Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1023693 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.16.01.2016. u 23:37 - pre 100 meseci
Brooklyn (2015) http://www.imdb.com/title/tt2381111/

Irska imigrantkinja seli u Brooklyn 1950 godine, gdje je brzo upada u novu romansu.
Ubrzo saznaje stvari iz svoje prošlosti, te mora bude primorana birati između dve zemlje gdje će nastaviti svoj život.

Drama,romantika.Meni se dopao zato sto je drugaciji od vecine koje sam skorije odgledao.Malo je bajkovito ali je sve doslo na svoje mesto.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.16.01.2016. u 23:43 - pre 100 meseci
The Cut (2014) http://www.imdb.com/title/tt2245171/

Godine 1915. glavni lik preživljava genocid na Armenijcima u Ottomanskom carstvu,
no izgubio je porodicu, sposobnost govora i veru. Jedne večeri saznaje da su njegove kćerke blizanke možda žive te kreće u potragu za njima.

Ja sam film hteo da premotam od sredine,ne da bi skratio zato sto je dosadan nego zbog toga sto sam imao zelju da vidim

kako ih je nasao.Strava sta ljudski rod moze napraviti a o turcima kao o pokojnicima pa cak ni tada.Kao da nije proslo 100 godina.

Zasto se film zove REZ,ipak pogledajte.

Moja preporuka.





Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.16.01.2016. u 23:58 - pre 100 meseci
Sta je,opustencija.Nema pauze,ima jos.

In the Heart of the Sea (2015) http://www.imdb.com/title/tt1390411/

Radnja filma smještena je u 1820 godinu. Film U srcu mora prepričava slijed događaja u kojima se našao brod Essex. Posada ostaje nasukana na moru 90 dana, hiljadama kilometara udaljena od obale.

Ukratko,Moby-Dick.

Odlican.da,da. Preporuka.



Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Preporucite neki film.17.01.2016. u 09:20 - pre 100 meseci
Ne secam se da sam skoro odgledao losiji film od The Last Witch Hunter. A nije da sam imao neka narocita ocekivanja.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.17.01.2016. u 16:18 - pre 100 meseci
Citat:
Shadowed: Ne secam se da sam skoro odgledao losiji film od The Last Witch Hunter. A nije da sam imao neka narocita ocekivanja.


Jos negde sam procitao slican post... zaobici cu ga u sirokom luku :)
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.17.01.2016. u 23:15 - pre 100 meseci
Ja @scekine preporuke ne gledam al kapiram da ima ljudi koji to takodje vole da gledaju.


LM, dva filma koja obradjuju identicnu temu o cuvenoj braci krej koji su harali londonom sezdesetih godina i koji su cuveni po nasilju.

The Rise of the Krays
Ovaj sam gledao pre nekoliko meseci, i meni se vise svideo nego ovaj drugi.

Legend je ipak film sa jacom glumackom ekipom i vecim budzetom.

Oba filma su jako slicni i obradjuju gotovo iste dogadjaje, meni je prvi bio mnogo dinamicniji, ali moram i drugi da preporucim zbog glumacke ekipe.

Prosto je neverovatno da su izasla 2 filma na potpuno istu temu u isto vreme.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Shadowed
Vojvodina

Član broj: 649
Poruke: 12851



+4784 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.01.2016. u 11:08 - pre 100 meseci
Citat:
bakara: Ja @scekine preporuke ne gledam al kapiram da ima ljudi koji to takodje vole da gledaju.

Ovo si sasvim u pravu. Ne mogu da se setim jednog jedinog slucaja da sam gledao film po njegovoj preporuci i da mi je valjao. Poslednjih par komada je bilo kada je jos neko preporucio, al' ne pomaze :)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.01.2016. u 11:26 - pre 100 meseci
Jes, Scekini ni meni ne pasu, ali ih zato Bakara i Valerijan razbiju :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

superbaka

Član broj: 5290
Poruke: 2924



+1298 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.01.2016. u 13:31 - pre 100 meseci
a ja?

 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.01.2016. u 13:37 - pre 100 meseci
Bakara je odavno rekao da preskace moje preporuke, i to povremeno potvrdjuje i podseca (il' se kaze poTseca?! ). Ja i ne postavljam filmove zarad nekolicine sa teme nego generalno za svakoga ko poseti/procita temu. Gledam samo SF (Sci-Fi), Mystery, Fantasy, Adventure i redje neki Thriller i komediju. Drama, Horor, Romance i Sport ne gledam osim slucajno. Ono sto gledam mora da ispuni bar jedan kriterijum koji je u vidu IMDb ocene koja prelazi 5 ali i da procitam pozitivne komentare u dovoljnoj meri. Kad bih postavljao/preporucivao samo i iskljucivo filmove koji su po meni vrhunski i zadovoljavaju samo vrhunske kriterijume objektivno okacio bih jedan film na svakih pet godina ili redje.

