Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Preporucite neki film.

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1023823 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.02.09.2016. u 15:57 - pre 93 meseci
Citat:
gilopile:
Ni ja pojma nemam o tome :) Sigurno da ima neku poruku, ali nama neshvatljivu. Film uoste nije los, samo je mnogo cudan. Mislio sam da su nekakvi sektasi, ali se cini ipak da je nesto mnogo ozbiljnije u pitanju, a iskreno ni ne zelim da znam :D

Film je daleko od toga da se preporuci, ali opet sa druge strane, nije ni za temu `filmovi za izbegavanje`.:)

Ko voli cudne filmove, proci ce.

Meni je Borgman dobar film, ali me prilicno razocarava rasplet radnje.

Mislim da cela prica pokusava da isprica pricu o tome kako ljubazni ali pokvareni djavo moze da vam udje u kucu i rasturi celu porodicu.
Film je vizuelno odlican, ali ima hiljadu nelogicnih rupa.

Recimo kad dodjete do kraja filma i skontate da je Borgman uzeo sledbenike i postigao svoj cilj, prica gubi smisao impresivne scene na pocetku gde se borgmanova ekipa krila ispod zemlje, a logicno bi bilo da su bili u drugoj porodici.

Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.02.09.2016. u 16:07 - pre 93 meseci
Da, da, bas tako. Ima malo nelogicnosti. Nisam ga bas onako `muski` sa nekom velikom paznjom odgledao, pa se slabo i secam celog filma.
Mozda cu ga odgledati ponovo.

(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.03.09.2016. u 13:44 - pre 93 meseci
Odgledah sinoc Jason Bourne (2106) IMDb 7.0 i moja preporuka za sve koji vole akciju, ima je na pretek. Sta reci drugo a da nije stereotip, i to sto se napise i u filmu. Desavanja, zapleti, resenja i razresenja, kadrovi, fotografija, rezija, kasting... sve je odlicno i stereotipno, ocekivano. Meni se svidja po svim pitanjima jer volim dinamicne akcione filmove (kamo srece da su i SiFi filmovi takvi, ima ali retko).




Pozdrav!
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.05.09.2016. u 07:07 - pre 92 meseci
Big Bad Wolves (2013)



http://www.imdb.com/title/tt2309224/

Film je na temi pedofilije. Moze se videti do koje mere pedofili nece priznati to sto jesu - pa cak i po ceni zivota.



Cold in July (2014)



http://www.imdb.com/title/tt1179031/

Pri samom pocetku filma malo je falilo da odustanem od gledanja ali nekako rekoh hajde da se suzdrzim....
Film je sa malim zapletom gde u samoodbrani Dane (Michael C. Hall) ubija jednu osobu u svojoj kuci tokom pokusaja razbojnistva...

Film je nekao nedovrsen, ima rupa i dosta toga nedorecenog u filmu ali je ipak gledljiv.


Da li mi neko moze pomoci oko podesavanja sajta IMDB, znam da sam vec jednom pitao jos prosle godine mozda i pre 2 nisam siguran. U podesavanja sam postavio da mi filmove prikazuje iskljucivo na engleskom jeziku ne znam zasto ih prevodi na srpski. Sigurno im ti servisi rade po IP adresi, ali da li je moguce to izbeci.
Ista stvar mi je i sa Googleoivm produktima !

Da, registrovan sam i ulogovan na sajt.

podesavanja;


primer;




[Ovu poruku je menjao Mitkoni dana 05.09.2016. u 08:30 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.06.09.2016. u 01:15 - pre 92 meseci
Sonita (2015)



http://www.imdb.com/title/tt5278928/

Veceras sam odgledao prikazivanje dokumentarca "Sonita", u nasem domu kulture na malom platnu preko video bima (da, da grad Novi Pazar koji brioji prek 100.000 stanovnika i dalje nema VELIKO PLATNO !) prvih par minuta mi je bio dosadan jer sam kasnio neko vreme od samog pocetka, ali na kraju krajeva koliko sam skontao uhvatio sam pricu da je u nekoj socijalnoj sluzbi u Iranu tacnije u Teheranu gde pokusavaju da joj pruze maksimalnu pomoc.

