Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz 2007. godine

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz 2007. godine

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 127273 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

ivankopas
kamenivan1

Član broj: 166519
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub17.12.2007. u 20:47 - pre 199 meseci
Ako je moguće , premjestio bih samo zupčanik sa zadnje strane, jer je kao novi.Zanima me kako ga skinuti sa osovinice , ili ga možda skinuti sa osovinom .
Život je lijep !
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
89.146.164.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub17.12.2007. u 21:35 - pre 199 meseci
mozes ga skinuti sa osovinom ali tu imas posla jer ces morati nazad da skines motor pa ga onda rastavljati a to ti ja nebi preporucio jer ces unistiti motor bezveze bolje ti je da odes do tokara da ti napravi te zupce to ce ti biti jeftino kod tokara da ti napravi, a ako ti to nije dobra solucija onda mozes kupiti tecnog metala pa staviti malo tu gdje su ti otisli zupci i staviti onda brisac i stegnuti. Kad se osusi on ce ti sigurno to drzati ali nemoj ga puno stavljati jer kasnije neces moci brisaca skinuti sa osovine. Ova ti je solucija dobra i jeftina ako ti se ne isplati uzimati nov.


Pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

ivankopas
kamenivan1

Član broj: 166519
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub17.12.2007. u 21:48 - pre 199 meseci
"RS TURBO"
Zahvaljujem Ti na trudu. S obzirom da se brisač samo natakne na osovinu, koliko traje sušenje tekućeg metala.
Život je lijep !
 
Odgovor na temu

RS TURBO
Damir Mujagic

Član broj: 160054
Poruke: 457
89.146.164.*



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub17.12.2007. u 21:54 - pre 199 meseci
traje oko pola sata ili sat ja koliko se sjecam nisam siguran ali se brzo susi. Sve zavisi koliko one mase pomijesas sa njim... Dobijes dvije tubice u jednoj tecni metal a u drugoj tu masu sto mijesas sa njim da se susi (ja sam tu verziju uzimao) i zavisi koliko te mase pomijesas sto je vise stavis brze se susi :)


Pozzz
anti-TDI
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

stewuss je
Član broj: 160397
Poruke: 201
*.eunet.yu.



+20 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 10:20 - pre 199 meseci
Prvo zelim da pohvalim temu a najvise forumashe koji ucestvuju na entuzijazmu i detaljnosti. E sad, nisam pandista, nije da je ne volim ili sl. jednostavno ne posedujem taj auto... Ono sto bih hteo da kazem je vezano za cajger temperature a odnosi se na one koji ne zele/mogu da ugrade adekvatan u samu tablu vec mogu/hoce poseban sat.
Ja sam to resio tako sto sam uzeo sat sa odgovarajucom skalom temp i njemu adekvatan merac, napravio od bakra T racvanje za merac, ugradio ga na izvod pumpe ka grajanju (izlazni) - presekao crevo i stavio dve shelne stavio merac te povezao masu, povezao sa satom, povezao osvetljenje, ugradio na odgovarajuce mesto (gde mi se svidelo ) i to je to! Mislim da je ova varijanta vec bila pomenuta ali poenta moje price ja da me je sve kostalo oko 1200din na najlonu u ns..
P.S. Sat i merac su od Zetora (da, da, traktor...) a jedini razlozi tome su sto mi se svideo sat i cena.
Nadam se da nisam otisao u OT. Slika je losa, ali nisam uspeo bolje..Pozz!

[Ovu poruku je menjao stewuss je dana 18.12.2007. u 11:49 GMT+1]
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 13:54 - pre 199 meseci
Inspektore, hvala na brizi.
Hvala Bogu, sin i supruga su dobro (sedeli su pozadi, sin u svom sedistu, okrenut ledjima), tasta je ugruvana, a ja sam rukom razbio soferku, pa je trenutno van funkcije- ruka. Ali za mene me zabole- samo nek su mi oni zivi i zdravi, naravno.
Panda je ceono zavrsila u betonskom stubu, pa Vas molim sve da preporucite dobrog limara/farbara na podrucju Zemuna/NBG.
PS: Molim Vas, Decu vozite ISKLJUCIVO u decijim sedistima!
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 14:13 - pre 199 meseci
Izvinjenje moderatorima sto otvaram nov odgovor, ali pisem iz Opere Mini, pa imam svega 450 znakova po post-u.

