Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1024093 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.31.01.2016. u 13:14 - pre 100 meseci
Ne vredi ni BS player, kad za dosta filmova jednostavno nema prevod, eno navedoh primer Pantanija (poznat i covek i film) a jezik je italijansko - engleski...pa ga ti prevedi

Mogu i ja da gledam na sluh, jos bolje uz engleski titl, al onda sam vise koncetrisan da razumem jezik umesto film.

U zadnje vreme ima jako slabo titlova.
Koliko sam samo obrisao filmova za koje se titlovi nikad nisu pojavili.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

3576

Član broj: 125713
Poruke: 137
*.dynamic.isp.telekom.rs.



+3 Profil

icon Re: Preporucite neki film.31.01.2016. u 13:46 - pre 100 meseci
Firefox addons...u search ukucati: "Search in titlovi"
Odlično urađen pretraživač titlova.
Označiti film za koji treba prevod i desnim klikom kliknuti na "T search in titlovi"
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.31.01.2016. u 13:48 - pre 100 meseci
Za prvode prvo pogledam sa programcicem `Oscar`, u njemu selektovano hr, srb, BiH. Pa ako ima, super, odma se skine bez da palim browser i trazim. Za veliku vecinu ima.

Druga varijanta je titlovi.rs, pa onda zadnja nada BS Player, jer trazi sa 3 sajta za prevode, pa ako ni tu nema, kukanje :D

EDIT, @3576, hvala i za tu varijantu. Probace se...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Preporucite neki film.31.01.2016. u 14:13 - pre 100 meseci
Citat:
bakara: Sustina je da za taj film i ne postoji prevod, kao sto ne postoji ni za Pantani The Accidental Death za koji se takodje nece nikad pojaviti na ovim balkanskim prostorima...

Taj film o Pantaniju je prikazivao HBO, prosle godine cini mi se. Sa sve prevodom. :D
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.31.01.2016. u 23:07 - pre 100 meseci
Pa sa neke televizije jeste, al sta da radim kad ga ja nisam gledao.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.31.01.2016. u 23:22 - pre 100 meseci
Nisi gledao ili nisi nasao prevod?


Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.31.01.2016. u 23:24 - pre 100 meseci
Ni jedno ni drugo ;)
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.31.01.2016. u 23:30 - pre 100 meseci
Engleski prevod ima da se nadje. Ako ti to nesto znaci. (http://www.opensubtitles.org/e...cidental-death-of-a-cyclist-en)


Pozdrav!

EDIT
Evo neki sr. prevod, u text editu je valjda to (koliko sam skontao, davno je bilo kad sam gledao), mozda nije bas profi... i cirilica je... mozda posluzi...

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 01.02.2016. u 00:40 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.01.02.2016. u 01:04 - pre 100 meseci
Koji me djavo terao da odgledam ovaj shhit...4.6 ocena, OMG...Samo se pitam, zbog cega tolika!??!?? Potrudise se klinci, kamera, malo efekti, ali 2.3 ko kuca - nista vise.

Harbinger Down (2015)

http://www.imdb.com/title/tt3397918/

Cisto da se ljubitelji fantastike i horora ne zalete.

Znaci, film sam odgledao do samog kraja zbog Lance Henriksena koji je podbacio u ovoj ulozi. A i covek nije imao ni prostora za glumu - sto je najgore. Losa rezija, losa prica...Sve s brda zdola - sto bi rekli. Big promasaj :( Nelogicnosti u svakoj sceni, losa gluma, losa prica..Da ne pominjem kopiranje The thing...sto me najvise i pogodilo.

Zaobidjite video klubove i ne iznajmljujte ovu kasetu ako Boga znate. Vreba film na svakom koraku...Hvala!


P.S Samo mi nije jasno zasto neko ne otvori temu `filmovi za izbegavanje` Predlozio sam to vise puta...

Odo da otvaram :D


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 01.02.2016. u 02:24 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.01.02.2016. u 06:39 - pre 100 meseci
Gile,ako nisi gledao diplomski rad jednog rezisera koji je napravio u skorije vreme jedan globbaster serijal,izvoli.

