Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

C segment - najbolja kupovina

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612000 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16341



+2920 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.06.2008. u 12:49 - pre 191 meseci
Citat:
Stole_sto_ljubi_zene_gole: Pa da.. to sam hteo i ja da kazem :) sto mora biti dizel.. cena nafte ce da preskoci cenu benzina kako je sve krenulo tako da i nece biti neke bitnije razlike..


OK, moze dizel i da bude skuplji sta je sa potrosnjom?

Mozda covek vozi 300km dnevno?

mislim...nemam ja nista protiv honde, ali ja licno bih radije vozio civic nego accord, o tome pricam.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Milan Stosic
dipl. ing.
Kragujevac

Stole_sto_ljubi_zene_gole
Član broj: 57952
Poruke: 298
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.kragujevac.co.yu


+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.06.2008. u 12:55 - pre 191 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: Vama koji ovo kažete predlažem da sednete u benzinac i dizel, oba od recimo 150 KS...

Više nikada nećete to reći...;)


Ali brate to su razliciti stilovi voznje, skroz drugi osecaj.. mada dobise dizelasi Le man :)

Od kad me je drug provozao pre par dana u Imprezi STI dodatno pojacanoj na 320 KS, vise necu ni da vozim kola :)

Nemojte ljudi na silu... uzmite veci cekic..
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.06.2008. u 13:02 - pre 191 meseci
Najbolja kupovina je Dacia Sandero full paket, 1.4i 9800e.
Najslabiji 6900e.


;)

Ostaje vam ~10000 do 13000e da svake godine idete na zimovanje, letovanje u periodu od 7 godina ;)




[Ovu poruku je menjao bakara dana 27.06.2008. u 15:35 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.06.2008. u 13:11 - pre 191 meseci
Citat:
bakara: OK, moze dizel i da bude skuplji sta je sa potrosnjom?

Mozda covek vozi 300km dnevno?


Iskreno, sumnjam da prelazi više od 30km dnevno.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.06.2008. u 14:30 - pre 191 meseci
@Milanovic

Poredis podatke AutoBilda i ADACa?

Strasno.

AutoBild je zuta stampa.
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.06.2008. u 14:40 - pre 191 meseci
Citat:
zarsilic:

AutoBild je zuta stampa.


Da. Ali nemačka.

Ipak, u svakom slučaju ne bih o nemačkim kolima pitao Nemce.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.06.2008. u 14:56 - pre 191 meseci
Na ADAC podatke se pozivaju uglavnom svi; nevezano odakle su, a podaci vaze za najrelevantnije vec vise decenija.

Pre nego sto se cita bilo sta, vazno je procitati i ko je to napisao, ili ko je vlasnik kuce koja nesto pise. Narocito je vazno pronaci informaciju na koji se nacin doticna kuca finansira. Tek nakon toga se mogu donositi zakljucci.


P.S. Moram priznati da me je ono "anonimno i nenajavljeno" posebno odusevilo.
 
Odgovor na temu

bora61

Član broj: 97430
Poruke: 177
*.adsl-1.sezampro.yu.



+9 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina27.06.2008. u 18:34 - pre 191 meseci
Danas sam se vozio u ceed-u. Sta reci, osim strava. Kada sam video sta sve ide uz njega, kako se covek oseca u njemu, definitivno vredi.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 11:48 - pre 191 meseci
Naravno da svaka rasprava ode pogrešnim tokom kada se spomene njegovo veličanstvo The G.
Kia nije nikakav revolucionaran auto, niti će ikada biti. Revolucija je u tome što su srbi počeli tražiti više za svoj novac.

Prvo nikada ne bi kupio nov auto od 20k~ evra. Za duplo manju sumu se nadje par godina star polovnjak koji za taj perio od 3-5 godina koliko jedna kola budu kod mene ne može da potroši ostalih 10k €.

WV nije ni bleda senka G1,2 Passata 1,2... Bubu neću ni da spominjem..

Moja kanta ima sve što nov automobil može imati,od abs,esp,str,..... Do Džidža-bidža kože (momo), 2-zonske klime, bla-bla.

Meni je jedino na ponos motor od 240ks i 350nm u benzincu od 2l.

meni će trajati dok se ne desi nešto ne daj Bože..

A kupljen za duplo menje od te Kie. I duplo veći je.

