Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.

Sta raditi u datoj situaciji?

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta raditi u datoj situaciji?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26612 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu

Autor

Pretraga teme: Traži
Markiranje Štampanje RSS

gleb
statistika
bgd

Član broj: 185972
Poruke: 44
*.adsl.eunet.rs.



+3 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:12 - pre 175 meseci
Znaci ne mogu da verujem sta citam. Nista niste uradili!? Nista?
Nego na forumu kao sta sada?#%$^%#$^

Pa sta da se tebi desilo a niko prstom mrdnuo nije? Sta bi onda bilo? Ceo zivot bi neko bio ozlojedjen & namrgodjen – jao kakvi su ljudi? Pod uslovom da je preziveo.

I svest o tome da drugome treba pomoci ne postoji?
Tu covek samo jedno da pita – gde ste bre vi odrasli?

Vi ne znate da ako pozovete policiju sa recenicom – meni neko preti – oni odmah dolaze a kamoli kad se tako nesto dogadja?
Ne znate?
Eto ja sam vise puta zvao i ne boli. Predstavis se imenom i prezimenom kao covek, kao gradjanin pre svega majku, i kazes sta je po sredi. I uvek su dosli i uvek su resili problem.
Od banalnih stvari kad komsija budala busi nesto u ponoc, tuce na ulici , pozara, do scene kad tip mlati devojku na ulici.

Sta je bre vama, ne mogu da verujem? Gledate samo tamniju stranu u fazonu oni kao oni ne rade nista. Kako da ne, da ne rade nista niko od nas ne bi smeo nos da pomoli iz kuce.

Sto se kucnog nasilja tice najveci problem je da zene ne zele da svedoce protiv svojih muzeva, a svaka koja je svedocila taj nije dobro prosao. Ako nista drugo proveo je neko vreme u podrumu, policijskom.
Mojoj prijateljici je bivsi muz nesto odbrusio kad se se razveli, nije hteo / mrzelo ga da se odjavi iz njenog stana, dok je ona htela da sve to zavrsi. Dosla patrola rutinski na proveru mesta boravka ona se pozali da je neprijatan, uvijeno pretio i ne moze to za zavrsi. Na sta je policjac odmah rekao – a zasto vi to nama niste rekli odmah? Uzeo je njegove podatke i otisli su. Posle toga muz je bio kao bubica, maltene na vi sa bivsom zenom. A kako su oni to resili ne znamo, mozda smo pozivom, mozda malo svratili kod njega, nebitno. Ali su resili.

I strah da ce posle vama neko kao da se sveti je glupost. Prvo on je od tog momenta registrovan, drugo vrlo ali stvarno vrlo retko se to dogadja. Kao doci ce ti na gajbu da ti … nesto.? Nece, jer ako ponovo pozoves dezurne a sad znaju sta je po sredi taj ce mnoooogo lose da se provede.

Uostalom policija ne odaje ko je njih pozvao.

zato - halo 92...
vas kosta par din a nekome moze da spase glavu!
gleb
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:16 - pre 175 meseci
Pa i meni je jedino cudno zasto nisu pozvali policiju odmah, za to vec ne vidim neko opravdanje.
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.68.99.*



+6455 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:16 - pre 175 meseci
Ma da, najbolje je zabiti glavu u pesak, i sutra kad neko bude tako maltretirao tvoju sestru isto savetuj da se ne mešaju ljudi sa strane i da samo pozovu policiju...

Prvo da bi tukao ženu treba da imaš poseban mentalni sklop. To vuče korene iz ranog detinjstva, kompleksa niže vrednosti i sl... Da su ti likovi hrabri, ne bi ni tukli žene na prvom mestu... Tako da je velika verovatnoća da ako neko pokuca na vrata, ili vidi nekog drugog (a ko nije njegova žena/devojka) da će se uplašiti i povući... Na kraju krajeva, da taj manijak ima nož/pištolj, i da je spreman i hoće da ubije, ne bi on maltretirao, već bi uradio to pre nego što bilo ko uopšte i može da reaguje... Tako da ni to ne stoji... Na kraju krajeva rizik postoji, rizik postoji i kad pokušavaš nekoga da izvučeš iz smrskanog auta, pa opet to ljudi rade, jer nas briga za druge čini ljudima, a da razmišljamo tako sebično ne bi se razlikovali od životinja..
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:25 - pre 175 meseci
Za svaku situaciju postoji procena rizika. Ne mozes ih sve strpati u isti kos.
A i sasvim je normalno da su emotivne reakcije na bliznje / voljene osobe
mnogo jace od reakcija na osobe koje apsolutno ne poznajemo.

