Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 171066 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Flo33
Slovenija

Član broj: 137113
Poruke: 738



+1554 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic03.01.2009. u 19:09 - pre 185 meseci
A šta koji đavo traktor radi na magistralnom putu?!
 
Odgovor na temu

Emil Ranc
Hannover, DE

Član broj: 20995
Poruke: 1150
77.46.197.*



+294 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic03.01.2009. u 19:41 - pre 185 meseci
Jel vi vidite da se nema smisla prepirati sa su27killeryu-om? Mislim, hej, niko ne napada Ikodinovića zato što je bajker, nego zato što je pijana bahata stoka koja divlja na magistralnom putu i tu je totalno sve jedno da li je vozio Yamahu, automatik, fiću, mercedes, trotinet ili rolere. Majku mu...

Predlažem lock, ova tema je izgubila svaki smisao...
 
Odgovor na temu

pitikovski

Član broj: 116407
Poruke: 263
*.adsl-2.sezampro.yu.



+19 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic03.01.2009. u 21:13 - pre 185 meseci
Citat:
@ventura: Verovatno imam... Ali u nekim slučajevima kažem ono što svi misle, samo neće da ulaze u rasprave sa budalama, pa dođem zgodan sa te strane...
Tacno tako.I ja mislim da je besmisleno rasparavljati sa @su27killeryu.

@su27killeryu
Tvoj nacin rezonovanja i tvoje stavove koje ovde iznossis moze da opravda jedino cinjenica da imas oko 12-13 godina,mada cisto sumnjam.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic03.01.2009. u 23:26 - pre 185 meseci
Citat:
vladd: Ovo je ozbiljno izvrtanje cinjenica i zloupotreba fizike.

Ako je vozac Yuga i pogedao pozadi i nije video nista, ili motorcikl na 400 m iza, MOGAO je da krene u preticanje. To sto je ludak vozio 173 ili vise, ne mora da se predvidja...predpostavka je da se propisi postuju.

Vozeci 173(i vise) ludak je poremetio sve logicne predpostavke ostalih ucesnika u saobracaju, za koje vreme(po zakonu fizike) neko moze da predje neko rastojanje, recimo 500m...

Sve normalne procene padaju u vodu, tako da se ponasanje vozaca Yuga mora smatrati korektnim..

I ne baviti se logickom gimnastikom termina pomenutih u zakonu ..."preticanje kolone"..

Taj ludak, sa 173(ili vise) je ucesnik VAN ZAKONA u saobracaju, i on NE MOZE da preduzima neke "radnje" u saobracaju...SVE SU VAN ZAKONA

A PRE nego sto je seo da se izivljava, vec je idiot bio pijan..tako da je krenuo da krsi zakon bahato i bezobzirno pre nego se ukljucio u saobracaj.


Poz.


Zloupotreba fizike :D Vidi fizicaru 173 km/h je oko 50 m/s (i manje) znaci da mu je za 400 metara trebalo 8 sekundi, u trenutku kad je izasao iz svoje trake vozacu juga je motor iza bio na manje od pola sekunde pa izracunaj sam koliko je to metara. Hoce li neko drugi da proba da izracuna? :D

Sa zadnjim se naravno slazem, idiotski je voziti pijan u saobracaju ali to ne znaci da mozes da ubijes nekog i da kazes e bas me briga ko mu je kriv sto je bio pijan :D

Citat:
ventura: Verovatno imam... Ali u nekim slučajevima kažem ono što svi misle, samo neće da ulaze u rasprave sa budalama, pa dođem zgodan sa te strane...


Ma sav si mi ti zgodan :D


Citat:
Jbyn4e: Pogledaj prethodni post (vladd) i zapitaj se pomalo, ali samo pomalo, molim te ... da li si mozda, ali barem MOZDA pogresio?


Kao sto vidis iz mog odgovora nisam nimalo pogrijesio. A u psihijatrijske ustanove ces prvo morati da posaljes one koji su pisali zakon, zao mi je :)

Citat:
dr.NPN
Tako da, prica je jasna, jadan Ikodinovic, a onaj majmun iz "Juga od 500€" treba na dozivotnu robiju.

