Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Prazne cigarete sa filterom ?

elitemadzone.org :: MadZone :: Prazne cigarete sa filterom ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29620 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?01.12.2012. u 11:18 - pre 137 meseci
Ma vidim i ja da su već odavno pijace pune sitno seckanog duvana "na kilo", međutim tek tu ostaje otvoreno pitanje kakva je to mačka u džaku.
120-godišnjaci sa Kavkaza su mogli da dožive duboku starost pušeći svakodnevno, ali opet ne više od jednog-dva CIGARA, i to onako meraklijski, seckanje, odabir tankog lista duvana, motanje, pa trud i kresivo da se to upali i to onda potraje bogami, a morali su i oni po nešto i da rade u toku dana.
Gotovo da sam siguran da je ovaj pijačni duvan isto đubre ko i onaj lepo upakovani samo bez AKCIZE.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?01.12.2012. u 13:48 - pre 137 meseci
Nije isto kao standardna "kupovna" cigareta. Duvan koji se prodaje na pijaci moze biti kvalitetan ili manje kvalitetan u odnosu na neki drugi duvan koji se tako na pijaci prodaje. Ali je svakako kvalitetniji od bilo koje kupovne cigarete. Kvalitetniji u smislu da je "sirov", bez primesa hemije koja je standardno prisutna u kupovnoj cigareti. Da ne ulazim u tehnologiju ali vecina kupovnih cigareta u sebi imaju mesavinu najkvalitetnijih duvana, i sam duvan je inicijalno kvalitetniji od bilo kog koji se moze naci na pijacama nsih prostora!. Problem je u onom delu postupka koji sledi posle odabira i mesanja duvana spremnog za dalju proceduru. Tu dolazi do ubacivanja, mesanja, integrisanja... raznoraznih sastojaka koji u stvari svi imaju svoju primenu i opravdano su tu ali, nazalost, uticu na kvalitet po pitanju zdravlja. Sto bi se reklo - hemija se ubacuje da "poboljsa" prodaju a u isto vreme rusi zdravlje!

Te prazne cigarete je bolje, mnogo bolje koristiti (i kupovati duvan na pijaci, za punjenje istih) nego kupovati cigarete na trafici. Mislim na zdravlje.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

morihei ueshiba

Član broj: 174125
Poruke: 294
*.cust.dsl.vodafone.it.



+435 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?01.12.2012. u 14:31 - pre 137 meseci
Moram malo da se ubacim:

Napravio sam skoro jednu masinu za ubacivanje arome u cigare. Bez reklame, cisto da se vidi kako izgleda: http://www.youtube.com/watch?v...A&index=3&feature=plcp
Dakle, radio sam je neka 3-4 meseca i na kraju sam testirao sa originalnom aromom (ima ih vise - kafa, rum, narandza itd) koja se mesa u odredjenom postotku sa glicerinom i alkoholom, u zavisnosti od arome itd. Sve u svemu, mesec dana sam testirao te arome u radionici povrsine nekih 600 kvm i visine 6-7m, sa stalno otvorenom kapijom i relativno dobrom cirkulacijom vazduha.

Vec posle prvog testa (vidi se na videu da se aroma prska po celoj povrsini cigare, a pomocu igala se ubrizgava odredjena kolicina unutra), cela radionica je intenzivno mirisala na doticnu aromu. I to fino, kafa, rum...medjutim, isto popodne sam dobio glavobolju tako intenzivnu kakvu nikada nisam imao. I ta glavobolja je pratila i mene i bilo koga ko se duze zadrzao u radionici bez namere da prestane bez jakih lekova, a cesto ni tablete nisu bile od pomoci. Totalno sam izludeo. Moram da testiram i da zavrsim posao, a sa druge strane znam da cu da poludim od glavobolje i pratece mucnine. Posle par dana sam sveo boravak u radionici na par sati i cim osetim da dolazi glavobolja, bezim.

Uspeo sam nekako da zavrsim sve to mucenje, sad je sve ok i glavobolje vise nema, ali nisam uspeo da saznam od kog s*anja su izmuckali te specije...e sad, ko to jos posle uvlaci direktno u pluca, alal vera.

Radim dosta i sa shishom (molasses tobacco), ali nisam imao problema, mada se i tu ubacuju arome slicnog tipa.

