Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spreman socijalni program :)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Spreman socijalni program :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23990 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
194.12.232.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 17:50 - pre 183 meseci
Pa argument je to sto ne znam nikoga da je preko veze usao u drzavnu sluzbu... U banke, privatne firme i slicno da, ali u drzavnu sluzbu ne... Jbg...
 
Odgovor na temu

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
212.200.30.*

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 18:02 - pre 183 meseci
Citat:
Pa argument je to sto ne znam nikoga da je preko veze usao u drzavnu sluzbu...


Socijalna izolacija nije dobra za psihicko zdravlje ;)

Heh, salim se. Ima ih dosta, to je sigurno, i taj problem treba resavati,
kao i sve ostale.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 18:04 - pre 183 meseci
Sa druge strane treba uzeti u obzir to da gradjanin Srbije ne finansira to radno mesto u privatnoj firmi ili banci, tako da ga apsolutno ni ne treba zanimati koga ce oni zaposhljavati i kolike ce im biti plate.

Kratka pretraga je dala ove rezultate:

http://www.blic.rs/stara_arhiv...a/2006-02-25/strane/srbija.htm -> Posao u miraz

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=65549 -> Ministar apelovao na štednju, pa zaposlio suprugu u Pošti

http://www.blic.rs/ekonomija.php?id=60410 -> Škundrić zaposlio bratanca u „Jugorosgasu“ (ovo je malo drugachija varijanta)

http://www.blic.rs/stara_arhiv...2004-12-09/strane/politika.htm -> A od kuma, fotelja!

http://www.blic.rs/vojvodina.php?id=86063 -> Brat i sestra predsednice suda među porotnicima

http://www.blic.rs/stara_arhiv...2006-01-13/strane/politika.htm -> Ministri udomili supruge, sinove...

http://www.blic.rs/stara_arhiv.../2005-01-18/strane/drustvo.htm -> Rođaci biraju sudije

http://www.blic.rs/stara_arhiv...2007-02-07/strane/srbija.htm#1 -> Predsednik opštine kroji radna mesta

http://www.blic.rs/stara_arhiv...a/2006-06-20/strane/srbija.htm -> Brat Velje Ilića pretio novinaru (pretio mu zbog teksta o nepotizmu)

http://www.blic.rs/temadana.php?id=69923 -> Kumovske i rodbinske veze umesto konkursa

http://www.blic.rs/stara_arhiv...06-09-04/strane/srbija.htm#nis -> Nepotizam i nesposobnost

Mogli bi ovako nastaviti do sutra verovatno a mene mrzi da pretrazhujem i ostale novine ... a ovo su sve javno objavljene stvari i nikome nishta.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
194.12.232.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 18:06 - pre 183 meseci
Citat:
Sa druge strane treba uzeti u obzir to da gradjanin Srbije ne finansira to radno mesto u privatnoj firmi ili banci, tako da ga apsolutno ni ne treba zanimati koga ce oni zaposhljavati i kolike ce im biti plate.


Kako ne finansira? Odakle pare privatniku za platu radniku? Pale sa neba? :) Ili od profita koji je napravio naplacujuci robu i usluge? :)
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 18:10 - pre 183 meseci
Pare privatniku su "pale" od njegovog rada. Ako taj privatnik ne radi nishta, nece imati para. Ako njegov radnik ne radi nishta, dobice otkaz jer nece hteti da placa radnika koji ne radi. Ako ti zaposhljen preko veze u drzhavnom aparatu ne radish nishta, dobijesh unapredjenje ako tvoja stranka dobije veci broj mesta u skupsthini. Meshash babe i zhabe. U drzhavnom aparatu su zaposhljeni ljudi koje placaju gradjani srbije, a u privatnoj firmi su zaposhljeni ljudi koje placa ta firma, a toj firmi niko ne daje novac iz poreza da bi ih isplacivala. Imash chudno vidjenje stvari.
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.83.*



+9 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 18:15 - pre 183 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: ...Privatnik daje otpremnine svojim zaposlenima jer su oni za njega stvorili neku vrednost. Tako i sluzbenici u drzavnim sluzbama otpremninu dobijaju od drzave odnostno indirektno od gradjana jer su radili u njihovoj sluzbi odnosno za njih (drzavu).
Taj privatnik i njegovi zaposleni stvaraju vrednost; službenici u državnim službama je uglavnom troše, jer su tu gde su da bi državi završavali posao, a u mnogo manjem broju da bi završavali posao privatniku i njegovim radnicima, odnosno ostatku građanstva. Te otpremnine o kojima pričamo nisu investicija, već razbacivanje novca.