Irony mod off.


Ne ne Ikodinovic je napravio neki uspjeh u zivotu i samo on moze da bude kriv a vozac juga ne moze da bude kriv, da je bar kadet ili nesto pa i ajde...

Citat:
Emil Ranc: Jel vi vidite da se nema smisla prepirati sa su27killeryu-om? Mislim, hej, niko ne napada Ikodinovića zato što je bajker, nego zato što je pijana bahata stoka koja divlja na magistralnom putu i tu je totalno sve jedno da li je vozio Yamahu, automatik, fiću, mercedes, trotinet ili rolere. Majku mu...

Predlažem lock, ova tema je izgubila svaki smisao...


Ja se slazem s tim da jeste pijana bahata stoka(nazalost nije jedini), ali kakve to veze ima sa klasicnom vozackom greskom automobiliste?!

Citat:
pitikovski: Tacno tako.I ja mislim da je besmisleno rasparavljati sa @su27killeryu.

@su27killeryu
Tvoj nacin rezonovanja i tvoje stavove koje ovde iznossis moze da opravda jedino cinjenica da imas oko 12-13 godina,mada cisto sumnjam.


Ako bas zelis da znas imam vise nego duplo, toliko otprilike imam godina iskustva u voznji bez ijednog udesa (svojom krivicom) sto se sigurno ne bi moglo reci za dosta vas to pametujete ovuda :)
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 01:00 - pre 185 meseci
Citat:
su27killeryu
Zloupotreba fizike :D Vidi fizicaru 173 km/h je oko 50 m/s (i manje) znaci da mu je za 400 metara trebalo 8 sekundi, u trenutku kad je izasao iz svoje trake vozacu juga je motor iza bio na manje od pola sekunde pa izracunaj sam koliko je to metara. Hoce li neko drugi da proba da izracuna? :D

tja back to driving basics

pravilno prestrojavanje podrazumeva, pogled u levi retrovizor, pogled preko ramena, ukljucivanje zmigavca i pocetak prestrojavanja se ne daju iole pravilno uraditi u pola sekunde, tako pade ti ta teorija u vodu

vozaci b kategorije su skroz prosecnih mogucnosti (svakako nisu piloti f1) i od njih se ne moze ocekivati da imaju reakcije koje bi morali da imaju ukoliko bi operisali na par puta vecim brzinama

generalno zobs je citav sistem za sebe, ukoliko se u datom podrucju svi ucesnici u saobracaju pridrzavaju odredbi istog ili ih makar ne krse na potpuno ludacki nacin poput naseg notorious bajkera velika je verovatnoca da se nezgode nece dogoditi, no statisticka fizika je zajebana pa je sasvim dovoljno da se nadje jedan psiho i sjebe ceo sistem uposmatranom podrucju sto je ikodinovicu maestralno poslo za rukom

prema svemu tome dragi brat bajker je u ovome solo kriv
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 11:22 - pre 185 meseci
Lijevi zmigavac se daje za desetinku sekunde, cak i u jugu koliko me sjecanje sluzi. I to nema nikakve veze sa ovim, ne gledas ti ima li koga iza 10 sekundi prije nego sto pocinjes preticanje vec neposredno prije izlaska u suprotnu traku, nije to nikakva filozofija.

Da je vozac iza isao normalnom brzinom i u trezvenom stanju vrlo moguce da bi se desilo isto samo sa blazim konsekvencama, jer ako ga nije vidio na 30 metara iza cisto sumnjam i da bi na 15...
 
Odgovor na temu

pri3rak
Beograd

Član broj: 43563
Poruke: 701
*.cpe.vektor.net.

