Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804554 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

lucijaken

Član broj: 300920
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.04.2012. u 21:29 - pre 145 meseci
Tako je, em je otrovna, em je i ruzna...i svi smesno izgledaju dok je puse...
 
Odgovor na temu

DuleNSad

Član broj: 301296
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.04.2012. u 22:21 - pre 145 meseci
Jaooo....opet ti Lucijaken , bla,bla...
Daj molim te opusti se i pusti druge da sami donose odluke na koji nacin i ciju preporuku ce da usvoje i probaju da ucine nesto kako bi sto
lakse i bezbolnije ostavili cigarete.
A generalno gledajuci sta ti radis , posto ne vidim da dajes i jedan koristan savet.
Ok, razumem da se tebi ne svidja el.cigareta koju nisi ni probala , ali daj malo postovanja prema drugima i suzdrzi se suvisnih komentara.
Probaj da ucestvujes malo pozitivnije, odnosno postuj i tudje misljenje.
To sto se tebi ne svidja ne mora da znaci da se nekom drugom nece svideti.


Waikiki , samo malo da ti pojasnim....pa nece niko da jede i pije taj nikotin....ha,ha,haaa.
Kolicina nikotina u tecnosti koja se koristi u el.cigareti je do 3 puta manja nego u obicnim cigaretama.
Osim sto moze da se bira nikotinsko punjenje kao sto je HIGH, MEDIUM I LOW, moze i da se korisi bez nikotinsko punjenje.
Korisnici el.cigarete vremenom smanjuju procenat nikotina dok ne dodju do bez nikotinskog. i to bez ikakvog trovanja ili negativnih posledica.
Tu gde si ti procitao da elektronska cigareta nije ispitana, to je verovatno neki stariji post ili stariji clanak.
 
Odgovor na temu

lucijaken

Član broj: 300920
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti04.04.2012. u 23:05 - pre 145 meseci
Bas si dosadan sa tim elekricnim cigarama...
Ovde se ozbiljno ljudi bore sa zavisnoscu...
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12846



+4783 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.04.2012. u 00:18 - pre 145 meseci
@DuleNSad, bilo bi dobro da malo promenis stav i odnos prema drugima na temi.
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.04.2012. u 14:37 - pre 145 meseci
ljudi! prvi dan bez dima.....
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.04.2012. u 14:40 - pre 145 meseci
pocinjem ponovo !!!
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.04.2012. u 20:10 - pre 145 meseci
Kvrgicka, bravo! Ne odustaj, jer ti to mozes. :)
Ako slucajno zaskripi, vici ovde. Imas podrsku svih nas.
 
Odgovor na temu

lucijaken

Član broj: 300920
*.adsl-a-2.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti05.04.2012. u 23:33 - pre 145 meseci
Gotovo da i ne kriziram vise, ima jos mnogo zivotnih radosti...
Samo napred!
Evo, ja sam posle mesec i po srecna...
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.dynamic.sbb.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.04.2012. u 19:36 - pre 145 meseci
Jupi prosao je i treci dan bez dima...Jutros mi je bila pojacana nervoza,neko preznojavanje,proslo je......Kao sto su neki vec pisali prisutna je i tezina u plucima,......ali sve u svemu bitno je prevazici!!!!!samo nek prolazi.Pozdrav svima....
 
Odgovor na temu

waikiki

Član broj: 51675
Poruke: 702
*.dynamic.sbb.rs.



+130 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti07.04.2012. u 19:49 - pre 145 meseci
Lepo.. lepo.. cestitam!
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti09.04.2012. u 13:45 - pre 145 meseci
hvala waikiki,hvala !!!
ima li neki taze nepušač kao ja npr. 5dana bez dima ne mogu sama sebi da poverujem da mi ide............Vau...Juče mi je bio dan OK,a bogami i danas.Lep je osećaj.Pozdrav !!!

[Ovu poruku je menjao kvrgicka dana 09.04.2012. u 15:38 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2012. u 01:19 - pre 145 meseci
Pozdrav

Skoro ce 20 dana od kako sam ostavio cigarete, inace sam pusio 12 godina, prvih dana sam imao znatno manju krizu za cigaretama dok evo ova zadnja 2 dana bas me privlaci cigareta, da li moze neko pomoci nekako?

Uzmem katkad ove zelena menta bonbone ali nakon njih imam jos vecu potrebu za cigaretom. Kada kazem cigaretom imam osecaj kao da bi mi bila dovoljna samo jedna.


 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2012. u 07:45 - pre 145 meseci
Mitkoni, to ti se samo tako cini. Kada bi povukao dim posle 20 dana nepusenja, bilo bi ti muka.
Tvoje telo je vec izbacilo tonu nikotina i vec je dosta naviknuto na postojece stanje.
Tako je i meni bilo. Nemoj da te zacudi ako ti se budu javljali periodi kada cesce mislis na cigaretu.
Ali neka te to ne brine, jer ti periodi sve redje dolaze i sve krace traju.

Meni se skoro desilo da sam 2-3 noci za redom sanjala cigaretu, posle 6 meseci nepusenja. I toliko sam imala osecaj krivice u snu da ne mogu da opisem.
Ukoliko ti se javi opet zelja da zapalis, samo ignorisi i reci sebi - Ja sam nepusac.
Popij vode i prosetaj malo ili se skoncentrisi na nesto. Ja sam kuvala kad mi se to desavalo.
20 dana bez cigareta je ogroman uspeh, tako da je ovo sada macji kasalj.

