Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 803029 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.12.2011. u 09:18 - pre 149 meseci
Ja sam poceo da zaboravljam ne samo mesece nego i godine prestanka pusenja. Pre neki dan sam u razgovoru sa suprugom bio u dilemi da li sam prestao pocetkom 2008 ili 2009.. ipak, bilo je to pocetkom 2008 tako da je proslo skoro 4 godine od pocetka odvikavanja!
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.12.2011. u 10:57 - pre 149 meseci
milani63,
ostavio si pusenje 17.2.2008. godine. :)
Ti si otvorio ovu temu i ne mogu da ti dovoljno zahvalim za to.
Ljudi, kako napredujete?
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.12.2011. u 12:44 - pre 149 meseci
Meni je danas tačno četiri godine :)
Ne bih se možda toga ni setio, da nisam video temu u "listi poslednjih poruka" na es-u ;)

Šta da kažem, isto mi je kao prvih dana odvikavanja, u stvari još i bolje. Zahvaljujući "prosvetljivanju" od strane Alena Kara, već od početka nepušačkog staža nisam imao želju (osim u par trenutaka u prvih mesec-dva) da zapalim, a i strah od toga da će želja ikada da se ponovo pojavi nestao je posle par meseci.

Još mi je draže što sam svojom pričom i preporučivanjem knjige uspeo nekolicinu ljudi i ja da nagnam na ostavljanje, dok je s druge strane bilo i ljudi koji nisu smeli da završe čitanje knjige jer su se plašili da će zaista da ostave pušenje :D
 
Odgovor na temu

sokol
Bgd

Član broj: 19495
Poruke: 33
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.12.2011. u 12:56 - pre 149 meseci
Evo da se javim na prozivku :)
6 meseci , nema vise kriza ali i dalje ne mogu da verujem da sam uspeo :)
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.12.2011. u 14:27 - pre 149 meseci
Evo i ja da se javim konacno......
jos malo pa ce mi biti godinu dana kakao ne pusim (u januaru)....sta reci,ma svaka mi cast:).
Imam 10 kg vise,jedem od jutra do mraka,nemam vise sta da obucem,nema ni brojeva za mene,nikako da krenem u akciju borbe sa kg.
Izgleda da ce mi biti gore skidanje kila nego ostavljanje pusenja.Javi mi se zelja ponekad iskreno,ali trudim se da zaboravim.....
Sad kad sam to resila trebalo bi i kilograma nekako da se resim.Cula sam da ima knjiga i o tome od Alena Kara,ali ne mogu nigde da je nadjem.
Pozdrav svim nepusacima sa kojima sam prolazila kroz krize i koji su nas savetovali.
I naravno podrska svima koji zele da ostave pusenje-SAMO NAPRED!!!
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.12.2011. u 14:28 - pre 149 meseci
Eeeee gledajte sta sam nasla na internetu....Alen Kar ima svoj program i kod nas u Srbiji,pa ako nekog zanima to je to

http://www.allencarrserbia.com/index_sr.php
 
Odgovor na temu

Marenović Slaviša

Član broj: 85917
Poruke: 1298



+264 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.12.2011. u 12:27 - pre 149 meseci


Svaka cast svima koji su ostavili pusenje i koji to pokusavaju. Za one kojima je potrebno neko resenje za odvikavanje - da li ste probali ELEKTRONSKU CIGARETU? Nije losa stvar, kad ti se bas pripusi, "zapalis" a nije stetno. Nije jeftino, ali je jeftinije od cigareta. U svakom slucaju se isplati. A cuva zdravlje. Dok ne budete imali dovoljno jaku volju da ne palite ni takvu cigaretu.



PČELAR.

OTKUPLJUJEM STARI NOVAC, STRIPOVE, ITD
_______________________________________________________________________
 
Odgovor na temu

posmatrač.x

Član broj: 294846
Poruke: 5
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+116 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.12.2011. u 12:49 - pre 149 meseci
Korišćenje bilo kakvih sredstva je gubljenje vremena. Za prestanak je dovoljna samo odlika i ništa više. Ako ste odlučni u tome, u čemu je problem?
Ovo govorim iz iskustva, ostavio sam pušenje pre 18 godina donošenjem odluke da je dosta! Nisam imao krizu jer je odluka bila jača od navike.
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.12.2011. u 16:43 - pre 149 meseci
posmatrač.x, apsolutno se slazem sa tobom.
Sva "pomagala" su samo nacin koji su ljudi smislili da se domognu para, a funkcionisu na principu placeba.
Samo treba da se prelomi i to je to!
 
