Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 172630 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 11:57 - pre 187 meseci
Citat:
vozac juga jeste bio kriv jer je poceo preticanje dok je neko iza njega preticao pa bio taj iza pijan ili drogiran to vozac juga nije mogao da zna)


Vozac juga nije mogao da zna da je neko iza njega jer je taj neko vozio preko 170Km/h, to smo vec utvrdili...
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:12 - pre 187 meseci
A dje smo to utvrdili oprosti?! To je ~45 metara u sekundi, znaci da je sekundu prije preticanja bacio pogled 50 metara unazad vidio bi ga bez problema. U zakonu ne stoji da nisi kriv ako je taj iza tebe vozio prekoracenom brzinom, ako vec hocete da se pridrzavate zakona.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:15 - pre 187 meseci
Citat:

Vozac juga nije mogao da zna da je neko iza njega jer je taj neko vozio preko 170Km/h,


Pa sad, da li je mogao ili nije mogao da zna zavisi i od njegove brzine, i od same konfiguracije puta.

Ako je vozio 120 km/h - a deonica puta je bila bez krivina, ipak postoji mogucnost za to... Doduse, kako je motor uzak objekat i obicno smo istrenirani da uocavamo automobile u retrovizoru, moguce je da ga vozac juga zaista nije video cak i da su svi uslovi gore ispunjeni.

Citat:

A on je sam priznao krivicu koliko znam i ponudio odstetu drugim ucesnicima u saobracaju koji su takodje bili krivi (nisam bas siguran da je traktoru tu dozvoljen saobracaj a vozac juga jeste bio kriv jer je poceo preticanje dok je neko iza njega preticao pa bio taj iza pijan ili drogiran to vozac juga nije mogao da zna)


Pa to da li je vozac juga delom kriv ili ne treba da utvrdi istraga i sud - kako do toga jos nije doslo, tj. nije gotovo, mozemo samo da nagadjamo da li je jos neko kriv.

U svakom slucaju, nas protagonista je do sada 100% sigurno kriv za:

- Prekoracenje brzine (u Srbiji nema puteva sa dozvoljenom brzinom iznad 120 km/h? To znaci da je prekoracenje BAR 50 km/h sto je krivicni prekrsaj za koji sleduje sudski postupak i ostra kazna)

- Voznju u alkoholisanom stanju sa ogromnom kolicinom alkohola u krvi - takodje, jos jedan krivicni prekrsaj za koji sledi sudski proces i ostra kazna

A mozda i za jos ponesto.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:15 - pre 187 meseci
Mesto na kom se desila nesreca nedozvoljava mogucnost da nekoga vidis ako taj ide preko 170Km/h + pre preticanja pogledas u retrovizor, tada nema nikoga krenes preticanje (ono traje 2-3 sekunde) a to je vec oko 200 metara...
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:19 - pre 187 meseci
Citat:
ventura: Ja sam prošle godine bio na milimetar od kupovine motora. Pa sam se priključio na jedan naš bajkerski forum da se posavetujem oko toga, uglavnom nakom par meseci na tom forumu, kad sam video šta je to ustvari 'bajker' i kakvi su to fanatici 'život za motor, bajkerski kodeks, bajkerista je uvek u pravu taman masovni genocid da je napravio', a pogotov nakon čitanja crne hronike sam totalno odustao od te avanture (i hvala im zbog toga).

Tako da pisanije su27killeryu-a i niše nešto specijalno, bilo je tamo i gorih dijabola sa svojim komentarima.


Nekad me tako odusevis da je sve smijesno. Sad ja treba da vidim mrletove postove kako on kaze da su farmaceuti mafija i da kazem da su na ESu sve budale jel?! Ima ovakva tema i na tom forumu pa i tamo ima onih koji za sve krive Ikodinovica i iskljucuju krivicu vozaca auta (pretjerana samokriticnost, zavist ili sta vec).

A na ESu recimo ovakve teme nikad neces vidjeti.

http://www.bjbikers.com/index....mp;Itemid=53&topic=22813.0

http://www.bjbikers.com/index....mp;Itemid=53&topic=24273.0

http://www.bjbikers.com/index....mp;Itemid=53&topic=21808.0

 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:21 - pre 187 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Mesto na kom se desila nesreca nedozvoljava mogucnost da nekoga vidis ako taj ide preko 170Km/h + pre preticanja pogledas u retrovizor, tada nema nikoga krenes preticanje (ono traje 2-3 sekunde) a to je vec oko 200 metara...