Ali sam primetio da svi koji komentarisu rado gledaju filmove pa cak se moze reci i da su filmofili ali radje komentarisu nego sto preporucuju po svom izboru/misljenju. Razlog - nepoznat, a necu da nagadjam iako bih pogodio sustinu.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.01.2016. u 14:03 - pre 100 meseci
Superbaka movie do jajca. :D
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.01.2016. u 14:15 - pre 100 meseci
Citat:
gilopile:
@bakara, svaka ti dala na preporuci za Danny Collins. Sinoc odgledah i odusevio se filmom. Nisam nesto nikada specialno gotivio Pacina, ali ovde je razbio, a i sin u filmu nije nista losiji. Sve u svemu, odlicna prica i gluma.

Davno ne pogledah nesto ovako dobro. Bukvalno svake sekunde te spusta i dize, neverovatno. Emocije rade 100 na sat ceo film...



Kad bakara preporuci a gilopile potvrdi to je cementirano . . . . . . bar za mene .

Pometuti film sam sa zadovoljstvom odgledao .

Mozda bi trebalo i "starijih" izdanja da se sete ponekada .

PozZz . . .

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.01.2016. u 20:22 - pre 100 meseci
Citat:
The Rise of the Krays
Ovaj sam gledao pre nekoliko meseci, i meni se vise svideo nego ovaj drugi.

Hteo sam ali odustao da ne bude daj,bez komentara ako ne valja.

Ovaj bas ne valja a smor nevidjen.Juce iz treceg pokusaja odgledao ali nije islo.

Bolje odgledati Room (2015)
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.18.01.2016. u 22:59 - pre 100 meseci
Citat:
eeestablishment:
Citat:
gilopile:
@bakara, svaka ti dala na preporuci za Danny Collins. Sinoc odgledah i odusevio se filmom. Nisam nesto nikada specialno gotivio Pacina, ali ovde je razbio, a i sin u filmu nije nista losiji. Sve u svemu, odlicna prica i gluma.

Davno ne pogledah nesto ovako dobro. Bukvalno svake sekunde te spusta i dize, neverovatno. Emocije rade 100 na sat ceo film...



Kad bakara preporuci a gilopile potvrdi to je cementirano . . . . . . bar za mene .

Pometuti film sam sa zadovoljstvom odgledao .

Mozda bi trebalo i "starijih" izdanja da se sete ponekada .

PozZz . . .


Da da, Danny Collins sam odgledao samo zbog preporuke. Ne secam se da me je neki film tako `dirnuo`. U poslednjih nekoliko godina bih izdvojio njega i Flight (2012) :D Kakav lmfi :) Ni tog Denzela nikada nesto specijalno nisam gotivio ( daleko od toga da nije dobar glumac po svim kriterijumima ), ali ta ulaga mu je legla samo tako, bar licno meni.

Nisi ni ti cvecka, imas i ti itekeko dobar ukus, to se na km vidi...Mani se...

Mitkonija ne kotam jos uvek :)
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.01.2016. u 08:53 - pre 100 meseci
Citat:
gilopile
Mitkonija ne kotam jos uvek :)


Pa sto? :)

Nekako mi Vin Diesel ne lezi u takvim zanrovima kao sto je i Riddick koji sam odgledao od njega, nije mi se dopao, zato sam i rekao da cu ga zaobici u ovom lovu na vesticama jer sama zamisao nekako njega kao grimase i lovca mi nece leci :)
A jos na ponekim sajtovima sam procitao lose komentare o filmu zato sam i doneo takav zakljucak bar zasad, mada sta znam ako me neko natera da ga odgledam odgledacu...

A i gledajuci trejler radnja se kako sam shvatio prebacuje iz nekog starog doba u novo i to bas na Manhattan... a da i previse se pojavljuje ovih 'ham actors'

Zadnji koji sam odgledao film je sa liste nominovanih za Oskara - The Revenant (2015), zasigurno ce dobiti Oscara !
Bas kada sam tokom filma ocekivao kraj u stvari je bio sam pocetak sve dok na kraju nisam video da je film trajao 2 i po sata. :)
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.01.2016. u 11:12 - pre 100 meseci
Citat:
Mitkoni:

Zadnji koji sam odgledao film je sa liste nominovanih za Oskara - The Revenant (2015), zasigurno ce dobiti Oscara !