Citat:
Razlika u platama jeste tolika u svakoj zemlji u tranziciji i to je normalno jer proizvodnja odnosno privreda nije razvijena.
A kako misliš da će privreda da se razvije? Pa, valjda država treba da privredi koja nije razvijena stvori uslove za normalan rad i ostavi prostora da se razvije, da zavrti veće sume, a ne da po svaku cenu uzme što više sada, a nadalje nije bitno? Ili je, možda, jedini važan period do sledećih izbora?
Moj primer: vlasnik sam malog preduzeća (5 zaposlenih + ja), osnovna i jedina delatnost proizvodnja, nebitno čega; znači nikakva trgovina/maloprodaja/usluge/trange-frange. Uredno sam podneo poresku prijavu koja je odbijena, i dobio sam poresko rešenje koje je bilo (kad se preračuna) tačno 25% veće od prijave. Kada sam sa knjigovođicom otišao u poresku upravu da to regulišemo i pitao zašto i na osnovu čega je prijava odbijena, i rešenje uvećano za četvrtinu, dobio sam odgovor, citiram: "Znate šta, u tržišnoj privredi se plaća i tržišni porez!". Molba za preispitivanje (ili kako je već knjigovođica to sročila) je odbijena i morao sam to da platim. Tih 25% je u ciframa bilo oko 4.200 EUR, što mi je, naravno odložilo kupovinu mašine koju sam planirao da nabavim, i naravno odložio sam prijem još jednog radnika. "Tržišni porez"? Tebi je to u redu? Možeš ti iz udobnosti svoje fotelje u Zemlji Dembeliji zvanoj EU da teoretišeš koliko hoćeš, ali poslovanje u nepredvidivoj Srbiji je daleko od EU idile. Na kraju krajeva - vrati se ti lepo ovde, otvori firmu, pa primeni to što govoriš.

Citat:
Nego pitanje za ove sto se bune....da li bi dali otpremnimu ovim radnicima da odu iz drzavne sluzbe ili bi ih placali jos 5 godina :)
Već sam ti napisao:
Citat:
ajdeBre: ...Nikakve otpremnine/nadoknade ne bi smele da se isplaćuju nikome ko je primao platu iz budžeta. Treba otpustiti suvišne & štetne, a preostalima smanjiti i zamrznuti plate....
ili, kao što je a1200 napisao:
Citat:
a1200: ...Jednostavno, vase usluge vishe nisu potrebne - prijatno, dovidjenja


Citat:
a1200: ...bih im dao otpremninu u visini plate za 3 meseca (max 6 meseci)...
Ovo je u redu za zaposlene u privatnim firmama.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.150.*



+7 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 18:50 - pre 183 meseci
@Slobodan Miskovic
Citat:
Ovi sto se bune sada, zasto se niste bunili svo ovo vreme dok su isplacivane plate tom brutalno glomaznom drz. aparatu? Vidim da je u pitanju ocigledno fenomen kiselog grozdja. :)

Argument?...samo tvoje viđenje?
Citat:
Tako i sluzbenici u drzavnim sluzbama otpremninu dobijaju od drzave odnostno indirektno od gradjana jer su radili u njihovoj sluzbi odnosno za njih (drzavu).

U kojoj ti to državi živiš čoveče!?!?
Negde baš na ovom sajtu je objavljen podatak da je od 2000.te do sada broj izvršilaca u državnom aparatu uvećan za 350 %!!!
Trebalo bi po tvojoj nekoj logici da nam država funkcioniše bar 3,5x bolje nego prethodna!?!
A,ti očigledno nemaš pojma kako ovde stvari funkcionišu.
I sad ih je odjednom,gle čuda mnogo,treba i suzu da pustim što će da se ovajde iz budžeta i to za MOJE pare.
Citat:
Znaci za manje od 2 godine se investicija isplati.

Kojim argumentom potkrepljuješ tvoju tvrdnju da je to INVESTICIJA???

Citat:
Verovatno znas da nije lako uci u drzavnu firmu.

Koji su to kriterijumi po kojima to nije lako?
To što ti ne znaš nikoga ko je preko veze ušao u državnu službu nije NIKAKAV ARGUMENT za potkrepljivanje tvojih tvrdnji.

