Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Spreman socijalni program :)

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Spreman socijalni program :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24042 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 10:32 - pre 183 meseci
@Kosuth

Ko ti je rekao da je bilo sta cekam?
 
Odgovor na temu

Kosuth

Član broj: 206609
Poruke: 329
93.86.197.*



+7 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 13:24 - pre 183 meseci
A,ko je tebe u tom kontekstu uopšte pomenuo...

Pa,nisi samo ti "tamo"...
 
Odgovor na temu

Slobodan Miskovic

Član broj: 4967
Poruke: 5814
88.203.200.*



+105 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 13:41 - pre 183 meseci
Nervozan si Kosuth :) nastavi da "dizes salter"...
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.184.*



+1 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 13:42 - pre 183 meseci
ljudi shvatite - Srbija je bankrotirala samo niko iz vlasti nema hrabrosti da izadje pred narod i to kaze.

Bankrot je rezultat promasene i katastrofalne antinarodne i antidrzavne ekonomske neoliberalne politike . Rezultat te politike su da Srbija ima najvece poreze u Evropi i najvece kamatne stope u Evropi. Sa takvim ekonomskim parametrima nijedna privreda ne moze da posluje uspesno.

zato je i nezaposlenost veoma velika u srbiji.

jer na zapadu zbog niskih kamata i malih poreza je VEOMA LAKO zapoceti privatan biznis. Firmu otvaras za jedan dan i prvih godinu dana ti ne placas BUKVALNO NISTA DRZAVI. Nema poreza i doprinosa na plate, nema ove i one takse . Znam ziveo sam u jednoj zapadnoj zemlji i tamo imao firmu.

Tek na kraju godine , se svede racun i ako si ostvario profit tj zaradio u zavisnosti kolika je zarada ti placas porez na profit od 18% do 33% .... Ako nisi zaradio ili si poslovao sa gubitkom - NIKOM NISTA!

A u Srbiji sve suprotno , cim otvoris firmu , eto je drzava odmah da ti uzme jedno 2000 evra na raznorazne poreze. Sto znaci nisi cak jos nista ni zaradio oni su te oterali u minus! Kad se na to dodaju i najskuplji krediti u evropi i najvece kamatne stope dobija se jasna slika!

Zato se u Srbiji retko ko usudjuje za zapocinjanje privatnog biznisa! Jer je rizik preveliki! Rizikujes ne samo da propadnes , vec rizikujes da u slucaju da poslujes tj startujes lose, moras drzavi da placas naredne 3-4 godine porez i ako nisi ostvario NIKAKAV PROFIT!

Zato je nezaposlenost u Srbiji ogromna, zato svi hoce da rade u drzavnim firmama, jer je tamo manji rizik i veca sigurnost , zato je u Srbiji beda i zato je proizvodnja mala.

Da bi se stvari promenile na bolje potrebno je sledece:

- smena ove najgore vlasti u istoriji srpskog naroda
- krivicno gonjenje aktuelnih ljudi iz vlasti i zatvaranje na dugugodisnje kazne zatvora zbog namernog upropascavanja ekonomije i privrede sopstvene zemlje(ako pre toga ne pobegnu iz zemlje)
- odpustanje 20.000 ljudi iz drzavne administracije. 2000te godine u drzavnoj administraciji je radilo 8.000 ljudi a danas radi 28.000
- odpustanje 50% od 580.000 radnika sa budzeta a preostalima podici plate
- totalna reforma poreskog sistema, ukidanje poreza i doprinosa na plate i struktuiranje poreske politike nalik Americi i Kanadi . Glavni prihod drzave treba biti porez na profit
- razbijanje bankarskog kartela i omogucavanje da u Srbiji kamatne stope budu kao u drugim zemljama regiona - Hrvatskoj, Bugarskoj, Rumuniji, Madjarskoj
- napustanje politike visoke referentne kamatne stope i spustanje iste da bi se privredi omogucili sto jeftiniji krediti. Osnovati razvojnu drzavnu banku ili prestruktuirati neku postojecu koja bi davala kredite izvozno i proizvodno orijentisanim preduzecima sa minimalnim kamatnim stopama.
- raskidanje svih dilova sa MMF-om

A sadasnja garnitura koja i dalje istrajava na svojoj promasenoj politici nas samo jos vise vodi u propast.
 