Naime mlada afganistanka koja koja je prethodno pisala tektove R N B prestala je i presla je na rep tekstove. otud i njena poznata valjda je tako prevedena na engleskom jeziku " brides for sale" gde govori da se u toj drzavi devojke 'udaju za novac' ne radi osecanja, ljubavi ili cega vec... sto i ona sama govori da se to po Sherijatu (zakon Islamski) ne spominje nigde u Kur'anu, vec iz obicaja kulturoloskog sto se pa i ne razlikuje mnogo od naseg.... dok ipak na kraju krajeva zavrsi u Sjedinjenim Americkim Drzavama !

Priznajem, na nekim delovima mi se nalazila knedla u grlu ali dok na pojedinim mi je izmamljivalo i osmeh !


https://www.youtube.com/watch?v=n65w1DU8cGU



[Ovu poruku je menjao Kovacevic Vladimir dana 06.09.2016. u 06:16 GMT+1]
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.06.09.2016. u 02:08 - pre 92 meseci
Hvala Mitkonce...

Da, Pedofil movie ne mogu da nadjem...Ako moze video klub na PP...

Cold in July (2014) iznajmio sinoc kassetu, jedva cekam da ogledam.
Ljovisna ce tek da dodje na televizor, hehe


[Ovu poruku je menjao gilopile dana 06.09.2016. u 03:44 GMT+1]
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.06.09.2016. u 12:12 - pre 92 meseci
Citat:
Mitkoni:
Big Bad Wolves (2013)



http://www.imdb.com/title/tt2309224/

Film je na temi pedofilije. Moze se videti do koje mere pedofili nece priznati to sto jesu - pa cak i po ceni zivota.

Citat:
Sonec:
Citat:
bakara:
Big Bad Wolves (2013)
Bas dobar, neobican triler ... crnjak, nesto poput tarantinovih filmova.

Preporucujem.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.06.2014. u 19:14 GMT+1]


Vaistinu, dobar film. Na momente ima neke komicne scene, malo mi to predstavlja visak da bi film jos vise dobio na ozbiljnosti (kao i par neozbiljnih scena). Tzahi Grad je maestralno odradio ulogu, scena u kojoj on nesto radi (da ne otkrivamo, mada i nije od neke sustinske vaznosti), a u pozadini se cuje Buddy Holly - Everyday, mi je bas bila epic :) Preporuka i od mene.

P.S. Srecom sam koristio search, inace bih posteno nagrabusio cenim :)


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

bakara
nBGd

SuperModerator
Član broj: 40157
Poruke: 16359



+2922 Profil

icon Re: Preporucite neki film.06.09.2016. u 12:16 - pre 92 meseci
Me Before You

Vrlo simpaticna devojka koja se jako cudno oblaci, pokusavajuci da nadje posao zaposljava se kao negovateljica paralizovanog bogatog momka.

Film u kom ce vam glavna glumica definitivno popraviti raspolozenje, pozitiva totalna!


Nažalost i kazna stvara naviku!
Nažalost i kazna izgrađuje stav!
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.06.09.2016. u 22:28 - pre 92 meseci
Citat:
bakara:
Citat:
Mitkoni:
Big Bad Wolves (2013)



http://www.imdb.com/title/tt2309224/

Film je na temi pedofilije. Moze se videti do koje mere pedofili nece priznati to sto jesu - pa cak i po ceni zivota.

Citat:
Sonec:
Citat:
bakara:
Big Bad Wolves (2013)
Bas dobar, neobican triler ... crnjak, nesto poput tarantinovih filmova.

Preporucujem.

[Ovu poruku je menjao bakara dana 14.06.2014. u 19:14 GMT+1]


Vaistinu, dobar film. Na momente ima neke komicne scene, malo mi to predstavlja visak da bi film jos vise dobio na ozbiljnosti (kao i par neozbiljnih scena). Tzahi Grad je maestralno odradio ulogu, scena u kojoj on nesto radi (da ne otkrivamo, mada i nije od neke sustinske vaznosti), a u pozadini se cuje Buddy Holly - Everyday, mi je bas bila epic :) Preporuka i od mene.

