Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 89432 | Odgovora: 463 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 16:06 - pre 183 meseci
@cozmo_im ... iz tvojeg teksta se mozhe zakljuchiti da insinuirash da je zato shto su smatrani za krimose broj jedan policajac namerno pritisnuo obarach. Ako to nije tako, onda je cela argumentacija bespredmetna, jer se nesrecan sluchaj deshava i kada prolazish kroz 4 crvena i kada ne prolazish ni kroz jedno, i svodi se na neposhtovanje procedure o rukovanju oruzhjem, ili procedure o privodjenju kada se desilo da dodje do opaljivanja oruzhja. Razlog zashto to mora da bude adekvatno procesuirano jeste shto ne zhelim da sutra mene zaustavi neki mamlaz sa oruzhjem podeshenim na najosetljivije, samo zato shto vozim isti auto kao osumnjicheni, i da onda taj isti mamlaz kine jer je jeo pasulj sa biberom pa pritisne obarach i raznese mi glavu. Eto, veoma kratko i jasno - to je cela srzh problema - ne mozhe da se tek tako dozvoli da prodje ubistvo ljudskog bica zbog nechije nesposobnosti.

@Slobodan Miskovic, za pochetak znam da porodica ubijenog ne zhivi srecnije. A kao shto ide ona pricha, kada su doshli po mene nije niko ostao da se buni, ovo isto se mozhe tebi desiti ili nekome iz tvoje porodice, kada veoma sumnjam da bi zastupao isto mishljenje samo zato shto je neki majmun prekrshio protokol i pogreshno rukovao oruzhjem.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 16:16 - pre 183 meseci
@stsung

Ja ne bih dozvolio sebi da se nadjem u situaciji da prolazim kroz 4. crveni svetla dok bezim od interventne.
Eto toliko...

E sto se tice tvoje misli da je sve jedno da li je prosao kroz jedno ili 4. crvena svetla to sve stoji kada budes nasao slucaj da je neko iz policije ubio nekoga zbog prelaska na jedno crveno svetlo bez da bezi, do tada ovo sto se desilo je usamljen slucaj.
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 16:17 - pre 183 meseci
Citat:
cozmo_im: Neces stradati ako ne bezis od njih. Mozes da dozivis malo vise neprijatnosti i vredjanja (ja imam iskustva sa njima ihihaj, radio sam sa Slavkom Curuvijom pa su nas i pratili i sve i svasta, bolje da ne pricam) ali ako bezis od njih, ne zaustavis se na nekoliko crvenih, nema tu price NIKAKVE ti si tad tretiran za krivicno delo opiranja pri hapsenju i mogu ti rade sta hoce.

Takvi su, tako rade, takav je zakon i cao, mozemo mi do sutra da zalimo decka koji je, verovatno, nevin nastradao, jer mu je drugar malo divljao. Mozda i nije, utvrdice istraga, ali je dokazano da je jurcao kroz crvena svetla od Aleksinackih Rudara do O. Brigada br. 44. Znaci tu ima nesto - bezao je i nije hteo da se zaustavi. Da li je nesrecni mladic ucestvovao davanjem podrske, to ne znamo - mozda mu je govorio da stane, mozda se uspanicio i prepustio situaciju kolegi koji je vozio...

Zasto sad svi brane vozaca? Sto je, dodjavola, bezao kad je video Pajero u retrovizoru? Da je stao, mozda bi dobio neki samar, malo bi ga izvredjali, zvali saobracajnu patrolu i to je to!

Dakle, ako neko ima iskustva sa njima, onda sam to recimo ja i moje kolege fotoreporteri i novinari, a da ne pricam o Curuviji kako je zavrsio - svi to dobro znate.

Svako vece na dezurstvu u redakciji smo se naslusali svacega, videli svasta i to je jednostavno njihova procedura i to je to.

4 ujutru, prolazis kroz crveno, oni krecu u poteru, vidis ih, bezis, prolazis kroz 2...3...4 crveno. Automatski si postao krimos broj 1 kod njih. Nema cile-mile.

Kod mene lik u naselju prolece kroz centar naselja sa 150 na sat, ulicom setaju ljudi, deca (bilo je oko 22h). Interventna kupuje cigare na trafici. Cim su ga videli uskacu u Pajero i za njim. Posto znamo lika, on je stao cim ih je video - malo su ga istamburali, zvali saobracajnu, popio dozvolu na godinu dana zbog pijanstva i brze voznje i uslovnu kaznu. Dakle - on je ugrozio bezbednost ljudi, interventna se tu nasla, pojurila ga - i to je to. Covek je ispao pametan pa je stao odma i digo ruke. Znao je sta ga ceka iako je bio pripit.