Aromatizacija cigareta se sad uglavnom radi preko papira, a i razni dodaci se nanose na papir sa filterom, te posle to duvan apsorbuje. Tako da se ja ne bih lozio da je pusenje hercegovacke skije zamotane u pripremljen papir sa filterom uvezen iz Kine i obogacen ko-zna-cim tako zdrav...Po mojim saznanjima problem sa hemikalijama potice iz papira, ne iz duvana. Tako da ne vredi raspravljati o ocuvanje zdravlja vec samo o ceni - roll your own sigurno izadje jeftinije. A ko bas hoce da zdravo pusi, nek zamotava skiju u jednoslojni wc papir napravljen od ciste celuloze - to je garantovano zdravo




Mio papa' dice che ogni uomo ha tre misure:
altezza, larghezza e lunghezza
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-11.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?01.12.2012. u 18:57 - pre 137 meseci
Ja vec odavno motam cigarete sa domacim rezanim duvanom (uglavnom kupujem domacu rezanu zlatnu virdziniju) i to sa onim papirima "Igla" bez lepka kao sto ima na "rizlama". Finansijski je daleko isplativije, zdravije je nego industrijke filter cigarete, a i mnogo manje pusim nego pre.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?02.12.2012. u 09:40 - pre 137 meseci
NAzalost taj aspekt koriscenja duvana je najzaostaliji na Balkanu. Valjda nije popularan kao "Billy the kid" biznis uzimanja nepovratnih bankarskih kredita

Postoje dobre smese i miksevi duvana za samostalno pravljenje cigareta, u mnogim szemljama, po solidno niskim cenama(ne i rekordno najnizim) i mislim da je najmanji problem u samom papiru lepku ili filteru.

Odnosno problem je u preniskom kvalitetu duvana, nemogucnosti da se definise kvalitet, poreklo i bezbednost duvana.

Mnogo veci problem je aljkavo koriscenje pesticida, koji su znacajno prisutni na listovima, od berbe do cigarete.

Kupovanjem "na crno" se samo pogorsava situacija..nazalost, i tesko da bih mogao da tvrdim da je motanje takvog duvana "zdravije" samo zbog nepostojanja lepka na papiricu, ili loseg, "kineskog" filtera..

A dati na pijaci 40 evra za kg "dobrog" duvana(a neakciznog), koji i dalje nema nikakav sertifikat, a za nijansu je jeftiniji od gotovih cigareta..tesko da je bilo cime (npr, ekonomski, bezbednosno) opravdano..

Poz
 
Odgovor na temu

zzzz
milan kecman
bluka

zzzz
Član broj: 11810
Poruke: 2145
..able.dyn.broadband.blic.net.



+196 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?02.12.2012. u 12:09 - pre 137 meseci
Dosta razloga za ulazak u klub nepušača.
________________________________

Najbolja kritika formule za Sagnac effect:
https://www.omicsonline.org/op...090-0902-1000189.php?aid=78500

OK evo prave formule:P=2wft^2 [period]
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?02.12.2012. u 14:11 - pre 137 meseci
@vladd

15-20€ za kg rezanog duvana Pesticidi se dosta koriste kod nas uopste u svim sferama odgajanja jestivog bilja Po meni je pominjanje pesticida, vestackih djubriva i ostalih zemljoradnickih pomagala kao argumenta da bi neko ostavio duvan vec precerivanje. Hajde onda da prestanemo da jedemo povrce, voce i zitarice koje su u velikoj meri isto tako otrovani koriscenjem vestackih djubriva, pesticida i ko zna kakvim drugim hemikalijama Takodje ne treba da jedemo ni meso od jestivih domacih zivotinja koje u velikoj meri isto tako hrane otrovanom hranom.
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?02.12.2012. u 14:17 - pre 137 meseci
Citat:
zzzz: Dosta razloga za ulazak u klub nepušača.



Dosta razloga da se udje u KLUB RAZMISLJAJUCIH, i onih koji osmatraju i analiziraju zbivanja, oko sebe.

Duvan se moze izbeci, ako je tako lakse, bez obzira na lekovita i korisna sojstva, ali se recimo ne moze izbeci hrana, a situacija je identicna, i tu se apsolutno slazem sa Binary Mind-om.

NAravno, preterivanje u bilo kojoj oblasti, moze da izazove teske probleme i smrt, a da li je neko umro od raka pluca(za koji ne mora samo duvan da bude odgovoran, vec i setnje po planinskim predelima, npr..zbog gasa Radona), infarkta ili ciroze jetre, mislim da je svejedno..ishod je definitivan u svakom smislu reci..

Poz
P.S.
http://www.ivantic.net/duvan.htm

I posebno zanimljiv feljton
http://mojahercegovina.com/fel...ajsmrdljivije-navike-dio-prvi/
 
Odgovor na temu

illuminati

Član broj: 309398
*.dynamic.isp.telekom.rs.



Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?03.12.2012. u 08:14 - pre 137 meseci
Što se tiče pesticida i aditiva u duvanu i ostalim poljoprivrednim proizvodima, tu si u pravu. Svakako treba povesti računa i o kvalitetu filtera i filter tubica koje kupujemo da bi punili i zavijali. Svašta se prodaje po Srbiji, a da nismo sigurni šta je to što stavljamo u usta. Ja zavijam i našao sam firmu koja ima nemačke papiriće i filter tubice. VRHUNSKI kvalitet, a imaju zastupnika u Beogradu. Evo linka ako nekome zatrebaju dobri proizvodi ... a da ne ispadne reklama. Stvarno sam zadovoljan. www.fortistobacco.com . Ono što se prodaje po pijacama ne može ni da se meri sa ovima.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?03.12.2012. u 10:14 - pre 137 meseci
Citat:
vladd:
Duvan se moze izbeci, ako je tako lakse, bez obzira na lekovita i korisna sojstva, ali se recimo ne moze izbeci hrana, a situacija je identicna, i tu se apsolutno slazem sa Binary Mind-om.

Pa čak ni taj momenat izbegavanja ovoga-onoga, zbog onoga i ovoga, nije odlučujući faktor u odgovoru tela na eventualni loš uticaj ovoga i onoga.
Čak mislim da je situacija sa hranom alarmantno lošija nego sa duvanom.
Recimo, o deficitu magnezijuma u hrani već zvone sva zvona sveta na uzbunu.
Reakcija uma na sve to je uvek od presudnog značaja i ako bilo koja aktivnost u uživanju, pa čak i u tzv. "porocima", generiše jedno zadovoljstvo i užitak ( da sad ne ulazimo u ona ezoterična dejstva duvanskog dima, zbog kojeg su ga "urođenici" uglavnom i konzumirali), onda se tim užicima i treba prepustiti u ovom izuzetno kratkom životu.
Ko to ume meraklijski i s merom apsolutnog gospodara svojih navika da radi, nema čega da se boji.
Na kraju svog puta ionako ćemo svi d'umremo od smrta... a ne od bilo čega drugog.
Od dužine života bitniji je njegov kvalitet, a to je uslovljeno u najvećoj meri svakodnevnim iskrenim osmehom na licu.
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
178.237.208.*



+101 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?03.12.2012. u 16:12 - pre 137 meseci
Ima u Čačku :) slučajno naleteh na Limundu:

http://www.limundo.com/kupovin...-AKCIJA-AKCIJA-AKCIJA-/6669645
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

DzoA
Cacak

DzoA
Član broj: 23952
Poruke: 292
*.adsl.eunet.rs.

ICQ: 120045396
Sajt: opusteno.rs


+13 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?03.12.2012. u 16:28 - pre 137 meseci
Ma opušteno, ima kod Kineza koliko hoćeš papirića ;)

Ja sam se preorjentisao, izađe duplo jeftinije od najjeftinije krdže a bar znam šta pušim ;)


O sveto nebo! O moćne sile! Bacite jedno pečeno pile!
http://opusteno.rs
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vujo032
VUJIC RADIVOJE
Danguba!
CACAK

vujo032
Član broj: 61918
Poruke: 154
178.237.208.*



+101 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?03.12.2012. u 18:29 - pre 137 meseci
A ova tiskovina dole, pa još u koloru, to daje posebnu olovnu aromu :)

[Ovu poruku je menjao vujo032 dana 03.12.2012. u 22:57 GMT+1]
Kad bi mladost znala, kad bi starost mogla...
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-5.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?03.12.2012. u 23:56 - pre 137 meseci
Meni 100g rezanog duvana, koliko obicno kupujem, traje 8-9 dana. 100g rezane zlatne virdzinije je u proseku ~200 din. 200 din. ÷ 8 dana = 25 din. na dan za cigarete, sto je cetvorostruko jeftinije od paklice najjeftinije industrijske krdze. Kad bih sad presao na industrijske filter cigarete za nedelju dana bih vec pusio paklu tako da mi ove RYO (roll your own) cigarete visestruko odgovaraju. I sto se tice ekonomicnosti i sto se tice broja ispusenih cigareta dnevno.
 
Odgovor na temu

ironman
Beograd

Član broj: 40097
Poruke: 1134
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+104 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?04.12.2012. u 00:43 - pre 137 meseci
Jel ima razlike , šta/kod koga se kupuje, i za duvan i za listiće? Mislim, da se ne ispostavi kasnije da su listići od kineskog recikliranog/radioaktivnog papira, što ne isključuje da se takav može naći i kod kupovnih cigareta.
 