Odgovor na temu

stsung
NS

Član broj: 12899
Poruke: 432
*.ptt.rs.



+2 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 13:48 - pre 183 meseci
@Slobodan Miskovic - za pochetak ja radim u firmi koja je uspeshna a nema nikakvu politichku pozadinu. Za malo vishe od pochetka, znam josh nekoliko takvih firmi, koje su uspeshne a nemaju politichku pozadinu. ZAMISLI, u ovoj zemlji Srbiji, nisu bash sve firme takve kakve ti mislish. I shta sada? Ako bi krenuli sada ovde svi da nabrajamo, shta mislish da li bi prednjachio ti sa tvojim brojem takvih firmi, ili ostali sa brojem normalnih firmi. Takva je rasprava chak i besmislena.

To ako neko nekome chini uslugu pa mu zaposli rodbinu u privatnoj firmi, gradjane Srbije ne interesuje previshe, jer ce taj opet da tu osobu placa iz svojeg dzhepa, nece je placati gradjani iz poreza. Medjutim, ako je taj to uradio jer mu je taj "drug chlan" namestio tender, onda opet gradjane Srbije ne zanima koga je zaposlio jer i dalje (bar ne direktno) ne placaju tu osobu iz svoga dzhepa, ALI ih veoma zanima da se i jedni i drugi uhvate i kazne zbog krivichnog dela nameshtanja tendera. I ne vidim shta je tu toliko komplikovano da se shvati.

Ovde su u pitanju oni koje su "drugovi chlanovi" zaposhljavali U DRZHAVNI SEKTOR po partijskoj/rodbinskoj liniji, i time prvo prekrshili pravila zaposhljavanja, jer tu postoji procedura koju su opet propisali gradjani Srbije (putem da li zakona ili pravilnika), i time se gradjani Srbije direktno pitaju jer ih oni direktno i placaju, i naravno da imaju problem ako su otpremnine neprimerene. Logikom da to ne treba da nas interesuje bi gospoda iz vladajuce strukture slobodno mogli raspaliti i 50 milijardi dinara otpremnine za svakog radnika i opet nikom nishta? E pa teshko, tih 50 milijardi (odnosno tih pola miliona) su pare gradjana Srbije, i jasno je u pitanju nenamensko troshenje sredstava, jer su toliko visoke otpremnine neprimerene.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.184.*



+1 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 14:01 - pre 183 meseci
Vladimir Gligorov: Preti haos
Ekonomista Vladimir Gligorov tvrdi da Vlada nema politički autoritet da preuzme odgovornost za skup mera koje bi mogla da smatra dobrim, nezavisno od popularnosti, pa se snalazi.
- Veći PDV ili veće akcize ubrzavaju inflaciju jednokratno. To je kao da u vožnji pređete sa 60 na 70 na sat. Posle toga je ubrzanje ono koje je bilo i ranije: dakle, veća je brzina, ali nije i ubrzanje, a ovo poslednje je inflacija. No, kako novca nema, strah od inflacije je trenutno od drugorazrednog značaja (što bi, usput, trebalo da zapazi Centralna banka i da smanji kamatne stope).
Konačni problem je u tome što ove mere služe samo za to da se zakrpe trenutne rupe. Uopšte se ne razmišlja šta će se raditi sutra a problemi će biti isti, a posebno se ne razmišlja kako da se trajnije stabilizuje budžet. Tako da preti haos - upozorava Gligorov.

-----------

evo citam u blicu prave lopovi sa vlasti plan ustede , treba im da ustede 100 milijardi dinara a mogu maksimalno 40 . a bez ustede 100 milijardi nema kredita MMF-a

vrzino kolo i nema resenja sve u svemu gotovi su!

srbija je bankrot
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 14:11 - pre 183 meseci
Citat:
Sopocanac: ljudi shvatite - Srbija je bankrotirala samo niko iz vlasti nema hrabrosti da izadje pred narod i to kaze.