Elem, kao sto rekoh, nemojte dozvoliti sebi da dodjete u situaciju u kojoj sam se ja nasao i da strepite za zivot i zdravlje najvoljenijih- vozite pametno i oprezno, vezujte pojas, i ponavljam- decu vozite iskljucivo u "car seat"-u!

Veliki pozdrav svim Pandistima!

Save the Panda!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 14:33 - pre 199 meseci
Samo da si ti nama ziv i zdrav a za poruke ne brini
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 15:07 - pre 199 meseci
Pozdrav za Gurua Kuntala i hvala Bogu da su svi zivi i manje vise zdravi, a posebno da klincu i zeni ( i tasti naravno) nije nista (ozbiljno)
Kuntalo ako ti treba neka pomoc slobodno javi, radim u firmi koja ima i neke veze sa zdravstvom pa znas da cesto te usluge idu samo na......

Drugo, koliko je Panda uspela protiv betona. Ako to mogu fiksirati samo limar i farbar + staklo onda je dobro.

Pozdrav,
AcaDorcol
 
Odgovor na temu

stewuss je
Popić Stevan
Komercijalista
Agrimatco d.o.o.
Bečej

stewuss je
Član broj: 160397
Poruke: 201
*.eunet.yu.



+20 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 16:31 - pre 199 meseci
hvala bogu sto ste svi dobro, pogotovu dete! Zelim vam brz oporavak i laku popravku pande!
Slanina je najzdravija, jos ako se peče na ulju..

Manje su bitne cifre, bitniji su procenti.
 
Odgovor na temu

dlalic
Novi Sad

Član broj: 24116
Poruke: 375



+118 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 17:05 - pre 199 meseci
Kuntalo, sve najbolje!

@ivankopas
ja sam na staroj Pandi imao isti problem i resio sam ga tako sto sam skinuo brisac lagano lupio cekicem onu lulu u koju ide osovina i uz malo sile vratio brisac nazad. Drzi.
 
Odgovor na temu

ivankopas
kamenivan1

Član broj: 166519
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 17:46 - pre 199 meseci
Hvala na savjetima !
Problem sam riješio sa tekućim metalom, po savjetu RS TURBO. Stavio sam ga malo više i mogu vam reći da se rastaviti može jedino rezanjem.Super, s obzirom da ne planiram skidanje. Još jedanput zahvaljujem.
Život je lijep !
 
Odgovor na temu

velimirlackovic
Velimir Lackovic
Pancevo

Član broj: 10849
Poruke: 66
195.252.78.*

Sajt: www.energetika.co.yu


Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 18:03 - pre 199 meseci
Izvinjavam se svim ljubiteljima Pande sto ovako upadam u diskusiju iz vedra neba, ali prateci
ovu temu i ja sam postao jedan od zaljubljenika u istu. Verujem da kada postanem ponosni vlasnik
da ce mi se jos vise svideti. Elem, ja zelim da kupim nov model Pande. Problem je sto ja jednostavno
ne mogu da je nadjem. Po oglasima je ima jako malo, svega par komada i prilicno su skupe.
Bio bih zahvalan svima koji bi mogli da mi preporuce mesto (plac, uvoznika i sl.) kod koga bih mogao
da kupim novu Pandu. Sve ponude, kontekte mi mozete poslati na PM.
Ovde je bilo puno korisnih tehnickih detalja ali meni jednostavni informacija kako da dodjem do jedne male
Pande ;)

Hvala na pomoci i svako dobro svim ucesnicima u diskusiji.
 
Odgovor na temu

ivankopas
kamenivan1

Član broj: 166519
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 18:18 - pre 199 meseci
Nova Panda sa svoja 354 cm dužine, 159 cm širine, 154 cm visine i 5 vrata idealno je vozilo za svaku priliku.

Solidna poput višenamjenskog vozila: stražnja svijetla vertikalnog dizajna ističu praktičnost i prostranog lako dostupnog prtljažnika.

Stilistički detalji koji dodatno ističe praktičnost nove Pande: osmišljena da prenosi koncept robusnosti i funkcionalnosti novih dimenzija, u korak s vremenom i novim tempom života.
Život je lijep !
 
Odgovor na temu

ivankopas
kamenivan1

Član broj: 166519
Poruke: 7
*.adsl.net.t-com.hr.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub18.12.2007. u 18:23 - pre 199 meseci
Vožnja Pandom postaje zabava, živahni motori 1.1 snage 54 KS u verziji Active i 1.2 snage 60 KS .

