Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spreman socijalni program :)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Spreman socijalni program :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23992 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Catch 22

Član broj: 148083
Poruke: 6176
93.86.218.*



+21 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)02.04.2009. u 23:39 - pre 183 meseci
Citat:
gajo2: Srbija hvala bogu jos nije (nikad) dostigla tu bedu koja je naterala Rumune da se pobune protiv Causeska ;)

Srbija je imala konkretnog aktivnog (i finansijskog) udela u pripremi tog događaja u Rumuniji... možda se bliži vreme kada će moći "da nam vrate milo za drago"?
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
194.12.232.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 06:15 - pre 183 meseci
Gledajte malo sire a ne tako iskljucivo. drbogi je lepo to primetio, SVAKA uspesna firma u Srbiji NE POSLUJE po trzisnim zakonima normalnog i uredjenog drustva. Znaci sve ide preko burazer ekonomije i veza ako ne onda bar vecina, sve je to zacarani krug i nije moguce resiti jednostavnim slanjem ljudi na ulicu. TO je Srbija.
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.197.*



+7 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 07:11 - pre 183 meseci
Citat:
Gledajte malo sire a ne tako iskljucivo.

I šta sad ti misliš?
Da ćemo uopštavanjem i razvodnjavanjem LAKŠE da rešimo konkretan problem ili ćemo lakše "progutati"konkretnu situaciju!?
Citat:
Znaci sve ide preko burazer ekonomije i veza ako ne onda bar vecina, sve je to zacarani krug i nije moguce resiti jednostavnim slanjem ljudi na ulicu.

Pa,upravo ta država,koju ti braniš,ali sa veoma tankim argumentima,je "skupljajući sa ulice"konstruisala time glasačku mašinu za obezbeđivanje svojih zadriglih guz*ca.

Nađi mi samo jednu privrednu granu u kojoj je bilo priliva radne snage u tolikom procentu kao u državnom aparatu.

I svi su tamo primljeni samo zahvaljujući svojoj"stručnosti","neophodnosti"...?!

I sad ja treba sa odobravanjem da gledam na"brigu" države o svojim suvišnim "kadrovima"...

Da li je ta ista država vodila toliko računa o stotinama hiljada otpuštenih radnika koji su kako-tako ipak proizvodili nešto i kojima su VEOMA UREDNO stizala "obaveštenja" o dugu prema državi,koja nije apsolutno bila kompetentna da obezbedi tržište za te proizvode?!

Ono zašta je ta i takva država i dalje"sposobna" je nastavljanje samo pukog obezbeđivanja "glasačke mašine" sada u redovima socijalno najugroženijeg sloja svojih podanika,otvaranjem DUĆANA za njihov džep.
No,ta će se JABUKA veoma brzo zaglaviti u guši onih kojima je namenjena...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 07:22 - pre 183 meseci
Pa cekaj, ocigledno je da su ovi kojima to ne smeta u vecini, nema sta tu da se mudruje, kad vidis da si nadglasan i u manjini imas dve varijante, da nastavis da se inatis i vodis rat bez izgleda da pobedis (bar u periodu prosecnog zivotnog veka coveka) ili da nadjes vecinu koja odgovara tvojim pogledima na stvari...
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.85.*



+9 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 08:23 - pre 183 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Gledajte malo sire a ne tako iskljucivo. drbogi je lepo to primetio, SVAKA uspesna firma u Srbiji NE POSLUJE po trzisnim zakonima normalnog i uredjenog drustva. Znaci sve ide preko burazer ekonomije i veza ako ne onda bar vecina, sve je to zacarani krug i nije moguce resiti jednostavnim slanjem ljudi na ulicu. TO je Srbija.
Zaboravio si da primetiš da to važi za firme sa političkim i finansijski ultrasumnjivim poreklom početnih investicija, da ne nabrajam sada ko sve tu spada. Osim toga, čak i evidentno postojanje takvih firmi nije nikakvo opravdanje da državni činovnici dobijaju bezobrazno visoke otpremnine.

