi i pre kraja godine

Beograd/Brisel, 8. februar 2008. godine – Član delegacije Vlade Republike Srbije na pregovorima o viznim olakšicama i savetnik potpredsednika Vlade za pravna pitanja evropskih integracija Vladimir Todorić izjavio je danas u Briselu da Srbija do bele šengen liste može da stigne i pre kraja ove godine.


http://www.srbija.sr.gov.yu/vesti/vest.php?id=82804



[Ovu poruku je menjao Mister Big Time dana 09.02.2008. u 07:46 GMT+1]
 
0

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..7-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo10.02.2008. u 12:44 - pre 197 meseci
Ne moze se pricati o ukidanu viza, dok se ne ispune tehnicki propisi u vezi putnih isprava, a to je samo stvar Srbije i to su vec ispunile sve ostale zemlje

Mislim da sada mozemo da pricamo o necem drugom.
102>77+30+20 !
 
0

Legeonar_

Član broj: 166658
Poruke: 16
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo18.02.2008. u 13:38 - pre 196 meseci
I tako dok nam "gospoda" iz EU na jednoj strani mazu oci pricama o nekakvim viznim olaksicama i belom sengen listom,na drugoj strani se crsi bekrupulozna otimacina dela nase zemlje.

Sve vise sam ubedjen nam nista dobro nam ne donosi EU.Saradnja sa njima DA... ulazak u EU - NIKADA.Ako malo zagrebete po povrsini videcete da je EU samo drugaciji naziv za neokolonijalizam gde ce malobrojne drzave "isisati" sve iz svojih kolonija (Rumunija, Bugarska, Poljska, Ceska, Slovacka ...)
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo18.02.2008. u 13:51 - pre 196 meseci
Citat:
Legeonar_: videcete da je EU samo drugaciji naziv za neokolonijalizam gde ce malobrojne drzave "isisati" sve iz svojih kolonija (Rumunija, Bugarska, Poljska, Ceska, Slovacka ...)

Vidim da ti definitivno nisi dobio vizu jer očigledno nikad nisi provirio ni u jednu od navedenih država. Samo nastavi da slušaš svoj javni servis...

Kiselo grožđe.
 
0

hecky
Milan Topalov
Göttingen

Član broj: 10602
Poruke: 885
*.henleymediagroup.com.



+5 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo18.02.2008. u 13:57 - pre 196 meseci
EU: Srbi, da bi dobili vizne okalsice, trebate uraditi, a),b),c)...z)

Srbi (politicari jel): Urade a), obaveste narod da su "skoro" sve zavrsili i od EU zahtevaju olaksice, jer su "uradili sve sto je trebalo"

EU: Dobro je sve to, krenuli ste, ali imate da uradite jos b),c)....z)

Srbi: Ko je EU da nas ucenjuje, ne moze to tako! Onda onako mrzovoljno urade b) i pola c), opet obaveste narod da su sad zaista skoro sve zavrsili i OPET ZAHTEVAJU od EU olaksice


I tako u krug... vec skoro deceniju
 
0

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo18.02.2008. u 14:12 - pre 196 meseci
daj Legeonar_ zayebi vise politiku nego objasni mi kako uspevas da imas -1 poruku ?
102>77+30+20 !
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo18.02.2008. u 14:44 - pre 196 meseci
Citat:
hecky: EU: Srbi, da bi dobili vizne okalsice, trebate uraditi, a),b),c)...z)
A da li si siguran da konačan spisak 'a),b),c)...z)' postoji?
Save time... see it my way.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo18.02.2008. u 18:18 - pre 196 meseci
Citat:
Legionar_
Sve vise sam ubedjen nam nista dobro nam ne donosi EU.Saradnja sa njima DA... ulazak u EU - NIKADA.Ako malo zagrebete po povrsini videcete da je EU samo drugaciji naziv za neokolonijalizam gde ce malobrojne drzave "isisati" sve iz svojih kolonija (Rumunija, Bugarska, Poljska, Ceska, Slovacka ...)


