Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804489 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.03.2011. u 15:55 - pre 158 meseci
Vec 45 dana sam bez duvanskog dima u organizmu (bar ne mojom krivicom :)). Prva 3-5 dana su kriticna ali svakim danom sve manje i manje. Posle 45 dana mogu da kazem da mozda 1-2 puta nedeljno dodje volja da se upali cigareta i to iskljucivo u onim trenutcima u kojima sam ranije uvek palio cigaretu (prva ujutro, posle rucka, kad cujem skljoc upaljaca :)..) ali daleko da je zelja toliko jaka da uzmem cigaretu i zapalim opet. Radim isto sto i pre ostavljanja cigareta, pijem 3-4 kafe dnevno, pivo ... Samo da naglasim ljudima koji se dvoume da li da ostave ili su pak u prvim danima bez cigareta da cete posle par dana ostetiti kako zelja nestaje iako Vam to sad izgleda nemoguce. Nisam verovao ni ja. E da nisam Vam objasnio kako sam ostavio pusenje.

Devojka(pusac) je insistirala da jedno vece pogledamo Alanov film o odvikavanju od pusenja. Ja sam cisto sa edukativne strane hteo da pogledam taj film. Dok smo gledali film spiskali smo pola pakle cigareta. Kako se je film zavrsio (posto nisam hteo da ostavljam cigarete) krenuo sam na trafici da kupim drugu paklu za pred spavanje i za ujutru. Moja devojka se je posvadjala sa mnom zasto sada da kupujem cigarete i da se mi zvanicno od sada skidamo. Poludeo sam. Te veceri nisam ni spavao. Srce lupa li lupa. Ujutro kad sam otisao na posao, rekao sam sebi da pruzim sansu bar na jedan dan a i zbog devojke da se potrudim. Ali avaj. Ne mogu da se skoncetrisem na posao. Stalno mislim na tu cigaretu i oko podneva popustim i odem do trafike da kupim paklu. Taman dolazim na red kad meni u novcaniku samo 40 din. Ijaoo. Rekao sam prodavacici samo da skoknem do bankomata i vracam se. Dok sam isao do bankomata (uzeo sam kintu) i vracao se zelja me je polako popustila. Kazem sebi stegni zube i pravac office. Oko 15h zovem devojku koja mi kaze da je od jutros ispusila 7-8 cigareta. AAAAAA. Pita ona mene i ne veruje mi da nisam ispusio ni jednu cigaretu to jutro. I tako je krenula bitka mene protiv sebe naredna tri dana. Kako su sati bez dima prolazili tako je zelja i za nim iz sata u sat bila manja. Malo po malo ja evo 45 dana kako ne pusim. Ostaje mi samo jos devojku da ubedim da ostavi taj porok jer ja kao primer mogu da joj posluzim a nadam se i Vama. Stisnite zube protiv ovog neprijatelja i uzivajte u ponovnom rodjenju i osecaju pobede.
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.dynamic.stcable.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti14.03.2011. u 22:00 - pre 158 meseci
@smurflander
Kazi nam gde si gledao film? Imas li neki link ili bilo sta drugo?
Film mi je interesantan da ga nabavim da ga dam kumu.
Inače evo meni danas 2 meseca i plus 7 kilograma.
Osećam se odlično i nemam nikakve potrebe za cigaretama.
Fantastično je biti nepušač.
Svi koji žele da ostave cigarete neka ne odlažu više nego neka ih bace odmah što dalje dalje od sebe.
@boske666,
@vlatka1,
@kuruz,
@ludi vlajko,
@bobiska, i svi novopčeni nepušači, kakvo je stanje kod Vas?
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

triac

Član broj: 280995
Poruke: 155
*.dynamic.sbb.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.03.2011. u 00:33 - pre 158 meseci
Ja sam prestao oko 7-8 januara (par puta sam u medju vremenu popustio i izduvanio oko 10 kom sve ukupno) ali zadnjih 15 dana ni jednu...zaebito ali ide nekako...inace sam divanio negde oko 11 god.
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.03.2011. u 08:58 - pre 158 meseci
Heheh ovo ovde okupljanje nam dodje kao neka grupna terapija. Hi my name is Sasa and I am a non smoker :):). Sto se tice filma link ipak ovde ne mogu da postavim. Ime filma je Allen Carr - Easyway to Stop Smoking pa se snadjite ;). A imete i kratak klip na http://www.youtube.com/watch?v=66-SOlB77OM
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti15.03.2011. u 15:28 - pre 158 meseci
Ljudi samo napred..
..inace, ja sam usao u cetvrtu godinu nepusackog staza!