Ti ne citas moje postove. Preticanje(izlazak iz svoje trake) je zapoceto pola sekunde do max sekundu prije udara. Klasicno isijecanje. Da je vozio pod uglom pod kojim je udaren 2-3 sekunde otisao bi u njivu (da ga ovaj nije udario).
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:22 - pre 187 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Pa to da li je vozac juga delom kriv ili ne treba da utvrdi istraga i sud - kako do toga jos nije doslo, tj. nije gotovo, mozemo samo da nagadjamo da li je jos neko kriv.

U svakom slucaju, nas protagonista je do sada 100% sigurno kriv za:

- Prekoracenje brzine (u Srbiji nema puteva sa dozvoljenom brzinom iznad 120 km/h? To znaci da je prekoracenje BAR 50 km/h sto je krivicni prekrsaj za koji sleduje sudski postupak i ostra kazna)

- Voznju u alkoholisanom stanju sa ogromnom kolicinom alkohola u krvi - takodje, jos jedan krivicni prekrsaj za koji sledi sudski proces i ostra kazna

A mozda i za jos ponesto.


Slazem se da je Ikodinovic 100% kriv za ovo sto si naveo, ali nema potrebe da istraga utvrdjuje ono sto je ocigledno sto se vozaca juga tice (osim da potvrdi to naravno).
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:22 - pre 187 meseci
Citat:

i na tom forumu pa i tamo ima onih koji za sve krive Ikodinovica i iskljucuju krivicu vozaca auta (pretjerana samokriticnost, zavist ili sta vec).


Molim?!?!?

Naravno da je Ikodinovic kriv, mozda ne za "sve" ali GOTOVO za sve (prakticno, za sve) jer je ON najveci krivac za saobracajnu nesrecu i ON je najveci krivac sto nije moglo da dodje do zaobilazenja takvih posledica jer je bio:

a) Mrtav pijan
b) Vozio bar 50 km/h iznad dozvoljene brzine

To su vec 100% utvrdjene cinjenice, a ta prica o vozacu juga je samo teorija koja za sada nema temelj u nalazima istrage za koje mi znamo... Tako da, dok se to ne utvrdi... moze se reci da oni koji tvrde da je Ikodinovic kriv za sve vrlo u pravu.
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:24 - pre 187 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Molim?!?!?

Naravno da je Ikodinovic kriv, mozda ne za "sve" ali GOTOVO za sve (prakticno, za sve) jer je ON najveci krivac za saobracajnu nesrecu i ON je najveci krivac sto nije moglo da dodje do zaobilazenja takvih posledica jer je bio:

a) Mrtav pijan
b) Vozio bar 50 km/h iznad dozvoljene brzine


Slazem se to niko ne spori, najveci(valjda veci ako su samo dvojica) jeste(ako vec relativizujemo) ali nije jedini.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:24 - pre 187 meseci
TO kazes ti a vestaci kazu suptrotno, kome verovati? :) Isekao ga dok je ovaj tresten pijan jezdeo na vise od 170Km/h? :)))) Znaci klasicno zamenjivanje teza, Ikodinovicevo krsenje zakona je dovelo do nesrece i to je sve sto je bitno. Nije niko njega "isekao" dok je ovaj isao 80Km/h i imao 0 promila...

Znaci pesak prelazi ulicu na pesackom prelazu i pregazi ga motor koji ide brzinom od 170Km/h sa pijanim vozacem i na kraju ce da ispadne da je pesak kriv jerbo nije pogledao na ulicu pre nego sto je krocio na pesacki prelaz? :))) Svasta...
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:31 - pre 187 meseci
Inace ova prica me bas podseti na pre neki dan - na putu do mog posla.

Vozio sam oprilike oko 170 (to je sasvim normalna brzina na tom delu auto-puta ovde, znaci nikakvo divljanje - na zalost jedna od retkih deonica do mog posla gde se moze tako voziti) i neka zena iz druge trake (ja sam bio u levoj na kraju) je upravo uradila tu glupu stvar - dala je migavac i onda za manje od jedne sekunde krenula da skrece u levu traku. Gotovo sam 100% siguran da nije uopste pogledala da li ima nekog u levoj traci.

