Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 95715 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?05.07.2010. u 19:18 - pre 168 meseci
Citat:
Ti si druze

Prvo nema vise "drugova".
Drugo, nismo drugovi.

Citat:
nemas pojma

Dobro i šta onda ?

Citat:
Pokazao si i zavidan nivo frustriranosti

Aha, a ti pokušavaš da me izlečiš ?

Citat:
Ako si matematicar kakvim se ovde pretstavljas

Ja se ovde uopšte nisam predstavio.

Citat:
dokazi nam da kvote koje su date nemaju vezu sa matematikom

Ja to ne mogu da dokažem, osim toga upravo tvrdim da kvote imaju veze sa matematikom pa sam to na brojnim primerima ilustrovao. Naročito kad sam govorio o zakidanju na kvotama, matematici koju kockarnice najviše obožavaju.

Citat:
Naravno da se moze zaraditi na kladjenju i ne samo zaraditi, vec zaradjivati u kontinuitetu, samo sto to mogu 2-5% igraca, ostali su gubitnici.

Ovo se slažem s tobom. Jel' prepisuješ moje postove ?
Citat:
holononi: http://www.elitesecurity.org/t339248-9#2641790
kockarnice obezbedjuju da 95% i više uplata ide u džep "nepristojno bogatih".


Stoga
Citat:
Nemoj da lupetas
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.07.2010. u 08:14 - pre 168 meseci
Da li je kvota recipročna vrijednost od vjerovatnosti nekog ishoda?Provjerimo:Za dvoznak bi moralo biti To nije tako već je što znači da kladionica zadržava za sebe 10% uplate.(Da li se to zove «margina»?)
Provjerimo da li su kvote računate na bazi 90% ili je to neki drugi procent:
, pa vidimo da se uglavnom vrti oko 0.9.
Neko reče da je ova margina bezobrazno velika kad se uveže neki sistem,tj veća je od 10%.To jest tako kad se ukupna kvota računa kao umnožak pojedinačnih.Primjer za tri para:


Pa ovdje imamo "marginu" od 27.1%.(Za 10-15 parova u sistemu to je strava.Oko 80% za petnaest!) Neko pametno reče da je bolje igrati na pojedinačno.Ali ako odigramo na k1 danas,pa dobitak uložimo sutra na k2 i opet dobijemo,a to opet prekosutra na neko k3 imaćemo istu i vjerovatnost dobitka i ukupnu zaradu kao i u slućaju sistema.U ovom slučaju "margina" nije odjednom velika već se polako "deblja" iz dana u dan.

Igranje na "siguricu" tj kada je k=1.1 ili približno?Prevedimo to na razuman nivo: to je klađenje na neki događaj koji se ostvaruje u oko 80% slučajeva gdje vi rizikujete svojih 10 eura za dobit od 1 euro!
To je dvostruko podređen položaj!





________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.07.2010. u 09:43 - pre 168 meseci
Citat:
djordjeno: http://www.elitesecurity.org/t339248-9#2641878
Niko nije rekao da je ponuda extra

Slažem se i dodajem da je nepristojna.

Citat:
I na kraju ako si siguran u svoj i "sistem"

Da ja sam siguran u svoj sistem. Evo jedan fiktivan primer: ako Partizan da go protiv OFK-a, tada uplatim na gosta to jest BSK jer će domaćin svakako izgubiti trku pa će hteti da se obezbedi za na godinu kad mu mogu zatrebati bodovi.

Citat:
Sloveniji
Svajcarskoj
Nemackoj
Turska, Italija

Pripazi se, zakonom je zabranjeno reklamiranje stranih kladionica, evo ti jedan tip:

Citat:
Pocni da radis nesto isplativije:)
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.07.2010. u 10:30 - pre 168 meseci
Holononi: Slažem se i dodajem da je nepristojna.
>> Ponudi bolje, s veseljem cu odigrati kod tebe.