Jabber: pri3rak@elitesecurity.org


+300 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 11:57 - pre 185 meseci
sedi u auto i uradi ovaj postupak, jeste samo "davanje" zmigavca od trenutka kada dodirnes prstom polugu ne traje vise od pola sekunde ali ceo postupak traje duze od pola sekunde i on sigurno nije bio na 30 metara kada je ovaj gledao u ogledalo
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.167.*



+5251 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 12:54 - pre 185 meseci
Citat:
su27killeryu: Zloupotreba fizike Vidi fizicaru 173 km/h je oko 50 m/s (i manje) znaci da mu je za 400 metara trebalo 8 sekundi, u trenutku kad je izasao iz svoje trake vozacu juga je motor iza bio na manje od pola sekunde pa izracunaj sam koliko je to metara. Hoce li neko drugi da proba da izracuna?


I??

Ocekujes (sa svojim iskustvom u voznji), da ce neka sitna tacka (zamisli motor u retrovizoru koji je na 400m iza) da stigne do tebe dok kreces u preticanje? Gde tu vidis gresku..

Cak i da je bio udaljen 200m, i da je vozio znatno brze od "finalnih" 173(predpostavljam da je pijanac kocio), znaci da se od sitne nedefinisane tacke u retrovizoru, za par sekundi stvorio na lokaciji sudara..i sada je zbog te "FIZIKE" kriv vozac Yuga???

O tome pricam, i o izmisljenoj "krivici" vozaca Yuga, koji, boze moj, nije predvideo idiota na motoru..koji navodno "pretice kolonu"

Poz.

 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 15:26 - pre 185 meseci
Alo ne postoji nikakvih 200 ili 400 metara, postoji max 30 metara razdaljine od trenutka kada je izasao iz svoje trake do udara. A valjda su vas instruktori ucili da se pogleda u retrovizor da zmigavac a onda OPET pogleda u retrovizor pa se onda izadje iz svoje trake...bar je tako mene ucio i to onaj koji nikakve veze sa motorima nije imao.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.171.*



+5251 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 16:03 - pre 185 meseci
Pogledao jedan, drugi retrovizor, dao zmigavac i krenuo u preticanje, prosle dve-tri sekunde...pijanac na motoru krece da koci, posto je "presao", da ne kazem preleteo, preko 100m...znaci 30m ne POSTOJI, u tih 30m je verovatno sledio pokusaj kocenja...

Jer da je bike bio na 30m kada je Yugo zapoceo preticanje, za 0,6 sekundi(i manje) bi prosao pored Yuga, sto nije dovoljno da neko ko lagano vozi iza prepreke, okrene volan i iskoci u putanju projektila, i ne bi bilo sudara.

U tome se sastoji iskrivljenje fizike i "cherry-pickering", manipulacija nekim odabranim metrima i kilometrima na cas.

Kada se uklopi u situaciju, vozac Yuga ga, realno, nije video, ali i da ga je video, udaljenost je bila prevelika...dovoljna za odluku da se krene u preticanje..

Ni ja ne bih drugacije odlucio, pogotovo na takvom putu, gde je tesko ocekivati da se neko igra kamikaze pogotovo kada vidi ispred sebe slozenu situaciju na drumu.

To samo pokazuje nezrelost takvog BAJKERA, koji nema pojma o brzini, i misli da je samo odvrtanje gasa brza voznja.
I kada se auto (pre)brzo vozi, "ukljucuju" se drugi rezoni, a ne rezoni "ruskog ruleta", moz' da prodjem, a mozda i ne, percepcija se pomera 4 sekunde ispred(2 sec za detekciju, 2 za reakciju..i dovoljno mesta za kocenje do 50km/h..sto i za izbegavanje sudara daje velike mogucnosti), pri 200 na sat, to je bar 200m...

Poz


P.S.
Alo(ako je to nacin privlacenja paznje) i sam sam bio vojni instruktor voznje..i to za"posebnu voznju"..



[Ovu poruku je menjao vladd dana 04.01.2009. u 17:15 GMT+1]
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 16:20 - pre 185 meseci
Od trenutka kad je dodirnuo liniju (isprekidanu valjda) do trenutka udara proslo je manje od pola sekunde tj. jugo je presao manje od 5 metara. Da li je prije toga gledao u lijevi desni (sumnjam da ga ima) srednji ili sesti retrovizor i davao ko zna koliko migavaca to je nebitno :) Uostalom na magistrali i vozilo na 100 metara iza ti ne daje za pravo da krenes u preticanje traktora.
 
