Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Problem sa kotlom za centralno grejanje

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problem sa kotlom za centralno grejanje

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29232 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

misha92
Mihailo Ostojic
Ucenik
Kovin

Član broj: 207519
Poruke: 15
*.cat-net.rs.

Sajt: www.cat-net.co.yu


Profil

icon Problem sa kotlom za centralno grejanje07.01.2009. u 21:30 - pre 186 meseci
Pozdrav svima,ja sam ovde nov ali sam jedno dva-tri meseca pratio teme,vezane za centralno grejanje,kao gost.
Nisam iskusan po pitanju centralnog grejanja a imam velikih problema sa njima,pa bih zamolio da mi se pomogne ko koliko moze...
Da predjem na stvar,jos od kad smo kupili pec,ja ne znam tacno koja je pec u pitanju ali mislim da je u pitanju Stadlerova pec(na internetu sam nasao takvu prec koja izgleda kao moja samo je novija) modela MODEL SD(evo linka tog kotlaako ne znate o kom se kotlu radi: http://www.elitemadzone.org/t346892-koji-kotao-na-cvrsto-gorivo). Problem je u tome sto i kad ocistim pec od pepela,najveca moguca temperatura dostize do 50 stepeni,a kada je malo punija jedva stigne do 40 C,a imam veliku kucu ne znam sad koliko kvadrata(maloletan sam :) ),i ta temperatura mi uopste ne zagreva kucu koliko bi trebalo pa mi je potrebno i da ukljucujem grejalice da bi se zagrejala kuca.... Takodje imam i problem kao sto je imao jedan decko ovde na forumu sa povecom kolicinom dima koja izlazi iz kotla...

Ako neko ima saveta illi bilo cega sto bi mi pomoglo za vecu temperaturu,bio bih mu veoma zahvalan..

P.S. evo nekih slika mog kotla i ostalih komponenti vezane za c.grejanje:
http://i272.photobucket.com/albums/jj165/jsmmisha/DSCF1670.jpg
http://i272.photobucket.com/albums/jj165/jsmmisha/DSCF1671.jpg
http://i272.photobucket.com/albums/jj165/jsmmisha/DSCF1672.jpg
http://i272.photobucket.com/albums/jj165/jsmmisha/DSCF1673.jpg
http://i272.photobucket.com/albums/jj165/jsmmisha/DSCF1674.jpg
http://i272.photobucket.com/albums/jj165/jsmmisha/DSCF1676.jpg
http://i272.photobucket.com/albums/jj165/jsmmisha/DSCF1677.jpg
Ako zelis da pobedis,ondaK ne smes da izgubis
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje07.01.2009. u 23:14 - pre 186 meseci
Pa el si ocistio kompletno kotao ? pa cunak , si proveravo dimnjak dal nije zapusen ?
koliko kotao ima kilovata a koliko ti je velika kuca ??

El to onaj stadler sto ima cevi vertikalno unutra ??


pozdrav Marko
 
Odgovor na temu

Marko Enter
Smederevo-Hagen,Nemacka

Član broj: 155840
Poruke: 1453
*.dip.t-dialin.net.



+6 Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje07.01.2009. u 23:17 - pre 186 meseci
Hehe , kuce dole macka gore , tako i kod mene
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje07.01.2009. u 23:32 - pre 186 meseci
Evo sta je kod nas bilo pa ti mozda i pomogne.
Dimnjak (onaj deo iznad krova) je bio u losem stanju - imao je supljine izmedju cigala.
Vrata za ciscenje koja se nalaze na dnu dimnjaka nisu dobro zatvarala pa ni zbog toga nije dobro "vukao".
Razlika izmedju ovog i proslogodisnjem uglja je velika iako su kao isti.
Pec nalozana i kada se ugrejala ociscena od smole koja se nahvatala na unutrasnjim stranama peci i u cunku.

Razlika je vise nego primetna mada bi mozda bilo bolje da je dodat jos koji cm na dimnjaku ili kompletno nov.


Vidi da nije lanac suvise opusten pa mozda on zeza i ne stigne da nagura temperaturu, a vratanca se vec zatvore.