Holononi: Pripazi se, zakonom je zabranjeno reklamiranje stranih kladionica, evo ti jedan tip:
>> Nisam naveo konkretno naziv nijedne kladionice stoga je tvoje objasnjenje prilicno jadno. U svakom slucaju srecno ti sa tim "sistemom", i a mi "neznalice" cemo se vec nekako snaci...

 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.07.2010. u 12:43 - pre 168 meseci
Hvala i tebi kad tako nesebično deliš ono što ne mo'š dati pa tui sreću slobodno zadrži za sebe u neograničenim količinama.
 
Odgovor na temu

Vreljanski Milan
Milan Vreljanski
Obrenovac

Član broj: 31700
Poruke: 121
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Sajt: www.networks.co.yu


+2 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.07.2010. u 13:09 - pre 168 meseci
kvote su apsolutno zasnovane na teskoj matematici.
***If there is a will, there is a way***
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.07.2010. u 13:10 - pre 168 meseci
Evo kvote na prelaze za večerašnji meč Urugvaj-Holandija iz jedne domaće kladionice:

10.0, 16.0, 30.0, 10.0, 4.80, 4.20, 40.0, 16.0, 2.55

Oni koji se klade su već u startu u gubitku a zakidanje je 22%
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.07.2010. u 18:26 - pre 168 meseci
Ur-Nl večeras kvote: (prema inter wetten.com)
Nađimo zakidanje:

itd.

Dakle procijenili su da Urugvaj u regularnom vremenu ima šansu da
pobjedi 18.3%,da remizira, 26.2% a da izgubi 55.5%.

Ubacim 10 eura na Holandiju i imam šansu da zaradim 6.5 eura sa vjerovatnoćom od 55.5%,a šansa da izgubim 10 eura mi je 44.5%.

Ako je procjena vjerovatnosti dobra ja bih trebao u ravnopravnom klađenju dobiti 8 eura ako Nl pobijedi.Idem probati iako vidim da mi zakidaju 1.5 euro. Ja sam procijenio da je šansa Nl negdje oko 66% pa ja kladionici zapravo zakidam 1.5 eura jer bi pošteno klađenje bilo da ja u slučaju dobitka trebam na rizik od 10 dobijem 5 eura!Jesam mudar jel tako?
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.17.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.07.2010. u 23:25 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: Evo kvote na prelaze za večerašnji meč Urugvaj-Holandija iz jedne domaće kladionice:

10.0, 16.0, 30.0, 10.0, 4.80, 4.20, 40.0, 16.0, 2.55

Oni koji se klade su već u startu u gubitku a zakidanje je 22%


Niko u startu nije u gubitku 22% i niko ne moze biti na kraju u gubitku 22% (jedna uplata na singl), na kraju ce neko biti u minusu 100%, a neko ce biti u plusu od 155% pa na vise. Ajde pokazi kako ce neko biti u minusu 22%, pricam za jednu uplatu na singl. Moze da izadje 22% gubitak ako imas vise uplata, pa nesto pogodi, nesto promasis. Na jednu uplatu na singl ne mozes ni teoretski ni prakticno da budes u minusu 22% sa kvotama koje si dao.
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?06.07.2010. u 23:58 - pre 168 meseci
Milane jel uloži tih 10e na Holandiju?
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.17.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 00:35 - pre 168 meseci
Citat:
miki069: Milane jel uloži tih 10e na Holandiju?


Ulozio je, ali u mislima, u snu. Tako ce otprilike i da zaradi, vazno je on matematicki izracunao koliko ga zakidaju.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 03:49 - pre 168 meseci
Kad su u pitanju prelazi koje sam naveo, kladionica koja je dala te kvote je imala kvote na konačan ishod

Urugvaj - Holandija 6.50, 4.40, 1.60

Ko se kladio na Holandiju zaradio je.
Ali da li se zaista zaradjuje ? Ako se neko kladi na odredjenu kvotu u više pokušaja tada će statistika da "lomi kičmu". Evo nasumice izabran primer za prvih nedelju dana aprila na kvotu 1.6 (iz više kladionica)

Ukupno mečeva - 31
Dobitna kvota 1.6 - 14 puta

Dakle uloženo je 31 novaca, dobitak je 14*1.6 = 22.4 novaca.

