Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808093 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.07.2011. u 21:49 - pre 155 meseci
Prema zakonskom predlogu Islandskog parlamenta predvidjeno je da se pusenje proglasi zavisnoscu a prema pusacima bi se odnosilo kao prema bolesnicima i koji bi morali redovno posecivati lekara. Takodje je predvidjeno da se cigarete mogu kupovati jedino uz recept i to samo u apoteci..
http://dnevnik.hr/vijesti/svij...te-ubuduce-samo-na-recept.html
 
Odgovor na temu

iva_80
Beograd

Član broj: 268781
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+101 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.07.2011. u 21:27 - pre 155 meseci
Citat:
boban74
Nego,slabo se ljudi javljaju u zadnje vreme.
Ljudi,šta ima novo kod Vas?
Kakvo je stanje kod vas nepušača?
Izdržavate li?

Evo, ja ću da se javim! Kod mene je stanje ovakvo:
posle mesec i nešto dana od prestanka pušenja još uvek se ne osećam kao nepušač, ne smeta mi dim, ne smaram pušače... Cigareta mi fali uopšteno, ali nemam jake krize da bih zapalila. Pozitivni efekti: manji račun u prodavnici, kosa se manje masti, kuća ne smrdi.
Citat:
waikiki: Prema zakonskom predlogu Islandskog parlamenta predvidjeno je da se pusenje proglasi zavisnoscu a prema pusacima bi se odnosilo kao prema bolesnicima i koji bi morali redovno posecivati lekara. Takodje je predvidjeno da se cigarete mogu kupovati jedino uz recept i to samo u apoteci..

Što se tiče ovog i sličnih predloga, bilo stranih, bilo domaćih, i dalje ih doživljavam kao pretnju, iako sam tehnički nepušač (valjda se bojim recidiva, a posle...:-/).
I da, još nešto: drugarica i njen dečko ostavili pre par dana (ona me posebno iznenadila, pozitivno), a ništa im nisam ni pisnula protiv cigareta :)
I još nešto: mnogo grickam semenke, mislim da sam postala zavisnik :)
 
Odgovor na temu

LudiVlajko

Član broj: 277462
178.79.2.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.07.2011. u 01:31 - pre 155 meseci
suprotno svemu ovde navedenom posle citanja knjige allena carr-a jedini osecaj je sloboda, osecam se oslobodjenim od nekog sranja koje ni sam ne znam cemu je sluzilo, pusio sam 15 godina u proseku po 2 kutije ziveo u zbludi da ne mogu bez cigare, a tako je lepo i tako lako, neverovatno lako,bez kriza, na primer veliki sam ljubitelj piva i mislio sam da nema sanse da uzivam u njemu bez cigara ali toliko mi se svidelo, kao da ga nikad nisam pio pre, to je bilo novo otkrice za mene mmmmmmmmmmm pivo ima novi bolji, lepsi ukus i ne samo ono nego sve ostalo, sve sam shvatio kao neku igricu otkrivanja, videcete da je lako i da je zanimljivo, setite se prve cigarete u zivotu, smrdela je neverovatno, ona i dalje smrdi a zavisnost koja uopste nije toliko strasna, vise je plod propagande da vam onemoguci i da vas obeshrabri da ostavite duvan ne traje dugo i lako je se resiti. Evo ovo vam pisem posle sest meseci bez cigareta, jako je lepo i nema nista lakse nego ostaviti duvan. imate link da skinete knjigu na predhodnoj strani ovog foruma, ne budite skeptici nego shvatite sustinu
 
Odgovor na temu

jefimija82
Učiteljica
Niš, Beograd

Član broj: 285605
Poruke: 1
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.07.2011. u 22:33 - pre 155 meseci
Evo ja i dalje koristim elektornsku cigaretu, vec mesec dana.
Prestala sam da kasljem :-), pusila sam skoro dve kutije na dan. Prvih 7 dana sam kombinovala, malo elektornsku malo duvansku, ali sam posle skroz presla na elektronsku cigaretu.
I cigareta koju sam kupila je bila neka kopirana cigareta sa uzasno losim uljem. Uz malo googlovanja nasla sam firmu koja to ozbiljno i legalno radi, kupila drugu cigaretu i evo vucem i kuckam i mogu reci da sam prezadovoljna.
 