Lepo je to qurciti se po forumima, kada do neke situacije stvarno dodje,
onda se vidi ko i kako reaguje, papir trpi sve...
 
0

the_tosic

Član broj: 37314
Poruke: 381
*.kbcnet.rs.



+128 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:26 - pre 175 meseci
Dosta zena se plasi da prijavi muza zato sto misli/zna da ce ih ovaj ubiti/unakaziti kad se vrati iz corke.
Ventura mislim da preterujes, sanse da je taj neko imao noz ili pistolj su bile velike. Ja bih pozvao pandure i rekao da je ubija u stepenistu i da dodju hitno. Patrola bi dosla u roku od 2 minuta.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:31 - pre 175 meseci
Pazi - evo ti jedan nacin procene rizika - pogledas kroz kljucaonicu,
i ako ti je lik u vidnom polju, ti mozes eventualno da vidis sta ima u rukama.
Dalje, ako u rukama nema oruzje koje tvoje sanse da napravis jos vece srranje
povecava za 99%, onda mozes dalje razmisljati i proceniti svoje spram njegovih
fizickih sposonbosti u obracunu, ali i tu mozes vrlo lako da pogresis, jer cesto
"krzljavi" likovi sa 55 kila mogu da te smotaju ko jedanput jedan.

Naravno - ako ti vec poznajes aktere i znas karakteristike, lakse ti je i da procenis,
ali posto je postavljac teme opisao jednu situaciju gde pojma nema sta se dogadja
osim sto se cuje vristanje
, nalpametnije (mozda ne i najhrabrije) je pozvati policiju.

Prosto - neki vole da se oslanjaju ja "slucaj" i predaju svoju sudbinu "slucaju",
a neki o svojim postupcima vole da porazmisle, i sagledaju posledice, sto je jedna
od osnovnih karakteristika koje coveka odvaja od zivotinja.

To sto ti Ventura nazivas brigom nije briga vec EMPATIJA, a uletanje bez procene rizika
ne bih nazvao brigom vec aktom iskljucivo zasnovanom na emocijama (karakteristicno za
zivotinje, dok covek ima sposobnost da sagleda posledice i reaguje skladno tome)
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.68.99.*



+6455 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:31 - pre 175 meseci
Dakle zaključak je da gledaš svoja posla, i pustiš čoveka da bije ženu, ona je ionako njegovo vlasništvo...
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
79.101.215.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:39 - pre 175 meseci
To se desava u hodniku, u blizini vasih vrata, ne vidite nista samo cujete, i nemas predstavu kada ih otvoris da li ce ta budala da se nalayi na 2 metra od vas sa nozem/pistoljem, da li je nadrogiran, lud, polupan, mentol a dobro znamo da ko predje granicu taj ju je presao i dalje ce napasti bilo koga jer je i on uplasen ili samo poremecen ali u svakom slucaju ne razmislja normalno. Situacija sa prijavom i covek bude kao bubica je cista glupost. Nedavno je bila na forumu tema sa onim likom sto je pljackao zlataru pa je ubijen i sta su rekli koliko je imao prijava a nije u zatvoru? To sto je on tamo par dana po prijavi to me ne zanima. Naravno da je upitanju moja zgrada i neko koga poznajem ili da znam ko je u toj porodici i slicno verovatno bih se drugacije reagovalo ali mi je neverovatno da to nije uradio ni niko iz te zgrade od ljudi koji ih znaju.

Stvari nisu bas samo crno bele. Znam dosta lokalnih majmuna koji su izboli vise ljudi u gradu pa nikom nista, kazu ako nije povredjen vitalni organ ubod nozem se okarakterise kao laksa povreda sto je isto sto i samar.
Opet sutra ces mozda sresti tog debila pa ce se setiti pa ces i ti biti u slicnom problemu i opet, hajde ja sam zensko ali i svaki muski nema predstavu ko je sa druge strane vrata, koliki ji i da li je sam ili ih ima vise. Rekla sam da se on uopste ne cuje, samo ona.

