Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 95719 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.07.2010. u 02:48 - pre 168 meseci
Evo zaradih nešto na D!iZVADIO SAM SE!

"Toliko ću uplatiti na kvotu 1.75 i zaraditi 53.725 e.Ali tu je mojih 10+30.7 pa je moja zarada 13.025 e.Vidjećemo ko će koga da predribla."

Ja njih prediblao.Sad ću tresnuti 13.025 e na HOLANDIJU (90 min).Ako prođe zaradu ću donirati za liječenje ovisnika od kocke.Ako ne prođe odoh i ja u ovisnike.

Interesantnu statistiku ću predočiti na kraju WC u JAR.Izgleda da je po mojoj računici konislav u pravu kad kaže da treba ulagati što manje i što rijeđe.


________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.07.2010. u 06:07 - pre 168 meseci
@ventura

LAŽEŠ da sam iznosio nekakvu, kako ti kažeš "teoriju" po kojoj kvote treba da budu tolike. Tako nešto nisam napiso. Moj stav je da kvote treba da budu veće da bi se učesnicima u kladjenju vraćalo 60% uplaćenih sredstava.


@zzzz: "treba ulagati što manje i što rijeđe."

Da, upravo tako, najbolje 0.
 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.07.2010. u 11:48 - pre 168 meseci
Citat:
holononi: @ventura

LAŽEŠ da sam iznosio nekakvu, kako ti kažeš "teoriju" po kojoj kvote treba da budu tolike. Tako nešto nisam napiso. Moj stav je da kvote treba da budu veće da bi se učesnicima u kladjenju vraćalo 60% uplaćenih sredstava.


Ti si jedan najobičniji ludak, a ja izgleda još veći što se raspravljam sa tobom.

Tvoja poruka pre ove:
"Ajde priznaj da do rasta kvota dolazi samo ako je veliki debalans u uplatama (ali se onda suprotna kvota smanjuje) ili pri kladjenju uživo kad dodje do promene rezultata (ali i tada suprotna kvota pada). "
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.07.2010. u 12:38 - pre 168 meseci
Hvala na komplimentu. Ali pitam se ko je ludak jer u tom citatu ne vidim nikakve teorije ili kvote od 172.50 ili 345.00 do kojih si TI došao.

To sam napisao na osnovu prakse a ne teorije. Evo primer iz Meridan kladionice

Meridian, 13.Maj, 17:00, 0442, Mladi Radnik, Čukarički, 1.80, 3.30, 3.60

Budući da sam tajnim kanalima dobio dojavu iz dobro upućenih krugova hteo sam da uplatim na 2. Ali imam lošu naviku da pre uplate proveravam kvote. Umesto sjajnih 3.60 na uplatnom mestu me je isčekivala kvota daleko ispod 3, pa se sve završilo nerviranjem blagajnika (ja se nisam nervirao jer kad udjem u kladionicu setim se pesme "laž sve bilo je laž").
Inače rezultat je bio 1:4.
Na uplatno mesto sam stigao 15 minuta pre početka meča. Ko zna da sam odmah, po objavljivanju lista, uplatio možda bih se sada sunčao na Bahamima.

U svakom slučaju zaključak da kladionice vrlo rado smanjuju kvote.
 
Odgovor na temu

number22
Bez

Član broj: 246412
Poruke: 44
*.opera-mini.net.



+1 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?11.07.2010. u 14:02 - pre 168 meseci
pitao sam za taj mec jer sam se bas izuo tada i nisam mogao da vjerujem da ih herta moze razbiti. Super ti je ta statistika.
 
Odgovor na temu

konislav

Član broj: 52073
Poruke: 520
77.28.123.*



+228 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 01:50 - pre 167 meseci
Citat:
holononi: Hvala na komplimentu. Ali pitam se ko je ludak jer u tom citatu ne vidim nikakve teorije ili kvote od 172.50 ili 345.00 do kojih si TI došao.