Odgovor na temu

ona_ta

Član broj: 288762
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.08.2011. u 15:09 - pre 154 meseci
Vidim da je ova tema malo neaktivna u poslednje vreme, ali meni je u ovih nekoliko dana pomogla.

Upravo sam završila čitanje knjige i popušila svoju poslednju cigaretu. Radujem se prestojećoj slobodi!

Puno pozdrava svima na ovoj temi!
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.3gnet.mts.telekom.rs.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.08.2011. u 13:01 - pre 154 meseci
Kad sam ono bese ostavio pusenje...??? Da li je to dobro sto se ne secam? Ma salim se samo da osvezimo temu. Najvise i posle 6 meseci bez duvanskog dima volim kad mi neki pusac kaze da se divi sto imam karakter a ja njemu da ga imamo svi samo sto smo previse lenji da to priznamo ;)
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.08.2011. u 09:39 - pre 154 meseci
@smurflander
Definitivno si u pravu za ovu temu.
Totalno je mrtva tema a ima jos toliko ljudi pusaca kojima bih sigurno pomogla nasa iskustva.
Evo vec sedam meseci prodje bez cigarete i stvarno je super.
@ona_ta ,@jefimija82 kakvo je stanje?
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

sokol
Bgd

Član broj: 19495
Poruke: 33
*.adsl.verat.net.



+7 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.08.2011. u 06:01 - pre 154 meseci
Evo nesto preko 2 meseca predivne slobode , posle 30 godina pusenja prozetih zavisnickom panikom i fizicim problemima - kasljanje i gusenje .

Uzasna kriza do 5-og dana.
Teska kriza od 5-og do 8-og dana.
Laka kriza od 8-og do 20-og dana.
Zanemarljivo retka i laka kriza od 20-og dana do danas (2 meseca)

Moja , za sada dobitna kombinacija ?
Velika zelja da prestanam da budem narkoman , + Alen Kar.

Slava mu i hvala ...


 
Odgovor na temu

ar nogard
yimisin starka
gamer
unlocated

Član broj: 107116
Poruke: 170
*.netnet.rs.

Sajt: eliteptcbusiness.com


+16 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.08.2011. u 17:43 - pre 154 meseci
Sad tek videh ovu temu i evo i ja da se oglasim kao bivsi pusac.
Ja sam da budem iskren ostavljao cigarete 4 puta, medjutim prva 3 puta sam to uradio bez ikakvih vecih problema a nisam ni bio neki veliki pusac(pakla trajala i po 2 dana) ali zadnji put kad sam propusio to je uzelo maha i doslo je do pakle i po na dan.
Osim toga tacno je da su u zadnje vreme cigarete bile punjene svim i svacim samo da se vise pusi i pojaca zavisnost bar po mom iskustvu, i cak pored moje jake volje koju sam vec vise puta dokazivao trebalo mi je nekih pola godine da uspem da se otarasim tog zla.
Inace to sam kao i pre uradio po principu momentalnog ostavljanja bez obzira sto imam pola pakle viska, jednostavno ne i tacka a ovu poslednju paklu sam stavio sebi na sank i tako je gledao nekih 15 dana a na kraju sam je zguzvao i bacio u kantu i nadam se nikad vise da se ne prevarim da zapalim.

Jos da dodam da nisam imao nikakvih kriza ni zelje za zigarom evo vise od pola godine je proslo a jedino sam primetio da me tera na cigaru recimo dok pijem pivo osim toga ne.

