Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 95694 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?08.07.2010. u 11:44 - pre 168 meseci
Holononi: stvarno ne razumem kako to da kladionice "vraćaju" igračima samo 5%?
Ajde navedi primer.
Milan je naveo primer za 92%.
Ja sam za isti meč našao 89.7%.

Kada se igra vi[e utakmica kvote se množe.

Matematičko očekivanje ostaje isto.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.17.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?08.07.2010. u 16:33 - pre 168 meseci
Citat:
holononi
Kad bi se zakon tumačio kako ko hoće tada bi šleperi sa prepunim prikolicama jurili okolo 200 na sat jer ispod znaka ograničenja brzine ne stoji da važi i za šlepere.

Osim toga, svi u tržišnoj privredi imaju pravo na jednake uslove poslovanja pa ne vidim zašto bi neko bio uskraćen za odredjena prava na primer prava da učesnicima vraća 50% uplate. Zamisli natpis iznad kladionice "Mi vraćama 70% uplata" ili "Garantovan povraćaj 80% uplata". Ko bi onda ušao u sadašpnje kladionice koje vraćaju manje od 5% uplata ?

Kad bi kladionice vraćale bar 50% uplata tada bi bolji učesnici u kladjenju mogli da ostvare odredjen profit. Drukčije rečeno ako je kvota na tenisera 2 tada prividno imate 50% šanse da nešto zaradite. Medjutim, kako su kvote u najboljem slučaju 1.8 tada učesnik u kladjenju uvek gubi čak i kad bolje procenjuje od kladionice.

Šta hoću da kažem ? Ako kladionice procene da je meć ravnopravan tada su (po kladionicama) verovatnoće 0.5 - 0.5. Medjutim, pretpostavimo da neki učesnik u kladjenju procenjuje bolje od kladionice i u 9% slučajeva tačnije prognozira rezultat. Medjutim zbog "nepristojno niskih" kvota na kojima se zakida u proseku više od 10% imali bi da sposobniji gubi.


Ne znam dali imas vozacku dozvolu i ako imas siguran sam da si je kupio. Ako zakonom nije posebno precizirano, svi ucesnici u saobracaju koji imaju pravo da ucestvuju u saobracaju na odredjenom putu imaju pravo da se krecu maksimalno dozvoljenom brzinom koja je oznacena. Tako na autoputu svi ucesnici mogu ici do maksimalnih 120km/cas, ne bitno da li je u pitanju automobil, autobus ili kamion. Na odredjenim putevima ili na delovima puteva moze se ogrniciti prisustvo odredjenih ucesnika ili se ogrniciti njihova brzina kretanja. Ako si nekad imao prilike da izadjes na autoput (kod nas ili u inostranstvu) mogao si videti kojom brzinom idu autobusi i kamioni. U Italiji ili Americi sam video na desetine kamiona koji su isli brze od automobila.



 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.29.17.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?08.07.2010. u 17:57 - pre 168 meseci
Iskreno sam mislio da ce neko dati dobar odgovor zasto kladionice ostvaruju zaradu, a 95% igraca gubi, Nazalost niko do sad nije bio voljan da povede malo ozbiljniju diskusiju o tome. Uzrok uspesnosti kladionice, odnosno razlog ne uspeha igraca mozemo prakticno videti na sledecem primeru:

Citat:
Evo kvota za večerašnju utakmicu Španija Njemačka:
kE=2.7 kx=2.9 i kD=2,7 za 90 minuta.

Može se izračunati da ulaganjem na sve tri mogućnosti možemo sigurno zaraditi 92% od uloženog ma šta se desilo.Dakle Premijer kladionica ima želju da sebi uzme svega 8% od ukupnog uloga.

Odavde ja izračunam da je procjenjena vjerovatnost pE=0.34,px=0.32 i pD=0.34.

Kvota za remi ili Njemačka je KxD=1.4.Hoću da igram na to,ali...
Ja ulažem 10e na xD(vjerovatnost 66%),a kockarnica 4e na E(vjerovatnost 34%).To nije pošteno jer bi za taj odnos vjerovatnosti oni trebali dati 5.1e.Zakidaju mi 1.1e ako dobijem.