Iz svih tvojih navedenih citata očigledno je da ni ti ne patiš od preterane argumentacije,pa tvoju pretnju smatram ČISTOM MANIFESTACIJOM SILE s pozicije na kojoj se nalaziš na ovom forumu.
O ovome bi trebalo i tvoji nadređeni da porazmisle.

Primereno ostalim diskutantima mogu i ja sebi da priuštim malo offtopica-a...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 19:23 - pre 183 meseci
^^necu ja tu nikog da branim,ali rekao bih [moguce da gresim] da je trazio argument prvenstveno na onu tvoju "primedbu" vezanu za deltu ;)

Citat:
Slobodan Miskovic: Kako ne finansira? Odakle pare privatniku za platu radniku? Pale sa neba? :) Ili od profita koji je napravio naplacujuci robu i usluge? :)


privatnik - proizvodi/prodaje/vrsi neke usluge koje gradjanin moze,a i ne mora da kupi/koristi

drzavni sluzbenik - radi sta vec radi [zavisno od posla] - gradjanin mora da placa [prvenstveno,ako ne plati utaja poreza,placa preko pdv-a...i tako dalje] ,dakle hoce nece,placa mu platu bez da hoce nece

ne?
 
Odgovor na temu

vladd

Član broj: 37217
Poruke: 12059
93.86.153.*



+5251 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 19:52 - pre 183 meseci
Ako dodamo jos da je dobar deo zaposlenih u drzavnoj administraciji vec pokupio bar jednu ili dve otpremnine, onda sve dobija lepsi prizvuk.

Otpremnina im dodje kao periodicni bonitet za vernost partiji-drzavi..

Poz
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 20:03 - pre 183 meseci
Da se nadovezhem na prethodnika ...

Privatnik ako ne radi, nece ni imati robu/uslugu koji bi prodao, i ostace bez para, a gradjanin mu nece dati novac jer nema za shta da mu da. Ako mu je dao novac unapred za neshto i privatnik to nije isposhtovao, krecu potrazhivanja povracaja sredstava, tuzhbe itd, i gradjanin mu vishe nishta nece davati od novca.

Drzhavni aparat ako ne radi, takodje nema robu/usluge koju je trebao da proizvede (bilo da je to novi zakon, ili nechiji lichni dokumenti, ili donoshenje presude), ali gradjanin MORA da i dalje placa porez. Ovaj porez iako se nekada dovodi u vezu sa obichnim harachom, je u stvari obaveza svakog gradjanina, a obaveza je jer su ti isti gradjani se skupili i rekli (doneli zakon) da svako ko radi mora da placa porez na zaradu, da svako ko ima imanje mora da placa porez na imanje itd itd. Taj zakon su doneli jer je potrebno da se finansiraju ZAJEDNICHKI poduhvati, koji treba da SLUZHE tim istim gradjanima koji placaju pomenuti porez - da ih shtiti policija od napada iznutra, da ih shtiti vojska/bia od napada spolja, da im obezbedi dokumente za putovanje u inostranstvo, da organizuje osnovno i srednje obrazovanje, da donosi zakone koji ce sluzhiti za dobrobit gradjana (bela shengen lista?) itd itd.

Dakle, drzhava je u sluzhbi gradjana, to je valjda jasno. Privatnik nije u sluzhbi gradjana, vec radi posao koji radi da bi lichno profitirao, i za sav taj profit on opet po zakonu gradjana placa poreze, nakon chega se njegova obaveza prema toj drzhavi odnosno njenim gradjanima faktichki zavrshava - koliko je zaradio zaradio je, mozhda ce od toga izgraditi bazen u kuci, ili ce mozhda njegovi radnici imati 5000 evra plate, to nije problem gradjana, jer je porez na to sve uredno placen, i placene usluge/robu je privatnik isporuchio. Isto tako nije problem gradjana da li ce taj privatnik da zaposli svoju jetrvu da mu bude sekretaricu, jer ce iz svojeg profita da je isplacuje, i takodje na njenu platu ce placati porez. Mi ovde imamo sluchaj da drzhava (koja je neshto slichno kao ta firma) svoju robu/usluge NE ISPORUCHUJE, vec pokushava da svoj nepotizam naplati od gradjana uvodjenjem solidarnih poreza, uvodjenjem vecih akciza pa da gradjani moraju vishe da placaju itd, a dodatno hlanovi drzhavnog aparata zaposhljavaju svoje jetrve, samo shto jetrvinu platu nece oni placati vec gradjanin, i zbog toga je ovo I TE KAKO problem gradjanina, je placa da neko ne bi nishta radio, a sada kada je kriza krenula imamo situaciju da novca vishe nema i da taj isti aparat hoce od gradjana da uzme josh novca da ne bi nishta radio - pogledajte samo ovu ujdurmu od NIS-a .. zbog nesposobnosti takvih nepotistichkih "politichki podobih" likova ima da placamo kojekakve penale Rusima, koji se ponashaju samo u skladu sa ugovorom koji su upravo ti pomenuti "podobni" potpisali - a na shtetu gradjanina.