Odgovor na temu

flighter_022
L2 Applications Administrator
NS

Član broj: 18499
Poruke: 737
41.204.224.*

ICQ: 23089150


+232 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 17:23 - pre 185 meseci
I kulturnoj zemlji, u kojoj je pravni sistem pravilno uspostavljen, i u kojim se zakoni sprovode strogo i ne selektivno, ludak koji je prekoracio max. brzinu za 50%, i da nije bilo nikakvog udesa, tj. da je samo kontrolisana brzina, bio bi ekspresno sproveden u pritvor, a posebno ako je bilo povredjenih kao rezultat tog ludovanja. O tome da nece da plati nesto ne bi bilo ni govora, tj. mogao bi da ne plati ali da odrobija toliko i toliko za to.

Da ne duzim mnogo, nema nikakvog materijalnog dokaza za to da je vozac Yuga prekrsio zakon, ali ima mnogo dokaza da Ikodinovic JESTE. Da je vozio unutar ogranicenja (ne nuzno maksimalnom brzinom vec moze i nesto sporije), imao bi MNOGO vise vremena da reaguje, cak i da je vozac ispred njega pogresio, u sta sumnjam... kada se zakoni prave, predpostavka je da ce svi ucesnici da ih postuju. Recimo da je vozac Yuga pogledao u retrovizor, i video motorcikl. Znajuci da je ogranicenje toliko koliko je, procenio je da nema opasnosti vec da moze bezbedno i na vreme da zavrsi preticanje. NIJE uopste duzan da predpostavi da ce neki ludak da se krece brzinom barem 50% vecom od dozvoljene. hajde da razmotrimo neki hipoteticki slucaj... Recimo da je 300 metara iza vas na auto putu motorcikl sa turbinom, krece se brzinom 300 km/h (zapamtite, hipoteticki samo)... Pogledate u retrovizor, recimo da vidite taj motor, i znajuci da je ogranicenje 120 km/h, propcenite da imate vise nego dovoljno vremena za manevar preticanja. medjutim, motorcikl se krece gotovo 3 puta vecom brzinom i sudari se sa vama... na kome je krivica? na vozacu automobila koji je svoju procenu bazirao na poznavanju propisa, ili na ludaku koji je... ludacki krsio propise?
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 17:44 - pre 185 meseci
@sy27killeryu (adekvatnog li nicka) :) Vidim jos uvek teras svoje na ovim stranicama :)

Citat:
Uostalom na magistrali i vozilo na 100 metara iza ti ne daje za pravo da krenes u preticanje traktora.


Ovo sam bash zapazio hehe :) A shta je onda uvazhenom bikeru/osobi/sportisti/shtagod Ikodinovicu dalo za pravo da krene u preticanje i juga i traktora? :) Ili za njega to ne vazhi? :)

Ne zelim se upustati u prepirku sa tobom, ti smatras da je vozac juga kriv, ja ne, i ti nema shanse da to promenish bez obzira shto ti ovde svi govore suprotno. Mozhda si ti u stvari samo neshvaceni genije, a mi smo svi debili dok si ti najpametniji :) Vreme ce pokazati.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
77.46.197.*



+5251 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 18:36 - pre 185 meseci
Izjavljivanje gluposti da 100m nije bezbedno za ovakvo preticanje je ortodoksna budalastina, naravno, tome se pribegava kada se argumenti postave kao nepremostiva prepreka.

Cak i da je 30m iza mene, i da je 0,5m iza mene, ako nije dao zmigavac, krecem u preticanje i nema price o krsenju zakona.

Vozac Yuga je trebao krenuti u preticanje, narocito posto je prvi do vozila koje je na celu kolone i ide sporo, bajker mora da ceka rasplet, moze da pizdi, ali mora da ceka...