Za Pandu ne postoje nikakve prepreke! Gradska vožnja, strminama, makadam ili seoski put pruža isti užitak.

Širokom paletom dodatne opreme Nova Panda se pretvara u vozilo za svaku potrebu i namjenu.



[Ovu poruku je menjao bakara dana 19.12.2007. u 00:09 GMT+1]
Život je lijep !
 
Odgovor na temu

roberto_s
Roberto Sotirov
Shadows, Beograd
Beograd

Član broj: 158457
Poruke: 290
*.adsl-1.sezampro.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub19.12.2007. u 07:04 - pre 199 meseci
Kuntalo, pridruzujem se ostalima u zeljama za sto brzi tastin i tvoj oporavak.
Pozdrav
 
Odgovor na temu

AcaDorcol
dipl.ecc.

Član broj: 162574
Poruke: 880
*.redcross.org.yu.



+1 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub19.12.2007. u 08:44 - pre 199 meseci
Pozdrav svima, a evo i mojeg doprinosa temi - glavcina brisaca.

Problem istrosenih zubaca na predhodnom autu koga sam imao resio sam na sledeci nacin
1. skinuo sam ruku brisaca
2. na (preko) istrosenih zubaca glavcine namotao sam jedan krug isecenih tracica sirine glavcine nacenjene od veoma tanke vodene smirgle koju sam kao dve tracice okrenuo ledja u ledja, tako da smirgl dodje spolja (papirni deo uz papirni deo), a onda sam putem jaceg pritiska, odnosno pomocu gumenog cekica nabio nazad ruku brisaca.

Na taj nacin smirgla nije dozvoljavala proklizavanje, a i sve je cvrsto stajalo na svom mestu.

Sistem je jeftiniji od tecnog metala, a i omogucava da se sve to nekad i skine. Finu vodenu smirglu i nije toliko tesko naci, a potrebno je samo parcence za dve tracice dizine i sirine cca 1.5 cm, i gumeni cekic, malo strpljenja i to je to.

Mozda nekom moze zatrebati na nekoj planini gde nema tecnog metala a ima nekog parcenceta smirgle.

Pozdrav,

AcaDorcol
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.rcub.bg.ac.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub19.12.2007. u 09:48 - pre 199 meseci
Kuntalo, drago mi je da ste ti i tvoja porodica ok, vidim da je najžešće stradala panda, ne znam ni jednog limara na područjima za koja se ti interesuješ, znam jednoga u rakovici koji je ok, ako te interesuje javi. Nabavio sam plastična potkrila za prednje blatobrane, da li je neko montirao, ima li neka caka, da li moraju da se buše rupe, ima li neke razlike između mk1 i ostalih (nisam se valjkda zaj?) itd, itd! Ovo sa šmirglom je ok, dovitljivosti kraja nema! Pozdrav!

[Ovu poruku je menjao inspkluzo dana 19.12.2007. u 12:58 GMT+1]
 
Odgovor na temu

kuntalo

Član broj: 101218
Poruke: 382
*.opera-mini.net.



+2 Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub19.12.2007. u 14:10 - pre 199 meseci
Nema veze, naci cemo valjda vec nesto. Sto se majstora u Dobanovcima tice, jel' to onaj sto mu je radionica prekrivena lexanom?

Pozdrav!
Save the Panda!
 
Odgovor na temu

inspkluzo

Član broj: 142669
Poruke: 337
*.publikum.co.yu.



Profil

icon Re: Fiat Panda [Classic] klub19.12.2007. u 19:41 - pre 199 meseci
Jeste, vidim da su momci koji rade u servisu ok, otišao sam tamo po preporuci Roberta, oko 30% su jeftiniji od ovih naših u gradu. U Altini zamena lamele je 4.5k, kod lexana 3k, za delove je odnos otprilike isti. Lexan ima potrebnu dijagnostiku, a posmatrao sam ih malo sa strane i gledao kako rade i razmišljaju. Ukratko svideli su mi se. Vidi kako su ti pričvršćena potkrila, plastičnim ili običnim zavrtnjima, da li postoje rupe ili moram da ih bušim, jedva sam ih našao i to slučajno. POzdrav, dosta delova imaš kod studenjaka.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: AutoZone :: Fiat Panda club :: Re: Fiat Panda [Classic] klub - poruke iz 2007. godine

Strane: << < .. 5 6 7 8 9 10 11 12

[ Pregleda: 127273 | Odgovora: 222 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.