Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz 2007. godine

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz 2007. godine

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 127268 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
212.200.151.*



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub28.12.2007. u 17:08 - pre 198 meseci
Citat:
knele82: Od pre par meseci sam "ponosni" vlasnik Fiat Pande na opste zadovoljstvo moga tate koji ga je ceo zivot zeleo!! I dan danas ne mogu da verujem da su takav automobil proizvodili sve do 2003. godine,pa nije ni cudo sto je Fiat dosao na vrata bankrota ali se na srecu izvukao! Dizajneri su ocigledno negde zagubili lenjire pa su sve crtali pod pravim uglom,strasno,sa 80kmh mislim da cu da odletim sa puta ako dune vetar!


Pravio bi njega Fiat i do 2080-e da nije sigurnosnih propisa- neka me neko ispravi, ali mislim da je Panda najprodavaniji model ove fabrike ikada. Što se vizuelnog dojma tiče, možda sam frik, ali "folded paper" pravac u dizajniranju automobila, čiji je idejni tvorac i začetnik Đuđaro, inače odgovoran i za izgled ovog mališe, mi najviše paše. Kad vidim Maserati Quattroporte (po mogućstvu "Royal") s kraja 70-ih, prosto me obuzme neka milina...

Citat:
knele82: Mislim nije on tako los,motor i kocnice su mu predobre,kazu da se ti Fire motori pakuju i u neke vece Lancia modele,ali je to prevelika snaga za tako mali auto! Obozavam da ga przim po gradu,za to je idealan!Matori je uzeo onaj skraceni model sa kavezom nazad pa sad moram da nosim cebe kad idem da prcam!:)
Preporuka,ne uzimajte ga ce vam biti porodican auto!!!:))))


Koji je to skraćeni model, pa još sa kavezom?

U svakom slučaju, u zdravlju i sreći da ga voziš dokle god Ti bude odgovarao, naravno- bezbedno i odgovorno!



[Ovu poruku je menjao kuntalo dana 28.12.2007. u 19:50 GMT+1]
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub31.12.2007. u 07:25 - pre 198 meseci
Pozdrav za Kneleta82.

Dobro je cuti i jedan kriticki osvrt na Pandu, ali samo da pojasnimo neke stvari:
Ovaj model je dizajniran od 1975 - do konacnog ubacivanja na proizvodnu traku 1980. godine. Sa proizvodne trake je sisao 2003, dakle nakon 23 godine a da pri tome na njemu osim boje tapacirunga nista i nije menjano. Trebalo bi pogledati dizajn drugih automobila koji su se proizvodili 80-tih, recimo nekog japanca ili francuza, pa uporediti dizajnerske karakteristike. Zadatak dizajnera i konstruktora koji je FIAT postavio prilikom izrade ovog modela je bio: Mali, Ekonomican, Jeftin, Gradski auto, Dostupan mladima ali i srednjoj generaciji, pogodan za mali biznis i shopinge u mega marketima. ili recimo pogledajte ovu kategoriju automobila danas, i posteno recite da li su ovi zaobljeni modeli uopste razliciti jedan od drugog. ovi danasnji dizajneri kao da nemaju lenjire, nego samo jedan isti krivuljar, pa im je sve na isti kalup zakrivljeno, Corsa, Matiz, Spark, Nissan sunny, C3 itd....

Drugi moj komentar je da sa brzinom i ``przenjem`` treba biti maximalno oprezan, i da pomenute kocnice iako dobro reaguju, ponekad pogotovu po gradu, po vlaznom i klizavom putu, a posebno za one koji nose cipele broj 45, i nisu bas toliko sigurne. Ocigledno je da Italijani podrazumevaju da muskarac, mora nositi simike, jer razmak izmedju pedala je zaista mali, sto ponekad moze biti problem.

Bezbednost ovog auta je ono sto ga je eliminisalo sa proizvodne trake, a njegov koncept je takav da se tu nije moglo uciniti mnogo, jednostavno nije bilo mesta da se ugradi bilo sta od bezbednosne opreme, ni jastuci, ni ABS, ASP, ESP, XXS i sl.

Treci moj komentar je pokusajte ono sa cebencetom u nekom drugom autu iz ove kategorije i velicine, i videcete svu genijalnost ovog dizajna....;)

Kad nadjem vremena, skeniracu Vam jedan deo iz Auto-Enciklopedije sa temom Design. Pogodite koji auto je uzet za primer nad svim primerima?

Svakako, postoje i lepsi automobili, ali po ovoj ceni i sa ovakvim karakteristikama, nisam siguran....?

U sreci i veselju da te sluzi, i cebence/a da se podere/u od upotrebe............;)

AcaDorcol







 
Odgovor na temu

mixa_1.1el

Član broj: 235881
Poruke: 4
212.200.146.*



Profil

icon Re: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz 2007. godine15.10.2009. u 19:32 - pre 176 meseci
Cao drugari i veliki pozdrav svima...Nov sam na forumu. Vozim seicenta bliskog rodjaka pande :) 2002 je god. Hteo sam da vas zamolim ako iko zan na koju foru se povezuje ortomer? Kupio sam ga pre 10dana, svaki dan jurim od elektricara do elektricara i niko nije siguran kako ista. Citao sam stranice ali mi nije to naj jasnije...U svakom slucaju struju i osvetljenje sam povezao ostala mi je samo ta jedna zica koja je glavna pa vas molim da mi kaze ko zna na sta nju da povezem??? Na kompijuteru mi imaju neka dva dzeka sa leve strane je veci sa desne manji, (po stranicama kada sam trazio naisao sam da treba zica od obrtomera da se poveze na pin br. 23 danas sam to gledao pa gulio izolaciju i nista, posle sam video da moj kom i taj sto sam gledao sa neke slike nije u potpunosti isti)...Da ne zamaram i ne budem dosadan potrebno mi je resenje, na sta vezujem zicu da bi obrtomer radio??

PS: motor je 1.1 sa 2 bobine

HVALA SVIMA U NAPRED!!!! Pozz
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz 2007. godine

Strane: << < .. 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 127268 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.