Bankrot je rezultat promasene i katastrofalne antinarodne i antidrzavne ekonomske neoliberalne politike . Rezultat te politike su da Srbija ima najvece poreze u Evropi i najvece kamatne stope u Evropi. Sa takvim ekonomskim parametrima nijedna privreda ne moze da posluje uspesno.


... a sve je pocelo sa razmisljanjem i (ne)radom ljudi kao sopocanac. Hint sa drugih tema: registracija na Vanuautu, kupovina benzina na Kosovu.
Sa takvim "gradjanima" ne trebaju nam ni neprijatelji ni lopovi.








Citat:
Sopocanac: Da bi se stvari promenile na bolje potrebno je sledece:

- smena ove najgore vlasti u istoriji srpskog naroda
- krivicno gonjenje aktuelnih ljudi iz vlasti i zatvaranje na dugugodisnje kazne zatvora zbog namernog upropascavanja ekonomije i privrede sopstvene zemlje(ako pre toga ne pobegnu iz zemlje)
- odpustanje 20.000 ljudi iz drzavne administracije. 2000te godine u drzavnoj administraciji je radilo 8.000 ljudi a danas radi 28.000
- odpustanje 50% od 580.000 radnika sa budzeta a preostalima podici plate
- totalna reforma poreskog sistema, ukidanje poreza i doprinosa na plate i struktuiranje poreske politike nalik Americi i Kanadi . Glavni prihod drzave treba biti porez na profit
- razbijanje bankarskog kartela i omogucavanje da u Srbiji kamatne stope budu kao u drugim zemljama regiona - Hrvatskoj, Bugarskoj, Rumuniji, Madjarskoj
- napustanje politike visoke referentne kamatne stope i spustanje iste da bi se privredi omogucili sto jeftiniji krediti. Osnovati razvojnu drzavnu banku ili prestruktuirati neku postojecu koja bi davala kredite izvozno i proizvodno orijentisanim preduzecima sa minimalnim kamatnim stopama.
- raskidanje svih dilova sa MMF-om


zaboravio si:
- zatvor zbog najtezeg kriminalnog dela: podrivanje drzave izbegavanjem poreza kao sto je registracija kola na Vanuautu iili kupovina benzina na Kosovu
(cime se sopocanac "hvali" na drugim mestima).

Prvo i osnovno: ukidanje gradjanskih prava i stavljanje u zatvor za sve slicne osobe sopocancu koje bi od drzave samo da uzimaju, a nista da daju a preko svega pozivaju na linc onih koji im ugrozavaju "prevare".
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.184.*



+1 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 14:20 - pre 183 meseci
Citat:
zaboravio si:
- zatvor zbog najtezeg kriminalnog dela: podrivanje drzave izbegavanjem poreza kao sto je registracija kola na Vanuautu iili kupovina benzina na Kosovu
(cime se sopocanac "hvali" na drugim mestima).

Prvo i osnovno: ukidanje gradjanskih prava i stavljanje u zatvor za sve slicne osobe sopocancu koje bi od drzave samo da uzimaju, a nista da daju a preko svega pozivaju na linc onih koji im ugrozavaju "prevare".


kola na vanuatu na zalost nisam registrovao, a gorivo na kosovu sipam redovno i sipacu - tu mozes samo da crknes ili umres od muke i to nije krivicno delo .

vidim pogodilo te sve ovo - pa si poceo da trolujes temu sopstvenim glupostima.

i sto si se toliko potreso - mora da si neki lopovcina iz vlasti pa te boli a?

ako i treba bolece jos vise....
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.184.*



+1 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 14:26 - pre 183 meseci
ja da im punim budzet a da oni posle od tih para idu na fudbalske utakmice u inostranstvu, izdrkavaju se po svetu , subvencionisu kafe pljeskavice i karadjordjeve snicle u skupstinskom restoranu, da dele sebi plate od 1.5 milion dianra, otpremnine od 50.000 evra, bonuse od 5.000 evra, dnevnice od 50.000 dinara, ja da im placam racune za mobilne, reprezentacije , poklone i putovanja za svalerke , racune za gorivo , izdrkavanja po svetu i slicno.