Međutim to su moje potrebe, nečije su drugojačije, ali ništa u auto industriji nije revolucija. Sem barela od 141$...

I, da G5 u ˝fullu˝ ne vredi više od te Kie. WV prodaje staru slavu. Kao i Apple uostalom...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 13:18 - pre 191 meseci
Često se može čuti: "nemoj kupovati nov auto, bolje za iste pare kupiti polovan".

To je potpuna besmislica, a naročito je opasno kupovati polovan, a prethodno na bilo koji način friziran auto. btw, nismo ni saznali koji je to polovan auto koji "ima sve to i 240 KS i 350 Nm", ali to nam, posebno u ovoj temi, nije ni bitno.

Nego, dođoh do nekih statistika prodaje na američkom, dakle najrazmaženijem tržištu, gde je konkurencija najveća i gde stara slava ne može da prođe. Možda će se neki začuditi:


Citat:

The top ten best selling cars in the U.S. for January '08 are as follows:

1. Toyota Camry: 31,601
2. Honda Accord: 23,957
3. Nissan Altima: 21,635
4. Honda Civic: 20,993
5. Toyota Corolla: 20,736
6. Chevrolet Impala: 17,544
7. Chevrolet Cobalt: 17,310
8. Chevrolet Malibu: 14,105
9. Pontiac G6: 13,942
10. Ford Focus: 11,600
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 13:25 - pre 191 meseci
Citat:
popovicvl:
dejankr: ProCeed moze da se kupi za 18 000 sa 2.0 CDTI sa 16' felnama, klimom i elektropaketom.On je malo jeftiniji od Ceed-a zbog troje vrata.


Ne postoji Cee'd sa CDTI motorom. Možda misliš na CVVT (benzinac) ali on u ovom paketu za 17990 nema tempomat niti električno sklapanje retrovizora, dok su alu felne od 17 inča.

Uzgred, ono što mene malo nervira kod Cee'd-a, tj. ne kod samog Cee'd-a već kod naših uvoznika je to što je oprema razvrstana po paketima i ne možeš van toga skoro ništa da uzmeš. Recimo, ja nisam mogao da uzmem mog cee'd-a sa alu felnama od 16 inča umesto čeličnih, već sam morao ili da uzmem veći paket kod koga su alu felne od 17 inča i pneumatici 225/45 R17, (što smatram da je za naše puteve ipak previše), ili mogu da naručim same felne po ceni od 200 EUR po komadu. Dalje, fabrički tempomat nisam mogao da dobijem ni uz doplatu uz moj paket. Inače, paket koji sam uzeo (EX EUROPE) sam uzeo praktično samo zato što ESP nisam mogao da dobijem uz neki niži paket. Dalje, u tom paketu, nema npr TPMS (upozorenje u slučaju niskog pritiska u gumama) a ima recimo upozorenje u slučaju niskog nivoa tečnosti za vetrobransko staklo koje je po meni prilično besmisleno!

Inače, parking senzori koji se fabrički ugrađuju u cee'd-a su prilično iritirajući (ovo je komentar ljudi sa foruma koje posećujem) pošto imaju samo zvučnu signalizaciju, pri čemu isto pišti za sve bliže od 0.5 m. Takođe, aktiviraju se već na nekih 1.5 ili više, tako da u gradu praktično stalno pište kada se ubaci u rikverc. Nisam siguran da li kod nas uopšte prodaju cee'd-a sa tim fabričkim parking senzorima, pošto sam ja kod njih doplatio za parking senzore i ugradili su mi Valeo senzore koji imaju display koji prikazuje daljinu do prepreke, pri čemu meri do 30 cm.
 
Odgovor na temu

Zarko Silic
A V I S opti-tuning two generations,
[email protected]
Temerin, Čenej,VOJVODINA

Zarko Silic
Član broj: 73724
Poruke: 10383
*.eunet.yu.



+1269 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 13:32 - pre 191 meseci
Naravno da je sigurnija varijanta nov auto ako se moze.

Polovnjak je macka u dzaku. U Srbiji posebno: mala macka u velikom dzaku.

Mozes da prodjes dobro, ali cesce pucas.

