Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808274 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

suki-bgd

Član broj: 276939
95.180.99.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.04.2011. u 21:44 - pre 158 meseci
Zaista ne brojim dane, ali sam zbog ovog foruma zapamtio kada sam prestao da pušim - 11.01. Dosta dobro podnosim. Kada me uhvati kriza iskuliram malo i ona prođe. Nema je 10-15 dana, pa se opet javi na par minuta. Ja sam svestan da ce tako biti ceo život, pa se ne nerviram previše. Jednom pušač, uvek pušač - sa ili bez cigareta. Bolje je bez! Mnogo sam proučavao poslednjih meseci i skapirao da se 90 odsto ljudi koji ostave cigarete ponovo navuku. Tako da ne želim s tim da se zamaram i opterećujem. Rekao sam sebi, idemo pa dokle izdržimo. Za sada je ok. Želja je sve manja, ali ih ipak ponekad sanjam i to da palim jednu za drugom i uživam u svakoj. Na sreću, i u snu me peče savest. To je dobro! Ugojio sam se 7-8 kg, i moram da priznam da mi je teže da regulišem ishranu nego što mi je bilo da ostavim pušenje. Ali, dolazi proleće i vreme je za dugotrajne šetnje i vožnje biciklom. Svima koji pokušavaju da ostave želim puno uspeha. Sve je u glavi, pitanje da li ste spremni! Odaberite pravi momenat, kada psihički budete veoma jaki i batalite. Vrlo brzo shvatićete da cigarete nisu sve u vašim životima i da normalno može da se funkcioniše i bez njih. Hrabro! Ja sam pušio 23 godine, od pakle do tri!


 
Odgovor na temu

boske666

Član broj: 277035
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.04.2011. u 16:22 - pre 158 meseci
Jos pet dana pa puna TRI meseca bez cigareta!!!
A pusilo se 25 godina po dve kutije dnevno!
Pozdrav svima!!!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+294 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.04.2011. u 20:57 - pre 158 meseci
Citat:
suki-bgd:Kada me uhvati kriza iskuliram malo i ona prođe. Nema je 10-15 dana, pa se opet javi na par minuta. Ja sam svestan da ce tako biti ceo život, pa se ne nerviram previše. Jednom pušač, uvek pušač - sa ili bez cigareta.

Pazi, ako krize nema 10-15 dana, pa dođe na par minuta, nije to „jer tako mora“, već su to poslednji trzaji zavisnosti. Naravno, ako ubeđuješ sebe da si „svestan da će tako biti ceo život“, gotovo sigurno će ti tako i biti - ali zaista nema potrebe da tako bude. Može i tih par minuta da bude kao tih 10-15 dana. Uostalom, uvidećeš to i sâm, verujem. „Jednom pušač, uvek pušač“ - totalna neistina. Naravno, kod mnogih bude tako pa svoj neuspeh proglase kao aksiom. Nemoj da se povlađuješ tome.
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.04.2011. u 21:57 - pre 158 meseci
Drugar koji je punio pikslu za pre podne je prestao da puši pre 6 dana sa nekim Bugarskim lekom koji je kupio
kod nas.Zove se TABEX.Tableta u sebi ima nikotina i ima ih 25.Pije se 2-3 dana na 6h po dve,pa treći dan se ostavljaju cigare,nastavlja
da pije.Ovo mislim da nije pouzdan redosled,ali nešto tako.Drži se za sada dobro.Misli da će u kućnom budžetu ostati 100€ sigurno,
akone i više.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

dejanet
Beograd

Član broj: 19240
Poruke: 1181



+836 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti06.04.2011. u 22:01 - pre 158 meseci
Da, TABEX je OK.. kao i kod flastera treba ispostovati doze..
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.04.2011. u 06:23 - pre 158 meseci
Citat:
boske666: Jos pet dana pa puna TRI meseca bez cigareta!!!
A pusilo se 25 godina po dve kutije dnevno!
Pozdrav svima!!!

Pratim te boske sa par dana zakasnjenja.
Sve je ok i pod kontrolom.
Krize nema,nervozan nisam,kilogrami počinju da idu dole.
Pozdrav svima.
 
Odgovor na temu

Serbix
Dejan Krstić
Kruševac

Član broj: 259353
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.04.2011. u 11:03 - pre 158 meseci
Citat:
Drugar koji je punio pikslu za pre podne je prestao da puši pre 6 dana sa nekim Bugarskim lekom koji je kupio
kod nas.Zove se TABEX.Tableta u sebi ima nikotina i ima ih 25.Pije se 2-3 dana na 6h po dve,pa treći dan se ostavljaju cigare,nastavlja
da pije.Ovo mislim da nije pouzdan redosled,ali nešto tako.Drži se za sada dobro


Kao neko kome se za dva dana navršava godina kako ne puši i kao neko ko je pročitao sve knjige i forume koji se bave ovim porokom mogu reći da je korišćenje tableta, flastera i sl. bespotrebno zavaravanje i bacanje para. Zašto to tako mislim? Zato što je pušaču najteža psihička kriza, a ne fizička. Fizička kriza u većini slučajeva traje maksimalno prvih 2-5 dana i to brzo prodje ali najveći problem je osloboditi se navike za cigaretom (uz kafu i piće, uz posao, prilikom telefoniranja, usled stresnih situacija, i sl.), tj. takozvana psihička kriza.