A ovi su jos i bezali, nisu stali, projurili kroz 4 zatvorena semafora...

Elem, ako je pandur kriv - kriv je i tacka. Ide na robiju i gotovo, letece glave u jedinici i to je to. Ako se utvrdi bilo kakva naznaka opiranja pri hapsenju, bice kriv za ubistvo iz nehata.

Ne branim pandure, imam sa interventnom i specijalcima losa iskustva od pre 10-11 godina i kad su bili protesti 96-97 i znam princip rada istih.

Znaci, da je taj sto je vozio MALO razmislio mogao je odmah da stane, da primi koju samarcinu i da se spremi za sudiju za prekrsaje. Ovako... tragican dogadjaj.



A zasto da "primi koju samarcinu" da je npr. odmah stao??? I zasto je tog lika kod tebe u naselju interventna "malo istamburala" kad nemaju pravo na to, a lik odmah stao??? Ili zasto da ga vredjaju? Ko su oni, frajeri, a? Pa mogu da drkaju koga hoce (dok ne nalete na one kojima ne smeju ni dobar dan/dobro vece da kazu)? Na sta to bre lici, zbog tolerisanja takvih postupaka i dolazi do ovakvih - mnogo tragicnijih.

@ Slobodan Miskovic: Oni ne bi bezali da ovi nisu krenuli za njima. Oni su prosli kroz crveno (saobracajni prekrsaj) i prosli bi kroz jos 3 crvena (isto saobracajni prekrsaj) da se nisu umesali kauboji posle prvog prolaska. Da nisu krenuli za njima, krivicnog dela bezanja od pandura ne bi ni bilo.
 
0

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 16:22 - pre 183 meseci
Citat:
Oni ne bi bezali da ovi nisu krenuli za njima. Oni su prosli kroz crveno (saobracajni prekrsaj) i prosli bi kroz jos 3 crvena (isto saobracajni prekrsaj) da se nisu umesali kauboji posle prvog prolaska. Da nisu krenuli za njima, krivicnog dela bezanja od pandura ne bi ni bilo.


Auuu, jbt...izlazim ja iz ove diskusije...
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 16:28 - pre 183 meseci
^Sto? Nesto ti tu nije jasno ili jednostavno ne znas da su interventna i saobracajna jedinica/patrola dve razl. stvari. Njihov posao je bio da jave saobracajcima da je to-i-to vozilo proslo kroz crveno u ulici toj-i-toj i u kom se pravcu krece, gotova stvar. Nije njihov posao da jurcaju i zaustavljaju nasumicno i/ili da se bave poslom saobracajaca. Ako to zele, nek' traze premestaj u neku jedinicu saobracajne policije.
 
0

fanfon
Apatin

Član broj: 15355
Poruke: 2658
93.86.4.*



+363 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 16:35 - pre 183 meseci
Da li je objavljena zvanicna verzija ovog dogadjaja ili mozda svedocenja obe strane sta se desilo?
Use Your Mind. Or someone else will.
 
0

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 16:45 - pre 183 meseci
@Slobodan Miskovic ... prochitaj josh jednom moju poruku, kao i prethodnu poruku na koju je ta replika - nisi najbolje razumeo poentu shta sam rekao. I cosmo i ti zastupate teoriju "da nisu prolazili kroz crveno/bezhali ne bi se to ni desilo", koja je po meni jednostavno promashena, jer u istom trenutku zastupate ideju da je stvar nesrecan sluchaj. Nesrecan sluchaj se deshava bez obzira na to da li si zaustavljen zato shto si proshao kroz 4 crvena ili zato shto su te zaustavili bez razloga samo zato jer vozish isti auto kao neki osumnjicheni. Verujem da jeste nesrecan sluchaj, u smislu da nije taj policajac namerno ubio lice, ali je stvar ovde u tome da je pomenuti policajac svojom nesmotrenoshcu doveo do toga da lice strada, bilo neposhtovanjem pravila kod rukovanja oruzhjem, bilo neposhtovanjem pravila kod privodjenja, a za to je on jednostavno kriv, jer u prvom sluchaju da je drzhao oruzhje podesheno kako treba ne bi moglo da se desi da sluchajno dodje do opaljivanja (shto je zvanichna pricha sa mupovog sajta), niti da je sluchajno pritisnuo oroz kada je lice izvlachio iz kola jednom rukom (shto su neki ovde na forumu naveli).

