Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1016552 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Preporucite neki film.14.04.2016. u 00:06 - pre 96 meseci
Je, je druze, mada necemo o ukusima, mozda je nekome ok...Ja samo izneh neko svoje misljenje.

E da, zaboravih i najbitnije da kazem; Nekako kroz ceo film sam imao osecaj da ce neko da izvadi mobilni tel, da se nadje na autputu i da stopira nekog kamiondziju...Totalno sam stekao krivi filing...
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Preporucite neki film.14.04.2016. u 09:53 - pre 96 meseci
@valerijan

Carol je meni bio jedan onako prilicno neukusan, da ne kazem neprijatan film.
Vise mi je muka od filmova koji pokusavaju da steknu popularnost na gej i lezbo teme, a pocela je prava invazija filmova na tu temu.
Citat:
gilopile: Odgleadh neki dan The Revenant (2015). 3x sam otvorio IMDB u nadi da cu da procitam da je nekakav SF, fantasy i sl.

U startu sam hteo da prekinem gledanje, al ajd, dobra je kamera, rezija, efekti...

Rokaju se strelama na pocetku, a nigde nikoga, kao da najmoderniji IC snajper gadja - sve prsti :D

Ovog pocepao medved, usili ga, tumara danima po onoj ledini, bucka se u onoj smrzotini od reke i ko nov - ozdravio jer mu je onaj indijanac stavio na ranu malo osusenog sena, te ga izlecio :)


Film je snimljen po legendi iz tih nekih krajeva, gde je coveka napao medved, ovaj ga nekako ubio, njega posle zivog zakopali i on se posle osvetio...
Taj dogadjaj kazu da se stvarno dogodio i prenosi se usmeno kao legenda, naravno u filmu je to dodatno dramatizovano, ali u principu nema tu sad ne znam kakvih nemogucih dogadjaja.
Covek je ziva masina i prezivljavanje u nemogucim situacijama je vise puta dokazano.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Preporucite neki film.14.04.2016. u 10:04 - pre 96 meseci
Before the Devil Knows You're Dead

Dva dekintirana brata u ocaju planiraju pljacku porodicne zlatare.
I po Marfiju sve sto moze da krene naopako, krenulo je naopako.

Film nije akcija, vise je triler.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

dusans
Stojanov Dušan
Pančevo

Član broj: 9551
Poruke: 1343
*.dynamic.sbb.rs.



+311 Profil

icon Re: Preporucite neki film.14.04.2016. u 10:07 - pre 96 meseci
Reverant mi se dopao vizuelno, predeli su prelepi a ima i finu atmosferu.
Film je totalno promašio predstavu o vremenu, stiče se utisak da se sve desilo u nekom periodu
od pet-deset dana što priču čini smešnom, a trebalo bi da je u pitanju ~ šest nedelja.
Ako vas nervira određena doza ne-realnost-i, preskočite. Ako ne, preporuka, zabavan je i uzbudljiv.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.21.04.2016. u 14:28 - pre 96 meseci
The Counterfeiters (2007)



http://www.imdb.com/title/tt0813547/

Falcifikator, radnja II Svetski rat, profesionalni falcifikator biva zarobljen i smesten u nemackim logorima...
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.08.05.2016. u 23:00 - pre 96 meseci
Pogledah par ovde spomenutih filmova...

Citat:
Sceka:
Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015) Jel' treba bilo sta reci u vezi ovog filma obzirom koliko se pricalo o njemu? Samo da kazem - preporuka sa moje strane bilo to "passe" ili ne. Jednostavno vredi pogledati.

Svakako vredi pogledati.
Naravno, najveci nedostatak je prevelika slicnost sa Novom nadom (epizoda 4).
E sad, dal je to omaz, ili sta vec, nemam pojma.

Citat:
Sceka:
Jos jedan film koji bih preporucio je Maze Runner: The Scorch Trials (2015). Potpuno logican nastavak, po svemu. I zaokruzena prica sa mogucim nastavkom. Sve karakteristike aktuelne kinematografske danasnjice su prisutne. Po meni, daleko bolji film od vecine koji su se prosle godine pojavili i to ne samo u toj vrsti/zanru. IMDb ocena je 6.4 - ja bih rekao nezasluzeno mala i licno bih ga ocenio sa bar 8. U svakom slucaju preporuka, tokom vikenda odgledati oba filma, mislim na prethodni post i ovaj...