Ali pošto sam ja mn0g0 bolji procjenitelj od kockarnice primjećujem da predviđene šanse nisu realne.Po meni bi trebaleo biti pE=0.25,px=0.3 i pD=0.45.Pa ako ja uložim 10 e na remi ili Njemačka (vjerovatnost za pxE=75%),onda bi pošten kontra ulog na onih 25% bio 3.3 e.A pošto oni daju 4e ja
zapravo njih zakidam za 0,7 e.
Trčim do kladionice da uložim svih 16,5 e od juče i očekujem da ću dobiti 23 e jer mi je šansa oko 75%.(Sad će mi konislav zaviditi što sam ovoliko pametan.)

(Odgovor za miki069:nisam bolestan.)


Ovde imamo jednu utakmicu sa maksimalno ne izvesnim rezultatom, koju po mom misljenju i misljenu iole ozbiljnijeg igraca treba izbegavati. Imamo kladionicu koja je izbacila sasvim pristojne kvote za taj mec i imamo jednog tipicnog malog naivnog, neukog i samouverenog igraca. Sta je uradio mali igrac da bi pomogao svoju propast, prvo je poleteo visoko misleci da je uhvatio boga za m*uda ako je dan pre toga pogodio jednu utakmicu, onda je napravio sledecu gresku koja je tipicna za ovu vrstu igraca, napravio je povrsnu matematicku procenu koja je bazirana iskljucivo na koeficiente kladionice i subjektivnu verovatnocu i na kraju je napravio naj strasnije nesto, ponesen svojom halapljivoscu ulozio je sve pare na jednu uplatu.
Pored matematickih predvidjanja, kod ozbiljnog kladjenja mnogo bitniji su upravljane rizikom (risk management) , upravljanje novcem (money management) ima jos jedan bitan deo, mdjutim kod malih igraca to je ne poznata dimenzija i uglavnom im ne treba, moze se uvrstiti u upravljanje novcem, ali posto se desava u praksi ja sam ga odvoio, pa sam ga nazvao kontrola toka novca i upravljanje fondovima. Da pojasnim kad se kladite na internet kladionicama vi otvarate racun kod svake pojedinacno, na tim racunima imate odredjenu sumu novca, uglavnom se prebacivanje novca naplacuje, medjutim bar jednom mesecno se odobrava bez platan transfer, kako se neko kladi u vise kladionica svakodnevno zbog razlicitih kvota i razlicitih vrsa kladjenja, javlja se potreba razvijanja sistema za manipulaciju tim racunima.
Da se vratimo na nas primer,
igrac ima fond od 10eura, investirajuci hazarderski (mimo logike) zaradio je 65%, nastavlja da investira i ponesen zanosom plasira banku (obrtni kapital) plus predhodnu zaradu i ostaje na nuli. Kako sad njemu da vratimo pare, onih 50 ili 60%, mi imamo posla sa samoubicom.
Po nekoj logici, tok investicija bi trebao izgledati ovako:
Scenario 1,
imate fond od 10 e, nekao ste apsolutno sigurni u vasu procenu i idete na rizik i plasirate sav novac, ostvarujete zaradu od 65%, sad imate 16,5. Medjutim vama je obrtni kapital 10e, imate sledecu investiciju koja je rizicna i idete sa max 30% od banke (i to je mnogo, ali imate rezervu od juce)
10x30%=3,3
3,3x1,4=4,62 ili 4,62-3,3=1,32 vasa zarada
ako izgubite :
10-3,3=6,7
stanje posle dva kladneja:
ako je drugo tipovanje pozitivno: 10+6,5+1,32=17,82 ili zaradu od 78,2%

ako je drugo tipovanje negativno: 10-3,3+6,5=13,2 ili zaradu od 32%

Ko je kome sad "zakinuo" vi kladionici ili kladionica vama? Salim se, nema nikakvog zakidanja, svako tera svoju matematiku, kladionica svoju, vi svoju.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.aDSL.Verat.Net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?08.07.2010. u 18:38 - pre 168 meseci
A šta ako prvi put promašite ?

Još jedna napomena: kod risk menadžmenta vi imate odredjeni uticaj da poslovne procese. Risk menadžment je koncipiran tako da izvlačite maksimum iz raspoloživih sredstava i nije hazard. U risk menadžmentu ne ostajete bez gaća kao kad ulažete novac na dogadjaje na koje ne možete uticati (kocka).
 