U ovom slucaju, da je veseli pijanac na bajku bio tik iza Yuga, i odlucio da krene u preticanje, morao je i zmigavcem i dodatnim signalom da upozori vozaca ispred..naravno, da je pijanac vozio 50-60km/h... i prica bi imala drugi epilog...

Ako neko misli da moze da divlja u saobracaju, i da se pri tome sakriva iza nekih odredbi zakona, smesno apliciranih, grdno se vara.
Svaka radnja koja izaziva zbunjivanje ili remecenje uobicajenih radnji drugih ucesnika je kaznjiva, i divljanje ne sluzi kao neopravdani uzrok tudjeg ponasanja, naprotiv, zato je i kaznjivo sto izaziva probleme...

Ova situacija je jasna kao dan, krivice vozaca Yuga nema, i sledi kazna za ludaka...ne postoji drugi izraz za bice koje tako upropasti svoj i tudji zivot...

Poz.

P.S. Kada se krene u preticanje(nakon killer-poznate procedure..retrovizor...migavac...retrovizor ili oba...ukratko uveravanja o ne postojanju vozila iza, koje je zapocelo preticanje), sto yukiller zaboravlja(namerno), NE GLEDA se vise u retrovizor(e) nego se u najkracem vremenu zavrsava preticanje i gleda se NAPRED, problemi se ocekuju iz suprotnog smera ili iz zone ispred preticanog vozila. Kakvi su projektili iza ...zabole ga..neka koce i cekaju ili neka prate preticanje ako znaju...


BTW, da je ludak znao da vozi, i da nije pijan, mogao je sa par kombinovanih ostrih kocenja da prodje kao "treci", u preticanju, ako vec hoce adrenalin i zabavu na seoskom putu, ali se ta vestina uci, i ne kupuje u radnji za soma evra...

Ali ne, ludak je morao da bude savrsen ludak, da ukomponuje i glupost i neznanje i alkohol i brz motor nabrijan na 200...



[Ovu poruku je menjao vladd dana 04.01.2009. u 19:49 GMT+1]
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 18:57 - pre 185 meseci
@strsung : ko opravdava vozaca motora?!

@vladd : je li dokazano (i uopste dokazivo) da vozac motora nije dao zmigavac?! Da li si siguran da prema ZOBSu treba provjeriti pretice li iza tebe neko samo sa zmigavcem ili uopsteno?!
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 19:03 - pre 185 meseci
Član 62

Vozač ne sme vozilom da otpočne preticanje ili obilaženje:

2) ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje;


Evo sta kaze zakon, dakle ne pise da li je otpoceo preticanje sa migavcem ili bez istog...
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 19:26 - pre 185 meseci
@su27ubicanadrumovima: (slobodno tumachenje nicka :)

zakljuchak je, bar ja mislim, jednostavan - ovde niko (ili vecina, da ne pregledam stranice unazad) ne smatra da je vozach juga kriv, osim tebe. Ovo ne smatraju ni policija ni sudstvo, protiv vozacha juga nije pokrenut nikakav postupak. Iako verovatnoca chini chuda, i govori da je zaista moguce da si ti pametniji od svih nas na forumu, od policije, i od sudstva, ja ipak moram da izrazim sumnju u to, i da kazhem da smatram da ti, po apsolutno bilo kojem osnovu, nisi kompetentan da tvrdish da je vozach juga napravio prekrshaj. To je to, jednostavno crno na belo, nemam shta bih vishe dodao.

Svako dobro, i tebi i svima koji se nadju ispred tebe na putu.
 
Odgovor na temu

Predrag Supurovic
Pedja YT9TP
Užice

Član broj: 157129
Poruke: 6275

Sajt: pedja.supurovic.net


+1570 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic04.01.2009. u 23:12 - pre 185 meseci
Citat:
su27killeryu: Član 62

Vozač ne sme vozilom da otpočne preticanje ili obilaženje:

2) ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje;



Ikodinovic se nije kretao iza Juga, nego iza cele kolone. Cak i da ga je video (a davno smo utvrdili da, prema situaciji na putu, nije mogao da ga vidi), vozac juga bi, s obzirom na udaljenost mogao samo da pretpostavi da motocikl pretice nekoga na zacelju kolone, a ne celu kolonu, iz prostog razloga, to sto je preticanje cele kolone protivzakonita radnja.