Odgovor na temu

dundolina

Član broj: 295136
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.12.2011. u 22:30 - pre 149 meseci
ja sam prestala da pušim 3.11.jednostavno mi je odvratan smrad duvana na odjeći,ali zbog raznih problema sam zapalila juče 3 cigare i danas jednu,odvratan ukus u ustima nakon prve,bojim se da ću ponovo postati pušač,moji u kući me ne podržavaju svi puše treba mi vaša podrška,jer kroz ovo vrijeme mi je najvišepomoglo čitanje foruma o odvikavanju,heeellllllllpppppppppppp me
 
Odgovor na temu

dundolina

Član broj: 295136
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.12.2011. u 22:45 - pre 149 meseci
ja sam se za 3 sedmice ugojila 4 kg
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.12.2011. u 23:08 - pre 149 meseci
@dundolina, dobrodosla i puno srece! Ovde ima dosta ljudi koji ce ti pomoci!
Za pocetak, procitaj celu ovu temu!
pozdrav!
 
Odgovor na temu

dundolina

Član broj: 295136
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.12.2011. u 16:08 - pre 149 meseci
hvala puno na dobrodošlici....
Zadnjh mjesec dana sam samo čitala forume ,nisam nigdje ništa pisala,evo sada sam riješila da se javim,...
Jednostavno kme motivišu lijepe stvari,recimo kad pročitam da je neko napisao kosa mi super miriše,odjeća mi miriše,lakše dišem,,,,,dok od nepisa tipe:od pušenja ćeš dobiti rak pluća....mi dođe odmah da zapalim...
Jutros uz kafu i rješavanje nekih problema opet ispušila 2 bilo mi grozno,muka ,glavobolja ....sad sam riješila uz vašu pomoć step by step...
Kud sam se i ugojila a ionako sam imala previše tako da sada brojim i kalorije,joooooooooj ,nadam se da će biti bolje
Molim sve koji su prestali da pišu o lijepim simptomima nepušenja,poz
 
Odgovor na temu

dundolina

Član broj: 295136
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.12.2011. u 16:18 - pre 149 meseci
zaboravih reći da sam pušač 28 godina i da se uopšte ne sjećam onog dijela života kao nepušač
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.12.2011. u 17:46 - pre 149 meseci
Dundolina, samo napred! Vidis i sama da ti cigarete vise ne prijaju. Tako sam i ja zapalila jednu posle mesec dana i uspela sam da povucem 2-3 dima, pre
nego sto sam otrcala da povracam. Pritom su me pluca odvaljivala, a zapalila sam narandzasti pall mall slim, koji je poprilicno slab.
I ja sam dobila par kilograma za ova tri meseca. Stalno su mi se jeli neki slatkisi koje ranije uopste nisam volela, tipa princes krofne ili ledene kocke ili bilo koji slatkis sa tonom krema.
Medjutim, pocela sam da dobijam salcice na bokovima, pa mi je to bas bio cim. Kukala sam i ovde po forumu, znaju ovi momci.
Znam koliko ti je bitno da ne dodas kilograme. Ja sam godinu dana odlagala prestanak pusenja samo zbog toga.
Ali, VERUJ MI, tek sada kontam koliko sam luda bila.
Ne mogu da ti opisem koliko se bolje osecam od kada ne pusim. Koliko samo energije imam. Koliko mi je lice postalo cisto i kosa sjajnija. Samo posle 3 meseca! Nokti su mi ranije
bili jako krti i stalno su pucali. Sada to uopste nije tako. Sada ce se vecina momaka smejati ovome sto pisem, ali nama zenama su te stvari mnogo bitne.
Da ne pricam koliko cela kuca i garderoba lepo mirisu.
Nasla sam na netu jednu super brosuricu o pusenju i kilogramima, na engleskom je, ali napisana jednostavno, ima 15-tak strana,
pa koga zanima, neka odvoji pola sata za to.