Uspeo sam da usporim uz jako kocenje taman da ne bude problema - ali sam se setio ove price i nesto se mislim, da sam kojim slucajem bio u stanju ko Ikodinovic, cenim da bih se ukucao u nju samo tako...

I ko bi posle bio kriv... pitam se ja :)
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 12:37 - pre 187 meseci
i jos nesto coveku koji je olesen od alkohola ona vozacka sekunda traje bar nekoliko puta vise pa jos kada se seti brzine kojom se kretao ne verujem da se vozac juga lako da okriviti za bilo sta
 
Odgovor na temu

Daniel011
Beograd

Član broj: 76088
Poruke: 1101
*.dynamic.sbb.rs.

ICQ: 2336441


+3 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 13:03 - pre 187 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: - Prekoracenje brzine (u Srbiji nema puteva sa dozvoljenom brzinom iznad 120 km/h? To znaci da je prekoracenje BAR 50 km/h sto je krivicni prekrsaj za koji sleduje sudski postupak i ostra kazna)

- Voznju u alkoholisanom stanju sa ogromnom kolicinom alkohola u krvi - takodje, jos jedan krivicni prekrsaj za koji sledi sudski proces i ostra kazna

Prema trenutno važećim zakonima Srbije, ovo su samo prekršaji, a ne krivična dela. Nažalost.

Krivično se odgovara jedino ako je izazvana saobraćajna nezgoda u kojoj je pričinjena veća imovinska šteta ili lake ili teške telesne povrede, ili nedajbože smrt (bez obzira koji je prekršaj doveo do saobraćajke), i to je, u ovom slučaju, zakonski osnov da se Ikodinović goni krivično, s obzirom da je vozač Juga zadobio lake telesne povrede.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
193.47.77.*



+7177 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 13:21 - pre 187 meseci
Dodjavola.

Izvinjavam se - ja sam mislio da je zakon o saobracaju u Srbiji izjednacen sa EU normama, a i prevario sam se zato sto sam video da je advokat pomenuo krivicnu tuzbu.

Ovde je voznja sa preko 0.8 promila krivicni prekrsaj - sa onoliko promila koliko je Ikodinovic imao bi vrlo verovatno isao na psihijatrijski test, bas kao i voznja od 50 km/h iznad dozvoljene.

Steta sto nismo malo brzi u tom usvajanju zakona :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 13:38 - pre 187 meseci
evo ga opet krenuo killer sa svojim teorijama o isecanju ..
ako se ne varam, neko je vec pisao o toj relaciji, da se nalazi posle nekog mosticaili nadvoznjaka i da je udes bio odmah posle nizbrdice.

vec smo ti i pisali da postupak preticanja ne traje 1 sekundu, vec od same provere puta iza, davanja zmigavca, okretanja volana... prodje 3-5 sec. To daje relaciju od nekih 120m za 4 sec (uzmimo delta V od 120kmh). dakle kad je covek poceo preticanje, najverovatnije se ikodinovc nalazio na vrhu mosta ili pre mosta.

I jedno pitanje za killlera...
Je li utvrdjeno da li je ikodinovic dao zmigavac za preticanje.
Posto je ovo tesko utvrdivo, da li ti imas obicaj da dajes zmigavac kad "obilazis" ljude na putu?

Ja mogu samo da navedem svoj primer, da od svih puta koliko su me motori preticali, samo sam 2 puta video zmigavac. (a to je jaaako nizak procenat).
Ne znam na koji nacin ti shvatas onu voznju po srednjoj liniji izmedju traka, ali to jeste preticanje ...

"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

Deep|Blue
Srce Srbije

Član broj: 631
Poruke: 1431
195.178.63.*

ICQ: 101830817


+314 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 14:01 - pre 187 meseci
Mislim da vecini ucesnika ovde nije cilj da optuzi i spali na lomaci ikodinovica, ali ...
-da je covek kriv - kriv je
-da je zasluzio max kaznu - jeste
-da iritiraju pokusaji beatifikacije ikodinovica od strane pojedinih "bajkera" - zbilja iritiraju
"Hmmm", rekao je, "...suprostavlja se nadrealizmu prikrivene metafore..." Razmišljao je tome na trenutak, a onda je zatvorio beležnicu s mrkim osmehom.
"I smrt je za njih suviše dobra"
 
Odgovor na temu

ptak 13.
Adamovic Nikola
Srbija - Nis

ptak 13.
Član broj: 143532
Poruke: 1476
77.46.250.*

Sajt: putujsaosmehom.blogspot.c..