To sam napisao na osnovu prakse a ne teorije. Evo primer iz Meridan kladionice

Meridian, 13.Maj, 17:00, 0442, Mladi Radnik, Čukarički, 1.80, 3.30, 3.60

Budući da sam tajnim kanalima dobio dojavu iz dobro upućenih krugova hteo sam da uplatim na 2. Ali imam lošu naviku da pre uplate proveravam kvote. Umesto sjajnih 3.60 na uplatnom mestu me je isčekivala kvota daleko ispod 3, pa se sve završilo nerviranjem blagajnika (ja se nisam nervirao jer kad udjem u kladionicu setim se pesme "laž sve bilo je laž").
Inače rezultat je bio 1:4.
Na uplatno mesto sam stigao 15 minuta pre početka meča. Ko zna da sam odmah, po objavljivanju lista, uplatio možda bih se sada sunčao na Bahamima.

U svakom slučaju zaključak da kladionice vrlo rado smanjuju kvote.


CAR, Genije, Biser........
Car je tajnim kanalima dobio dojavu iz dobro upucenih krugova, ALI Car je hteo da uplati svojih 10eura na 2, medjutim kako je koeficient promenjen i sad nije 3.6, vec ispod 3, Car ne vrsi uplatu (iako ima proverenu dojavu) i time sebe lisava odlaska na Bahami. Genije!!!
Da je svojih 10 eura uplatio sa koeficintom 3,6 imao bi 36 eura i isao bi na Bahami, a sa smanjenom kvotom na 2,8 ili slicno, ne moze to uciniti, jer ga onih 8 eura sprecavaju da to ucini. A da, mozemo se setiti predhodnih postova o "sure bet-u", uplatio bi car u 200 kladionica po 10 eura.
Zaklucak, kladionice vrlo rado smanjuju kvote, a Car ostaje Car.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 05:35 - pre 167 meseci
Da sumiramo:
- nazivanje neistomišljenika ludakom,
- višestruko deljenje carskih kruna,
- laganje,
- proglašavanje Genija.

Zaista ti ne mogu pomoći, nije moja struka.

Interesantno je šta sve ljudi ostavljaju po stolovima nakon neuspelog kladjenja. Meni je ovaj tiket bio zanimljiv: Meridian, par 0181 od 24. maja.



Primljena je uplata sa kvotom od 1.80. Ako neko ima liste od 21. maja videće da je originalna kvota 1.95.
Prema tome uvek proverite kvote pre uplate jer imate posla sa prevarantima.

Inače da je u navedenim primerima kvota ostala originalna tada bi igrači imali šanse na povraćaj od 60% uplaćenih sredstava pa bi i kladjenje imalo smisla. Ovako radi se o apsolutno ne fer odnosu prema učesnicima u kladjenju. A o kakvom soju ljudi se radi vidi se i iz komentara koje iznose.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

djordjeno
Srbija

Član broj: 35204
Poruke: 332
*.mobitel.si.

Sajt: www.mobitel.si


+42 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 11:16 - pre 167 meseci
Citat:
holononi: Da sumiramo:
- nazivanje neistomišljenika ludakom,
- višestruko deljenje carskih kruna,
- laganje,
- proglašavanje Genija.

Zaista ti ne mogu pomoći, nije moja struka.

Interesantno je šta sve ljudi ostavljaju po stolovima nakon neuspelog kladjenja. Meni je ovaj tiket bio zanimljiv: Meridian, par 0181 od 24. maja.



Primljena je uplata sa kvotom od 1.80. Ako neko ima liste od 21. maja videće da je originalna kvota 1.95.
Prema tome uvek proverite kvote pre uplate jer imate posla sa prevarantima.

Inače da je u navedenim primerima kvota ostala originalna tada bi igrači imali šanse na povraćaj od 60% uplaćenih sredstava pa bi i kladjenje imalo smisla. Ovako radi se o apsolutno ne fer odnosu prema učesnicima u kladjenju. A o kakvom soju ljudi se radi vidi se i iz komentara koje iznose.