A presudna je bila prica koju sam gledao na TV jednog narkomana koji se skinu sa droge i koji je opisao njegovu borbu sa svojim ja koji hoce i sa onim koji nece da ostavi i bilo je identicno kao kod mene sa cigaretama, to opet navodi da cigara jeste legalna droga pozz
ereht tuo morf ma I
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti27.08.2011. u 23:52 - pre 153 meseci
Poslednja istraživanja pokazuju da je broj pušača u Srbiji smanjen za sedam odsto. Prodaja cigareta pala za 15,2 procenta.
http://www.blic.rs/Vesti/Drust...-pusaca-opala-prodaja-cigareta
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti03.09.2011. u 18:23 - pre 153 meseci
Zdravo svima!
Meni je danas prvi dan bez cigareta. Nije mi neka narocita frka, ali nije mi ni sve jedno.
Moj pusacki staz je 12 godina, a broj popusenih cigareta na dan skoro nikada nije isao preko jedne kutije. Naravno, uz drustvo i
alkohol znalo je da ode mnogo vise...
Ne znam ni kako sam i zasto odlucila da prestanem, ali jednostavno se desilo. Ne znam ni kako sam dospela na ovaj forum, ali mi je svakako dosta pomogao u tome.
Jedna od vecih frka koja me hvata povodom ove odluke je nabacivanje kilograma.
Sad... da li cu da istrajem, videcemo...
Ceo dan se nalivam vodom kao manijak, stalno sam zedna. Cini mi se da bi jedna cigareta sve to dovela u normalu...
Prisutna je i neka blaga mucnina, sve mi se nekako gadi.. .Valjda zbog ovolike vode koju sam popila.
U plucima mi je nekako prazno, kao da nesto fali.
Je l' ima neko slicno iskustvo? Nesto mi se cini da nisam videla u prethodnim post-ovima nesto slicno...
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.09.2011. u 17:22 - pre 153 meseci
Kako god da okrenes prvih 3 dana bice raznih neprijatnih simptoma. Nekoga tera da jede, nekoga da vise pije :), ali to je posledica ciscenja organizma od nikotina. Prvi dan je najgori, drugi manje. treci jos manje. Nadalje sve vise i vise je laksije. Posle 7 dana imaces dane kada neces uopste pomisliti na cigaretu. Posle 3 nedelje pomislices neki dan na nju... Ja posle 6 meseci uopste vise nemam osecam da sam ikada pusio. Izdrzi ta tri dana posle ide mnoogo lakse. Ako si izdrzala 1 dan nemoj da stajes sad. Posleg treceg se vec lakse dise.
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.09.2011. u 17:56 - pre 153 meseci
Tog dana uvece sam se posvadjala sa momkom, pa sam zapalila jednu. (Izgovori...)
Ljudi, nemate pojma kako je bila odvratna! Nikako mi nije prijala, nisam mogla da verujem!
Posle toga vise nisam zapalila. Evo, sada je vec treci dan bez ijednog dima.
Nekoliko puta na dan pomislim kako bi mi lepo legla jedna. Ali pusti me posle nekoliko minuta. Posle je sve ok.
Najcesce pomislim na cigaretu posle jela, narocito posle rucka ili uvece. Ali prodje.
Imam i knjigu Allan Carr-a. Pocela sam da je citam, ali i da pomisljam kako treba da pusim dok je citam, jer "tako kaze knjiga". A nisam zapalila vec toliko.
Zato sam i prekinula sa citanjem.
Za sada ide dobro, sta znam...
Je l' ima svezih nepusaca? Kako vama ide?
 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.16.*



+16 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.09.2011. u 23:02 - pre 153 meseci
Ja evo svako malo navratim na ovu temu, i čitam iskustva o prestanku pušenja i gadim se sam sebi..

Počeo duhan motat, ko sad manje pušim (stvarno jesam), ali nadam se da će jednog dana i meni 'puknit' i čvrsto da ću odlučit
da ne pušim.
Svaka čast vama koji jeste, imate karakter!
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.09.2011. u 07:38 - pre 153 meseci
@kvaju
Na dobrom si putu, cim dolazis na ovaj forum. Znaci da se vec polako pripremas da nam se pridruzis. :) Ukoliko si zainteresovan za
knjigu Allan Carr-a Lak nacin da ostavite pusenje, .pdf format mozes skinuti sa ovog linka:
https://rs331l33.rapidshare.com/#!download|331tl3|130417432|Allen_Carr_Lako_je_prestati_pusiti.rar|57073|R~51D7870E9A60F80B39724BCDB5A2B7D2|0|0

Meni je danas cetvrti dan i mnogo se bolje osecam. Naravno, dodju mi periodi u toku dana kada intenzivno mislim na cigaretu,
ali to traje sve krace. Nemam napade gladi, jedino sam primetila da mnogo vise vode pijem nego ranije.
Negde sam cula ili procitala da je nikotinu potrebno dosta vode i da je jako vezuje, ne bi li bio izbacen zajedno sa njom.
E sad, nemam pojma koliko vremena treba da se skroz izbaci iz organizma.