+284 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 16:57 - pre 187 meseci
da je riv kriv je, da ce platiti kaznu sigurno hoce, da ce lezati zatvor ni u ludilu nece. ALi neka je on ziv i zdrav i svi ucesnici u saobracaju, ne zelim zlo nikome ali da je u tom trenutku pomislio da moze da neko nastrada sigurno to ne bi uradio, ali kako da vozi pijan 50 km/h pa pao bi :)))))
Dzaba se mi raspravljamo i ukazujemo na neke situacije, prica ima dva kraja, znaci mi znamo uzrok i kraj a povod te voznje niko ne zna, stoga on je dovoljno veliko ime da prodje glatko ! ! !
Da bi bio genije moras biti bar malo lud. Covek koji je genije, a to ne zna, verovatno i
nije.
 
Odgovor na temu

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
*.lv.lv.cox.net.



+6455 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic21.11.2008. u 19:02 - pre 187 meseci
Citat:
su27killeryu:
Mislio sam da treba da zestoko odgovara samo za to sve i da nista drugo nije napravio, naravno da je odgovoran i za njegove dalje postupke.


Ovde između redova pokušavaš da provučeš da Ikodinović i nije napravio mnogo toga, ali eto zbog planetarne nepravde prema bajkerima ti znaš da bajkeri trpe neverovatnu nepravdu, pa eto nek i on mučenik ispašta zbog toga, nepravda pa to ti je.


Citat:
su27killeryu:
A on je sam priznao krivicu koliko znam i ponudio odstetu drugim ucesnicima u saobracaju koji su takodje bili krivi (nisam bas siguran da je traktoru tu dozvoljen saobracaj a vozac juga jeste bio kriv jer je poceo preticanje dok je neko iza njega preticao pa bio taj iza pijan ili drogiran to vozac juga nije mogao da zna).


Ajde da te podsetim šta je sve Ikodinović napravio kada je došlo do nesreće:

1.Vozio je MRTAV PIJAN a oko 2.5 promila u krvi
(da te podsetim, u Srbiji je čovek zakonski pijan kada ima više od 0.5 promila alkohola u krvi, a dačo je bio 5 puta pijanij nego što je to dozvoljeno. A neću uopšte da pokušavam da ti objasnim šta znači voziti pijan)
2. Vozio je 170/180kmh na seoskom putu
(nebitno koliko je ograničenje da li 60 ili 80kmh, to ne umanjuje njegov debilizam)
3. Krenuo u preticanje kolone automobila
(da, i to je zabranjeno, čak i Ikodinoviću, čak iako je bajker)

Citat:
su27killeryu:
Sansa da on prezivi a da ubije nekog je bila 1/100 tako da je glupo optuzivati ga za ubistvo


A kako si došao do te računice?

Ajde se stavi u situaciju da voziš svoje dete u najbezbednijem i najvećem mogućem automobilu recimo Hummeru (a da ne govorimo o kanti od juga), i u tebe se zakuca neki manijak objektom teškim 300-350 kilograma (motor + vozač) a koji se kreće brzinom od 170-180kmh, da li bi i onda smatrao da je šansa da ubije tebe ili tvoje dete tako mala? A šta da se voziš jugom gde udarac ptice može da ubije čoveka a kamoli motor koji je 1/3 težine juga?

Citat:
su27killeryu:
Ima ovakva tema i na tom forumu pa i tamo ima onih koji za sve krive Ikodinovica i iskljucuju krivicu vozaca auta (pretjerana samokriticnost, zavist ili sta vec).


Jesi li ti stvarno na nekim drogama? U ovom slučaju vozač automobila može biti jedino kriv što se češlja na pogrešnu stranu, i što je imao sudar sa njegovim visočanstvom bajkerom, da u tom slučaju je vozač automobila automatski kriv.


Citat:
su27killeryu:
A na ESu recimo ovakve teme nikad neces vidjeti.


Upravo si primerom ilustrovao ono moje pisanije za fanatizam. Npr. ova tema 'pomozimo bratu', cenim inicijativu da se pomogne čoveku, ali ako čovek vozi motor to ne znači automatski da mi je brat, prijatelj ili na bilo koji način blizak. Jel shvataš ti to?