Svako dobro.

Edit: Ah da ... i onda ima rechi o davanju ogromnih neprimerenih otpremnina opet iz dzhepa gradjanina ... tog istog gradjanina koji ne mozhe vishe da kupuje benzin jer je neko podigao akcize (bez razloga!), tog istog gradjanina koji se budi u 4 ujutru da bi otishao u SUP da izvadi lichna dokumenta i mora tamo ceo dan da provede, tog istog gradjanina koji ne mozhe da putuje nigde van zemlje jer u skupshtini umesto da rade na beloj listi oni se polivaju zhutom bojom, svadjaju se medjusobno, ometaju zasedanje vikom itd itd ... i uzeti i sve one gore linkove - zaposhljavaju robinu mimo bilo kakvog reda i protokola ... i taj gradjanin treba to mirno da podnosi? To bi jedino izjavio neko ko je chlan tog aparata, ili neko ko sve ove aspekte jednostavno ne shvata, normalan gradjanin ovo ne mozhe da mirno podnosi, i prirodno je da se buni, isto kao shto bi se ja bunio da u rachunarskoj prodavnici naruchim rachunar core2duo a oni mi isporuche spektrum.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.150.*



+7 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 20:27 - pre 183 meseci
Citat:
^necu ja tu nikog da branim,ali rekao bih [moguce da gresim] da je trazio argument prvenstveno na onu tvoju "primedbu" vezanu za deltu ;)

On u broju ispoljenih "primedbi" i "sumnji" svakako prednjači u odnosu na ostale diskutante,pa i mene,tako da mu baš to ne daje za pravo da istupa isključivo sa pozicije na kojoj je.
Nakon mog odlaska iz državnog organa u kome sam radio,od 2000.te godine do danas broj izvršilaca je u toj ustanovi povećan za 100% i to u delu manje stručnog,administrativnog osoblja!!!
Ono što sam izneo u postovima osnovano je IN VIVO,za razliku od mnogih njegovih IN VITRO viđenja.
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 20:28 - pre 183 meseci
Citat:

Slobodan Miskovic: Kako ne finansira? Odakle pare privatniku za platu radniku? Pale sa neba? :) Ili od profita koji je napravio naplacujuci robu i usluge? :)


Eehh... ti uvek imas pravo da ne koristis usluge banke, da predjes u drugu banku, da izaberes koju uslugu zelis i samim tim kada i koliko ces da platis.

Sa slucajem drzave, ti nemas nikakav izbor, svaki dinar koji zaradis biva oporezovan... sve sto kupis, biva oporezovano - ti imas obavezu da finansiras drzavu, i tu obavezu je propisala sama drzava. Sweeet :)

Osim toga, ti kao gradjanin postavljas svoje predstavnike u vlasti - ne biras direktora svoje banke. Dakle, drzava odgovara tebi (i ostalim gradjanima) za razliku od privatne firme koja odgovara svojim vlasnicima.

Samim tim, to je apsolutno neuporedivo. Mesati drzavnu administraciju sa privatnim firmama je totalno suludo.

Drzava koja je od sebe napravila socijalni servis za povlasceni sloj ljudi koji se zovu "politicari" i koji raste kao tumor je primer apsolutno propale drzave - uopste uzevsi, to je najveca mana predstavnicke demokratije uopste, jer stvara kvazi-legitimnu kancerogenu strukturu koja je u stanju da zaduzi sopstvene gradjane radi svojih licnih guzica. Kad to pogleda, covek definitivno ima postovanja za Rumune, Francuze, itd... ljudi koji nisu 3.14cke i imaju prag iznad koga ne mogu da ih gaze, vec uzimaju stvar u svoje ruke.


DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.150.*



+7 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 20:41 - pre 183 meseci
Citat:
Sa slucajem drzave, ti nemas nikakav izbor, svaki dinar koji zaradis biva oporezovan... sve sto kupis, biva oporezovano - ti imas obavezu da finansiras drzavu, i tu obavezu je propisala sama drzava. Sweeet :)

Izbor postoji...
ali samo u vidu građanske neposlušnosti...