Pripisi tamo i da ne znas da citas pravila koja si prihvatio cim si spreman da odigras opkladu.
U svakoj kladionici postoje pravila gde pise da kvota moze da se smanji. tj promeni.
Ako ti se ne svidjaju pravila, otidji na Zelenjak i pitaj nekoga ko prodaje papriku i paradajz, da ti prihvati Alta protiv Tromsdalena po 1.95.

A ako dobijes, neka te isplati u krompiru ;)
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 14:39 - pre 167 meseci
Zakonom je propisano da se kladjenje vrši u odgovarajućim prostorijama i to nakon pribavljanja odgovarajućih dozvola. Zsto predlog organizovanja kladjenja na pijaci nije ništa drugo već podstrekivanje na bezakonje. No ne čudi me jer je bezakonje najomiljeniji lilipop onih koji na svaki način pokušavaju da na prevaru dodju do novca.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 15:08 - pre 167 meseci
Ljudi se klade privatno u svim zemljama na svetu. Koji član zakona zabranjuje da se neko sa prijateljem kući opkladi u piće? Voleo bih citat odgovarajućeg ćlana zakona.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 15:17 - pre 167 meseci
Na javnom mestu se mogu organizovati neke radnje tek po pribavljanju odgovarajuće dozvole i na propisan način.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 15:28 - pre 167 meseci
Gde to konkretno piše?
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 15:44 - pre 167 meseci
Svaka aktivnost koja se obavlja na javnom mestu može se klasifikovati u neku oblast. Onda se primenjuju odredbe zakona koje važe za tu oblast. Za kockanje morate imati dozvolu ili odobrenje,

Citat:
Z A K O N
O IGRAMA NA SREĆU

X. KAZNENE ODREDBE
Krivično delo
Član 97.
Ko bez dozvole, odobrenja ili saglasnosti nadležnog organa priređuje igre na sreću, kazniće se za krivično delo kaznom zatvora od najmanje šest meseci do tri godine.


Prema tome sa zakonom nema šale.

Iz ovog ne sledi da u svom stanu možete organizovati kockanje i kladjenje kako hoćete (osim u piće). Baš naprotiv.

 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

Član broj: 11810
Poruke: 2154
*.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 16:00 - pre 167 meseci
Zvanične utakmice reprezentacija se rijetko lažiraju pa tako i na ovom svjetskom prvenstvu.Vjerujem da su iznenađujući rezultati posljedica sportske sreće,trenutne nadahnutosti ili indisponiranosti,nehotične greške sudija,grube greške nekog igrača,pogrešne taktike i sl.

Pratio sam kvote za klađenje i nisam imao nekih velikih primjedbi.Čini mi se da su uglavnom realno procjenjivane.

Napravio sam nekoliko kriterija za izbor parova i kvote na koje ću virtuelno ubacivati po 1 e.I to za regularno vrijeme (90min).

a)Sigurica,samo na kvote manje od 1.9 odbacivši nekoliko onih koje ocijenim najsumnjivijim.Od 22 utakmice 7 nisam pogodio a u onih 15 sam zaradio 7.82 e.Sve ukupno sam imao zaradu od 0.82 e.(+3.7%)

b)Hazard,samo na kvote 5 ili veće odbacivši nekoliko koje mi izgledaju nemoguće.Na 19 utakmica imao sam 3 pogotka sa kvotama 6;6 i 5.5.
Izgubio sam 1.5 e.(-7.7%)

c)Samo igram na pobjede Srbije i ništa drugo.Odigrao sam 3 utakmice i dobio jednom sa kvotom 4.33.Zaradio sm 1.33 e.(+44%)

d)Samo na Srbiju ali da će stalno gubiti.Pogodio dva puta sa kvotama 3.2 i 3.25 ,a jednom mašio.Zarada 3.45 e.(+115%)

e)Samo na Srbiju ali uvijek hazardno, ako je favorit uplaćuj kontra,a ako je autsajder uplaćuj na nju.Pogodio sam sva tri puta i zaradio 7.78 e.(+289%)

Zaključak:Što luđi seljak to veći krompir.Samo igranje na Srbiju na fudbalskim prvenstvima svijeta donosi sigurnu zaradu bez obzira koje kvote birali.Ali veliko je pitanje kad će se ponovo plasirati u završnicu.
Možda nikad,što znači da ni ja neću zaraditi jer me u kladionici neće biti.