Citat:
su27killeryu:
Preticanje(izlazak iz svoje trake) je zapoceto pola sekunde do max sekundu prije udara. Klasicno isijecanje. Da je vozio pod uglom pod kojim je udaren 2-3 sekunde otisao bi u njivu (da ga ovaj nije udario).


Ma za sve si u pravu sigurno.. jadan Dača, treba onog majmuna u jugu oterati na doživotnu robiju, kako se samo usudio da pretiče traktor kad nema telepatske sposobnosti.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic22.11.2008. u 00:06 - pre 187 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Inace ova prica me bas podseti na pre neki dan - na putu do mog posla.

Vozio sam oprilike oko 170 (to je sasvim normalna brzina na tom delu auto-puta ovde, znaci nikakvo divljanje - na zalost jedna od retkih deonica do mog posla gde se moze tako voziti) i neka zena iz druge trake (ja sam bio u levoj na kraju) je upravo uradila tu glupu stvar - dala je migavac i onda za manje od jedne sekunde krenula da skrece u levu traku. Gotovo sam 100% siguran da nije uopste pogledala da li ima nekog u levoj traci.

Uspeo sam da usporim uz jako kocenje taman da ne bude problema - ali sam se setio ove price i nesto se mislim, da sam kojim slucajem bio u stanju ko Ikodinovic, cenim da bih se ukucao u nju samo tako...

I ko bi posle bio kriv... pitam se ja :)


Samo ona bi bila kriva ako je to dionica autobahn-a na kojoj nema ogranicenja. E vidis zamisli da si ti bio jos nekih 50 metara ispred, ne bi bilo nikakve sanse da prikocis i desilo bi se isto sto i u slucaju Ikodinovic.

Citat:
Ivan Dimkovic: Dodjavola.

Ovde je voznja sa preko 0.8 promila krivicni prekrsaj - sa onoliko promila koliko je Ikodinovic imao bi vrlo verovatno isao na psihijatrijski test, bas kao i voznja od 50 km/h iznad dozvoljene.

Steta sto nismo malo brzi u tom usvajanju zakona :(


Slazem se to bi trebalo sto brze usvojiti i da ides na taj test (pa cak i u zatvor) cak iako nisi nista napravio, jer popiti toliko i voziti je za mene neuracunljivo ponasanje.

Citat:
pri3rak: i jos nesto coveku koji je olesen od alkohola ona vozacka sekunda traje bar nekoliko puta vise pa jos kada se seti brzine kojom se kretao ne verujem da se vozac juga lako da okriviti za bilo sta


Ikodinovicevo stanje je nebitno sto se tice krivice vozaca automobila. Ako ubijes pijanicu na pjesackom prelazu odgovaraces bez obzira sto je on bio pijan ili drogiran ili sta vec.

Citat:
Deep|Blue: evo ga opet krenuo killer sa svojim teorijama o isecanju ..
ako se ne varam, neko je vec pisao o toj relaciji, da se nalazi posle nekog mosticaili nadvoznjaka i da je udes bio odmah posle nizbrdice.

vec smo ti i pisali da postupak preticanja ne traje 1 sekundu, vec od same provere puta iza, davanja zmigavca, okretanja volana... prodje 3-5 sec. To daje relaciju od nekih 120m za 4 sec (uzmimo delta V od 120kmh). dakle kad je covek poceo preticanje, najverovatnije se ikodinovc nalazio na vrhu mosta ili pre mosta.

I jedno pitanje za killlera...
Je li utvrdjeno da li je ikodinovic dao zmigavac za preticanje.
Posto je ovo tesko utvrdivo, da li ti imas obicaj da dajes zmigavac kad "obilazis" ljude na putu?

Ja mogu samo da navedem svoj primer, da od svih puta koliko su me motori preticali, samo sam 2 puta video zmigavac. (a to je jaaako nizak procenat).
Ne znam na koji nacin ti shvatas onu voznju po srednjoj liniji izmedju traka, ali to jeste preticanje ...


To nije nikakva teorija nego praksa. Uzmi sjedni u auto i bar simuliraj da pretices traktor pa ces da vidis koliko je potrebno da se iz svoje pozicije prebacis u poziciju pri kojoj je jugo udaren. Dal ces ti da se pripremas za preticanje 5, 10 ili 15 sekundi to je tvoj problem, preticanje pocinje kada dotaknes suprotnu kolovoznu traku a ne kad pocnes da namjestas frizuru. Ne znam da li je dao zmigavac ako je imao toliko promila cisto sumnjam da je u takvom stanju znao i gdje se pali ali mozda i jeste ne znam. Opet ne spasava vozaca automobila, a da je most pod takvim nagibom da mu on sa 170 doleti za pola sekunde on bi preletio i auto i traktor. Zakon fizike jbg.