@Milanovic
Odavno je poznata popularnost Japanaca u USA. Nije to nista cudno. Mada bih ja njih nazvao kvazi Japancima obzirim da se mnogi proizvode bas tamo (USA).
Ima i u Evropi "Japansko orjentisanog" trzisra. na primer CH, ali i kod "nas" postoje kvazi Japanci ili Koreanci koji se proizvode u EU i koji ni tehnicki a ni dizajnerski nemaju bas preterano veze sa Japanom ili Korejom.

Ta "tvoja" Kia upravo spada u tu grupu.
(To joj je "olaksavajuca okolnost" )
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 13:35 - pre 191 meseci
dejankr, oznaka motora nije mnogo bitna, svaki proizvođač ima svoju, ali znače isto.

CDTi je Opelov način označavanja, za istu stvar KIA/Hyndai koriste oznaki CRDi.

Slažem se sa ovim zapažanjem za doplate, ali to je posledica želje za unificiranjem paketa opreme da bi se postigla što povoljnija krajnja cena.

Kada bi se sve stvari mogle posebno doplaćivati, njihova ukupna cena bi bila daleko veća nego kada sve njih dobijaš u paketu.

Što se tiče parking senzora, njihovo označavanje daljina je posledica određnih kompromisa oko projektovane veštine prosečnog vozača i konfiguracije parkinga. Ako na pola metra i manje isto pište, uz malo vežbe, nije poseban problem da se parkira vrlo precizno.
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 13:40 - pre 191 meseci
Citat:
rale2rale
a koliko košta održavanje kod ceeda, mislim servis redovni, ulje, delovi jel zna neko nešto konkretno ili vi novopečeni vlasnici niste još stigli do tog nivoa korišćenja?


Ne sećam se sada tačnih cifara, ali kada sam obilazio salone raznih proizvođača, raspitivao sam se i za cene i znam da održavanje cee'd-a manje više u proseku ostalih proizvođača.
Evo cifara koje sam našao u Satu od pre par meseci kada su radili supertest Cee'd-a (1.4 benzinac). Ne znam koliko su tačne...

- 15000 km 9560 din (zamena ulja, filtera ulja i klime)
- 30000 km 15054 din (zamena ulja, filtera ulja, vazduha, antifriza, kočionog ulja i filtera klime)
- 45000 km 11800 din (zamena ulja, filtera ulja i klime i svećica)
- 60000 km 18214 din (zamena ulja; filtera ulja, vazduha, goriva i klime; antifriza i kočionog ulja)
- 75000 km 9560 din (zamena ulja, filtera ulja i klime)
- 90000 km 26887 din (zamena ulja, filtera ulja, vazduha, antifriza, kočionog ulja, filtera klime i svećica)

Za moj auto, redovni servis je nešto skuplji pošto je dizel, ali se radi na 20000 km. Ja još nisam blizu servisa, pa ne znam ništa iz prve ruke
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 14:00 - pre 191 meseci
Citat:
Često se može čuti: "nemoj kupovati nov auto, bolje za iste pare kupiti polovan".

To je potpuna besmislica, a naročito je opasno kupovati polovan, a prethodno na bilo koji način friziran auto. btw, nismo ni saznali koji je to polovan auto koji "ima sve to i 240 KS i 350 Nm", ali to nam, posebno u ovoj temi, nije ni bitno.



Pa iz razloga sto nije ni bitno nisam ni naveo model.A kada bi malo,samo malo pažljivije čitao video bi da sam rekao da je bolje kupiti polovan u pola cene.
Uostalom ta Kia će za 3 godine biti možda i ispod 10k €,pa eto tako..Znači da ga ne upališ gubiš 10€ dnevno... Malo li je na ovu skupoću?

A to što je Japanac najprodavaniji u SAD je zahvaljjući što nema veze sa EU modelima, a i cenama.

SAD Civic je veći od EU Acorda (subjektivan osećaj, ne znam dimenzije)
 
Odgovor na temu

dejankr
Dejan Krsmanovic
JavaEE programer
Beograd

Član broj: 7842
Poruke: 384
*.dynamic.sbb.rs.



+1 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 14:13 - pre 191 meseci
Citat:
Nebojsa Milanovic: dejankr, oznaka motora nije mnogo bitna, svaki proizvođač ima svoju, ali znače isto.

CDTi je Opelov način označavanja, za istu stvar KIA/Hyndai koriste oznaki CRDi.