Da, evo kako isisavaju:

http://www.euronews.fr/index.p...o&article=469545&lng=1

Citat:

Mobile phone maker Nokia has started production at its new factory in Cluj, Romania just weeks after it announced plans to close its Bochum plant in Germany which led to angry protests.

Top bosses from Nokia were on hand for the opening ceremony along with the first 300 employees. The workforce will swell to 1,200 by the end of the year and will finally total 3,500.


Pitaj Jablana kako "isisavaju" radnu snagu iz Ceske tako sto se u Pragu otvara vise radnih mesta nego u vecini nemackih gradova...

Al, ***i ga - razumem te, nije ti to digestirao Tijanic u vecernjoj dozi lobotomije u 19:30 pa nisi ni mogao da znas - ignorance is a bliss ;-)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Legeonar_

Član broj: 166658
Poruke: 16
*.adsl-3.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 03:45 - pre 196 meseci
Pa presli su u Rumuniju zato sto je jeftinija radna snaga.Sigurno ne iz ljubavi....otvaraju fabrike samo zbog jeftine radne snage i labavih zakona o porezu.

Porez i energija nisu vise po rumunskim cenama a posedovanje kapitala i imovine se posebno oporezuje pa ta plata ne moze pokriti ni osnovne troskove koje EU drzavljani moraju platiti.
 
0

Marko_L
Beograd

Član broj: 20532
Poruke: 2885
*.dynamic.sbb.co.yu.

Jabber: Marko_L@elitesecurity.org


+828 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 04:30 - pre 196 meseci
Citat:
Pa presli su u Rumuniju zato sto je jeftinija radna snaga.Sigurno ne iz ljubavi....otvaraju fabrike samo zbog jeftine radne snage i labavih zakona o porezu.

Pa logično je da su prešli u Rumuniju iz koristi, a ne iz ljubavi, to niko ne spori, ali tebi tu očigledno nije jasna jedna stvar, a to je ko će imati koristi od toga. Dakle, korist sigurno neće imati država Nemačka iz koje se fabrika seli u Rumuniju, naprotiv, ista će imati veliki problem jer se odjednom pojavio ogroman broj nezaposlenih (radnici fabrike koje više nema) koje treba zbrinuti socijalnim programom, što je veliko opterećenje za budžet, a kad smo već kod tog budžeta isti ostaje uskraćen za poreze koje su ti radnici plaćali od svojih plata, kao i drugih dažbina koje je plaćala ta fabrika. Tako da, ne vidim kako se to uklapa u tvoju pričicu o isisavanju svega iz malih država od strane velikih, kada u ovakvim slučajevima jedino ta velika država prima udarac. Sa druge strane, koristi će imati firma NOKIA, jer će imati manje troškove proizvodnje, pa samim tim i veći profit, a posebno država Rumunija koja će dobiti preko 3000 novih radnih mesta i veći priliv u državnu kasu na ime poreza kako od plata tih radnika, tako i od poreza koje plaća fabrika. I ne samo to... tu fabriku treba neko i da izgradi, što znači posao i za građevinske firme (znači još poreza u državnu kasu), pa porez na zemljište, pa dozvole za gradnju, dakle dosta novca u državnoj kasi Rumunije... Pa nek su i jeftina radna snaga, nek primaju i prosečnu rumunsku platu... to je opet 3000 NOVIH radnih mesta koja do sada nisu postojala... a za državu (kad kažem državu, mislim, jel, na sve njene građane) je valjda bolje 3000 prosečnih plata, nego 3000 nezaposlenih koji se izdržavaju iz budžeta, ne ?
Citat:
Porez i energija nisu vise po rumunskim cenama a posedovanje kapitala i imovine se posebno oporezuje pa ta plata ne moze pokriti ni osnovne troskove koje EU drzavljani moraju platiti.