Odgovor na temu

miki069

Član broj: 161528
Poruke: 1951
212.200.34.*



+370 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?08.07.2010. u 18:40 - pre 168 meseci
Konislave primaš se kao saučešće.
Valjda ti je jasno da "(Odgovor za miki069:nisam bolestan.)" znači da Milan nije igrao onih 10e i da čovek ulazi samo u kladionice gde ima pivo.
Zbog piva.
Što ne napisa tvoju studiju Milanovog "klađenja" pre kraja utakmice Namačka - Španija?

Ja sam igrao (stvarno):
1. Italija - Paragvaj, prelaz iz X u 1, uplata 100dinara i pao sam.
2. Srbija - Gana, prelaz iz X u X, uplata 100dinara i pao sam.
3. Nemačka - Engleska, prelaz iz X u 1, uplata 100dinara i pao sam.
4. Urugvaj - Gana, prelaz iz 2 u X, uplata 100dinara, kvota 13 i uzeo sam 1300 dinara.
5. Holandija - Urugvaj, prelaz iz X u 1, uplata 100dinara, kvota 4.2 i uzeo sam 420 dinara.
6. Namačka - Španija, prelaz iz X u X, uplata 100dinara i pao sam.

Suma:
Uplate 100 + 100 + 100 + 100 + 100 + 100 = 600 dinara
Isplate 0 +0 + 0 + 1300 + 420 + 0 = 1720 dinara
Dobitak 1120 dinara.

Milsim da su mi "risk management" i "money management" bili dobri.
Igram samo evropska prvenstva i mundijale.
Ostale su mi još samo 2 utakmice.
Posle toga pauza 2 godine do Euro 2012 godine.

Kako da plasiram ovih 1120 dinara?
Dve sedmine ili tri jedanaestine na finale?

Ako može odgovor pre kraja finala.


[Ovu poruku je menjao miki069 dana 08.07.2010. u 20:07 GMT+1]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.aDSL.Verat.Net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?08.07.2010. u 18:49 - pre 168 meseci
Da se kockam odigrao bih na Nemačku a Španija - Holandija bih zaobišao izdaleka.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?09.07.2010. u 08:20 - pre 168 meseci
Odustajem od kladjenja na Nemačku jer je kvota 1.75. To znači da bih zaradio treba Nemačka u 3 od 4 meča da pobedi Urugvaj. Po mojoj procenio to nije moguće, bar ne po pokazanim igrama.

Zakidanje na prelazima 15%, na konačan ishod "skromnih" 8%. Zaključujem uplate idu slabo.
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?09.07.2010. u 10:30 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: Odustajem od kladjenja na Nemačku jer je kvota 1.75. To znači da bih zaradio treba Nemačka u 3 od 4 meča da pobedi Urugvaj. Po mojoj procenio to nije moguće, bar ne po pokazanim igrama.

Zakidanje na prelazima 15%, na konačan ishod "skromnih" 8%. Zaključujem uplate idu slabo.


Nije ti dobra računica.Imaš kvote na 90 minuta igre kD=1.75 kx=3.5 kU=4
Odatle ispada da je zakidanje 9.7% a ne 8%,a vjerovatnost pobjede Njemačke je 52%,remi 26% i Urugvaja 22%.Odkud si iskopao onih 75%?

Sad ći ja da se malo "vadim".Smislio sam taktiku da uplatim baš toliko da mi zarada pokrije gubitak 10 e i da zaradim još onih 13 e na koje sam se nameračio.Sad ću poslušati onu hobotnicu pa tresnuti na Njemačku.
0.75*X=23.Odavde X=30.7 e.Toliko ću uplatiti na kvotu 1.75 i zaraditi 53.725 e.Ali tu je mojih 10+30.7 pa je moja zarada 13.025 e.Vidjećemo ko će koga da predribla.

________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?09.07.2010. u 11:06 - pre 168 meseci
Ja sam našao

URUGVAJ NEMAČKA 4.40, 3.55, 1.75

pa odatle razlika u zakidanju. I ne znam na kojih 75% misliš.

Pošto ja procenjujem da Nemačka dobija 2 od 4 susreta sa Urugvajem (po sadašnjem stanju forme) tada zaradjujem 2*1.75 = 3.5. Ali sam uplatio na 4 utakmice pa sam u gubitku 0.5.