Bad Taste 1987 http://www.imdb.com/title/tt0092610/

 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.01.02.2016. u 20:54 - pre 100 meseci
Citat:
bakara:
To samo znaci da gledas ove popularne filmove za koje postoje prevodi :)

Ja cesto nailazim na takve prevode, i to je prevedeno prvih 15min filma (taman da se uneses u film) i onda stoji poruka: ako zelite kompletan prevod filma uplatite dopunu 100rsd na br 063xxxxxx

Pa gledam razlicite filmove, ali bas nikad nisam naisao na ovako nesto...
Moze naziv sajta odakle skidas prevode, tj. gde se javljaju ti komercijalni prevodi?

Citat:
gilopile:
i ja sam par puta davno kacio neke koje sam sam radio na titlovi.rs i nece da prihvate :D Google translate je bio u pitanju i malo korigovanje, ali opet daleko da je sve full ispravno :D

I treba da su tako rigorozni na takve poluprevode. Bar ljudi rade posao i proveravaju svaki koji upload-ujes. Dobra je tamo ekipa...

Slazem se.

Ja sam jednom skinuo uzasno preveden film, prilicno gresaka sam ispravio i prevod je mogao da se koristi, ali ovi sa titlovi.com nisu hteli da ga odobre.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.01.02.2016. u 21:18 - pre 100 meseci
Titlovi.com su se od pre nekog vremena (godinu i vise) pretvorili u klasicno komercijalizovan sajt sa akcentom na zaradi po svaku cenu. Objavljivanje, odnosno prihvatanje/odobravanje prevoda se manje vise svelo na odabranu ekipu pa nije cudno sto se ne odobravaju prevodi koje dobijaju "sa strane" (njihov termin, tretiranje). U isto vreme se kriterijum za prevode srozao prilicno pa se sve vise mogu naci prevodi koji su odradjeni k'o nogom, neuskladjeni sa vecinom postojecih Video izdanja a po principu "guglovanog bukvalnog prevoda nekog eng.srt texta".

Filmovi su i nekako jos uvek pokriveni sa pristojnim prevodima a serije inace nikada nisu imali kao svoje nego su kopirali, bukvalno, sa raznih sajtova za prevode, u najvecoj meri sa "Prijevodi Online" - do jula prosle godine kad su prevodioci sa "Prevodi Online" stupili u strajk i prekinuli/obustavili postavljanje prevoda za serije na svom sajtu (ne svi ali skoro svi). Razlog je bio to sto su sa titlovi.com odlucili da brisu jednu liniju na kraju prevoda koja je bila u formi linka ka sajtu a nakon imena/nick-a prevoditelja sto je spadalo u potpis onoga ko je preveo. Znaci, ne samo sto su "krali" (masovno, skoro sve, svaki prevod za serije) nego su izbacivali potpis prevodioca i ubacivali svoj link/reklamu za svoj sajt. Negodovanje prevodilaca sa "Pevodi Online" i strajk su doveli do "nestasice" prevoda za serije a narocito kvalitetnih prevoda po kojemu su najpoznatiji na nasim prostorima. Da ne pricam vise, koga interesuje moze da se upozna sa situacijom na forumu "Prevodi Online" i shvati zasto vec duze vreme nema dobrih prevoda za serije ili nema uopste...

BTW, nije dovoljno prevesti nesto bukvalno da bi se dobilo odobrenje za postavljanje i postavio prevod, moraju se izpuniti pravila i osnovne karakteristike titla kao takvog... ono sto se moze naci na Net-u kao eng.srt (ili sub) ne mora i uglavnom i nije upotrebljivo za koriscenje po mnogim osnovama.


Pozdrav!