Prvo, niko ne spori da je struja u Rumuniji skupa za rumunske prilike, kao što je i struja u Srbiji preskupa za srpske prilike (ja recimo dajem šestinu prosečne plate samo za struju), međutim, problem tih država je što je cena struje dugi niz godina veštački održavana na niskom nivou zarad socijalnog mira, dok su distributeri električne energije propadali, nisu imali odakle da ulažu u infrastrukturu, trafo stanice su propadale... itd. Tako da, sada kada je cena struje na realnom nivou (možda nešto iznad realnog dok se elektro-distributeri ne oporave) to izgleda kao ne znam ni ja kako skupo. Međutim, ima jedna sitna razlika između "porobljene" Rumunije i "slobodarske" Srbije, a to je upravo otvaranje tržišta koje je omogućilo otvaranje fabrike o kojoj pričamo. Ta fabrika će zaposliti 3000 novih radnika koji će se skinuti sa budžeta, pa ga samim tim rasteretiti, a sa druge strane doneti priliv novca u isti taj budžet, što automatski stvara mogućnost za povećanje prosečne plate, pa samim tim i životnog standarda. Nek se u skorije vreme otvori još par fabrika u Rumuniji ili bilo kakvog biznisa koji unosi strani kapital u zemlju, eto njima standarda koji će im omogućiti da ne osete cenu struje, dok će "slobodarska" Srbija još dugo imati prosečnu platu od 300 evra, a za struju davati maltene šestinu tog iznosa. I onda mi kao pričamo o tome kako smo mi ponosni i slobodni, a oni su jadni porobljeni... ma da, kapiram, bitno je da se ne saginjemo, a 2.000.000 nezaposlenih koji žive na budžetu i nisu neki problem, jel da ?
-Odracuonogakomijedrpiorazmaknicu.
-Ne rxdi mi txstxturx, kxd god hocu dx
ukucxm "x" onx ukucx "x".
-Ko kaaz e da ja neuummem da kuuca
m.
-Piše "Insert disk 3", a jedva sam i ova
dva ugurao u drajv
-Postoje samo dve osobe kojima
verujem, jedna sam ja, a druga nisi ti
 
0

Mister Big Time
The Consigliere
enterparadajz
Belgrade

Mister Big Time
Član broj: 15306
Poruke: 4747

Sajt: www.go2bed.net


+43 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 05:01 - pre 196 meseci
Citat:
MyWay: A da li si siguran da konačan spisak 'a),b),c)...z)' postoji?


Postoji sigurno. Ali pitanje je sada da li ce NOVI uslov biti priznavanje KiM. Mnogi analiticari se slazu da hoce. A onda to znaci nista od belog schengen-a i EU integracija narednih 25 godina.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.web.vodafone.de.



+7173 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 08:01 - pre 196 meseci
Tesko da ce novi uslov za "beli sengen" biti "priznavanje Kosova" posto ni u samoj EU ne postoji bas jedinstven stav po tom pitanju.

Taj problem, bojim se, nece biti resen ni do samog ulaska Srbije u EU - kada ce verovatno EU pokusati da iznudi neko resenje, kao sto su pokusavali u slucaju Kipra.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Pneos
Pomocni radnik na gradjevini

Član broj: 138226
Poruke: 281
..9-r.retail.telecomitalia.it.



+5 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 08:39 - pre 196 meseci
Sirenjem EU na istok zapadnoevropske kompanije dobijaju ogromna trzista pre svega radne snage. Cilj je bio dvojak i protivrecan. Prvo uoceno je da za mnogo manje pare mogu da se plate radnici, a u isti mah trebalo je podici plateznu moc tog stanovnistva radi povecane mogucnosti konzumacije.

Najbolji primer je Ceska. Zemlja u srcu EU, osiromasena komunizmom, a u neposrednoj blizini Bundes Republik Deutschland. Radnici u Ceskoj se sada bune zasto imaju i do 3 puta manje plate od svojih kolega sa Zapada, a zapravo to je i bio uslov da uopste i imaju sta da rade. Jednostavno, ko nema tehnologiju moze samo da masta da privuce neka strana ulaganja i da se posle moli da taj kapital ne ode kao sto je i dosao.