Citat:
Slobodan Miskovic: Pa cekaj, ocigledno je da su ovi kojima to ne smeta u vecini, nema sta tu da se mudruje, kad vidis da si nadglasan i u manjini imas dve varijante, da nastavis da se inatis i vodis rat bez izgleda da pobedis (bar u periodu prosecnog zivotnog veka coveka) ili da nadjes vecinu koja odgovara tvojim pogledima na stvari...
Neće biti da su oni kojima to ne smeta u većini. Da li zaista misliš da to ne smeta npr. nekom vlasniku privatne firme, njegovom radniku, nezaposlenima, onima koji su ostali bez posla i otpremnine u nekoj privatizovanoj firmi (a firmu kupio, vidi vidi, neki vlasnik političko-burazerske firme), penzionerima koji su 30-40 godina radili i sada imaju penziju od 100-tinak EUR? Ne, bato, većini itekako smeta. Samo, ti iz daljine to baš i ne možeš da vidiš. A ni iz Beograda se ne vidi baš najbolje.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 08:26 - pre 183 meseci
Pa kako smeta kada svi cute i nastavljaju da jedu g**** koja im ovi sa vlasti serviraju i jos kazu hvala (opet glasaju za njih na izborima)....?
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.85.*



+9 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 08:48 - pre 183 meseci
Šta očekuješ? Neki novi 5. oktobar? Ko će to da pokrene i organizuje? 2000.-te se stvorila kritična masa, po imenu i prezimenu se znalo koga treba rušiti, a ne zaboravi i uticaj "spoljnog faktora". Danas toga nema. Radi se o potpuno istoj logici kao u primeru koji je naveo Ivan Dimković ovde:
Citat:
...Pre koji mesec u Arandjelovcu valjda, policija izubijala coveka od batina, pa im se jos pridruzile i kolege iz drugih patrola - dovezli se i nastavili da ga sutiraju... komsije samo gledale i posle otisle nazad u svoje kuce. Niko nije hteo da svedoci...
tj. niko ne sme prvi da krene.
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 08:55 - pre 183 meseci
Da nesto ocekujem javljao bih se iz Srbije...
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.197.*



+7 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:00 - pre 183 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Pa kako smeta kada svi cute i nastavljaju da jedu g**** koja im ovi sa vlasti serviraju i jos kazu hvala (opet glasaju za njih na izborima)....?

Čekaj,sad si me bacio u dilemu,jesi li ti ZA ili PROTIV ove"prosjačke"politike Vlade?!?!

Ili si rešio sa "bezbedne udaljenosti" da nas sve ovde podj*bavaš???
Citat:
Slobodan Miskovic: Pa cekaj, ocigledno je da su ovi kojima to ne smeta u vecini, nema sta tu da se mudruje, kad vidis da si nadglasan i u manjini imas dve varijante, da nastavis da se inatis i vodis rat bez izgleda da pobedis (bar u periodu prosecnog zivotnog veka coveka) ili da nadjes vecinu koja odgovara tvojim pogledima na stvari...

Čitaš li ti uopšte šta je sve na ovoj temi o tome napisano ili si u svojoj egocetričnosti okrenut samo tvojim postovima?!?

Svaka dalja diskusija sa tobom je ČISTO GUBLJENJE VREMENA.
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:16 - pre 183 meseci
Citat:
Čekaj,sad si me bacio u dilemu,jesi li ti ZA ili PROTIV ove"prosjačke"politike Vlade?!?!


Sve mi je jedno ali je malo bezveze pljuvati one za koje je vecina glasala... Kako ono kazu, trazili ste gledajte.

 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.85.*



+9 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:28 - pre 183 meseci
Citat:
Kosuth: ...Ili si rešio sa "bezbedne udaljenosti" da nas sve ovde podj*bavaš???...
Izgleda da je to. Jer, ako kaže:
Citat:
Slobodan Miskovic: Sve mi je jedno ali je malo bezveze pljuvati one za koje je vecina glasala... Kako ono kazu, trazili ste gledajte.
čemu onda učešće u diskusiji?

The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.197.*



+7 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:32 - pre 183 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Sve mi je jedno ali je malo bezveze pljuvati one za koje je vecina glasala... Kako ono kazu, trazili ste gledajte.

Jel' ti stvarno veruješ u IZBORNU ILUZIJU?!?!

O kojoj ti to "većini" pričaš?

O onoj koja je izašla na "izbore"?

Pa,i da 100% "izlazećih" glasa za istu opciju,DALEKO je od VEĆINE.