Citat:
superbaka:
po meni, i ocena 5 je mnogo za ovaj film... ja sam odgledao nekako do kraja, cisto da vidim da li ce 'da se uzmu', zena je odustala na pola... jos me gleda i kaze:"Kako mozes da gledas ovo sran*e"? :)

Prvi deo sam ranije preporucio, ovaj ne bih mogao.
Ne znam kako da objasnim, ali nekako sam u prvom delu mnogo manje osecao YA aspekt (koji bas i ne mirisem).
E sad, naravno da neko moze reci da YA ima u oba filma, jer je to taj zanr, ali zato sam i rekao da ne znam kako da objasnim :)

Citat:
gilopile:
Odgleadh neki dan The Revenant (2015). 3x sam otvorio IMDB u nadi da cu da procitam da je nekakav SF, fantasy i sl.

U startu sam hteo da prekinem gledanje, al ajd, dobra je kamera, rezija, efekti...

Rokaju se strelama na pocetku, a nigde nikoga, kao da najmoderniji IC snajper gadja - sve prsti :D

Ovog pocepao medved, usili ga, tumara danima po onoj ledini, bucka se u onoj smrzotini od reke i ko nov - ozdravio jer mu je onaj indijanac stavio na ranu malo osusenog sena, te ga izlecio :)

Kraj joz gori...
Ocekivao sam neki normalan film, bar po ocenama, a i zanru koji bas volim, al se zaebah. Delete + empty recycle bin je najmanje sto sam mogao da ucinim :)

Citat:
bakara
Film je snimljen po legendi iz tih nekih krajeva, gde je coveka napao medved, ovaj ga nekako ubio, njega posle zivog zakopali i on se posle osvetio...
Taj dogadjaj kazu da se stvarno dogodio i prenosi se usmeno kao legenda, naravno u filmu je to dodatno dramatizovano, ali u principu nema tu sad ne znam kakvih nemogucih dogadjaja.
Covek je ziva masina i prezivljavanje u nemogucim situacijama je vise puta dokazano.

Zanr me nije privukao, ali reko' ajd da vidim za sta se dobija Oskar...
Kuku, kako sam se ja smorio... Hteo sam da se upucam koliko je ovaj film dosadan!
Kad sam budala sto ga ne prekinuh nakon pola sata, nego jos puna dva gledam Di Kaprija kako se sve vreme vuce po zemlji.

Inace, film je nastao po knjizi, a knjiga po legendi.
Drugim recima, sve je izmisljeno :D
Nit je Glas imao zenu, pa samim tim ni sina, a ni kraj filma ne odgovara onome sto se desilo...
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Preporucite neki film.09.05.2016. u 13:03 - pre 96 meseci
Besmisleno je komentarisati revenant jer pola ljudi ima misljenje da je situacija nemoguca a druga polovina da je moguca.

Bolje da gledamo dalje

Colonia (2015)

Momak i devojka u stranoj drzavi, on se politicki aktivirao pa su ga uhapsili i bacili u izolovani manastir.
Iz tog manastira niko nije izasao i to je "drzava" za sebe, ona odlazi dobrovoljno tamo da pokusa da ga spasi.

Cover filma je ocajan i nemojte suditi po njemu a film je vrlo dinamican triler, na kraju filma su i interesante fotografije pravih likova.

10 Cloverfield Lane
Razocarana devojka vozi auto po mracnom putu, dozivljava udes i budi se zavezana u podzemnom sklonistu.
Njen "domacin" joj objasnjava da je to za njeno dobro jer se napolju u medjuvremenu dogodila kataklizma, ona naravno ne veruje.


Term Life

veoma inteligentni tip smislja pljacke i te planove prodaje, upada u namestenu situaciju gde pocinju njega i njegovu kcerku da jure, i on uz svoje sposobnosti intelekta se izvlaci iz tih situacija.

Takodje solidan triler.

Slabo ima prevoda, pa je izbor filmova prilicno oskudan, eto ova tri recimo da izdvojim.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Preporucite neki film.09.05.2016. u 13:32 - pre 96 meseci
Citat:
IUOP_1:Drugim recima, sve je izmisljeno :D

Ma sta kazes, prave filmove od izmisljenih prica??? Jos ces reci da je Star Wars izmisljen.

Citat:
bakara:Besmisleno je komentarisati revenant jer pola ljudi ima misljenje da je situacija nemoguca a druga polovina da je moguca.

Ama ljudi, uopste nije ni bitno da li je situacija nemoguca ili moguca. Radi se o filmu, fikcija, dozivljaj rezisera, kako god.