Pitam ja pre 10 dana na kopaoniku jednog lika iz zandarmerije sto vozi onaj motor sa gusenicama po planini , zeza se seta, "koliko trosi brate" a on "NEMAM POJMA MI TO SAMO SIPAMO I TERAMO" . Mislim se "mamu ti budzetsku znao bi u gram da placas to gorivo iz svog dzepa a ovako kad je iz budzeta boli te ona stvar"


Da te pare idu tamo gde treba , da se prave putevi hidrocentrale skole obdanista - placao bih poreze od srca pa makar bili i duplo veci. Al ti godinama placas nesto ,otimaju ti tvoje pare i od tih para se ne pravi nista sto ide na drustvenu korist vec te pare volsebno nestaju.

Zato je vrhunski patriotizam neplacanje haraca ovim lopurdama na vlasti ,izbegavati iste gde je god to moguce i zayebati ih kad god je to moguce . Jer takvim ponasanjem prvo ostaje vise para u tvom dzepu a i tako cemo jedino da dovedemo do njihove propasti i smene i konacnog reorganizovanja ove drzave i reforme i postavljanje drzave na noge.

ovako sa ovima - za to nema nade - jer onaj ko te je u g0vna uvalio te iz istih ne moze vaditi.
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.208.89.*



+64 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 14:30 - pre 183 meseci
Citat:
Sopocanac: ja da im punim budzet...


Pa mogao bi i ovde Srbiji da punis budzet.

Citat:
Sopocanac:Pitam ja pre 10 dana na kopaoniku jednog lika iz zandarmerije sto vozi onaj motor sa gusenicama po planini , zeza se seta, "koliko trosi brate" a on "NEMAM POJMA MI TO SAMO SIPAMO I TERAMO" . Mislim se "mamu ti budzetsku znao bi u gram da placas to gorivo iz svog dzepa a ovako kad je iz budzeta boli te ona stvar"


I to ti je dokaz rasipanja?

Citat:
Sopocanac:Zato je vrhunski patriotizam neplacanje haraca ovim lopurdama na vlasti...

Dokle god svoje OBAVEZE prema drzavi u kojoj svi zivimo smatras HARAC ti nisi zasluzio nikakav status gradjanina, vec kriminalca.

Citat:
Sopocanac: ...jer onaj ko te je u g0vna uvalio te iz istih ne moze vaditi


tj. "patriote" slicne tebi, mislis.


Jadno je sto u drzavi postoje ovakvi ali to je ono sa cime mi gradjani moramo da zivimo.



 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
91.185.112.*

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 14:39 - pre 183 meseci
Citat:
Sopocanac:
Bankrot je rezultat promasene i katastrofalne antinarodne i antidrzavne ekonomske neoliberalne politike .

Ant... sta? Jesu to oni trockisti i staljinisti?

Citat:
Sopocanac:
Rezultat te politike su da Srbija ima najvece poreze u Evropi i najvece kamatne stope u Evropi
na zapadu zbog niskih kamata i malih poreza je VEOMA LAKO zapoceti privatan biznis. Firmu otvaras za jedan dan

aAAAHAHaahahahaAHAHAHAHAHAHAaAAaAHAHAHAHAHAHA

...cek, pao sam sa stolice...

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAa
aHAHAHAAHAHHAAHAHAHAHHAHAAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAAH

joj, stani.... nije mi dobro....

aHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAH

uf... dobro sam, dobro sam...

Citat:
Sopocanac:
prvih godinu dana ti ne placas BUKVALNO NISTA DRZAVI. Nema poreza i doprinosa na plate, nema ove i one takse . Znam ziveo sam u jednoj zapadnoj zemlji i tamo imao firmu.

Tek na kraju godine , se svede racun i ako si ostvario profit tj zaradio u zavisnosti kolika je zarada ti placas porez na profit od 18% do 33% .... Ako nisi zaradio ili si poslovao sa gubitkom - NIKOM NISTA!