Dođi malo "kući" pa onda pričaj...
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:32 - pre 183 meseci
kakve veze ima ako neko u privatnoj firmi zaposljava brata/strica/babu/sestru?
on je gazda,on zaposljava onog ko mu odgovara

a jp su drzavna,zar ne?
i da,nije u redu sto idu "politicki podobni" da budu direktori,pogotovo ako nemaju pojma o poslu koji obavljaju [pa cak i da imaju diplomu]
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:41 - pre 183 meseci
Citat:
Pa,i da 100% "izlazećih" glasa za istu opciju,DALEKO je od VEĆINE.


I ko je na kraju kriv? Marsovci?
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
91.185.112.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:45 - pre 183 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: Da nesto ocekujem javljao bih se iz Srbije...

Cekaj, znaci sad je onaj fazon "ko poslednji izadje..." :)

Gle, posmatrano sa aspekta psihologije (socijalne nauke, ne medicine), ovo je nazalost manje-vise ocekivano.

Za vreme slobe, svaki covek kao pojedinac je imao jasan cilj - srusiti tiranina i dovesti demokratiju. Tim ciljem se malo i idealizovao problem, sto nije dobro - ali je i davao snage ljudima da istraju u pistanju, lupanju u serpe, cepanju djonova, pa i batinama, siromastvu, izolaciji... Svako ko je i tada imao maaaalo siru perspektivu i nije bio bias-ovan trenutnom politickom situacijom i pokusao da objasni kako se slobinim rusenjem nece bas sve tako lako promeniti je ili bio etiketiran kao komunjara i seronja, ili prosto obican ludak.

Sada, 9 godina kasnije, doslo je do "zamora materijala", ljudi nemaju ni snage ni volje da ponovo duvaju u pistaljke, a usput postoji i jedan mnoogo veci problem.

Nema jasnog cilja. Nema vise "opozicije". Mislim da tek sada, prvi put posle 1989. i ulaska visepartijskog sistema ljudima pocinje bivati jasno da ovu zemlju nece spasti politicari i glasnogovornici, vec uredjen pravni sistem. A to nema ko pistaljkama da dovede...

Tako da... brown hat. Izgleda da ce stvarno na kraju biti "ko poslednji izadje..."
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

kelja

Član broj: 70429
Poruke: 1416
79.101.86.*



+35 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:46 - pre 183 meseci
@Slobodane, jako je ruzno podjebavati ljude koji su iz odredjenih razloga prinudjeni na to da zive u Srbiji.
Ne znam da li nalazis uzivanje u tome, ali je ocito da BAS to radis tokom celog topica.

Ok, znamo da si se ti izvukao (nekim cudom!), al' ne moras bas toliko da se urcis.

A i ti Kosuth, sta se tako palis na Miskoviceve postove?
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.197.*



+7 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:52 - pre 183 meseci
Citat:
Slobodan Miskovic: I ko je na kraju kriv? Marsovci?

Dete,de reci mi,al' pošteno,koliko ti imaš godina?

Da znam kako da se postavim...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:56 - pre 183 meseci
boccio je lepo rekao sve.

@kelja

Ja uopste ne zelim da nekog podjebavam ali mi je neverovatno da ljudi opet u Srbiji krive sve druge za lose stanje a sebe uopste ne gledaju. Uvek se mistifikuje uzrok svih problema, samo sto je on sada u vidu jednog sloja ljudi (politicari) a onda je bio u jednom coveku (S.M.).

Da li ti stvarno verujes da ce se stanje u Srbiji promeniti (da ce se ljudi promeniti) ako dodju normalni politicari?

@Kosuth


Nisi li rekao da neces da diskutujes samnom :)

Podatke imas u profilu ;)
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 09:58 - pre 183 meseci
^^sigurno manje od 69 :P

po nekim "istrazivanjima" ,vecina je bila za vadikale,to si hteo reci?
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.197.*



+7 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 10:19 - pre 183 meseci
Citat:
Cekaj, znaci sad je onaj fazon "ko poslednji izadje..." :)


Makar i ja "ugasio tu sijalicu",ali je poštenije i to nego ziheraški čekati na bezbednoj udaljenosti"šta će da se desi"...
Bio sam "tamo" i veoma mi je poznat osećaj "kad nisi kod kuće",te stoga i mogu delimično da razumem Miškovića,ali sam se vratio i pokušavam ovde koliko god je u mojoj moći da "podignem šalter što višlje".

"Odande" bi to bilo nemoguće...
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Spreman socijalni program :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 23992 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.