Itd itd samo stvari nisu uvek crno-bele. I ne traje to citavu vecnost pa sad ti analiziras sta se desava. Prvo ti treba makar pola minuta da shvatis sta se desava da li se klinci zezaju ili je u pitanju nesto gore. Kada shvatis onda nastupa zaprepascenje i strah i opet pokusavas da cujes ko je, sta je i da li i kako reagovati a onda tisina.... itd.
Takodje i ako ih zoves eto ti cimanja narednih x dana, dolazice, saslusavati te posle mozda poozvati i na sud pa ce te i taj degen upoznati i ima tu 100 stvari kad ne znas sa kim imas posla. Naravno kada znas lakse je.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:39 - pre 175 meseci
Trebao je neko da izadje odma i da se postavi izmedju te zene i njega.Ne moras da se bijes.Pa sta i da dobijes malo po lobanji.Ne ubija se covek tek tako.A pogotovo ne ubijaju sisavci koji biju zene.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:39 - pre 175 meseci
@Ventura
Citat:
Dakle zaključak je da gledaš svoja posla, i pustiš čoveka da bije ženu, ona je ionako njegovo vlasništvo...

Tvoj zakljucak.

@boxxter - da, ne ubija se covek tek tako, pogotovo ako dobije TT-jcem po lobanji, ima dobrih 0.0001% sanse da prezivi.

Dalje, koliko vidim vi pravite neke svoje profile nasilnika, ali mislim da malo vise
gledate krimi TV-serije nego sto stvarno znate o tome, i opet ponavljam, lepo
je videti iskazanu hrabrost na forumu.


 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
79.101.215.*

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:47 - pre 175 meseci
Imate gore moj posto koji ste preskocili jer smo pisali u isto vreme, malo pojasnjenje.
 
0

boxxter

Član broj: 189779
Poruke: 710
..178.212.adsl.dyn.beotel.net.



+21 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 10:56 - pre 175 meseci
Mozda ti malo vise gledas te serije.Dokle taj strah.I nemojte da upucujete ljude da rade pogresno.Treba izaci odmah i postaviti se izmedju njega i zene.Da imas malo iskustva u zivotu,znao bi da tako treba da uradis,i da treba da primis udarac umesto te zene.Ona ce manje da dobije.Ili izadji kazi-komsija dosta bre ubices je.Niko nece da te ubije zbog toga.
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:06 - pre 175 meseci
Citat:
Dokle taj strah.I nemojte da upucujete ljude da rade pogresno

Hehe, gladam ja serije, ali vrlo dobro razlikujem realno i nerealno.

Strah je sasvim normalna ljudska reakcija. Odsustvo straha se moze videti
samo u nekim poremecajima nekih mozdanih struktura (patoloska stanja),
ili pod uticajem nekih supstanci.

Koliko sam se samo situacija nagledao gde ljudi iz zelje da pomognu, naprave
jos veci problem (u medicini, najcesce), jer ne razmisljaju, vec iskazuju hrabrost ili sta vec.. :)

No dobro, ostavljam prostor dalje clanovima da iskazuju
svoju hrabrost :)

I nikog ja ne upucujem ovde, vec jednostavno imam svoje misljenje kako treba reagovati u odredjenoj situaciji.
 
0

Ivan Dimkovic

Ivan Dimkovic
Administrator
Član broj: 13
Poruke: 16687
*.dip.t-dialin.net.



+7177 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:15 - pre 175 meseci
Citat:

A to o ne mesanju u tudje poslove je poznata stvar za amerikance, sem ako nisu spoljni poslovi Shalu na stranu, kao sto si rekao za sta je to trenining - obuka za americki 'personal' u okupiranim teritorijama. Znaci, tu si da 'trazis teroriste' i demonstriras silu, mani se domestic violence-a to je problem lokalaca, ako je neko 'pretnja' upucaj, etiketiracemo ga kao potencijalnog militantnog fundamentalistu. To nema veze sa ovim.


Vakat je da u Americi imas par stotina miliona registrovanog oruzja u opticaju (i boga pitaj koliko neregistrovanog) i da skoro svako ima po cev...