 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic22.11.2008. u 00:17 - pre 187 meseci
Citat:
ventura: Ovde između redova pokušavaš da provučeš da Ikodinović i nije napravio mnogo toga, ali eto zbog planetarne nepravde prema bajkerima ti znaš da bajkeri trpe neverovatnu nepravdu, pa eto nek i on mučenik ispašta zbog toga, nepravda pa to ti je.
.


Nije tacno, ne provlacim nista izmedju redova samo citiram zakon koji kaze da ne smijes zapoceti preticanje ako neko iza tebe vec pretice. Smeta li?!

Citat:
ventura:
Ajde da te podsetim šta je sve Ikodinović napravio kada je došlo do nesreće:

1.Vozio je MRTAV PIJAN a oko 2.5 promila u krvi
(da te podsetim, u Srbiji je čovek zakonski pijan kada ima više od 0.5 promila alkohola u krvi, a dačo je bio 5 puta pijanij nego što je to dozvoljeno. A neću uopšte da pokušavam da ti objasnim šta znači voziti pijan)
2. Vozio je 170/180kmh na seoskom putu
(nebitno koliko je ograničenje da li 60 ili 80kmh, to ne umanjuje njegov debilizam)
3. Krenuo u preticanje kolone automobila
(da, i to je zabranjeno, čak i Ikodinoviću, čak iako je bajker)



Za prva 2 si u pravu (on to i ne porice ne znam sta hoces vise od njega). Za ovo pod 3 kod nas u CG se za kolonu racuna 3 ili vise vozila 2 vozila (jugo i traktor) nisu kolona, osim ako je jos neko bio odmah iza juga.

Citat:
ventura: A kako si došao do te računice?

Ajde se stavi u situaciju da voziš svoje dete u najbezbednijem i najvećem mogućem automobilu recimo Hummeru (a da ne govorimo o kanti od juga), i u tebe se zakuca neki manijak objektom teškim 300-350 kilograma (motor + vozač) a koji se kreće brzinom od 170-180kmh, da li bi i onda smatrao da je šansa da ubije tebe ili tvoje dete tako mala? A šta da se voziš jugom gde udarac ptice može da ubije čoveka a kamoli motor koji je 1/3 težine juga?




Kako sam dosao? Pa evo uzmi izbroj koliko je bilo saobracajnih nesreca u kojima su motoristi skrivili smrt vozaca automobila, i ako ih ima to je sigurno manje od 1/100 u odnosu na to koliko je motorista poginulo a vozaca auta ostalo zivih. Znaci rizikovao je 99% svoj zivot (sto ne umanjuje njegovu krivicu jer uvijek postoji taj 1%).

Citat:
ventura:

Jesi li ti stvarno na nekim drogama? U ovom slučaju vozač automobila može biti jedino kriv što se češlja na pogrešnu stranu, i što je imao sudar sa njegovim visočanstvom bajkerom, da u tom slučaju je vozač automobila automatski kriv.



Jesam na kokainu sam hoces probas malo? Vozac automobila je u toj situaciji kriv nebitno sa kim se sudario.

Citat:
ventura:
Upravo si primerom ilustrovao ono moje pisanije za fanatizam. Npr. ova tema 'pomozimo bratu', cenim inicijativu da se pomogne čoveku, ali ako čovek vozi motor to ne znači automatski da mi je brat, prijatelj ili na bilo koji način blizak. Jel shvataš ti to?




Pa niko te ne tjera da ti bude brat. A postavljac teme je u istom moto-klubu i oni se medjusobno tamo bratime a ko smo ja i ti da im to zabranimo? Ja nisam clan nijednog MK ali ne mogu nikome zabraniti da bude.

Citat:
ventura: Ma za sve si u pravu sigurno.. jadan Dača, treba onog majmuna u jugu oterati na doživotnu robiju, kako se samo usudio da pretiče traktor kad nema telepatske sposobnosti.


Treba samo da odgovara po zakonu kao i Ikodinovic, nista drugo. Ironija ti je debilna.



 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: << < .. 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 172630 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.