Da sam procenio da Nemačka dobija 2 od 3 susreta tada bih se kladio jer bi potencijani profit bio 0.5.

Dakle računica je uredu ali je pitanje procene.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.119.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?09.07.2010. u 13:33 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: A šta ako prvi put promašite ?

Još jedna napomena: kod risk menadžmenta vi imate odredjeni uticaj da poslovne procese. Risk menadžment je koncipiran tako da izvlačite maksimum iz raspoloživih sredstava i nije hazard. U risk menadžmentu ne ostajete bez gaća kao kad ulažete novac na dogadjaje na koje ne možete uticati (kocka).


Ako ste celi banku ulozili na prvo kladzenje, onda se obesite.
O cemu sam ja pisao, ako ne kako da od raspolozivih sredstava izvucete maksimum i ne ostanete bez gaca.
Kako ce uticati na poslovne procese kod finasiskih ulaganja na berzi?

Citat:
Konislave primaš se kao saučešće.
Valjda ti je jasno da "(Odgovor za miki069:nisam bolestan.)" znači da Milan nije igrao onih 10e i da čovek ulazi samo u kladionice gde ima pivo.
Zbog piva.
Što ne napisa tvoju studiju Milanovog "klađenja" pre kraja utakmice Namačka - Španija?


Nije bitno da li je igrao ili ne, izneo je dobar primer na kome se moze videti kako razmislja 95% igraca i kako prolaze.
Ja sam napisao svoje vidjene svih utakmica u Juznoj africi, a to je da ih treba izbeci.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?09.07.2010. u 14:25 - pre 168 meseci
Na berzama postoje trendovi. Na osnovu trendova se kupuju / prodaju akcije i ostvaruje profit. Ako bolje procenjujete kupićete zlato kad je cena najniža a prodavati kad je najviša. Ali ne možete ostati bez gaća jer zlato je zlato i uvek će biti nekoga kome hitno treba pa ćete bar vratiti uloženo. A kad neka firma bankrotira, šta to ima značaja za one koji su već napunili računa po Švajcarskoj i već gde. I tako, umesto da trguje zlatom moraće preći na dijamante.

Medjutim kod sportskog kladjenja trendovi nisu dovoljno dobar pokazatelj za igrače. Svaka kombinacija koju uplatite je potpuno nezavisna od pretodne. Na primer Nemačka je imala trend 0:1, 2:1, 4:1, 4:0 i šta bi sledeće bilo nego 5:0 ali ono 0:1 i zbogom trendu. A ako verujete u neke periodične funkcije sledeći rezultat je 2:1 za Nemačku.

Kod trendova dovoljno je da pogodite interval dok kod kladjenja pogadjate tačku iz skupa.

 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.07.2010. u 13:48 - pre 168 meseci
Citat:
@ventura: E sad zamisli ti si vlasnik legalne kladionice i jureći se sa budalama si se popeo na kvotu 1.95. Tip u lokalu do tebe ima nelegalnu kladionicu, kupio je računar sa programom za par stotina evra, kvote prepisuje, i on vidi da ti imaš kvotu 1.95, onda on kaže sebi, pa šta mene boli uvo, ne plaćam oficijalno radnike, nemam nikakve poreze, ne plaćam licence, pa ja mogu da dam kvotu 2.10 i opet ću biti u dobitku... I tako on poveća kvotu na 2.10 i svi mali igrači odu kod njega.