P.S. Srecom sam koristio search, inace bih posteno nagrabusio cenim :)




Ja ne znam kako to da meni ne izbacuje film kada ga upisem u search... Ali eto modza je opet dobro i podsetiti se nego da radim quote od pre godinu , 2 ili 5 :)



btw druga noc 9. Medjunarodnog festivala dokumentarnog filma

Hana Arent (2012)



http://www.imdb.com/title/tt1674773/

Citat:
Opis: Film o odlučujućem razdoblju u životu žene koja se smatra jednim od najznačajnijih i najoriginalnijih političkih mislilaca XX veka. Radnja filma smeštena je u razdoblje između 1960. i 1964. godine i opisuje Hanin put u Jerusalim, slavno suđenje oficiru i nacističkom zločincu Ajhmanu, kao i njeno izveštavanje o tom suđenju za američki magazin „Njujorker“. Očekujući da će na optuženičkoj klupi pronaći čudovište, američka književnica nemačko-jevrejskog porekla je iznenađena ravnodušnošću kojom Ajhman odiše, pa tako kreira svoju čuvenu tezu o “banalnosti zla” i piše članak koji u javnosti izaziva pravi skandal.
 
Odgovor na temu

Sceka
Zoran Scekic
Recording Engineer, Producer
Studio Neverne Bebe
Beograd

Član broj: 94496
Poruke: 2257
*.dynamic.sbb.rs.

Sajt: www.linkedin.com/in/sceka


+4501 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.09.2016. u 11:34 - pre 92 meseci
Kad ukucas nesto u polje "Pretraga" kliknes na "Ovog foruma" pa ce ti izbaciti ono sto trazis pretrazujuci samo ovaj deo ES-a. I onda dobijes ovo:




Pozdrav!

BTW, kad kliknes na taj link na kome je prvi put taj film postavljen (pre 815 dana) vidi se da je prva poruka nakon sto je @bakara postavio film tvoja...

[Ovu poruku je menjao Sceka dana 07.09.2016. u 12:45 GMT+1]
"Grand Magus and Supreme Wizard of professional
audio applications in the known universe and beyond"
E-Mail: [email protected]
Home Page: http://www.linkedin.com/in/sceka

:) "Nije ti palo na pamet da nekom inteligentnijem postu daš lajk?" (By Nebojsa)

Pravi biser: „Sada sumnjam da bih ucestvovao u poboljsavanju Nebojsinog foruma.”
Prikačeni fajlovi
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.09.2016. u 12:53 - pre 92 meseci
^^
verlika verovatnoca je da mi je jos od tad film bio u bookmarks :)
 
Odgovor na temu

cmpstr

Član broj: 307337
Poruke: 37



+54 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.09.2016. u 14:25 - pre 92 meseci
Citat:
bakara:
Me Before You

Vrlo simpaticna devojka koja se jako cudno oblaci, pokusavajuci da nadje posao zaposljava se kao negovateljica paralizovanog bogatog momka.

Film u kom ce vam glavna glumica definitivno popraviti raspolozenje, pozitiva totalna!




Ta devojka igra Daenerys Targaryen (Majka zmajeva) Game of Thrones.
Definitivno vredi pogledati.
 
Odgovor na temu

eeestablishment
srbija

Član broj: 268550
Poruke: 787
*.dynamic.isp.telekom.rs.

Jabber: eeestablishment


+480 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.09.2016. u 15:57 - pre 92 meseci


Ta devojka igra Daenerys Targaryen (Majka zmajeva) Game of Thrones.
Definitivno vredi pogledati.


plavo joj bolje stoji . . .
zašto bogati ne uživaju u bogatstvu i jelu i piću nego odmah pokušavaju da naprave

bombu i unište svijet . . . ( Bob Rock )
 
Odgovor na temu

gilopile
Dragan Jovanovic

Član broj: 173855
Poruke: 11572



+2611 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.09.2016. u 16:02 - pre 92 meseci
Sarah Connor :)

Me Before You
Kaseta ubacena u VCR, veceras se gleda.
(c) 1982 sinclair research ltd
 
Odgovor na temu

valerijan
encre de chine
- ostinato +

Član broj: 248982
Poruke: 1498
212.178.238.*



+627 Profil

icon Re: Preporucite neki film.07.09.2016. u 16:59 - pre 92 meseci
@Mitkoni, dobro je da je Hannah Arendt konačno stigla http://www.elitemadzone.org/p3273049