Citat:
Misli da će u kućnom budžetu ostati 100€ sigurno


Ostati sigurno neće :) ali će se kućni budžet poboljšati. Možes sebe i svoje ukućane častiti svakog meseca sa mnogo boljim stvarima od duvanskog dima.

Želim vam svima da istrajete u nameri da se rešite ove velike bolesti.
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.04.2011. u 12:00 - pre 158 meseci
2 meseca vec. Ljudi ja ne znam da li da se skinem sa ove teme, jer sebe vise ne dozivljavam kao pusaca ili kao nekog ko je to bio. Yeeeeaaaaa :)
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti08.04.2011. u 20:27 - pre 158 meseci
Nemoj se skidati sa teme.
Hajde da damo lep primer drugima kako je lepo bez cigareta.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Serbix
Dejan Krstić
Kruševac

Član broj: 259353
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.04.2011. u 22:15 - pre 158 meseci
Citat:
2 meseca vec. Ljudi ja ne znam da li da se skinem sa ove teme, jer sebe vise ne dozivljavam kao pusaca ili kao nekog ko je to bio. Yeeeeaaaaa :)


Ipak mislim da ćemo se još mi sretati na ovom forumu u narednom periodu. "Jednom pušač, uvek pušač", a dva meseca je kratak vremenski period za totalno odvikavanje od ove teške bolesti.
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2011. u 21:56 - pre 158 meseci
Pa ja u 'Jednom pusac, uvek pusac' ne verujem, jer se vise ne osecam kao pusac. Cigarete mi smetaju, ljudi koji puse takodje. Pre sam mogao da trpim dim u sobi za pusenje od 15 ljudi. Danas ne mogu da prodjem pored te sobe od svog onog smrada koji ranije nisam osecao. Ako ikad propusem opet bicu kao nepusac koji je propusio a ne kao pusac koji se vratio svom poroku. Ovde sam zbog onih ljudi koji su resili da ostave pusenje i zelim sa njima da razmenim iskustva.
 
Odgovor na temu

vladorr
Vladimir
Kraljevo

Član broj: 19116
Poruke: 40
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+33 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.04.2011. u 17:11 - pre 158 meseci
Godinu dana bez cigareta!!!

 
Odgovor na temu

Serbix
Dejan Krstić
Kruševac

Član broj: 259353
Poruke: 9
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.04.2011. u 18:10 - pre 158 meseci
Čestitam Vlado.
Pa da za godinu proslavimo i drugu godinu !!! :)
 
Odgovor na temu

dekster2
milosavljevic boban
centar

Član broj: 142273
Poruke: 758
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.04.2011. u 18:24 - pre 158 meseci
Ponavljam se,ali nastavljam.Lek TABEX,kod drugara.1 mesec ali iskreno kriza ne popušta.
Nervoza i borba kada ulazi u zadimljenu prostoriju,ali gura.
•Postujte sve ucesnike diskusije, pa cak i kada se ne slazete sa necijim misljenjem!
 
Odgovor na temu

vladorr
Vladimir
Kraljevo

Član broj: 19116
Poruke: 40
*.dynamic.sbb.rs.



+33 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.04.2011. u 19:48 - pre 158 meseci
Citat:
Serbix: Čestitam Vlado.
Pa da za godinu proslavimo i drugu godinu !!! :)


Hvala, siguran sam da će tako i biti.
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12849



+4784 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.04.2011. u 20:45 - pre 158 meseci
To ti taman dodje kao drugi rodjendan
 
Odgovor na temu

Cezar
Brcko

Član broj: 20132
Poruke: 91
*.teol.net.



Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.04.2011. u 23:41 - pre 158 meseci
Zanimljiv video :)

Edit: Ne mogu da postavim direktno na temu, pa evo link:
Code:
http://www.youtube.com/watch?v=-DbFBu_I_lA
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.04.2011. u 12:16 - pre 158 meseci
@Dekster 2.
Ma kad ti se javi zelja pretvori tu energiju, kojom te vuce, u bes prema njoj. Reci joj J... S. i idi da prosetas ili svrati ovde. Proci ce te krize u to 110% mozes biti siguran jer mi smo ti primer ovde koji smo zahvaljujuci ovoj temi ili knjizi, filmu, Alena ostavili. Stegni zube i vremenom ce krize biti sve manje.
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.05.2011. u 07:46 - pre 157 meseci
Pa gde ste ljudi,sta je to da se skoro mesec dana niko ne javlja.
Ja se dobro drzim nisam propusila evo jos koji dan 29.5. ce mi puna 4 meseca da ne pusim.
Ima malo krize nije da nema,javi mi se zelja,...ali suzbijem uspesno to:))).
Kako se vi drzite,javljajte se malo cesce ja udjem da vidim ima li koga a nigde nikog
 
Odgovor na temu

bojan_bozovic

Član broj: 29028
Poruke: 3292
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: angelstudio.org


+392 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.05.2011. u 09:07 - pre 157 meseci
@vlatka, ostali

Ostavite li duvan najbolje više da ne upalite cigaru, jer nema ono "pušiću samo po pet dnevno"! Biće tako dva, tri dana, i onda ćete opet pušiti po par kutija na dan. Ja sam ostavljao duvan dvaput, pa znam! I bez obzira koliko da vam bude teško da ostavite duvan, počnite smesta, jer će vam ostavljanje duvana mnogo pomoći! Duvan je jedan običan otrov, koji stvara zavisnost. Da ne spominjem da ćete imati novac od duvana za druge važnije i zdravije stvari.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 808274 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.