Drugi primer. Revoz, Novo mesto bivsi IMV fabrika Renoa, tamo sam bio nekoliko puta. Pre tri godine, centrala Renoa trazi od opstine Novo Mesto da joj se dodeli POTPUNO BESPLATNO plac za prosirenje fabrike. Opstina u prvi mah odbacuje tu nepristojnu "ponudu", a iz Pariza stize ultimetum: ili free plac ili ode cela fabrika za Ruminiju ! I onda idu kampanje, javne diskusije, lokal patrioti ovi-oni i popustise Slovenci.
102>77+30+20 !
 
0

jablan

Član broj: 8286
Poruke: 4541



+711 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 09:07 - pre 196 meseci
Citat:
Legeonar_: Pa presli su u Rumuniju zato sto je jeftinija radna snaga.

Evo rešenja za tebe: Ako kojim slučajem, ne daj bože i sakloni, i protivno zalaganjima našeg premijera i vlade, prljavi zapadni kapital ikad uđe u Srbiju, ti nemoj jeftino da se prodaš, nego traži duplo veću platu nego u Nemačkoj. Tako ćeš sačuvati obraz, a možda se i za*ebu i daju ti 5000€ platu, ko zna...
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 09:36 - pre 196 meseci
Citat:
Germany wants investigations into whether Nokia has followed the rules on public sector subsidies. Local politician Marius Petre Nicoara denied any EU money was used: "It seems in Germany that people think we have invested European money here but that's not true, we're invested Romanian money to build the industrial park that is here."

Nokia has signed an agreement to operate the plant for 30 years. Romania is trying to stop people leaving to work in western Europe. It is estimated two million have left to find jobs abroad since 2000.

Save time... see it my way.
 
0

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 09:47 - pre 196 meseci
Citat:
Pneos: Drugi primer. Revoz, Novo mesto bivsi IMV fabrika Renoa, tamo sam bio nekoliko puta. Pre tri godine, centrala Renoa trazi od opstine Novo Mesto da joj se dodeli POTPUNO BESPLATNO plac za prosirenje fabrike. Opstina u prvi mah odbacuje tu nepristojnu "ponudu", a iz Pariza stize ultimetum: ili free plac ili ode cela fabrika za Ruminiju ! I onda idu kampanje, javne diskusije, lokal patrioti ovi-oni i popustise Slovenci.

Iskreno ja ne vidim nista lose u tom potezu, jedna drzava u razvoju svakako treba da koristi sve nacine da privuce velike investitore i obezbedi poslove gradjanima, pa i davanjem besplatnog placa.
A mogu da se busaju u prsa i odbiju nepristojnu ponudu.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 09:52 - pre 196 meseci
Jedna firma svakako treba da plati zemljiste i sve troskove infrastrukture ako hoce da pravi profit i zaradjuje svojim prisustvom na tom zemljistu.
 
0

MyWay

Član broj: 25141
Poruke: 1263
*.telekom.yu.



+629 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 09:54 - pre 196 meseci
Citat:
Mister Big Time: Postoji sigurno.
Sigurno postoji? Ima li načina da se to i sazna (dokument, link ka dokumentu i sl) pošto ja nešto ne verujem da tako nešto postoji.

Sad ako si baš siguran da postoji onda je to jače od moje neverice...;-)
Save time... see it my way.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-192-177.eunet.yu.



+165 Profil

icon Re: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo19.02.2008. u 10:02 - pre 196 meseci
ma kakve vize,da li ste vi normalni,vi zelite da putujete? nema teorije!!

betonske zidove oko granica!!! NIKO NE IZLAZI *debilnokolutanjeocima*

na lepom smo putu da postanemo sssr
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Nevidljivi Schengen popust / vizne olaksice al' za malo
(Zaključana tema (lock), by markom)
Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 36658 | Odgovora: 121 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.