 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.03.2011. u 09:38 - pre 158 meseci
Evo mene....29-tog ce biti puna dva meseca kako ne pusim.Nije lako ali ja se nedam,jeste da dosta vise jedem ali sta da se radi.
Ulazim skoro svaki dan na forum vec 15-tak dana vidim niko se do juce prekjuce nije nikako javljao pa ni ja ne pisem.
Skroz slabo nam je aktivna tema pa onda i ja cutim i trpim:)))
Najvaznije je da nisam posustala nikako.Kad pomislim na cigare u glavi mi je uh da mi je jednu zapaliti,ali znam i sama da to ne bi bila jedna nego povratak na staro i onda skrenem misli da zaboravim na cigare jer ta misao i zelja traje kratko treba samo promeniti misli i ici dalje:))
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.03.2011. u 09:54 - pre 158 meseci
Dobro je Vlatka, drži se! Važno je da ne odustaneš.. i zbog tebe i zbog ostalih! Svako odustajanje deluje vrlo obeshrabrujuće za ostale...
 
Odgovor na temu

kuruz
Serbia

Član broj: 97792
Poruke: 44
109.72.50.*

Sajt: www.kuruz.co.nr


+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti16.03.2011. u 14:24 - pre 158 meseci
Isto obilazim temu na svakih 2-3dana i pitam se sta se desava sa ostalima.

Sto se mene tice, 12-og Marta mi je bilo dva meseca i mogu da vam kazem sledece. Mesec dana nisam ni pomisljao na cigarete, ali zadnjih 4-5 dana imam krize i napade nostalgije. Pre neki dan sam prolazio pored trafike i pomislio da kupim jedan cigarilos. Sinoc sam sedeo sa kumom, pusacem u kaficu i gledao u cigaretu, a ne u njega. Nadam se da ce brzo da prodje ovaj glupi period.
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti17.03.2011. u 13:43 - pre 158 meseci
Eh sta da kazem ja kome devojka svaki dan duva dim u facu :). Ma ne konstatujem je vise ali zaista. Ako kojom prilikom privuce moj pogled na njoj i pozeli da je imam ja samo kazem sebi "Je.. S.". Nisi mi potrebna u zivotu. Zelis me samo da bi mi zivot zagorcala a ne pomogla. Zato na nju gledam kao osobu. Prevrtljivu, zavodljivu, ljubomornu ako je ne gledam i konzumiram, smrdljivu, koja gleda da pored mene nadje i druge koje ce da unesreci i da se pr.. sa svima nama. Neka hvala. posto je uvidela da vise na nju ne reagujem pustila me je na miru :)
 
Odgovor na temu

qazqaz

qazqaz
Član broj: 138871
Poruke: 65
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+15 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti18.03.2011. u 09:25 - pre 158 meseci
Citat:
milani63: Ljudi samo napred..
..inace, ja sam usao u cetvrtu godinu nepusackog staza!


Me too! Kao da nikad ni pušili nismo!
 
Odgovor na temu

VLATKA1
beograd,srbija

Član broj: 278510
Poruke: 54
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+17 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti28.03.2011. u 13:28 - pre 158 meseci
Pa dobro ljudi sta je od vas?Ne da je tema neaktivna nego nemam reci.......Udjem svaki dan da provirim jel se neko javljao ali nista....
Meni sutra puna 2 meseca kako ne pusim:).Pada mi na pamet ali zelja kratko traje cim pomislim na nesto drugo zaboravim na cigare.
Drugi problem su mi kilogrami:).I od ranije imam viska a sad od kad ne pusim sam nabacila sigurno 5-6.Svaki dan kao od danas sam na djeti,ali nista gladna sam pa to ti je,ne mogu da izdrzim.Cula sam da je ovaj nas "spasitelj" Alen Kar napisao knjigu i o tome kako smrsati,ali ne mogu nigde na netu da nadjem da je skinem.Jel zna neko nesto o toj knjizi?
I ajde ljudi javljajte se malo,aktivirajte se,......ova tema je nekad bas bas bila kao sto vidim,a sad nista:(
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti28.03.2011. u 14:54 - pre 158 meseci
Pa iskreno vise i ne brojim sto je dobar znak. Jer kad nesto brojite onda izgledate kao da sto pre zelite da se to zavrsi :), kao sto vojnik broji dane do odsluzenje vojnog roka. 5 aprila bice i meni 2 meseca kad smo se vec uhvatili brojanja li mozda su ljudi zaboravili i kad su prestali pa i nemaju vise razloga da dolaze ovde.
 
Odgovor na temu

boban74
Becej Srbija

Član broj: 268895
Poruke: 19
*.cpe.sattrakt.net.



+66 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti28.03.2011. u 19:45 - pre 158 meseci
Vlatka i smurflander, svako od nas baci pogled na temu ali bas i nemamo puno vremena da se dopisujemo.
Super je sto smo svi jos uvek i nadam se zauvek nepušači.
Pozdrav svima
 
Odgovor na temu

Ivan_Vozdovac

Član broj: 282449
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti29.03.2011. u 02:46 - pre 158 meseci
Meni je danas treci dan kako ne pusim,i jako mi je tesko ali sam odlucio da pobedim CIGARE!!!Nadam se da cu uspeti,a inace sam pusio paklu i vise dnevno celih 14 godina.Ovo je prvi put da pokusavam,jednostavno su mi se smucile,zgadile!!!