Prema tome zakidanje je preko 27%. I to ako se igra singl. Ako je više parova na tiketu "srećni dobitnik" je zakinut još više.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

number22
Bez

Član broj: 246412
Poruke: 44
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 10:52 - pre 168 meseci
Koliko onda zakida LOTO? Kada neko godinama pa i decenijama igra istu kombinaciju a ne dobije. Ako se lose kladis ili si baksuz nije ni bitna kvota.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 11:17 - pre 168 meseci
Ne poznajemm pravila LOTO-a pa bi bilo dobro da neko izračuna broj mogućih kombinacija. Kako je u pitanju velik broj pravo čudo je da neko uopšte dobije.

Ranije su bile igre na sreću "lozovi". Izvučete jedan sa nekim brojem i ako zadovoljavate neki od uslova (tačan broj, par / nepar itd) dobijete nešto novaca. Medjutim na tim lozovima je pisalo "60% se vraća igračima".

U kladionicama to nije slučaj. Zaključili smo da više od 95% uloga ide u džep kladionice a igračima se vraća manje od 5%. To je prevara koju uvek morate imati na umu.

Nema "dobrog" i "lošeg" pogadjanja zasnovanog na matematici. Ima samo prevara. Ako se kladite na prelaz tada imate 9 kombinacija za jedan par. I vi sve gubite ako ne bude tačno taj prelaz koji ste odabrali. Kladionica se za razliku od vas kladi na 8 preostalih prelaza. Njihove šanse su 8:1. Dakle, već u startu igrač je u neravnopravnom položaju u odnosu na kladionicu.
 
Odgovor na temu

Cabo
Lokanje u bircuzu

Član broj: 10942
Poruke: 684
*.rcub.bg.ac.rs.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 11:24 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: Ne poznajemm pravila LOTO-a pa bi bilo dobro da neko izračuna broj mogućih kombinacija.



 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 11:28 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: Ne poznajemm pravila LOTO-a pa bi bilo dobro da neko izračuna broj mogućih kombinacija. Kako je u pitanju velik broj pravo čudo je da neko uopšte dobije.

Ranije su bile igre na sreću "lozovi". Izvučete jedan sa nekim brojem i ako zadovoljavate neki od uslova (tačan broj, par / nepar itd) dobijete nešto novaca. Medjutim na tim lozovima je pisalo "60% se vraća igračima".

U kladionicama to nije slučaj. Zaključili smo da više od 95% uloga ide u džep kladionice a igračima se vraća manje od 5%. To je prevara koju uvek morate imati na umu.

Nema "dobrog" i "lošeg" pogadjanja zasnovanog na matematici. Ima samo prevara. Ako se kladite na prelaz tada imate 9 kombinacija za jedan par. I vi sve gubite ako ne bude tačno taj prelaz koji ste odabrali. Kladionica se za razliku od vas kladi na 8 preostalih prelaza. Njihove šanse su 8:1. Dakle, već u startu igrač je u neravnopravnom položaju u odnosu na kladionicu.



Ventura je rekao (nemamo razloga da ne verujemo), na osnovu iskustva, da je profit kladionice od 15-20% od ukupno uplacenih para. Mislim da na osnovu velikih margina ne moze da se zakljuci da samo 5% ide igracima.

Samo da dodam da i ti mozes da budes "kladionica" i da odigras da nece biti neki prelaz. Tacnije odigras, da se nece desiti odredjeni prelaz. Po tvojoj logici si tad u nadredjenom polozaju, 8:1 u tvoju korist.