Dundolina, ako ti se javi frka i pozelis da zapalis, pij dosta vode, to je meni dosta pomoglo i odmah dodji ovde i citaj forum. Nema veze i ako si ga vise puta celog procitala, veruj mi da
ce ti biti bolje.

Dragi moji drugari, ljubim vas puno sve i pisite kako napredujete! :)
 
Odgovor na temu

dundolina

Član broj: 295136
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.12.2011. u 21:19 - pre 149 meseci
joj draga moja o kakvim ti kg pričaš ,...ti imaš 64 kg koliko sam uspjela vidjeti a ja sad 87 ,...sutra pravac šuma,pa do iznemoglosti,e da šuma super miriše što nikad do sada nisam primijetila (mada sam inače gljivar),valjda mi sada čulo mirisa proradilo,...hvala na podržci a što se noktiju tiče i meni pucaju a koža lica mi je mrtvačko blijeda ,nezdrava,nadam se da će se i to promijeniti
ovaj forum mi je zakon ,pusa
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.12.2011. u 06:54 - pre 149 meseci
Dundolina, nije stvar ni u kolicini hrane, ni u vezbanju do iznemoglosti. Takvo vezbanje ce samo da preoptereti organizam. Tacno postoji vreme kada treba vezbati (brzi hod je najbolji), a kada unositi odredjene namirnice.
Imam ovde jednu knjizicu, ima je i na netu, a govori o pravilnoj ishrani. Ima cak i primera kako i kada sta kombinovati. Odlicna je stvar. Knjizicu mozete naci ovde.

Ja se izvinjavam sto malo (vise) skrecem sa teme, ali mislim da bi ovo pomoglo mnogima.

Ljubim vas sve!
 
Odgovor na temu

dundolina

Član broj: 295136
*.teol.net.



+10 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.12.2011. u 14:53 - pre 149 meseci
baš ti hvala na ovoj knjižici,čitam,nisam još završila...
do sada bez cigarete ,malo vozila bajs(150kcal),30 minuta brzo hodala pazila šta jedem al mi se čini da kazaljka na vagi pokazuje više
,...neću se sad bar 2 dana vagati,ubiće me nepušenje
 
Odgovor na temu

jan-de

Član broj: 291519
*.mbb.telenor.rs.



+13 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti12.12.2011. u 22:13 - pre 149 meseci
Pozzz drustvo,cisto da me ne zaboravite,polako ali sigurno guram cetvrti mesec bez cigareta i zelja se izgubila,nisam ni prvih nedelja ima kriza a kamo li sada.Vidim da dosta vas ima problema sa kilazom ja naprotiv nemam,smrsao sam 4kg za ovih 3meseca ali redovno vezbam,podigao sam trening na sat vreme dnevno,trcim od 5 do 6 km,radim 100nak trbusljaka ,100nak sklekova,setam ponekad i do 9km,a sto se tice hrane jedem sve samo pazim na kolicinu kolko cu pojesti ne prejedam,pijem dosta vode i jedem dosta voca najvise jabuka.To je odprilike moja dobitna kombinacija,pozzz i uspeh :-)

 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti13.12.2011. u 06:43 - pre 149 meseci
jan-de, hvala puno na savetima! Svaka ti cast! :) Definitivno je kljuc svega da se malko mrdne guza. Ja sam pocela da ne koristim prevoz, jedino ako bas idem sa kraja na kraj grada. Ali 5-6 kilometara mi je skroz ok da idem peske, umesto da se vozim.
dundolina, nema na cemu, zaista. Moj savet ti je da se ne meris svakog casa. Mnogo je bolje da se meris recimo jednom nedeljno. Tako bolje vidis napredak i to te dalje motivise.

Inace, nikotinu, da bi se izbacio, potrebno je dosta vode. Ja sam se prvih dana nalivala samo tako. Stalno sam bila zedna.
Posle toga sam imala maniju za slatkisima i to bas onim hard core slatkisima, ali i to sada lagano prestaje.
Valjda je telu potrebno neko vreme da se navikne na nove uslove, sta znam...

Kako god, bez cigareta mi je definitivno mnogo bolje i nikako da shvatim kako sam mogla da pusim tolike godine... :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 803029 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.