Videćemo uskoro kakvim će "finansijskim efektima" da rezultiraju NOVOFORMIRANE SLUŽBE ZA NAPLATU POREZA pri lokalnim samoupravama.

Trebaće puno para za te "otpremnine"....
 
Odgovor na temu

gajo2
Budapest

Član broj: 62614
Poruke: 518
*.dynamic.dsl.t-2.net.

Sajt: b.flyingoranges.com


+117 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 21:00 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Kad to pogleda, covek definitivno ima postovanja za Rumune, Francuze, itd... ljudi koji nisu 3.14cke i imaju prag iznad koga ne mogu da ih gaze, vec uzimaju stvar u svoje ruke.
Srbija hvala bogu jos nije (nikad) dostigla tu bedu koja je naterala Rumune da se pobune protiv Causeska
 
Odgovor na temu

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7173 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 21:09 - pre 183 meseci
Dostigla je tu bedu, mozda i prestigla 1993-ce godine pa se desilo veliko nista. Samim tim, svakome ko je na vlasti u Srbiji je jasno da moze da radi ama bas sta hoce - jer ne postoji ni teoretska sansa da visi na Terazijama zbog toga.

Pre koji mesec u Arandjelovcu valjda, policija izubijala coveka od batina, pa im se jos pridruzile i kolege iz drugih patrola - dovezli se i nastavili da ga sutiraju... komsije samo gledale i posle otisle nazad u svoje kuce. Niko nije hteo da svedoci. Jbg, tako ce i njih jednom da izlupaju - mozda bas za taj porez, i isto nece biti nikoga da se zali :(
DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 21:10 - pre 183 meseci
@gajo2 .. bez da previse offtopicujemo ... gde si bio dana 5. 10. 2000. godine? :) I josh bolje, gde si bio u periodu 1991-1999? :) Ne secam se bash da je bilo bericetno tih godina. Dimkovic je hteo ukazati na stanje svesti naroda koji ne zheli da dozvoli politicharima da ih vuku za nos ... pomenimo tu i Grchku ... na zhalost nash je narod previshe neobrazovan i previshe demoralisan da bi se adekvatno organizovao i uzeo stvar u svoje ruke, iako i takav narod kakav je, ima svoju granicu. Ostaje nam da vidimo kolika je.

Svako dobro.
 
Odgovor na temu

jericho1405
Programer
Istocno Sarajevo

Član broj: 178952
Poruke: 45



+683 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 21:18 - pre 183 meseci
Aktuelna ideja je, blago receno, van svake pameti. Dobrovoljan otkaz uz nerealno visoku novcanu nadoknadu... Hmm. I sta treba sa ovim da se dobije? Jbt, prva ta visak-salterusa sto udara pecate nece pristati na tako nesto. Jer, zasto bi, kada trenutno zivi k'o bubreg u loju obzirom na platu koju ima, i posao koji (ne)obavlja, a sa druge strane, vjerovatne, svjesnosti svoje (ne)strucnosti i (ne)obrazovanja, tj. spoznaje da ce tesko da pronadje slican posao, odnosno, posao gdje je visina plate obrnuto proprcionalna radu.

Dakle, ovako se ne pravi selekcija, niti "odlucuje" ko ce, i kada da napusti drzavnu sluzbu. Jednostavno nadlezni organi treba da prepoznaju visak, i da se istog rijese. Stvari kao sto su prekid radnog odnosa na zahtjev poslodavca su regulisane zakonom i nekim procedurama, tako da je krajnji bezobrazluk na ovakav nacin nagradjivati (ne)radnike na racun gradjana koji su btw. ogorceni na iste tj. na funkcionisanje birokratskih sistema.

Medjutim, uzevsi u obzir broj nagomilanih pijavica koje treba da se udalje sa svojih pozicija, onda, ne treba ni da nas cudi ovakva bojazan odgovornih na moguce posljedice, kao i nacin prevencije istih.
Never argue with an idiot. They bring you down to their level and beat you with
experience.
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.82.*



+9 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 21:49 - pre 183 meseci
Citat:
Ivan Dimkovic: Dostigla je tu bedu, mozda i prestigla 1993-ce godine pa se desilo veliko nista. Samim tim, svakome ko je na vlasti u Srbiji je jasno da moze da radi ama bas sta hoce - jer ne postoji ni teoretska sansa da visi na Terazijama zbog toga...
Tačno. Sjajna prilika za to je propuštena 6. oktobra - da je Onaj tada visio, to bi bila vrlo efikasna opomena svima kojima padne na pamet da ponove isto ili slično. Ispostavilo se da smo svi mi koji smo nešto protestovali i demonstrirali od 9. marta do 5. oktobra samo (zlo)upotrebljeni radi gole smene vlasti. 2000.-te se samo promenila spoljna politika, unutrašnja je ostala 90% ista. Ako smo '90.-ih bili topovsko meso, od 2000.-te smo ovce za šišanje, tj. finansijeri stranke/stranaka na vlasti.