"Jedna od glavnih tema razmišljanja Hane Arent bilo je, zlo profilisano kroz sisteme upravljanja."

gilopile, rabiš vredno VCR, javi kad ti zatreba kaseta za čišćenje glave!
_._/._./_ _ _/_.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.08.09.2016. u 01:58 - pre 92 meseci
Citat:
valerijan: @Mitkoni, dobro je da je Hannah Arendt konačno stigla 8) http://www.elitemadzone.org/p3273049

"Jedna od glavnih tema razmišljanja Hane Arent bilo je, zlo profilisano kroz sisteme upravljanja."


Da iskren budem nisam bas sa namerom otisao da odgledam taj dokumentarac, vec sam onako zacrtao da ispratim celu nedelju dokumentarnog filma. Na trenutke dokumentarac mi je i bio dosadan, tako da sam u sali zmureo na njigove razmena pisama.... eto jedino sto je bilo 'interesantno'o to da su jevreji dozivljavali te nelagodnosti vec i od prvog svetskog rata, kroz onaj sav propagandni materijal nemci su imali malo i humoristicnog sadrzaja, :D ne nisam sarkastican...

Steta sto ovaj link citata vise nije u funkciji...

Veceras je na repertoaru bio jedan od proslogodisnjih nominovanih dokumentarac za Oscara, pod nazivom Cartel Land - Zemlja kartela

Cartel Land (2015)



http://www.imdb.com/title/tt4126304/


Film se moze lagano zapoceti recenicom "Kad nepravda postane zakon, otpor postaje duznost"
- manje/vise svima nam je tema filma poznata.

Citat:
Kad ljudi imaju pravo uzeti zakon u svoje ruke? Postoji li uopće takva situacija? Obično se takve stvari dogode kad je zakon nepravedan, korumpiran i u potpunosti zakaže. „Zemlja kartela“, za Oscara nominiran dokumentarni film, bavi se tom kontroverznom temom. Grupe samozvanih čuvara reda s jedne i druge strane američko-meksičke granice glavna su tema ovog filma. Govorimo o prostoru na kojem državni zakoni ne vrijede. Zakon kartela je jedini zakon koji se priznaje. Kad ljudi shvate da ne postoje legalna sredstva kojima se mogu boriti protiv toga onda se organiziraju pa u borbu krenu sami. Pitanje granica i njihova zatvaranja ponovno postane aktualno, a „mirni i dobri građani“ s jedne i druge strane granice odjednom postaju suci i krvnici. Stoga, ovaj film opravdano postavlja pitanje: Hoće li postati poput onih protiv kojih se bore?

„Zemlja kartela“ govori o tim grupama samozvanih provoditelja zakona i njihovom zajedničkom neprijatelju – „Vitezovima Templarima“. Naziv je to za zajedničkog neprijatelja obje grupe „pravednika“ koji ne poznaje milosrđe i toleranciju. Meksički su farmeri, kako nam govori film, ubijani čisto zato što kartelu nisu plaćali reket, a vođe kartela bili su doslovce gospodari života i smrti. Nisu birali žrtve, pa čak niti u slučaju žena i djece. Dapače, rijetko će što slamati otpor snažnije od ubojstava najslabijih. U takvom okruženju rađanje otpora kartelu logična je posljedica. S meksičke strane oni se zovu Autodefensas, s američke Arizona Border Recon.

Film kreće od objašnjavanja polazišta za obje grupe koje dijele zajedničkog neprijatelja. Tim Foley, američki ratni veteran koji vodi vlastitu paravojsku, objašnjava kako je nadzor granice s Meksikom jedini način da se spriječi uvoz droge na američko tržište i uspostave „američke vrijednosti koje su kao nacija izgubili“ jer su ih prepustili kartelima. S druge strane granice, dr. Jose Mireles objašnjava kako građani meksičke države Michoacan nisu imali izbora nego se organizirati u privatni rat protiv kartela zato što je država korumpirana, premrežena kartelima i po pitanju suzbijanja trgovine drogom – ne radi ništa.