Video sam tu po tvojim postovima i komentarima ostalih clanova,da si u tom svetu kladionica,da ti je to posao,ali stvarno mi nema neke logike u toj prici o pumpanju kvota + sto jos nigde nisam primetio takvo kretanje kvota...mozda sam i ja mali Perica,ali...
Ja bih voleo da mi kazes u kojoj je to kladionici bilo takvih kretanja kvota,da je u utorak ujutro otvoreno sa 1.8 i da su nelegalne komsije napumpale kvotu na 2.1..naravno,pricamo o kvotama na favorita,zar ne? ne secam se da sam vidjao takvo kretanje kvota ,osim ako nije bilo propraceno nekim informacija po internetu ,pa je rusena kvota na onaj drugi tim,pa je logicno da i kvota na favorita raste...ali tu onda nisu komsije u pitanju nego trziste kvota...
a kao drugo ,mislim da mali igraci nemaju pojma koja je razlika izmedju 1.95 i 2.1 kvote,jer njih zanima samo da izabrani tim pobedi i da donese neki dobitak,sto bi rekli nije vazno koliko ,samo neka je plus....a i ta razlika u kvoti se kod malih igraca gubi u njihovim "kobasicama" sa 7,8 i vise parova...pre ce biti da male igrace mogu privuci malo hladnije i malo jefetinije pivo nego kod komsije i malo sisatija konobarica,a ne kvote 1.95 i 2.1...te kvote ce pre privuci malo ozbiljnije igrace,ukoliko se mogu nazvati ozbiljnijim igracima oni koji igraju u lokalnim kladionicama,bar ovde po Srbiji...jer je postalo umetnost uplatiti iole ozbiljniju cifru,a da ne mora da se zove 5 sefova,a i onda neces dobiti tu kvotu koja je u listi,nego umanjenu po kojoj se opet ne isplati odigrati ..posto lokalnim kladionicama nisu ciljna grupa ozbiljni igraci,nego "kobasicari" sa sto vise parova na tiketu...a sa druge strane,zasto bi vlasnik te kladionice,iako je nelegalna i sve kako si ti naveo,uskratio sebi nekih 10% zarade ,da bi za*ebao komsiju?

Citat:
@konislav : Nemoj da igras listice sa tri para, igraj single. Ako imas 70% ucinak sa koeficientom od 1.8 imaces pristojnu zaradu. Ja na pr. kod nasih kladionica bi igrao samo pada vise golova tu su koeficienti 3.1/3.1/2.2 ili priblizno tome. Ako poklopis dovoljno velik broj utakmica ima velike sanse da napravis dovoljno visok stepen pogadjanja, sa dobrim koeficientima.


70% pogodaka sa kvotom 1.8 je tebi "samo" pristojna zarada??? to je 26% zarade na ukupno ulozeni novac...ako znas nekoga ko moze to da uradi na godisnjem nivou,da ima 70% sa kvotom 1.8 ,javi mi pa da saradjujemo... spreman sam da se odreknem jednog dela od tih 26% :)..

 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.119.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.07.2010. u 16:15 - pre 168 meseci
Citat:
dejann75: 70% pogodaka sa kvotom 1.8 je tebi "samo" pristojna zarada??? to je 26% zarade na ukupno ulozeni novac...ako znas nekoga ko moze to da uradi na godisnjem nivou,da ima 70% sa kvotom 1.8 ,javi mi pa da saradjujemo... spreman sam da se odreknem jednog dela od tih 26% :)..


Ja radim na korekciji i zavrsnom testiranju jednog sistema koji bi trebao da omoguci nesto slicno, mozda ne uvek 70% sa 1.8, mozda nekad bude i 40% sa 3 medjutim koji ce moci u kontinuitetu pruzati zaradu od 15-25% na sezonu. Kad ja budem razradio modele kako bi ja tavu uslugu mogao ponuditi trecim licima, ja cu to javno objaviti. Meni pretstavlja velik problem da definiram oblike saradnje i da to operativno realizujem.
Ima tu dva interesantna momenta, prvi: kad nekome ponudis uslugu da mu pomazes kod kladjenje ili kad mu ponudis da se kladi uz tvoju pomoc, po pravilu ima velik otpor, kad mu prezentujes ucinak ima jedna rezerva i posle nekog vremena osoba se javlja kao zainteresirana za saradnju, ali ne zna da objasni kako tacno zamislja taj oblik saradnje i kolko bi za tu vrstu usluge platila. Drugi, jos interesantnije je da vecina profesionalnih igraca ili ne mora da su igraci vec poznavaoci te problematike uglavnom u nekom momentu pocinju da rade za kladionice ili da nekako ostvaruju saradnju sa kladionicama ili se odlucju za pisanje knjiga. Ni ja nisam izuzetak, kad napravim dovoljno dobar background kod velikih kladionica ponudi cu im svoje usluge (ako se pre toga oni ne obrate meni).
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.07.2010. u 19:40 - pre 168 meseci
Nema potrebe da se mučiš. Već sam opisao primere koji omogućavaju zaradu 15-20% uz minimalan rizik. Na Nemačku si mogao da se kladiš da će biti 1. ili 2. u grupi pa bi zaradio 17.7% na uloženo. Drugo pitanje je da li se isplati čekati 2-3 nedelje da bi se na uloženih 10000 dinara dobilo 1770 dinara. Na milion dinara bi se isplatilo ali da li se tada isplati rizikovati toliki novac kad legalni poslovi omogućavaju bolju zaradu. Osim toga sledeće svetsko prvenstvo je tek za 4 godine.