 
Odgovor na temu

misha92
Mihailo Ostojic
Ucenik
Kovin

Član broj: 207519
Poruke: 15
*.cat-net.rs.

Sajt: www.cat-net.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje07.01.2009. u 23:49 - pre 186 meseci
Jesam kompletno sam ocistio kotao,radim to jednom nedeljno,i stavljam onaj GARVAN jednom-dvaput mesecno.. Cunak nisam cistio,jer ne znam kako da ga skinem!? Dimnjak nije zapusen,jer mi se prosle godine zapalio dimnjak i sve je tu garez ocistio iz dimnjaka tako da nije bilo potrebno ove godine da se dimnjak cisti, a i lepo vuce dimnjak,izlazi dim iz njega normalno... Ne znam koliko ima kilovata jer to je nesto muceno od koga sam ja to kupio,on kaze da je bio nov kotao a videlo se da je polovan bio kad smo ga uzimali,oni su mu samo promeni masku.... Ne znam gde bih mogao da vidim tu oznaku da pise koliko ima kilovata!?? Velicina kuce pravo da ti kazem ne znam koja je ali preko 150 kvadrata sigurno jeste... To dal je stadler,stvarno ne znam,ja sam trazio po internetu i nasao sam samo ono sto sam postavio tj. onaj link sa neta koja lici na moj kotao,moguce da je to taj kotao samo noviji model kotla
Ako zelis da pobedis,ondaK ne smes da izgubis
 
Odgovor na temu

misha92
Mihailo Ostojic
Ucenik
Kovin

Član broj: 207519
Poruke: 15
*.cat-net.rs.

Sajt: www.cat-net.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje07.01.2009. u 23:54 - pre 186 meseci
pedjaZ


za to da je dimnjak malo u losijem stanju, je moguce,jer mi se prosle godine zapalio dimnjak i imam neke male pukotine na dimnjaku ali u kuci... sto se tice lanca ja mislim da nikad nije ni radio,samo je stojao kao ukras...
Ako zelis da pobedis,ondaK ne smes da izgubis
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 00:04 - pre 186 meseci
Da se vratim na sliku br. 1.
Lepa kuca :)
Da li tako stoji regulator kada je pec ugrejana?
Ciscenje ne znaci samo da izbacis pepeo (kao sto si napisao)
vec i struganje smole sa zidova i iz onog lavirinta kuda dim prolazi.
Ostao sam bez ideja.
Cekaj da se jos neko javi, a do tada kupi jos koje ćebe.
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 00:07 - pre 186 meseci
Pisali smo u isto vreme pa nisam video.

Eto ti odgovor.
Regulator ti ne radi!!!
Kada je pec hladna vratanca trebaju da budu otvorena i kako se pec greje tako se ona zatvaraju.

Ne znam kako je uopste i radilo do sada.
Mislimo na isto?

(mogao bi i koju sliku unutrasnjosti da das)
cunak bi verovatno mogao da ocistis kroz vrata za lozenje nekim prirucnim "alatom"
 
Odgovor na temu

misha92
Mihailo Ostojic
Ucenik
Kovin

Član broj: 207519
Poruke: 15
*.cat-net.rs.

Sajt: www.cat-net.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 00:11 - pre 186 meseci
Jeste lepa,nego kad sam izbacio pepeo pa bilo jos uvek toplo i onda leglo tu da se ugreje i sad je prljavo skrozz :)

Da,tako uvek stoji regulator i kad je ugrejana pec... Dobro to za izbacivanje pepela,to radim svaki dan,ali to za struganje smole nisam radio(dobra ideja,ali ne znam cime!??),ali iz onog lavirinta kuda prolazi dim to cistim,tu mi se skuplja garez pa sa lopaticom cistim to... Samo ako mozes da mi kazes cime da strugam smolu??
Ako zelis da pobedis,ondaK ne smes da izgubis
 
Odgovor na temu

misha92
Mihailo Ostojic
Ucenik
Kovin

Član broj: 207519
Poruke: 15
*.cat-net.rs.