Autor filma Matthew Heinman odvodi nas na prvu crtu te nestabilne bojišnice, ali već na početku filma daje nam da upoznamo svemoćnog i neuhvatljivog antagonista – sam kartel. Pripadnici ozloglašenog kartela ne poriču kako je SAD njihovo glavno tržište, ali (dok kuhaju meth) odmah govore kako nisu sposobni niti školovani za nikakav drugi pošten posao. Svatko radi ono što mu odgovara i za čim vlada potražnja. Ovakav početak filma vrijedi zapamtiti jer će nas autor na isto mjesto odvesti i na kraju priče s poantom koja će podsjetiti na perpetuum mobile. Kartel je, poručuje nam film, poput mitske hidre. Napadima na njega, odsijecanjem glava, ne postiže se ništa. Previše je umrežen sa strukturama vlasti da ne bi opstao. Sadašnje neprijatelje jednostavno će zamijeniti nove generacije. Ljudi su u svojoj biti potkupljivi i nisu skloni promjeni, a da bi eliminirali kartel prvo moraju promijeniti običaje i način razmišljanja. Pripadnik kartela zaključuje kako se to neće dogoditi i da će kartel opstati. Nisam siguran je li to sasvim točno, a možda i po optimističnoj prirodi ne želim vjerovati da je zbilja tako, no perspektiva koju nam ocrtava „Zemlja kartela“ je prilično crna.

Zanimljivo je promatrati psihološki profil ljudi koji su spremni istodobno biti i suci i krvnici, zanimljivo je čuti vrijednosti na koje se pozivaju. Također, kad se malo bolje pogleda, vidi se kako su neki od njih imali (a neki još uvijek imaju) veze s konkuretskim kartelima koji ovaj žele izgurati iz posla. „Zemlja kartela“ to ne skriva i ne prešućuje. Nema crno-bijele podjele u ovoj borbi. Svi imaju svoje ciljeve i opravdanja za njih, čak i onda kad to uključuje provaljivanje u tuđe kuće, otuđivanje njihove imovine ili odvođenje oca pred ženom i djetetom samo radi toga što posjeduje isti automobil kao potencijalni osumnjičenici za napad. Dobro je ovdje ponoviti pitanje s početka: Postoje li uopće granice? Kad masa uzme oružje i piše zakone, tko ih postavlja?

U tom neprekidnom ratu Heinman ne zauzima jasno stranu. Nije postavljen u poziciju autora koji osuđuje ili odobrava. On naprosto priča priču bez namjere da se jasno svrstava ili nudi rješenje. Da se naslutiti kako moć kvari ljude i kako bi možda najbolje rješenje bilo unutar sustava, od strane države, ali i tu nas do kraja filma čeka iznenađenje. Iznenađenje koje to ustvari i nije. „Zemlja kartela“ nakon što ispriča priču zatvara krug. Akteri priče ostaju unutra, a autor izvan. Pogranične grupe osvetnika i dalje djeluju, država jednim okom žmiri, drugim ubire proviziju. Kartel opstaje, potražnja također.

Mi smo, s druge strane, puni pitanja bez odgovora. Iz naslonjača začuđeni kako je tako nešto uopće moguće u civiliziranom svijetu sve dok i nama ne otpadne maska pa postanemo nešto manje slijepi nego što smo bili na početku filma. Zakoni postoje s razlogom. Ako će ih svatko provoditi i pisati kako mu puhne, neće dugo trebati dok se izvitopere. Moć kvari ljude. Prilika čini lopova. Poslovice primjenjive ne samo na ovu priču u SAD-u i u Meksiku. „Zemlja kartela“ nije samo film o samozvanim provoditeljima pravde koji se bore protiv trgovaca drogom. U društvenom smislu je i nešto više. Priča o sitnim interesima maskiranim u grandiozne ideale.

To je, složit ćete se, nešto s čime se možemo poistovjetiti.


[Ovu poruku je menjao Mitkoni dana 08.09.2016. u 03:18 GMT+1]
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.08.09.2016. u 23:04 - pre 92 meseci
Gabo: The Creation of Gabriel Garcia Marquez (2015)



http://www.imdb.com/title/tt4568106/

Film o poznatom kolumibjskom piscu, novinaru i Nobelovcu.
Njegove knjige se mogu naci i kod nas za kupovino na online sajtovima.