________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 16:41 - pre 167 meseci
Citat:
djordjeno
U svakoj kladionici postoje pravila gde pise da kvota moze da se smanji. tj promeni.


a da li pise da ta promena mora biti istaknuta na vidnom mestu ili da radnik u kladionici mora da te upozori da je doslo do promene kvote?

 
Odgovor na temu

ventura

Član broj: 32
Poruke: 7781
*.dynamic.sbb.rs.



+6455 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 17:47 - pre 167 meseci
Citat:
dejann75: a da li pise da ta promena mora biti istaknuta na vidnom mestu ili da radnik u kladionici mora da te upozori da je doslo do promene kvote?

Ne piše, ali igrač ima pravo da nakon nekoliko minuta stornira tiket iz bilo kog razloga (ako mu se npr. ne sviđaju kvote).

Kladionici je u interesu da promene kvota jasno objavi, da se igrači nebi bespotrebno nervirali, ali nije obavezna da to uradi, niti da upozori igrača na to.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 19:12 - pre 167 meseci
Citat:
igrač ima pravo da nakon nekoliko minuta stornira tiket

Pod uslovom da se kvote ne promene u tih nekoliko minuta. Ako se promene ostaje vam da se žalite.
 
Odgovor na temu

Nedeljko
Nedeljko Stefanović

Član broj: 314
Poruke: 8632
212.200.65.*



+2790 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 19:18 - pre 167 meseci
Tebi uvek vai ono što ti piše na tiketu. To ti je zagarantovano. Tebi je ulog toliki koliki si dao i kvota ti je onolika kolika piše na listiću. Nikakve naknadne promene tebe ne zanimaju.
Nije bitno koji su zaključci izvučeni, već kako se do njih došlo.
 
Odgovor na temu

holononi

Član broj: 163572
Poruke: 658
*.adsl.verat.net.



+5 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 20:53 - pre 167 meseci
U listama piše kvota 1.95.
Na tiketu dobijete 1.80.
Sednete za sto, pogledate tiket i vidite da nije kvota 1.95.
Odete da reklamirate, ako je kvota 1.80 reklamacija se uvažava i tiket se stornira. Ali ako se kvota u medjuvremenu promenila na 1.70 više ne možete zameniti tiket. Tako su meni objasnili u jednoj kladionici.
 
Odgovor na temu

dejann75

Član broj: 228054
Poruke: 38
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+4 Profil

icon Re: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?12.07.2010. u 21:24 - pre 167 meseci
Citat:
holononi: U listama piše kvota 1.95.
Na tiketu dobijete 1.80.


ovo bi se moglo tretirati kao prevara,ako nema jasno istaknuto obavestenje da je doslo do promene kvote....isto kao kad bi sa nekim na Zelenjaku dogovorio kupovinu krusaka,a on ti zapakuje u dzak jabuke.... i ti ako nisi primetio ,odnese jabuke ,a platio kruske ...ali zato kladionica ima tih 15 minuta za storniranje,da bi se ogradila od ovakvih pokusaja prevare....


[Ovu poruku je menjao dejann75 dana 12.07.2010. u 23:33 GMT+1]
 
Odgovor na temu

[es] :: Matematika :: Odredjivanje kvota u kladionicama, koliko ima veze sa matematikom?

Strane: << < .. 9 10 11 12 13 14 15

[ Pregleda: 95719 | Odgovora: 296 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.