Ubise se ljudi da objasne kako je film "nerealan", niko ne komentarise nista drugo.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.09.05.2016. u 14:14 - pre 96 meseci
Citat:
bakara:
Besmisleno je komentarisati revenant jer pola ljudi ima misljenje da je situacija nemoguca a druga polovina da je moguca.

Mislim da nije besmisleno komentarisati nijedan film, a pogotovo ne zbog razloga koji si naveo.
Ali ok, mozemo i da batalimo.

Citat:
DaliborP:
Ma sta kazes, prave filmove od izmisljenih prica??? Jos ces reci da je Star Wars izmisljen.

Ma sta kazes, za Star Wars svi pricaju da je zasnovan na istinitim dogadjajima, kao Revenant?!?

Citat:
DaliborP:
Ama ljudi, uopste nije ni bitno da li je situacija nemoguca ili moguca.

Ama covece, tebi nije bitno, mozda nekome jeste.
Evo, ni meni nije bitno, ali ako nekom jeste, sto to ne bi izneo kao dobru/losu karakteristiku filma?

Citat:
DaliborP:
Ubise se ljudi da objasne kako je film "nerealan", niko ne komentarise nista drugo.

Sta da komentarisu, kad se Di Kaprio ceo film vuce po zemlji ko mrcina...

Od mene preporuka za Telo (El Cuerpo) - http://www.imdb.com/title/tt1937149/

Solidan misteri-triler, muz je mozda ubio zenu, ko sta laze, a ko sta umislje...
Samo mi je kraj razoracavajuci, jer je razresenje previse deus ex machina za moj ukus...
 
Odgovor na temu

DaliborP

Član broj: 113174
Poruke: 1173



+3258 Profil

icon Re: Preporucite neki film.09.05.2016. u 14:20 - pre 96 meseci
Citat:
IUOP_1: Ma sta kazes, za Star Wars svi pricaju da je zasnovan na istinitim dogadjajima, kao Revenant?!?

Zasnovan je na legendi, da li istinitoj ili ne, na reziseru je da prikaze pricu onako kako je on dozivljava. Kao i hiljade drugih filmova. Ko uopste moze da dokaze bilo sta vezano za tu pricu?

Samo izgleda neki su to shvatili bukvalno. Film je fikcija, bio zasnovan na istinitom ili izmisljenom dogadjaju. Ako neko to ne moze da prihvati, gubi vreme.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.13.05.2016. u 00:09 - pre 95 meseci
Ovaj film se nece svideti svakome, vec sam onima koji vole, kako bih rekao... otkacene filmove

http://www.imdb.com/title/tt2998118/



Dva lika krenula u SAD na neku SF/horor konvenciju, al eto malera, celo covecanstvo je nestalo

Evo jednog finog dela:
Posto nema nikog drugog, njih dvojica komentarisu kako ce da se pojavi Vil Smit (ciljaju na I Am Legend),
a drugi dodaje kako ce ga pitati sta mu je uopste trebalo da snimi After Earth

Ako vam se svidi trejler, svidece vam se i film. Vazi i obrnuto.

Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Lavlja_Jazbina

Član broj: 298367
Poruke: 8226



+5028 Profil

icon Re: Preporucite neki film.13.05.2016. u 05:23 - pre 95 meseci
Citat:
bakara:


Colonia (2015)

Momak i devojka u stranoj drzavi, on se politicki aktivirao pa su ga uhapsili i bacili u izolovani manastir.
Iz tog manastira niko nije izasao i to je "drzava" za sebe, ona odlazi dobrovoljno tamo da pokusa da ga spasi.

Cover filma je ocajan i nemojte suditi po njemu a film je vrlo dinamican triler, na kraju filma su i interesante fotografije pravih likova.


Odlican film.
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.04.06.2016. u 23:27 - pre 95 meseci
Nisam citao stripove sa njim, niti sam znao sta da ocekujem.
Pogledao sam Deadpool-a i... odusevio se!

http://www.imdb.com/title/tt1431045/



Ovo je defintivno najduhovitiji superherojski film. Iako nije superherojski :)
Iako ima i (kako bih rekao) americkih duhovitnosti, ima i jako kvalitetnih.
Dosta referenci na razne filmove, kao i autoreferenci (samo ne zeleno odelo!!).
A poseban smek daje to sto je R rated.

Sta znam, mozda bi neko rekao da su fore klinacke, ali meni su legle.
Mala ruka, prosidba, Lijam Nison...

Negde videh da je ovo najuspesniji R rated film svih vremena.