Svaki mehanički sistem (program) pre ili kasnije poklekne. Iako se može desiti da pojedinci u kraćem ili dužem periodu ostvare neki profit, ako se redovno klade pre ili kasnije te zarade pojedu zakoni velikih brojeva.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.07.2010. u 20:01 - pre 168 meseci
Citat:
dejann75
Video sam tu po tvojim postovima i komentarima ostalih clanova,da si u tom svetu kladionica,da ti je to posao,ali stvarno mi nema neke logike u toj prici o pumpanju kvota + sto jos nigde nisam primetio takvo kretanje kvota...mozda sam i ja mali Perica,ali...

To sam karikirao, ne ode uvek kvota za 0.30, ali ide dosta... Radim sa dosta domaćih kladionica u okruženju (firma u kojoj radim radi softver za klađenje), tako da znam kako bookmakeri razmišljaju i rade... Svi prepisuju jedni od drugih, i onda na kraju se svi koriguju prema konkurenciji kad ovi drugi izbace liste...
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.07.2010. u 21:29 - pre 168 meseci
Ajde priznaj da do rasta kvota dolazi samo ako je veliki debalans u uplatama (ali se onda suprotna kvota smanjuje) ili pri kladjenju uživo kad dodje do promene rezultata (ali i tada suprotna kvota pada).
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.07.2010. u 21:57 - pre 168 meseci
Citat:
konislav: Ja radim na korekciji i zavrsnom testiranju jednog sistema koji bi trebao da omoguci nesto slicno, mozda ne uvek 70% sa 1.8, mozda nekad bude i 40% sa 3 medjutim koji ce moci u kontinuitetu pruzati zaradu od 15-25% na sezonu.


ne znam tacno kako izgleda taj tvoj sistem (a zanima me) ,koliki je broj odigranih utakmica na sezonu i koliki obrt novca moze da se napravi,ali ako ovo boldovano napravis,sve preko 10% na sezonu je tvoje ....

@holononi

sve sto si ti do sada napisao na ovoj temi je sa matematicke strane ispravno i ja se slazem sa tobom,i oko sure betova i margina kladionica i ostalo,ali to je samo sa matematicke strane gledajuci.....gledajuci sa kladionicarske strane,nema neke velike koristi od svega toga ,sto si i sam napisao u vezi ovog tipovanja na Nemacku...isto tako za sure bet,dzaba ga nadjes kad ne mozes da ga naplatis kako treba...to je nekada moglo da se radi,dok su kladionice bile na pocetku,kad se nisu pratile i korigovale kvote u zavisnosti od uplata,informacija i sl.,kad su se liste stampale cetvrtkom i ponedeljkom u noc i vazile do kraja kola...isto kao sto je Martingale savrsen sistem za rulet,samo sto ga ne mozes nigde primeniti,jer ce ti se vrlo brzo zahvaliti na poseti,ali bez onoga "dodjite nam opet"

Citat:
ventura: Svi prepisuju jedni od drugih, i onda na kraju se svi koriguju prema konkurenciji kad ovi drugi izbace liste...


mozda se to desava pre nego sto se liste pojave na uplatnim mestima,jer ja jos nisam cuo ni video da je u listi stampana kvota 1.8 i da je kvota skocila makar i na 1.85...moze samo da padne na 1.75...i koliko sam primetio na bezmotike.com,postoje kladionice sa razlikom u kvotama i do 0.30,ali samo na nekim utakmicama i razlicite kladionice...dok na drugim utakmicama,one druge kladionice(koje u prvom slucaju imaju manje kvote) imaju vece kvote u odnosu na ove kladionice...tako da je pitanje ko ce kome tu odvuci musterije ,jer na utakmicama sa vecim favoritima (kvotama oko 1.5 i manje) tesko da ce se pojaviti razlika od 0.20 -0.30 u kvotama....tako da ,i dalje mislim da u lokalnim kladionicama hladnoca piva i toplina konobarica imaju veci uticaj na uspesnost poslovanja i zaradu pojedinih kladionica od razlike u kvotama
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?10.07.2010. u 22:40 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: Ajde priznaj da do rasta kvota dolazi samo ako je veliki debalans u uplatama (ali se onda suprotna kvota smanjuje) ili pri kladjenju uživo kad dodje do promene rezultata (ali i tada suprotna kvota pada).