Zbog toga je potrebno da se to adekvatno procesira, jer se svako od nas sutra mozhe naci u ovakvoj situaciji, bez obzira da li ste proshli kroz crveno ili ste zaustavljeni jer ste u slichnom vozilu kao neki krimosi, pa da vam neki mamlaz zbog svoje nesmotrenosti smesti metak u glavu "sluchajno" jer je prekrshio proceduru u rukovanju oruzhjem.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 16:48 - pre 183 meseci
Citat:
Challenger:
@ Slobodan Miskovic: Oni ne bi bezali da ovi nisu krenuli za njima. Oni su prosli kroz crveno (saobracajni prekrsaj) i prosli bi kroz jos 3 crvena (isto saobracajni prekrsaj) da se nisu umesali kauboji posle prvog prolaska. Da nisu krenuli za njima, krivicnog dela bezanja od pandura ne bi ni bilo.


e ovo je stvarno izjava

dakle trebali su ih pustiti da idu po citavom gradu kroz crveno ,jer eto,ne zaustavlja se vozilo koje propici kroz 4 crvena,tako nekako?
 
0

Vic
Error974
BI&SE
Beograd

Član broj: 16118
Poruke: 396
93.86.221.*



+49 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:04 - pre 183 meseci
Saobracajna - Interventa.. ovi mogu ovi ne mogu... Mislim kakve su to gluposti. I saobracajna i ova druga pripadaju organima reda, zar ne? Da su toliko odvojeni saobracajci ne bi nosili pistolje jer po toj logici oni smeju samo da zaustavljaju i legitimisu!?!?! Interventna je imala sva prava da pojuri onog ko nije stao na crveno u sred noci, jer taj krsi zakone i narusava red i mir. Da neko nasrne na nekoga a u blizini saobracajac, sta zelite da se desi? Da saobracajac okrene glavu na drugu stranu i pozove interventnu ili da sam intervenise?
ERROR974
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:17 - pre 183 meseci
^Naravno da prvo pozove interventnu, a onda i sam intervenise (dok ovi ne dodju). Kojim intenzitetom i redom, zavisi od broja napadaca, ugrozenih, itd, itd. Svi sve mogu, ali ne treba da rade tudji posao, a posebno da ne zloupotrebljavaju polozaj i prekoracuju ovlascenja pravdajuci se svojim/tudjim poslom.
btw. U organe reda spadaju i sudije, pa ne trce za nekim kad prodje kroz crveno...

@ Horvat: Zna se na koji nacin se zaustavlja neko ko krsi propise, ovako sigurno ne. Postoji nekoliko procedura, zavisno od specificne situacije. A ne moze se porediti ceo grad i <1km (znaci, max 30-ak sekundi "potere"). Ako ti to nije jasno, zalim slucaj... Takodje zalim i ostale koji smatraju da je ok da vas intervetna ponizava/psuje/maltretira/tuce kad vas zaustavi, cak i kada se poslusno odmah zaustavite i ne pravite probleme. Zao mi je sto cu vas razocarati, ali to nije normalno. Ni takvo (njihovo) ponasanje, ni tolerisanje iste, a posebno podrzavanje.

[Ovu poruku je menjao Challenger dana 24.03.2009. u 18:35 GMT+1]
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:20 - pre 183 meseci
Challenger je izuzetan poznavaoc policije i njenih ovlascenja, otprilike onako kako Marica zamislja policju i drustvo.

Zamisli da su kojim slucajem stali odmah posto su videli da je policija za njima... ali ne, prevelike su oni baje za to, zasto da se zaustave na saobracajnom prekrsaju kad sada imaju divnu priliku i da se krivicno gone bezanjem od interventne - kakve ce to price u kraju da budu sa ortacima (naravno sa ostalim potvrdjenim 'kero-mrscima')... uh da je bio neki pesak tu pa da i njega potkace...
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:28 - pre 183 meseci
^ Nema veze zamisljanje policije nego cinjenice. Tako jeste, ali se tako ne radi. Postoje pravila (vrlo detaljna), ali se ne postuju. Da te pitam nesto, otkud ti znas da se nisu zaustavili odmah? Otkud znas kada su oni (tj. vozac) videli pandure? Mozda neko vreme (a mozda uopste) nije gledao u retrovizor? I sta sad? Shvati(te) nesto: oni su prosli kroz crveno, panduri ih videli pa tek onda krenuli za njima. Dakle, nisu panduri bili parkirani pored, zaustavljali ih a oni mrtvi-hladni prosli pored, ne zaustavljajuci se.
 
0

ZaMpA
Marko Kaćanski
Srbistan

Član broj: 73700
Poruke: 171
*.adsl-1.sezampro.yu.