 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti29.03.2011. u 03:20 - pre 158 meseci
Podrska svima Vama koji pokusavate da ostavite taj otrov. Nazalost, u velikoj vecini slucajeva kada se mora ostaviti duvan je bolest. Zato samo napred i sprecite da ne dodje do toga. Inace sam pusac i pusim 25 g. min. 2 pakle dnevno, ima i dana kada idu i 3, pa i vise(izlazak, kafici, pice, tulumarenje...znate vec o cemu pricam). Posle toga mi treba par dana da dodjem sebi od svih tih otrova, uzas. Mogu Vam reci da i ja ozbiljno razmisljam da ih ostavim i drago mi je da sam naisao na ovu temu koja me je i spotakla na to razmisljanje. Pozdrav svima i samo napred, mozemo mi bez tog smrada!

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

smurflander
Sasa Taskov
PHP Developer
Nis

Član broj: 97546
Poruke: 70
*.exe-net.net.



+22 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti29.03.2011. u 09:40 - pre 158 meseci
Ivane nemoj da se mnogo brines jer si vec u stadijumu kad ce zelja polako da te napusta. Prva tri dana su najgora. Ne toliko zbog nikotina koliko zbog navika 'prstiju' i rituala oko cigarete. Ako si u mogucnosti obavezno pogledaj film od Alena jer ce ti mnooogo pomoci da ostanes na tom putu. Gilopile, takodje obavezno pogledaj film i razbi neke predrasude o cigaretama koji smo svi mi imali. Ne moras reci sebi " E sad kad pogledam film moram da ostavim cigarete". Pogledaj ga cisto sa edukativne strane a volja da ostavis cigarete sama ce doci, mada ti je vec imas samo trebas malo da se poguras. Cekamo te ovde, pisi, i imas punu podrsku.
 
Odgovor na temu

Lila Mia
Beograd

Član broj: 279214
Poruke: -1
82.117.198.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti31.03.2011. u 18:07 - pre 158 meseci
Sutra je dva meseca ...

Tu sam... izdrzavam bez cigareta ... ako me neko pita da li kriziram ... DA (u talasima) JOSH UVEK, i to kad me stigne, stigne me JAKOOO, kao da sam juče prestala :(

Vlatka, stigla je i mene zelja za hranom... ko sta radi ja mislim sta cu j esti ... dok jedem razmishljam sta cu jesti kad ogladnim O_O

 
Odgovor na temu

toplim
Pera Furundzija

Član broj: 23551
Poruke: 806
87.116.158.*



+45 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti31.03.2011. u 18:13 - pre 158 meseci
Samo napred. Nema prenemaganja. Ja od 1. januara pa sve do danas. Mnogo je lep osecaj. Evo da opisem. Kad si u drustvu i planiras nesto da kazes ti to i kazes a ne povuces dim, tako da sam posle ostavljanja pljuga pricljiviji i vise izlazim. Ako je za utehu :)
 
Odgovor na temu

vaske71

Član broj: 61960
Poruke: 1438
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+109 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti31.03.2011. u 18:33 - pre 158 meseci
Prestao sam da pusim cigarete vec 7 meseci a prestao sam uz pomoc knjige ''Lako je prestati pusiti'' - Alen Kara .Inace pusio sam po 50 do 60 cigareta (a pusio sam 25 godina) na dan a prestao sam izjedared .
Bitno je samo shvatiti kakav je duvan otrov i na koji nacin vas laze da vam je potreban . Sve to imate u knjizi a mozete je naci na netu .

Inace zapitajte se zasto Bogatasi ne puse i zasto pusenje hara u siromasnim slojevima drustva

Hbga godinama se podsvesno vode antireklame za pusenje koje ustvari imaju sasvim suprotan efekat . A vec decenijama reklame koje na vas deluju nesvesno odnosno na podpsihu .

Na dva primera uzmimo filmsku industriju koja ovo valja vec xx godina

Jadnik je smrtno ranjen jedva pokusava da uzme vazduh .Dolazi njegov drug i pita ga koja mu je poslednja zelja ?
-- Ahhhh dajjjjj mi poslednju cigaretu .... Pali je i onda srecan umire

Mladic nalazi dobru zenku , zabave se ,opale i kad sve zavrse zapale cigare u krevetu jer tako uzivaju -hebi ga sta reci ...

Razmislite malo

Procitajte knjigu ljudi (naci cete je garant) covek vas kroz knjigu ne tera da prestanete da pusite sve dok je ne procitate i shvatite u celini .Inace sa ovom knjigom prestalo je da pusi sada vec preko 10 miliona ljudi ...

Pozdrav
 
Odgovor na temu

suki-bgd

Član broj: 276939
95.180.99.*



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti01.04.2011. u 21:28 - pre 158 meseci
Hvala, na pitanju - Sve je ok!
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804489 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.