Sajt: www.cat-net.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 00:13 - pre 186 meseci
pa ne znam,lozimo tako vec 4 godine i nikad to nije radilo... i nikad nije prestizalo temperaturu preko 50c,a i to bude samo kad skroz ispraznim kotao... Kako bi to moglo da se namesti> da kupim novi ili kako.. ?
Ako zelis da pobedis,ondaK ne smes da izgubis
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 00:17 - pre 186 meseci
Nalozis necim sto ce brzo da ugeje pec i isto tako brzo da se ugasi plamen (šapurine)
tada smola odmekne i mozes lako da je sastruzes sa zidova.

Regulator ti ne radi!!!
Ni moj nije radio pa sam ga sredio i evo vec 15 god. radi bez problema.

Kupi nov i nemoj da se zezas.


Ali eto za probu
nalozi pec i digni ta vratanca dole i vidi dokle dogura temperaturu.
MORACES DA DEZURAS KOD PECI DA NE PROKLJUCA VODA
 
Odgovor na temu

misha92
Mihailo Ostojic
Ucenik
Kovin

Član broj: 207519
Poruke: 15
*.cat-net.rs.

Sajt: www.cat-net.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 00:21 - pre 186 meseci
vazi,uradicu kako si rekao to za smolu... a jel ima negde u pacevu da se kupi,posto vidim da si iz panceva,a tu sam blizu panceva???
I hvala ti puno,nadam se da ce ovo pomoci...
Ako zelis da pobedis,ondaK ne smes da izgubis
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 00:30 - pre 186 meseci
Cekaj malo.
Gledam opet ovu tvoju sliku i ne vidim nigde sarke.
Da li su ovo zaokruzeno vratanca ili to samo tako stoji?
(idem da se istusiram dok jos ima plina pa se vracam :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

misha92
Mihailo Ostojic
Ucenik
Kovin

Član broj: 207519
Poruke: 15
*.cat-net.rs.

Sajt: www.cat-net.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 00:33 - pre 186 meseci
jesu to su vratanca,ali se ne otvaraju same nego moraju rucno,jer kao sto vidis lanac je opsuten jer regulator ne radi...
Ako zelis da pobedis,ondaK ne smes da izgubis
 
Odgovor na temu

PedjaZ

Član broj: 48898
Poruke: 2062



+141 Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 01:11 - pre 186 meseci
Pa sto sve to nisi rekao u prvom javljanju?
Znaci i kada skroz vratanca otvoris on slabo greje?
Ako je tako onda kupovinom novog regulatora nista ne bi resio jer je problem jos u necemu drugom.
Sacekaj da se ljudi vrate sa posla pa pogledaj sta oni imaju da kazu jer ja nemam vise ideja.
Do tada isprobaj sve ovde napisano da bi znao sta ljudima da kazes.

Ako nista ne upali onda ti predlazem da se ozenis i bice ti toplo barem u krevetu.
 
Odgovor na temu

Rubber88

Član broj: 84071
Poruke: 76
212.200.65.*



Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 02:03 - pre 186 meseci
Ocisti ti hladnjak u kotlu gde se greje voda,ja jednu godinu ne cistim pa slabo gdeje,a 4 god je mnogo,shpahla u ruke i udji u kotao i cisti,pa javi kakav je ucinak,a sto se tice ovih vratanca meni to ne radi vec 5-6 godina,i stalno mi stoje na pola otvorena i nisam imao problema,koliko ti je visok dimnjak i to ima veze sa parnim grejanjem ??
muka,jad,beda :x
 
Odgovor na temu

misha92
Mihailo Ostojic
Ucenik
Kovin

Član broj: 207519
Poruke: 15
*.cat-net.rs.

Sajt: www.cat-net.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 15:56 - pre 186 meseci
Citat:
Rubber88: Ocisti ti hladnjak u kotlu gde se greje voda,ja jednu godinu ne cistim pa slabo gdeje,a 4 god je mnogo,shpahla u ruke i udji u kotao i cisti,pa javi kakav je ucinak,a sto se tice ovih vratanca meni to ne radi vec 5-6 godina,i stalno mi stoje na pola otvorena i nisam imao problema,koliko ti je visok dimnjak i to ima veze sa parnim grejanjem ??