(izvinjavam se ako ovo spada u OT, ako smeta neka se brise. Samo sam zeleo da ukratko pojasnim neke stvari koje se pominju...)
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.02.2016. u 08:20 - pre 100 meseci


PAY IT FORWARD

nemam obicaj da gledam drame ali toplo ovu preporucujem


http://www.imdb.com/title/tt0223897/

kroz jednostavnu ideju i pricu SIRI DALJE protkane su sudbine raznih naizgled nepovezanih osoba koje cineci dobra dela ipak formiraju lanac dogadjaja sa zajednickim ciljem .

film je s pocetka jednostavan , lagan i naivan ali na kraju zaboli .

tome su doprineli glumcine

Kevin Spacey
Haley Joel Osment
Helen Hunt

zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

popusicko

Član broj: 12568
Poruke: 679



+729 Profil

icon Re: Preporucite neki film.10.02.2016. u 20:03 - pre 99 meseci
Sećate li se Smrde Mudića i grofa od Monmiraja koji greškom čarobnjaka dolaze u sadašnjost? Njihovi pokušaji da se snađu u današnjem svetu, kao i borba da se vrate u prošlost kako ne bi izmenili istoriju praćeni su nizom komičnih situacija, a režiser Žan Mari Poare odlučio je da nas ove godine obraduje i trećim nastavkom filma.

posetioci revolucija

Radnja filma Posetioci 3 nastavlja se tamo gde se završio drugi nastavak koji je premijerno prikazan 1998. godine. Godfroa od Monmiraja i Smrda Mudić posetiće razne epohe, a glavna radnja će se dešavati za vreme Francuske revolucije gde su stigli greškom, kao i svuda do sad.



Režiju za Les Visiteurs 3: La Terreur potpisuje Žan Mari Poare, a u pisanju scenarija mu se pridružio Kristijan Klavije, koji igra već legendarnu ulogu Smrde Mudića. Pored njega ćemo videti Žana Renoa u ulozi Godfroe od Monmiraja, Mari-An Šazel kao Žinetu Sarkle, kao i mnoge druge koje smo viđali u prva dva dela, a premijera filma je zakazana za april ove godine.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.11.02.2016. u 19:05 - pre 99 meseci
Juče sam ponovo gledao 24 hour party people, pa sam odlučio da proverim šta je još Winterbottom radio.
Izbor je pao na The Trip to Italy (2014), pa ga preporučujem.

Citat:
Put u Italiju (The Trip to Italy) je "komedija" iz 2014.
Dva muškarca i šest obroka u šest različitih mjesta na putovanju po Italiji…


Film izdaleka ima nešto od La grande bellezza samo u "indie" varijanti srednjeg doba. Nostalgija, planovi, prolaznost, cinizam i dr. Frankenštajn...

_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporucite neki film.12.02.2016. u 19:17 - pre 99 meseci
http://www.imdb.com/title/tt2494362/

ucinilo mi se western ,

pocinje kilavo , usporeno , svaki dijalog nervira koliko je inertan ,

prekinuo bih u startu da nisam gledao trailer i ocekivao mnogo vise . . .

a onda su dogadjaji ubacili u 5 brzinu i naterali me (a i vas ce ) da odgledam do kraja


zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.12.02.2016. u 22:48 - pre 99 meseci
Gledao sam ga prosle godine cim se pojavio na polici prodavnice.

Nisam hteo da ga predlazem zbog nekih kriterijuma koji su se nekako provlacila kroz predlog za film pa sam odustao od

daljih predloga.Odlican film koji ima taj pocetak,malo spor ali posle ima unikatan nastavak sa tim divljacima.Kraj je malo

monstruozan.Kurt na nivou mada mator,jbg.
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
...148.91.adsl.dyn.beotel.net.



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.16.02.2016. u 15:54 - pre 99 meseci
Ne mogu da pronađem deo ES-MZ dikusije o Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) ili je možda ta priča passe, što bi rekao Vučić?

Pre dva dana sam na poklon dobio karte, one najskuplje, horizontalna mesta...kao kod kuće...dobar izum. Daju i 3d sočiva, potpun Homo/e efekat. Pauza, plej, wc...
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporucite neki film.19.02.2016. u 20:57 - pre 99 meseci


Malizia

http://www.imdb.com/title/tt0070358/?ref_=nv_sr_1

stara garda da se podseti , a mladji da odgledaju kao obaveznu lektiru


zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

vilil1

Član broj: 174605
Poruke: 765



+1499 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.02.2016. u 19:38 - pre 99 meseci
Remember


http://www.imdb.com/title/tt3704050/




Dementni cica trazi nacistu iz Ausvica. Malo je dosadan film ali se isplati pogledati ga zbog samog kraja. ;)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 89 90 91 92 93 94 95 96 97 98 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1024093 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.