Slazem se. Iako nisam pogledao sve kandidate ali taj film, u ovoj, nikad goroj konkurenciji, zasluzuje oskara.

Mada...moram da napisem svoje misljenje o tom filmu. Ko nije gledao neka preskoci -

Prvih sat vremena, film je stvarno odlican, a onda...Bubuleja - "Ovaj covek je neunistiv" iz Ko to tamo peva i Denzel koji izbusen umire nedelju dana u Man on fire, su bedni amateri za ovog Supermena. :) Covek, sav iscepan od medvedjih kandzi, odjednom pronalazi nadljudsku snagu, rane koje su bile opasne po zivot mu odjednom ne smetaju i pocinje epsko putovanje zaledjenom divljinom. Ogrnut medvedjim krznom, koje je tesko k'o tuc, a kada se natopi vodom oteza nekoliko puta, spusta se usred zime ledenom rekom, preko brzaka, vodopada...ono natopljeno krzno bi svakoga povuklo pod vodu ali izgleda da njemu sluzi kao pojas za spasavanje, isplivava iz te ledene reke i nastavlja dalje. Ma ni kijavicu da navuce a kamoli neku jektiku. ;)
Onaj pad sa desetak metara na drvo koje je bar toliko visoko, Supermenu nije nista. :D Pocne mecava, skine se go, udje u konja i kada je mecava prosla, obuce onu, verovatno dobro osusenu i toplu garderobu i teraj dalje. Pravi je Covek od celika. Usput mu rane, do juce opasne po zivot, cudotvorno zarastaju, verovatno zato sto nije imao sta da jede a mozda i zbog one travuljine kojom ga je namazao indijanac, tako da kada su ga nasli, dovoljno mu je bilo kupanje u vreloj vodi i Supermen k'o nov nastavlja dalje, u lov na ubicu. A ubica, iako sit i odmoran, ne moze da se meri sa nasim. do juce na samrti, Supermenom. Usrali su film samo tako.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.01.2016. u 12:15 - pre 100 meseci
Odlican komentar filma.

Ali za dobijanje Oskar-a nebitno.


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

Nebojsa Milanovic
Pančevo

Nebojsa Milanovic
SuperModerator
Član broj: 16
Poruke: 8370
*.dynamic.sbb.rs.



+1348 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.01.2016. u 12:18 - pre 100 meseci
@bakara, Shadowed i ostali

Šćeka je umetnik. Zato vi njegove ocene, kriterijeme i ukus ne razumete.
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.01.2016. u 12:53 - pre 100 meseci
Citat:
Sceka
Ali za dobijanje Oskar-a nebitno.

Ma da. Ali Marsovac je najjaci! Najbolji komentar je dala moja zena. Ona nije gledala film, vec je nesto citala i kada se desila ona eksplozija pa je Matt onako objasnjavao sam sebi zbog cega se to desilo...moja zena je samo podigla glavu i...Je l' to ovaj rece da se visak kiseonika pojavio zato sto ga je on izdisao? E, svakakve gluposti mozes da gledas!!! :D

I stvarno, scenario kao da je pisao neki osnovac. Iz nizih razreda. ;) I taj film je kandidat za Oskara. :D

Ili Mad Max?! Pa 2Pacov spot California Love je bolji od ovog dugometraznog spota.

I tako dalje.

Zaista im je izbor katastrofalan. Mada i nije bilo nekih stvarno dobrih filmova prosle godine. Bar ja ne mogu da se setim nekog za koji bi mogao da kazem da je stvarno odlican.

 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Preporucite neki film.20.01.2016. u 14:12 - pre 100 meseci
Ne znam zasto mora film da bude "realan" da bi vredeo vise. Reverant prenosi jednu pricu, mozda cak i neku vrstu legende, jer je baziran na istinitom dogadjaju. Nije bilo nelogicno ocekivati da ce snimiti neverovatne stvari, ne razumem - pa nije mogao da umre.

Meni je licno novi Mad Max fantastican film, ne mozes biti toliko maliciozan pa ga uporediti sa nekim spotom.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 87 88 89 90 91 92 93 94 95 96 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1023693 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.