Pa ti budi heroj - ali sanse da ti se glava druzi sa olovom su prilicno velike, pogotovu ako upadnes u sred neke domace svadje :)

DigiCortex (ex. SpikeFun) - Cortical Neural Network Simulator:
http://www.digicortex.net/node/1 Videos: http://www.digicortex.net/node/17 Gallery: http://www.digicortex.net/node/25
PowerMonkey - Redyce CPU Power Waste and gain performance! - https://github.com/psyq321/PowerMonkey
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:21 - pre 175 meseci
Evo samo jednog primera nesebicnog pruzanja pomoci bez ukljucivanja mozga pre toga:

Covek radi na mesalici za beton i ubacuje lopatom sljunak u mesalicu.
Do njega radi njegov pomocnik nesto drugo u blizini. Ovaj sto radi na
mesalici, upadne mu kamencic u cipelu, i on se uhvati jednom rukom
za mesalicu i malo protrese nogu da ispadne kamencic. Ovaj pomocnik
se okrenuo, mislio da ovoga drma struja sto trese nogom, i zamane
onom lopatom, da bi ga rastavio od mesalice, polomi mu obe kosti u podlaktu.

Ali dobro, imao je najbolju nameru, to sto nije nikom pomogao je manje bitna stvar :D
 
0

Milos911
Serbia

Član broj: 219127
Poruke: 1230
*.telenor.co.yu.



+303 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:22 - pre 175 meseci
Slazem se sa srdjanom da ne treba srljati napamet.
Citat:
Nevena79:Naravno da je upitanju moja zgrada i neko koga poznajem ili da znam ko je u toj porodici i slicno verovatno bih se drugacije reagovalo ali mi je neverovatno da to nije uradio ni niko iz te zgrade od ljudi koji ih znaju.
Takodje i ako ih zoves eto ti cimanja narednih x dana, dolazice, saslusavati te posle mozda poozvati i na sud pa ce te i taj degen upoznati i ima tu 100 stvari kad ne znas sa kim imas posla.

To sto niko drugi nije zvao policiju ne opravdava vas postupak. A za zadnju recenicu mogu da kazem samo SRAM VAS BILO!!!! Vama je problem to sto bi vas cimali narednih x dana a ta jadna devojka je mozda i mrtva sad. Mogli ste da anonimno javite policiji ili da odbijete da svedocite kasnije. A ne da sedite i da se onda izgovarate na forumu "jao pa cimali bi me par dana, strasno"
 
0

ventura

ventura
Član broj: 32
Poruke: 7781
62.68.99.*



+6455 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:25 - pre 175 meseci
Citat:
Srđan Pavlović: Evo samo jednog primera nesebicnog pruzanja pomoci bez ukljucivanja mozga pre toga:

Covek radi na mesalici za beton i ubacuje lopatom sljunak u mesalicu.
Do njega radi njegov pomocnik nesto drugo u blizini. Ovaj sto radi na
mesalici, upadne mu kamencic u cipelu, i on se uhvati jednom rukom
za mesalicu i malo protrese nogu da ispadne kamencic. Ovaj pomocnik
se okrenuo, mislio da ovoga drma struja sto trese nogom, i zamane
onom lopatom, da bi ga rastavio od mesalice, polomi mu obe kosti u podlaktu.

Ali dobro, imao je najbolju nameru, to sto nije nikom pomogao je manje bitna stvar :D

Ma da, situacija je skroz identična...
 
0

Srđan Pavlović
Specijalna Edukacija i Rehabilitacija MNRO
Vojvodina, Bačka Palanka

Srđan Pavlović
Član broj: 139340
Poruke: 5571
*.static.isp.telekom.rs.

Sajt: www.oligofrenolog.com


+382 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:26 - pre 175 meseci
Situacija je samo tu da pokaze da pre pokusaja da se nekome pomogne
treba dobro razmisliti sta i kako ce STVARNO nekome pomoci. E sad,
sto ti ne umes da sagledas analogiju, i doneses ispravne zakljucke, sta ja tu mogu.

I citaj pazljivije, rekao sam odmah na pocetku da su napravili gresku sto odmah nisu pozvali policiju u slucaju koji su opisali.
To jeste velika greska i tu ne vidim mesta za neko dobro opravdanje.
 
0

Nevena79
???

Član broj: 202308
Poruke: 335
*.adsl-a-4.sezampro.rs.