Debalans kvota postoji uvek... Izuzetci su finalne utakmice tipa liga šampiona, ili derbi zvezda/partizan ili tako nešto gde su ekipe podjednako jake... I takve utakmice su najbolje za kladionicu, jer se tu uzima maltene sigurna lova... Međutim 99% utakmica je tipa da je 99% uplata na jednoj strani, a na drugoj ili ništa ili zanemarivo... Evo reci neke utakmice koja ti padnu na pamet iz prošle sezone, i rećiću ti koliko je procentualno bilo uplata sa jedne i sa druge strane, čisto da vidiš kakve su cifre...

Citat:
dejann75: mozda se to desava pre nego sto se liste pojave na uplatnim mestima,jer ja jos nisam cuo ni video da je u listi stampana kvota 1.8 i da je kvota skocila makar i na 1.85...moze samo da padne na 1.75...i koliko sam primetio na bezmotike.com,postoje kladionice sa razlikom u kvotama i do 0.30,ali samo na nekim utakmicama i razlicite kladionice...dok na drugim utakmicama,one druge kladionice(koje u prvom slucaju imaju manje kvote) imaju vece kvote u odnosu na ove kladionice...tako da je pitanje ko ce kome tu odvuci musterije ,jer na utakmicama sa vecim favoritima (kvotama oko 1.5 i manje) tesko da ce se pojaviti razlika od 0.20 -0.30 u kvotama....tako da ,i dalje mislim da u lokalnim kladionicama hladnoca piva i toplina konobarica imaju veci uticaj na uspesnost poslovanja i zaradu pojedinih kladionica od razlike u kvotama :)

Kad kažem da sam karikirao nešto zbog lakšeg pojašnjenja situacije, onda je to - karikiranje. Ne znači da kvote stvarno na svim mečevima rastu po 0.30.

A bezmotike.com i nije baš ažuran, pogotovo ne za ovakva poređenja jer on ne crawluje sajtove kladionice i ne updatuje kvote, već objavljuje samo ono što mu pošalju kladionice, a kladionice na bezmotike šalju podatke onda kad i prave listu, i za to kolo su završili.

 
Odgovor na temu

number22
Bez

Član broj: 246412
Poruke: 44
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.07.2010. u 00:00 - pre 168 meseci
bas me zanima kakve su bile uplate na utakmici bundes lige od prosle sezone volfsburg-herta
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.07.2010. u 01:40 - pre 167 meseci
Citat:
number22: bas me zanima kakve su bile uplate na utakmici bundes lige od prosle sezone volfsburg-herta

Wolfsburg - Hertha
21.03.2010

Code:
          Kvote:      1     X     2
Wolfsburg - Hertha   1.45  3.65  6.00

Ovo je raspored uplata u procentima na najinteresantnije igre

Code:
TIP     UPLACENO %
1      68.46802 %
X       0.39794 %
2       0.20709 %
1X      0.56605 %
12      0.00812 %
X2      0.46860 %
1-1     3.57174 %
X-1     1.30265 %
0-2     0.08690 %
3+      4.79236 %
---------------
       79.86947 %

Sve ostalo (150+ igara) ~20.13%

Iz ovoga se jasno vidi kako su 'ravnomerno' opretećene uplate po kladionicama... Od 1000 evra uplate, 684 evra je otišlo na Wolfsburg a celih 2 evra na Hertu...

Po holononi-jevoj teoriji da se kvote menjaju kada dođe do disbalansa uplata, kvote na ovaj meč bi trebale da budu:
Code:
                      1        X       2
Originalna Kvota     1.45     2.65    6.00
Holononi Kvota       1.00   172.50  345.00

Što je, priznaće i on sam, malo nerealna matematika :)


[Ovu poruku je menjao ventura dana 11.07.2010. u 02:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 8 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 95694 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.