+226 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:28 - pre 183 meseci
Ajde sada svi vi koji branite ovog decka, razmislite malo zasto se VAMA ovako nesto NIJE desilo ?
.
..
....
Zato sto NISTE URADILI ono sto je taj majmun URADIO.

Nikad nisam imao problema sa interventnom, PITAM SE ZASTO?
'rani bota pa šalji na forum
 
0

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:32 - pre 183 meseci
@ZaMpA ... nece se desiti svima, ali je dovoljno jednom. Ljudski zhivot je izgubljen, bez ikakvog razloga, to je poenta, a ne da se teshimo time shto eto nismo mi nastradali vec neko drugi jer smo mi "dobri", kada je savrsheno jasno da se ovo mozhe desiti bilo kome ako policajac nestruchno rukuje oruzhjem.
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:33 - pre 183 meseci
Mogu oni da se voze 20 blokova (bezeci od policije) i da tvrde da zapravo nisu bezali jer ih nisu ni videli. Medjutim, sta mislis kome se u toj situaciji veruje, pijanom (potvrdjeno) vozacu, ili policajcu na duznosti?
Svejedno ce krivicno da se goni...

Uostalom, jesi ti procitao deo "Prošli smo kroz crveno. Nisam zaustavio vozilo kad je policija to tražila." ?! Dokle vise da se bavimo tim?
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

Challenger

Član broj: 37755
Poruke: 156
93.86.3.*



+1 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:36 - pre 183 meseci
^ Tacno tako, ali ce nekome da se veruje (uglavnom OSL-u) na sudu, a ne da presudjuje to isto OSL

Uuu, al' su sad odjednom fini -> http://www.blic.rs/hronika.php?id=85069
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:55 - pre 183 meseci
Citat:
Challenger:zasto da "primi koju samarcinu" da je npr. odmah stao??? I zasto je tog lika kod tebe u naselju interventna "malo istamburala" kad nemaju pravo na to, a lik odmah stao??? Ili zasto da ga vredjaju? Ko su oni, frajeri, a? Pa mogu da drkaju koga hoce (dok ne nalete na one kojima ne smeju ni dobar dan/dobro vece da kazu)? Na sta to bre lici, zbog tolerisanja takvih postupaka i dolazi do ovakvih - mnogo tragicnijih.


Pa ajde stavi se u situaciju da si sa detetom, letnje vece, setas klinca u kolicima, dolazis kod pesackog u centru naselja (a tu je jos i dosta ljudi) a manijak sa Hondom CRX proleti sa 150kmh na metar od tebe? Pa UBIO BI BOGA U NJEMU da ga dovatim.
 
0

optix
CH

SuperModerator
Član broj: 7009
Poruke: 1867
212.200.240.*



+101 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:57 - pre 183 meseci
Znaci, iako beze od policije - krivicno delo, to zapravo nije bezanje od policije i krivicno delo sve dok ne dodje do suda?! I policija nema pravo da nastavi sa poterom?
Mislim kad bi tako stvari funkcionisale, policija bi mogla da igra sah u radno vreme isto bi bilo... :))
"99% of your thought process is protecting your self-conceptions,
and 98% of that is wrong."
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 17:59 - pre 183 meseci
Jos da dodam za ovog s Hondom:

U pitanju je bilo nasilnicko ponasanje, ali kako nije imao nekih prekrsaja dotad (klinac je tek par meseci vozio taj auto) osudili su ga samo za pijanstvo, prekoracenje brzine i dobio je, kao sto rekoh, oduzimanje dozvole 12 meseci i uslovnu kaznu + da plati.
 
0

cozmo_im
Ivan Miladinovic
Direktor svemira i galaktickih
postrojenja
Zemun

cozmo_im
Član broj: 31495
Poruke: 5566
*.dynamic.sbb.rs.



+896 Profil

icon Re: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca24.03.2009. u 18:01 - pre 183 meseci
Citat:
Challenger: Uuu, al' su sad odjednom fini -> http://www.blic.rs/hronika.php?id=85069


Treba proveriti svaki postupak pandura, s tim se svi slazemo.

Istraga ce utvrditi sta se desilo.

Jedno znam, iz iskustva (obimnog) sa policijom je:

- Nikad, ali NIKAD nemoj bezati interventnoj ili specijalnim jedinicama bilo koje vrste. Ako si ucinio prekrsaj a nemas sta da krijes nema sta da im bezis. U 99% slucajeva kad stanes a oni te zaustave zbog prekrsaja zovu saobracajce.
 
0

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: MUP: Đorđe Zarić nastradao od hica policajca
(Zaključana tema (lock), by pajaja)
Strane: << < .. 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24

[ Pregleda: 89432 | Odgovora: 463 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.