Ne mogu da se setim kad sam pozeleo da jos jednom odmah ponovim film (verovatno je to bio neki Nolanov).
E, Deadpool-a sam hteo da pogledam opet, zato sto sam siguran da mi je dosta toga promaklo.

Posle teskih superherojskih filmova, ovako nesto je pravo osvezenje.
Za ocekivati je da sad krenu stancovanja slicnih filmova.
A i za ovaj je najavljen nastavak.

Iako ne volim bioskope (zbog stoke koja prica), pa ne verujem da bih i isao da ga gledam tamo, ipak mi je zao sto ovom filmu nisam ostavio pare :)
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2610 Profil

icon Re: Preporucite neki film.13.06.2016. u 15:59 - pre 94 meseci
The Conjuring 2 se pojavio. Da li je neko gledao?

Vidim, dobio bas jaku ocenu na IMDB 8.2.

http://www.imdb.com/title/tt3065204/
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.14.06.2016. u 22:49 - pre 94 meseci
Ljudi, dajte preporuku za neki SF/horor/mistery, koji bi mogao da se smesti u kategoriju preapokalipse.
Recimo, nesto slicno ovome: The Mist, Phantoms ili The Langoliers...

Ili barem "obicna" preapokalipsa.
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Preporucite neki film.14.06.2016. u 23:17 - pre 94 meseci
^^hehe, malo mnogo trazis

Ali kad vec pominjes Stivena Kinga mozda si preskocio neke matore a odlicne koje bih izdvojio:
Kujo

Apt Pupil

Dreamcatcher
Rose Red
The Tommyknockers

Nema smisla da pisem o cemu se radi, zar ne

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16343



+2920 Profil

icon Re: Preporucite neki film.14.06.2016. u 23:27 - pre 94 meseci
Malo sam zapostavio temu...

Odlican triler:
True Story (2015)
Nemam pojma da li je prica zaista istinita (navodno jeste)...
Serijski ubica se predstavlja kao vrlo ugledni novinar njujork tajmsa poznat po vrlo vestom nacinu pisanja.
Kada novinar sazna za to odlazi u zatvor da ga upozna i sazna zasto je bas njega izabrao.

Brothers.Grimsby
Komedija na fazon borata.
Blesavi brat saznaje jednog dana gde se nalazi njegov voljeni brat, a on je super tajni spijun koga svi jure da ubiju.
Ko voli tu vrstu humora, vrlo dobar izbor.
Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

anon142305

Član broj: 142305
Poruke: 1492



+1542 Profil

icon Re: Preporucite neki film.14.06.2016. u 23:42 - pre 94 meseci
Citat:
bakara:
^^hehe, malo mnogo trazis :)

Ali kad vec pominjes Stivena Kinga mozda si preskocio neke matore a odlicne koje bih izdvojio:
Kujo

Apt Pupil

Dreamcatcher
Rose Red
The Tommyknockers

Nema smisla da pisem o cemu se radi, zar ne :)


Eh, pa gde mnogo trazim, sigurno ima jos takvih :)

Sve ovo sam pogledao (a i procitao - sem Tomi-sise).
Ali nisam tako nesto trazio. Mozda jedino "Zamka za snove" ima apokalipticne momente
(ako bi se mogli gledati na taj nacin), mada je to slab i roman i film.

Elem, ako si gledao ove sto sam ja linkovao, onda bi mogao da primetis na sta ciljam.
Trudio sam se da ne pricam previse, da ne bi nekom spojlovao nesto.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.06.2016. u 13:01 - pre 94 meseci
Eye In The Sky (2015) IMDb 7.5 Preporuka sa moje strane za ovaj film. Kad se postavi moralna (humana...) dilema nije lako ali ako se ima "izlaz" u vidu "brigo moja predji na drugoga" onda je situacija drasticno drugacija. Film je odlican po svim "filmskim" pitanjima, kadar, rezija, kasting, montaza, sminka, efekti... sve je na visokom nivou danasnje produkcije. U svetu je dobio odlicne kritike a meni licno se dopada generalno uzevsi.






Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.23.06.2016. u 23:11 - pre 94 meseci
Jedan dobar, kako bi to nekada nazvali, spijunski film. MI-5 aka Spooks: The Greater Good (original title) (2015) IMDb 6.3 - Moja preporuka za sve koji vole takvu vrstu filmova. Meni se svidelo sve, i dinamika i produkcija, jednom recju > preporuka.






Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 91 92 93 94 95 96 97 98 99 100 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1016552 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.