 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.10.09.2016. u 01:19 - pre 92 meseci
Bolshoi Babylon (2015)



http://www.imdb.com/title/tt3505682/

Citat:
Januara 2013. godine Sergej Filin, bivši glavni baletan i umetnički direktor baletske kompanije Boljšoj, bio je na putu do kuće kada mu je neko polio lice kiselinom. Zlokoban napad obelodanio je ono što su Boljšoj upućenici znali već neko vreme. Ugledno pozorište bilo je u krizi, uzrokovanoj ličnim sukobima, ljubomorom i disfunkcijom. U nedeljama koje su usledile, baletan Pavel Dmitričenko je uhapšen i zatvoren zbog napada na Filina, a drugi baletani dali su ostavke ili su bili opušteni. U očajničkom pokušaju da se uspostavi mir u poznatom ruskom pozorištu, Kremlj postavlja novog direktora. Sezona 2013/2014. donela je više preispitivanja i krvoprolića. S jedinstvenim pristupom Boljšoj Vavilon otkriva mnoštvo ličnih i političkih podela među plesačima, menadžerima i radnicima iza scene, dok pozorište pokušava da izgladi odnose podeljene ali uvažene institucije i povrati svoj status vodeće plesne kompanije.


Ujedno i zadnja noc 9. medjunarodnog festivala dokumentarnog filma.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.12.09.2016. u 06:10 - pre 92 meseci
A Serious Man (2009)



http://www.imdb.com/title/tt1019452/

Film mi je stojao u bookmars poodavno pa eto dosao je na red.

Film je sa dosta skrivenih znacenja kroz veru koje ja uopste nisam razumeo kao sto je bila i rec sa jos jednim filmom i to holandskim pod nazivom Borgman (2013).

Pored vec odgledanih filmova od brace Coen -

- Fargo (1996)
- The Big Lebowski (1998)
- O Brother, Where Art Thou? (2000)
- Bad Santa (2003)
- No Country for Old Men (2007)

I "A Serious Man" je dobio svoju tezinu kao i ostali koje sam naveo. Jedan noviji od brace Coen nisam mogao da izdrzim jeste "Hail, Caesar! (2016)" nekako mi nije legao.

Naravno tu je i serija Fargo kojom sam odusevljen prvim serijalom ! Nadam se da ce i drugi biti savrsen kao prvi serijal, samo dok se malo organizujem s vremenom i drugi serijal ce doci na redu. Ali, pre toga, na repertoaru mora biti jos jedan film od brace Coen - "Burn After Reading (2008)", ako imate jos neki da mislite da je za preporuku pisite.
 
Odgovor na temu

Mitkoni
Novi Pazar

Član broj: 154018
Poruke: 449
*.dynamic.sbb.rs.



+106 Profil

icon Re: Preporucite neki film.13.09.2016. u 05:38 - pre 92 meseci
Burn After Reading (2008)



http://www.imdb.com/title/tt0887883/

Nadam se da nema potrebe citirati post iz tamo 2010.
Film je pod zanrom komedije, citam poneke komentare da su se valjali od smeha, dok ja to uopste nisam doziveo tokom gledanja ovog filma, zasigurno iz razloga sto sam na drugaciji nacin prisao filmu.

Kako se radnja odvijala pomislio sam to je to (moje omiljeno, spijunaza, zavera i t d.), ali eto braca Coen su u stvari sasvim nesto nesto drugo prikazali u filmu. Tako su ovaj film ostavili sa dosta praznina sto mi se nije bas najbolje svidelo.

Glas Frances McDormand mi je odma zapao za sluh da li je nekako na svoj nacin prepoznatilj ili sta vec ne znam, odma sam je gledao kao policajku jos iz filma Fargo.
 
Odgovor na temu

elitemadzone.org :: MadZone :: Kultura :: Preporucite neki film.
(TOP topic, by Kovacevic Vladimir)
Strane: << < .. 93 94 95 96 97 98 99 100 101 102 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 1023823 | Odgovora: 2454 ] > FB > Twit

Postavi temu Odgovori

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.