Odgovor na temu

Vasastajić

Član broj: 291378
Poruke: 738
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+2385 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?04.12.2012. u 06:53 - pre 137 meseci
Citat:
Mislim, da se ne ispostavi kasnije da su listići od kineskog recikliranog/radioaktivnog papira,

Maaa jooook, otkud ti to ?!?
Eno, nisi čuo, Kinezi otkupili onaj vrh Kopaonika, pa od čistih, Pančićevih omorika prave papir samo za naše pušače !
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.239.*



+784 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?04.12.2012. u 12:52 - pre 137 meseci
Otac kupuje od tipa koji svercuje iz Makedonije,placa 1800 din kg. Do pre par meseci bilo 1500 ali zbog tezeg sverca skace cena (a mozda i zato sto cigarete "skacu"). To je neki mek duvan. Posto je cigarete pusio oko 2 pakle dnevno,prelaskom na duvan rasteretio je budzet visestruko,a i vise mu prijaju organizmu. Pravi ih od obicnog papira-onog bez lepka,bez filtera. I da,primetio je da manje usmrdi prostoriju,inace pre duvana pusio je Bond
U svakom slucaju kog ne mrzi da pravi,i nadje odgovarajuci duvan ustedece na vise strana
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+5251 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?04.12.2012. u 17:40 - pre 137 meseci
Pa povecali su cenu posto je tada stagnirao i blago padao evro. A to znaci NESTABILNOST. Zatim je PDV skocio za 2%, odnosno 10% od postojecih 18%, sto je na 1500 dinara SVERCOVANOG duvana oko 150 din, ali ko ce da se zeza sa 50 din kusura, da zaokruzimo na 1800

Na pijaci sam dobio odgovor na pitanje, "zasto je sir od juce skuplji za 50 din"..opusteno "Pa svi su podigli cene"

Uglavnom se tako formiraju cene na Balkanu

Uglavnom, 0,8 grama ide po smotanoj cigareti, sto bi odgovaralo ceni za oko 4-5 boksova cigareta. Medjutim kada se preprodavci saberu, umnoze, na kraju ispadne nesto manje od 3 puta jeftinije.

S obzirom da je akciza najveca stavka pri kupovini cigareta, ispostavlja se da je usteda, na samom duvanu, mnogo manja. Ne uzimajuci u obzir ambalaze..

A kada bi se smanjile i kupovne cigarete, lako bi bilo za trosak..

Ali je zaissta problem preprodavcima, koji muvljaju sa duvanom, miksuju osrednji sa djubretom, ili uvaljuju peteljke i prasinu, a sve to zaokruzeno u nepoznato poreklo duvana.

Zato mi se svidja varijanta sa duvanom tipa Drum ili Samson, uz plavu ili zelenu rizlu..nije niska cena, ali je usteda, koliko je smanjena kolicina potrosenih cigareta..

Poz
 
Odgovor na temu

KrkaCiC

Član broj: 71173
Poruke: 2184
94.228.239.*



+784 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?04.12.2012. u 18:54 - pre 137 meseci
Citat:
vladd
Ali je zaissta problem preprodavcima, koji muvljaju sa duvanom, miksuju osrednji sa djubretom, ili uvaljuju peteljke i prasinu, a sve to zaokruzeno u nepoznato poreklo duvana.


Tip od kog otac kupuje prodaje duvan zadnjih bar 15 godina,i uvek je istog ukusa
Ne bih da zvuci kao reklama (mada reklamiram nekog tamo sitnog prodavca),ali tip stvarno prodaje OK duvan. Par puta se desilo da trenutno nema,i otac je bio prinudjen da kupi na drugom mestu,i kaze sljam. Onda kupi paklicu Bonda,da mu se nadje dok ne stigne duvan
 
Odgovor na temu

Binary Mind
11040

Član broj: 28245
Poruke: 13289
*.adsl-a-8.sezampro.rs.



+3778 Profil

icon Re: Prazne cigarete sa filterom ?04.12.2012. u 19:04 - pre 137 meseci
I ja ponekad kupim Drum Drak Blue, koji sam svojevremeno trosio dok sam pocetkom 90-ih ziveo u Norveskoj, ili Van Nelle, ali samo kada ne uspem da naidjem na rezanu zlatnu virdziniju po mom ukusu. Inace duvan kad kupujem, pazim da je postojan (postojana vlakna sa prirodnom vlagom koja se ne drobe), da nije suvise suv, i takvih 100g moze u plasticnoj kutiji u frizideru da izdrzi taman toliko dok ga ne ispusim. Kad je rezan duvan suvise suv, tad se brzo drobi, i odredjena kolicina, postane neupotrebljiva prasina. Kad ga tako suvog "nafajtaju" vodom da bi dobio na postojanosti, tad se ugrudva, i nije nizasta, a kad se takav osusi, onda, kad pokusas da raspletes grudve, izdrobe se u rukama.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Prazne cigarete sa filterom ?

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29620 | Odgovora: 42 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.