Moram da zahvalim svim ljudima koji su se javljali ovde. Ovaj forum mi je mnogo pomogao u odluci! :)
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
94.228.238.*



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.09.2011. u 21:16 - pre 153 meseci
@kvaju

Knjiga odnosno film Alena Cara upravo razbija neke stereotipe koje smo imali o cigareti. Da nabrojim neke a za ostale procitajte knjigu ili jos bolje pogledajte film :)
Nikotin izaziva zavisnost i to nije nikakva novost to znaju i sami pusaci. Ono sto ne znaju je da je zavisnost od cigarete ista kao i zavisnost od heroina. Ako je toliko lako ostaviti cigarete zasto se uvek vracate njoj posle 1 dan apstinencije? Sa druge strane zavisnici svih drugih opijata dobijaju neko jace zadovoljstvo u odnosu na pusace a opet pusaci izvlace deblji kraj. Nikotin, kao i svaka druga droga koja udje u organizam, trazi da se 'dopunjuje' u odredjenim intervalima koji vremenom bivaju sve kraci. Neke predrasude koje sam imao o onoj posebnoj cigareti.
1.Ona ujutro ( znate je svi) ne da je posebna nego... ih
-Razlog tome je sto je organizam tokom noci bio bez nikotina i da sam nikotin trazi novu dozu. Znaci samo kriziramo.
2. Ona posle rucka. Dok jedemo tih 15-20 min nivo nikotina opada u organizmu i opet trazi svoju dozu.
3. Ona za vreme dugog razgovora telefonom (1h). Get it?
4. Ona posle sexa od pola sata. Get it?

One su nama posebne jer nismo u fizickoj mogucnosti da je zapalimo pre pa je zelja za njom sto je vreme duze ona je blaza(posebna) etc..

 
Odgovor na temu

kvaju

Član broj: 168744
Poruke: 517
77.221.16.*



+16 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.09.2011. u 19:35 - pre 153 meseci
Pročitao sam knjigu ima godinu dana, al opet ništa.
Ma prestat ću ubrzo, nego sad ljeto, izlasci, najgore mi je kad sa ekipom izađem vani, tada po 2 kutije za jednu večer spržim, dan poslje bi
možda bio idealan dan za prestat pušit, jer mi se gade.

Kad sam čitao knjigu možda sam i ja izdržao nekih 4-5 dana, i ono baš što mi je čudno, počeo mi smetati dim od cigare pravo.
Brat kad uđe ja mu govorim, nosi te majice na pranje, čuju se na duhan, znam ako je iko pušio u kući taj dan, baš mi je to čudno bilo, jer mi je smetao taj miris.
Sad kad sam opet počeo pušit, ne osjećam uopće te mirise više.

Još jednom svaka vam čast, ubrzo ću vam se i ja pridružit..
budem pogledao i taj film, nisam ga gledao.
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti11.09.2011. u 07:14 - pre 153 meseci
Srecno, kvaju! :)
 
Odgovor na temu

ona_ta

Član broj: 288762
*.dynamic.sbb.rs.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.09.2011. u 16:16 - pre 153 meseci
Sramota me je bilo da se javim, a i još uvek je, jer je moj pokušaj propao. :(

Nisam pušila 2 dana, pa sam onda nedelju dana pušila po jednu, pa onda opet dva dana pauze, pa opet po jednu i naravno da sam se vratila na staro. 6-7 dnevno.

Strašno me to opterećuje i imam užasnu želju da se oslobodim, a eto, nije mi pošlo za rukom i osećam se da ne mogu da uspem. :(

Htela bih od sutra da krenem u novu borbu. Eto.

Najgore od svega mi je što sam knjigu pročitala i što ona većini pomaže, a ja nisam uspela ni uz pomoć nje. :(
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.09.2011. u 18:22 - pre 153 meseci
Najbitnije od svega je da imas zelju da prekines.
Te 2-dana-ne-pusim-pa-se-vratim-na-staro fore ne piju vodu. Sa takvim stavom ces samo pusiti vise nego ikada pre.
Izdrzi nalet frke, veruj mi da ne traje dugo. Izadji u setnju ili pij puno vode i brzo ce proci.
Nije sramota ako pokusaj propadne. Sramota je prestati sa pokusavanjem.
Zato, draga moja, osmeh na lice. Samo treba prelomiti u glavi, a vidim da si ti vec to uradila.
Drzimo ti fige i obavestavaj nas kako napredujes.
Nemoj samo da prestanes da se javljas ako ti kojim slucajem ne uspe.
Nismo ovde da se hvalimo, vec da pruzimo podrsku jedni drugima.
:*
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808093 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.