Citat:
...Pre koji mesec u Arandjelovcu valjda, policija izubijala coveka od batina, pa im se jos pridruzile i kolege iz drugih patrola - dovezli se i nastavili da ga sutiraju... komsije samo gledale i posle otisle nazad u svoje kuce. Niko nije hteo da svedoci. Jbg, tako ce i njih jednom da izlupaju - mozda bas za taj porez, i isto nece biti nikoga da se zali :(
Komšije su se plašili da i oni ne dobiju batine, i to uopšte nije nerealan strah. A da li će neko ove da izlupa zbog poreza ... daj Bože, ali nešto ne verujem.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

drbogi

Član broj: 5045
Poruke: 601
77.46.193.*

ICQ: 454238854


+3 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 23:05 - pre 183 meseci
Citat:
stsung: Da se nadovezhem na prethodnika ...

Privatnik ako ne radi, nece ni imati robu/uslugu koji bi prodao, i ostace bez para, a gradjanin mu nece dati novac jer nema za shta da mu da. Ako mu je dao novac unapred za neshto i privatnik to nije isposhtovao, krecu potrazhivanja povracaja sredstava, tuzhbe itd, i gradjanin mu vishe nishta nece davati od novca.

Drzhavni aparat ako ne radi, takodje nema robu/usluge koju je trebao da proizvede (bilo da je to novi zakon, ili nechiji lichni dokumenti, ili donoshenje presude), ali gradjanin MORA da i dalje placa porez.



Ukoliko misliš da postoji tako oštra i jasna granica između privatnih firmi, javnih preduzeća i države, ajde nađi bar jednog direktora nekog JP, da nije drug član.
Zar zaista veruješ, da u svim privatnim firmama zapošljavaju samo eksperte, misliš da tamo nema nikoga kome se vraća politička usluga?
I da, neće ostati bez para, dobiće povoljan kredit od "naših" iz neke banke, pa dokle traje-traje, obezbediće majka Srbija neki posao za "naše", seti se npr. pošto košta Veljin asfaltni put....

Naravno ovo ne znači da odobravam ovakve iznose otpremnina, samo pokušavam da kažem da slika nije baš crno-bela, više je muljava.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 23:32 - pre 183 meseci
Ti ovde pominjesh firme koje opstaju na margini zakona, a neke takve su umeli i za mesec dana da nestanu bez obzira na to shto su bile ogromne (chitaj: Karic).

Jedno je normalna firma koja posluje po standardnim trzhishnim principima, a sasvim drugo je firma koja kako kazhesh zaposhljava nechiju rodbinu zato shto taj neko koji je "drug chlan" nameshta tendere na kojima pobedjuje upravo ta firma. No, kao shto smo videli u sluchaju gorepomenutih, nishta ne garantuje da to sutra ne mozhe da se preokrene - nameshtanje tendera je krivichno delo, i ako se vladajuca struktura promeni na nachin koji bi svi zheleli - da je nova nepristrasna i nekorumpirana, iako su za to male shanse, takve osobe ce zbog istoga krivichnog dela da dobiju svoje sledovanje u vidu broja godina, oduzimanja imovine itd. Shteta je medjutim shto u Srbiji nema politichke frakcije koja je ovo sposobna da uradi, jer kako pishe na transparentu nekog lika (slika u danashnjem blicu) sa danashnjeg protesta: "svi ste vi go*na" (upuceno politicharima).

To uostalom i nije poenta ove rasprave - poenta rasprave je ta da drzhava i njen aparat, koji finansiraju gradjani ove zemlje, taj novac nenamenski troshi, i da sada hoce za svu tu rodbinu koju su pozaposhljavali da obezbedi ogromne i neprimerene otkupnine, ne iz svog, vec iz dzhepa gradjana. To je valjda vid "shtednje".
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Spreman socijalni program :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23990 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.