Kako da ocistim hladnjak u kotlu,ako si sve to mislio na centralno grejanje,posto si napisao na kraju nesto za parno grejanje???

Citat:
PedjaZ: Pa sto sve to nisi rekao u prvom javljanju?
Znaci i kada skroz vratanca otvoris on slabo greje?
Ako je tako onda kupovinom novog regulatora nista ne bi resio jer je problem jos u necemu drugom.
Sacekaj da se ljudi vrate sa posla pa pogledaj sta oni imaju da kazu jer ja nemam vise ideja.
Do tada isprobaj sve ovde napisano da bi znao sta ljudima da kazes.

Ako nista ne upali onda ti predlazem da se ozenis i bice ti toplo barem u krevetu.


E uradio sve kako si rekao da ocistim pec i cackao sam nesto oko onog regulatora i sad se pomera ali pomalo tj. otvara se i zatvara pomalo... A za cunak ne znam kako da ga ocistim pokusavao sam ali ne mogu... e smolu sam istrugao sad cekam samo do koje ce temperature da stigne... ako uspe,veliko ti hvala!
Ako zelis da pobedis,ondaK ne smes da izgubis
 
Odgovor na temu

Rubber88

Član broj: 84071
Poruke: 76
212.200.65.*



Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 17:40 - pre 186 meseci
Niko nije pomenuo centralno,na parno grejanje se misli. . .

Pa lepo preko dana sacekaj da se ugasi izbaci sve pepeo,i onda lepo shpahlu u ruke i cisti unutrasnjost(tj:smolu i garez koji se nahvatao od vatre),obrati paznju unutra imas,gde prolazi voda tj:greje,to moras da ocistis(to je najbitnije. . .)Ja sam siguran da je to ...to,kazi mi koliki ti je pritisak vode u bar meter ??i nisi odgovorio visinu dimnjaka. ???


muka,jad,beda :x
 
Odgovor na temu

misha92
Mihailo Ostojic
Ucenik
Kovin

Član broj: 207519
Poruke: 15
*.cat-net.rs.

Sajt: www.cat-net.co.yu


Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 17:57 - pre 186 meseci
Citat:
Rubber88: Niko nije pomenuo centralno,na parno grejanje se misli. . .

Pa lepo preko dana sacekaj da se ugasi izbaci sve pepeo,i onda lepo shpahlu u ruke i cisti unutrasnjost(tj:smolu i garez koji se nahvatao od vatre),obrati paznju unutra imas,gde prolazi voda tj:greje,to moras da ocistis(to je najbitnije. . .)Ja sam siguran da je to ...to,kazi mi koliki ti je pritisak vode u bar meter ??i nisi odgovorio visinu dimnjaka. ???


pritisak vode je kada nije zagrejana pec 2 bara,a posto je sad dostigla temeperaturu 50C pritisak vode je skoro 3 bara....Jutros sam to sve uradio,sad cekam rezultate kad se malo napuni pec kako ce grejati... Ne znam koja je visina dimnjaka,moracu da izmerim pa da ti kazem odprilike....
Ako zelis da pobedis,ondaK ne smes da izgubis
 
Odgovor na temu

Rubber88

Član broj: 84071
Poruke: 76
212.200.65.*



Profil

icon Re: Problem sa kotlom za centralno grejanje08.01.2009. u 18:24 - pre 186 meseci
Ejj,to je mnogo 3 bara. . .hm,meni kad se zagreje stoji na 1.7-1.8,najvise do 2 bar,kolko imas ukupno radijatora,kolko manjih i kolko vecih ??A dimnjak itekako zna da napravi problem,a ovo za 3 bara mislim da je mnogo. . .


Ne moze kotao da stigne da ugreje toliku kolicinu vode,u sistemu. . .
muka,jad,beda :x
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: TechZone :: Grejanje :: Problem sa kotlom za centralno grejanje

Strane: 1 2 3

[ Pregleda: 29232 | Odgovora: 45 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.