Sajt: www.tablic-klub.com


+1 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:33 - pre 175 meseci
Anonimni poziv sa kucnog broja ahahah. Inace citirao si najgluplju recenicu iz svih mojih postova. Naglasak je na cinjenici da sudstvo radi nikako, da svi ti debili osim ako nisu nekoga ubili zavrsavaju sa packom na slobodi a da ce te svako suocavanje na sudu sa njim a do toga ce doci u slucaju prijave upoznati sa njim + mali gradi i sigurno cete se sretati. U situaciji gde ne znas nista o doticnom ne deluje mi ni malo primamljivo. I jos nesto, ona ne vice ubice me pomagajte pa i dalje razmisljas da se verovatno samo tuku ili je i nesto trece ali nemas pojma jer samo cujes malo zvukova koje pokusavas da shvatis.


P.S. i opet cinjnica je da ako se 99% ljudi nadje u situaciji da na ulici vracajuci se iz grada primeti kod garaza da trojica mlate nekoga, nece prici da mu pomogne, a vidite sta se desava i jasno vam je sta se desava. Ovde nista nije jasno i nista ne znas.
 
0

Horvat

Član broj: 17332
Poruke: 3042
dynamic-213-198-193-243.adsl.eunet.rs.



+165 Profil

icon Re: Sta raditi u datoj situaciji?28.11.2009. u 11:39 - pre 175 meseci
Citat:


zato - halo 92...
vas kosta par din a nekome moze da spase glavu!


pozivi hitnih sluzbi [h. pomoc,plavci i vatrogasci] se NE NAPLACUJU!!! ni preko fiksnog,ni preko mobilnog ni preko govornice!!!

jbte...ne tako davno je bila tema kada je neki BOLID silovao neku devojku ISPRED neke prodavnice u usa i gomila se okupila i NIKO NISTA NIJE URADIO!!!

wtf.. :(

bitno da ljudi znaju zabijati nos u tudja posla ,ko je kome koliko bio,kakvu muziku slusa,koje zenske ebe,ali kad treba pomoci "ne ,ja ne mogu"... :(


btw jeste kasnije pozvali policiju? kad je sve proslo? da ispricate sta se desilo? [jbte krvavi tragovi u hodniku!?!]


ima psihologija ovo zove "bystanderds effect"

a ima i "good samaritan experiment"
Citat:
The Setup:
The Biblical story of the Good Samaritan, if you hadn't heard, is about a passing Samaritan helping an injured man in need, while other, self-righteous types walk right on by. Psychologists John Darley and C. Daniel Batson wanted to test if religion has any effect on helpful behavior.

Their subjects were a group of seminary students. Half of the students were given the story of the Good Samaritan and asked to perform a sermon about it in another building. The other half were told to give a sermon about job opportunities in a seminary.

As an extra twist, subjects were given different times that they had to deliver the sermon so that some would be in a hurry and others not.

Then, on the way to the building, subjects would pass a person slumped in an alleyway, who looked to be in need of help. We like to think Darley and Batson beat the crap out of some random dude to make it more realistic, but sources say otherwise.


a rezultati,pogubni...
Citat:
The Result:
The people who had been studying the Good Samaritan story did not stop any more often than the ones preparing for a speech on job opportunities. The factor that really seemed to make a difference was how much of a hurry the students were in.

In fact, if pressed for time, only 10 percent would stop to give any aid, even when they were on their way to give a sermon about how awesome it is for people to stop and give aid. Though to be fair, if you were late for a class, did your professor ever accept, "I had to stop and help a wounded travel
izvor i drugi experimenti


ovde je bio slucaj sa fizickim "obracunom",pa jos i da "razumes" sto niko nista [ni kerove pozvao?!] uradio nije...ali ...


jos jednom,policijski poziv je besplatan!
[nadam se da se nece ponoviti scenario,ali ako se pojavi,oooodmah telefon]
 
0

elitemadzone.org :: MadZone :: Sta raditi u datoj situaciji?
(Zaključana tema (lock), by Srđan Pavlović)
Strane: 1 2 3 4 5 6 ... Dalje > >>

[ Pregleda: 26612 | Odgovora: 171 ] > FB > Twit

Postavi temu

Navigacija
Lista poslednjih: 16, 32, 64, 128 poruka.