A u Srbiji sve suprotno , cim otvoris firmu , eto je drzava odmah da ti uzme jedno 2000 evra na raznorazne poreze. Sto znaci nisi cak jos nista ni zaradio oni su te oterali u minus! Kad se na to dodaju i najskuplji krediti u evropi i najvece kamatne stope dobija se jasna slika!

A lizalica? Dobijes i lizalicu, cuo sam provereno...

MOLIM TE, bloguj. Znaci, molim te. Ja ti placam domen, otvaram hosting, sve finansiram - samo da te citam svakog jutra umesto B92, oni me opasno stondiraju, ti si 20000x bolji.

Znaci pazi kad te molim.
Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

boccio
Boris Krstović
Spoonlabs.com
nbgd

boccio
Član broj: 7594
Poruke: 2458
*.cpe.vektor.net.

Sajt: bocc.io


+771 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 14:43 - pre 183 meseci
Sopocanac, al svega ti - odakle izvlacis te budalastine?

Pa porez na dobit je u Srbiji NAJNIZA od svih evropskih zemalja. Da li si ti toga prijatelju svestan? Pa sta mislis, zasto svi koji imaju mogucnost da biraju (ono cuveno - profit ne moze biti 2x oporezovan), biraju da placaju porez OVDE, a ne recimo u Nemackoj. VAT je listom 20% u evropskim zemljama, porez na dobit i do 40%... A u Srbiji 10%. Prosetaj malo do Svedske, npr. pa vidi koliki su porezi...


Jeff, one day you’ll understand that it’s harder to be kind than clever.
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 14:45 - pre 183 meseci
Citat:
Sopocanac: Znam ziveo sam u jednoj zapadnoj zemlji i tamo imao firmu.

Bosni?
 
Odgovor na temu

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
adsl-78-30-161-188.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 14:55 - pre 183 meseci
ode tema do k....
 
Odgovor na temu

ajdeBre
Niš

Član broj: 92438
Poruke: 254
91.148.89.*



+9 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 15:51 - pre 183 meseci

Sopoćanac, 'ajde ti lepo skokni negde na pivo, batali kompjuter, Internet i forume, vidiš kako je lepo vreme, izađi negde...
The only place you can find Success before Work is in the dictionary.
-------
If you want to shoot, then - shoot; don't talk!
-------
One shot - one hit...
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.184.*



+1 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 16:13 - pre 183 meseci
Citat:
Sopocanac, al svega ti - odakle izvlacis te budalastine?

Pa porez na dobit je u Srbiji NAJNIZA od svih evropskih zemalja. Da li si ti toga prijatelju svestan? Pa sta mislis, zasto svi koji imaju mogucnost da biraju (ono cuveno - profit ne moze biti 2x oporezovan), biraju da placaju porez OVDE, a ne recimo u Nemackoj. VAT je listom 20% u evropskim zemljama, porez na dobit i do 40%... A u Srbiji 10%. Prosetaj malo do Svedske, npr. pa vidi koliki su porezi...


ovo sto si ti rekao nije tacno. taj porez na dobit jeste nizak ali je nizak zato sto imas da platis 1000 drugih poreza pre njega.

Srbija ima najvece poreze u evropi i najvece kamatne stope

ako ne verujes porcitaj sledece

Citat:
Predstavnica Unije poslodavaca Srbije Jelena Starčević istakla je da je samo u toku protekle godine zatvoreno 2.016 preduzeća i da se čak 57.000 preduzeća trenutno nalazi u blokadi.

Ona je podsetila na činjenicu da su u Srbiji najviši porezi na zarade i doprinose u odnosu na celu Evropu i da naša privredna preduzeća plaćaju čak 100 odsto više komunalne takse nego u Evropi, kao i da bankarski sistem ima duplo veće kamate od svih zemalja u okruženju.