Zar je CRDi motor isti kao i CDTi? Mislim, znam da je i jedno i drugo Common Rail, ali kontam da nisu isti..
Uglavnom, ako je popovicvl mislio na CRDi, onda je cena auto dosta veća od pomenutih 18000, tj, onda je to ta cena koju si ti pomenuo na početku teme, pošto jedino taj paket uključuje svu pomentu opremu.
 
Odgovor na temu

Miroslav Jeftić
Istraživanje ruda
[ES]

Član broj: 37513
Poruke: 6833

Sajt: about:blank


+2200 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 14:21 - pre 191 meseci
Citat:
Flo33: Pa iz razloga sto nije ni bitno nisam ni naveo model.A kada bi malo,samo malo pažljivije čitao video bi da sam rekao da je bolje kupiti polovan u pola cene.
Uostalom ta Kia će za 3 godine biti možda i ispod 10k €,pa eto tako..Znači da ga ne upališ gubiš 10€ dnevno... Malo li je na ovu skupoću?


Neće biti sigurno ispod 10 za tri godine. Mada, teško da ima i jedan auto koji ćeš platiti 20 000€ i koji će za tri godine da se proda za 18-19 000.
 
Odgovor na temu

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 14:28 - pre 191 meseci
Pa ne bih se kladio.
Primer nevezan za Kiu, ali vezan za trzište je da je moj prijatelj kupio džipa od uvoznika,i posle godine dana odlucio da menja za novi model,uvoznik mu je odbio 7500€!!!! od plaćene cene... Dobro,to je uvoznik koji uvozi sve u Srbiji,ali....

Treba pogledati cene Hyndai-a (onaj model na A, zaboravih mu ime) starog 3 godine, tako će se kretati i Ceed, I30...
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8304
*.3dnet.co.yu.



+1340 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 14:28 - pre 191 meseci
dejankr, šta podrazumevaš pod tim isti? Isti je princip rada i način ubrizgavanja.

Sve ostalo se razlikuje od modela do modela, ali se po oznaci ne može videti.

KIA/Hyndai 2,0 CRDI ali i 1,6 CRDI su veoma dobri motori. Nisu u samom vrhu kao npr. Renault 2,0 DCi, da ne pričam o BMW 2,0 d twin-turbo, ali su bolji i savremeniji od svakog VW (Žare, izvini..;))

Citat:
dejankr:
Uostalom ta Kia će za 3 godine biti možda i ispod 10k €,pa eto tako..


Ovo najpre nije tačno, a za onoga ko ne "trguje" autima (zgodan izraz za one koje bezuspešno tragaju za iole dobrim polovnjakom), već kupuje auto za sebe za dug period, to je potpuno irelevantno.

btw, Flo33, KIA Ceed i Hyndai I 30 će držati cenu toliko dobro da ćeš teško u to poverovati. Seti se ovoga za pet godina pa ćeš videti ;)
 
Odgovor na temu

StORM48

Član broj: 22809
Poruke: 7536



+401 Profil

icon Re: C segment - najbolja kupovina28.06.2008. u 14:38 - pre 191 meseci
Samo mali osvrt. Parking senzori, na automobilu od 3.000 i 70.000 evra su obična bulja (da prostite) i za stvarno precizno parkiranje su potpuno neupotrebljivi. Pište daleko iznad granice koja je potrebna, a često nisu sposobni da vide najnezgodnije prepreke (čuveni stubići), tako da - ne bih se baš posebno obazirao da taj deo "opreme". Pišem ovo iz ličnog iskustva, da ne bude zabune.

Inače, moram da primetim da ja ni sam jednim automobilom nisam imao probleme po pitanju motora, niti sam čuo da ih neki proizvođač posebno ima (čak i sa 307-icom nisam imao problema sa motorom, a mislim da svi već znaju koliko sam "voleo" 307-icu). U pogledu toga, malo mi deplasirano izgleda to natezanje oko kvaliteta tehnologija. Motori su poslednji problem kod današnjih automobila, uključujući tu i meni nikako omiljeni VW. Njihovi motori su odlični. Problem je cena svega ostalog i neviđena i neopravdana fama koja se oko VW diže.

Pozdrav
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: C segment - najbolja kupovina
(TOP topic, by Nebojsa Milanovic)
Strane: << < .. 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1612000 | Odgovora: 5902 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.