I mislim, moze Ventura da potvrdi, da se nikad nije desilo da su ulozi na svih devet ishoda u pomenutoj igri, priblizno ravnomerno rasporedjeni prema kvotama, tj verovatnocama. Pod ovim mislim i na singl uplate, i na tikete.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 12:05 - pre 168 meseci
Od igrača se definitivno uzima previše. Kvote mogu da se podese tako da se igračima vraća 60%. Tako je bilo sa igrama na sreću u vreme kad se o ljudima malo više vodilo računa.

Kad je reč o prelazima tipa "Ne prelaz_X - prelaz_Y" ne treba biti previše mudar i primetiti da su tada kvote 1.1, dakle bezvredno jer je prava kvota na takav "Ne prelaz" višestruko veća.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.static.isp.telekom.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 12:49 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: Od igrača se definitivno uzima previše. Kvote mogu da se podese tako da se igračima vraća 60%. Tako je bilo sa igrama na sreću u vreme kad se o ljudima malo više vodilo računa.

Mogu kvote da se podese i da vraćaju 10% igračima, samo je pitanje da li će to neko hteti da igra na te kvote...

Ako tebi konkurencija drži kvotu 2.10, ti moraš da imaš 2.05 - 2.15 inače ti niko neće igrati.. Džaba tebi što matematika pokazuje da kvota treba da bude 1.85, ako ti konkurencija drži 2.10 moraš i ti... I to se onda svodi na čistu kocku sa igračima, ma koliko god ti teoretisao sa marginama.

 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 12:57 - pre 168 meseci
Kad statistika pokazuje da je prava kvota 2.1 tada kladionice daju 1.8, nikad obratno.
 
Odgovor na temu

taneb
Guca

Član broj: 2499
Poruke: 293

Sajt: www.ecopell.rs


+17 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?07.07.2010. u 15:19 - pre 168 meseci
holononi:
"Nema "dobrog" i "lošeg" pogadjanja zasnovanog na matematici. Ima samo prevara. Ako se kladite na prelaz tada imate 9 kombinacija za jedan par. I vi sve gubite ako ne bude tačno taj prelaz koji ste odabrali. Kladionica se za razliku od vas kladi na 8 preostalih prelaza. Njihove šanse su 8:1. Dakle, već u startu igrač je u neravnopravnom položaju u odnosu na kladionicu. "


Igraj 0-2 ili 3+ i onda su sanse 50%-50%!



holononi:
Kad su u pitanju prelazi koje sam naveo, kladionica koja je dala te kvote je imala kvote na konačan ishod

Urugvaj - Holandija 6.50, 4.40, 1.60

Ko se kladio na Holandiju zaradio je.
Ali da li se zaista zaradjuje ? Ako se neko kladi na odredjenu kvotu u više pokušaja tada će statistika da "lomi kičmu". Evo nasumice izabran primer za prvih nedelju dana aprila na kvotu 1.6 (iz više kladionica)

Ukupno mečeva - 31
Dobitna kvota 1.6 - 14 puta

Dakle uloženo je 31 novaca, dobitak je 14*1.6 = 22.4 novaca.

Prema tome zakidanje je preko 27%. I to ako se igra singl. Ako je više parova na tiketu "srećni dobitnik" je zakinut još više.


A da si svaki sledeci ulog ulagao dobitak iz predhodnog kladjenja?Dobitak bi bio malo veci od ovih tvojih 22.4! (ovu igru je predlozio "zzzz",danas odigras k1,pa sutra ceo dobitak na neku sledecu utakmicu)
“Recesija, ta opaka boljka hara i razjeda privređavanje, Amerika već određeno vreme kuburi z budžeti, Japanska se berza ljulja kao mala lađa na uzburkanom okeanu, Nemačka privreda posrće zbog ovo njihovo ujedinjenje, a bogami gospođe i gospodjo ne cveta cveće ni u naše preduzeće. Dolazi vreme reorganizacije, transformacije i sistematizacije."
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 95715 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.