Predsednik sindikata „Nezavisnost” Zoran Stojiljković istakao je da je od početka 2001. do danas čak tri puta povećana državna administracija i da država trenutno zapošljava 580.000 osoba, a da budžetu nedostaje milijardu evra.


http://www.b92.net/info/vesti/...category=206&nav_id=353535

znaci srbija ima najvise poreze na zarade i doprinose u celoj evropi najvece komunalne takse u evropi i ima najmanje duplo vece kamate nego bilo gde u evropi.

i kako da ti ocekujes da sa tolikim prirezima haracima i porezima neko ovde posluje uspesno?

kad svako ko se ovde bavi privatnim poslom mora na svojoj grbaci da izdrzava jos 3-4-5 neradnika i budzetskih parazita?


porez na dohodak ovde jeste nizak al je to samo jedan od poreza koji se placa!

moj drugar koji ima firmu koja se bavi kompjuterskim uslugama je izracunao sledece. kaze on meni, ako ja fakturisem kupcu uslugu 1000 dinara , to je sa PDV-om 1180 dinara , kada odbijem od tih 1000 dinara koji meni legnu na racun sve poreze i prireze drzavi ja mogu da podignem sa racuna kesa 540 dinara! znaci drzava ti uzme prakticno pola od onoga sto zaradis.

toga nema nigde u evropi .

recimo ja znam kako je u americi i kanadi jer sam tamo boravio i ziveo i poslovao . ne placas nikakve doprinose na licne dohodke , vec iskljucivo placas porez na profit i ta porska stopa je klizna u zavisnosti od toga koliko si profita ostvario.

zasto tako nije u srbiji?

zasto mi mora da smo drugaciji od celog sveta?

zasto su u celom svetu najbolji i najprofitabilniji poslovi u privatnom sektoru samo je u srbiji bolje raditi u drzavnom i niko nece da radi kod privatnika a svi hoce u drzavnu sluzbu?

prosto - u drzavnoj sluzbi se ne radi nista ili se radi jako malo, kod privatnika ima mnogo posla, plate su male jer privatnike drzava dere porezima kao da su neprijatelji i jednostavno svi beze iz privatnog sektora u drzavni.

I zbog toga je drzavna administracija porasla za PREKO 3 PUTA u odnosu na 2000tu godinu - i sad ocekuju raznorazni paraziti lezilebovici i neradnici da ja koji sam privatnik izdrzavam tu bandu neradnika i secikesa?

E PA NECU

 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.184.*



+1 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 16:16 - pre 183 meseci
Citat:

aAAAHAHaahahahaAHAHAHAHAHAHAaAAaAHAHAHAHAHAHA

...cek, pao sam sa stolice...

AHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAa
aHAHAHAAHAHHAAHAHAHAHHAHAAHAHAHAHAHAHHAHAHAHAHAAH

joj, stani.... nije mi dobro....

aHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAH

uf... dobro sam, dobro sam...


mozes samo da se smejes ko lud na brasno jer ocigledno nemas pojma kako stvari funkcionisu u ostatku sveta

za poceteak procitaj ovo

Citat:
Predstavnica Unije poslodavaca Srbije Jelena Starčević istakla je da je samo u toku protekle godine zatvoreno 2.016 preduzeća i da se čak 57.000 preduzeća trenutno nalazi u blokadi.

Ona je podsetila na činjenicu da su u Srbiji najviši porezi na zarade i doprinose u odnosu na celu Evropu i da naša privredna preduzeća plaćaju čak 100 odsto više komunalne takse nego u Evropi, kao i da bankarski sistem ima duplo veće kamate od svih zemalja u okruženju.

Predsednik sindikata „Nezavisnost” Zoran Stojiljković istakao je da je od početka 2001. do danas čak tri puta povećana državna administracija i da država trenutno zapošljava 580.000 osoba, a da budžetu nedostaje milijardu evra.


http://www.b92.net/info/vesti/...category=206&nav_id=353535

pa kad to procitas odaj nam tajnu gde si ti to na zapadu poslovao radio i zaradjivao da bi znao kako je tamo

 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.184.*



+1 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 16:21 - pre 183 meseci
Citat:

Dokle god svoje OBAVEZE prema drzavi u kojoj svi zivimo smatras HARAC ti nisi zasluzio nikakav status gradjanina, vec kriminalca.


naravno zayebacu vas bando budzetska parazitska gde god mogu i kad god mogu. naravno u okvirima mojih legalnih zakonom dozvoljenih mogucnosti. nemam nameru da se bavim utajom poreza al sve sto mogu da kupim i platim tako da ne platim porez ovoj lopovskoj vlasti - to cu i da iskoristim.