Samo napred i ako slucajno opet naidje zelja, a ti trk na forum. Ovaj forum je cudo.. :)

Pozdrav za sve :*
 
Odgovor na temu

kvrgicka

Član broj: 301368
*.carina.rs.



+48 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2012. u 07:58 - pre 145 meseci
Mitkoni, nemoj da mislis na njih. Budi ponosan na sebe sto si dogurao 20dana bez, to je sjajno!!!
Meni je tek 6 dan,ih koliko tek imam do 20-tog.izbrisi ih iz glave!Jedna ti nista ne znaci ,a bez nje si car!
pokvarices sve ako jednu zapalis.SAMO NAPRED !!!JA SAM NEPUSAC!!!
 
Odgovor na temu

Java Beograd
Novi Beograd

Član broj: 11890
Poruke: 9448
89.216.32.*



+10246 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2012. u 08:13 - pre 145 meseci
Citat:
Ustvajedna: Meni se skoro desilo da sam 2-3 noci za redom sanjala cigaretu, posle 6 meseci nepusenja. I toliko sam imala osecaj krivice u snu da ne mogu da opisem.
Ja ne pušim već oko 7 godina, pa se i dalje neretko pojavi želja da zapalim. I naravno, ponekad sanjam da pušim. Nekad u snu imam osećaj krivice, a nekad tako uživam u duvanu !

Fizička zavisnost prođe potpuno, za oko mesec dana, a onda počnu da naviru sećanja "kako je ponekad bilo lepo uz popušenu cigaretu" i "kako je poneka uživanje zapaliti jednu", "kako je opuštajuće kad se posle ručka zavališ i na suncu zapališ" ...

Naravoučenije: spremite se za dugu borbu protivu nikotina, duvana, cigarete. Uz jednu jedinu misao u glavi: ja sam pobedio duvan, i neću da zapalim ni jednu jedinu cigaretu !
OTPOR blokadi ulica, OTPOR blokiranom Beogradu, OTPOR blokiranoj Srbiji
 
Odgovor na temu

milani63

Član broj: 161095
Poruke: 18
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+29 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2012. u 10:01 - pre 145 meseci
Moja podrska i cestitke za lucijaken, Mitkoni i kvrgicku!
i poruka... razmisljajte koliko ste dobro ucinili za sebe i svoje najblize, pa ce osecaj praznine i secanje na cigaretu brzo nestati!
Pozdrav!
 
Odgovor na temu

Ustvajedna

Član broj: 290045
*.dynamic.sbb.rs.



+80 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2012. u 11:08 - pre 145 meseci
Milani63, tebi hvala do neba sto si otvorio ovu temu.
Ja sam sasvim slucajno naletela na ovaj forum i procitala ga celog.
Svi ljudi ovde su me inspirisali da uopste dodjem na ideju da prestanem, a i pomogli kada sam mislila da necu uspeti.
I sada, kada imam "nostalgiju", ovaj forum mi pomaze i dalje da istrajem.
Ljudi, super ste!
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2012. u 13:53 - pre 145 meseci
Kada ste vec kod snova, imao sam ih i ja, u snu sam zapalio 2 cigarete, onda me je grizla savest sto sam to ucinio, savest od samog sebe jer sam samom sebi rekao da necu vise pusiti, ali eto kada sam se probudio shvatio sam da je to bio san i bio sam ponosan sto je ipak bio samo san.
Eto sinoc sam napisao post, dok danas nemam uopste potrebu za cigaretom mada sam bio svestan da necu imati danas potrebu istu kao jucer, ali sam sa namerom napisao isti jer ako se opet pojavi potreba da znam sta mi je ciniti.

Inace sam ih ostavio tako sto sam vecinu vremena proveo u sobi gde bih ispusio i po 30 cigareta, nisam se maltretirao sa tim nekim preparatima i sta znam, eto katkad bih te bonbone uzeo, mada i njih u zadnje vreme jako retko.

Ipak sam samo pitao savet od prethodnih pusaca. Ali dobro hvala na nekim odgovorima valjda ce upaliti to da skrenem misli, mada pokusavao sam ali eto. :)
Poz
 
Odgovor na temu

lucijaken

Član broj: 300920
*.adsl-a-1.sezampro.rs.



+32 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2012. u 20:29 - pre 145 meseci
Jedna za drugom kava na proljetnom suncu, uf, kako sam samo krizirala... Jako mi se pusilo, kako je strasan taj trenutak koji te deli od toga da bacis sve u vodu sto si istrpeo..
I da se pohvalim, izdrzala sam.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti10.04.2012. u 21:34 - pre 145 meseci
Ista situacija je bila i sa mnom, bio bih u drustvu pusaca za vreme kafe, ali to nije bilo slucajno vec namerno, cisto da bih testirao samog sebe da li mogu i naravno mogao sam izdrzati. Jednom mi se prilikom zadesilo za ovih 20ak dana da sam utrneo, tj utrneli su mi prsti, vilica, ruke dok sam gledao i osecao dim okolo sebe, no eto proslo je.

Pitao bih jedno jer sam u nekim postovima procitao da se gubi Vitamin C tokom konzumiranja nikotina, pa sam uzeo sumece vitamin C, na upustvu pise jedna sumeca tableta dnevno, da li se moze piti jedna casa od 0.20dl kada se tek ustane, i u toku dana jso jedna ista casa, tj. koliko je preporucljivo onako na praznom zeludcu popiti se. :)
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Odvikavanje od pusenja... iskustva, saveti
(TOP topic, by pajaja)
Strane: << < .. 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 804554 | Odgovora: 1450 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.