Killeru, mogu da ti samo pozelim da sto pre dodjes u situaciju da licno primenis tu svoju nakaradnu logiku. Spasces tako ko zna koliko drugih normalnih ljudi.

Nazalsot, clan koji si citirao daje ludacima prostora za divljanje na putu. Ne jednom sam bio u situaciji da se nalazim u koloni iza nekog sporog vozila, obicno traktora ili kamiona a da se kolona stvorila jer nisu postojali uslovi za bezbedno preticanej tog vozila. U tojsituaciji, svi jedva cekaju da preteknu i kada se najzad stvore uslov, uvek se pojavi budala sa kraja kolone koja krece da pretice celu kolonu iako dobro zna da je ustvari cela kolona krenula u preticanje sporog vozila. Po pravilu, budala vozi tako da se nalazi u mrtvom uglu, i da ga je moguce videti tek kada dodje naspram vozaca koga pretice.



 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
212.200.204.*



+5251 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic05.01.2009. u 00:25 - pre 185 meseci
Dobro BRE su27killeryu.......

Vec si uhvacen u "cherry pickering"-u, izvlacenju podataka koji ti odgovaraju za trolovanje...

Sto ne prikaza malo veci deo CLANA 62

"Član 62
Vozač ne sme vozilom da otpočne preticanje ili obilaženje:
1) kolone vozila;
2) ako je vozač koji se kreće iza njega otpočeo preticanje;
3) ako je vozač koji je ispred njega na istoj saobraćajnoj traci dao znak da namerava da pretekne ili obiđe vozilo koje je ispred njegovog vozila, ili da obiđe drugu prepreku na putu;
4) ako saobraćajna traka kojom namerava da izvrši preticanje nije slobodna na dovoljnom rastojanju tako da bi, vodeći računa o razlici između brzine kretanja svog vozila za vreme preticanja i brzine kretanja vozila drugih učesnika u saobraćaju koje namerava da pretekne, preticanjem ugrozio bezbednost saobraćaja ili omeo saobraćaj iz suprotnog smera;
5) ako po izvršenom preticanju ili obilaženju ne bi ponovo mogao da zauzme položaj na saobraćajnoj traci kojom se kretao pre preticanja ili obilaženja, i to bez ometanja ili ugrožavanja ostalih učesnika u saobraćaju, osim kad za preticanje ili obilaženje koristi saobraćajnu traku koja je zabranjena za saobraćaj vozila iz suprotnog smera;
6) saobraćajnom trakom koja je namenjena prinudnom zaustavljanju vozila.
Vozač koji pretiče dužan je da svoje vozilo drži na potrebnom rastojanju od vozila koje pretiče, tako da ga ne ometa niti ugrožava u saobraćaju....."


Pa da vidimo sta se sme ili ne..

Ali ti, da si dobronameran, ne bi ludaku trazio rupe u propisima...


Poz.
 
Odgovor na temu

su27killeryu

Član broj: 50706
Poruke: 394
213.133.8.*



+334 Profil

icon Re: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic05.01.2009. u 20:24 - pre 185 meseci
@str: linkuj mi gdje je neki zvanicnik rekao da vozac juga uopste nije kriv. Pitaj nekog pravnika ili sudskog vjestaka lakse ti je tako :)

@Pr : kako mrtav ugao kad je preticao lijevom trakom, znas li za sta sluzi lijevi retrovizor?! Hint : nije za namjestanje frizure.

@Vl : vec smo zakljucili da vozac motocikla jeste kriv, pa ne vidim sta si htio da dokazes s tim. Ili je to ono klali su oni nas u 2. svjetskom sad mozemo i mi njih malo da koljemo...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Stradao vaterpolista Daco Ikodinovic

Strane: << < .. 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 171066 | Odgovora: 735 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.