ko sto sam reko pristajem i obavezujem se ovog trenutka da placam porez ako mi neko dokaze i pokaze da ce te pare da odu na izgradnju autoputeva novih , mostova, bolnica skola obdanista - a ja vec 4 godine imam firmu ovde u srbiji i svake godine placam te poreze i prireze i ne vidim sta imam od toga. nemam nista. od ove drzave nikad nista nisam u zivotu dobio samo su mi uzimali i otimali . i ti placas nesto placas placas , deru te ko magarca, i na kraju procitas u novinama da je drzava bankrotirala i da to sto si dosad placao nije dosta nego da treba jos vise

ma more terajte se bando lopovska....

nema ovde napretka dok ne ustane kuka i motika i ovu bagru sa vlasti ne povesa po banderama za nauk buducim politicarima na vlasti.
 
Odgovor na temu

hexter
BGD

Član broj: 154780
Poruke: 172
91.148.83.*



+64 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 18:09 - pre 183 meseci
Citat:
Sopocanac: naravno zayebacu vas bando budzetska parazitska gde god mogu i kad god mogu. naravno u okvirima mojih legalnih zakonom dozvoljenih mogucnosti. nemam nameru da se bavim utajom poreza al sve sto mogu da kupim i platim tako da ne platim porez ovoj lopovskoj vlasti - to cu i da iskoristim.

ko sto sam reko pristajem i obavezujem se ovog trenutka da placam porez ako mi neko dokaze i pokaze da ce te pare da odu na izgradnju autoputeva novih , mostova, bolnica skola obdanista - a ja vec 4 godine imam firmu ovde u srbiji i svake godine placam te poreze i prireze i ne vidim sta imam od toga. nemam nista. od ove drzave nikad nista nisam u zivotu dobio samo su mi uzimali i otimali . i ti placas nesto placas placas , deru te ko magarca, i na kraju procitas u novinama da je drzava bankrotirala i da to sto si dosad placao nije dosta nego da treba jos vise

ma more terajte se bando lopovska....

nema ovde napretka dok ne ustane kuka i motika i ovu bagru sa vlasti ne povesa po banderama za nauk buducim politicarima na vlasti.


E pa vidis.... Ja nisam na budzetu za razliku od neradnika poput tebe. Radim po n (n > 8) sati 6 do 7dana u nedelji i, kao i vecina normalnih ljudi u ovoj zemlji placam SVE svoje obaveze, za razliku od tebe. Ne zivim ni od cijih para vec ISKLJUCIVO od svoga rada kao i moja supruga. Mi smo GRADJANI ove drzave i mi cemo uvek biti tu bilo koja vlast da se menja i da dolazi. ONI su promenljivi. MI osim svoje porodice placamo i drzavu, sto je normalno. problem nastaje sto ista prava imju ljudi neradnici i prevaranti poput tebe, koji jedino umeju da da galame i prozivaju druge a u stvari se bore protiv konkurencije koji im zakidaju pravo na neradnicke pare. Od ove drzave si dobio previse a meni je muka da vise placam i izdrzavam takve kao ti.
 
Odgovor na temu

Sopocanac

Član broj: 15777
Poruke: 469
77.46.184.*



+1 Profil

icon Re: Spreman socijalni program :)03.04.2009. u 18:18 - pre 183 meseci
ti placaj ako si budala - ja vise necu.

57 milijardi je uslo u budzet Srbije od 2001 godine do danas i sta je time napravljeno? koliko autoputeva, mostova, elektrana, obdanista, bolnica? NISTA

Ono sto su komunisti napravili ovi ne znaju da okrece.

Zato ja nemam vise nameru da bacam svoje pare , ako vec mogu da izbegnem, u bunar bez dna a ti bacaj ako ti je volja.

Tvoj problem.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: Svakodnevnica :: Spreman socijalni program :)

Strane: < .. 1 2 3 4 5 6 7

[ Pregleda: 24042 | Odgovora: 126 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.